Gaat het in't bedrijfsleven mis zonder bemoeiïng van de overheid? Ckefarine 4 Samenhang tussen problemen van onderwijs, opvoeding en jeugd Betaling zwarte lonen gelaakt 'n Best nummer! 1 Twee doden op onbewaakte Mager resultaat in Moskou Aartsbisschop Makarios heeft klachten Drie mensen verdronken VIRGINIA N9 10 Studenten hielden optocht in Praag Franse terroristische bende in Tunesië Jordanië heeft nieuwe premier Spaans-Marokkaanse besprekingen uitgesteld Er is relatie tussen arbeidsvreugde en maandloon Natuurreservaat „De Klotterpeel" door brand verwoest Drie jaar cel voor stelende agenten Frankrijk blijft het Westen trouw 1 Brieven, telegrammen en kleren achtergehouden 4-voudigs werking... esttta geneeskracht! Zuidkoreaans kabinet dient ontslag in Woensdag 23 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Christelijke werkgevers vragen: DEN HAAG, 22 mei. „Wordt het geen tijd, dat de gedachte wat op de achtergrond raakt, dat bij voorbaat moet worden verwacht, dat er ten aanzien van het bedrijfsleven iets mis gaat, indien de over heid geen rechtstreekse invloed heeft?" Deze vraag wordt gesteld in het jaarverslag van het Verbond van protestants-christelijke werkgevers in Nederland, dat zich, zoals overduidelijk blijkt uit dit verslag, intensief bezig houdt met de vragen rond de p.b.o. en de loonvorming. en leidde o.a. tot een personeelsverloop dat vele malen groter was dan onder normale omstandigheden. Zonder twij fel had dit een nadelige invloed op de arbeldsproduktiviteit. Loonvorming Aangaande het bezwaar van de S.E.R.-minderheid, dat de p.b.o. nog onvoldoende in het bedrijfsleven is uitgebouwd om de centrale taken van de loonvorming op te dragen aan de S.E.R., wordt opgemerkt, dat het voor het bestaan en goed functioneren van een publiekrechtelijk bedrijfsorgaan aan de top niet noodzakelijk is dat ook in de bedrijfstakken publiekrechtelijke lichamen werkzaam zijn. Een orgaan van het bedrijfsleven, zoals de Loon- raad is bedoeld, moet meer in overeen stemming worden geacht met een van de uitgangspunten van de vrijere loon vorming 't dragen van de verant woordelijkheid door het bedrijfsleven zelf dan een orgaan van de centrale overheid, aldus het jaarverslag. Hoogconjunctuur Ten aanzien van de hoogconjunc tuur wordt in het verslag opge merkt, dat men de indruk krijgt, dat bij vele beslissingen met de moge lijkheid van een terugslag rekening wordt gehouden. Anderzijds geloven nog slechts weinigen aan de moge lijkheid van een werkelijk ernstige depressie. Teleurstellend Het heeft, blijkens het jaarverslag het bedrijfsleven teleurgesteld, dat naar het inzicht van de regering een maal de tijd was aangebroken om de totale bestedingen enigszins te druk ken, de regering geen aanleiding zag om ook de overheidsuitgaven in dit kader een plaats te geven. De arbeidsmarkt De expansie die de vraag naar goe deren en diensten van het Nederlandse produktie-apparaat tengevolge had kunnen hebben werd met name door het tekort op de arbeidsmarkt binnen zekere grenzen gehouden. In vele gevallen werd een oplossing uit de moeilijkheden gezocht door de betaling van hogere dan rechtens vast- gestelde lonen. Uiteraard had dit op et totale aanbod van arbeid niet het minste effect, terwijl, doordat het be talen van zwart loon ook anderen hier toe dwong, evenmin de moeilijkheden van de individuele werkgever tot een oplossing werden gebracht. De betaling van zwarte lonen ver grootte de onrust op de arbeidsmarkt Verwacht mag worden dat ook bij een vrijere loonvorming het bedrijfs leven het belang van een verantwoor