Te verwachten grotere verkeersdichtheid maakt elektrificatie verantwoord DOUWE EGBERTS ORCAM de pittige zware shag S Verwachtingen en wensen voor het deltagebied Minister Witte verdedigt zijn beleid voor de Christelijke aannemers Ongeregeld heden in Tibet? Stjoe en Lai naar Dr. Drees vorsd het sabotage Lichte straffen tegen Labrusse en Turpin geëist ZEEUWSCH WEEKEND Dr. Ir. F. O. den Hollander over de Zeeuwse lijn Rijtijd Vlissingen-Rotterdam wordt twaalf minuten korter Internationale samenwerking in auto-sndusiEfie Indonesische functionaris ontslagen „Ik tart u één uitspraak mijnerzijds te citeren om dit aan te tonen Begrotingsoverschot in de V.S. Egypte Een Zuidhollandse en een Zeeuwse visie K.V.P.-jongeren als ordeverstoorders Voldoening in Djakarta Pastoor en arts op Celebes bevrijd Uraniumfonds in West-Duitsland Zaterdag 19 mei 1956 Pagina 3 GOES, 18 mei. „De elektrificatie van de Zeeuwse spoorlijn geeft Zeeland zeker meer dan wat het nu heeft. De te verwachten grotere verkeersdichtheid maakt deze elektrificatie verantwoord. De in de afgelopen vijf jaren geconstateerde toename van het aantal reizigers zal zich ongetwijfeld voortzetten en verwacht kan worden, dat bin nenkort door deze grotere mobiliteit de elders bestaande verkeers dichtheid wordt benaderd". Dit verklaarde de president-dir. der Ned. Spoorwegen, Dr. Ir. F. Q. den Hollander, vanmiddag tijdens de lunch- bijeenkomst van het departement Zeeland der Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, die in Hotel „De Korenbeurs" onder zeer grote belangstelling werd gehouden. Dr. Den Hollander verstrekte enkele interessante cijfers. In de periode 1950 tot 1955 steeg het aantal vertrekkende reizigers van de Zeeuwse lijn van 1 tot rond 1,5 miljoen. Daarvan bleef 40 procent binnen de grenzen der pro vincie, 13 was gericht op Bergen op Zoom, 28 op Rotterdam, 3 op Roosendaal en 16 op Breda en ver der. Naar het oordeel van dr. Den Hol lander zal deze situatie niet zo blij ven. Hij verwacht n.l., dat het toch al hoge percentage gericht op Rotterdam nog zal stijgen. Een andere mededeling van de pre sident-directeur der N.S. was, dat vol gend jaar, als de elektrische treinen gaan rijden, op de gewone uurdiensten de rijtijd MiddelburgRoosendaal met negen minuten zal worden bekort en de rijtijd VlisslngenRotterdam met twaalf minuten. Zo spoedig mogelijk zullen de Spoorwegen ook sneltreinen tussen Vlissingen en Rotterdam laten lopen. De rijtijd met deze treinen wordt op genoemd trajekt dan één nnr zesendertig minuten. Dit wordt echter pas later in de zo mer van 1957 mogelijk, omdat eerst tussen Middelburg en Lewedorp dub belspoor moet worden aangelegd. Dit zou al eerder gebeurd zijn, maar door bijzondere omstandigheden moest het worden uitgesteld. Dr. Den Hollander verklaarde ook, dat de N.S. zoveel mogelijk trachten aan de wensen van Zeeuwsch-Vlaande ren tegemoet te komen, maar dat er zolang er geen sprake is van een vaste oververbinding bezwaren zullen blij ven bestaan. GEVOLGEN VAN DE SNELHEID In het begin van zijn betoog stelde de president-directeur, dat het nood zakelijk is de verbindingen in een ge- gewest zo goed mogelijk te maken voor de ontwikkeling. Hij stond uit voerig stil bij de enorme ontwikkeling van het motorisch verkeer en ver klaarde, dat niemand kan zeggen hoe dit over veertig of vijftig jaar zal zijn, al staat vast, dat er nog fenomenale mogelijkheden zijn. Men vraagt naar steeds hogere snelheden, maar volgens dr. Den Hollander moet het vraagstuk in welke korte tijd de voertuigen tot stilstand kunnen worden gebracht ons nog meer bezig houden. Daarbij treden problemen en ver schijnselen op, die wij nog nauwe lijks kennen. Een trein, die b.v. 160 km per uur rijdt, heeft een remaf- stand van 2 km nodig. Die snelheid van 160 km is zeker mogelijk, b.v. tussen Amersfoort en Zwolle. Maar er PAKIJS, 18 mei (Keuter) Victor