Kreymborg Witurborg-hleding Piekfijne Pinkster-soep De dochter van de opperrechter Donderdag 17 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBI.AD pagina 9 Opstandelingen rechtten Makassaraan te vallen Opvallend beter van coupe! TOMATENSOEP r Zie de prachtige Waarborg- modellen bij Kreymborg. Kleding van geheel aparte klasse - Waarborg-klasse! Opvallend veel beter in elk opzicht en tegen prijzen die het dubbel aantrekkelijk maken, om voor Uw kleding naar Kreymborg te gaan! Waarborg-kleding Costunms, 1 en 2 rij modellen. Nieuwe dessins en stoffeno.a. shadow-stripe, bannockbnm van 89,- tot 169,- Speciale Pinkster-aanbieding Herenoverhemden 7,90 9,90 ll,90 Weekenders 10,9® 12,90 13,90 Dassen, moderne dessins l,95 2," 3,9' Ankiets, zuiver wol l»95 2,50 2,95 Ankiets, onverslijtbaar nylon 2,95 Foor de jongens Hemdjes; weekenders, 8 jaar Blousjes, leeftijd 6 jaar Sportkousen, ankiets, 3 jaar (ook nylon) 4," 6," 3." 4,90 1.» I,90 ut bogtr Sportcolberts in Acorn-, Harris- en Kynoch-tweeds. Moderne dessins van 39,79 tot 99,- Sportpantalons m/z ritssluiting in charcoal en vele pasteltinten van 27,'° tot 52,1® Regenjassen, zuiver wollen gabardine van 89,- tot 149,- Katoenen regenjassen en autocoets 35,- 59,- 79,- Plastic regenjassen, met capocon 11,75 15,75 Lange Delft 60-62 - Middelburg Walstraat 84 - Vlissingen Op aanvrage bezoeken onze reizigers U gaarne Feuilleton 106) Enige minuten later keerde hij te-* rug en 't was duidelijk, dat hij nog minder op zijn gemak was dan tevo ren. „Het spijt mij, dat ik u moet verla ten, kapitein Trelawney", sprak hij. „Ik was van plan geweest tot Lon den met u mee te gaan en uw reis zo aangenaam mogelijk te maken, d.w.z. zo aangenaam als in deze omstandig heden mogelijk zou zijn, maar ik moet naar Bristol vertrekken. Wat erger is, ik moet u achterlaten onder de bewa king van sergeant Binks, een kerel die niet weet hoe hij een edelmaif moet behandelen. Hij en nog drie atj- deren moeten u naar Londen gelef» den." „Naar Londen?" „Ja, dat had ik nog niet gezegd,, maar dat doet niets ter zake." „Het spijt mij, kapitein", antwoordt, de Trelawney. „Men heeft mij ge zegd, dat Koning Jacobus een bijzon^ dere pijniging voor mij bedacht heeft, zodat de reis wel niet erg vrolijk ge-s worden zou zijn. Toch zou ik er gaar-t ne willen heengaan als een man, eh niet als een misdadiger, onder gek leide van vier boerenkinkels." „O, 't zijn geen ruwe kerels. Bink» is een flink soidaat, en ook de drie anderen zijn beste mannen. Toch moef ik zeggen, dat Gorham geen edelmai is, anders zou hij u een ander geleidi hebben gegeven. Eerst dacht ik, d, ik naar Bristol moest gaan, om juffi Jeffreys te geleiden, maar de waari vertelt me daar zoeven dat zij vel1 trokken is". „Vertrokken? „Ja, tien minuten geieaen". „Waar is zij heengegaan?" „Dat weet niemand, behalve daw misschien de waard. Maar hij beweer© dat hij 't niet weet. Nu, ik moet veri trekken. Goeden morgen, en 't ga t| wel, kapitein Trelawney. Ik heb ser-* geant Bink gezegd, u beleefd en voori komend te behandelen. Wie weet, mis-* schien ontmoeten wij elkander wel eens weer. Sergeant Bink, gij draag* goed zorg voor kapitein Trelawney!