leren komen met geroutineerde krachten Manchester City verovert de Cup NEUROTONIC »w ZENUWEN verrassing Coöperatie C.J.M.V. heeft gebrek leiders aan Opmerkelijke prestaties op de Vllssingse sintelbaan Landy op de mijl verslagen Felle aanval op Eisenhower Wereldreserves aan aardolie enorm toegenomen Na harde sirijd in hei Wembleysiadion Koningin Elizabeth reikte trophee uit Toename aantal gemengde verenigingen niet verdovend maar genezend Varkenspest waart over de Veluwe Nieuwe olieboringen in ons land P. C. OM. op 22 en 23 mei naar Hilversum Doelman Godwin is dit seizoen buitengewoon in vorm Nederland bereid verplichtingen over te nemen Dinsdag 8 mei 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 LONDEN, 7 mei. Het Wem- bley-stadion dreunde zaterdag op zijn grondvesten, toen de aanvoer der van Manchester City, de Wel- she International Roy Paul, de meest begeerde trophee van het Engelse voetbal, de cup, uit han den van koningin Elizabeth ont ving. Zijn ploeg had dit onvergete lijke ogenblik te danken aan de in deze cup-final behaalde 31 over winning op Birmingham City. De wedstrijd werd bijgewoond door 100.000 toeschouwers, onder wie zich, behalve de koningin, ook de hertog van Edinburgh bevond. Manchester City, dat vorig jaar in de bekerfinale werd verslagen, heeft de cup nu in totaal driemaal gewon nen. De vorige triomfen werden ge vierd in 1904 en in 1934. Jaarverslag over 1955 Meisjesverbond CJ.Y.F. pleit voor samenwerking GOES, 7 mei. In de loop van 1955 heeft het Meisjesverbond CJ VF zich moeten bezighouden met verschillende nieuwe werkterrei nen: de zgn. streekplannen die in samenwerking met de Hervormde Jeugdraad, VCJC en CJMV opge zet en uitgewerkt moeten worden. Al enkele jaren is er een dergelij ke samenwerking in z.o. Drente en dit jaar kwamen W. Z. Vlaanderen en n.o. Overijssel aan de orde. Een samenwerking van bovengenoem de organisaties is vooral in die streken van ons land gewenst, waar het jeugdwerk, door drie of vier afzonderlijke jeugdorganisa ties gedaan, de jongeren niet meer bereiken kan. En het is verheu gend, alhoewel er nog veel organi satorische moeilijkheden zijn op te lossen, dat deze vorm van samen werking door de betrokken orga nisaties als noodzakelijk wordt ge zien, aldus het jaarverslag 1955 van het CJVF. Ruim duizend leden minder Birmingham, dat sterk favoriet GOES, 7 mei. Het CJMV- werk wordt, evenals trouwens alle jeugdwerk, in ernstige mate ge handicapt doordat niet over vol doende leiding kan worden be schikt, merkt de bestuurssecreta- ris, de heer G. J. Kriste op in het 103e jaarverslag van het christe lijk jongemannenverbond. Voor de voortgang van het werk is leiders vorming een gebiedende eis, aldus de secretaris, die in zijn jaarver slag aan tal van facetten van het CJMV-werk aandacht schenkt. Het ledental van het CJMV is in 1955 met ongeveer duizend terug gelopen. Drie minuten na het aanvangssig- Op de foto zien we een massale aan naai, stonden de cup-winnaars al met vai van Birmingham, die echter door was geacht om de beker te winnen, Loufleerde pasfnaar linksbuiten6 Roy de onnavolgbare doelman Trautmann bleek aanmerkelijk minder snel en Clarke, die doorspeelde op Joe Hayes. onschadelijk