Keuther, broer en assistent van de voor zitter van de bond van arbeiders der Amerikaanse auto-industrie, heeft ver klaard, dat de arbeiders van de auto-in dustrie in de gehele wereld binnenkort zich zullen verenigen om gemeenschap pelijk hun belangen te behartigen Hij deelde dit mede aan de vooravond van het congres van het international-; me- t&albewerkersverbond te Parijs, waarvan hij voorzitter is. Aan het congres nemen afgevaardigden uit 18 landen deel. Naar Reuther verklaarde wordt er gestreefd naar een internationaal actieprogram voor de auto-industrie, dat beoogt te voorkomen, dat de arbeiders in de con currentiestrijd de spits moeten afbijten. „Wij zuLen trachten een gemeens mappe- lijke strijd te organiseren, waaraan aller eerst de arbeiders van de fabrieken van Ford en General Motors over de gehele wereld zullen deelnemen en die later zal worden uitgestrekt tot andere onderne mingen", aldus Keuther. ontstaan dan verschijnselen, die men nog bijna niet baas kan. De trillin, gsn die ook de reizigers overlast be zorgen, zijn van zeer nadelige in vloed op het materieel. NIET OVER DE DAMMEN Dr. Den Hollander ging vervolgens in op de noodzakelijkheid van aanleg van wegen. In Zeeland stuit dat op meer moeilijkheden dan elders, door dat het een eilandengebied is. Herinne rend aan de totstandkoming van de Zeeuwse spoorlijn zei de heer Den Hol- landere, dat Zeeland thans voor een nieuwe periode staat en dat de delta- dammen een grote troef zullen zijn in de .geschiedenis der provincie, met alle bezwaren ook daaraan verbonden. Het is een goede politiek het Zeeuwse we gennet zo goed mogelijk te maken en de Spoorwegen zouden aan de ontwik keling zeker kunnen deelnemen, maar zeker niet rendabel, zo verklaarde de president-directeur, doelend op een ev. spoorlijn over de dammen. Studies hebben uitgemaakt, dat dit niet verantwoord is. Er zou een lijn van 95 km aangelegd moeten worden, waarvan 17 km over water. De afstand zou in vergelijking met de huidige bo vendien niet ingrijpend worden be kort. Naar aanleiding van een vraag van burgemeester mr. B. Kolff van Vlissin gen zei dr. Den Hollander, dat het ook niet verantwoord is een spoorlijn over de dammen te leggen met het oog op het recreatieverkeer. Deze basis is be slist onvoldoende: er zou hoogstens zes weken per jaar gebruik van worden gemaakt en dan nog alleen bij gunstig weer. DJAKARTA, 18 mei (ANP) Het hoofd van het bureau voor buitenlandse handel, Raden Sutanto, is van zijn func tie ontheven. Dit ontslag is het gevolg van een geschil met de andere autoriteiten over 'n be slissing van Sutanto om de Nederlandse adviseur Groothuis naar Japan te sturen voor het bestuderen van de mogelijkheid van het kopen van boekhoudmachines, teneinde de efficiëntie te verhogen en corruptie te voorkomen. De centrale bank had bezwaar tegen het aanwijzen van een vreemdeling in deze zaak. Scherpe woorden in Haagse Dierentuin (Van onze §-redacteur) DEN HAAG, 18 mei. De minister van volkshuisvesting, Ir. H. B. J. Witte, is het antwoord niet schuldig gebleven op de kritiek, die de voorzitter van de Ned. Chr. Aannemers- en Bouwvakpatroons op zijn beleid had geleverd. Hij heeft gesproken op de jaarvergadering van de N.C.A.B. en hij bleek het openingswoord, dat de dag tevoren uitgesproken was, goed gelezen te hebben. Nadat hij de geïmprovi seerde bouwsteiger in de grote zaal van de Dierentuin beklommen had, trok de bewindsman dan ook flink van leer tegen de kritiek, die speciaal op zijn beleid en op dat van het kabinet was gericht „U hebt gezegd, dat in deze verkie zingstijd het kabinet poogt de alge mene kritiek op het woningbouwbe leid af te wentelen op het bouwbe drijf", aldus Ir. Witte. „Ik tart u om één' uitspraak mijnerzijds te citeren, waaruit blijkt, dat ik getracht heb mijn eigen verantwoordelijkheid op anderen af te wentelen". De bewindsman verklaarde, dat h\j speciaal