KERKDAG WALCHEREN 1956: EEN SUCCES EN EEN BELOFTE Talrijke verkeersongevallen tijdens Pinksfer in Zeeland Russisch schip le water gelaten van werf van „De Schelde" PUZZLE O.K.K. Wemeldinge behaalde het hoogste aantal punten BURGERLIJKE STAND Pagina 3 Dienst in Nieuwe kerk vormde een treffende inleiding Jaarverslag ijzergieterij Boddaert Co, Middelburg Jachtje zat vast op Onrust-plaat Smokkelauto na wilde jacht aangehouden Deelname van A(lgera) tot Z(ijlstra) Ziekenhuizen hadden handen vol werk VANDAAG EENS 7 holen Dinsdag 22 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD „Mei de ander in de wereld' MIDDELBURG, 21 mei. De eerste „Kerkdag Walcheren" is ge slaagd. Niet alleen door de zeer grote belangstelling van het eiland (zeker duizend personen, oud en jong, namen eraan deel), maar ook en vooral door de wijze, waarop het thema van deze dag, n.l. „Met de ander in de wereld", werd behandeld, 't Was beslist geen vakantiedag, die de deelnemers en deelneemsters namen op deze tweede Pinksteren, want het programma was niet licht: een (mooie) zangdienst in de Nieuwe Kerk met Ds. E. Sneller als voorganger, een gezamenlijke wandeling naar „Toorenvliedt", op de Markt onder broken door het zingen van Pinksterliederen, een geladen en be wogen toespraak van Prof. Dr. G. C. van Niftrik uit Amsterdam over het onderwerp „Leven met de ander", een drukke bespreking in drie discussiegroepen en een forumbespreking, die de kern van de zaak n.l. de houding en de taak der gemeente in de wereld, wel precies raakte. Het einde van deze dag kwam met de uitvoering van het lekespel „Des Heilands Tuin" van M. Nijhoff door de Goese Leke- spelgroep. De dienst in de Nieuwe Kerk vorm de een treffende inleiding van deze Kerkdag. Het was een moment van lof aan God voor de komst van de Geest en tevens een ure van gebed om de doorwerking van diezelfde Geest in eigen leven en in dat van de ander. Aan de uitvoering van de spe ciale liturgie werkten mede de koren van Westkapelle en Souburg onder leiding van de heer J. Hekhuis, alsme de de organist Jan Rijn, die samen met een koperensemble ook in het openluchttheater „Toorenvliedt" voor de muzikale omlijsting en begeleiding zorgde. Het centrum Na de verwelkoming op „Tooren vliedt" door ds. P. F. Th. Aalbers als voorzitter der Kerkdagcommissie en na de lunch kwam prof. Van Niftrik aan het woord. Hij stelde reeds direct de central- vraag: wie is Christus? En het antwoord was: de Heiland der we reld, de „filantropie" Gods. Het thema van de Kerkdag is niet een stukje christelijke moraal, zo zei prof. Van Niftrik, maar het voert ons regelrecht naar het centrum van het Evangelie, n.l. God drie-enig. Hij is nimmer eenzaam en wist lang voordat HU mensen schiep wat leven met de Ander is. Pinksteren betekent o.m., dat de mens betrokken wordt in het bewo gen liefdeleven Gods. In Christus roept God de mens tot Zijn familie leven. Zjjn beeld zijn wij en ons zijn met de ander is gefundeerd in Gods wezen. Als mens Het thema van de Kerkdag wijst op de diepste structuur van de Bijbelse boodschap. Christus is samen met Zijn gemeente en het Koninkrijk, dat wij verwachten, is het grote bruiloftmaal. In schuld en in verheerlijking werd Christus een met Zijn gemeente: Hij lééft met haar. Komend op wat prof. Van Niftrik de etische kant van het thema noemde zei hij o.m., dat de ge meente met de ander doodgewoon als mens moet leven, omdat elk mens Gods beelddrager is. 