F ranse boeren ontketenen een felle protest-actie Whiston X verstopping b-e-t-e-r-e C.J.M.V. en C.J.V.F. doen het nu samen Orgaan voor economische ontwikkeling Steengoed Landbouw wordt achtergesteld bij industrie FISCAAL VOORDEEL uit de 3 pG. ruimteuitkering 1955 Wedstrijden metselen en straatmaken LIKDOORNS WSrolie Op Hemelvaartsdag in de Houtrusthallen Geen politieke voorwaarden Prins Bernhard bezoekf Bondsdag Chr. Boerenjeugd Beef de strijd niet op tegen Samenwerking bij behartiging van consumentenbelangen de KING SIZE baandag 7 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Met pinksteren gratis wijn? (Van onze Par ij se correspondent) PAitlJS, mei. De toeristen, die hun Pinksterdagen in Frankrijk willen doorbrengen, maken een mooie kans gratis wijn te kunnen drinken, want de boeren gaan nu eens ernstig demonstreren en voor het ongerief, dat hierdoor wordt veroorzaakt verstopte wegen, meetingen op een verkeersweg, blokkage van de grote routes bie den ze de binnen- en buitenlandse slachtoffers dan wat glazen prima wijn aan. De ontevredenheid, die er in de landbouwkringen heerst, is al geruime tijd zeer groot en de jongste ontwikkeling heeft de Franse boeren allerminst gerust gesteld. Hoewel ze begrip hebben voor de moeilijkheden van de regering, hetgeen o.m. in hun motie tot uitdrukking komt, achten ze het toch noodzakelijk eens danig de aandacht op zich te vestigen. De waarheid is inderdaad, dat de Franse boer slachtoffer dreigt te wor den van de scheefgetrokken verhou dingen. De regering wil onder alle om- rtandigheden een verdere stijging van de kosten van levensonderhoud voor komen, waardoor ze genoodzaakt is de prijs van de landbouwprodukten te drukken. Dat hiertoe de invoer uit België, Nederland, Denemarken en an dere landen wordt gehanteerd, is een voor ons misschien gelukkig feit, maar het ligt wel voor de hand, dat de Fran se landbouwers er anders over denken. Zij beweren overigens geheel en al juist, dat hun onkosten in belangrijke mate zijn gestegen, terwijl ze hun eigen produkten niet duurder kunnen verkopen. Hun grieven, die wel zijn te be grijpen, bestonden al lang, maar thans heeft het besluit om hen 5 pet, meer sociale lasten te laten betalen de maat doen overlopen. In de rue Scribe te Parijs, waar de toppen van (Van onze fiscale medewerker) Indien h;t bedrijfsleven waaronder ook de landbouw- en veehouderijbe, drijven ertoe overgaat, op grond van de beschikking van het college van rijksbemiddelaars, in 1956 aan de werknemers een uitkering te verlenen van 3 pet. maximaal, komt er fiscaal gezien een belangrijke vraag naar vo ren. Deze vraag: Indien een werkge ver in 1956 deze uitkering doet, ten laste van welk jaar mag deze uitgaaf drukken? Naar de normaal geldende fiscale regels moet men tot de con clusie komen, dat dit extra loonbedrag mag drukken ten laste van de winst 1936. Waarschijnlijk op aandrang van een (of meer) leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal heeft de mi- ister bovenstaande vraag voor ieder een beantwoord. Ieder, die een bedrijf of beroep uitoefent en een boekjaar heeft van 1 januari tot 31 december, mag zelf de beslissing nemen, of de uitbetaling van dat bedrag ten laste van de winst van 1956 dan wel van de wrist over 1955 zal worden geboekt. Landbouwers en anderen, die een boekjaar hebben van I mei tot 30 april en die deze uitkering betalen na 1 mei 1956 hebben zelfs de keus tussen de boekjaren 1954-55, 1955-56 en 1956-57 Aangezien de 3 pet. wordt uitbe taald over een jaarloon, zal deze af trekpost vrij groot zijn. Men mag aan nemen, dat voor de bij deze loonbeta- ling behorende totale sociale lasten de zelfde regel geldt. Met het totaal ver schuldigde bedrag: loon plus