Rentmeester uit Yerseke boekte Hansweert zijn twaalfde zege in Op sensatie beluste kregen geen waar voor kijkgierigen hun geld ZEEHENGELWEDSTRUD TH0LEH' WERD GROOTS EVENEMENT Overweldigende deelname voor de tweede Zonneveldrit In korfbalcompetitie tekenen verhoudingen zich nu reeds af Van Amsterdam was Zeeuwen te snel af in ronde te Nieuwvliet Concours hippique te Bergen op Zoom Renfmeesfer gaaf over naar de amateurs Zaamslag volgend seizoen Ie klasser? Ned. zaierdagelftal fegen Belg ie 550 voertuigen en 250 passagiers Zes kilometer Thoolse zuidkust was sportvissers-dorado Van Ginkel won té Bergen op Zoom Geen capriolen, maar takelwagen drukte Middelburg II blijft in de eerste klasse Dinsdag 22 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Twee keer „plat" en ioch nog overwinnaar HANSWEERT, 21 mei. De Zeeuwse primus inter pares Piet Rentmeester heeft maandag in Hansweert zijn dozijn overwinningen bij de nieuwelingen vol gemaakt. Dit is ongetwijfeld een unieke pres tatie als men in ogenschouw neemt dat het wielerseizoen nog niet tot op de helft gevorderd is. De ca. 5000 toeschouwers die het vrij zware parcours in Hansweert omzoomden geraakten in extase toen Rentmeester na in de slotfase tweemaal met pech te hebben gekampt, zijn opgelopen achterstand alsnog wist goed te maken om in de eind sprint zijn grote rivaal Van Geel overtuigend te kloppen. Dit was het hoogtepunt van deze overigens vrij matte koers. Natuurlijk was het Rentmeester die vanaf het prille begin grote strijdlust aan de dag legde en na 10 van de 50 te rijden ronden samen met Van Geel reeds diverserenners wist te dubbelen. Een groep met o.a. Miel Verstrate en Jo de Poorter hield nog enige tijd stand maar met nog 28 ronden voor de boeg moesten ook zij het hoofd bui gen voor de tandem Rentmeester-Van Geel die nu het gehele veld had ge dubbeld. Achterstand De zege van de sterke man uit Yer seke scheen vast te staan maar de si tuatie veranderde toen met nog veer tien ronden te rijden Rentmeester twee keer achtereen van fiets moest verwisselen wat hem een halve mi nuut achterstand op Van Geel bezorg de. Ook de goed marcherende Miel Verstrate reed een paar keer lek. Op spectaculaire wijze zette Rentmeester de achtervolging in. Hij wist in elke ronde diverse seconden winst te ne men en slaagde er uiteindelijk in, drie ronden voor het einde, de fusie tot stand te brengen om daarna een im posante zege tegemoet te rijden. De uitslag was: 1. P. Rentmeester (Yerseke) 60 km in 1 uur 54 min.; 2. J. van Geel (Lepelstraat); 3. .p 1 ron de J. de Poorter (Hoek); 4. L. Tim mermans (Roosendaal); 5. E. Verstra te (Ede)6. op meerdere ronden A. Dees (Terneuzen); 7. D. Wouterse (Kwadendamme); 8. E. v. d. Vijver (Axel); 9. H. Vernooy (Sluiskil); 10. W. Linthout (Rotterdam). In Nieuwvliet De wielercourse voor nieuwelingen welke zaterdag in Nieuwvliet werd verreden leverde een verdiende zege op voor Kees van Amsterdam. H(j was ongetwijfeld tijdens deze wedstrijd de „grote" man die zeer ac tief was maar toch geen reserves aan sprak voordat het beslissende moment was aangebroken. Misschien was het geheel toch an ders verlopen als de zeer strijdlustige Miel Verstrate die in 't beginstadium men. Omdat de samenwerking in de groep van Verstrate zoek was kon Van Amsterdam deze voorsprong bij elke ronde vergroten. Pas vier ronden voor het einde sloe gen Van Geel, De Poorter, Timmer mans en Verstrate de handen ineen maar