Uitvoering ouderdomswet vraagt geen omvangrijk kaartenarchief Nieuws uit de Provincie We gaan weer tippelen... xoiekken.'. Overheid en kerk steunen meer en meer de dierenbescherming Dinsdag 22 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Regering aniwoordi Eersie Kamer Uitkering van pensioen direct bij inwerkingtreding der wet UIT DE Kcfii Eaitd I V.S.-atoomwapens voor Navo-legers Middelburg Koïi B-Witd II KERKEN =J H&ïu-o-ïmde. Kesifc en Adti 2te ïladio- (pienqt cmi Bijna 75.000 leden in Nederland Kalt BaitPi lh pagina 4 i* DEN HAAG, 19 mei. De regering stelt de algemene instemming met de indiening van het wetsontwerp algemene ouderdomsverzeke- ring zeer op prijs. Zonder te kort te willen doen aan de bijdragen van andere zijde, zijn de ministers met vele leden van oordeel, dat met name de bijdragen van de raad van vakcentralen en van de sociaal- economische raad het mogelijk maakten een wetsontwerp voor te bereiden, waarin gestalte wordt gegeven aan datgene, waarover reeds in brede kringen overeenstemming bestond. Voor de te betalen pre mie zal een looncompensatie worden verstrekt. Bij de onderhande lingen over de omvang van de jongste loonmaatregelen is deze com pensatie mede in d beschouwingen betrokken. De voorstellingswijze als zou een eventueel bij invoering van de ouderdomsverzekering be schikbare „ruimte" slechts bij toeval aanwezig kunnen zijn, is der halve niet aanvaardbaar. Bij sommige leden rees de vraag of inderdaad de persoonlijke verantwoor delijkheid levendig blijft, als men ver- Slicht wordt een offer te brengen. De ewindslieden menen, dat zulks inder daad het geval is. Ook verschillende andere wettelijke sociale voorzienin gen zijn bewust op de verzekeringsge dachte gebaseerd om daardoor het persoonlijke verantwoordelijkheidsge voel te stimuleren. schatte premieopbrengst over 1957 zal bedragen. Weliswaar bevatten de me morie van toelichting en de daarbij ge voegde nota verschillende schattingen, doch door de maatregelen, welke in de laatste tijd op sociaal-economisch ter rein zijn getroffen en welke nog te verwachten zijn, zijn de verschillende cijfers niet geheel actueel meer. Een nieuwe raming wordt thans voorbe reid. Uit voorlopige berekeningen blijkt wel reeds, dat het premieplich tig inkomen aanmerkelijk hoger zal komen te liggen dan aanvankelijk be cijferd. Aangezien echter de uitkeringen ten gevolge van genoemde maatregelen eveneens zullen stijgen, bestaat de verwachting, dat het premiepercentage overeenkomstig de oorspronkelijke ra ming op 61/j a 7 zal moeten worden gesteld. In het wetsontwerp, dat het mini sterie van sociale zaken reeds heeft verlaten en thans bij de minister raad aanhangig is, wordt de uitvoe ring van de algemene kinderbijslag verzekering aan de sociale verzeke ringsbank en de raden van arbeid opgedragen. De suggestie om de financiële ach teruitgang, welke voor de verzekerden ingevolge de invaliditeitswet zou zijn ontstaan, indien hun de ^ouderdoms rente krachtens die wet zou zijn ont nomen, te compenseren door een alge mene verhoging van het bedrag van het ouderdomspensioen, zou, afgezien van de vraag, of hierdoor het rechtsge voel bevredigd zou worden, een niet verantwoorde aanzienlijke verhoging van de premie met zich hebben ge bracht, welke verhoging mede door de werknemers zou moeten worden be taald. Mits tijdig met de voorbereiding zal kunnen worden begonnen, Is de ver wachting gerechtvaardigd, dat het mo gelijk zal blijken bij de invoering der wet terstond tot uitbetaling der pen sloenen over te gaan. VOORLOPIGE AANSLAGEN Het ligt in de bedoeling voor de be taling der premiebijdragen een afzon derlijk aanslagbiljet uit te reiken. Het zal de verzekerden derhalve duidelijk voor ogen staan, dat van hen een pre miebij drage voor de algemene ouder domsverzekering wordt gevraagd. Het systeem van voorlopige aansla gen maakt het mogelijk de premie- plichtigen reeds in de aanvang van het jaar een premieaanslag te zenden, waardoor het mogelijk is de