Italiaans passagiersschip 'Auriga' liep haven van Vlissingen binnen ZWITSALINE gelee Zeeuwsch Dagblad organiseer op 2 juni lustrumwandeltocht We gaan weer tippelen... C.H. kamerlid Kikkert kantte zich (el tegen doorbraakgedachte Dinsdag 15 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBT.AD Feestelijke gebeurtenis voor de Haven en gemeente Passagiers (86) vol lof over de service der maatschappij Een Portugese verstekeling ÈfVoor "moofe, zachte handen Nieuwe regeling bus- halles Sl. Annaland „De stille glans der gouden eeuw" Sint Annaland en de honderdduizend Zeeuwse K.l. insemineerde bijna 10.000 koeien Zal bestaande record (544 deelnemers) gebroken worden? Voor de meest enthousiaste wande laars dit jaar een 40 km-tocht Nieuwe rijksweg bij Nieuwland wordt met Pinksteren geopend Prot. chr, werkgemeenschap in P.v.d A: surrogaat Zeeuwse Kerkvoogdijen en de orgelkunst pagina 2 Ingezonden Mededeling tAdv.) VLISSINGEN, 14 mei. De driekleur, gehesen op de gehouwen der N.V. Haven van Vlissingen deed een bijzondere feestelijke ge beurtenis vermoeden voor de Hanen en de gemeente Vlissingen. In derdaad, een feestelijke gebeurtenis, want vandaag zou het eerste schip der Italiaanse Scheepvaartmaatschappij „Fratelli Grimaldi" de hanen binnenlopen. Deze Italiaanse maatschappij nam kortgeleden, zoals bekend het besluit een passagiersdienst Noord EuropaMidden Amerika te openen en koos als haven voor Noord-Europa de gunstig gelegen haven van Vlis singer}. Vlissingen wordt daardoor weer op genomen in het internationale passagiersvervoer en geen wonder dat er op de terreinen der N.V. Haven van Vlissingen een opgewekte stemming heerste terwijl de Nederland se driekleur in top hing. Onder de vele autoriteiten, die het Italiaanse passagiersschip aan de kade begroetten merkten we o.a. op burge meester B. Kolff, de directeur der N.V. Haven van Vlissingen, de heer F.. P. C. Mijs, de hoofdingenieur-dir. van de Rijkswaterstaat in Zeeland, Ir. J. H. v, de Burgt en vertegenwoordigers der rederij. Om half één kwam het eerste schip, de „Auriga" uit Napels op de rede. Om circa half twee meerde zij aan de ka demuren der buitenhaven om 86 pas sagiers te debarkeren. Eén versteke ling, een Portugees, die in Madeira aan boord wist te komen, gaat echter mee terug en zal in deze plaats weer van boord worden gezet! Manoeuvres Drie sleepboten trokken de „Auriga" de bnitenhaven binnen. In de haven mond moest men flink manoeuvreren om dit schip achterwaarts naar binnen te kunnen slepen, hetgeen een buiten gewoon lastig karwei bleek. De straffe wind droeg er het zijne bij om deze manoeuvre nóg zwaarder te maken zodat de „Auriga" een sleepanker moest uitwerpen om niet op de be schoeiing der buitensluizen terecht te komen. De kapitein der „Auriga", met wie wij een interview mochten hebben, vond de havenmond van Vlissingen buitengewoon moeilijk bevaarbaar. De debarkatie der passagiers verliep buitengewoon vlot. Een loods der N.V. Haven van Vlissingen was ingericht voor de douane. Het grootste deel ver trok met de trein van half vier naar Holland, terwijl een klein aantal in Vlissingen bleef wachten totdat hun meegebrachte auto uit de ruimen op de kade was gezet. Vol lof De passagiers allen Nederlan ders waren vol lof over de uit stekende service der Italiaanse maatschappij. Tijdens de reis deden zich geen ziektegevallen voor en men genoot van een prettige en uit- J stekende reis. Dubbel plezierig om- i dat dit voor allen het begin is van een verlofperiode van zes maanden, die men bij familie in Holland wil doorbrengen. Men prefereert deze Italiaanse lijn omdat men nu een directe verbinding heeft met Nederland. Het varen langs de kust en het binnenvaren op de Westerschelde vond men bijzonder