de loontechniek zal blijven inzien en zich niet door werkgelegenheids- en andere motieven zal laten verleiden de objectieve momenten die door de loon techniek in de loonvorming werden aangebracht, te verwaarlozen. Van de recente loonmaatregelen wordt gehoopt, dat deze de concurren- Inge-onden (advi tiepositie van het Nederlandse be drijfsleven niet in gevaar zal brengen. Over de gelijke beloning voor mannen en vrouwen zijn de opvattingen ver deeld. Vakantie Het verslag zegt ten aanzien van het voorontwerp vakantie-wet, dat het in werkgeverskringen algemeen wense lijk wordt geacht, te volstaan met een sobere minimumregeling op de essen tiële punten, die enerzijds algemeen het genieten van vakantie waarborgt, doch anderzijds aan het overleg in het bedrijfsleven de verdere regeling der vakantiewensen overlaat. NIJMEGEN, 22 mei. In Nijme gen is maandagmiddag bij het kano varen een jongen verdronken. Samen met twee anderen had hij op het meertje, een zijarm van de Waal, een kano gehuurd. Twee jongelui bleven in het meertje, de derde, de 17-jarige E. Damen, waagde zich op de woelige rivier en even later zag men de kano en de peddel drijven. De jongen was met de boot omgeslagen en is ver dronken. Zaterdag is in de Waal bij Nijmegen een 65-jarige vrouw ver dronken. De 18-jarige banketbakkers leerling G. Wolfs uit Lent heeft ge probeerd de vrouw, die nadat ze te water was geraakt, een eind de rivier op was gedreven, te redden. De jon gen slaagde erin de vrouw op het droge te brengen. Tevergeefs heeft men echter geprobeerd de levensgees ten in de vrouw weder op te wekken. Zondagmiddag tuss m vijf en zes uur is bij het terrein van de sport vereniging „Randwyck" onder Maas tricht het vijfjarig jongetje M. M. K. W. uit Maastricht bij het spelen in de Maas geraakt en verdronken. PRAAG, 22 mei. (AFP-Reuter) Duizenden zingende en feestvie rende studenten hebben in Praag voor 't eerst weer hun carnavals optocht, die voor de oorlog in mei traditie was, gehouden. Zij staken hierin de draak met de autoritei ten, de „Stalincultus" en het re giem in het algemeen. Een lachen de menigte juichte de studenten, die spandoeken met zich meevoer den, toe. Een groep studenten droeg een span doek met de woorden „Aanbevolen boe ken". Hierop volgde een studente, die plechtig één enkel werk toonde: „De vraagstukken van het Leninisme". Op een tweede spandoek kon men lezen: „Niet- aanbevolen boeken". Daarop volgde een aantal studenten, die stapels boeken van allerlei soort droegen. Een andere groep, met een doek voor mond of ogen, sym boliseerde de pers. In het bijzonder werd op deze wijze de redactie van „Mlada Fronta", het blad van de jeugdorganisa tie, uitgebeeld. Enige studenten in rouwkleding liepen achter een doodkist met het lijk van de „bureaucratie". Het genationaliseerde reisbureau Cedok werd belachelijk gemaakt door studenten in ruimtepakken, die goedkope reizen naar Mars aanboden „zonder dat men for mulieren behoeft in te vullen". De stu denten riepen ook leuzen. Toen zij voor bij het dertig meter hoge monument van Stalin kwamen, riepen zij: „Bouwt scho len, alvorens monumenten te bouwen". TUNIS, 22 mei (Reuter-AFP). De Tunesische minister van binnenlandse zaken, Mehiri, heeft meegedeeld, dat vorige week een Franse terroristische bende is ontdekt, waarvan acht leden zijn gearresteerd. Andere léden, on der wie een hoge Franse politiefunc tionaris, zijn gevlucht. De politie was de bende op het spoor gekomen, nadat deze een kantoor van de gematigd na tionalistische nieuwe grondwetspartij had aangevallen. De