wordt gemaakt. het kon zijn normale vorm niet be- En met een schot van ongeveer vijf- reiken; vooral in de verdediging tien meter versloeg de rechtsbinnen bad, kwam het langzaam maar zeker werden fouten gemaakt. Toch bleef de Engelse internationale doelman Gil in he meerderheid en het wekte geen de strijd volkomen open tot halver- Merrick verbazing, toen Jack Dyson zijn club wege de tweede helft. Toen maakte Vf>rrn«st>«rle> troffor in de twintigste minuut de leiding be- Manchester City twee goals binnen v C zorgde. Dyson benutte een voorzet drie minuten. In de veertiende minuut maakte van Johnstone, door van 20 meter de Tactische triomf N°el Kinsey, de beweeglijke Welshe bal keihard in de voor de doelman internationale rechtsbinnen gelijk verste hoek te laten verdwijnen. Drie De zege van Manchester City wordt voor Birmingham. Hij deed het met minuten later maakte Johnstone zelf een taktische triomf van manager een onverwacht schot, dat insloeg als een magnifieke goal van even grote Leslie Modowall genoemd. Op het een bom, nadat het eerst nog de on- afstand, toen de Birmingham-verde- laatste ogenblik had hij Don Revie derkant van de lat had geraakt, diging even verzuimde, de dekking als middenvoor aangewezen, terwijl Kinsey had de kans voor die verras- over te nemen. Birmingham gaf zich de schotse international Bobby John- sende treffer gekregen van zijn mid- nog niet gewonnen en de spelers stone naar de rechtervleugel verhuis- denvoor Eddie Brown, die de bal met vochten als leeuwen om de gelijkma- de. Het was Revie, die angst en ver- de hak van zijn schoen voor de voe- ker te forceren. Slechts door een mira- warring zaaide in de defensie van Bir- ten van zyn clubmakker speelde. culeuze redding van de Duitse doel- mingham, door zijn accurate passes In de tweede helft, toen Manchester man Bert Trautmann van Manchester, van uit het middenveld. City de wind en de zon in de rug slaagde het hierin niet. De commissie voor Gemengd werk kwam dit jaar met een rapport over de huidige stand van het gemengde club werk gereed, waarin de vraag wordt voor gelegd om een onderzoek in te stellen naar mogelijkheden van nauwere organi satorische samenwerking met het CJMV. In het afgelopen jaar was er veel inter nationaal contact. Aan kadertraining werd voorts veel aandacht besteed. De Franse regering heeft bij twee ver- trouwensstemmingen in de Nationale Vergadering over haar plan voor hogere ouderdomspensioenen en hogere belas- Regionale aihleiiekwedstrijden goed geslaagd VLISSINGEN, 7 mei. Tijdens de zaterdagmiddag door de VSV Marathon op de Vlissingse sintelbaan georganiseerde regionale athle- tiekwedstrijden zijn, zoals we gisteren reeds schreven, enkele op merkelijke prestaties geleverd. Zo liep de Marathonner H. Luitwieler de 110 meter jongens A in 16.1 seconde, een tijd, welke sinds jaren niet in Zeeland kon worden afgedrukt. Bij de meisjes A kwam Nel Labruyere van Marathon bij het discuswerpen tot 28.80 meter, een worp, welke een belofte inhoudt voor de toekomst. De ontdekking, was echter de B- Dames: 100 meter: 1. Willy Cijsouw, junior E. Kal van Marathon, die Marathon 13.9; 2. T. Rosseel, Mar. aan zijn eerste wedstrijd deelnam. Dezè nog ongeschoolde