sociale lasten mag zó worden gemanoeu vreerd, dat dit uiteindelijk voor de be lastingbetaler zo voordelig mogelijk uitkomt. In normale gevallen, waarin het in komen 1955 niet zo heel veel anders is dan dat voor 1956, is het zaak de 3 pet. betaling met de sociale lasten te brengen ten laste van 1955. Het tarief 1955 is veel hoger dan het tarief 1956. Bovendien komen in 1956 meerdere lasten uit hoofde van loonsverhogin gen naar voren, zodat de winst 1956 waarschijnlijk lager zal zijn dan 1955! Is het echter zó, dat de aangifte over 1955 reeds is verzonden, dan is een nadere correctie nog steeds mogelijk, Bij ontvangst van het aanslagbiljet '55 zeer waarschijnlijk niet voor eind 1956 kan men alsnog een bezwaar indienen om toepassing van de beslis sing van de minister (van 19 april '56, no. 185) te vragen. Men heeft op dat moment bovendien een gemakkelijke keus, omdat de winst 1956 dan wel ongeveer bekend zal zijn. Belasting plichtigen kunnen dan hun keus aan de hand van het tarief doen: het wordt een kwestie van optellen en aftrekken om het zo voordelig mogelijk te doen. Vorenstaande geldt, zoals gezegd, al leen voor ondernemers. Niet voor hen, die deze uitkering ontvangen. Voor hen geldt: de volle belasting betalen in het jaar van ontvangst, 1956. Enige legemoetkoming hoe billijk soms rok is uitgesloten. de landbouworganisaties vergaderen, is thans het besluit van actie geval len Vier factoren Bjj het beoordelen van de toestand moet men wel degelijk met vier facto ren rekening houden. De strenge win ter heeft funeste gevolgen gehad. Niet alleen in het zuiden, waar men in het geheel niet op een dergelijke vorst was berekend, doch ook in Bretagne en andere streken van Frankrijk wer den de aanplantingen geheel of ge deeltelijk vernietigd. Tienduizenden kleine boeren en tuinders kunnen de ze strop niet verwerken en zullen ja ren moeten tobben voor ze er weer enigszins bovenop zijn. De beloften van de regering inzake extra hulp zijn vaag en ontoereikend. De angst voor een Europese markt is de laatste maanden sterk toegenomen. Niet al leen de kleinere boeren, maar ook de grote landbouwondernemers, zij die met 600 en 1000 ha. grond werken, re aliseren zich, dat ze niet tegen de bui tenlandse concurrentie op kunnen en ze vrezen nochtans dat ze de grenzen niet altijd gesloten kunnen houden. Het prijsverschil tussen de vele Fran se land- en tuinbouw- en veeteeltpro- diikten en die in de Beneluxlanden, Italië en Noord-Afrika is dermate groot, dat vrije invoer de ondergang van de Franse plattelandsbevolking zou betekenen. Eieren en wijn Erg veel verkeerde wind vangt de import van Belgische en Nederlandse eieren, waardoor de Franse pluimvee houders zich benadeeld voelen. Een feit is inderdaad, dat de produktiekos- ten van een Benelux-eitje veertig pro cent lager zijn dan van een Franse en de Franse pluimveehouders zouden 'n veel betere eindprijs bereiken, als ook deze gecontingenteerde invoer ophield. Tienduizenden Franse landbouwers hebben hun betrekkelijke welvaart te danken aan hun wijnbergen. Maar de regering blijft ageren tegen de alcohol; de uitvoer wordt steeds moeilijker, de belastingen hoger en de kelders zitten meer dan stampvol. Als klap op de vuurpijl komt bij deze drie punten nog een vierde grond: het nieuwe vierjarenplan van het commissariaat voor modernisering. Daarin wordt de nadruk gelegd op de industriële ontwikkeling en vooral de opmerking, dat uitgesproken land bouwgebieden geïndustrialiseerd zul len worden en landbouwers naar de industrie zullen worden gezogen, heeft de boeren halstarrig gemaakt. Ze be weren, dat ze bü de industrie ten ach ter worden gesteld en geofferd wor den aan het verlangen van Frankrijk een industriële natie te maken. De stemming in landbouwkrin gen is wrevelig en bijna opstandig te noemen. De boeren hebben geen voordelen genoten van de betrek kelijk gunstige conjunctuur. Neu trale waarnemers geloven te we ten, dat er in de politieke gevoe lens van de plattelandsbevolking een sterke verschuiving naar uiterst links plaats vindt. Mollet, die hen nu ook nog dreigt met nieuwe belastingen, zal een oplos sing moeten vinden om erger te voorkomen. 