Nederlandse ploeg kan hartelijke ontvangst in Melbourne verwachten verstopping Opnieuw kritiek in Arnemuidens raad op bouw- en woningtoezicht Springer verliest eerste partij in internationaal damtoernooi Scherp Russisch economisch offensief verwacht Dinsdag 22 mei 1956 pagina 5 Chef de mission Kees Kerdel terug uit Olympische stad 80.000 emigranten koesteren van zwemsters grootse verwachtingen Gastenstatistiek in Domburg Ook in Kapelle zijn glasaardbeien duur Burgemeester deed voorstel vistelling in te voeren Geef de strijd niet op tegen Ambtenaren bouwen huis voor collega Nederlands centrum voor vakantie en vakantiespreiding Weg witte schimmel Koningin Juliana opende Rembrandttentoonstelling De S.U. krijgt geld vrij door geringere defensieuitgaven Stakende Ambonnezen ZEEUWS CH DAGBLAD DEN HAAG, 18 mei. „Ik heb de indruk gekregen dat de Neder landse Olympische ploeg buitengewoon hartelijk ontvangen zal wor den in Melbourne" vertelde de heer C. Kerdel, chef de mission van de Nederlandse ploeg toen hij in vogelvlucht een beschrijving van zijn reis naar en ervaringen in Australië gaf. Drie weken is Kerdel in opdracht van het Nederlands Olympisch Comité op reis geweest, teneinde in Melbourne voorbereidende maat regelen te kunnen nemen voor het verblijf van de Nederlandse ploeg tijdens de Olympische spelen en zich volkomen op de hoogte te stel len van de omstandigheden, waarin de deelnemers komen te ver keren, de nodige contacten te leggen, kortom de komst van de Ne derlandse ploeg voor te bereiden. woon wordt gewaardeerd. Zoals bekend is van deze Nederlanders in Australië ook het voorstel gekomen Cockie Gaste laars te adopteren. De kosten voor haar uitzending zijn bijna bij elkaar. Tot een van de vele opdrachten welke de heer Kerdel van het N.O.C. had mee gekregen, behoorde het zoeken naar een De atleten, die voor deelneming aan ae spelen worden gekozen, staat een buitengewoon interessante reis te wach ten. Kerdel was ervan overtuigd dat de landingen in Karachi, Bangkok, Manil la en Biak evenals op "hemzelf ook op de deelnemers grote indruk zullen ma ken. Tijdens de reis is de ploeg in to taal 45 uur in de lucht en met de „stops" meergerekend is men ongeveer 4 dagen onderweg. Zeer sportminded Tot de eerste indrukken bij het binnen komen van Melbourne behoort het onge looflijke aantal sportterreinen, dat deze stad bezit. De publieke belangstelling voor de sport is daarmede evenredig. De stad Melbourne begint al aardig in de sfeer van de Olympische spelen te komen. Versieringen met de Olympische ringen zijn reeds op vele plaatsen aange bracht en overal in de stad ontmoet men warme belangstelling voor de spelen. De werkzaamheden aan de verschil lende stadions en gebouwen vorderen snel. Het ziet ernaar uit dat inderdaad alles op tijd klaar zal zijn, iets wat het vorig jaar november nog lang niet zeker was. Om de sfeer nog te verhogen zal waar schijnlijk tijdens de spelen een nieuwe burgemeester in Melbourne het bewind voeren, en wel Beaurepaire, de man die vroeger Australië vertegenwoordigd heeft bij Olympische zwemwedstrijden. De emigranten Bij het contact met de emigranten is wel gebleken dat bij deze 80.000 landge noten grote belangstelling voor de Ne derlandse ploeg bestaat. Speciaal van de zwemsters koestert men grootse verwach tingen welke door de heer Kerdel wel iets gematigd moesten worden. Oud- at leten bevinden zich ook onder hen, zoals Jan Serre, de vijfkamper die in 1936 deel uitmaakte van de Nederlandse olympi sche ploeg te Berlijn en Annië Timmer mans, zwemcoach en paedagoge, die in de Australische zwemwereld buitenge- De raad van Domburg, vergaderend onder voorzitterschap van wethouder A. Passenier, heeft de kampeerveror- dening zodanig gewijzigd, dat kam- peerhuisjes niet meer worden toege staan buiten het