'Niemand kan mens zijn zonder de ander. Hoe moet dat, leven met de ander? Door naar hem te kijken, te luisteren (geen mo noloog, maar een gesprek voeren), de helpende daad te verrichten en dat te doen met het hart. den mevr. A. J. P. C. de Vlieger- de Vlieger te Middelburg, ir. W. L. Harm- sen, Middelburg; prof. Van Niftrik, A. er alzo aan de orde kwamen, maar on mogelijk het verloop der discussie weergeven. Vele vragen Er waren vragen over de actualiteit der prediking, over de houding en de aanpak van de jeugd, over gebrek aan gemeenschap in de eredienst, over de A. Schouten te Middelburg en A. Leijnse te Ritthem. Wij kunnen slechts even aanstippen welke onderwerpen stijl en de openbaring der dominees op huisbezoek, over de geestelijke gevol gen van de grote welvaart, over het trekken van randkerkelijken en bui tenkerkelijken, over de schuld der kerk in velerlei opzicht, over het op vangen van nïet-kerkelijken in de erediensten, over de maatschappelijke roeping der gemeente, over de weer spiegeling van de sociale structuur der gemeente in de kerkeraad, over de uithuizigheid van ouders en kinderen, over de hulp aan „onderontwikkelde gebieden" in naaste omgeving e.d. Voor de jeugd Tijdens deze Kerkdag waren er spe ciale programma's voor de jeugd. De 2-6 jarigen mochten spelen in het kin dertehuis vlak bij „Toorenvliedt", de kinderen van 7-12 jaar konden O.I.V. mej. Teunissen spelen en een film zien in de chr. bloschool op 't Zand. Voor de 12-15 jarigen was het pro gramma ongeveer gelijk. De jongeren van 16 jaar en onder bespraken de toespraak van prof. Van Niftrik in 'n eigen forum, waarin figuren uit de C.J.M.V., C.J.V.F. en Jonge Kerk zit ting hadden. En tenslotte luisterden allen met in tense stilte naar de uitvoering van „Des Heilands Tuin" onder leiding van Wika Hiensch, een uitvoering, die zeer boeide en een diepe indruk achterliet. Niet geïsoleerd De gemeente is geen geïsoleerde grootheid. Zij mag niet de particu liere verheugenis hebben van het samenzijn met Jezus Christus, maar slechts de begeerte de ganse mens heid te doen delen in dit samenzijn. Want Christus kwam om de mens heid te redden en daarom moet de gemeente solidair zijn met de an deren. Deze antithese kan nooit principieel zijn, maar slechts in bepaalds geval len worden opgedrongen. Maar zij moet zo snel mogelijk worden door broken. „De gemeente bidt en aanbidt plaatsvervangend voor deze wereld", zo zei prof. Van Niftrik, die er nog op wees, dat de liefde ons vindingrijk maakt en dat het er straks bij de uit voering van het deltaplan op zal aan komen, dat er een gemeente blijft. Niet de gemeente is echter het doel, maar de kosmos Discussiegroepen In drie discussiegroepen werd deze toespraak overdacht en besproken. De eerste groep (o.l.v. dr. H. v. d. Lin de) behandelde speciaal vragen over de kerk als gemeenschap, de tweede (o.l.v. ds. J. F. Wagener) vragen over het apostolaat en de derde (o.l.v. ds. E. Sneller) vragen over de kerk In de maatschappij. Alle vragen, opmerkingen, sugges ties e.d. werden daarna behandeld door een forum onder leiding