jongeman zag kans- om zowel op de 100 als de 300 meter alle rivalen achter zich te laten. Op de 300 meter noteerde men zelfs 38.2 seconden voor hem en men moet ver teruggaan in de Zeeuwse athletiekgesehiedenis om deze tijd terug te vinden. Al met ai geslaagde wedstrijden, welke bovendien bijzonder vlot wer den afgewerkt. De uitslagen waren: Heren: Hink-stap-sprong: 1. M. Grootjans, ZS 11.21; 2. A. van Olm, ZS 10.40; 3. W. v. d. Linden, ZS 9.87; 400 meter: 1. J. J. Sinke, AV '56 53.7; 2. Hein Cuje, EMM 54.6; 3. Staf Dob- belaere, Mar, 57.100 meter: 1. A. van Ginkel, ZS 12.5; 2. Fassieux, AV '56 12.5; 3. J. J. Sinke, AV '56 12.6; speerwerpen: 1. W. v. d. Linden, ZS 44.80; 2. C. J. v. d. Berge, EMM 41.60; 3. M. Grootjans, ZS 241.31; kogel stoten: 1. M. Grootjans, ZS 12.42; 2. W. v. d. Linden, ZS 10.90; 3. I. de Bruyn, ZS 10.42; 1500 meter: 1. J. Cuje, EMM 4.21.2. Smits, Sprint 4.21.9; 3. P. Zwartepoorte, EMM 4.24.6; discuswerpen: 1. M. Grootjans, ZS 39.97; 2. I. de Bruyn*, ZS 31.59; 3. W. v. d. Linden, ZS 30.39; vér- springen: 1. J. Johannisse, AV '56 6.18; 2. M. Grootjans ZS 5.72; 3. A. van Ginkel, ZS 5.68. 14.1; 3. S. de Jager,. Nep. 14.7; vér- springen; 1. W. Cijsouw, Mar. 5.09; 2: 1. v. d. Weyde, Mar. 4.72; 3. T. Ros seel, Mar. 4.68; kogelstoten: 1. I. v. d. Weyde, Mar. 9.16; discuswerpen: 1. W. Cijsouw, Mar. 29.95; 2. T. Rosseel, Mar. 21.00. Jongens A: 1500 meter; 1. R, Mon- deel, EMM 4.30.9; 2. S. Huigh, Mar. .4.38.—; 3. J. Scheers, ZS 4.49.—; 110 meter horden: 1. H. Luitwieler, Mar. 16.1; 2. A. Bouwens, EMM 22.2; hoog springen: 1. H. Luitwieler, Mar. 1.50; 2. A. v. d. Woude, Zwin 1.45; 3. J. van Nieuwenuyzen, Nep. 1.40; 100 meter: 1. H. Luitwieler, Mar. 12.5; 2. P. v. d. Hoeven, Mar. 12.5; 3. J. Koop man, EMM 13.5. Jongens B: 300 meter: 1. E. Kal, Mar. 38.2; 2. J. van Peenen, Mar. 41.6; 3.R. Swint, ZS 42.6; vérspringen; 1. H. Fruytier, Mar. 5.54, 2. W. Frenks, Mar. 5.275; 3. J. van Nieuwenhuyzen, Nep. 5.06; 100 meter: 1. E. Kal, Mar. 12.2; 2. H. Fruytier, Mar. 12.4; 3. J. van Nieuwenhuyzen, Nep. 12.8. Jongens C: vérspringen; 1. J. Maas, Mar. 4.51; 2. T. Maas, ZS 4.18; kogel stoten: 1, P. Maas, ZS 13.91; discus werpen: 1. T. Maas, ZS 40.24. Meisjes A: 1. N. Labruyère, Mar. 28.80; 2. E. de Wever, Mar. 19.01; 3. A. Goethart, Mar. 18.95; 80 meter; 1. N. Labruyère, Mar. 11.6; 2. M. Pois- senier, Mar. 11.7; 3. E. de Wever, Mar. 11.8; 4x60 meter A, B en C: 1. Mar. B 34.6; 2. Mar. A 35.1; 3. Mar. C 36.3; 4. Zeeland Sport 36.4. Meisjes B: 1. R. Hoiting, Mar. 11.2; 2. A. Weeland, Mar. 11.5; 3. N. Elich, Mar. 11.6; kogelstoten: 1. V. Schaik, ZS 7.53; 2. R. Bostelaar, Mar. 6.80; hoogspringen: 1. J. Elve, Mar. 1.25; 2. V. Schaik, ZS 1.25; 3. T. Kooger, Mar. 1.25. Meisjes C: vérspringen: 1. S. Faas, Zwin 4.49; kogelstoten; 1. M. Stuut, Mar. 7.89. Ingezonden Mededeling (adv.) wordt U volledig de baas met het zenuwpreparaat dezer tijden De 4-minutengrens werd weer doorbroken MILWAUKEE, 7 mei. De gouverneur van de staat New York, de democraat Harriman, heeft zondag op een bijeenkomst van de democratische partij te Milwaukee de regering-Eisenho- wer ervan beschuldigd het Ameri kaanse volk niet de waarheid te vertellen over internationale aan gelegenheden. Hij