K77 SNELPON Grote (prijspolitieke) moeilijkheden bedreigen de landbouw PULLMAN een kantoorbediende (mnl.) Nieuwtjes van alle eilanden Churchill - na tien jaar - weer op Duitse bodem Bromley F. C. komt voor de vierde maal naar Vlissingen Burgemeester ontpopte zSch als (goede) pleitbezorger BURGERLIJKE STAND Woensdag 9 mei 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD Voorzitter Hollandse Mij. van Landbouw in Kurhaus: Een Pullman schoen leent geert Maar één oplossing: omhoog brengen van agrarisch inkomstenpeil Wedvluchten Concours Combinatie 't Centrum Schoolbouw in Borssele kan binnenkort beginnen Rijkskweekschool Middelburg Rijkskweekschool te Middelburg Eis: iwee kwartjes boete Baasje van loslopende hond maakte vreemde sprongen Onvriendelijk welkomst artikel Middelburg Middelburg Vlissingen Goes pagina 7 Ingezonden Mededeling (adv.) 's-GRAVENHAGE, 9 mei. Op ernstige toon heelt de heer J. C. Dijksen, voorzitter van de Hollandse maatschappij van landbouw tijdens de 175ste vergadering in he Kurhaus te Scheveningen van daag gewezen op de moeilijkheden, die de landbouw thans bedreigen. Daarover bestaat een welhaast algemene ongerustheid in agrarische kringen en bovendien veel ontstemming. Het vraagstuk van het land bouwbeleid bestaat in een verontrustende sfeer. De produktiekosten stijgen in een angstwekkend tempo en doen alle pogingen tot rationalisatie en productieverbetering teniet. Bij vele boeren is de rekening langzamerhand niet meer sluitend te krij gen. Men is stilletjesaan achteruit geboerd. Na de landbouwcrisis in de dertiger jaren, het slijtageproces van de oorlog en het" delen in de algemene armoede nadien, hebben de enkele Korea-hausse jaren de achteruitgang niet teniet kunnen doen. Noodzakelijke investeringen voor be- doen van het heilloze meerprijzenstel- drjjfsgebouwen en mechanisatie, mede sel, zal moeten worden verbeterd, door het afnemen van het aantal be- Italiaans! Heren loafer voor elk faargetiide. Italiaans model. Elastieken bandslui ting over de wreef. In diverse kleuren en leder. Moderne slanke leest. schoen waar uw voet zich in thuis voelh mm GOES, 9 mei. Door de Con cours Combinatie ,,'t Centrum" werd een wedvlucht gehouden vanuit Vil voorde. De gemiddelde afstand be droeg 15 km en in concours waren 405 duiven. De concoursuitslag luidde: 1,4, 11 en 15 G. de Hond, Goes; 2, 3 en 5 M. Tilroe, Goes; 6, 20, 23, 28 J. Oli vier, Goes; 7 en 14 A. Heijnsdijk, Goes; 8 P. C. Vuijk, Wemeldinge; 9, 13 en 24 C. Jansen, Goes; 10, 12 en 17 D. Kloosterman, Goes; 16 U. I. van Bem- dén, Goes; 18 R. v. d. Berge, We meldinge; 19, 21 J. Bakker, Goes; 22 J. Tholenaar, Wolf aartsdijk; 25 H, van Stel, Wemeldinge, 26 W. Scheers, Goes; 27 Gébr. Houtekamer-, Wol- faartsdijk; 29 J. van Hekken, Goes; 30 N. Krijger, Goes. De verenigingsuitslagen waren als volgt: Goes: 1, 4, 10 en 14 G. de Hond; 2, 3 en 5 M. Tilroe; 6 J. Olivier; 7 en 13 A. Heijnsdijk; 8 en 12 C. Jan sen; 9 en 11 D. Kloosterman; 15 U. I. van Bemden. Wolïaartsdijk: 1 en 7 J. Tholenaar; 2. Gebr. Houtekamer; 3, 4, 9, 11, 12, 13, 14 J. G. Jager; 5. J. v. d. Velde; 6, 17 I. Boer; 8 L. P. Pieterse; 10. J. A. Walhout; 15. P. van Loo; 16 Jac. Egge- been. Wemeldinge: 1 en 10 P. C. Vuijk; 2 en 4 