van ds. W. M. Maas te Vlissingen met als le- Het muziekconcours te Domburg DOMBURG, 2e Pinksterdag. Onder de voortreffelijkste weers omstandigheden en met een talrijk en aandachtig publiek, is van middag te Domburg het 34e concours van de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zeeland gehouden. Hoe heerlijk het zon netje ook scheen en hoe koel het briesje langs de bruinverbrande konen streelde, opmerkelijke goede resultaten hebben de korpsen niet weten te behalen. „Het nummer was te moeilijk", hoorden we van alle kanten van dirigenten en blazers verzuchten. En inderdaad, de opgaaf („Rhapsodie in Brass") was misschien wel wat (te) pittig gesteld. En in de juryleden (Rocus van Yperen, dir. Kon. Militaire Kapel, Joh. Pinkse, dir. Amsterdamse Politiekapel en H. van Meche- len, musicus te Den Haag) had men voorwaar niet de eerste de besten gekozen. Het was tenslotte O.K.K. uit Wemeldinge, dat het hoogste aantal punten wist te behalen en hiermee de wisselbeker veroverde, alsmede een lauwerkrans van de gemeente Domburg, die hun door de waarnemend burgemeester, wethouder A. Passenier werd aange boden. Nagekomen Advertentiën Heden ontvingen wjj bericht, dat op de tweede Pinksterdag te Stock- fpn (Californië), na een langdurig lijden, in de ouderdom van 68 jaar, is overleden onze beste broeder, zwager en oom JACOBUS NIJSSE Uit aller naam A. Goud. Oudelande, 21 mei 1956. WOLFAARTSDIJK Geref. Gemeente Hedenavond 7.45: Ds. H. Rijksen. Te tien uur had de officiële ont vangst plaats door de raad op het ge meentehuis, waar de waarn. burge meester het bondsbestuur, de voorzit ters en dirigenten van de deelnemen de verenigingen welkom heette. Hij sprak er tevens zijn blijdschap over uit, dat de plaatselijke muziekvereni ging „Apollo" dit concours heeft ge organiseerd en sprak de wens uit, dat het bij zal mogen dragen tot de groei en bloei van het muziekleven in Zee land. De voorzitter van de Zeeuwse Bond, de heer J. Burger uit Wemeldinge, dankte het gemeentebestuur voor de ontvangst. De voorzitter van „Apollo" prees zich gelukkig, dat hij kon spre ken van een waar Domburgs con cours. Immers heel de gemeente had haar medewerking hieraan gegeven. Hij sprak woorden van dank tot het gemeentebestuur voor haar medewer king. Na een vrolijke, muzikale rondgang door het dorp, werd om half twaalf met de verplichte nummers begonnen op het recreatieterrein. Extra prijzen OKK, Wemeldinge, behaalde het hoogste aantal punten en veroverde aldus de wisselbeker en een lauwer krans. EMM, Kruiningen, won als ex tra prijs een lauwertak, uitgeloofd door burgemeester W. J. E. Crommelin van Domburg. „Vooruit", Waarde, won een extra prijs van de VVV Domburg; Excelsior uit 'sH. Arendskerke, EMM uit Kortgene en „Ons Genoegen" uit Kapelle wonnen als extra prijs elk een door „Apollo" beschikbaar gesteld mu zieknummer. Mede door het bijzonder fraaie weer, waardoor zeer velen ook om andere reden de badplaats bezochten, was 't ongewoon druk, maar dankzij de voor treffelijke organisatie had alles een vlot verloop en was de politie het ver keer meester. De directeur van de Zeeuwse mu ziekschool, de heer H. Stam, woonde de hele dag het concours bij. Uitslagen 3e afd. fanfare: Advendo, Wolfaarts- dijk, 131 p., 3e prijs; Onda, Middelburg 138 p. 3e prijs. 