Hag gewezen patiënten geneesheer-directeur eigen in kliniek behandelen? Minister nodigde pers uit vlak voor de verkiezingen Fundamentele koerswijziging van CIVI voor bedrijfsleven Eén dag werken geldt voor drie gevangenisdagen Duizend gemeentebestuurders in Breda Geschil met bestuur van ,,Meer en Bosch Medicus werd ontslagen na moeilijk heden met verpleegden en collega's Perswetenschap aan Groningse universiteit Begroting beloopt 4 miljoen gulden Wegens clandestien zenden veroordeeld Straaljagerpiloot vergiste zich 5 km Koolmeesjes in brievenbus Twee kleuters door trein overreden Pakt van Warschau nog nodig" Eerste stap op een verkeerde weg Broeken met een luchtje Als steken en scheuten U het leven vergallen Daadwerkelijk hulpbetoon Donderdag 17 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Ingezonden Mededeling (adv.) AMSTERDAM, 16 mei. Vandaag heeft voor het gerechtshof het hoger beroep gediend, dat het bestuur van de christelijke vereniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte heeft ingesteld tegen een beslissing van de president der Amsterdamse rechtbank in kort geding. In dit korte geding had de president de eisen van de voormalige geneesheer-directeur, dr. B. C. H. Ledeboer, van de kliniek voor epileptici Meer en Bosch, die door de genoemde ver eniging in stand wordt gehouden, toegewezen. Tegen deze toewij zing was het bestuur van de vereniging in appèl gegaan. Vanochtend pleitte voor het bestuur mr. J. van der Hoeven. Hij zette uit een hoe er in 1951 in de kliniek een ernstig conflict was uitgebroken. Vol gens hem hadden verpleegden en ge neesheren zich tot het bestuur gewend met het verzoek dr. Ledeboer te ont slaan wegens diens „dictatoriale hou ding". Pleiter zei, dat velen in de kli niek, die het met de geneesheer-direc teur niet eens waren, destijds bevreesd waren geweest voor represailles zij nerzijds. Aanvankelijk had het bestuur gepoogd dr. Ledeboer de hand boven het hoofd te houden, waarvoor hij toen zeer erkentelijk was geweest. Maar de gespannen verhouding spitste zich toe en in 1954 was de toestand onhoud baar geworden. Over en weer begon nen toen bestuur en geneesheer-direc teur elkaar verwijten te maken. Tenslotte kwam het zover, dat men samen aan een tafel ging zitten en het besluit nam dr Ledeboer van zijn functie als geneesheer-directeur te ontheffen. Daarbij werd erover gesproken dr Ledeboer in een an dere functie, n.l. die van consulent, te handhaven. WRIJVING BLEEF. De gewijzigde situatie werd schrif telijk bevestigd, doch er bleven pun ten van wrijving. In 1955 begon een kort geding, waarbij gesteld werd, dat het bestuur van de kliniek het dr. Le deboer onmogelijk maakte zijn eigen particuliere patiënten te blijven be handelen, wanneer zij in de inrich ting van de vereniging waren opgeno men. Het bestuur van de vereniging stelt zich op het standpunt, dat dr. Lede boer hierop geen recht heeft, ook al omdat geen enkele andere neuroloog zijn eigen patiënten na opneming in de inrichting blijft behandelen. Die be handeling wordt dan overgenomen door de geneesheren, die aan de in richting zelf verbonden zijn. In eerste aanleg wees de president van de rechtbank de eis van dr. Lede boer, die zijn patiënten wenste te blij ven behandelen, ook na opneming in de inrichting, toe. De president baseer de deze beslissing o.a. op zijn conclu sie, dat dit in september 1954 tussen beide partijen overeen was gekomen. Mr. Van der Hoeven, die in zijn plei dooi over „onoverbrugbare verschillen in opvatting over de wijze van behan- Ingezonden Mededeling (adv.) deling van patiënten" sprak, ontken de deze overeenkomst. ONBEHOORLIJK. Namens dr. Ledeboer pleitte mr. W. Veenhoven. Hij voerde aan, dat dr. Le deboer 24 jaar lang geneesheer-direc teur is geweest, deze de grote naam heeft bezorgd waarop zij thans kan bogen en de kliniek heeft omgevormd tot een centrum voor de behandeling van epileptici. Volgens zijn mening