Fransen hebben verschillende aanslagen gepleegd. Het onderzoek wordt voortgezet met me dewerking van de Franse Hoge Com missaris, Roger Seydoux. Van Tunesische zijde is maandag bekend gemaakt, dat te Sidi Bou Zid (Zuidwet-Tunesië) twee Franse ter roristen zijn gearresteerd. Zij hadden geprobeerd een autobus met schoten tot stilstand te brengen. AMMAN, 22 mei (Reuter). De nieuwe Jordaanse premier, Said Moef ti, heeft in een vraaggesprek met een correspondent van Reuter gezegd, dat Jordanië een neutrale politiek zal voe ren en een vriendschappelijke en on afhankelijke houding in de Arabische wereld zal aannemen. Eén kwestie overheerst de Jordaanse politiek: Is raël. Said Moefti zei te verwachten binnen 24 uur met de vorming van zijn kabinet gereed te zijn. Met betrekking tot het Brits-Jor daanse verdrag zei de premier, dat er ontevredenheid in het land was over de bepalingen ervan. Zaterdag had Sa- nier Rifa'i zijn ontslag aangeboden wegens onenigheid met koning Hoes sein. UTRECHT, 22 mei. Op de on bewaakte overweg te Bilthoven (Ley- enseweg) is gistermiddag omstreeks half drie een personenauto door de trein Utrecht-Amersfoort gegrepen. De beide inzittenden, de 72-jarige C. M. J. Godfroy en zijn medepassager de 44-jarige A. Vos, beiden uit Rotter dam, werden op slag gedood. De auto reed de overweg op, juist toen de trein AmersfoortUtrecht passeerde. De bestuurder kon nog tij dig de auto tot stilstand brengen op het andere spóor, dat in deze overweg ligt. Op het zelfde moment naderde de trein UtrechtAmersfoort, waardoor de wagen werd gegrepen. De auto werd vele meter meegesleurd en vloog in brand. De beide inzittenden wer den onmiddellijk gedood. RABAT, 22 mei. (A.F.P.) (Reuter). De onderhandelingen met Spanje over de toekomst van de voormalige Spaanse zone van Marokko zijn uitgesteld wegens drin gende kwesties, waarvoor de regering van Marokko zich gesteld ziet, aldus is uit officiële bron te Rabat vernomen. Een Marokkaanse delegatie onder leiding van de minister van buitenlandse zaken, Bala- frej, die aanvankelijk met Pinksteren naar Madrid zou gaan, zal thans op 28 of 29 mei vertrekken. De belangrijke vraagstukken, waarvoor de Marokkaanse regering een oplossing moet vinden, zijn o.m. de binnenlandse veiligheid, de rol van het Franse leger in Marokko en de uitvoering van het ver drag van vriendschap tussen Frankrijk en Marokko, dat zaterdag in Rabat is gepa rafeerd. De onderhandelingen in Madrid be treffen bijzonderheden van de inlijving der voormalige Spaanse zone bij het ove rige gebied van Marokko en de toekom stige betrekkingen tussen Rabat en Ma drid. De heer J. W. van Hulst voor P.C.O.V. HILVERSUM, 22 mei. „Wij moeten meer samenhang en vooral meer integratie bij de problemen zoeken dan we tot nog toe hebben gedaan. Tot nu toe hebben wij veel te veel de vraagstukken van dassegemiddelde, personeelstekort, salariëring, asfaltjeugd, jeugd criminaliteit, buitenschoolse opvoeding enzovoorts gezien als aparte, op zichzelf staande problemen. In wezen is er echter een zeer diepe en innige samenhang. En deze samenhang openbaart zich op ontstel ende wijze in de grondstructuur van onze tijd met de determinanten van chaos, twijfel, onzekerheid, bedreiging", aldus de voorzitter van ie Prot. Chr. Onderwijzersvereniging, de heer J. W. van Hulst in zijn openingsrede van de jaarvergadering. Als wjj, ondanks alle maatregelen lijke positie van de onderwijzer in de lie genomen worden om de afzonder- "jke problemen op te lossen, telkens weer tót de overtuiging moeten ko nen, dat verwachting en resultaat