2e afd. fanfare: Excelsior, 's-Heer Arendskerke, 127 p. Ie pr.; „Ons Ge noegen", Kamperland, 138 p., 3e pr.; „Vooruit", Waarde, 173 p. Ie pr. Ie afd. fanfare: EMM, Serooskerke, 152 p., 2e pr.; Luctor et Emergo, Zou- telande, 135 p., 3e pr.; Oefening en Uitspanning, Kattendijke, 153 p., 2e pr. EMM, Kortgene, 171 p., Ie pr.; EMM, Kruiningen, 175 p., Ie pr.; Excelsior, Kats, 155 p., 2e pr.; Mozart, Yerseke, 159 p., 2e pr. Afd. uitmuntendheid fanfare: Ex celsior, Middelburg, 126 p., 3e prijs; OKK, Westkapelle, 143 p., 3e prijs. Afd. uitmuntendheid harmonie: Voorwaarts, Koudekerke, 125 p., 4e pr. Hoogste ereafd. fanfare: Apollo te Domburg, 137 p., 3e pr.; Uterpe, Hein- kenszand, 151 p., 2e pr.; Excelsior te Kloetinge, 156 p., 2e pr. OKK, Wemel dinge, 181 p., Ie pr.; Ons Genoegen, Kapelle, 171 p., Ie pr.; Vlijt en Vol harding, O. en W. Souburg, 168 p., Ie prijs. MIDDELBURG, 19 mei. Door het tij delijk uitblijven van normale orders in het begin van het boekjaar en onvoldoen de aanvulmogelijkheden van personeel aldus lezen wij in het jaarverslag 1955 van de N.V. Boddaert Co te Middelburg kon het ontstane verlies aan produktie, mede door de steeds stijgende kosten, niet geheel ingehaald worden. Het commerciële resultaat bedraagt bruto 88.965,47, waarvan 45.275,73 is aangewend voor normale afschrijvingen. Op het bruto winstbedrag is reeds een rentepost van 18.299,84 in mindering ge bracht, welke bij financiering met uitslui- end aandelen als hogere winst zou zijn vierschenen. De situatie is fiscaal dus wel voordelig, alhoewel toch naar een uit breiding van het aandelenkapitaal ge streefd moet blijven. De orderportefeuille is goed gevuld en de prijzen zijn veel gun stiger dan verleden jaar, zodat gerekend wordt, dat 1956 een aanmerkelijke voor uitgang in de resultaten zal brengen. OVEZANDE Collecte. Opbrengst collecte Simavi f6,07 en voor het Hoogeland f 16,50. VEERE, 21 mei. De twee opvarenden van het Antwerpense jacht „Pamir II" hebben van zaterdag op zondag een nogal benauwde nacht gehad, toen hun scheepje omhoog was gevaren op de grote Onrust plaat van Noord-Beveland, doordat zij de vaargeul niet hadden gevolgd. De strand vonder van Vrouwenpolder alarmeerde de schipper van de reddingboot „Maria Cornelia Blankenheim", die er zaterdag avond direct op uittrok, maar moest con stateren, dat hij (het was afgaand water) onmogelijk bij het jacht kon komen en ook het schiettoestel (met een lijn van ca. 300 meter) niet te gebruiken was, om dat de afstand zeker het dubbele bedroeg, Met een roeibootje kon men wat dichter bij komen. De beide opvarenden verkozen aan boord te blijven. De volgende morgen in alle vroegte is de heer Van Be veren met zijn tonnenlegger naar Onrust geva ren en heeft de „Pamir II" kunnen vlot slepen. PUTTE, 21 mei. Zaterdagavond is na een wilde achtervolging door Hoogerheide via Ossendrecht en Putte door de Neder landse douane een Nederlandse personen- wagen tot stilstand gebracht, die bij na dere inspectie 600 kg boter bleek te be vatten. Daar de wagen op het Belgische gedeelte van een grensweg tegen een boom tot stilstand kwam, is hij met de la ding aan de douane te Belgisch-Putte overgegeven. De bestuurder, tevens de enige inzittende, wist te ontkomen