aantrekkelijk. Kapitein Paturzo vond het binnen varen der buitenhaven een moeilijk karwei, maar was blij, dat zijn rederij Vlissingen als haven had gekozen. Een onbekende is hij in deze haven even min, want circa twintig jaar geleden kwam hij hier regelmatig met zijn schip bunkeren. Rotterdam nadeel Rotterdam als havenplaats heeft voor de Italiaanse maatschappij dit grote nadeel, dat er een groot gebrek aan kaderuimte is. Men kan daar slechts enkele uren aan de kade liggen, wat onvoldoende is voor debarkeren en provianderen. Bovendien kan men daar uiterst moeilijk kleine reparaties snel verhelpen terwijl een schoon maakbeurt praktisch onmogelijk is. Dit onderschreef eveneens de inspecteur der scheepvaartmaatschappij, de heer Brunelli. Hij merkte op, dat Vlissingen weliswaar niet zo bijzonder bekend is bij de scheepvaartmaatschappijen als havenplaats, maar, zo merkte hij op, dan moeten we het bekend maken. Uiterst dankbaar was hij ook voor de grote medewerking die hij van het ge meentebestuur en de N.V. Haven van Vlissingen heeft gekregen. Het ligt in de bedoeling dat verlof gangers een vacantietrip door Zuid- Europa kunnen maken en dan tóch met dezelfde lijnverbinding weer naar Midden-Amerika terug kunnen keren. Bijv. men kan dan in Lissabon van boord zodat men per auto Spanje, Frankrijk en België kan doorkruisen waarna men de boot terug in Vlissin gen kan nemen. Vanavond vond in „Britannia" voor genodigden een officieel diner plaats, tijdens welke burgemeester Kolff aan de kapitein als blijvend aandenken een Delftsblauw bord overhandigde. Mr. J. S. Bijl, directeur van Müller en Co sprak er zijn genoegen over uit, dat men deze lijn naar Vlissingen wist te brengen, temeer daar men destijds om economische redenen moest besluiten de Zeeland weg te halen. De directeur der N.V. Haven van Vlissingen, dhr F. P. C. Mijs, richtte zich in zijn dank woord tot de heer Brunelli en over handigde hem een zilveren asbak. De verstekeling, die in Madeira aan boord wist te komen en bui tengaats werd ontdekt bleek een 54-jarige Portugese zeeman te zijn die in Venezuela wilde gaan wer ken. Geld voor de overtocht had hij niet. Onder de bemanning kreeg hij spoedig vele vrienden, omdat hij werken wilde en zijn handen voor het scheepswerk niet verkeerd staan. Hoewel met spijt in het hart zal men hem echter straks in Madeira weer van boord moeten zetten. Tijdens de debar katie nam men het zekere voor het onzekere en sloot men her.i in een hut op! ST. ANNALAND, 14 mei De kwestie van de bushaltes is opnieuw bekeken. De nieuwe regeling houdt in, dat m.i.v. 14 mei het parkeerverbod voor de linker helft van Voorstraat (gezien vanaf gara ge Kurvink) geldt, dat er officiële bus haltes komen bij hotel „De Gouden Leeuw" (begin en eindpunt), aan de Ring t.o. schoenhandel Den Engelsman, aan beginpunt Javadijk en een bushalte (voor Stavenisse) bij het Weeshuis in de Bie renstraat. Met ingang van maandag rijden de bus sen, komend uit Oud-Vossemeer, via de Javadijk (stopplaats), Ooststraat-Ring (stopplaats) naar hotel „De Gouden Leeuw" en vertrekken de bussen naar Stavenisse via gedeelte Molendijk, West- straat-Bierensstraat (stopplaats Wees huis) of naar Oud-Vossemeer, via West straat-Ring (stopplaats) -Ooststraat-Java dijk (stopplaats). Het is prettig dat er thans een definitieve regeling gekomen is, ook voor de bushaltes, zodat de men sen weten, waar ze aan toe zijn en boven dien hiermee toch ruim voldoende ser vice wordt verleend. Deze regeling is dus maandag 14 mei ingegaan. Fietser botste tegen openstaand portier BERGEN OP ZOOM, 14 mei 1956. Op de Antwerpsestraatweg te Bergen op Zoom had een aanrijding plaats tus sen een auto, bestuurd door M. E. uit Eindhoven en een rijwiel met hulp motor van A. S. uit