R. v. d. Berge; 3 H. van Stél; 5 en 8 M. van Stel; 6. P. Oudeman; 7 en 12 M. Schouten, 9 en 11 P. Tol- hoek. Borssele-Nieuwdorp: 1 F. Dekker; 2 W. L. Walhout, 3 en 4 P. Deurloo. NISSE „Ons Genoegen". In de onder leiding van de heer P. Verburg gehouden jaar vergadering van de muziekvereniging „Ons Genoegen" werden de aftredende bestuursleden G. Kramer, J. C. Gelok en Jao. Verburg herkozen. De penningmees ter kon zijn boeken afsluiten met een klein batig saldo. Besloten werd het mi nimumbedrag voor donateurs te stellen uitvoeringen vrije toegang hebben. Het ligt in het voornemen een actie (in de op ƒ2,50; zij zullen in het vervolg op de vorm van een bazar) te gaan voeren voor de aankoop van nieuwe instrumenten. SERUOSKERKE (W.) Verkoping. Ten overstaan van notaris R. Batten te Middelburg werd verkocht een woonhuis, gelegen aan de Wilgen- hoek. Hoogste inschrijver was de heer E. Louwerse met ƒ4200,voor welk be drag hij ook koper werd. YERSEKE Ouderavond. Tijdens de ouderavond van de chr. U L O-school kon de voor zitter, de heer J. Boogaards, mededelen, dat het leerlingental zich nog steeds in stijgende lijn beweegt, zodat de aanstel ling van een vijfde leerkracht in het voor uitzicht komt. Met grote aandacht werd geluisterd naar een inleiding van de le raar C. Nieuwenhuizen over „Kerkhisto rie op de ULO." Na de bespreking volgde een zangkwartiertje. Na de pauze gaf het hoofd der school, de heer L. Ytsma, een toelichting op het examen. WOLF AARTSDIJK Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z.v. W. Goetheer en M. van Waarde; Jan J., z.v. A. Kloet en M. A. Remjjnse; Dingenis L., z.v. L. C. Zweedijk en P. H. Louwerse; Levinus J., z.v. A. J. Tazelaar en M. van Strien; Isaac A., z.v. A. de Witte en C. Kole; Dina F., d.v. J. A. Eggebeen en M. A. Goeman; Willemina, d.v. P. Snoep en L. van Keulen; Maria J., d.v. S. M. Bran derhorst en J. J. Wisse; Dirk, z.v. C. J. Dixhoorn en C. A. Dienst. Getrouwd: A. C. de Hamer, 21 j. en P. S. van Gilst, 21 j.; M. P. Bos, 27 j. en W. C. Reinhoudt, 23 j. Overleden: D. Vereeke, 68 j., wed. van M. Marinusse; M. C. van den Berge, 64 j., echtg. van L. J. Muller. schikbare landarbeiders vereist, zijn een schier onoplosbaar probleem ge worden. Wij hebben hier te doen met een vorm van roofbouw, niet alleen op de technische hoedanigheden der bedrij ven, maar eveneens op de agrarische mens, die thans als onderneming, de rekening sluitend tracht te maken met onverantwoordelijke lange arbeidsda gen. Daarbij moeten soms kinderen op zodanige wijze worden geëxploiteerd, dat dit een aanfluiting is voor elk be grip van sociale normen. Prijsvorming geschiedt buiten de grens De moeilijkheden, aldus de heer Dijksen, liggen in de internationale prijsvorming. Er zijn grote overschot ten. De Nederlandse boer produceert niet te duur, doch in het buitenland werkt men met een veelomvattend en ingewikkeld stelsel van beschermende maatregelen. De prijsvorming, ongeacht onze overheidsgaranties als bodem in de markt, geschiedt buiten onze gren zen. Tekort aan geldmiddelen remmen het bereiken van een doelmatig pro- duktieproces ernstig. Wil de boeren stand uit de huidige economische im passe komen, dan is er maar één op lossing: die van het omhoog brengen van