officiële kampeerter rein en dat op eigen terrein alleen ge kampeerd mag worden door gezinste' den of naaste familie. In de politiever ordening werd een bepaling opgeno men, volgens welke per 1 juni a.s. een gastenstatistiek moet worden bijgehou den. Horeca zegde volledige medewer king toe en b. en w. meenden dat hier door beter de belangen van de ge meente als badplaats kunnen worden gediend. In de verordening op de algemene begraafplaats zullen bepalingen wor den opgenomen, volgens welke op de lijkkisten een metalen nummerplaatje van gemeentewege zal worden aan gebracht en een bovengrondse num mering zal worden ingevoerd, die het maaien van gras niet in de weg zal staan. De gemeente zal voor f500 in tekenen in het garantiefonds voor de Z.L.M.-tentoonstelling. De Oranjever eniging krijgt een subsidie van f50. voor de organisatie van festiviteiten op verjaardagen van het koninklijk huis. Aan de muziekvereniging zal voor de organisatie van het muziek concours f200 worden verleend. Een voorstel om kinderen, die elders scho len bezoeken, een tegemoetkoming te verlenen in de vervoerskosten, werd goedgekeurd. KAPELLE, 18 mei Er komen op het ogenblik al heel wat glasaardbeien op de veiling. Enkele kwekers zijn enige jaren geleden met deze teelt begonnen en dat gaat zeer goed. Op de veiling Kapelle komen thans per veiiingdag rond 500 doosjes aardbeien en deze worden ver kocht voor prijzen van f 1,20 tot f 1,50 p. doosje van 2 ons. De binnenlandse handel kan deze aardbeien goed gebruiken. Op de veilingen in Zaltbommel en Röelof- arendsveen komen op het ogenblik reeds heel wat glasaardbeien en deze worden naar verschillende landen geëxporteerd. Ook hier wordt eenzelfde prijs betaald als in Kapelle. Het is een luxe produkt dat op het ogenblik echter een beste beurt maakt. Het is trouwens niet onmogelijk, dat nog meer Kapelse kwekers zich op deze teelt gaan specialiseren. Een lid van de labourpartij heeft de minister van koloniën schriftelijk ge vraagd, of de regering de uitslag zal aan vaarden van een volksstemming op Cy prus over de toekomst van het eiland. Het referendum zou door de Ver. Naties moeten worden gehouden. Op 30 mei zal d« minister antwoorden. Olympisch attaché voor Nederland. De heer Kerdel is volkomen geslaagd in de persoon van de heer E. J. Smiley, verte genwoordiger van Philips te Melbourne. Olympisch dorp Over de wijze waarop de deelnemers ondergebracht worden, was de chef de mission bijzonder tevreden. Het Olym pisch dorp is vrijwel geheel gereed. Voor de eerste maal in de geschiedenis zullen er niet twee verschillende kampen zijn. Alle deelnemers en deelneemsters verblijven in het Olympisch dorp, maar het meisjesverblijf ligt in het centrum van het dorp, gescheiden van het overi ge gedeelte door een „man-proof" afras tering. Uitnodiging Ook Sydney blijft niet buiten de Olym pische sfeer. Op zijn terugreis heeft de heer Kerdel besprekingen gevoerd met zwemofficials te Sydney. Hierbij bleek dat men ook in deze stad veel interesse had voor de Nederlandse meisjes en zeer zeker kan een uitnodiging worden ver wacht voor de zwemsters om na afloop van de spelen ook daar aan wedstrijden deel te nemen. Dat gaat (met 4 man) naar Breda toe ARNEMUIDEN, 18 mei. Wanneer de gemeenteraad van Arne- muiden bijeenkomt, zoals vrijdagmiddag het geval was, debatteert de heer J. L. Joosse (S.G.) met de voorzitter, burgemeester W. H. van der Heide, over de figuur van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht. „Het kan beduidend voordeliger" zo wierp de heer Joosse ditmaal de knuppel in het bouw- en woninghok. De heer J. Allaart (arb.) was er als de kippen bij om de heer Joosse bij te springen „Wanneer deze dienst zoveel geld gaat kosten, dat de gemeente er andere din gen voor moet laten schieten" zo zei hij en vroeg om een