en is nog niet aangehouden. In de wagen zijn enige valse nummerplaten en een schroe vendraaier gevonden. De schade aan de wagen is aanzienlijk. STAND WERKLOOSHEID MIDDELBURG, 19 mei. Op 15 mei stonden bij het districtsbureau voor de Arbeidsvoorziening in onze provincie 927 mannelijke werkzoeken den ingeschreven. Hiervan waren er 387 geheel werkloos, 343 werkzaam op objecten voor aanvullende werk- gelegenhedeil en 197 tewerk gesteld op gemeentelijke sociale werkvoor zieningsobjecten. Het aan'».l aanvra gen van werkgevers bedroeg 883. Per genoemde datum waren 211 vrouwe lijke werkzoekenden ingeschreven, Honderd drie en twintig vrouwen wa ren geheel werkloos en 88 niet werk loos. Van werkgevers kwamen 350 aanvragen binnen. Statencentrale Hulst TERNEUZEN, 19 mei. „De deelname van onze mannen aan het kabinet is van A tot Z (van Al- gera tot Zijlstra) juist geweest". Het was Mr. A. B. Roosjen AR Tweede Kamerlid, die deze woor den sprak op de openbare verga dering van de AR Statencentrale Hulst, die te Terneuzen is gehou den. De heer Roosjen sprak over Christelijk Nationaal. „Wij moeten trouw blijven aan ons beginsel", zo zei hij, „en ook op politiek ter rein leven uit de bronnen van de Reformatorische beginselen. De strijd in 1956 is een beginselstrijd" Drs. C. P. Hazenbosch, eveneens Tweede Kamerlid, sprak over „Voor uitstrevend". Hij zette uiteen, dat men met het oog op de toekomst van ons volk bereid moet zijn een groter deel van het nationaal inkomen te besteden voor investeringen; krachtige steun moet worden geboden aan weduwen en wezen. „Wij wensen geen loonpolitiek, waarvan verhoging van prijzen het ge volg is en waardoor de vergeten groe pen andermaal worden vergeten", al dus de spreker, wij streven naar be zitsvorming ook voor de werknemer, waardoor de maatschappelijke tegen stellingen v/orden verzacht. Vooruit strevend op een wijze, die een christe lijke nationaal karakter draagt". Ook tegenover de bewoners van Nieuw-Guinea zag Drs. Hazenbosch een taak nl. om deze tot ontwikkeling te brengen, opdat ook deze mensen zullen kunnen worden opgenomen bin nen het verband van het Verenigd Ko ninkrijk, evenals Suriname en de Ned. Antillen. Feestdagen met een schaduwkant Goede verstandhouding door economische samenwerking" VLISSINGEN, 21 mei. Van de werf der Kon. Mij „De Schelde" is zaterdagmiddag het 7500 ton dead-weight metende motorschip „Angara" te water gelaten, dat in aanbouw is voor de V.O. Sudoim- port te Moskou. Mevrouw T. N. Gourov, echtgenote van de handels vertegenwoordiger van de Sowj et-Unie te Amsterdam, doopte het schip en nam de laatste beletselen weg. Aanwezig waren daarbij o.m. de ambassadeur van de Sowjet-Unie in Den Haag en heer J. P. Kir sanov, de directeur-generaal voor de buitenlandse economische be trekkingen Mr. S. Th. Teppema en de burgemeester van Vlissingen, Mr. B. Kolff. Na afloop van de tewaterlating hebben de directeuren van „De Schelde", de he ren ir. C. Kapsenberg en G. N. van Gin- kel het gezelschap in hotel Britannia ontvangen. De heer Kapsenburg heeft in een toespraak dank gebracht voor de pret tige samenwerking met alle toezichthou dende instanties. Hij heeft er de aandacht op gevestigd dat ondanks het teleurstel lende weer in de afgelopen winter het