heeft het bestuur de geneesheer-direc teur onbehoorlijk en onvriendelijk be handeld. Het poogt dr Ledeboer op alle mo gelijke manieren verdacht te maken, teneinde de verplichtingen, die het op zich had genomen bij de functiewijzi ging, niet te hoeven nakomen. Hij zei, dat met deze kwestie de bestaansmoge lijkheid van dr. Ledeboer in het ge ding is, maar nu na jaren van tegen stellingen zelfs ook zijn persoon als medicus. Met nadruk verwierp hij de stelling van zijn tegenpartij, dat de verdiensten van dr Ledeboer zouden zijn achterhaald door diens tekortko mingen. Het hof zal uitspraak doen op 28 juni a.s. Nederlander bij autobotsing in België omgekomen ANTWERPEN, 16 mei (Belga). Gisternacht tegen het middernachte lijk uur zijn te Brasschaet-Polygaon in België twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Daarbij werd de be stuurder van de ene auto, de 31-jarige De H. te Breda, op slag gedood. De Belgische inzittenden van de andere auto, luitenant van Lint en adjudant Russelare, werden zwaar gewond. Dr. H. J. Prakkc privaat docent GRONINGEN, 16 mei. De Drent se uitgever-socioloog dr. H. J. Prakke, directeur van de Kon. van Gorcum en Comp. te Assen, is door de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen met ingang van 1 september 1956 toegelaten als privaat-docent aan de rijksuniversiteit te Groningen, om onderwijs te geven in de publicistiek en wel in het bijzonder in de perswe tenschap. In 1951 promoveerde dr. Prakke aan dezelfde universiteit op een studie in acculturatie, getiteld „Deining in Drenthe"; een Rjvig werk en de eerste omvangrijke sociale geschiedenis ener provincie. Ook in dit boek, dat door velen als een standaardwerk wordt beschouwd, speelt de pers een rol. Sindsdiens legde dr. Prakke zich als medewerker van het sociologisch in stituut van prof. dr. P. J. Bouman en als lid van de radioraad in het bijzon der toe op de bestudering van de mas- sa-communicatie-middelen (pers, film, radio en televisie). De rol zo groot de smaak zo fijn Kolonies voor heropvoeding door arbeid" MOSKOU, 16 mei (AFP). In de „kolonies voor heropvoeding door arbeid", die de interneringskampen in de Sowjet-Unie zullen vervangen, zullen de veroordeelden hun straf tot een derde kunnen verminderen door arbeid te verrichten, zo heeft de commandant van de kolonie te Toela, de luitenant-kolonel van de M.V.D. Kvatsjin, tegenover Franse socialisten en journalisten, die het kamp bezoch ten, verklaard. De gevangenen kunnen werken in bedrijven binnen de kolonie, die bin-, nen het gebied moet liggen waar de veroordeelde woont. Het werken is echter niet verplicht, doch dan wordt de straf ook niet verminderd. Elke werkdag geldt voor drie gevangenisdagen. De veroordeelden, die werken, krijgen hetzelfde loon als een vrije arbeider, doch dertig procent van him loon wordt ingehouden voor kost, huisvesting en geneeskundige verzorging. De veroordeelden in de kolonies kunnen zoveel brieven schrijven en ont vangen als zij willen en ook het aantal pakjes dat zij ontvangen mogen is niet aan beperking onderhevig, aldus de kolonel. Zij kunnen het geld dat zij sparen naar hun gezinnen zenden of op de spaarbank van de kolonie storten. De gevangenen kunnen elke dag gedurende een half uur bezoek van familie ontvangen. De vrouwen van getrouwde gevangenen mogen hun mannen van tijd tot tijd enige dagen bezoeken. De disciplinaire straffen in de kolonies variëren van openbare berisping via celstraf tot overplaatsing van een kolonie met een strenger regiem. De kolonie van Toela ziet er aan de buitenkant uit als een gewone kazerne. Zij is echter omgeven door een hoge muur met prikkeldraad en wachttorens op de vier hoeken. Binnen de kolonie, waar op het ogenblik 5100 veroordeelden vertoeven, zijn de bewakers, in uniform van de M.V.D., ongewapend. De gevangenen in Toela zijn wegens misdrijven die variëren van gewone dief stal tot moord veroordeeld tot straffen van