vergelijk tussen de cijfers van de kosten van een eigen dienst je en de bestaan de regeling. Burgemeester Van der Heide deelde hierop mee, dat er thans wordt gestreefd naar een andere oplossing in de kostenverdeling van de dienst, waarvoor spoedig een vergadering zal worden belegd. Men zal trachten zodanige wijzigingen in te voeren er kunnen ambtenaren afvloeien, om dat het hoogtepunt van de werkzaam heden voorbij is dat de kosten naar beneden zullen gaan. De heer Van der Heide voelde er echter niets voor om de dienst thans te gaan kraken, wijl hij schitterende diensten heeft bewe zen bij de heropbloei van het geïnun deerde Walcheren, zoals hij zei. Bij de rondvraag zei de heer Al laart te hebben geconstateerd, dat het voltallige college van B. en W. vier man sterk naar de vergadering van de Ver. van Ned. Gemeenten in Breda is geweest. „Nu lijkt mij, dat vier man een beetje boven het gemiddelde zit." De voorzitter repliceerde dit door te zeggen, dat deze vergadering in het teken stond van het Deltaplan, een specifiek Zeeuwse aangelegenheid dus. Men moet proberen te bezuinigen vond de heer Allaart en zei het op prijs te zullen stellen, indien men voortaan met z'n tweetjes een derge lijke vergadering bezoekt. NIET WARM. Op een vraag omtrent de sanerings plannen antwoordde de voorzitter, dat deze tn de molen van B. en W, zfln. 't Gaat inderdaad niet hard het college is er ook niet warm voor. De plannen zullen zo spoedig mogelijk aan de raad worden voorgelegd. Op een vraag van wethouder B. J. la Soe (A.R.) antwoordde de burge meester, dat het voorstel voor de toe lage, die wordt verstrekt in verband met het doorwerken tijdens de vorst periode, spoedig op de raadsagenda zal sprijken. De heer Joosse wees op de slechte toestand van het wegdek van de Ka- naalweg. B. en W. wachten op de prijs opgaaf, zo zei de voorzitter tevens zal dan worden overgegaan tot asfal tering van de Lantsheerweg. LOOS VISSERTJE? Van de heer J. Crucq was een brief binnengekomen, waarin deze zijn beklag doet over het vermeen de feit, dat 50 goudvissen naar een andere vijver zijn gezwommen. Dit zou gebeurd zijn door toedoen van de gemeente. Een visverhuizing van gemeentewege dus. Toen de brand weer de put leegpompte om het wa ter te verversen, was de doorgang afgesloten met zandzakken. De ge meentelijke opvatting is thans, dat de vissen doorhet zand heen ge zwommen moeten zijn.... Nadat nog verschillende opmerkin gen waren gemaakt, zoals: De heer Joosse: (tot burgemeester) „Hebt U dode vissen gezien?"; de heer G. Sie- reveld (G.B.) (tot de raad): ,,'t Is jammer, dat ze zo duur zijn, anders zou ik zeggen, we doen maar botje bij botje"; burgemeester: „Ik geloof, dat dit van invloed is op de toestand van de vis", stelde de heer Van der Heide voor, naast de volkstelling, die eens in de tien jaar wordt gehouden, thans een permanente vistelling in te voe ren. BESLUITEN. De raad nam voorts nog de volgen de besluiten: de subsidie voor het E. T.I. met ingang van 1 jan. j.l. van 5 op 7 cent per inwoner per jaar te brengen; een subsidie te verstrekken aan de Abel Tasman-bibliotheek over 1955 en 1956 van 5 cent per boek; sub sidieverlening aan het secretariaat van de landbouwtentoonstelling van de Z.L.M. te Domburg van f 10; sub sidieverlening aan het secretariaat sie ter bevordering van rijkswege van de veefokkerij van f 10; beschikbaar stelling van een bedrag van f10 voor het verstrekken van een medaille aan de ringrijdersvereniging „In Galop' zulks in verband met het 10-jarig be staan; afwijzing van een subsidiever' zoek van de Ned. Amateur Toneel Unie en toekenning van premiën voor wo ningverbetering aan de heren P. Bras ser (f 50.C. Dekker (f 500.en A, Theune (f500.Als gemeente lijke lijkschouwers werden de beide artsen, de heer M. L. van der Moer en P. J. Brons