Oud-Vossemeer. E. stond met zijn auto rechts van de weg geparkeerd en opende plotseling het linkerportier zonder op het achter op komend verkeer te letten. S. reed hierdoor met zijn bromfiets tegen het portier en viel op de rijbaan. Hij werd verwond en moest zich onder behande ling van een arts stellen. In hal stadhuis Middelburg MIDDELBURG, 12 mei. Za terdagmiddag heeft Mej. Petra Clarijs, wetenschappelijk ambte- naresse bij de pedagogische afde ling van het Bureau van de Rijks inspecteur voor roerende monu menten te 's-Gravenhage in de hal van het stadhuis de hier onderge brachte tentoonstelling „De stille glans der gouden eeuw" geopend, Deze expositie omvat stillevens en voorwerpen uit de zeventiende eeuw en is ingericht door genoem de afdeling; zij zal tot 2 juni a.s. te bezichtigen zijn. Ingezonden Mededeling (adv.) ST ANNALAND, 14 mei. Ruim 100.000 boeken heeft de heer A. Gunst bibliothecaris van het Leesgezelschap i,Elck wat Wils", gedurende de tien aar na de bevrijding, aan leesgierige ezers uitgeleend. „Zowel de leesportefeuille als de bi bliotheek lopen goed", zei voorzitter Chr. J. Boot tijdens de jaarvergade ring. Het nieuwe systeem, om elk jaar een groot aantal van de nieuwste wer ken aan te kopen, blijkt uitstekend te voldoen. Alleen het uitreiklokaal roept nog om een oplossing. Aan het gemeentebestuur dat sinds precies een halve eeuw een sub sidie van 25.verleende zal wor den verzocht de geldelijke steun te willen aanpassen aan de uniforme „re geling" van 5 cent per boek. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kjruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. 8. Stemerding, Souburg. R, Zuidema, Goes. GOES, 14 mei. De Coöp. ver. Centraal Stierenstation Zeeland G.A." begint haar jaarverslag met een optimistisch geluid. Het aantal geïnsemineerde dieren steeg met 1000 tot 9.622 in totaal en het re sultaat na 1 inseminatie met 7,5 pet. Tevens werden alle insemina- toren opgeleid voor de rectale in seminatie, hetgeen veel betere re- uitaten geeft. De vereniging Tholen en St. Phi- lipsland behaalde dit jaar voor het eerst goede resultaten. In totaal werd 92,8 pet der dieren drachtig, het hoog ste percentage van heel Zeeland. We gens het vertrek van 50 dieren naar de N.O.P. nam het totale aantal slechts met 7 toe. De Bevelanden hadden zeker succes na de eerste inseminatie (64,7 pet). In Noord-Beveland gaat het echter niet Mej. Clarijs schetste in grote lijnen het na-oorlogse streven het publiek met name de jeugd tot de kunst te brengen. De school kan bü het leg gen van contacten, het opruimen van onwetendheid en wanbegrip een voor name rol spelen. Mej. Clarijs dacht in dit verband aan de onderwijsvernieu wing, aan het visuele, dat zulk een grote rol gaat spelen. Het bezoeken van musea en tentoonstellingen noem de zij een belangrijk illustratiemiddel bij de lessen „het leren zien is even nodig als het leren lezen." Sprekend over deze tentoonstelling wees zij op de kunsthistorische notie, die de jeugd door het brengen van 'n bezoek kan opdoen. Zij hoopte daar om, dat vele jongeren waarmee niet is gezegd, dat de ouderen zullen wor den geweerd! een bezoek aan deze tentoonstelling zulen brengen, opdat zij zullen worden geraakt „door een straal van glans van de gouden eeuw", met welke woorden zij de tentoonstel ling voor geopend verklaarde. Tevoren was spreekster ingeleid door de burgemeester van Middel burg, mr. dr. N. Bolkestein, die zich verheugd toonde over het initiatief van genoemd bureau; tevens stipte hij, de taak van gemeente en overheid aan, de belangstelling voor de kunst op te voeren. KLOETINGE Collecte De collecte voor de Stich ting 1940'45 heeft f35,77 opgebracht. NOG ENKELE WEKEN en dan zal het in Goes en in het bijzonder