één tot tien jaar. De Franse socialisten hebben vrijelijk met de gevangenen kunnen praten. Zij hebben de gehele kolonie doorkruist. Ver. Ned. Gemeenten had druk jaar BREDA, 16 mei. Circa dui zend gemeentebestuurders uit alle delen van het land zijn vandaag en morgen te Breda bijeen voor het jaarlijkse congres van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten. Onder voorzitterschap van mr. Arn. J. d'Ailly, burgemeester van Amsterdam, werd in gebouw „Concordia" vanmorgen de alge mene ledenvergadering gehouden, die door mr. d'Ailly met een uit voerige rede werd geopend. (Zie hiervoor elders in dit nummer. Na deze rede werd voorzien in een vijftal vacatures in het bestuur. Mr. W. baron Michiels van Kessenich, bur gemeester van Maastricht, J. Tjalma, burgemeester van Hoogeveen, J. H. Hosaang, burgemeester van Renswou- de en Woudenberg en J. Voetelihk, burgemeester van Steenwijk, werden herkozen. In de vacature, ontstaan door de benoeming tot gouverneur van Suriname van de Rotterdamse wethou der J. van Tilburg, werd voorzien door verkiezing van mr. G. J. van Walsum, burgemeester van Rotterdam, tot bestuurslid. De jaarstukken werden behandeld en goedgekeurd. De begroting voor 1956, waarbij op basis van vrijwillig heid alle Nederlandse gemeenten zijn aangesloten, beloopt circa vier miljoen zuiden. Een groot deel hiervan komt voor rekening van de vele speciale bu reaux der vereniging, die voor de aan gesloten gemeenten bepaalde werk zaamheden verrichten, als bijv. con trole op het financiële beheer, de in richting van de archieven, de invoe ring van moderne technieken op het gebied van het personeelsbeheer en de centrale inkoop van kantoorbehoeften en materiaal voor de scholen. JAARVERSLAG, Uit het jaarverslag over 1955 blijkt, dat in het afgelopen jaar door de ver eniging circa 1200 adviezen aan de gemeenten werden uitgebracht. In tal van vergaderingen van de ongeveer twintig vaste commissies der vereni ging en in vele incidentele besprekin gen tussen vertegenwoordigers van de bfj een bepaald probleem betrokken gemeentebesturen werden de vele fa cetten van de gemeentelijke bestuurs- problematiek belicht. Vaak vloeiden hier adviezen en adressen aan de re gering of aan de Staten-Generaal uit voort. De vereniging was voorts in ruim 120 instellingen en commissies van allerlei aard vertegenwoordigd om ook daar de gemeentelijke belangen te bepleiten. Ingezonden Mededeling (adv.) Burgemeester van Midwoud overleden MIDWOUD, 16 mei. Na een lang durige ziekte is op 64-jarige leeftijd te Hoorn overleden de heer J. H. Avis, burgemeester van Midwoud. De heer Avis, die over enkele maanden met pensioen zou zjjn gegaan, volgde in 1932 zijn vader als burgemeester op. In 1935 werd hjj tevens gemeente-se- cretaris.Terder was hij vele jaren be stuurslid van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Ook in fruitte lerskringen genoot de overledene grote bekendheid. Indonesië heeft Tunesië en Marokko officieel op de hoogte gesteld van zijn beslissing hen als onafhankelijke staten te erkennen, aldus heeft de woordvoerder van het Indonesische ministerie van bui tenlandse zaken medegedeeld. ALMELO, 10 mei De rechtbank te Almelo heeft de 35-jarige J. S., wever te Enschede, veroordeeld tot 12 weken ge vangenisstraf, waarvan zes voorwaarde lijk, omdat hij met een clandestiens zen der had gewerkt en tevens uit het maga zijn van een fabriek, waar hij werkte, enkele tientallen wandtegels had wegge nomen. De tegels kwam men op het spoor, toen de politie bij hem een inval deed op het vermoeden van clandestien zenden. Tegen hem was drie maanden geëist. De 27-jarige grondwerker J. H. uit Vriezenveen, die eveneens met een clan destiene zender had geëxperimenteerd, werd na een eis van twee maanden on voorwaardelijk conform veroordeeld. Als gevolg van het mislukken van de besprekingen over de onafhanke lijkheid zijn de veiligheidsmaatregelen daar verscherpt. De