een opvallende discrepantie vertonen, dan bewijst dit, dat we de integratie van onderwijs-, opvoedings- en jeugdpro blemen nog niet hebben gevonden. Alleen vanuit één centrale visie kan ?en poging ter oplossing ondernomen worden", zo voegde hij daaraan toe. De heer Van Hulst zette de moge- 'ijkheden op onderwijsgebied uiteen en zei het nutteloos te achten voor leze moeilijkheden een zondebok te zoeken. „Als er hier van schuld sprake 3, en dat is er ongetwijfeld, dan rust 'eze schuld op de hele Nederlandse latie, die niet heeft willen beseffen, .lat het jeugd- en onderwijsvraagstuk staatsbelang nummer één is", zo zei hij. DE JEUGD PRIMAIR De voorzitter zei verder, dat de on derwijzersorganisaties zich er bij voortduring van bewust moeten zijn, dat achter heel hun organisatorische arbeid, heel hun strijd voor de positie van de Nederlandse onderwijzers de Nederlandse jeugd staat. Door te strij den voor het maatschappelijk welzijn van de vrouw en de man voor de klas dienen we indirect en direct de gehele Nederlandse jeugd, aldus spreker. On ze natie moet eens gaan beseffen, dat een strijd voor de goede maatschappe- RIPS (N.B.), 22 mei. Gisteren is het 30 ha grote natuurreservaat „De Klotter peel" in Noord-Brabant voor een groot deel door brand verwoest. Ongeveer 20 ha natuurschoon, voornamelijk heide, ging verloren: Ruim vier uur heeft het vuur huisgehouden. De oostenwind deed de vlammen fel oplaaien, zodat de Ripse brandweer de assistentie van de brand weer van Asten moest inroepen. Men zal de komende dagen brandwachten moeten plaatsen, omdat een enkele windvlaag het vuur opnieuw kan aanwakkeren. De oor zaak van de brand is onbekend. Men ver moedt, dat één van de vele bezoekers van het natuurreservaat te slordig met vuur is omgesprongen. 's-GRAVENHAGE, 22 mei. De recht bank te 's-Gravenhage deed uitspraak in een tweetal zaken van Haagse' politie agenten, die zich aan tal van gevallen van diefstal hadden schuldig gemaakt. De beide inmiddels uit de dienst ontslagen Haagse hoofdagenten van politie, de 34- jarige T. van der S. en de 31-jarige W. J. werden veroordeeld tot een gevangenis straf van drie jaar met aftrek van het voorarrest conform de eis. Zij hadden in het tijdvak 19541958 tijdens surveillancediensten in Den Haag autodiefstallen en inbraken gepleegd. De inmiddels ontslagen 34-jarige Haagse agent van politie L. P., die tijdens sur veillance in de periode 1954—1955 ver scheidene malen uit geparkeerde auto's had gestolen, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden, met aftrek van voorarrest. EGYPTE heeft een wapen-overeen komst' met Polen ondertekend. Dit is door radio-Cairo bekend gemaakt zon der dat verdere bijzonderheden gege ven werden. De Poolse ambassade sprak het bericht echter tegen. Een aantal ingeschrevenen bij het gemeentelijkbureau voor de huisves ting te 's-Gravenhage is in het tijdvak van 1 januari 1956 tot 1 april 1956 met 588 woningzoekenden gestegen tot 26.742. meest directe en onmiddellijke zin de gehele jeugd ten goede komt. Arbeidsvreugd bij het onderwijs is zeker niet in de eerste plaats afhanke lijk van het maandloon. Maar wie wil beweren, dat arbeidsvreugde en maandsalaris geen relatie met elkaar hebben kan niet sociologisch denken. En arbeidsvreugde is in het gehele op voedingsproces een onmisbare schakel. In het vervolg van zijn rede zette de heer Van Hulst de beginselen uiteen, van waaruit de protestants-christelijke onderwijzers de tegenwoordige moei lijkheden beschouwen. En hij besloot „Zolang er in Nederland nog mensen gevonden worden, die het