hun achtervolging mocht toen niet meer baten. Met een ruime minuut voorsprong ging Van Amsterdam als winnaar door de finish. De uitslag luidt: 1. C. van Amster dam (Oosterhout) 70 km in 1 uur 57 min.; 2. J. van Geel (Lepelstraat); 3. J. de Poorter (Hoek); 4. E. Verstrate (Ede); 5. L. Timmermans (Roosen daal); 6. J. van Wetten (Noordwijk); 7. A. Roks (Standaardbuiten); 8. H. Vernooy (Sluiskil); 9. A. Kool (Delft); 10. F. van Doeselaar (Sluiskil). BERGEN OP ZOOM, 21 mei. Onder grote belangstelling is te Bergen op Zoom een coucours hippique gehouden. Het springconcours M.A. bracht grote span ning omdat niet minder dan drie maal moest worden gebarreerd voordat de win naar bekend was. Aanvankelijk kwamen 6 deelnemers met 0 fouten het parcours, waarin 12 hindernissen tot een maximum hoogte van 1.30 meter waren opgesteld, rond. Na de eerste barrage vielen twee combinaties af en na de tweede barrage bleven drie deelnemers over. In het par cours was het aantal hindernissen inmid dels tot drie teruggebracht en de hoogte was tot 1.60 meter opgevoerd. Winnaar werd B. Arts (Amsterdam) met Tatjana. Hij liet nul fouten en 9.4 sec. noteren. W. Scheeren uit Vught met Au Dacieux werd tweede. Ook hij had nul fouten voor zich laten opschrijven, doch zijn tijd bedroeg 9,8 sec. B. Uytendaal (Breda) met Hanko bezette met 8 fouten en 9 sec. de derde plaats. Een licht springconcvours (12 hin dernissen tot 1.20 meter) werd gewonnen door L. van Rijswijk uit Tilburg met Elly Nor met 0 fouten en 71,4 sec. G. Ritters (Den Bosch) met Amdorina werd tweede met 0 fouten en 72,1 sec., terwijl M. Uy tendaal met Abendglanz derde werd met 0 fouten en 72,2 sec. enkele malen een Linke bres wist te slaan niet evenveel keren deze voor sprong verloren had zien gaan door pech. Een groep van acht renners w.o. Verstrate, Van Amsterdam, Van Geel e.a. forceerde tenslotte een defi nitieve afscheiding van de rest. Van Doeselaar moest bij dit dubbel-kwartet lossen. Een tiental ronden voor het einde demarreerde Kees van Amsterdam verrassend en had in no-time enkele honderden meters voorsprong geno- Rien Verhelst onafhankelijke GOES, 21 met Piet Rentmeester, de Zeeuwse ster aan het wielerfirma- ment, die dit seizoen in recordtijd een serie overwinningen op zijn naam schreef bij de nieuwelingen, gaat over naar de amateurs. Reeds bij de Zeeuw se kampioenschappen te Axel, welke zaterdag a.s. worden verreden, gaat hij bij de amateurs van start. De Axelse wielrenner Rien Ver- helst, die al enkele malen de titel van Zeeuws kampioen der amateurs in de wacht sleepte, heeft thans besloten laatstgenoemde categorie te verlaten, Hij heeft reeds een licentie in zijn bezit als onafhankelijke. Voor een Bel gische fabrieksploeg zal hij nog dit sei zoen diverse etappe-wedstrijden be twisten. Ook de nieuweling Hektor Middel kamp heeft zijn categorie verlaten en rijdt thans bij de amateurs. De zoon van oud-wereldkampiioen Fiel treedt ook in de rijen der grote broers op de voorgrond. Hij meldde ons reeds en kele prima uitslagen en een overwin ning op Belgische wegen. Voetbalcompetitie GOES, 21 mei. Het heeft er alle schijn van, dat Zaamslag het volgende sei zoen in de eerste klasse van de zaterdag voetbalcompetitie zal kunnen uitkomen. Brachten de Zaamslagenaars het in de eerste wedstrijd tegen S.V.D. niet verder dan een 11 gelijkspel, op tweede pink sterdag slaagden de Zeeuwschvlamingen er in om de Driewegenaars met 53 te