zei: „Wat wij in dit land nodig hebben is het soort leiderschap dat tot het volk zegt „dit is het probleem" en niet het soort leiderschap dat „po- litiekje" speelt met onze nationale veiligheid." President Eisenhower, zo zei hij, was een „gevangene van het grote lakenleven" geworden. „De defensie politiek wordt gemaakt door het mi nisterie van financiën, niet door de president van de V.S., de minister van financiën of de stafchefs". Verruiming Duitse deviezen- vocvschriften FRANKFORT, 7 mei (DPA). Bin nenkort wordt een verdere verruiming van de Duitse deviezenvoorschriften verwacht. De centrale bankraad de topinstelling van de Westduitse cir culatiebank heeft toegestemd in vergemakkelijking van de kapitaal- uitvoer. Hierdoor zal voortaan de in vestering van Duits kapitaal in het -litenland mogelijk worden. LOS ANGELOS, 7 mei. De aangekondigde re cordpoging op de mijl door de Australiër John Landy te Los Angelos is geëindigd in een schit terende overwinning van zijn landgenoot John Bailey. Na een felle strijd, waarin de beide Australiërs naast elkaar over de baan schoten, klopte Bailey de wereld recordhouder op de laat ste meter. Beiden bleven beneden de 4 minuten; een record voor Amerika want het was voor de eerste maal dat op een Amerikaanse baan de 4 minutengrens door broken werd, maar Bai ley was met 3 min. 58.6 sec. juist 0.1 seconde sneller dan zijn beroem de landgenoot. De atle ten legden de kwart mijl af in 59 seconden. Voor de halve mijl werd minuten 2 sec. genoteerd en voor de mijl 3 min. 1.6 sec. Bailey behaalde de overwinning door zijn machtige eindspurt. Bij het ingaan van de laatste ronde lag hij bijna 4 m. VOORTHUIZEN, 7 mei. De laat ste weken begint de gevreesde var kenspest op de Veluwe weer de kop op te steken. Er zijn van deze ge vaarlijke ziekte reeds verscheidene meldingen binnengekomen. Onder an dere in Putten en Lunteren moesten varkens die door deze ziekte waren aangetast worden afgemaakt. Ook in de gemeente Ruurlo is een geval van varkenspest geconstateerd. Enige die ren zijn hier gestorven. Men heeft maatregelen getroffen om deze ziekte tingen om deze te financieren, de over- zo mogelijk niet verder om zich heen winning behaald. te doen grijpen. Het ledental, dat in december 1954 ruim 17.000 bedroeg, was in december 1955 ge daald tot 15.974. De militaire dienst en de toegenomen studienoodzaak beroven het C.J.M.V. van veel leden rond de 20-jarige -leeftijd. Wat betreft de vernieuwing van het jeugdwerk wordt opgemerkt dat diverse cursussen zijn georganiseerd in het afge lopen jaar, waarvoor zeer veel animo be stond. Het Bondsbestuur bezint zich voortdurend over nieuwe wegen, die moeten worden ingeslagen. Het proces van de industrialisatie gaat in snel tempo voort en waar dit diep in grijpt in de samenlevingsvormen, heeft dit ook, blijkens het jaarverslag, grote gevolgen voor het jeugdwerk. Lectuur Aan de lectuurvoorziening werd in 1955 weer grote aandacht besteed. Veel theoretische en praktische voorlichting werd gegeven, niet slechts aan bibliothe ken in C.J.M.V.