Voetballen op Middelburgse markt kost f 4,- per schop Leerlingen ensceneerden zelf 'n modeshow „Uw huis... zoals het worden kan" 's-Heer Hendrikskinderen wordt dertien woningen rijker Uitgebreid (maar aantrekkelijk) program Yoor Kerkedag op Toorenvliedt Donderdag 17 mei 1956 v ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Scheepswerktuigkundige reed te Vlissingen zonder rijbewijs Rechtbank deed uitspraak Politie deed bij hotel-controle goede vangst Chr. Plattelandsvrouwen gaan kersen eten Tentoonstelling van 8-14 juni te Middelburg Concours-Hippique te Bergen op Zoom Kinderen kunnen genieten van spel en film Matroos vloog met motor uit de bocht Nare dagen? Moe en mat? na een AKKERTJE Groepscdt. parketgroep 40 jaar in overheidsdienst Ruidgenezing Huidjes als satijn Zeeuwse motorcross voorlopig uitgesteld Bedwing je lusien, als je een bal zietl" Kantonrechter Middelburg MIDDELBURG, 16 mei. Hoe zalig als de jongenskiel nog om de schouders glijdtbehouden wij niet allen aan deze tijd de meest prettige herinneringen? Het lijkt soms, of het kind in ons sluimert, maar er is weinig nodig om het weer in alle oprechtheid en prilheid te doen ontwaken! Zijn wij niet bevangen, ja bijna geëmotioneerd door vaderlijke trots, als wij ons nakomelingschap met vaardige voet achter een rubber bolleke zien rennen, als betrof het een hoog en edel goed? Ja, we zijn het enhoe gaarne zouden wij ons nog eens in het spel storten, deelnemen aan deze door economische ogen bezien dwaze bedoening om achter een balletje aan te rennen om het bij het bereiken, als betrof het een vulgair vod, met een bewuste energie-ontploffing in de beenspieren een eindweegs de ruimte in te schoppen! Edoch, wij zijn geremd, laten ons niet meer gaan en kijken, boven de scherpe vouw in de broek en het gesteven boord, toe. Hoe anders wordt het, als het balletje in de richting van zulk een toeschouwer boldert! Tien tegen één, dat het been rea geert als was het een willoos werktuig, dat alleen de nadering van het bolvor mige voorwerpen registreert! Het schiet vooruit enhet hart jubelt als blijkt, dat men de bal nog weet te raken over de doelbewuste richting praten wij niet eens. En als men dan nauwelijks twintig jaar isdan trapt men, al was het mid den op het grootste en drukste plein van de Zeeuwse hoofdstad, de Markt! Men vergeet eenvoudig zijn omgeving. Dat zich in een dergelijke omgeving nog wel eens een politieagent schuil kan houden, daar komt men eerst later achter. Zo n enkele, incidentele schop kost dan vier gulden. Dat ondervond de 20-j. Vlis- ■lnger H. J. den H., die de schop op 5 maart jl. gaf, tegen een balletje, dat hem via enkele kornuiten werd toegespeeld. Den H. stond voor de kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, en hoorde gelaten de tenlastelegging aan „op de openbare, voor het verkeer openstaande weg, de Markt te Middelburg, een bal voortge- ichopt".... hetgeen zowel in strijd is met de politieverordening als met de algeme ne bepalingen. BALDIALOOG Den H. loonde zich aanvankelijk wat schuchter, doch langzamerhand ontwik, kelde des kantonrechters moraliserende monoloog zich tot een interessante dia loog. „Waarom deed je dat?" „Ze waren aan 't voetballen, ik gaf ook een trap". „Kon je bevroeden, dat 't niet mocht?" „Ja". „Waarom deed je 't dan?" ,,'t Gaat vanzelf". „Bedwing je lusten als je een bal ziet", zei de kantonrechter tenslotte en advi seerde Den H. van deze mare aan alle vrienden kond te doen. De ambtenaar van het O.M., mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, had f 4,- subs. 1 d. geëist, de kan tonrechter vonniste f4,- subs. 2 dagen. „Een a.s. machinist moet flink zijn, moet zich weten te bedwingen; hij zal wel voor heter vuren komen te staan", kreeg Den H nog mee ZONDEK KUBEWIJS Een scheepswerktuigkundige uit Mid delburg, de 22-j. L. G., vertoonde