het gehele agrarische inkomsten- peil. Dit betekent een samengaan van vermindering van produktiekosten en een verhoging van produktenprijzen, aldus de heer Dijksen. Men mag niet van steun aan de boer spreken, indien het gaat om noodzake lijke investeringen in agrarische be drijven, die tot de meest essentiële be staansvoorwaarden van ons volk be horen. Het prijzenstelsel met afstand BORSSELE, 9 mei. Tijdens de raadsvergadering heeft de gemeente architect, de heer De Hartog, het ont werp voor de nieuw te bouwen school besproken. De raad hechtte er zijn goedkeuring aan, zodat zodra goed keuring zal zijn verkregen met de bouw kan worden begonnen. Burgemeester Dominicus werd aan gewezen als lid van het bestuur van de Centrale Werkplaats „De Bevelan- den". Besloten werd een dubbele wo ning te bouwen aan de Zuidsingel, be stemd als politiewoning en voor de heer M. Giljam. Uitgekeken zal wor den naar een geschikte plaats voor 'n onder wij zerswoning. De woning van de heer J. de Vroe aan de Draaiwei zal onbewoond worden verklaard. Het Delta-plein Sprekende over het randstandplan van de provincie Zuid-Holland voor de ontwikkeling van haar Delta-gebied, zeide de heer Dijksen o.m. dat het Delta-plan door een kolossale indu strievestiging en stedebouw op de zuid hollandse eilanden in een drama voor de landbouw dreigt te ontaarden. Ook het agrarisch reeds zeer geschonden Roozenburg zal wellicht een nieuw of fer voor een petroleumhaven vlak ach ter het nationale natuurmonument „De Beer" moeten brengen. Indien de na tionale belangen dit eisen, zo zeide de heer Dijksen, dan móeten wjj ons, hoe ongaarne ook, bij deze ontwikkeling neerleggen, maar wij zouden bijzonder ernstig in onze taak tekort schieten, indien wij ons als willoze schapen naar de ont igeningsslachtbank zouden la ten leiden. Aaneengesloten Het lichtpunt in de huidige situatie ziet hij voor alles in het zelfbewuste en krachtige aaneengesloten boeren stand. Wij vechten niet voor een ver loren zaak, zo zeide de heer Derksen. Ik zie ook een lichtpunt in de kunde van de Nederlandse boer en tuinder, ook in economische zin. Ik ben ervan overtuigd, dat wanneer ons volk voor de keuze van de zekerheid van een goede landbouwproduktie en de on- gerichtheid van voedselinvoer wordt gesteld, zijn keus in ons voordeel zou uitvallen, aldus de heer Dijksen. m Een geschenk? Een horloge... maar dan een iPRISMA Ziel onze collectie Fa Fabery de Jonge Lange Kerkstraat 30, Goes. Wij vragen voor ons kantoor voor Zeeland te Goes, Grote Markt 20 Leeftijd beneden 28 jaar. Sollicitaties met opgave van genoten op leiding en tegenwoordige werkkring uit sluitend schriftelijk te richten aan boven genoemd kantoor. DE NEDERLANDEN VAN 1845 Alle verzekeringen Lange Noordstraat 29, Telef. 2051 Aanmelding voor de nieuwe cursus vóór 1 juni a.s. Voor de 1ste klasse bezitters (sters) van een volledig U.L.O.-diploma A of B, of dipl. H.B.S. 3 jr of daarmede gelijk gesteld diploma. Voor de 3de klasse bezitters (sters) van een einddiploma H.B.S., Gymnasium of een inrichting met daarmee gelijkgesteld diploma. Zij, die nog examen moeten doen, moeten zich voor lopig aanmelden. Nadere inlichtingen bij de directeur A. DE JONGE. Aanmelding voor de C-Cursussen: akten L.O., Frans, Duits, Engels, Wiskunde, Handelskennis, Nutt. Hand werken, Tekenen, Lich. Oef. en voor Ned. Taal akte M.O. A. Aanvang der cursussen sept. a.s. De gunstige voor waarden worden bekend verondersteld. Lange Noordstraat 29, Telef. 