kloppen. Zaterdag j.l. hadden ze boven dien Middelburg V de punten ontfutseld (21), zodat ze zich een prachtige positie op de ranglijst hebben verworven. Zaamslag 3 2 1 0 5 85 S.V.D. 2 0 111 4—6 Middelburg V 10 0 10 1—2 Zaterdag jJL werden ook nog enkele normale competitie-wedstrijden gespeeld. In de tweede klasse A. bracht Nieuwdorp II Kloetinge II een 51 nederlaag toe. terwijl ook V.C.K. II zijn tegenstander gemakkelijk de baas kon blijven (30). In de tweede klasse B. moest Mevo III de eer aan Mevo H laten (29). Brou wershaven II bleek niet opgewassen tegen Bruse Boy» (5—8). JUNIOREN De uitslagen van de junioren waren: Groep Ai Vlissingen IR.C.S. I 14. Groep B: Middelburg HDomburg I 7 —2; Middelburg HlOostkapelle I 16; andia nVlissingen III 17; Vlis- ,en IIZeeland Sport I 53. „Strijenham" ontdekt door 650 sportvissers THOLEN, 21 mei. Strijenham: een boerderijtje, een cafeetje, wat scheefgezakte, schilderachtige huisjes in de luwte van de dijk. Een gehucht, dat tot voor kort buiten Tholen geen grote bekendheid genoot. Maar achter die dijk, daar is het water. En in het water zit de vis; de vis, die Strijenham met name op tweede Pinksterdag tot ver buiten de landsgrenzen bekendheid heeft gegeven. Strijenham is ontdekt. Ontdekt door hengelend Nederland, België, ja zelfs vanuit Duitsland waren de liefhebbers gekomen om hier bot en wat dies meer zij te vangen in de strikt letterlijke zin des woords. Bijna 650 deelnemers zijn maandag naar de zuidkust van Tholen getogen, waar zij, over een lengte van zes kilometer elkaar hebben bekampt in de grote, internationale zee-hengel wedstrijd „Tholen". De kustlengte, die de hengelaars, op regelmatige afstanden van el kaar gezeten, innamen, bedroeg inderdaad een half dozijn kilometers! DEN HAAG, 19 mei. Het nederlands elftal voor het zaterdagmiddagvoetbal, dat op zaterdag 26 mei in Hasselt tegen het zaterdagelftal van België speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Schoute (Blauw Wit W.). Achter: Vis (Quick Boys) en Absen (O.N.). Mid den: Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Van der Nagel (Rijnsburgse Boys) en Zijp (De Geuzen). Voor: Bout (Huizen), Kerkdijk (Sparta Enschede), Van den Berg (TSB), H. de Graaf (IJsselmeervogels) en Schip per (SHO). ooese dammers spelen in Dordrecht voor demi-finale GOES, 21 mei. De Goese damclub G.D.C. (kampioen van Zeeland) speelt woensdagavond a.s. in Dordrecht voor de demi-finale om het kampioenschap van Nederland tegen R.D.G. uit Rot terdam, de kampioen van Zuid-Hol land. Samen met genoemde vereniging en de kampioen van Limburg, Bleyer- heide, spelen de Goesenaars voor een plaats in de finale van het landskam pioenschap waarin vier clubs mogen uitkomen. Opbrengst van vorig jaar overschreden OOSTKAPELLE, 21 mei. Nog nooit zijn er op het terrein van het zeehospitum Zonneveld te Oostkapelle zo veel auto's, motorfiet sen, bromfietsers en scooters geweest dan op deze tweede Pinks tr-- dag.. De tweede „Zonneveldrit", georganiseerd door de Motor- en Autoclub Scheldegouwen, ten bate van de jeugdige patiëntjes van dit sanatorium, trok namelijk niet minder dan 550 deelnemende voer tuigen. De organisatie was uitstekend en aan de finish was het buitenge woon gezellig. De vorige jaar door de Zeeuwse sportwereld geschon ken geluidsinstallatie zorgde voor de muzikale opluistering en de ver pleegsters hadden zelfs een restaurant ingericht, waar de deelnemers zich konden laven na de