bij „Het Schuttershof" een drukte van jewelste zijn, want dan organiseert het „Zeeuwsch Dagblad" zijn jaarlijkse wandeltoch ten. Inderdaad nog enkele weken, want op zaterdag 2 juni a.s. is het te doen. Voor de vijfde maal zal het „Zeeuwsch Dagblad" dan het startschot geven en zullen honderden tippelaars weer de vrije natuur intrekken om ook deze lustrumtocht tot een goed einde te brengen. Op het bureau van de krant zijn de verwachtingen nu reeds hoog gespannen. En bepaald niet omdat de aanvragen voor onze folders al beginnen los te komen, maar meer vanwege de vraag of het be staande record (544 deelnemers) wederom gebroken zal worden. Aan ons zal het in ieder geval niet liggen en wat de parcoursen betreft; die mogen er ook zijn. Bovendien; voor het eerst in de wandelge schiedenis van het „Zeeuwsch Dagblad" zal naast 10, 15 en 25 km, ook een 40 km tocht worden georganiseerd. start gaan. De tochten voeren wederom in de richting 's-Gravenpolder. De 15 en 25 km-lopers(sters) doorkruisen dit dorp, maar de 10 km-lopers slaan hal verwege de 's-Gravenpolderseweg rechtsaf en tippelen in de richting Nis- se om dan via „De Poel" weer Goes- waarts te trekken. Laatstgenoemde tocht zal worden ingelast op verzoek van enkele enthou siaste tippelaars en mede in verband met de in juli te houden vierdaagse- wandeltochten. Deze tocht krijgt welis waar een experimenteel karakter, maar zal, naar het zich laat aanzien, toch verschillende deelnemers krijgen. Naar de duizend De belangstelling voor de Zeeuwsch Dagblad-tochten neemt jaarlijks toe en dit feit is er waarschijnlijk de oorzaak van, dat onze directeur, de heer Jacq. de Smit, reeds vorig jaar bij de uit reiking van de prijzen, zijn optimisme niet onder stoelen en banken stak, maar meedeelde, dat de duizend (deel nemers) in zicht komen. Onze wandel tochtleider, de heer A. C. Veenis, die ook bij deze tochten weer van de partij zal zijn, merkte daarna de toen aan wezige wandelaars(sters) zullen het zich nog wel herinneren op, dat duizend wandelaars in Zeeland niet bij elkaar te brengen zijn. De heer De Smit's uitspraak: „Laten we het vol gend jaar eens bewijzen, dat het wel kan", werd toen met een luid en en thousiast applaus beloond. Er is dus alle reden om met gespannen verwach tingen de 2e juni tegemoet te zien. De parcoursen De deelnemers van de 10, 15 en 25 km-tochten zullen om half drie van Tippelaarontdekte Zeeuwse panorama's De deelnemers aan de 15 km tocht volgen bij de Geref. kerk in 's-Graven- polder de weg naar 's-Heer Abtskerke en nemen even voor dit dorp dezelfde weg als de 10 km lopers. De 25 km tippelaars trekken via di verse binnendijken helemaal naar Heinkenszand (waar gerust wordt), gaan vervolgens naar 's-Heer Abtsker ke om daar via „De Poel" naar Goes terug te keren. De liefhebbers voor de 40 km wan deltocht zullen direct na de middag starten om eerst de 15 km tocht te lo pen en na afloop daarvan na in „Het Schuttershof" te Goes gerust te heb ben de 25 km lopers op hun tocht zullen vergezellen. Ware panorama's Wie mocht denken, dat deze ogen schijnlijk vrij oppervlakkige parcour sen de natuurliefhebber, wat een wan delaar uiteraard is, weinig perspectief bieden voor een prachtige tocht, heeft zich vergist. We moeten eerlijk beken' nen, dat deze gedachte ook bij „Tip pelaar" leefde, maar toen hij de om geving had verkend stond hij perplex: als echte Zeeuw ontdekte hij zijn eigen land, de meest schone dreven, verras send mooie frisgroene panorama's, kortom: een omgeving, waarin wande len niet alleen een lust is, maar die als het ware uitnodigend lokt om er in te vertoeven. Wat ook een fascinerende uitwerking op hem had, was de landelijke rust, welke daar ten toon wordt gespreid. Een ideaal oord dus, waar men