betaling over vrijwel het gehele jaar te sprei den. De bewindslieden uiten hun verba zing over de beduchtheid van sommige leden, dat de uitvoerende organen van de aanvang af een nieuw archief met miljoenen kaarten zullen moeten op bouwen en dat Nederland, in plaats van het kaartenpaleis van de invalidi teitswet kwijt te raken, een nieuw om- vangrij-k kaartenarchief rijker zal worden. Uit de keuze voor een beperkte re gistratie blijkt, dat zij aan het vor men van een dergelijk omvangrijk kaartenarchief geen behoefte heb ben. Gegevens, welke men zonder meer aan de bevolkingsregisters kan ontlenen, behoeven bij de sociale verzekeringsbank niet nogmaals te worden geregistreerd. PREMIEHOOGTE De regering heeft zich eind maart tot de Stichting van den Arbeid ge wend met de vraag of, en, zo ja, welke maatregelen tot verhoging van sociale uitkeringen enz. in verband -met de stijging der lonen in de naaste toe komst zullen moeten worden genomen. Gezien de differentiatie, welke in de loonvorming zal optreden, en de sprei ding in de tijd, welke daarbij zal wor den betracht, is de regering van oor deel, dat pas na september a.s. te over zien valt in welke mate het loonniveau gestegen zal zijn. Mede om die reden wil het de regering voorkomen, dat evt. verhoging van sociale uitkeringen in het algemeen eerst daarna zal moeten plaatsvinden. De ministers kunnen nog niet precies mededelen welk premiepercentage zal worden berekend en hoeveel de ge LEGER- EN LUCHTMACHTTENTOONSTELUNG 1956 t* Got» in zaal Krijger op dt Beestenmarkt wordt morgenavond 23 mei onherroepelijk gesloten. Verzuimt niet alsnog van de gelegenheid gebruik te maken deze interessante tentoonstelling te bezoekea (Geopend van II 22 uur) Uw leger en Uw luchtmacht vragen Uw aandacht! TOEGANG GRATIS Veertien miljoen Bijbels in 1955 NEW YORK, 19 mei. Het Ame rikaanse Bijbelgenootschap heeft on langs bekend gemaakt, dat het in 1955 in de Verenigde Staten en daarbuiten bijna 15 miljoen Bijbels heeft ver spreid. Sinds het Bijbelgenootschap in 1816 de eerste Bijbel onder de men sen bracht, heeft het in totaal ruim 466 miljoen exemplaren van het Boek der Boeken verspreid. Veldmaarschalk Montgomery OTTAWA, 19 mei. Veldmaar schalk Montgomery, de plaatsver vangende opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten in Euro pa, heeft vrijdag op een persconfe rentie te Ottawa verklaard, dat de NAVO-legers Amerikaanse atoom wapens zullen krijgen, doch dat deze wapens aanvankelijk door Amerikanen bediend zullen wor den. De voorzitter van de Canade se commissie van stafchefs, gene raal Foulkes, voegde er aan toe, dat volgens de Amerikaanse wet atoomwapens onder toezicht van Amerikaans personeel moeten blij ven. Montgomery zei verder nog, dat in tercontinentale projectielen en af- weerprojectielen over ongeveer tien jaar in ruime mate beschikbaar zullen zijn. Montgomery zal als waarnemend op perbevelhebber aanblijven, hoewel hij van plan was geweest zijn functie neer te leggen als de opperbevelhebber, ge neraal Gruenther, in de herfst zou af treden. De waarnemend opperbevelhebber van de NAVO was van oordeel, dat En geland noch enig ander west Europees land de dienstplicht van twee jaar moet afschaffen. De militaire opbouw van de NAVO zou niet voltooid zijn voordat West-Duitsland zijn bijdrage had geleverd. Tenslotte keurde Mont gomery het overbrengen van Franse NAVO-troepen naar Noord-Afrika goed, omdat er geen onmiddellijke oor logsdreiging bestond. Ambonezen brengen exploot uit tegen minister van Thiel 's-GRAVENHAGE, 19 mei. De minister van maatschappelijk werk heeft, via de procureur-generaal bij de Hoge Raad, een op verzoek van de Ambonese organisatie B.P.R.M.S. uit gebracht exploot ontvangen, waarbij door deze organisatie van Ambonezen kennis wordt gegeven, dat zij de op 13 mei 1956 in werking getreden „uit keringsregeling Ambonezen" onver bindend acht en zich voorbehoudt om de te dezer zake nodige rechtsmaat regelen te nemen of proefgedingen aanhangig te maken. Youth