-verband, doch ook aan buitenstaanders. Enkele militaire tehui zen kregen, dank zij het C.J.M.V., de be schikking over een bibliotheek. Er zijn' thans 400 bibliotheken, die, voor zover opgaven zijn verstrekt be schikken over 203.000 boeken. Ruim 29.000 personen maakten gebruik van deze bibliotheken, waarvan het totaal aantal uitleningen 573.000 bedroeg. Ingezonden Mededeling (adv.) Een grote chocoladereep, ol puur, bij ieder pakje CO-OP thee DEN HAAG, 7 mei.-Niettegen staande de voortdurende vermeer dering van de produktie van aard olie, behoeft men niet bevreesd te zijn, dat de wereldreserves spoe dig uitgeput zullen zijn. Integen deel, de wereldreserves aan aard olie zijn juist enorm toegenomen. Men schat de huidige reserve op 22 miljard ton. Bovendien zijn er dan nog geweldige hoeveelheden „mogelijke" reserves, die niet naar omvang te schatten zijn. Aldus meldt het jaarverslag 1955 van de Kon. Ned. Petroleummaatschappij (Shellgroep). De huidige directeur, Dr. Ir. H. Bloemgarten, zal aftreden en worden vervangen door Ir. L. E. J. Brouwer, sinds 1954 directeur-generaal van de Iraanse aardolie exploratie en produc tiemaatschappij. De wereldproduktie aan olie bedroeg in 1955; 795.26 miljoen ton, waarvan in Noord-Amerika de helft, de Sow- jet-Unie en Oost-Europa 80 miljoen en Europa 9.34 miljoen. Voor het eerst heeft in het afgelo pen jaar de ruwe-olieproduktie van de Nederlandse maatschappij de 1 mil joen ton overschreden. Bij de opsporingswerkzaamheden achter Landy, maar daar na slaagde hij erin zijn werd bij Rossum (Twente) en Noord tegenstander in te halen Sas. aangetroffen en werden in I de provincie Zuid-Holland by Pijn en als eerste door de acker en De Lier en nabij Wassenaar finish te gaan. veelbelovende olievondsten gedaan. Tenslotte wordt nog vermeld, dat op de wereldzeeën van elke vijf tan kers er een behoort tot de Shell-groep 's-GRAVENHAGE, 7 mei. De al gemene vergadering van de Prot. Chr. Onderwijzersvereniging zal op 22 en 23 mei a.s. te Hilversum in hotel „Gooi land" worden gehouden. Aan de ver gadering gaat op Pinksterdagmaan dagavond een wijdingssamenkomst vooraf. Een tentoonstelling van leer middelen wordt aan de vergadering verbonden. In de eerste zitting op dins dagmorgen 22 mei zal de voorzitter, de heer J. W. van Hulst, directeur van de Herv. Kweekschool te Amsterdam, spreken over: „De Nederlandse on derwijssituatie en de P.C.O.V.". 's Mid dags houdt Dr. H. Berkhof, directeur van de Horst te Driebergen, een refe raat over; „In hoeverre is het moge lijk met de jeugd te spreken over de zin der historie?" Een forum, bestaan de uit de referent, benevens prof. dr. S. U, Zuidema, hoogleraar aan de V. U., prof. dr. G, C. van Niftrik, idem aan de Gem. Universiteit te Amster dam, J. A. van Bennekom, dir. van de Chr. Kweekschool te Middelburg en J. J. de Rek zal dit onderwerp be spreken. In de derde zitting op woens dagmorgen 23 mei spreekt mr. A. Evenhuis, secr. van de Ver. voor Chr. Volksonderwijs te 's-Gravenhage, over; „De onderwijzer en de cultuur". DEN HAAG, 7 mei. Het Ierse voetbalelftal dat op donderdag 10 mei (Hemelvaartsdag) in het Feyenoord-stadion te Rotterdam tegenstander zal zijn van de Ned. ploeg, bestaat voor een groot deel uit geroutineerde krachten. Slechts een vijftal heeft minder dan vijf „caps" verworven. De verkie zing van Godwin (Bournemouth) tot doelman