zich op 29 april te Vlissingen, manhaftig gezeten op een brullend apparaat, hierna nader aan te duiden als motorfiets. Voordat men een dergelijk vehikel bestijgt, is het in Nederland gebruikelijk een proeve van vaardigheid af te leggen; G. negeerde dit gebruik echter. Zijn verweer bestond hieruit, dat hü de motor wilde kopen en de kwaliteiten wilde toetsen. Voorts had hij, zoals hij verklaarde, veel in Italië motor gereden. „Je kunt beter zeggen de zaak onveilig gemaakt", voegde de ambtenaar hieraan toe en vorderde f20,- subs. 4 d. De uitspraak was f15,- subs. 6 dagen. IN 'T KOT Dat wij het strijdvaardige van de jeugd met het klimmen van de jaren niet behoe ven af te leggen bewees J. de K. uit 's-H. Arendskerke, die met zijn huishoudster ging fietsen. Bij het nemen van de bocht reed de dame voorop en gaf richting aan. De K. reed uiteraard in haar spoor en achtte het gebaar van zijn huishoudster voldoende voor hen beiden. De politie dacht daar anders over de kantonrech ter ook, doch De K. niet. Hij verklaarde in het vervolg hetzelfde systeem te zul len toepassen. Na de eis, f5,- of 1 dag zei hij: ,,'k Heb nog nooit in 't kot geze ten, maar nu moet het maar", waarmee hij te kermen gaf de vijf gulden liever op zak te houdenNa het vonnis, f5,- of twee dagen, kon de deurwaarder de centjes in ontvangst nemen. „Wees niet tegen de verkeersvoor- schriften en wees niet tegen Uzelf", pro beerde de kantonrechter hem nog in het rechte spoor te brengen, doch De K. ant woordde: „Alk ik zo rijd, dan doe ik dat niet!" Vonnissen kantonrechters bevestigd MIDDELBURG, 16 mei. De Goese schilder, J. C. C., die in ap pèl ging van een vonnis van de kantonrechter te Middelburg, die hem tot een boete van f 75.ver oordeelde en deswege op 4 mei jl. zijn zaak behandeld zag door de arrondissementsrechtbank te Mid delburg, is van dit in-appél-gaan geen cent beter geworden; het vonnis werd niet alleen giste ren werd uitspraak gedaan be vestigd, C. kreeg er nog een maand voorwaardelijke gevangenisstraf bij, met een proeftijd van twee jaar. De boete van f75.subs. 15 d., die de kantonrechter hem oplegde blijft dus eveneens van kracht. C. werd ver oordeeld, omdat hij op 8 oktober jJ. op de Patijnweg te Goes met zijn bromfiets de Goese gebroeders K., die uit vissen gingen, zodanig passeerde, dat één hunner in de heg en de ander op het wegdek terechtkwam. Het pleitte by de behandeling niet voor hem, dat hij reeds eerder zijn brom fiets had gebruikt voor minder vrede lievende doeleinden. Het vonnis van de kantonrechter te Zierikzee, waardoor een Belgische diamantbewerker, de 46-j. F. du F. uit Hoboken (Antwerpen) veroor deeld werd tot een viertal boeten, tot een totaal van f85.en ver beurdverklaring van een jachtge weer, werd eveneens bevestigd. Du F. schoot op gevogelte, dat in Ne derland wordt beschermd. Hij be riep zich er op, dat hij de bepalingen in Nederland niet goed kende. VLISSINGEN, 16 mei. Bij con trole van hotelregisters trof de politie een 25-jarige man- aan, die men zocht wegens diefstallen in drie plaatsen. Het bleek een zekere S. te zijn, zonder vaste domicilie, die echter een valse naam opgegeven had bij inschrijving in het hotelregister. Het bleek, dat zijn vingerafdruk overeenkwam met die, welke op een kasregister van de heer K. uit de P. Krugerstraat was aange troffen, waaruit vorige week door inbraak een bedrag van ruim 80 gulden was verdwenen. S. legde een bekentenis af en bleek voorts schuldig te zijn aan inbraken op het Eiland. In een winkel aldaar was vorige week een poging tot inbraak gedaan, die mislukte, doch S. had even verder wél zijn slag kunnen slaan. Hij stal daar een bromfiets, die hij in Bergen op Zoom van de hand deed. Van het on rechtmatig verkregen geld was bij de arrestatie niets meer over. GOES, 16 mei. Tijdens de vanmid dag in de „Prins van Oranje" gehou den vergadering van de chr. platte landsvrouwen, afdeling Zuid- en N.