* De sergeant en de drie andere man^ nen kwamen naderbij en salueerden» „Hoe laat vertrekken wij, sergeant?" vroeg Trelawney. „Om twaalf uur, mijnheer." „Goed, sergeant. Ik ben slaperifc Ik ga daarom ergens liggen slapen. Gyl hebt 't dus niet moeilijk met mij." „Kan de kapitein zijn zwaard be houden, kapitein?" zei Binks tot Tre vor, toen Trelawney zich in een oud< leunstoel uitstrekte. „Ja," zei de kapitein aarzelend. „Wij zijn maar met ons vieren, ka-, pitein".. „Ja, vier tegen één! Boven/jen, '*j bevel luidt zo." „Zeer goed, kapitein. Ik twijfel niet of alles is in orde. Maar 't is wel waf ongewoon een rebellen-kapitein naai Londen te vervoeren met het zwaarif op zijn zijde en zijn handen en voe-, ten vrij." „Ik weet het, maar ik heb mijn be velen dienaangaande ontvangen. Pa3 goed op. Gij moet overnachten in do' „King Charles" te Bastingstoke. Ik zal' u een brief meegeven aan de waar<$ en morgen vertrekt gij dadelijk naaf Londen." „Jawel kapitein". „En denk er bovenal aan, dat gij niet teveel drinkt in de „King CharJ les". Gij hebt een gewichtige gevan gene". „Ik zal er aan denken, kapitein." „En bedenk ook, dat de herbergier William Trumble, weet wat discipline is. Hij heeft nog onder Prins Rupert; gestreden tegen „Old Nol". Hij is te» vertrouwen en bekend om zijn ko ningsgezindheid." „Jawel, kapitein". Even later waren in de herberg ta Harpinghey alleen nog maar Trelaw-, ney en de vier soldaten, van wie de- sergeant zeer onrustig was, denkende aan zijn grote verantwoordelijkheid. Even na twaalven was Trelawney op weg naar Londen, begeleid door de' vier soldaten, allen tot de tanden ge wapend en hem steeds in het oog hou dend. De gehele middag werd bijna geen woord gesproken. Sergeant Binks was op zijn hoede en zenuwachtig; vast besloten zijn gevangene veilig af te leveren in de handen van kolonel Wi- ton in Whitehal. Ofschoon hem niets beloofd was, gevoelde hij dat een pro motie zou volgen op zulk een gewich tig dienstbewijs. Hij zou wel een ge sprek met zijn gevangene hebben wil len aanknopen, van wiens edele af komst hij gehoord had, maar hij durf de niet. Wat Trelawney zelf betrof, hij had veel om over na te denken. Hij wacht te bovendien een gelegenheid af om te vluchten en als de soldaten niet hun pistolen klaar gehad hadden om te schieten, zou hij meer dan eens hun de hielen hebben laten zien. Voor het ogenblik gaf hij elke gedachte aan ontvluchting op, doch begon plannen te ontwerpen om, als zij goed en wel in de „King Charles" te Bastingstoke hun intrek genomen hadden, zich uit de voeten te maken. (Wordt vervolgd) DJAKARTA, 16 mei Reuter Een woordvoerder van het leger heeft mede gedeeld, dat veiligheidstroepen een po ging van opstandelingen om zich mees ter te maken van Makassar teniet hebben gedaan. De woordvoerder zei, dal het le ger vernomen had, dat opstandelingen van plan waren Makassar (de hoofdstad van Celebes) aan te vallen. Het leger nam hierop tegenmaatregelen. „De opstande lingen, Islamieüsche fanatiekelingen, hadden het plan tot actie over te gaan gedurende de lebaran (viering van het einde der vasten), maar het leger ging het eerst tot actie over. Het arresteerde 50 opstandelingen in de stad en land- en luchtstrijdkrachten vielen een leger van opstandelingen ten zuiden van Makassar aan. waarbij 300 opstandelingen werden gedood", aldus de mededeling van de In donesische woordvoerder. Smul met Pinksteren van een heerlijke crèmesoep: maggi'» tomatensoep! Gemaakt van louter zondoorstoofde tomaten, heerlijk fris, rijk van smaakMaak er een extra verrukkelijke tractatie van door er een scheutje room aan toe te voegen. Denk er om - iedereen wil een tweede bordje! AGGI Maggl's soepen zijn échte soepent KIPPENBOUILLON VERMICELLI GROENTE CRÈME D'ASPERGES CRÈME DE CHAMPIGNONS ERWTEN KALFSBOUILLON

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 9