vermoeiende tocht. De nationale kampioenschappen 300 m sprint op de weg die zaterdag in Den Haag werden gehouden eindigden in.een triomf voor de Rotterdammer Van Doorn van de wielerclub „Feijen- oord". De Zeeuwse vertegenwoordiger, de 17-jarige Piet Rentmeester uit Yerseke wist door te dringen tot de kwartfinale en eindigde op de voor hem zeer eer volle 8e plaats. De prijsuitreiking vond plaats in het Schuttershof te Middelburg, waar een ge zellige stemming heerste. Alle deelnemers ontvingen de speciaal ontworpen pla quette, terwijl de 250 ingeschreven passa giers een Delftsblauw kannetje in ont vangst mochten nemen. Opbrengst groter Het organiserende comité kon voorlopig een bedrag van 1500, overdragen en het is vrijwel zeker, dat de opbrengst van vorig jaar ruim 1700,zal worden overschreden. Dokter Mevrouw Lamaison v. d. Berg bracht de organisatoren de dank van de kinderen over, waarna dr. de Groof, voor zitter van het bestuur, de vele fraaie prij- Togo 4 4 0 0 8 22—11 Vios 4 3 0 16 18—10 Tjoba 5 13 15 1416 Scampolo 4 12 14 17—13 Olympia 4 2 0 2 4 11—20 Volharding 4 112 3 9—11 Swift II 4 0 2 2 2 16—20 Zeelandia 5 10 4 2 13—19 Tweede klasse „Strijen" lijkt ons een rustig plaats je, een gehucht, zoals er duizenden in Nederland zijn waar het leven in gestadige cadans wordt geleefd, waar bezoek van buiten Tholen een gebeur tenis is. Over bezoek gesproken: glanzende sleeën rijgden zich gisteren aaneen, afgewisseld door scooters, motoren en bromfietsen. Strijen was plots het do rado van de sportvissers, die er als een goedige bijenzwerm op neerstreken. Zij, die zich voor de totstandkoming van dit evenement hebben beijverd waaronder de Prov. V.V.V.'s van Zee land en Noord-Brabant mogen over het schitterend slagen ervan zo zij ge lieven in het Latijn) met een gerust geweten naar huis schrijven! Met revolverschoten De burgemeesters van Tholen, Poort vliet en Scherpenisse, resp. de heren Mr. A. J. van Hoeven, W. J. van Doom en D. C. Bouwense, die zitting hadden genomen in het ere-comité, gaven de wachtmeesters van de rijkspolitie „in structie" bij de bepaling van de tijd revolverschoten in de lucht af te vuren. De wedstrijd was begonnen! Juust neffen Er waren veel Belgische deelnemers; hun dames, die aan de kant de ver richtingen van hun land- en echtge noten kritisch, doch met gezonde be langstelling gadesloegen, wisselden onderling luid van gedachten in sappig Vlaams uiteraard over het verloop van de wedstrijd. Nauwelijks waren de dobbers inge legd en de lijnen geworpen, of zulk een toeschouwer kreet „N'n paling, 's juust neffen Camile!" Dat de Belgen goed vertegenwoor digd waren bleek wel uit deze eerste vangst, die werd gedaan door de 11- jarige Claude Lombard uit Brussel, die een paling van eën half pond uit zijn element sleepte! Nederland bracht evenwel nog jon ger deelnemers in de strijd: Wim Han sen en Leo Laay uit Oostvoorne, ieder acht lentes. Piet Nat uit Zaandam was er ook, evenals de heren Baars en Grondel. Van der Meer en Van Vliet zaten het naast elkaar eens in zeearm te pro beren! Uitslagen Hoe men ook zat, bij het persoon lijk klassement ging de heer L. Kiel uit Terneuzen met drie stuks (totaal 861 gram) met de eerste prijs naar huis. Bij de groepen was het „Ooster- schelde IV" uit Zierikzee met 6 stuks (735 gram), dat zich op het zilten fluweel nestelde. Tjoba kwam op de derde plaats in de eerste klasse GOES, 19 mei. Reeds na vijf wedstrijd-zaterdagen