leverde veel kritiek op. Reeds negen maal kwam hij voor Ierland in het veld sinds zijn debuut in november 1950. Hij is buitengewoon in vorm dit seizoen en heeft zijn plaats daaraan te danken. Rechtsback Sa Dunne (Luton Town) kwam vijf maal voor de nationale ploeg uit. Hij is een jonge speler, die vooral op de voorgrond trad in de wedstrijd tegen Spanje in het najaar van 1955. Linksback Cantwell (West Ham United) is de langste speler van de ploeg. Hij meet 2 meter, heeft een goede tackle en is momenteel bijzon der in vorm. Het wordt de derde keer dat hij de Ierse kleuren gaat verdedi gen. Rechtshalf T. Dunne (St. Patrick's Athletic) is één van de twee spelers, die in de Ierse league voetballen. Ook z(jn vader Jimmy Dunne maakte naam door de voetbalsport. Bij Arsenal en Sheffield United was deze een kracht van betekenis. Dunne debuteert. Van klasse Stopper Martin (Aston Villa) is aan voerder. Hij is een speler die op vele plaatsen in de ploeg zijn klasse heeft bewezen. Ook in de ontmoeting op 1 mei 1955 te Dublin tegen Nederland was hij van de partij. Met 28 „caps" is hij recordhouder. Linkshalf O'Farrel (West Ham United) speelt vooral aan vallend zeer sterk. Ook hij heeft ver leden jaar tegen de oranjeploeg ge speeld. Het wordt zijn zesde landen- wedstrijd. Bijzonder schot Rechtsbuiten Ringstead (Sheffield United) heeft een bijzonder goed schot en zal door zijn snelheid de Neder landse verdediging voor grote moei lijkheden kunnen plaatsen. Elf maal werd hij reeds in de nationale ploeg gekozen. Rechtsbinnen Whelan (Man chester United) is de tweede debutant, wel kwam hij eerder voor het jeugd- elftal uit. Zijn spel houdt goede be loften in. Middenvoor Fitzgerald (Waterford), de tweede speler uit de Ierse league, bracht het tot twee internationale wed strijden, tegen Nederland te Dublin stond hij op de binnenplaats. Hij be schikt over een hard en zuiver schot. Linksbinnen Fitzsimons (Middles brough) wordt als één van de beste binnenspelers van de Engelse league beschouwd. Hij is een kundig opbou wer van aanvallen, die door zijn bij zondere techniek en gevaarlijk schot 16 „caps" vergaarde. „Gevaarlijk" Linksbuiten Havery -(Arsenal) is weliswaar tenger gebouwd, doch zijn spelinzicht maakt hem tot een gevaar lijk tegenstander. Ook voor de jeugd- ploeg speelde hij enkele wedstrijden. Reserve-keeper is Dwyer van Wolver hampton Wanderers, van wie in de toekomst nog veel wordt verwacht. Nolan en Peyton, beiden van Sham rock Rovers, zijn de andere reserves, de eerste voor de verdediging, de twee de voor de aanval. De doelman van beide partijen zal gedurende de ge hele ontmoeting bij een ernstige ver wonding mogen worden vervangen; één veldspeler kan tot de 44e minuut van de eerste helft aan een reserve zijn plaats afstaan. Ook in het afgelopen jaar werden weer kampen gehouden. Militairen De arbeid voor militairen is ook in het afgelopen jaar voortgezet. Er was niet zo'n grote vraag naar gratis pakketten lectuur als het jaar daarvoor. Toch wer den er nog ongeveer 300 verzonden. Daar ieder pakket een groot aantal lezers vindt en de lectuur van hand tot hand gaat, heeft het C.J.M.V., naar de secretaris schat, ongeveer 10.000 jongens van dienst kunnen