Britse scholen zijn voorlopig gesloten en de ouders is aan geraden hun kinderen binnenshuis te louden. Hormooncrême ontsluiert de sehoonüiuid van uw huid Endocil, de nieuwe, hormoonhou- dende crème, ontsluiert de schoon heid van uw huid. Het in Endocil aanwezige hormoon maakt uw huid weer gaaf, zacht, mooi. Reeds na 3 weken kunt u de verbetering con stateren. Gebruik Endocil ook als basis voor make-up of poeder. hormooncrême van Organon Per tube 2*90 DEN HAAG, 16 mei De straal jager, die dinsdag boven Den Haag de geluidbarrière heeft doorbroken en daarbij een grote glasschade heeft veroorzaakt, was een „Sabre f 86 k" van de luchtmacht, gestationneerd op de vliegbasis Soesterberg. De bestuur der van het toestel vloog op dertig tot vijfendertigduizend voet toen hij zijn duik begon. Het was op dat mo ment zeer heiig, zodat de piloot niet kon zien waar hij zich bevond. Hij meende boven zee te zijn, waar der gelijke manoeuvres toegestaan zijn, doch toen hij zijn duikvlucht had be ëindigd en dus lager vloog zag hij, dat hij niet boven zee, doch boven Den Haag zat. Hij had zich 5 kilometer in de afstand vergist. Direct na zijn landing op zijn basis is de piloot naar zijn commandant gegaan en heeft eigener beweging medegedeeld wat er was gebeurd. MAASTRICHT16 mei In de brievenbus van de woning van de heer J. Stijns aan de Bosweg te Bunde bij Maastricht nestelt een paar Koolmeesjes. De eieren zijn reeds uitgekomen. Een kaartje aan de voorkeur waarschuwt postbode en krantenbezorger om deze vogel idylle niet te verstoren. De vogel tjes hadden het vorig jaar ook in deze brievenbus hun nest gebouwd. DEN HAAG, 16 mei Gistermid dag om vier is het 3% jaar oude meisje Thea Caris bij de overweg Grathem-Leveroij door de trein uit de richting Eindhoven overreden en ge dood. Het kind was met een broertje op weg naar huis en is vermoedelijk tussen het traliewerk van de over weg doorgekropen en onder de trein geraakt. Vanmorgen omstreeks tien minuten voor half elf heeft de trein uit de richting Apeldoorn nabij het station Klarenbeek een bijna driejarig jonge tje uit het gezin Blikman gegrepen. Het kind is kort na het ongeluk over leden. Het jongetje was kort te voren nog thuis geweest en is daarna ver moedelijk bij het spelen de spoorbaan opgelopen. De commissie voor de staatssoeve reiniteit in de Amerikaanse staat Mis sissippi heeft besloten geheime agen ten in dienst te nemen in de strijd tot behoud van de rassenscheiding in deze staat. De mogelijkheid bestaat zelfs, dat voor dit werk ook een neger zal worden gebruikt. Prawda zegtt n MOSKOU, 16 mei (Reuter). „De om standigheden, die destijds leidden tot de ondertekening van het verdrag van Warschau, bestaan nog steeds", aldus het officiële dagblad der Russische communistische partij „Prawda" in 'n artikel over het thans één-jarig be staan der Warschause verdragsorgani satie. Het blad vervolgt: „De internatio nale gebeurtenissen van het afgelopen jaar vormen een volledige rechtvaar diging voor de beginselen, waarop de Warschause organisatie berust. Weliswaar wordt de politiek van het vreedzaam naast elkander bestaan van staten met verschillende politieke en maatschappelijke instellingen alge meen aanvaard, voorzeker zijn de ont moetingen tussen Russische, Britse en Franse staatslieden van groot belang voor het bereiken van een internatio nale ontspanning, maar er bestaat nog steeds een tweede streven in de inter nationale betrekkingen, n.l. dat der militaristen, die gaarne het vuur van de koude oorlog brandende houden en die bewerken, dat de Duitse herbewa pening, onder het mom van de West- europese Unie, In snel tempo voort gaat", aldus de „Prawda". Een opmerkelijke persconferentie Nog enkele weken en dan breekt de dag van de verkie zingen voor de Tweede Kamer aan. Langzamerhand ver schijnen in de Nederlandse dorpen en steden de verkie zingsaffiches aan ramen en muren en worden de brieven bussen volgestopt