zich veilig waant en waar men het sportie ve element kan paren aan een met volle teugen genieten van de ongerep te natuur. In de loop van de resterende weken zullen we onze lezers en wandelaars (sters) op de hoogte houden van alles, wat maar enigszins kan meewerken om de dag van de wandeltochten van het Zeeuwsch Dagblad te maken tot een festijn, een groot wandelfeest, dat iedere tippelaar nog lang zal heugen. TIPPELAAR. ZOUTELANDE Raadsagenda. Vanavond dinsdag vergadert de raad. Agenda: subsidie to neelclub; riolering Langedam; pad op dijk of duin; bijdrage molenaars. NIEUW EN ST JOOSLAND, 14 mei. De nieuwe rijksweg bij Nieuw- en Sint Joosland nadert zijn voltooiing. Het ligt in de be doeling om deze weg met Pinkste ren in gebruik te stellen, hetgeen een belangrijke verbetering voor het snelverkeer betekent, daar de beruchte bocht in het dorp nu ver meden kan worden. Zoals bekend, maken de fietsers en bromfietsers reeds enige tijd gebruik van het fietspad langs de nieuwe weg. Mevr. Zegers nam afscheid van NCVB Kapelle KAPELLE, 14 mei Tijdens een bij eenkomst van de afd. Kapelle-Biezelinge van de NCVB heeft mevr. Zegers-KieJen afscheid genomen als presidente van de ze afdeling. De nieuwe presidente, mevr. Sandee-Staal dankte de scheidende pre sidente voor het vele werk dat zij deed in de veertien jaar dat zij deze afdeling leidde. Twee boekwerken werden mevr. Zegers-Kielen aangeboden. Als nieuw be stuurslid werd gekozen mevr. v. d. Leek. Verder sprak in deze bijeenkomst de heer J. C. Spaan uit Zierikzee over „Vol wassen zijn". geheel naar wens. Het aantal dieren daalde iets, en ook het resultaat ging naar beneden. De Walcherse vereniging zag het aantal geïnsimeerde dieren met ruim 200 toenemen. Het resultaat na 1 inse minatie steeg met 7 pet (64,5 pet), een prachtig resultaat. Op Schouwen-Duiveland werden dit jaar 1070 dieren geïnsemineerd, wat stijging van 500 betekent. In totaal werd 85,9 pet drachtig, een verbetering van 5,6 pet na één inseminatie. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen kon het aantal dieren handhaven, al is het hard nodig, dat de vermindering van het aantal dieren wordt opgehaald. Het re sultaat is verbeterd met 15 pet. In to taal werd 91,8 pet drachtig. Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen noteerde een stijging van 236 stuks, maar de resul taten hielden hier mee gelijke tred (stijging slechts 1,2 pet). Tijdens openbare vergadering in Vlissingen VLISSINGEN, 14 mei. Op de openbare vergadering der Statenkring Vlissingen van de C.H.U. sprak de heer H. Kikkert, Tweede Kamerlid, over het onderwerp: „De plaats van de C.H.U. in ons volksleven". Hij wees er op, dat men thans hij de huidige ver- GOES, 14 mei. Voor de afd. Zee land van de Ned. Herv. kerkvoogdijen heeft oud-minister Mr. W. F. Schok king in de Prins van Oranje te Goes gesproken over het onderwerp „Het beleid der kerkvoogdijen in Zeeland, in verband met de wederopbloei der ambachtelijke orgelmakerskunst in Nederland". De spreker wist dit zware onder werp op zeer levendige wijze naar voren te brengen. Het onderwerp van Mr. Schokking was „Het beleid der Kerkvoogdijen in Zeeland in verband met de wederop bloei der ambachtelijke orgelmakers kunst in Nederland. Dit vrij moeilijke onderwerp werd op zeer levendige wijze naar voren gebracht door Mr. Sehokking welke met grote nadruk de kerkvoogden er op wees dat zij af moeten rekenen met een verouderd geldbegrip. Teveel kerkvoogdijen rekenen nog met de gulden van voor de oorlog, maar zij vergeten dat zij voor de gul den van nu slechts ruim 30 ct. van voor de oorlog kunnen rekenen. Dit geldt voor vele kerkvoogdijzaken maar zeker ook voor de kerkorgels. Spr. gaf een uitvoerig overzicht van de werk zaamheden van de