worden de sterkteverhoudingen in de korfbalcompetitie hier en daar al scherp afgetekend. Vooral in de eerste klasse. Hier gaat Togo ongeslagen aan de leiding. Het wordt gevolgd door Vios, dat vorige week door de Goesenaars werd geklopt. Tjoba heeft zich vandaag op de derde plaats gespeeld, dankzij een kleine 23 zege op Zeelandia. Deze drie clubs vormen de kopgroep, die overigens voorlopig ook nog toe gankelijk is voor de drie volgende twaalftallen van de ranglijst, zoals uit de stand blijkt: ning behaalde, te slikken. Top boekte een fraaie 40 zege op Volharding II. Derde klasse In de derde klasse A kon Stormvo gels AK.C. gemakkelijk de baas blij ven (29). AtlasAnimo II werd uit gesteld en K.V.L.Swift IV eindigde in een 68 overwinning voor de Mid delburgers. In de derde klasse B kwam Ondo op de tweede plaats door een 35 zege op Swift III. Wissekerke, dat zo'n goe de start had, bleek tegen Top II niet opgewassen (58). In de derde klasse C klopte Swift V Animo IV met 111. Zuidwesters II nam de leiding door een benauwde 54 overwining op Vedo II. In de derde klasse D zorgde Blauw Wit voor een verrassing door koploper W.K.V., die overigens de leider bleef, een 25 nederlaag te bezorgen. S.S.S. Kats werd uitgesteld. Olympia II klopte S.V.S. met 12 en kwam daar door op de derde plaats. In de derde klasse E bleef Vitesse II, dat Elto II een 41 nederlaag bezorg de, aan de leiding. Dios veroverde de tweede plaats door een formidabele 9 1 zege op Voto. Adspiranten A: Animo AVios A 00; Vopo Swift A 212; Swift BOlympia 2 3; B: OndoSwift Kwiek 06; Swift SnelSwift Kwiek 42; KVLSwift Vlug 09; C: Animo CSwift Lenig 02; D: Volharding ABlauw Wit A- 80; TogoZeelandia 120. In de tweede klasse A werd een vol ledig programma afgewerkt. Koploper Animo klopte Vios II met niet minder dan 122 en bleef zodende ook in zijn vijfde wedstrijd ongeslagen en zonder verliespunten. Vitesse boekte zijn vier de overwinnig in successie: Togo II ging met 31 ten onder. De derde plaats wordt bezet door Vopo, dat Swift III een 40 nederlaag bezorgde. Tjoba II en Eendracht deelden de pun ten (11) en moeten dus met de on derste plaatsen genoegen blijven ne men. In de tweede klasse B bleef Elto op de tweede plaats, ook al kregen de Ka- pellenaars een 54 nederlaag van de Poel, dat hiermee zijn eerste overwin- De verdere uitslag was: Persoonlijk klassement: 2. M. Aarde uit Bergen op Zoom, 3 stuks (845 gr.), 3. J. Maas uit Bergen op Zoom, 5 stuks (695 gr.), 4. A. Pijssenij, Goes 2 stuks (590 gr.) en 5. C. Haers uit IJzendijke 1 stuks (525 gr.). Groepen: Hengelsportvereniging „Vlissingen", 10 stuks (675 gr.), 3. Eerste Goese Hengelsportvereniging 6 stuks (605 gr.) In het veilinggebouw aan de Postweg vond de prijsuitreiking plaats. zen uitreikte. Aan een der verpleegsters, die vorig jaar een belangrijk aandeel in de organisatie had, doch nu zelf in Har derwijk wordt verpleegd, ontving een te legram van alle deelnemers, alsmede een fruitmand en een sierkannetje van de or ganisatoren. De uitslagen De prijzen werden als volgt toegekend: Club met het grootste aantal deelne mers: NAMA (Rotterdam); grootste mo tor- en autoclub uit Nederland: NAMA (Rotterdam); grootste motorclub uit Ne derland: MC De Zeeuwen (Middelburg); grootste bromfietsclub uit Nederland: De Bromvlieg (Goes); grootste motor- en autoclub uit het buitenland: KMV Kon- tich (België); grootste buitenlandse mo torclub: Osteild Motosport (België); verstkomende Nederlandse motorclub: MC Alblasserwaard: verstkomende bui tenlandse club: KMV Kontich <België); verstkomende automobilist, gestart in Ne derland: H. v. d. Kleppe uit Hoorn (ge start in Oudeschip)idem%iotorrijder: A. Mijnkveld uit Assen (gestart in Assen); idem scooterrijder: J. C. Traas uit Rilland Bath (gestart in Rilland Bath); idem bromfietser: K. de Vries uit Middelburg (gestart in Delfzijl); oudste motorrijder: H. v. d'Aa uit Boekei (58 jaar); idem au tomobilist: A. Castel uit Vlissingen (75 jaar); idem scooterrijder: J. C. Traas uit Rilland Bath (48 jaar); idem bromfietser: M. van Loo uit Oostkapelle (68 jaar); jongste motorrijder: A. Mijnkveld uit As sen (19 jaar); idem scooterrijder: F. Mi- chiels uit Kontich, België (27 jaar)idem automobilist: P. de Visser uit Serooskerke (23 jaar); idem bromfietser: H. J. Kloet uit Brouwershaven (18 jaar); verstko mende Nederlander, gestart in het buiten land: J. de Wit uit Hilversum, gestart in Bremen; verstkomende buitenlander: P. Schulteis uit Dusseldorf, gestart in Dus- seldorf; oudste automobiliste: mevrouw E. Schoute uit Amsterdam; idem scooterrijd sters: mej. J. P. Isaacs uit Middelburg; idem bromfietsberijdster: mevrouw Til- roe-de Muynck uit Goes; grootste Zeeuw se club: De Bromvlieg uit Goes; verstko mende Nederlandse automobilist: H. v. d. Kleppe uit Hoorn; verstwonende Neder landse motorrijder uit Nederland: A. Mijnkveld uit Assen; idem scooterrijder: B. Vermeer uit Wageningen; idem brom fietser: L. M. B. Genotte uit Maastricht; extra prijs voor de jongste ingeschreven passagier; Adrie v. d. Beek uit Amster dam (6 jaar). - i i i 25 km in anderhalf uur BERGEN OP ZOOM, 21 mei. Voor da 6e maal organiseerde dë B.H.S.V. Olym pia een 25 km stratenloop te Bergen op Zoom, waarvan de start en de finish op het concours-hippiqueterrein plaatsvon den. Door het fraaie weer was er een zeer grote belangstelling voor deze wedstrijd. Janus van der Zande, die meestal de fa voriet is, bevond zich ditmaal niet onder de deelnemers, daar een lichte blessure hem nog steeds verhindert aan inspan nende wedstrijden deel te nemen. Winnaar van de ronde werd Van Ginkél (G.A.C.-Hilversum) in 1 uur 26 min. 52 sec. De uitslag luidde verder: 2. Maaskamp (D.O.S.-Rotterdam) 1 uur 28 min. 29 sec., 3. Petit (Olympia '47-Halsteren) 1 uur 29 min. 55 sec., 4. Arler (A.A.C.-Amsterdam) 1 uur 30 min. 9 sec. Amerikaanse autocross-rodeo Zeeuwse terreinrit (Van onze sportredacteur) VLISSINGEN, 21 mei. Dui zenden toeschouwers we hoor den zelfs getallen noemen van meer dan 10.000 hadden zich vanmiddag rond het terrein bij de Vlissingse keersluis geschaard om getuige te kunnen zijn van de eer ste internationale Amerikaanse autocross-rodeo op Zeeuwse bo dem. Vol verwachtingen en met de hoop een spectuculair schouwspel te kunnen aanschouwen, waren ze van heinde en ver gekomen. Enigs zins (de een meer, de ander min der) teleurgesteld zijn deze op sen satie beluste kijkgierigen weer vertrokken, want van een „spek takel" kon hier nauwelijks sprake zijn; het terrein was dermate slecht, dat slechts enkele wagens in staat waren om de verplichte afstanden af te leggen. In totaal zijn 16 coureurs (enkele Belgen, een Fransman, een Hongaar en verschillende Nederlanders, die hoofdzakelijk afkomstig waren uit Zwijndrecht, Tilburg en Breda) van start gegaan. Zij werden verdeeld over drie heats, welke bestonden uit twintig ronden. De drie eerste renners