kind waar achtig liefhebben, is de situatie nooit hopeloos. En zolang er nog mensen zijn, die hun hoop en verwachting hebben gesteld op Jezus Christus, zo lang weten wij, dat God ons in het zoeken der oplossingen ook de wegen zél wijzen". Na hei Franse bezoek Het voornaamste winstpunt, dat het bezoek van premier Mollet van Frankrijk en zijn minister van buitenlandse zaken Pineau aan Moskou heeft opgeleverd, is het falen van de pogingen der Russische gastheren om Frankrijk los te maken van de Noordatlantische Verdragsorganisatie. Dit is een reden töt verheuging voor het Westen en een oorzaak van verdriet voor het Kremlin. De pessimistische voorspel lingen zijn gelukkig niet bewaarheid. De Franse ministers hebben voet bij stuk gehouden en de Russische machthebbers weten nu, dat Frankrijk trouw blijft aan het Westen. Iets anders mocht ook niet worden verwacht, maar zoals wij al eens meer schreven waren er de laatste tijd uitlatingen en ver klaringen van Franse zijde, die ernstig te denken gaven. Nie mand mene, dat de Fransen na het bezoek, dat de twee minis ters aan Moskou brachten, nu door dik en dun met hun Ame rikaanse en Britse bondgenoten zullen meegaan, maar men mag het o.i. toch wel zo stellen, dat Mollet en Pineau nu duidelijk „in het hol van de leeuw" heb- Hei gesprek van de dag ben ontdekt welke de Russische opvattingen zijn, hoe schoon dan misschien ook verpakt. De Frans-Russische besprekin gen zijn gehouden „in een vriendschappelijke sfeer van we derzijds begrip", zo meldde het slotcommuniqué. Als dit gezegd wordt, dan betekent het meestal, dat de bereikte resultaten uiterst „mager" zijn. Geen woord over de toekomst van Duitsland b.v., maar wel verklaarde premier Mollet op een persconferentie, dat daaromtrent geen overeen stemming bereikt kon worden. Algerië Het zal voor Mollet en Pineau een teleurstelling zijn geweest te vernemen, dat de Sowjetregering niet van plan is haar bemidde ling te verlenen bij het oplossen der moeilijkheden in Algerië. Moskou wenst n.l. de Arabische inmenging niet te veroordelen en kan niet verder komen dan het uitspreken van de wens, dat het de Franse regering zal gelukken in liberale geest een afdoende oplossing te vinden. Positief betekent dit dus, dat de Russen de strijd van de op standelingen stilzwijgend goed keuren. Dat laatste bleek nog eens duidelijker, toen in het Kremlin een afscheidsreceptie werd gegeven. Partijsecretaris Chroesjtsjef bleek weer goed gehumeurd te zijn en hief verschillende malen het glas met een aantal ambas sadeurs' van Arabische landen. „Op alle onderdrukte volkeren, op alle mensen, die strijden voor hun nationale en sociale bevrij ding", zo zei Chroesjtsjef. En Boelganin voegde daaraan toe: „Laat ons drinken op de Arabie ren en op alle volkeren, die strij den voor hun nationale onafhan kelijkheid!" Dat was nu niet di rect bedoeld als een aanmoedi ging aan de Fransen om him strijd in Noord-Afrika voort te zetten. Dat de beide landen ontwape ning van het grootste belang achten, was een zin in het com muniqué, die even weinigzeg gend is. Het ligt er maar hele maal aan wat men ermee be doelt en na de mislukte ontwa peningsbesprekingen in Londen kan zelfs de officiële mededeling van Rusland, dat de strijdkrach ten zullen worden verminderd, weinig indruk meer maken. Het enige, dat geen moeilijkheden gaf om tot overeenstemming te komen, was de culturele uitwis seling. Het beroemde Moskouse ballet, dat in 1954 reeds in Parijs was, maar toen niet mocht op treden, gaat opnieuw naar de Franse hoofdstad. Dat kan geen kwaad! Het