- Beveland werd medegedeeld, dat in juli een kersenmiddag gehouden zal worden. Voorts werden mededelingen gedaan over de aanstaande bondsdag op 31 mei in Utrecht en over de landdag in Terneuzen op 15 juni. Me vrouw Luyk leverde een verslag van de reis naar de Gerofabrieken in Zeist Het nieuwe bestuurslid, mevr. de Neef werd geïnstalleerd. Als spreker trad op de heer Verkaik, die het onderwerp: „Vrouwen in het verzet" behandelde. Op boeiende wijze schilderde hij de verschillende vrou wenfiguren uit die tijd. Na zijn cau serie werd het Wilhelmus gezongen. Mevrouw Op 't HoffFrederiksen had de leiding. MIDDELBURG, 16 mei Onder het motto „Uw huiszoals het worden kan" organiseert de centrale van boerinnen- en andere plat- telandsvouwenorganisaties van 8 tot en met 14 juni a.s. op de werk dagen een tentoonstelling in de Concert- en Gehoorzaal. Het is de laatste van de serie en heeft tot doel de plattelandsbevolking ob jectieve noorlichting te verstrekken op het terrein van het huisraad en de woninginrichting. Op de tentoonstelling wordt een aantal keukens, slaapkamers, badgelegenheden en een afdeling huishoudelijke toestellen ingericht, waarbij tot op zekere hoogte rekening is gehouden met de woning bouw en de omstandigheden ten plattelande. Voor het eerst zal er een maquette van een centrale diepvriesinrichting voor het conserveren van slachtprodukten, groenten en fruit worden getoond. Het ten toongestelde is door deskundigen wit de deelnemende vrouwen organisaties uitgezocht met medewerking van een binnenhuisarchi- tecte. Bij de keuze is men uitgegaan van goede kwaliteit, praktische bruikbaarheid en goede vorm en kleur. Dit voorlichtingswerk is be gonnen in het rampgebied, waar aan de gezinnen op deze wijze hulp werd verschaft bij de besteding van de schadeuitkering. De voorlichting en rondleiding geschiedt door plattelandsvrouwen en -meisjes, die voor dit werk een speciale opleiding hebben ont vangen. Tegelijk wordt de plaatselijke middenstand de mogelijkheid geboden zijn zaken hierbij aan te passen door op de tentoonstelling waar te nemen waarnaar de wensen van de huisvrouw uitgaan. Ingezonden Mededeling (adv.) Op tweede pinksterdag BERGEN OP ZOOM, 16 mei 1956. Tweede Pinksterdag wordt op de ren baan Kijk in de Pot een groot natio naal concours-hippique gehouden. Aan het springconcours L, dat des morgens gehouden wordt, nemen 38 personen deel en aan het jeugdnummer, dat eerst een dressuurproef wordt en daar na (des middags) een licht springcon cours 13. Voor het grote spring-con- cours M.A. hebben 29 deelnemers inge schreven. Het programma vermeldt verder con coursen voor eenspannen stamboek merries, deelname met de beste paar den uit Zeeland en West-Brabant; voor spannen tuigpaarden; voor het beste landbouwrijpaard (14 deelnemers) en voor het elegantste rijpaard, voorgere den door een dame. Voor het eerst wordt het barrièrespringen (met 11 deelnemers) ingelast, een spectaculair nummer. Tenslotte wordt een jachtrit met eindloop over de renbaan gehou den. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. B. Zuidema, Goes. Walcheren maakt zich op MIDDELBURG, 16 mei. Overal op Walcheren maakt men zich thans op om op Tweede Pinksterdag in Middelburg de Kerkedag Walcheren 1956 te gaan vieren. Inderdaad, te gaan vieren, want het ligt niet in de bedoeling, deze bijeenkomst dor en saai te doen ver lopen. Om half tien zal in de Nieuwe Kerk een zangdienst worden ge houden o.l.v. ds E. Sneller, die tot ongeveer half elf zal duren. Daarna vertrekt men naar Toorenvliedt, de wandeling daarheen wordt op de Markt onderbroken voor het zingen van enige Pinksterliederen. Op Toorenvliedt aangekomen, wordt eerst de lunch gebruikt, waarna om half één prof. dr. G. C. van Niftrik zijn