van elke heat kwamen in de met veel spanning tegemoet geziene finale. Er bleven echter zo weinig finalisten over in de strijd, dat ook nog herkan sing moest plaatsvinden om zodoende een goed bezette finale te kunnen krij gen. „Lekker ruig Amerikaansee auto-cross-rodeo's zijn vooral in Brabant veel voorkomende verschijnselen. Dat neemt echter niet weg, dat waarschijnlijk de meeste toe schouwers op de hoogte waren van dergelijke auto-acrobatiekcircussen. Op zijn minst hadden velen wel eens een rolprent gezien, waarop zulke pi loten (zoals de Belg zegt) hun sen sationele stunts ten beste geven. „Lek ker ruig doen" is dan ook het motto van deze evenementen. Alles is im mers toegestaan. De ene coureur mag de andere ondersteboven rijden en er werd zelfs een premie van f300,- be schikbaar gesteld voor die race-ma niak, die met zijn aftands vehikel over de kop zou gaan. Toch bloemen Maar,,,, niks daarvan. De coureurs konden het terrein nauwelijks de baas blijven. Om de haverklap moest de takelwagen er na de met veel lawaai en stof overladen starts aan te pas ko men en een enkeling slaagde er dan ook maar in zich rijdende te houden. Deze „enkelingen" zagen zich in de finale geplaatst. Op deze finale was de hoop der menigde gevestigd en het had er alle schijn van dat d^ze sterk- sten der sterken er in zouden slagen om een echte zenuwslopende Ameri kaanse rodeo weg te geven. Het werd echter een slechte Zeeuwse terreinrit, want reeds na enkele ronden stonden vijf van de zes race-karren in het zand te malen. Alleen de Belg J. Cau- wels uit Moerbeke kon zich in bewe ging houden en voordat de eerste ge strande wagen weer „vlot" was geko men, reed hij als overwinnaar door de finish, waar hij met veel trots de bloe men in zijn armen kon sluiten. „Geef ons een beter terrein" en we gaan desnoods driemaal over de kop,, zo zeiden enkele op halsbre kende toeren beluste coureurs. Het organiserend comité zal dat een vol gende keer zeker doen en misschien kan de brandweer en de E.H.B.O. dan ook eens in actie komen, want deze mensen moesten zodoende zon der een vinger uitgestoken te heb ben huiswaarts. De brandweerauto moest zelfs gesleept worden.... Het Duitse elftal tegen Engeland DUSSELDORP, 21 mei. Het Duitse elftal voor de wedstrijd tegen Engeland, zaterdag 26 mei a.s. in het Olympisch sta dion te Berlijn, zal uit de volgende speler» worden samengesteld: Doel: Herkenrath en Kübsch. Achter: Retter, Juskowiak en Schmidt. Midden; Schlienz, Wewers, Liebrich, Mai en Er- hard. Voor: Waldner, Rahn, Morlock, Ottmar en Fritz Walter, Pfaff, Schëfer en Schröder. Schaakcompetitie MIDDELBURG, 21 mei. Het tweede tiental van de schaakvereniging Middel burg heeft zich in de eerste klasse van de Zeeuwse competitie gehandhaafd. De hoofdstedelingen wonnen namelijk al hun degradatiewedstrijden met duidelijke cij fers. Nadat reeds eerder met 82 was ge wonnen van Goes 2, bleven zij nu met 2)4 7)4 baas over Breskens en met 3)46)4 over Koudekerke. De nog resterende wed strijden van deze promotie-degradatie competitie zullen nu niet meer worden ge speeld. o VAN WYCHEN WON IN TEMSE (België) GOES, 19 mei. Een wegwedstrijd voor amateurs die zaterdag in Temse (België) werd verreden leverde een dubbel Zeeuws succes op. De Goese- naar Theo van Wychen wist zich nl. als eerste te plaatsen. Jo de Roo uit Schore eindigde als 2e. Huissoon uit Yerseke werd 8e.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2