aangesteld. Ingezonden Mededeling (adv.) DIT IS de manier om verstopping te over winnen: Drink 's morgens vroeg en 's avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week: om de andere avond één.' Daarna niets meer. Want Carters Lever- frtlletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig s om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlasten; ze maken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Z6 helpen Carters Leverpilletjes u helemaal van hardlijvigheid af, u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, oververmoeid heid of gebrek aan beweging toch nog eena verstopt raken, dan zijn een paar Carters {•illetjes voldoende om u vlug weer op gang e helpen. Vraag naar CARTERS LEVER- PILLETJES f 1.20 per flacon. UITHUIZERMEEDEN, 18 mei. Vijf en twintig dienaren van de overheid in Uithuizermeeden zijn enige dagen geleden begon nen aan de bouw van een huis voor een van hun collega's. Het gaat hier om een eengezinswo ning van twee verdiepingen, die men als het weer meewerkt tegen het eind van de zomer gereed hoopt te hebben. Het werk wordt verricht in de vrije tijd; 's avonds en zaterdagsmiddags. Elk van de bij het plan betrokke nen werkt 1 of 3 avonden of mid dagen in de week. Terzake kun dig personeel van de gemeente diensten heeft de leiding bij de bouw. Men heeft al lang het voornemen gehad een dergelijk plan uit te voeren, maar de gelegenheid er toe ontbrak, totdat een van de ambtenaren te kennen gaf, dat hij, met steun van de Bouwkas van Nederlandse Gemeenten, een huis wilde bouwen. De initiatief nemers van deze bouwactie ho pen, dat hun voorbeeld zal leiden tot meer van dergelijke acties, waardoor kan worden meege werkt aan een snellere oplossing van de woningnood. 's-GRAVENHAGE, 18 mei. Het Centraal Werkcomité Vakantie heeft zijn laatste vergadering gehouden. Eind 1955 had het comité besloten over te gaan tot de vorming van een orgaan, dat alle in Nederland by va kantie, toerisme en vakantierecreatie betrokken organisaties en instellingen zou omvatten. Dit orgaan, dat inmid dels tot stand is gekomen en de naam draagt van Nederlands centrum voor vakantie en vakantierecreatie, hield zjjn eerste vergadering, waarbij ver tegenwoordigers van ongeveer 40 deel nemende organisaties en instellingen aanwezig waren. HELSINKI, 19 mei. De Finse hoogleraar A. Virtaneon van het insti tuut voor biochemische onderzoekin gen te Helsinki is er na een jaar in geslaagd in de kiem van rogge een stof te isoleren, die witte schimmel kan bestrijden, die bij granen voor komt. De stof vormt zich in de rogge- korrel en neemt naar gelang de ont kieming vordert toe. Volgens de waarnemingen van pro fessor Virtaneon, die winnaar van de Nobalprijs is, voorkomt zij de beschim meling van de rogge. ELLEWOUTSDIfK Geslaagd. Voor het diploma binnen vaart slaagde te Rotterdam de heer C. Dieleman. ZOUTELANDE Collecte. De collecte voor de kinderbe schermingsorganisaties bracht op f37,56. Door het onthullen van een van de zelfportretten van Rembrandt heeft Koningin Juliana in het rijksmuseum te Amsterdam de tentoonstelling ge opend van honderd werken van de beroemde meester, daar ingericht ter gelegenheid van het feit, dat Rem brandt 350 jaar geleden in Leidei» werd geboren. De foto geeft een beeld van de onthulling. In de minder ontwikkelde gebieden LONDEN, 18 mei. ATP. Politieke kringen te Londen verwach ten spoedig een economisch offensief van de Sowjet-Unie in de in economisch opzicht minder ontwikkelde landen. Zij brengen deze verwachting in verband met het besluit van de Sowj et-Unie de strijdkrachten en de legerbegroting te verminderen. Men is van me ning, dat alleen deze besparingen en de toeneming van het aantal arbeidskrachten, dat het gevolg van dit besluit is, de Russische in dustrie in staat zullen