for Christ-samenkomst Het ligt in het voornemen van het pro vinciaal comité van Youth for Christ om op zaterdag 2 juni a.s. een samenkomst te houden in de Nieuwe Kerk. Op deze bijeenkomst zal Kees Deenik zingen. Hij zal tevens een massaal koor leiden, dat gevormd wordt door verschillende koren. Noteer alvast de datum zaterdag 2 juni a.s. oTc dit jaar organiseert het „Zeeuwsch Dagblad" weereen grote s wandeltocht. De vijfde nog al liefst. Het wordt dus een lustrum- tocht, waarvoor nu reeds grote belangstelling bestaat. Voor het eerst zal ook een tocht worden ingelast van 40 km. U kunt dus deel nemen aan de 10, 15, 25 of 40 km. Als datum hebben we vastgesteld zaterdag 2 juni a.s. De start zal wederom plaatsvinden bij het „Schuttershof" te Goes. INSCHRIJFFORMULIER: Hiermede verzoeken wij U mij/groep te noteren: Naam: Plaats: Adres: als deelnemer aan de wandeltocht. Ik doe mee aan de km-tocht. Voor individuele deelnemers: het verschuldigde inschrijfgeld ad is per postwissel voldaan. Voor groepen: de groep telt leden, waarvoor is verschuldigd maal Is Het verschuldigde bedrag is per postwissel voldaan. Als leider (leidster) treedt op Doorhalen wat niet van toepassing is. Het inschrijfgeld is als volgt: jongeren tot en met 15 jaar: 0,75; 16 jaar en ouder: 1,25. Leden N.W.B. genieten 50 cent reductie. BRUIN1SSE Aanwinsten. De kleuterschool wordt steeds meer een orado voor de kinderen. De speelplaats werd namelijk verrijkt met een wip, een glijbaan, een schommel en meer van dergelijke attributen, waar van de jeugd gretig gebruik maakt. s-GRAVEN POLDER Bode-magazijnmeester. Tot bode-maga zijnmeester van de afd. 's-Gravenpolder van „Het Groene Kruis" werd benoemd de heer Jac. Walraven. KAMPERLAND Botsing. Donderdagmorgen stak het 4 jarig zoontje van de heer J. Geldof op weg naar de kleuterschool en spelend op de hoek van de A. van Heestraat, plot seling de Veerweg over; De heer H. Wilderom, die juist met z'n auto voorbijreed, kon niet voorkomen dat het jongetje tegen het spatbord botste. Het kind liep hierbij een hersenschudding op. Dokter 't Hart verleende eerste hulp en bracht hem naar huis. NCVB. De plaatselijke afdeling van de NCVB hield haar maandelijkse bijeen komst o.l.v. mevr. Klap-Breel. Na de huis houdelijke zaken hield de heer Allewijn van Hoedekenskerke een rede over de levenstoestand en geestelijke nood ach ter het ijzeren gordijn. Chr. kleuterschool. De Chr. kleuter school hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van ds. A. Postma. Uit de jaarverslagen van de secretaresse en pen ningmeester bleek, dat de school door 72 kleuters wordt bezocht, dat er momen teel 243 leden zijn en dat de kas een nade lig slot vertoonde van f 245,63. Door het bedanken als bestuurslid van de heer N. de Visser werd in diens plaats gekozen de heer Jac. Mol. Ds. A. J. Radder sloot met dankgebed. KRABBEN üljKE Excursie. De leden van de vereniging van klein-fruittelers hebben een excursie gemaakt naar Roelofsarendsveen en om streken, waar diverse aardbeienvelden en kleinfruitbedrijven werden bezocht. Plattelandsvrouwen. De bond van plat telandsvrouwen, afd. Krabbendijke, heeft een vergadering belegd om te trachten tot oprichting van een diepvrieskluis te ko men. Ir. van der Stoep gaf hiertoe een brede uiteenzetting en besprak het nut van de diepvrieskluis. Enkele leden ga ven zich op voor deelneming. Het ligt in de bedoeling te zijner tijd nogmaals een bespreking te houden. O OSTKAPELLE Collecte. De opbrengst van de Emma- bloemcollecte bedroeg f60,90. ST. ANN ALAND Opbrengst collecten. De in deze ge meente gehouden collecte voor de Hema- va heeft opgebracht f34,05. Een lijstcol- lecte voor de Simavi bracht maar liefst f610,05 op. WEMELDINGE Opbrengst bazar. De bruto-opbrengst van de vorige week gedurende enkele da gen gehouden bazar ten bate van het Groene Kruis en wijkgebouw bedraagt 2.800,—. YERSEKE Botsing. Vrijdagmiddag zijn op het ha venplateau een bus van de gebr. Blan ker te Middelburg, waarin bejaarde