schip toch op tijd gereed zal zijn. Spreker zwaaide het personeel van de werf lof toe. De goede verstandhouding tussen volke ren, aldus de heer Kapsenberg, wördt het beste gediend door economische samen werking. Schepen bevorderen over de gehel« wereld die samenwerking. Eerder peetmoeder Spr. bood vervolgens aan mevrouw Gourov het bijltje aan waarmede de laat ste beletselen voor de tewaterlating van het schip waren weggenomen en herin nerde er aan, dat zij reeds eerder peet moeder was geworden van een te Vlissin gen gebouwd schip. Mevrouw Gourov merkte op dat het nieuwe schip naar een Siberische rivier is genoemd en dat er vele dozijnen divieren in Rusland zijn waarnaar men nog nieu we schepen kan noemen. Het door haar reeds eerder gedoopte schip „Lena" heeft zich niet alleen op de gewone wereldzee- en vertoond, maar ook reeds dienst ge daan in de Zuidelijke IJszee. GOES, 21 mei. Zoals (helaas) gebruikelijk, brengen drukke feestdagen ook altijd een aantal verkeersongevallen- mee. De zie kenhuizen hebben het druk gehad Gelukkig vielen er in Zeeland geen doden te betreuren, doch een aan tal gewonden en heel wat mate riële schade is eigenlijk al te veel. Bij de Biezelingse Ham, onder Kapelle, kwamen maandag om één uur twee per sonenauto's ernstig in botsing. De heer J. de J. uit Eliewoutsdijk reed van Vierwe gen naar Kapelle en de auto van de heer S. L. H. M. de B. uit Tilburg reed in de richting Goes. Tegelijkertijd arriveerden beide auto's op het snijpunt van beider routes. De J. kwam met de schrik vrij, maar de Tilburgers waren er slechter aan toe. De auto vloog over de kop en be landde aah de andere kant van de berm. De heer De B., die chauffeurde, werd licht gewond en een van de beide kinde ren kreeg een hersenschudding. Beiden werden naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes vervoerd. Na onder geneeskundige behandeling te zijn geweest, mochten zij naar hun woning vertrekken. De Bra bantse wagen was deerlijk gehavend. Maandagmiddag om vier uur botsten twee auto's tegen elkaar op de N. Vlis- singseweg te Middelburg. De chauffeurs, H. K. uit Hoorn, komende uit Middelburg, en D. K. te Rotterdam, komende uit Vlis singen, liepen geen verwondingen op. Hun auto's werden flink beschadigd. In de Goese Lange Kerkstraat kwam de 15 jarige W. S. met zijn fiets in botsing mei een overstekend meisje. De jongeman kwam zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn arm brak. Voor geneeskundige be handeling werd hij naar het ziekenhuis St. Joanna vervoerd. Over de kop De openstelling van de nieuwe rondweg bij Nieuwland impliceert nog geen slacht- offerloze verkeersweg. Reeds enkele uren na de officiële opening slipte een motor rijder, komende uit Middelburg, in de nieuwe bocht bij de Rode Leeuw in het losse grint en sloeg over de kop. Met en kele ontvellingen kwam de berijder er van af. Zaterdagmorgen gebeurde er een ern stiger ongeluk. De 32-jarige textielhande laar A. G. uit Arnemuiden, die met zijn volkswagen linksaf wilde slaan, werd in de flank aangereden door de achteropko mende auto van de heer Van D. uit Dui- vendijke. De volkswagen sloeg over de kop en kwam in de berm terecht. De heer G. kreeg een hoofdwonde en enkele ge kneusde ribben. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Dokter Brons verleen de eerste hulp. Uit de bocht Zondagmiddag vond naby Axel ter hoogte van de bocht bij de duiker een ernstig motorongeluk plaats. De 19 j. mi litair L. uit Axel, met als duopassagier zijn verloofde de 18 j. mej. P. uit Terneu zen, vloog in de duikermuur, vloog er over heen en belandde in het water. De militair liep ernstige verwondingen op, zijn verloofde brak haar beide polsen. Op de weg van Zaamslag naar Ter- neuzen gebeurde maandag een ongeluk nabij Zaamslag. Hier vloog een Belgische volkswagen over de kop, waardoor de in zittenden nogal ernstige verwondingen opliepen. CJMV jongensleiders te Kapelle bijeen GOES, 22 mei. In het gebouw van de Vrij Evangelische gemeente te Goes heb ben zaterdagmiddag de CJMV jongenslei ders op de Bevelanden en Tholen samen gesproken over de opzet van het club werk in de komende zomermaanden. Aan de hand van een bespreking van de dis- trictsseeretaris de heer Jac. Sinke werden talrijke suggesties gedaan voor het zomer- programma. Besloten werd o.m. een ster- rit opdrachtenrit op de fiets voor de jongens te organiseren. Er zal op een viertal plaatsen gestart kunnen worden en men komt samen op een centraal punt. De leiding op deze bijeenkomst berustte bij de beer L. Evertse te Oudelande. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 Edelgesteente, 3 friss» wind, 5 staf, 6 dans, 9 water in Friesland, 11 naïef, 15 lidwoord, 16 spang, 18 be jaard, 19 mop, 20 boomloot. Verticaal: 1 Mat van teint, 2 kleur, 3 vruchtje, 4 bladgroente, 7 karakter, 8 verheugd, 10 hoogstaand, 12 boom, 13 deel van het lichaam, 14 een vierde deel, 16 baard, 17 poetslap. Oplossing vorige puzzle 1—4 Naja, 4—7 acht, 7—12 toffee, 12—15 Etna, 1519 aster, 1923 ruïne, 2327 erika, 27—30 aard, 30—33 doos, 33—37 satijn, 37—42 nippel, 4245 lade, 45—48 elft. Burgerlijke stand: Geboren: Johanna C., d. van M. A. Goense en M. W. Reijn goudt; Neeltje M., d. van P. Quist en S. E. Kempeneers; Geert A., z. van F. van Dieren en F. van Dijk. Overleden: M. van Oeveren, 83 j.; S. Wagemaker, 82 j., wedn. van J. Verwijs; M. Reijngoudt, 55 j., echtg. van N. West broek. AAGTEKERKE Burgerlijke stand: Gehuwd: Joh. van de Velde, 35 j. te O. en W.-Souburg en S. den Hollander, 33 j. Overleden: C. Moens, 68 j., echtg. van W. de Visser. ARNEMUIDEN Burgerlijke stand: Geboren: Jan G., z. van B. J. van Belzen en H. J. Luijmes; Grietje, d. van J. Schroevers en J. van Belzen; Klaas, z. van C. Marijs en Chr. Meerman; Geertje, d. van J. van Belzen en A. de Ridder; Jacobus, z. v. J. Baaij- ens en W. de Visser; Jacob, z. van J. de Nooijer en M. Marijs. Overleden: A. Buijs, 68 j., echtg. van E. Meerman. AXEL Burgerlijke stand: Geboren: Jacquei.ne I. J„ d. van R. C. Vernimmen en M. M. C. Ivens; Eric F. I., z. van E. A. de Moor en M. B. M. van Leeuwe; Janneke, d. van C. Goossen en J. Verschelling; Marion H. H., d. van M. J. Wullems en H. M. van Eek; Helena, d. van E. Kaijser en A. F. Hamelink; Janna, d. van J. Scheele en P. T. Roose; Pieter, z. van M. Dieleman en K. de Feijter. Ondertrouwd: F. A. M. Vonk, 38 j. en E. Jablonski, 39 j.; A. J. M. de Clercq te Zuiddorpe, 22 j. en E. E. M. de Waa' 21 j. Gehuwd: A. H. M. Vanhouwe, le Maas tricht, 24 j. en L. M. L. Pieters, 23 j.; Th. M. P. J. Theunissen, 