stellen de enorme inspanning op te brengen, welke dit offensief nodig maakt. Binnen zeer korte tijd, zo meent men te Londen, zal de Sowjet-Unie werke lijk in staat zijn de talrijke orders, die zij in Azië heeft gekregen, uit te voe ren en de zeer moeilijke voorwaarden ervan na te komen. Terwijl de Sowjet- Jonge Russische meesters bleven de baas In Moskou is 'n interna tionaal damtoernooi be gonnen waaraan o.m. deelnemen de oud-we reldkampioen B. Sprin ger (Ned.), de kampioen van Parijs, P. Perrault, de kampioen van Rusland I. Kuperman en nog een aantal andere prominen te Russische dammers. De Russische dambond heeft Springer en Per rault uitgenodigd omdat deze tak van sport in hun landen veel be oefend wordt. Dammen is de laatste jaren zeer populair geworden in Rusland, waar jonge meesters het spel van de ude Russische school in tal van opzichten heb ben verrijkt. Hun vorde ringen zijn ook wel ge bleken in de eerste ron de van het toernooi, waarin Kogan tegen Springer en Kaplan te gen Perrault uitkwam. De Parijzenaar stond al iets zwakker toen hij een listige combinatie van zijn tegenstander niet door zag met het gevolg dat hij na 40 zetten moest opgeven. Ook Springer leed een nederlaag. Ko gan speelde tegen hem een pittige en levendige partij en won in 66 zet ten. Rusland zal deelne men aan het toernooi Om het wereldkampioen schap, dat van 5 novem ber2 december van dit jaar in Nederland wordt gehouden en waarvan twee ronden in Zeeland (te Goes en Middelburg) zullen worden gespeeld. 109) „Heeft iemand hem naar buiten zien gaan?" „Neen". „Maar de deur stond open." „Waar is Trumble? Misschien weet hij het." De gehele twist scheen vergeten. „Misschien verbergt hij zich ergens in het huis", ze Sir Charles Baynton. „Ha, nu wordt mij alles duidelijk. Hij zocht twist, om in de verwarring te kunnen ontsnappen. Wat een han dige kerell Laat ons al de deuren sluiten en het huis van.de kelder tot de zolder doorzoeken." „Maar hij kan ook wel naar buiten gevlucht zijn", bracht de sergeant hier tegen in. „Hoe kan dat? Ik stond met mijn rug tegen de deur, terwijl wij voch ten." „Maar", zei een ander. „Wie bewijst ons, of dit kapitein Trelawney wel ge weest is." „Hier is mijn opdracht van kapitein Trevor", zei Binks. „Ja, zo'n opdracht kan tegenwoor dig gemakkelijk opgesteld worden. Wat ik weten wil is dit; Als het kapi tein Trelawney is, een officier in het leger van Monmouth ,als hij gevan gen gezeten heeft te Taunton, en gis teren nog terecht gestaan heeft voor lord Jeffreys, hoe komt hij dan hier, met ongebonden handen en 'n zwaard aan zijn zijde?" „Dat waren de bevelen van kapi tein Trevor. Ik verzette mij er tegen, maar wat zou ik kunnen doen tegen het bevel van de kapitein?" „Dat is alles heel goed, maar hoe weten wij dat? Ik ben een magistraats persoon en het is hier algemeen be kend, dat een bende struikrovers hier in de omtrek rondzwerft. Hoe kunnen wij nu weten, dat gij daar niet bij behoort?" „Maar ik draag toch de uniform des Konings?" „Des Konings uniform? Ja, die zijn de laatste tijd goedkoop genoeg ge weest. Honderden uniformen zijn tij dens de opstand gestolen. Wel, de be ruchtste dief uit deze streken, Tom Bildad, beroemde zich er onlangs nog op, dat hij een koets gestolen had en toch twijfelde niemand er aan, of hij was een van 's Konings soldaten. Hij droeg de koninklijke uniform. Wat zegt gij er van sir Inglehook? Dunkt u ook niet, dat wij deze mannen van nacht moeten opsluiten, om hen mor gen gerechtelijk te ondervragen?" „Tenzij zij kunnen bewijzen, dat zij werkelijk soldaten des Konings zijn. Want hier schuilt iets geheimzinnigs. Een rebellen-kapitein, die ter dood veroordeeld is, reist met zijn zwaard aan de heup, zijn handen vrij, een fijne mantel om en een hoed op als van een hoveling". „Maar heren, houd ons