Hongaarse communistische blad 's Zabad Nep" meldt, dat het centrale comité van de partij maatregelen heeft genomen om het eerherstel van degenen, die onschuldig in de gevangenis zitten, te vergemakkelijken en te verzekeren, dat zij politiek, moreel en financieel genoeg doening verkrijgen. In hongerstaking? NAIROBI, 22 mei (Reuter). Aartsbisschop Makarios van Cyprus en de drie andere Cyprische leiders, die door de Britten naar de Seychellen zijn verbannen, hebben zich bij de Britse gouverneur beklaagd over de behandeling, die zij ontvangen. Zij zeiden zeer gekwetst en beledigd te zijn, zo blijkt uit een brief, die de secretaris van bisschop Kyprianos, een der vier ballingen, heeft geschreven aan de hoofdredacteur van het Keniase blad „East African Standard". In de brief was een afschrift van het protest aan de gouverneur van de Seychellen, Sir William Addis, inge sloten. Volgens de brief hadden de Britse autoriteiten boeken, kranten en brie ven, die met pakken kleren naar de Seychellen waren gezonden, meer dan een week achtergehouden. Voorts is een telegram, dat de nieu we aartsbisschop van. Athene aan Ma karios had gezonden en waarin hij zijn beste wensen uitsprak, niet afgeleverd. Eveneens beklaagden de ballingen zich over het feit, dat een tweede prikkel draadversperring om hun verblijf is gelegd, alsof zij „gevaarlijke mensen of boosdoeners" zijn. De R.K. aartsbisschop van de Sey chellen, mrg. Olivier Maradan, had evenmin toestemming gekregen om de Cyprische geestelijken te bezoeken. De ballingen verklaarden in hun schrijven, dat zij in hongerstaking zou den gaan. Het Britse ministerie van koloniën heeft verklaard, dat aartsbisschop Ma karios en drie andere Cyprioten „voor een dag of wat" voedsel geweigerd hebben uit protest tegen hun behande ling. Dit was ongeveer twee weken ge leden gebeurd. Volgens een woordvoerder van het ministerie heeft de gouverneur van de eilanden met de geïnterneerden gesproken en de kwestie in het reine gebracht. DUEL? De Griekse kolonel Pavlos Gyparis, een oud-afgevaardigde, heeft zijn Brit se onderscheidingen teruggezonden aan de Britse ambassadeur Sir Charles Peake en hem verzocht de gouverneur van Cyprus, Harding, een uitdaging voor een duel over te brengen. Gyparis schrijft in de eerste wereldoorlog aan Britse zijde gevochten te hebben; maar toen gebruikten de Britten Grieken om Turken te doden, terwijl zij nu Turken gebruiken om de Grieken op Cyprus om te brengen". Gyparis wil Harding waar ook in Europa, behalve in Enge land, op 'het veld van eer' ontmoeten. Gaat hij daar niet op in, dan kunnen alle Grieken hem als een laffe moor denaar beschouwen, aldus Gyparis' brief. Ingezonden Mededeling (adv.) 4 middelen tezamen werken sneller, krachtiger en langduriger. In de hele weield wo>dt tegen pijn en giiep meet en meer een combinatie van middelen gebruikt. De 4 middelen van Chefarine „4" elk op zichzelf al beroemd - helpen elkaar en werken daardoor bij zonder weldadig. r/ T«g*n pijnen «n griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bettenddeelChefaro* SEOEL, 22 mei (A.F.P./Reuter)Het Zuidkoreaanse kabinet heeft president Syngman Rhee zijn ontslag aangeboden wegens de ongunstige resultaten van de jongste verkiezingen, waarbij de aanhan ger van de liberale partij van de presi dent, die kandidaat was voor het vice- presidentschap, door de democratische oppositie kandidaat Tsjang werd ver slagen. De 81-jarige Rhee, die als president werd herkozen, zal het ontslag aanvaar den en een coalitieregering samenstellen, waarin tenminste vier ministers van de