naar deze vergadering was ge komen om de oorzaak te vinden voor de ongerustheid en gekrenktheid, die het bouwbedrijf jegens het regerings beleid aan de dag legt. Met citaten uit zijn redevoeringen bewees minister Witte, dat hij zich juist steeds gekeerd heeft tegen onmatige kritiek op het bouwbedrijf en dat hij de prestaties van deze bedrijfstak altijd in het volle licht heeft gesteld. WAAROM? „Is de oorzaak van uw wrevel mis schien gelegen in een onjuiste weer gave van wat ik tijdens het Eerste 2a- merdebat heb gezegd? In sommige bla den zijn mijn woorden geheel ver draaid weergegeven", zo zei Ir. Witte. „Ik heb gezegd, dat sommige specula tieve bouwers aanzienlijke winsten ma ken op de door hen uitgevoerde pro jecten en dat ik daarom geen reden zie het subsidie voor dergelijke projecten te verhogen. Ik heb nooit gezegd, dat de aannemers in het algemeen te veel verdienen. Ik heb integendeel opge merkt, dat het winstpercentage in het aannemersbedrijf, ais we letten op de omzet, lager is dan in de industrie". Minister Witte verklaarde, dat de si tuatie op het gebied van de woning bouw onder het huidige kabinet sterk verbeterd is. In 1952 liepen er nog tienduizenden bouwarbeiders werkloos rond, doch nu is er geen personeel meer te vinden. De produktie van wo ningen was in de laatste vier jaar ho ger dan ooit tevoren. Gunstige rege lingen kwamen tot stand voor de huis vesting van ouden van dagen en voor het eigen woningbezit, terwijl de pre mieregeling verbeterd werd en de bouw van andere projecten ten gunste van de woningbouw afgeremd. Hij verklaarde dan ook, dat de door de organisaties gedemonstreer de onrust en het onbehagen ongemo tiveerd zijn. Over het probleem van de zwarte lonen 'de kern in het door hem aangevallen openings woord sprak de minister echter niet. BEREID TOT OVERLEG Wel verklaarde Ir. Witte zich ten volle bereid om nog meer overleg te plegen met het bedrijfsleven. Misscnien is er wel eens te weinig overleg ge weest, hoewel de deuren van het de partement altijd voor u openstaan, zo zei hij. „Wij kunnen in onze gecompli ceerde maatschappij nu eenmaal niet zonder een zekere overheidsinvloed op het bouwbedrijf. Overheid en bedrijfs leven zijn er samen verantwoordelijk voor, dat Nederland woningen krijgt. Alleen als we eendrachtig naar dit doel streven, kan het ook worden bereikt". Na deze rede droeg de wnd. voor zitter, de heer J. van Ess uit Emmen, het presedium van de NCAB officieel over aan de niieuw gekozen voor zitter, de heer J. Apon uit Pijnacker, Deze aanvaardde het voorzitterschap mat een kort woord, waarbij hij de warme dank van de organisatie uit sprak jegens zijn voorganger, de heer J. Blok uit Sneek, die de bond in een moeilijke periode op uitnemende wijze heeft geleid. De Tsjechoslowaakse autoriteiten tref fen volgens het Weense blad „Die Pres- se" voorbereidingen om naar Hongaars voorbeeld mijnenvelden en prikkeldraad versperringen langs de grens met Oosten rijk op te ruimen. BPRMS wendt zich tot het Internationale Rode Kruis 's-GRAVENHAGE, 18 mei De B.P. R.M.S. deelt mede namens de P.N.M.S. een telegram te hebben gezonden aan het internationale Rode Kruis in Genëve met het dringende verzoek voedsel te zenden naar de hongerende Ambonezen in de woonoorden. In het telegram wordt ge zegd, dat reeds vier dagen de Nederland se regering heeft geweigerd hen van de gebruikelijke voedselvoorraden te voor zien. De Ambonezen hebben hier recht op, aldus het telegram, uit hoofde van de dienstvoorwaarden van het voormali ge KNIL. WASHINGTON, 18 mei (Reuter) Het Amerikaanse ministerie van financiën verwacht, dat het begrotingsoverschot in het op 10 juni a.s. eindigende belasting jaar 1,8 miljard dollar zal bedragen. In het begin van dit jaar werd het over schot geraamd op 280 miljoen dollar. Door cüt overschot zal een zeer welkome vermindering van de enorme nationale schuld der