toch niet langer op! Onze gevangene ontsnapt ons!" „Wat! Bedreigt gij ons! Dit ziet er gevaarlijk uit. We zullen hen gevan gen moeten nemen, sir Charles!" „Ons gevangen nemen!" schreeuw de sergeant Binks. „Soldaten des Ko- Een verhaal uit de tijd van Stadh. Koning Willem 111 nings gevangen nemen?" „Ja!" zei sir Charles, „of ge zult het ons moeten bewijzen. Of denkt ge, dat wij daartoe niet bij machte zijn? Het is wel wat vernederend voor vier edellieden, om tegen vijf kerels te moeten vechten, maar wij zullen het doen, omdat wij in 's Konings dienst staan." Binks zag hen wanhopig aan. Hij was geen lafaard en hij twijfelde niet, of zij zouden stand kunnen houden tegen deze vier mannen, die zo trots zieh gedroegen, maar intussen maak te hun gevangene zich uit de voeten. Iedere minuut was winst voor hem. Hij geloofde nu ook, dat Trelawney deze twist uitgelokt had om te kun nen ontsnappen, maar, ofschoon zijn slimheid bewonderend was hij vast besloten zich niet te laten onteren. „Heren!" riep hij uit, „ik wil u niet beledigen, maar waarlijk ik moet mijn gevangene weer in handen krijgen. Ik zal voor altijd onteerd zijn als hij ontsnapt. Ziet heren, het Koninklijk wapen staat hjpr op het papier. Ik zeg u, dat het slecht met u zal aflo pen, als ge mij nog langer belet mijn plichten te vervullen". „Laat ons nog eens zien", zei Ingle hook. „Het is wel bekend, dat ik een ijverig dienaar des Konings ben en ik zal de laatste zijn, om 's Konings be langen tegen te werken. Als ik over tuigd ben, dat gij werkelijk in 's Ko nings dienst zijt, zullen wij u niet lan ger ophouden, maar u alle mogelijke hulp verlenen." (Wordt vervolgd) Unie gedurende verschillende jaren slechts beloften heeft gedaan aan da landen, die zijn aangesloten bij de eco nomische commissie voor Azië en het Verre Oosten (ECAFE), zal zij weldra in staat zijn over te gaan tot de aanleg van wegen, de bouw van staalfabrie ken en cementfabrieken, waarvoor zy tegen sterk concurrerende prijzen m Afghanistan .India en Indonesië op dracht heeft gekregen. Het Russische offensief zal niet slechts tot ontwikke ling komen op het terrein van da zware industrie, maar ook op dat van de lichte machines en de verbruiks- goederen. Met toenemende verontrusting neemt men te Londen, aldus AFP, niet alleen de demobilisatie maar ook de tekenen, die op de nieuwe richting van de Rus sische duiden, waar. De oprichting te Moskou van een omvangrijk kredietorganisme, de in het vijfjarenplan genomen maatrege len om kapitalen te reserveren, die be stemd zijn voor de economisch min der ontwikkelde landen en zelfs da aanbiedingen om goederen in Engeland te kopen, dit alles schijnt te zijn inge geven door de wens, om ajle krachten in de Sowjet-Unie voor dit offensief te mobiliseren. Met dit vooruitzicht worden de wes telijke plannen voor een tegenaanval, met name die welke Pineau tijdens da bijeenkomst van de NAVO te Parijs heeft uiteengezet, gunstiger beschouwd. De Engelse houding ten aanzien van de Europese samenwerking wijzigt zich eveneens en zowel de plannen voor da Euratom als die voor de gemeenschap pelijke markt worden door het Engelsa ministerie van financiën uit een meer positief gezichtspunt beschouwd dan voorheen. 's-GRAVENHAGE, 19 mei. Het Tweede Kamerlid de heer Krol heeft aan de minister van maatschappelijk werk schriftelijk de volgende vraag gesteld: Is de minister bereid, op voorwaar de, dat de stakende bevolking in de Ambonezenkampen de arbeid onmid dellijk hervat, zijn medewerking te verlenen, opdat in verband met de in het leven geroepen „zelfverzorgings- regeling" alsnog een behoorlijk over leg met de hierbij betrokken organi saties der Ambonezen kan plaats vin den? Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen." J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5