democratische partij zijn opgenomen. De noodtoestand, die vorige week vrij dag in Zuid-Korea werd afgekondigd in verband met de presidentsverkiezingen, is maandag opgeheven. Op uitnodiging van de Zeeuwse ver eniging „Luctor et Emergo" in 's-Herto- genbosch zal Rien de Jonge uit Kloetinge op maandag 28 mei a.». een programma verzorgen, dat geheel op Zeeland en de Zeeuwen zal zijn afgestemd. Echtpaar verwaarloosde kinderen UTRECHT, 22 mei. Een gevangenis straf van twee en een half jaar met af trek van voorarrest heeft de rechtbank te Utrecht opgelegd aan de 33-jarige Utrechtse metaalbewerker H. van W. en zijn 30-jarige echtgenote M. C. O. wegens dusdanige verwaarlozing van twee van hun kinderen, dat een daarvan is over leden en een ander naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. £),e Radia faienqt o-ni DONDERDAG 24 MEI. HILVERSUM I (402 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 9.35 Waterstand. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Orgelcone. 12.00 Angelus. 12.03 Instr. sextet. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Wij van het land. 12.40 Gram. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Rep. 13.25 Pianorecital. NCRV: 14.00 Me- tropole ork. en klein koor. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.23 Pianorecital. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Clavecimbel en viool. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45, Gram. 18.00 Vocaal ens. 18.20 Lichte muz. 18.45 Leger des Heils kwartier. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. pro gramma. 21.45 Gram. 22.00 Tijdschriften- kron. 22.10 Orgelconcert. 22.35 Gramofoon. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 SpcJrtuitsl. 23.2024.00 Gramofoon. HILVERSUM II (298 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 (Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Amus.muz. 11.45 Hendrik Ibsen, een groot dramaturg, caus. 12.00 Orgel en zang. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Lichte muz. 12.50 Uit het Bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.20 Voordr. m. muZ. 14.45 Klarinet en piano. 15.15 V. d. zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordracht. 16.30 Gram. 16.45 V. d. jeugd. 17.30 Britse accordeonkampioenschappen. 17.45 Reg.- uitz.: Nederland en de wereld: Uitwisse- lingsprogr. over Turkije, in samenwerk, met Radio Nederland Wereldomroep. Spr. Ir. J. Stephan. 18.00 Nws. 18.15 Sportpro- blemen. 18.25 Mannenkoor. 18.55 Gespro ken brief uit Lönden. 19.00 V. d. kind. 19.05 Cabaret. 19.25 Britse accordeon kampioenschappen. 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Peer Gynt, Grieg. 22.40 Journ. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Act. of gram. 23.25—24.00 Jazzmuz. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.15 Wij stellen u voorV. d. vrouw; Kookpraatje; Arnhem als ontspannings- en vacantiecentrum, film. NTS: 21.00 22.30 Eurovisie: Eurovisie zangfestival 1956, te Lugano. BRUSSEL (324 m,). 12.00 Amusements- muziek. 12.30 Weerberichten. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgel en piano. 14.15 Gramofoon. 14.30 Vlaamse liederen. 14.40 Gramofoon. 14.45 Idem. 15.00 Muzikaal progr. 16.00 Koersen. 16.02 Kamerorkest, omroepkoor en sol. 16.25 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Rep. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.00 Verz. programma. 20.10 Missiemontage. 20.40 Verz. progr. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 De gezon gen Mis. 22.55—23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3