2051 Opleiding voor Onderwijzeres bij het Kleuteronderwijs (Fröbelonderwijzeres). Aanmelding vóór 1 juni a.s. Voor bezitsters van een U.L.O.-diploma of diploma H.B.S. 3 jr. duurt de op leiding 2 jaar, voor leerlingen zonder diploma's duurt de opleiding 3 jaar bij gebleken geschiktheid. De Directeur, A. DE JONGE. MIDDELBURG, 9 mei. De burgemeester van Ovezande, Th. J. A., is een goed pleitbezorger. De kantonrechter te Middelburg, Mr. J. Moolenburgh, smaakte in ieder geval het genoegen dit tijdens de zitting van woensdagmorgen vast te stellen. De heer A. trad toen op als getuige in een zaak, waarin één van de inwoners van zijn gemeen te, de vrachtrijder F. C.., de verdachte was. C. had namelijk met zijn (met 200 kg. aardappelen) beladen vrachtwagen in de Hoofdstraat van Ovezande gereden, toen deze was afgesloten in verband met de opdooi. C.'s woning is daar evenwel. Nadat C. was verbaliseerd, belde hij onmiddellijk de burgemeester op, die hem kon mededelen, dat de ontheffing zwart op wit klaar lag, gedateerd op de dag van het be keurenEen uur na het bonnetje had C. de ontheffing in zijn be zit. Burgemeester A. getuigde, dat dit alles juist was. „Vindt U, dat dit de rit van 's och- rijder verricht ook het ophalen van tends straffeloos maakte?", zo vroeg de kantonrechter de Ovezandse burgemeester. De heer A. beaamde dit en onderschreef, dat C. geheel te goe der trouw heeft gehandeld. De vracht- BONN, 10 mei. Sir Winston Churchill is donderdag voor het eerst in 10 jaar weer op Duits grondgebied aangekomen, om in Aken de „Karelsprijs" voor Euro pese eenheid in ontvangst te ne men. Het regeringsgezinde Duitse blad „General Anzeiger" heeft hem in een niet zeer vriendelijk welkomstartikel vergeleken met Hitier. Het blad zegt „Hitier en Churchill haatten beiden het com munisme, desondanks is het aan hen te danken dat dit stelsel zo ver in Europa is doorgedrongen". Het noemt Churchill een „grote ha ter", maar wijst er ook op dat hij na de oorlog een meer verzoenende hou ding heeft aangenomen. Tenslotte dringt de „General Anzei ger" er op aan om, als er woensdag in Aken protestdemonstraties gehouden worden, deze tenminste ordelijk en rustig te doen verlopen. „Tenslotte hebben wij hem zelf uit genodigd. Wij zijn hem eerbied ver schuldigd, zowel omdat hij onze gast is als wegens zijn hoge leeftijd", voegt het blad er aan toe. ST. MAARTENSDIJK Raad. Tijdens de vandaag te houden raadsvergadering zal o.m. een bespreking worden gewijd aan de mogelijkheid om te komen tot een centrale reinigingsdienst voor het ophalen van huisvuil. Voorts volgt een bespreking over de woningwet- zal komen tot aankoop van bouwgrond bouw, terwijl o.m. 