met verkiezingslectuur. Iedereen zegt, dat „het toch niks helpt", maar elke politieke partij is wel zo wijs het toch maar te doen, want er is geen sterveling, die kan bewijzen, dat het inderdaad allemaal toch niets helpt en dat iedereen vandaag al weet hoe hij op 13 juni zal stemmen. Er is nu voor Nederland iets nieuws uitgevonden; een minis ter houdt een persconferentie om de balans op te maken. Daar is natuurlijk op zichzelf niets tegen, zo'n persconferentie. Dat gebeurt wel meer. Maar in de verkiezingstijd is het voor ons land wel bijzonder opmer kelijk. Het was nooit de ge woonte, omdat de ministers aanvoelden, dat het eigenlijk geen pas gaf de pers uit te nodigen om dat kan nu een maal niet anders vooral te vertellen over wat zij zelf tot stand hadden gebracht. De weg, die minister Suurhoff nu is in geslagen, lijkt ons een dwaal weg. Laat hij, als hij met de resultaten van zijn beleid (die er zonder enige twijfel zijn en beslist geen onbelangrijke!) wil geuren, dat op een andere ma nier doen en om maar een voorbeeld te noemen in de krant van zijn partij zelf een verhaal schrijven. Tot in de kleinste details heeft de bewindsman van sociale za ken en volksgezondheid verteld Het gesprek van de dag wat er zoal tot stand is geko men tijdens zijn ministeriële pe riode. „Het Vrije Volk" zet in een vette kop, dat de „bezittin gen" groter zijn dan de „schul den". Het zegt er, om maar iets te noemen, niet bij, dat minister Suurhoff de wind wel bijzonder heeft mee gehad en dat er in Nederland zelden zo'n hoogcon junctuur heeft bestaan als de laatste jaren. Het citeert de minister heel kort over het ziekenfondswezen, waaraan tot heden nog niets is gebeurd, maar het vergeet ook te vertellen, dat wij al jaren lang wachten op een behoorlijke weduwen- en wezenverzekering. En hoe zit het met de toestand, waarin de z.g. vergeten groepen verkeren? Loonbeleid Ook het loonbeleid kwam na tuurlijk ter sprake. De minister noemde cijfers over de stijging der lonen, aanmerkelijk meer dan de stijging der kosten van levensonderhoud. Maar er staat niet bij, dat de laatste meest principiële wijziging in het loonbeleid, de mogelijkheden van een vrijere loonvorming, de minister en zijn socialistische collega's eigenlijk zijn afge dwongen en dat zij op den duur niet anders konden doen dan er zich maar bij neer te leggen. Zo zou er nog wel wat meer te noemen zijn. Dit alles doet niets af van de waardering, die iedere Nederlander voor het werk van deze bewindsman mag hebben, maar het is verwerpe- lijk, dat het beeld zo wordt scheefgetrokken en zo eenzij dig is. Het is bovendien beslist on juist er niet alle nadruk op te leggen, dat wat er in de afge lopen periode tot stand is ge komen besluiten en beslissingen zijn geweest van het gehele ka binet in gemeen overleg met de volksvertegenwoordiging en dat met name op het sociaal-econo misch terrein een man ais mi nister Zijlstra duidelijk zijn stempel op het gevoerde beleid heeft gezet. De heilzame politiek van de prijsstabilisatie is de volstrekte voorwaarde geweest om de span ningen tussen lonen en prijzen zo kort te kunnen houden en het mogelijk te maken, dat er in de sociale sector belangrijke resultaten konden worden ge boekt. Kortgeleden laakte een socia listische woordvoerder voor de radio, dat in een propaganda- folder van de a.r. onder de foto van minister Algera het woord je „deltawet" stond. Hij vond dat onbehoorlijk en deed zeer verontwaardigd. Hij zei natuur lijk geen woord kwaad van de gewoonte in sommige socialisti sche organen de algemene ouderdomswet te betitelen als de wet Suurhoff. En het zal ons benieuwen, of er van die kant enige aanmerking zal worden gemaakt op deze persconferen tie, waarop een dienaar van de Kroon in het onmiddellijk ge zicht van de verkiezingen ging vertellen wat hij tot stand had gebracht. Nog meer Sociale zaken en volksgezond heid is nu eenmaal een „spec taculair" departement. Als