Ver. Staten mogelijk worden, zo verklaarde de minister van financiën, G. Humphrey. LONDEN, 18 mei Volgens berichten In de Indische pers is te Kalimpong, de grensstad aan de handelsweg naar Tibet via Sikkim, de Tibetaanse functionaris Toebelan Ningje aangekomen met de op dracht om in India en andere Aziatiscne lanaen bekendheid te geven aan de „af keer van de Tibetanen van de huidige Chinese overheersing". Hjj zou op die landen een beroep moeten doen om Chi na ertoe te brengen zijn bezettingsleger uit Tibet terug te trekken, aldus meldt de „Times". Ningje zou „monnik-lasthebber" van Gyantse in Zuid-Oost-Tibet zijn. Volgens zijn mededelingen zijn tien weken gele den in Tibet ongeregeldheden ontsiaan, doordat een troep van drieduizend Chi nezen naar Dzaisjoeka gezonden was om de bevolking te ontwapenen, nadat deze zich verzet had tegen agrarische hervor mingen en invoering van belastingen. Vele Chinezen zouden in gevechten met lama's en stamleden gedood zijn en nog steeds zou een bevolking van twee mil joen zielen in een guerillastrijd verwik keld zijn. Volgens Ningje is het Tibe taanse gebied ten oosten van Chamdo vrijwel van de buitenwereld afgesloten, doordat de bevolking bruggen en andere verkeersmiddelen heeft vernield. De Chi nezen hadden als represaille een klooster gebombardeerd en sterkten opgeworpen. CAIRO, 18 mei (AEP) „Tsjoe en lai, premier en minister van buitenlandse za ken der Chinese volksrepubliek, heeft met genosgen de uitnodiging van minis ter-president Nasser om Egypte te bezoe ken, aanvaard", aldus een door Ling Sji, .leider der communistisch-Chinese econo mische delegatie, die thans in Egypte vertoeft, afgelegde verklaring. Ling Sji verklaarde voorts, dat de re geringen van beide landen thans beraad slagen over het vestigen van diplomatie ke betrekkingen die door ambassadeurs zouden moeten worden onderhouden. Hij merkte verder op, dat de erkenning van de Chinese volksrepubliek door Egypte het natuurlijke gevolg is van het contact tussen Nasser en Tsjoe en Lai op de verleden jaar in Bandung gehouden conferentie. Ingezonden Mededeling (adv.) Wij weten eigenlijk nog niets De zoveelste deltadag zit er weer op! Dit is geen vei „„.lil ting, maar slechts een constatering van het feit, dat er al heel wat geweest zijn en dat de opinievorming voortgaat. Zo langzamerhand zijn er een paar kernpunten overgebleven, die ook donderdag in Breda op het congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten weer van alle kanten werden bekeken. Dat gebeurde nu in de vorm van een forumdiscus sie, een methode, die vele voordelen heeft niet in de laatste plaats dit voordeel, dat het vaak flitsende gesprek voor de toehoorder prettiger is en de aandacht meer geboeid houdt dan een lang en doorwrocht betoog. Het is van het grootste ge wicht, dat ook de gemeentebe sturen in het deltagebied reeds nu nagaan welke de gevolgen kunnen zijn van de uitvoering van het deltaplan en de afslui ting der zeegaten'. Er zijn op het congres vele wijze en verstandi ge woorden gesproken. Er is ook veel gezegd, dat weinig steek hield. Maar zo gaat het altijd op een congres. Wanneer men al het gesprokene overziet en nog eens nagaat hetgeen de preadviseurs hebben geschreven, dan is de voornaamste conclusie een nega tieve, n.l. deze: Wij weten op geen stukken na wat er zal gaan gebeuren. Er zijn mensen, die zeggen, dat het allemaal best zal meevallen. Zü verwachten geen omwentelin- Het gesprek van de dag gen en geen opzienbarende struc turele wijzigingen in het delta gebied en zeker geen verande ringen van de éne dag op de an dere. Dat laatste is natuurlijk voor geen tegenspraak vatbaar: de uitvoering van het deltaplan zal zich uitstrekken over een pe riode van twintig tot vijfentwin tig jaar. En dat is toch altijd nog een behoorlijke tijd, die het ge leidelijk treffen van eventuele maatregelen zeker mogelijk maakt. Twee visies