orgelcommissie en sprak er over hoe er ook in Zeeland vele kerkorgels niet geplaatst zouden zijn als er vroeger in dezen een advi serende commissie geweest zou zijn. Omdat de zorg voor een orgel de zorg voor een object voor jaren is, is het van zo groot belang. Na er op te hebben gewezen hoe de orgelbouw in Nederland was achteruit gegaan kon spt met dankbaarheid er melding van maken dat er nu weer orgels in ons land worden gebouwd waaraan elke stroop- en parfumlucht vreemd is maar getuigen van de staalharde kracht van het Evangelie. kiezingen de nadruk legt op de prin cipiële strijd, hetgeen volgens hem een grote winst betekent. Na een economisch overzicht te heb ben gegeven van de laatste 10 jaar be lichtte hij de gevoerde sociale politiek o.a. de ouderdomsvoorzieningen. DOORBRAAK In een aantal opmerkingen over de principiële zijde der verkiezingsstrijd kantte de heer Kikkert zich fel tegen de doorbraak en bekritiseerde hij jhr Mr. T. A. W. J. Schorer, die als lid van de prot. chr. werkgemeenschap in een verkiezingskrant der Partij van de Arbeid zich richt tot de prot. chris- telijken en uiteenzet waarom hij lid van de P.v.d.A. is geworden. De heer Kikkert vroeg zich ernstig af of deze Zeeuw werkelijk ooit kennis heeft ge nomen van het beginselprogramma der C.H.U. dat het grootste deel van zijn beweringen ontzenuwt o.a. ten opzich te van het isolement. Hij zal er ver standig aan doen zich af te vragen waar de eigenlijke verzuiling ligt. De ze is evenmin te vinden bij de prot.- chr, partijen, maar wel in de Partij van de Arbeid. „SURROGAAT" Scherp liet spreker zich uit over d» prot. chr. werkgemeenschap, die hij een surrogaat-chr. partij noemde. De doorbraak bracht de C.H.U. geen ma terieel verlies, maar men boekt zelfi gestadig winst. Toch betreurt men de doorbraak, omdat men ontegenzegge lijk geestelijke schade Hjdt doordat mensen met grote capaciteiten voor de C.H.U. zijn verloren. DE JEUGD De heer A. J. van Duist sprak over het onderwerp „De jeugd heeft goede moed", waarin hij opmerkte, dat de sfeer in het vrije westen dreigt weg te zinken in onverschilligheid. Hij bracht de vrijheidsstrijd der 80-jarige oorlog en die van de jaren 19401945 in her innering, waarbij maar een klein deel van ons volk voor de geestelijke vrij heid op de bres stond. Ook nu wordt het werk weer gedragen door een klei ne kern van mensen. Zij worden in hun overtuigingskracht gesteund door het gebod; de liefde tot de naaste. Het is een taak der jeugd en der jongeren organisaties een beroep te doen op de oudere partij om te geloven dat dit werk er één is van geloofsovertuiging. Deze bijeenkomst stond o.l.v. de heer F. van Sabben. Noteer alvast de datum zaterdag 2 juni a.s. 01 oJc dit jaar organiseert het „Zeeuwsch Dagblad" weer een grote s wandeltocht. De vijfde nog al liefst. Het wordt dus een lustrum- tocht, waarvoor nu reeds grote belangstelling bestaat. Voor het eerst zal ook een tocht worden ingelast van 40 km. U kunt dus deel nemen aan de 10, 15, 25 of 40 km. Als datum hebben we vastgesteld zaterdag 2 juni a.s. De start zal wederom plaatsvinden bij het „Schuttershof" te Goes. INSCHRIJFFORMULIER: Hiermede verzoeken wü U mij/groep te noteren: Naam: Plaats: Adres: als deelnemer aan de wandeltocht. Ik doe mee aan de km-tocht. Voor individuele deelnemers: het verschuldigde inschrijfgeld ad is per postwissel voldaan. Voor groepen: de groep telt leden, waarvoor is verschuldigd maal is Het verschuldigde bedrag is per postwissel voldaan. Als leider (leidster) treedt op Doorhalen wat niet van toepassing is. Het inschrijfgeld is als volgt: jongeren tot en met 15 jaar; 0,75; 16 jaar en ouder: 1,25. Leden N.W.B. genieten 50 cent reductie.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2