'n voorstel ter tafel van mevr. Wed. A. Scherpenissevan Rooijen en de heren Koopman. Ingezonden Mededeling (Adv.) Jubileumwedstrijd op zaterdag 19 mei a.s. "VLISSINGEN, 9 mei. De VC Vlissingen opent haar jubileum programma ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan op zaterdag 19 mei met een wedstrijd tegen Bromley FC. De Engelse gasten komen reeds op vrijdag 18 mei omstreeks half zeven in Vlissingen aan, waar zij allereerst door Burgemeester en Wethouders op het stadhuis ont vangen zullen worden. Vervolgens worden''zij verwelkomd in het clublokaal van de VC Vlissingen, waar een maaltijd wordt aange boden. 's Zaterdagsmorgens maken de bezoekers een excursie naar „De Schelde". De wedstrijd begint 's avonds om zeven uur en wordt voor afgegaan door een wedstrijd tussen de B-junioren van Vlissingen en Middelburg, welke om kwart voor zes begint. DE VIERDE MAAL. Het wordt de vierde maal, dat Bromley FC een bezoek aan Vlissin gen brengt. Drie maal waren de Vlis- singers te gast in Engeland, zodat dit de zevende ontmoeting in totaal wordt. In de zes tot nu toe gespeelde wed strijden kwam echter steeds een ver tegenwoordigend Vlissings elftal tegen Bromley in het veld. De ontmoetingen hadden een aparte sfeer en waren alle buitengewoon spannend. Dit blijkt ook wel uit het standenlijstje: Bromley FC 6 2 3 1 7 14—12 Vlissingen 6 1 3 2 5 12—14 Niet minder dan drie maal werd er dus gelijk gespeeld namelijk in 1946 in Vlissingen (3—3) en in Bromley (11) en in 1948 in Bromley (11). De enige overwinning van Vlissingen werd behaald in 1947 op eigen veld (32). De beide laatste wedstrijden waren echter voor Bromley. In 1954 verloren de Vlissingers in eigen huis met 1—2 en vorig jaar kregen zij in Bromley een 5—3 nederlaag te slik ken. Bromley speelt in de hoogste ama teurklasse van Engeland en is daarin de laatste tien jaren nimmer lager dan op de derde plaats geëindigd, ter wijl de club in deze tien jaar zelfs vier maal kampioen werd. Op 't ogen blik neemt Bromley weer de derde plaats iri op de ranglijst. Dit seizoen bereikte de club de finales van de „London Charity Cup" en van de „South Thames Cup", De beste man van de Engelse ploeg is ongetwijfeld Denis Studley, de mid denvoor van het Engelse nationale elftal. Spil yVager werd eveneens ver schillende malen opgesteld in het En gelse amateurelftal, evenals linksbui ten Hill. Linksback Gurr en rechts half Sheen komen regelmatig uit in het vertegenwoordigende elftallen van de graafschap Kent. De Ned, Chr. bond van overheids personeel afd. Middelburg hield haar 92e jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer Chr. de Bruin. De voorzitter belichtte enige recente ac tiviteiten van de bond, waarbij ook de salariëring van het overheidsperso neel ter sprake kwam. Uit het jaar verslag van secretaris bleek de groei van het ledental, dat inmiddels tot 380 is gestegen. De heren J. Willeboordse en C. J. Wisse, die als bestuurslid periodiek aftraden, werden bij accla matie herkozen. Voor een viertal le den was er het CNV-insigne wegens 25 jaren onafgebroken lidmaatschap der chr. vakbeweging beschikbaar. Na de pauze werd vanwege de rijksvoor lichtingsdienst een interessante en in structieve film vertoond over de Zeeuwse oesterteelt. Een der leden had bovenden gezorgd dat dit bij uit stek Zeeuwse produkt, de oesters, ook in natura aanwezig was, waarvan door diverse aanwezigen een dankbaar ge brul werd gemaakt, het huisvuil in de gemeente: onthef fing was dus, mede daardoor, een vanzelfsprekendheid. Mr. T. Lebret, de ambtenaar