Uit de discussies in Breda is wel duidelijk gebleken, dat er sprake is van een Zuidhollandse en een Zeeuwse visie, voorname lijk met betrekking tot het toe komstige wegenstelsel. Wij zijn sterk geporteerd voor een cen trale weg, die het interne Zeeuwse verkeer enorm gemak kelijker zal maken en voelen vanuit Zeeuws standpunt niet zo har veel voor de Zoomseweg, maar het Zuidhollandse stand punt Is, dat aan die centrale weg eigenlijk geen behoefte bestaat. Men heeft er daar ook geen be lang bij. Tenzij er ook uit Midden-Zeeland arbeiders voor de Rotterdamse industrieën moe ten worden aangetrokken! Op het congres werd wat dat laatste betreft ook wel duidelijk, dat Rotterdam en in het alge meen de randstad Holland, die „uit haar jas barst" zeer veel belang heeft bij die arbeiders uit zuidelijker streken en dus alles op alles zal zetten om hen naar die randstad te krijgen. Tot wel ke grens zal dat geschieden? Be staat er kans, dat Rotterdam de Zuidhollandse eilanden „op slorpt" en er dus één enorm in dustriegebied ontstaat? Is er in Zeeland na de uitvoering van het deltaplan industrievestiging te verwachten? Niemand weet het antwoord, maar voorlopig lijkt het ons toe, dat zoals één der preadviseurs ook opmerkte dit hoogstens bij de dammen het ge val zal zijn en dat er op andere plaatsen, waar nu reeds „aanzet ten" zijn, wat meer mogelijkhe den zullen ontstaan. Achterstand Er is ook over het Zeeland van nu gesproken. Er is een achter stand, zo werd algemeen gecon stateerd. Over de oorzaken is al veel gezegd en geschreven. Er werd gepleit voor gelijke kansen, maar daar werd tegenover ge steld, dat de activiteiten primair uit de streek moeten komen. Bei de standpunten zijn o.i. juist. Wij moeten in Zeeland niet teveel over achterstand praten. Dat schept minderwaardigheidscom plexen! Maar wij zullen, als er concrete voorbeelden zijn van achterstand, die een gevolg zijn van gebrek aan medewerking van buiten, dag en nacht aan de bel moeten trekken. En het mag ook wel eens wor den gezegd, dat wij op vele fron ten zullen hebben te strijden te gen de laatdunkende opvatting, dat Zeeland alleen maar goed is om mensenmateriaal voor de randstad Holland te leveren! Maar (en het lijkt bijna een vici euze cirkel) wij zullen zelf alle krachten dienen in te spannen om het mogelijk te maken, dat de mensen hier kunnen blijven. Dus: uitbreiding der welvaarts bronnen. De Staten-Generaal kennen nu het oordeel der gemeentebestuur ders. Laten wij hopen, dat zij er straks bij de behandeling in de Kamers hun voordeel mee zullen doen! ROERMOND, 18 mei. Tijdens een verkiezingsrede van minister-president Drees, die donderdagavond in een openluchtmeeting van de PvdA werd ge houden, is het tot ongeregeldheden gekomen, die een ingrijpen van de politie hebben nodig gemaakt. Toen de bijeenkomst, waar Dr. Drees het woord zou voeren, op de markt zou beginnen, hebben groepen jongelui, die zich hadden voorzien van schilden met verkiezingsleuzen der KVP zich naar de markt begeven, waar zij trachtten door lawaai te schoppen en door het toeteren met claxons de sprekers onverstaanbaar, te maken. De politie dreef de groe pen demonstranten uiteen. Toen Dr. Drees het woord zou nemen, bleek, dat cis elektrische kabels van de geluidsinstallatie waren doorgesneden. De mi nister-president zei, dat hij kort tevoren in Venlo had moeten spreken in een zaal, waar met stinkbommen gewerkt was en hij riep uit: „Deze sabotage is een schande!'