toespraak zal houden over „Leven met de ander". Discussiegroepen onder leiding van op 't Zand. De jongeren van 16 jaar Middelburgse predikanten en gemeen-" teleden zullen dit thema in de te vor men discussiegroepen nader bespre ken. Drie groepen zullen worden ge vormd, die resp. zullen behandelen: De Kerk als gemeenschap, waarbij vooral de vernieuwing der gemeente op de voorgrond zal treden, „Apostolaat" en „De Kerk in de maatschappij". De jon geren van 16 jaar en ouder zullen dis cussiëren over het onderwerp: Leven met de ander, waarin vooral vragen over het christelijk gezin op de voor grond treden. FORUM Na de thee zal een forum, bestaande uit ds, W. M. Maas te Vlissingen, mevr. de Vlieger, Middelburg, ir. Harmsen, Middelburg, A. Leijnse, Ritthem, de heer Schouten, Middelburg en prof. dr. van Niftrik vragen beantwoorden. Tot slot van deze Kerkedag Walcheren zal de Goese Lekespelgroep o.l.v. Wika Hiensch opvoeren „Des Heilands Tuin". Ds. H. M. Strating en ds. C. Metselaar uit Goes zullen de rollen vervullen van resp. Petrus en Johan nes. SPEL EN FILM De kinderen beneden 16 jaar worden op prettige wijze beziggehouden met spel en film in de chr. B.L.O.-school VLISSINGEN, 16 mei. Hoewel hij niet in het bezit van een rijbewijs was, knalde de Vlissingse matroos K.M.N. met een motorrijwiel over de boule vards met een flinke snelheid. In de flauwe bocht op de Boulevard de Ruy- ter verloor hij de macht over het stuur, vloog uit de bocht, botste tegen de opstaande boulevardmuur aan en sloeg er overheen. Met het hoofd omlaag viel hij op de ruim 7 meter lager gelegen glooiing het was laagwater waardoor hü ernstig aan het hoofd werd gewond. In zorgwekkende toestand werd hij overgebracht naar het St. Jozefzieken huis. Ook vandaag was zijn toestand nog zeer ernstig. Ingezonden Mededeling (Adv.) U voelt U weer stralend en ouder zullen hun vragen aan een speciaal jeugdforum ter beantwoor ding voorleggen. Mocht de weersgesteldheid zodanig zijn, dat er moeilijk in de openlucht vergaderd kan worden, dan zullen de Middelburgse kerken worden inge schakeld. De Oostkerk zal dan worden voorzien van een podium, waar het lekenspel zal worden gehouden. Muzikale medewerking aan de zang- dienst wordt verleend door koren uit Westkapelle en Souburg o.l.v. J. Hek huis uit Vrouwenpolder. Jan Rijn zal het orgel bespelen. Koperblazers zul len hun medewerking verlenen aan de openluchtbijeenkomst. Voor deze Kerkedag heeft men o.a. alle Walcherse colleges van B. en W. uitgenodigd. Zij, die bejaard zijn of slecht ter been, en de Kerkedag tóch willen bijwonen kunnen per auto van af de Nieuwe Kerk naar het park Too renvliedt worden gebracht. Men dient zich dan op te geven bij de koster. Moderne snit Moderne tinten sY U ziet er even charmant uit in de regen al« in de zon met zo'n flatteuze FITWELL regenmantel 1 Uitsluitend verkrijgbaar bij de betere confectiezaken. DUITSE BELANG STELLING VOOR BENELUX-RONDE MIDDELBURG, 16 mei. De be langstelling voor de zesde Benelux Ronde, welke zoals bekend zal wor den verreden op 20 en 21 juli, is vooral in Duitsland bijzonder groot vele Duitsers hebben dan ook reeds ingeschreven. Het reglement zal dezer dagen in kleurendruk verschij nen. Jubileum en afscheid MIDDELBURG, 16 mei. Van daag, woensdag, is het veertig jaar geleden, dat de heer D. Bolier, thans groepscommandant van de Parket- groep van de Rijkspolitie te Middel burg, in overheidsdienst trad. De heer Bolier zal per 1 juni a.s. we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd de dienst gaan verlaten. Tijdens een bijeenkomst, die in het Kantongerechtgebouw zal wor den belegd, zal op die dag afscheid van de groepscommandant worden genomen. Tot opvolger van de heer Bolier is de adjudant G. Been uit Den Haag benoemd. Ingezonden Mededeling (adv Huidzuiverheid Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poedeij