da mes waren gezeten en een vrachtauto van de fa. Polderman uit Yerseke met elkaar in botsing gekomen. De bus werd nogal ernstig beschadigd, maar de dames lie pen geen letsel op. Zij schrokken behoor lijk, zoals t« begrijpen valt. Gevallen. De heer L. B. had aan boord van de schelpenzuiger YE 7 het ongeluk in het ruim te vallen. De te hulp geroepen dokter constateerde een gebroken pols en gekneusde ribben. Kreeften. De kreeftenvangst in Zeeland, die lang teleurstelde, is de laatste weken verbeterd. Er werden betere vangsten ge meld. Vooral aan het Dijkwater worden veel kreeften gevangen. De prijs Is voor de kleine maten tot een kilo acht en ne gen gulden. Jaarvergadering Ned. Ver. tot bescherming van dieren De zeventigste verjaardag van Karl Barth heeft veel pennen In beweging ge bracht. In het weekblad De Hervormde Kerk schrijft ds. J. J. Buskes van Am sterdam: Barth wordt in de gehele wereld gele zen en bestudeerd. Hij heeft zowel het protestantisme als het rooms-katholicis- me genoodzaakt zich met zijn theologie bezig te houden; dat wil zeggen: hij heeft beide genoodzaakt, oude vraagstellingen prijs te geven en nieuwe probleemstellin gen te aanvaarden. In het werk van be langrijke theologen, die hem afwijzen, zijn nochtans zijn aanwezigheid en in vloed onmiskenbaar. Het meest spreken de voorbeeld zijn de dogmatische studiën van een man als prof. Berkouwer. Zon der Barth zouden deze studies niet ge schreven zijn zoals zij geschreven werden, Ik meen, dat het prof. Van der Leeuw was, die indertijd de invloed van Barth vergeleek met een opkomende vloed aan het strand, dat het gehele front van strandbezoekers verlegd is. De opkomen de vloed heeft hen genoodzaakt op te schuiven. De een mag wat later zijn strandstoel verplaatsen, verplaatsen doen zij hun strandstoelen allemaal! Zonder gevaar voor tegenspraak mogen wij zeggen, dat de vernieuwing van en in onze Hervormde Kerk zonder Karl Barth volstrekt ondenkbaar is. Dat vastgevro ren fronten doorbroken werden, dat het gesprek tussen vrijzinnigen en rechlzin- nigen weer op gang kwam, dat onee kerk weer bezig is een belijdende kerk te wor den, dat de vraag naar de verhouding van kerk en wereld op een nieuwe wijze gesteld wordt, dat het kwam tot een ont moeting van socialisme en christendom, daartoe hebben allerlei personen en be wegingen in verleden en heden medege werkt, maar het zou van grote onkunde getuigen, indien daarbij de naam van Barth verzwegen werd Indien daarbij zijn naam niet met grote dankbaarheid genoemd werd. In het Doopsgezind Weekblad komt ds F. Kuiper van Amsterdam aan het woord. WH knippen uit zijn betoog dit gedeel te: Reeds enige jaren voor de tweede we reldoorlog mocht ik een serie artikelen schrijven over Karl Barth en de kinder doop. De overeenstemming in argumen ten tussen Barth en Menno acht ik nog steeds uitermate treffend. Later kwam Barth ook ten aanzien van de gemeente opbouw tot consequenties, die met onze doopsgezinde overeenstemmen. Nog be langrijker schijnt het mij toe, dat Barth in zijn nog steeds voor tweederde gedeel te voltooide levenswerk, zijn breed opge zette dogmatiek, in bijbelgebruik en kriti sche houding tegenover de kerkelijke tra ditie wegen bewandelt, welke zeer zeker ook voor doopsgezinden goed begaanbaar zijn. Hij laat de bijbel tot zich spreken zonder daarbij vooraf vast te stellen op welke wijze God in deze geschriften Zijn woord spreekt. Hij acht de voortgang van het christelijk denken van voor en na de Reformatie ook voor heden en toekomst van zeer grote betekenis, maar acht zich daardoor geenszins gebonden. De moge lijkheid om nieuwe wegen te volgen wordt door Barth niet alleen theoretisch opengelaten, maar ook praktisch ge bruikt. Ik denk daarbij wel in de eerste plaats aan het omkeren van de verhou ding van „Wet" en „Evangelie". Ook hier wordt aan de bedoeling van onze voor vaderen in hun verzet tegen Luther recht gedaan. Door Christus wordt Gods eis tot levensheiliging niet van minder, maar van meer