. Tijdens de verdere afloop van de meeting is het in Roer mond onrustig gebleven en de politie moest herhaalde charges tegen groepen opgewonden jongelui uitvoeren. Daarbij werd een aantal meegenomen naar het politiebureau. Zij werden weer vrijgelaten, nadat dé rust rondom het marktplein was teruggekeerd. Het bestuur van de kring Limburg der KVP is onaangenaam verrast door de wjjze, waarop enkele jongelui in Venlo en Roermond hun afkeer hebben gedemonstreerd tegen de uitdagende propagandamethoden van de PvdA. Voor het optreden dezer geprikkelde jongelui neemt het kringbestuur echter geen enkele verantwoordelijkheid, zo is officieel medegedeeld. Van mede werking van één harer organen direct of indirect is geen sprake. Voor wie land en volk van Limburg kent is het duidelijk, dat de socialistische propa ganda, zoals die thans hier gevoerd wordt, provocerend werkt. De Franse „lekkenzaak" PARIJS, 18 mei A.F.P./Rtr. De militaire aanklager heeft de krijgsraad, die in Parijs de zaak van de uitgelekte Franse defensiegeheimen behandelt, ver zocht twee van de beklaagden, n.L Roger Labrusse en Jean Turpin, schuldig te ver klaren aan het onthullen van militaire geheimen in juni en september 1954. Hij vroeg om lichte straffen. Voor de krijgsraad staan vier mannen terecht verdacht van het onthullen van geheimen tijdens de oorlog in Indo-China. Het zijn:' Jean-Francois Mons, voormalig secretaris-generaal van de Franse natio nale defensiecommissie, zijn secretaris Jean Turpin, een andere functionaris, Ro ger Labrusse, en de voormalige journa list en politiespion André Baranes. De militaire aanklager, kolonel Gardon, zei in zijn requisitoir, dat Turpin, Mons verradend, notities over bijeenkomsten van de nationale defensiecommissie had gelezen, die Mons op zijn bureau had la ten liggen. Turpin zou de inhoud van de ze notities doorgegeven hebben aan La brusse, die ze op zijn beurt zou hebben doorgegeven aan de procommunistische afgevaardigde Dastier de la Vigerie en aan Baranes. Kolonel Gardon geloofde niet, dat Mons met opzet de geheimen had laten uitlek ken. Toch had hij moeten beseffen, dat zijn secretaris (Turpin) ze niet mocht le zen. Dit uitlekken van defensiegeheimen was in 1954, toen Frankrijk in Indo-China tegen de communisten streed, buitenge woon ernstig, aldus de aanklager. Wat Baranes betreft kon volgens hem niet afdoende bewezen worden, dat hij geheimen had uitgeleverd aan anderen De reis van Soekarno DJAKARTA, 18 mei (ANP) De over weldigende ontvangst, die Soekarno in de Ver. Staten ten deel is gevallen, wordt in Djakarta beschouwd als een bewijs, dat de Amerikaanse politiek jegens zuid- oost-Azië in een nieuw stadium treedt. Indonesische waarnemers zeiden in ge sprekken met de correspondent van het ANP ervan overtuigd te zijn, dat Soekar- no's eerste bezoek aan de westerse we reld een 'nieuwe Amerikaanse benadering zal inluiden van de neutralistische poli tiek, die verschillende jonge Aziatische landen voeren. Zij voorspelden, dat de V.S. in de toekomst meer zullen streven naar vrienden in Azië dan naar bondge noten. Deze nieuwe Amerikaanse houding zal Indonesië ten goede komen, aldus deze waarnemers, die zeiden met belangstel ling de verdere ontwikkeling af te wach ten. DJAKARTA, 18 mei (ANP) Een eenheid van het Indonesische leger heeft pastoor Jotten en de Duitse arts dr. Uhr- man, die door een bende van de Darul Islam in Midden-Celebes gevangen wer den gehouden, bevrijd. Zjj werden vorig jaar ontvoerd en gevangen gehouden in een gehucht ten noorden van Pasanggaja. Pastoor Jotten en dr. Uhrman zijn thans onderweg naar Makassar. Gemeld vordt, dat dr. Uhrman ernstig gewond is. MUNCHEN, 18 april (AFP) Voor het eerst is in West-Duitsland, en wel in het Fichtelgebergte, uranium 235 gevonden. Dit is bekend gemaakt door de Eisenwer- ke Maximiliaan Hütte A.G., die explora tierechten in dit gebied heeft. De maat schappij gelooft, dat het mineraal m ex- ploiteerbare hoeveelheden aanwezig is. dan commissaris Dides, aan wie hij ze be kendmaken mocht. De kolonel vroeg om een lichte straf voor Labrusse en Turpin, omdat zij reeds meer dan 18 maanden voorarrest achter de rug hebben en omdat mensen, die, naar hij zei, schuldiger zijn dan deze twee, ontsnappen aan het gerecht

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3