zijn. Gemengde verenigingen De groei van het aantal gemengde ver enigingen heeft zich in het afgelopen jaar onverminderd voortgezet. De ledentelling gaf per 31 december 1955 172 gemengde verenigingen te zien, 29 meer dan het jaar daarvoor. In de laatste twee jaar is het aantal gemengde verenigingen gestegen van 115 tot 172, dat is met vijftig procent. In het rapport van de commissie voor gemengd werk wordt dan ook opgemerkt dat dit werk als de meest verbreide vorm van jeugdwerk in de toekomst moet wor den gezien. In het aantal jongensleden was ook te ruggang te constateren, namelijk van 24.699 op 31 december 1954 tot 24.019 op 31 december 1955. De achteruitgang is vooral te zoeken bij de jongens van twaalf jaar en ouder. In het verslag wordt opgemerkt dat over de activiteit van jongens en leiders niet geklaagd ma® worden. Jeugdwerk ea kerk De secretaris zegt in zijn jaarverslag voorts, dat het Bondsbestuur van mening is dat de noodzakelijke openheid voor de nieuwe problematiek, die deze kenteren de tijd vereist, in kerkelijke kringen niet zelden gepaard gaat met een te geringe kennis en van onvoldoende waardering voor wat binnen de jeugdorganisaties nog aan goeds wordt verricht. Vele kerkelijke ambtsdragers, die het jeugdwerk slechts oppervlakkig kennen beschouwen het als volkomen verou derd en pleiten voor nieuwe vormen, die hun evenwel zelf nog niet duidelijk voor ogen staan. Met deze houding bewijzen zij, aldus het verslag, noch het jeugdwerk zelf, noch de verhouding van dat werk tot de Ned. Herv. kerk en haar organen een dienst. Zeeland Uit het jaarverslag blijkt dat het leden tal van" het C.J.M.V. eind december 1955 in Zeeland 842 bedroeg, tegen 936 in de cember van het jaar daarvoor. Ook het aantal jongensleden liep in Zeeland in het afgelopen jaar terug, namelijk van 1303 in december 1954 tot 1211 in decem ber 1955. Nederlandsch-Indische lening 1935 's-GRAVENHAGE, 7 mei. Het ministerie van financiën deelt mede, dat in verband met zijn ga rantieverplichting en voor zolang Indonesië zelf niet fonds heeft be zorgd bij de betaalkantoren, de Nederlandse staat aanbiedt, de per 1 mei 1956 vervallen coupons van de Nederlandsch-Indische lening 1935 voor zijn rekening over te ne men. Het aanbod is van kracht met ingang van 7 mei 1956. Door de minister van financiën is voorts een regeling getroffen om tot het bedrag van de 21ste uitloting van de Nederlandsch-Indische lening 1935 welke uitloting eerder in dit jaar door Indonesië had moeten zijn ver richt bij loting obligaties van deze lening aan te wijzen, welke a pari, vermeerderd met de sedert 1 mei 1956 op die schuldbewijzen verschenen rente, door de Nederlandse staat zul len worden betaald. Het ligt in het voornemen een ga rantie-uitloting als evenbedoeld te doen plaats vinden op donderdag 17 mei a.s. en de bij die loting aange wezen schuldbewijzen per 1 juli a.s. betaalbaar te stellen. Het resultaat van de uitloting zal geen betekenis hebben en de verzil vering der uitgelote schuldbewijzen derhalve geen doorgang vinden, in geval de 21ste uitloting als bovenver meld door Indonesië voor I juli a.s. alsnog mocht worden gehouden of aangekondigd.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5