betekenis. De heer H. Algra te Leeuwarden heeft in het Gereformeerd Jongelingsblad een artikel geschreven over de Hervormde Kerk en de christelijke school. Wij lezen daarin o.a. het volgende over Acsis, de actie voor het christelijk onderwijs op 't zendingsterrein: De gereformeerden zouden proberen 600.000 gulden bijeen te brengen, de her vormden, die numeriek driemaal zo sterk zijn als de gereformeerden, zouden probe ren voor 400.000 gulden te zorgen. De ge reformeerden brachten inderdaad bijna zes ton bijeen en de hervormden nog lang niet één ton. En toen werd in het offi ciële bericht laconiek verteld, dat het be drag van de hervormden niet hoger kón komen, omdat er in datzelfde jaar al vier collecten waren gehouden. Natuurlijk is dat èen onnozele uitvlucht, die alleen no dig scheen, omdat de zedelijke moed ont brak, om ronduit te zeggen, dat blijkbaar in de hervormde kerk voor deze actie voor de christelijke scholen in Indonesië en Suriname bitter weinig werd gevoeld. Want het is immers de grootste gekheid, ook maar een ogenblik te willen sugge reren, dat de hervormde kerk met haar meer dan 2'A miljoen zielen niet meer dan enkele tienduizenden guldens kan bijeen brengen, omdat er al vier collecten waren geweest. Maar het is wel duidelijk, als men eer lijk gaat zeggen, dat de hervormden ge neraal genomen weinig voelen voor hulp aan de christelijke scholen op het zen- dingsveld en dus dat verhaaltje van dia vier collecten terzijde schuift, dén komt onvermijdelijk de vraag aan de ordeA waarom voelen hervormden zo weinig voor die christelijke scholen, voor die kweekscholen der kerke Christi zoal^ men in de dagen der Compagnie al schreef. En dan komt de volgende vraag óók onvermijdelijk aan de orde: in hoe verre speelt hier een rol, dat het christe^ lijk onderwijs in Nederland voortdurend door kerkelijke uitspraken meer als een probleem dan als een zegen wordt be schouwd? Het is opmerkelijk, dat over de debaclé' van de Acsis in de hervormde kerk in da grote hervormde bladen nauwelijks een woord wordt gezegd. Maar men zal er niét aan kunnen ontkomen, deze zaak te bekijken. Het is een symptoom. Geen ernstig mens kan volhouden, dat het niet hoger kon, vanwege die vier collecten. Het had gemakkelijk het tienvoudige kunnen worden, als er hart en liefde was geweest voor de zaak. DEN HAAG, 19 mei. Door de overheid en door de kerken wordt steeds meer steun verleend aan de dierenbescherming. Hoe langer hoe meer wint de overtuiging veld, dat speciaal het asylwezen tot de eigen lijke taak van de overheid behoort. En immer talrijker wordt van de kan sels gepredikt, dat ook het dier recht heeft op een behoorlijk bestaan. Deze Ingezonden Mededeling (adv.) AMERICAN KING SIZE woorden sprak Mr. Dr. W. Hugenholtz, algemeen voorzitter tijdens de 93e alg. jaarvergadering van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren, die vandaag te Schiedam is gehouden. Wat de taak van de overheid be treft, reeds vele gemeenten verlenen een belangrijke steun aan de asyls hier te lande. De zorg voor zieke, gewonde en zwervende dieren behoort enkel en alleen te rusten op de gemeenten, waarin zich die dieren bevinden. In elke stad behoren zich een behoorlijk ingericht asyl, een goede polykliniek en een gemotoriseerde ophaaldienst te be vinden. Dit jaar traden weer enkele duizen den leden toe, zodat er nu reeds bijna 75.000 leden zijn. 's Middags is er een drietal refera ten gehouden. Mej. Schaap, inspectrice van het gemeentelijk onderwijs te Rot terdam sprak over „Het kind en de dierenbescherming". Zij belichtte het grote belang van de voorlichting van de kleuters. De heer J. Huisman, korpschef te Franeker behandelde het onderwerp „Politie en dierenbescher ming", er op wijzend dat alle wetten ten slotte te kort schieten. De politie wil wel, maar zij beschikt niet altijd over de nodige middelen. De hoofdredacteur van het ANP, de heer Lambooy, betoogde in zijn refe raat over de verhouding van dé pers in dezen, dat de dierenbescherming