AANBESTEDING Woonhuis te Kruiningen GOES, 16 mei. De architect C. J. Klap te Waarde heeft in opdracht van de heer Poley-Kole te Kruiningen in het openbaar aanbesteed het bouwen van een woonhuis met schuur en bij komende werken. Er werd als volgt ingeschreven: A. van Eenennaam te Hansweert f 33.540; J. Krijger, Kruiningen f33.300; W. L. Dronkers, Rilland-Bath f32.792; Gebr. Mollet, Hansweert f 32.100, August de Loos, Hengstdijk f 29.715. Het werk werd gegund aan de laagste inschrij ver. Swift op tweede pinksterdag naar Rotterdam MIDDELBURG, 16 mei. Het Mid delburgse Swift gaat op tweede pink sterdag naar Rotterdam, waar het in een tweekamp de krachten gaat meten met de „Sperwers". De drie grote twaalftallen en de adspiranten A bin den niet alleen de strijd aan in wed strijden, doch ook op het gebied van afstand schieten, sneldoelen en andera technische onderdelen van het spel. Op tweede Pinksterdag kan Axel kennis maken met een in Zeeland nog onbekende tak van sport, name lijk rolhockey. Er zal namelijk een demonstratie worden gegeven door een club uit Den Haag en een club uit Knokke in België. Raad 's-Heer Arendskerke besloot tot de bouw 's-HEER ARENDSKERKE, 16 mei. In de onder voorzitterschap van burgemeester D. M. Vermet gehouden raadsvergadering werd op voorstel van b. en w. besloten te 's-Heer Hendrikskinderen een zes tal woningwetwoningen te doen bouwen. In verband met enkele door brand verloren gegane woningen had men nog de beschikking over bouwvolume voor drie woningen, doch aan de hand van de beschikbare bouwcapaciteit zullen de nodige vergunningen worden verkregen dit aantal uit te breiden tot zes. Voorts kon de voorzitter de medede ling doen, dat de plannen van de n.v. Bouwkas Nederlandse Gemeenten voor de bouw van 7 woningen, eveneens te 's-Heer Hendrikskinderen, reeds ver gevorderd zijn. Onder de inwoners van de gemeente blijkt hiervoor voldoende belangstelling te bestaan. Voor beide plannen is reeds een ge schikte aannemer bereid gevonden de huizen te bouwen tegen aanvaardbare prijzen. De heer de Kooning (KVP) en enkele andere leden drongen er op aan In de toe komst o.a. ook te Lewedorp de woning bouw ter hand te nemen, hetgeen, naar de voorzitter mededeelde, zeer zeker de aandacht van B. en W. heeft. De raad voteerde f5500,- voor het aan schaffen van een tweetal grasmaaima- chines. Aangeschaft zullen worden een motormaaier voor het werk langs sloot kanten, begraafplaatsen, enz. en een mo- Tijdens openbare les van Middelburgse huishoudschool MIDDELBURG, 16 mei. Van de Middelburgse In dustrie- en Huishoudschool kan worden gezegd, dat het een onderwijsinrichting is, die de geest van de tijd ver staat en zich hiernaar op verantwoorde wijze richt. Gisteren stond en vandaag staat de school in het teken van de jaarlijkse „openbare les", die ditmaal een bijzonder origineel tintje kreeg doordat hieraan een.modeshow verbonden wasl En wat voor een modeshow! Geen kijkpartij, waar pa en moe bij voorbaat al rillingen van in de portemonnaie krijgen, neen, een kleding- Zij ontwierpen, vervaardigden en toonden de kleding zelfl schouw, waarvan de attri buten van ontwerp tot eind- produkt aan het brein en de handen van de meisjes zelve ontsproten waren! Dit betekent uiteraard: grote financiële voordelen. Wie echter nu denkt aan in elkaar gefrommelde jurkjes en wat dies meer zij zou ech ter wel eens van de bekende koude kermis thuis kunnen komen. Wat de meisjes ook weer zelf toonden was keurig afgewerkt. Het kwalitatief goede materiaal kwam dit ook toe. Daarbij komt dus nog, dat iets, wat men onder eigen handen ziet groeien effectief een veel grotere waar de krijgt. Dat het in hoge mlate de zelfwerkzaamheid en kunstzin kan stimuleren, behoeft geen onderstreping. Niet volleerd, maar oprecht en ongekunsteld liepen de meisjes