van het O.M., informeerde, of er een voor waarde bestond, dat de vergunning alleen geldig was, indien zij onmid dellijk werd vertoond. „Dat stond er niet in", zei de getui gende burgervader. De kantonrechter richtte zich ver volgens tot verdachte: „Hebt U nog iets aan, ik zou haast zeggen, Uw advocaat te vragen?" C. had niets de ambtenaar sprak daarop zijn vordering uit, twee kwartjes of een dag, de minimale boete, die het wet boek van strafrecht kent mr. Le bret sprak van een „formele over treding". ZONDER STRAF. „U hebt in de persoon van de bur gemeester een goed pleitbezorger" vond gingen zelfs zover, dat de vrachtrijder schuldig werd verklaard, zonder dat hem straf werd opgelegd. Zelfs de twee kwartjes werden dus nog gespaard.... Minder verkwikkend was de zaak tegen de opticiën P. T., die de te Vlis singen bestaande bepaling overtrad, dat men geen honden los mag laten lopen. De politie-agent-verbalisant ver klaarde thans als getuige, dat hij T. de deur van zijn winkel had zien openen: kort hierna dartelde een herder naar buiten, de geleideband achter zich aan slepend, zonder dat daar het baasje aan vastzatVerdachte gaf een te genovergestelde lezing van het geval. „Ik droeg twee dozen", zo zei hij, „en hand de hond vast aan de riem de hond rukte zich echter los." WACHT MAAR. T. was op weg van zijn winkel naar een bankinstelling, hetgeen een af te leggen afstand van 25 meter betekent. Op die 25 meter hield de agent hem staande. „Wacht maar tot ik klaar ben", zei T. en stapte het bankgebouw bin nen, met de dozen, scharrelde wat in zijn safe en keerde terug. „Kom maar mee naar m'n winkel",, kreeg de agent toen te horen en weg was T. weer. Toen de politie-agent het bekende boekje te voorschijn haal de en naar T.'s naam informeerde, kreeg de verbalisant te horen: „Als U lezen kunt, kunt U het daar vin den!" en T. wees op één van zijn diploma's. De ambtenaar was het uiteraard met deze onhebbelijke houding niet eens, en zei: „Die hond is raar weg gesprongen" en voegde daaraan toe: „Zo hond zo baas", en laakte mis plaatste opmerkingen, zoals „Kun je niet lezen", welke woorden de verba liserende agent naar het hoofd kreeg geslingerd. T. hoorde daarop 110 subs 2 d. te gen zach vorderen. „M'n beestje gaat niet alleen uit", was zijn laatste ver weer, dat door de kantonrechter werd gerepliceerd met: „Die hond is slim genoeg om te weten, dat TJ een paar seconden later komt." Het vonnis was de kantonrechter, de kwaliteiten f 1.50 subs 8 d. Geboren: Maatje, d.v. P. Brouwer en G. de Nooijer; Izaak A., z.v. I. A. Goed- bloed en N. Janse; Louise A., d.v. H. J. van Alphen en L. A. Lindeboom; Johanna G., d.v. P. M. Baveco en G. Kuzee; Henny en Elsje, d.v. A. Carol en M. W. Ribbens; Jeannette M., d.v. J. W. Aarts en C. J. Alofs; Johan A., z.v. J. H. de Boer en A. A. Terpstra; Maria G., d.v. J. Goed- bloed en M. van Luijk; Wilma C. M„ d.v. A. Th. F. Guldenaar en L. Willemse; Ronald, z.v. A. Hilgers en N. H. W. van Alphen; Gerard J., z.v. J. G. Tempel en A. Crucq; Ingrid, d.v. E. Tak en S. Polak; Maria V., d.v. J. J. Meulmeester en K. Broerse; Catharina M., d.v. J. Marijs en M. Tilroe; Bernardinus, z.v. M. Hooger- heijde en C. van Liere; Berend J., z.v. R. Meijring en