er een sociale maatregel wordt ge troffen, dan spreekt dit tot het volk, vaak meer dan wanneer er door het departement van economische zaken b.v. krediet regelingen voor middenstands- bedrijven e.d. worden getroffen. Maar de betekenis van het laat ste kan minstens even groot zijn als van een sociale maat regel, waarvan meer mensen profiteren. Wy zyn benieuwd, of nog meer ministers conferenties gaan be leggen. Nu de goede gewoonte om het niet te doen is prijs gegeven en één minister zon der vanzelfsprekend ook maar in het minst de partijpolitiek erbij te halen de eerste stap heeft gezet, is dat niet on mogelijk. Maar het is te betreuren, dat ermee begonnen werd. Het Ne derlandse volk doorziet het heus wel, maar voor de zuivere ver houdingen is het in elk opzicht beter zelfs niet de schijn op zich te laden verkiezingspropaganda te voeren gebruikmakend van de functie van minister van de Kroon. DALLAS, Texas, 16 mei (A. F.P.) Statistieken hebben uit gewezen, dat in de V.S. jaarlijks 5000postboden door honden wor den gebeten. De Amerikaanse posterijen hébben daarom beslo ten de postboden speciale panta lons te laten dragen, die een be paalde hond afschrikkende geur verspreiden. De postboden van Dalles, in de staat Texas, hebben echter tegen deze maatregel geprotesteerd. Zij houden van honden en vrezen het in hun nieuwe uniform zon der hun viervoetige vrienden te moeten doen. i In£P7nnrten Mt;r,o^eIing (adv.) en U geen raad meer weet van de tergende pijn, brengt Hruschen Salts uitkomst De kleine, dagelijkse dosis Kruschen maakt korte metten met Uw rheuma- tiek. Zes minerale zouten, wetenschap pelijk samengesteld, spannen in Kru- schen samen om Uw bloedzuiverende organen krachtig te stimuleren. Met verjongde energie doen die dan hun heilzaam, bloedzuiverend werk. On zuiverheden kunnen zich niet opnieuw ophopen en vastzetten in de gewrich ten. Zo wordt U binnen korte tyd be- vrend van de pijnen die Uw humeur vergallen en Uw gestel slopen. 's-GRAVENHAGE, 16 mei De na-oorlogse ontwikkeling, aldus het jaarver slag van het Centraal Instituut voor indu strieontwikkeling (C.I.V.I.)is in vele be drijfstakken zodanig, dat het voor vele industrieën vaak moeilijk is om van nieu we ontwikkelingen voldoende op de hoogte te zijn. Zeker wanneer het problemen betreft die verband houden met een verbreding van het fabrieageprogramma. Hier betreedt de ondernemer een voor hem veelal nieuw terrein, waarover hij als regel niet of onvoldoende georiënteerd zal zijn. In verband met de sterk gestegen investeringskosten wordt meer dan voorheen de noodzakelijkheid gevoeld om de fabricage etc. van nieuwe producten of appa raten van te voren op haar technisch-e conomische merites te bekijken. Voor vele bedrijven is het veelal niet verantwoord om specialisten aan te trek ken, die ervaring hebben om dt bovenge noemde technisch-economische studies te verrichten. Mede in verband met een ern stig tekort in Nederland aan dergelijke functionarissen is het bestuur van mening dat een instituut, hetwelk de beschikking heeft over bij uitstek deskundige en ge specialiseerde medewerkers, die de denk wijze en het tempo van de ondernemer verstaan, een wezenlijke steun voor het bedrijfsleven kan zijn. Het bestuur zat er dan ook naar stre ven om het instituut tevens te doen uit groeien tot een organisatie, wellce voor de Nederlandse industrie een daadwerke lijke hulpbron betekent en waarin het bedrijfsleven niet alleen het volste ver trouwen zal kunnen hebben, maar waar mede het bovendien gaarne zal willen sa menwerken. Het is duidelijk, dat deze nieuwe rich ting van het CIVI een fundamentele koerswijziging van het instituut betekent. In verband hiermede moesten en werden een aantal interne reorganisaties doorge voerd, teneinde zowel wat betreft organi satie als tempo te kunnen functioneren zoals in het bedrijfsleven gebruikelijk is.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3