geen van de verscheidene journalistie ke media verwaarlozen mag. Hij dacht daarbij vooral aan de foto, film en televisie. Luisteren wij dan nog naar een Geref. veilingen noteert In de Gereformeerde stem. Dr. R. J. van der Meuten van Sche- Kerkbode aldaar: Wij hebben grote bezwaren tegen vele stellingen van deze dogmaticus. Daarover zwijgen we nu. We gedenken dankbaar hoe de Zwit serse theoloog in zijn strijd tegen neo- protestantisme en rooms-katholicisme on verkort gehandhaafd heeft de belijdenis van de Heilige Drie-eenheid, van de God heid van Christus, van de absolute ver dorvenheid des mensen en van de recht- vaardigmaking door het geloof alleen. Wie kan beschrijven de grote ommekeer die door hem heeft plaats gehad in vele kerken waar zijn waarschuwing door drong in plaats van de vrome mens God in het middelpunt te plaatsen en alle be vindingen en ervaringen te laten regu leren door het gezaghebbend Woord van God? De theologie zal lange tijd door hem worden beheerst en zijn meesterwerk, Kirchliche Dogmatiek, zal sfeeds weer sti muleren tot nauwkeurige bestudering van de Schrift en belangstelling wekken voor vragen op exegetisch en dogmatisch gebied. Wij blijven het betreuren, dat deze theoloog bij de gratie Gods zich toch weer niet volkomen gebonden heeft aan het Woord dat hij op eigenmachtige wijze heeft verkondigd. Daardoor zal veel van wat hij geleerd heeft door de tijd worden achterhaald. Want alleen het Woord is eeuwig. Maar wat Barth, de Schriftgeleerde, ge dolven heeft aan echt goud uit de diepe mijnen van Gods Woord zal gevoegd wor den bij de schat die de kerk aller eeuwen haar Heer zal aanbieden op zijn grote dag. WOENSDAG 23 MEI 1956 HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00' Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte muz. 10.05 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 12.05 Amus. muz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 lachte muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Promenade ork. 14.00 Gram. 14.15 Bondsdag Bond van Geref. meisjesver. in Nederland. 15.30 Pianorecital. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Orgelspel. 18.15 Boekbespr. 18.30 R.V.U.: Mevr. Dr. E. Pereira-d'Oliveira: Het Spaanse kind. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Oude muz. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Geestelijke liederen. 21.00 Emigratie, een nationaal belang, caus. 21.20 Mil. kapel. 21.50 Intern. Evang. Comm. 22.00 Instr. Trio. 22.25 Clavecim- belrecital. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20 Gram. 23.45—24.00 Gram. HILVERSUM 11 (29» m.) VARA; 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VA RA: 10.20 Gram. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Instr. trio. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstel lingsagenda. 13.18 Accordeonork. 13.45 Medische kroniek. 13.55 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.15 Dansmuz. 17.50 Regerings- uitz.: Rijksdelen overzee: Het klimaat in Suriname, door Dr. L. J. L. Deij. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Pianospel. 18.45 Voorlopige balans, toespr. VPRO: 19.00 Het lied van de levensdaden. 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.00 Sherlock Holmes geeft 1000 pond weg, hoorsp. 21.30 Metropole- ork. 22.20 Tussen mens en nevelvlek, caus. 22.35 Joodse liederen. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperan to. Televisieprogramma: KRO: 17.00—17.40 Voor de jeugd. AVRO: 20.0022.00 De avond van de Grand National, TV-spel. BRUSSEL (Vlaams 324 in.) 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14,00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Ork. conc. 16.30 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.10 Zang en piano. 17.50 Boekbespr. 18.00 Caus. 18.20 Kamerork. 18.30 Voor de sold. 19.40 Harpkwart. 20.00 Hoorsp. 21.20 De gelukkige Prins, opera. 22.00 Nws. 22. 15 Schumann-cyclus. 22.5523.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4