G. Ballast. Ondertrouwd: C. M. van der Werf, 31 j. en G. Bijl, 28 j. Gehuwd: G. E. Bras, 30 j. en J, M. J. van Riet, 23 j.; A. Kluijtenaar, 28 j., en F. D. Geuze, 21 j.; R. Kiviet, 26 j. en J. C. Damman, 26 j. Overleden; J. Melis, 81 j., wed. van T. Walhout; G. Simonse, 61 j.; C. Reijierse, 94 j., wedn. van L. Lampert; C. E. Adri- aanse, 58 j., echtg. van F. A. de Jonge. Geboren; Marinus C., z.v. M. C. de Winter en J. Meulmeester; Adrians, d.v. J. v. d. Woestijne en M. C. Gideonse; Edith C„ d.v. J. W. Houg en M. Clarisse; Sylvia M. E., d.v. T. C. M. Verstegen en P. Kolijn; Pieter, z.v. C. Marijs en M. Poppe; Paula, d.v. J. A. Heyse en Jonk- vrouwe D. A. Storm van 's-Gravesande; Theodorus L. J. J., z.v. G. Hemelaar en J. C. de Pauw; Johannes J., z.v. B. H. Vader en M. C. Schreurs; Theodora M., d.v. B, F. Mongers en J. P, G. v, Houtum; Frans A., z.v. A. Geernaert en H. Schilde; Tonny, z.v. L. van Eenennaam en L. van den Broeke; Jacques, z.v. idem; Herman J., z.v. H. J. Moens en M. Vader; Jacobus, z.v. J. Oele en H. J. Butz; Robert H„ z.v. J. Batavier en J. M. Belgers; Hermanus, z.v. T. van Lambalgen en M. A. Kloeg; Geertruid T., d.v. C. J. Schipper en G. C. Marteijn; Johannes, z.v. W. van Belzen en G. Weeland; Esther, d.v. W. Tabingh Suermondt en P. J. Tim,-Ingrid C., d.v. A. J. H. C. v. d. Velden en A. M. Kopmels. Ondertrouwd; K. Th. Franke, 21 j. en H. C. J. de Croo, 22 j.; J, G. Belfroid, 25 j. en W. L. Crucq, 22 j.; H. v. d. Graaf, 31 j. te Rotterdam en A. J. van der Giessen, 26 j.; J. van Spaandonk, 19 j. en W. F. Bosschaart, 19 j.; W. Wortel, 63 j. en B. J. Ruijg, 45 j. Gehuwd: P. Tanger, 28 j. te Westzaan en C. J. C. Gebuijs, 32 j.; J. de Ridder, 26 j. te Oostburg en C. E. Eiff, 22 j.; H. K. Kögeler, 24 j. en F. M. Boueherie, 23 j. Overleden: I. van Dijke, 34 j„ e.v. C, D. van Compeer; C. Luijten, 83 jwedn. van J. A. v. d. Klift. Geboren: Thomas E., z.v. L. Stobbelaar en J. C. de Jonge; Sela F., d.v. G. J. Maas en A. v. d. Berge te Yerseke; Ketrina J., d.v. E. Sahetapy en J. Lumalessy te Krui- ningen; Julia J. R. M., d.v. W. A. Koek en M. L. H. Hendrix; Pieter J., z.v. J. van Liere en L. M. v. d. Dries; Johannes M., z.v. A. P. v. d. Swaluw en W. M. Wal- rave; Johannes J., z.v. N. Brusket en J. Ch. Korshuize; Tannetje A. P., d.v. G. Eversdijk en T. Felius te Kapelle; Ca- millus J. M., z.v. C. P. Verschoore en Th. E. v. d. Zanden; Jacoba A. C. M., d.v. F. W'. v. d. Bosch en C. E. van Hooijdonkj Hendrik, z.v. W. de Reus en M. Hanne- wijk te Nieuwerkerk; Wietske S., d.v. S. Kroonenberg en A. G. Holthuis. Ondertrouwd: J. M. Weezepoel, 28 j. en D. H. Luijks, 26 j.; M. P. Gunst, 28 j. en C. M. Boogaard, 21 j.; D. de Ronde, 54 j. en W. de Zeeuw, 47 j.; J. Rijn, 37 j. en J. Siepman, 34 j. Overleden; C. Vriend, 52 j., echtg. van C. van Ast; J. Abr. de Jongh, 12 j.; G. Tramper, 42 j., echtg. van E. Waterman te Kapelle; G. Walrave, 75 j.; J. Zembsch, 78 j., echtg. van C. D. Böhne. DOMBURG Burgerlijke Stand. Geboren: Nellie M„ d.v. J. W. Jobse en A. van der Valk; Ja cobus J. C., z.v. J. Antheunisse en A. van Zetten; Andries, z.v. N. Minderhoud en C. de Visser. Overleden: P. Klopmeijer, 73 j., echt genote van A. Provoost. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 7