over het plankier, dat in de serre van de school was opgesteld. Zij deden dit woensdagmiddag en -avond en zullen het donderdagmiddag nog eens doen. Louter door deze show bleek reeds, dat de huisvrouw-van-straks op een daartoe afgestemde school iets meekrijgt, dat, zo lang handen en hoofd het toelaten, voortdurend zijn vruchten zal afwerpen. Het begint op een huishoudschool al bij het tekenen. Een vak, dat men vroeger wel eens als bijzaak beschouw de. Via het expressief tekenen raken de meisjes vertrouwd met het vaktechnisch tekenen, waarbij het modetekenen uiteraard domineert. Zo sluiten de verschillende vakken goed op elkaar aan. Een goede samenwerking tussen de leerkrachten is dus een vereiste. Het leerplan is uitermate rijk en gevarieerd en veelal op de praktijk afgestemd. Wie denkt, dat de meisjes alleen als goede kooksters en naaisters de school verlaten, slaat de plank mis. Allereerst is er het algemeen vormend on derwijs waarbij thans het accent valt op het aanschou welijke dat aansluit op het lager onderwijs en waardoor de algemene ontwikkeling van de leerlingen aanzienlijk wordt opgevoerd. De meisjes krijgen muziektheorie en muziekgeschiedenis; zo worden zij ingewijd in de geheimen van de notenbalk. Dan zijn er nog volledig zijn is schier onmogelijk de fijne keuken en handenarbeid, bij welk laatste vak de meisjes leren van waardeloos materiaal iets waardevols te maken poppenkamerameublemen- ten, speelgoedbeesten etc. dat aantrekkelijk en goed is van kleur en vorm. Groot is ook het aantal handwerk technieken, dat de meisjes moeten beheersen, alvorens zij het diploma van de school ontvangen. Een rondgang door de school men kan ook een film voorstelling bijwonen, waarin een rolprent over het leven op de school wordt vertoond zal velen deugd doen. Want men komt dan tot het besef, dat er in Nederland wordt gewerkt om het wakkere ras van huisvrouwen (de kinderverzorgsters, kostuumnaaisters etc. niet uitgescha keld) waarop ons land kan bogen, in stand te houden en op een nog hoger niveau te brengen! torgazonmaaier voor het werk op de sportvelden. De geloofsbrieven van het nieuwe raadslid J. P. Lindefibergh wer den in orde bevonden. Besloten werd voorts de toegangsweg tot de Quarlespolder te Nieuwdorp volle dig te verbeteren door het aanbrengen van een klinkerbestrating. De raad kwam hiermede terug op een eerder genomen besluit een gedeelte van deze weg te as falteren. Een en ander werd mogelijk ga- maakt door de verkoop van de aanwezi ge oude keien, waarvoor thans een Bel gische afnemer aanwezig is. Bij de rondvraag onderstreepte de heer Meijaard (P.v.d.A.) de wenselijkheid van aanplakborden voor de komende verkie zingspropaganda ter vermijding van het aanplakken op allerlei daarvoor minder geschikte plaatsen. Unaniem was de raad echter van oordeel, dat zulks te hoge kosten met zich zou brengen. De heer Goedegebure (C.H.) wees op de uit verkeersoogpunt gevaarlijke kruising Lewedjjk-Kasteelweg te Nieuwdorp, ter wijl de heer Van Sabben (C.H.), gesteund door de heer Meijaard, aandacht vroeg voor de straatverlichting van het buurt schap Eindewege. Ingezonden Mededeling (Adv.) MIDDELBURG, 16 mei. De voor zaterdag 2 juni vastgestelde Zeeuwse motorterreinkampioenschappen zijn voorlopig uitgesteld. Hiertoe werd be sloten tijdens de ledenvergadering van de MAC Scheldegouwen. Nu het terrein in Vlissingen niet meer kan worden gebezigd, is men naar een ander circuit aan het zoeken. Men zal nu trachten de kampioenschappen in augustus of september te houden op een circuit in de „Duintjes" nabij Woensdrecht, mogelijk ook op een duincircuit in de gemeente Groede. ST. MAARTENSDIJK Tijdelijke school. Dezer dagen is een be gin gemaakt met de bouw van een tijde lijk onderkomen een houten loods voor de chr. school.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2