22 j. en It. M. Mar cus, 22 j.; J. A. van der Kroft, 25 j. e.i J. van Holland, 22 j.; J. J. Wieles, 24 j. en C. de Regt, 21 j.; G. F. H. van Regenmor tel te Koewacht, 21 j. en W. M. Kaijser, 17 j.; A. Nijssen te Zaamslag, 25 j. en W. P. Hamelink, 24 j.; C. de Bree te Zaam slag, 28 j. en M. M. van den Berge, 21 j. Overleden: J. den Exter, 77 j., echtg. van J. Simons; P. J. Baert, 72 j., echtg. van E. Adam. BORSSELE Burgerlijke stand: Geboren: Geertrui- da J., d. van C. Goedheer en W. G. Ver- heijke; Marinus G., z. van N. Meulenberg en A M. Ruijsaard; Gerrit I., z. van G. v. d. Ende en M. Melis; Gerard C., z. van A. Meeuwse en J. Murre; Hendrik M., z. van A. Guiljam en J. H. de Frel. ■s-GRAVENPOLDER Burgerlijke stand: Geboren: Cornelia d. van P. de Wolf en A. Remijn; Nico- laas A., z. van J. G. Mieras en J. Evertse; Catharina M., d. van J. Lansen en L. P. van OoSten. Ondertrouwd: J. F. B. Vroonland, 32 j. en A. G. de Jonge, 23 j.; G. Kloosterman, 26 j. en L. Tramper, 25 j. Gehuwd: C. Kloosterman, 32 j. en L. Tramper, 25 j.; J. F. B. Vroonland, 32 j. en A. G. de Jonge, 23 j. KLOETINGE Burgerlijke stand: Geboren: Pieter G., z. van W. M. Jacobusse en L. J. Hoog- strate; Matthijs W., z. van Th. van de Velde en W. Kooman; Stephina J., d. van L. M. Slabbekoorn en M. C. Lako; Johan na, d. van J. C. Moerland en S. Kinkel; Anne M. M., d. van S. van der Weele en) P. K. Hirdes. Gehuwd: J. H. Visser, 28 j. te Katten dijke en A. S. Imanse, 27 j. Overleden: J. Kole, 81 j., echtg. van M. Verlare; N. Hollestelle, echtg, van S. v. i d. Plasse, 53 j. KORTGENE Burgerlijke stand: Geboren: Grietje, d. van L. Kloote en P. Karman; Cornelis, z. van M. Nijsse en W. Lindenberg. Ondertrouwd: J. Verstrate, 28 j. en L. N. Verwei, 30 j. Gehuwd: A. van Hakken, 30 j. en H. van Elten, 32 j.; B. R. de Looff, 22 j. te Wissenkerke en H. v. d. Linde, 33 j. Overleden: A. van Boven, 83 j., wedn. van W. van Sluijs; W. Moerland, 57 j., echtg. van P. de Smit. KRABBENDIJKE Burgerlijke stand: Geboren: Dirk A., z. van A. L. Verburg en K. K. Goossens; Johanna A., d. van J. Kriekaard en D. van de Vreede; Louise M., d. van C. Meijer en P. N. Felius. Ondertrouwd: C. Meijer, 24 j. en J. M. Geense, 19 j. Gehuwd: A. Wiegersma, 24 j. en A. L. Kruijsse, 29 j. Overleden: C. Eerland, 53 j., wed. van C. Kriekaard: B. Groen, 76 j., wed. van L. Hennekij; W. Philipse, 81 j., wed. van S. van Baren; J. Schrijver, 85 j., wedn. van W. Moerdijk; A. Allewijn, 73 j., wed. van J. Jacobusse; A. Meeuwsen, 65 j., echtg. van J. van Oosten. NIEUW- EN ST ]OOSLAND Burgerlijke stand: Geboren: Jan M., z. van G. Dellebeke en J. J. de Visser; Ger rit, z, van J. Beekman en C. Aarnoutse. SEROOSKERKE (W.) Burgerlijke stand: Geboren: Adriaan P., z. van J. Vogel en J. W, Wondergem; Maria J, J., d. van J. L. Passenier en J. M. Mesu; Frans, z van P. Wattel en L. Boone; Arie C., z. van P. Louwerse en C. Schoe. Ondertrouwd: J. Slinger, 21 j. en C. C. de Visser, 23 j. Gehuwd: J. Broerse, 24 j. en J. K. Job- se, 23 j. Overleden: P. Cevaal, 88 j., echtg. van E. Philipse; P. WUleboordse, 65 j., echtg. van J. Boone; L. Pieterse, 80 j., wed. van G. Marinissen; P. Dekker, 75 j„ L. Meijer» 77 j., wed. van P. Jasperse.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3