's-GBAVENHAGE, 6 mei. Voor de vierde maal in successie, ditmaal op 10 en 11 juli a.s., zullen te Botterdam, nabij het Bouwcentrum, de nationale metsel- wedstrijden worden georganiseerd, waar o.a. zal worden uitgemaakt, welke tech nische school in het bezit zal komen van de zilveren troffel. Tweemaal heeft mi nister Witte deze trofee uitgereikt aan de Amsterdamse technische school „Con cordia Internos". Mocht deze school er ook dit jaar in slagen de meeste punten te verzamelen, dan komt de troffel defi nitief in haar bezit. De metselwedstrijden worden jaarlijks door de vereniging „De Nederlandse bak steenindustrie" georganiseerd in samen werking met de stichting Bouwcentrum om de animo voor het metselambacht te stimuleren en de kwaliteit van het met selwerk op te voeren. Voor het eerst werden deze wedstrijden gehouden in 1953, toen 19 technische scho len inschreven. Sindsdien is het aantal technische scholen, waaraan de cursus metselen als vak aan het lesrooster is toegevoegd, aanzienlijk vergroot. In 1954 werden het er 23, in 1955 31 en thans zijn het er reeds 44 scholen, die 88 jongelui (van elke school 2) aan de metselwed- strijd laten deelnemen in juli a.s. STRAATMAKEN Voor de tweede maal zullen dit jaar tegelijkertijd nationale wedstrijden in het straatmaken worden gehouden, waaraan de tien beste leerlingen (met tien hel pers) van het leerling-stelsel straatmaken meedoen. Ingezonden Mededeling (Adv.) Weg met onhandige llkdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg in 10 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver- «chrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, Jodium en het pijnstillend# benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van 11.35 bespaart U veel ellende, (66) Bondsdag in Den Haag AMSTERDAM, 5 mei. Nu in vele gemeenten de aparte clubs van jongens en meisjes steeds meer plaats moeten maken voor de gemengde clubs, waarin de meisjes en de jongens samen in club verband verenigd zijn, hebben de twee -Bonden, die hierbij nauw zijn betrokken, t.w. het Chr. Jonge Mannen Verbond en het Meisjes- verbond C.J.V.F. besloten hun leden in een gezamenlijke Bondsdag in Den Haag bijeen te brengen. Deze Bondsdag wordt in Den Haag gehouden op woensdag 9 mei en Hemelvaartsdag, donderdag 10 mei a.s. De afgevaardigden van de afdelingen Haagse Hervormde Gemeente ln de komen op woensdag 9 mei reeds naar I Willemskerk, waar ds. H. Sondorp, de Den Haag om ln de morgenuren eerst nieuwe jeugdpredlkant van Den Haag, Franse voorstellen aan N.A.V.O. een bidstond ln de Kloosterkerk mee te maken, waar ds. G. van Leeuwen, studentenpredikant te Amsterdam, zal spreken over: „Jeugd en Evangelie". In de middaguren houden beide Bon den apart hun huishoudelijke vergade ringen, waar de jaarverslagen de aan leiding vormen om het gehele werk on der de loep te nemen en de afgevaar digden de gelegenheid wordt geboden allerlei opmerkingen te maken. De avond brengt een wel zeer bijzon dere attractie. Door bijzondere omstan digheden slaagde de regelingscommissie er niet ln een zaal ln Den Haag te hu ren. Men kwam toen voor het feit te staan, dat de Ontspanningsavond, die steeds aan de vooravond van de grote Bondsdag wordt gehouden, niet kon doorgaan. Tenzij men een andere oplos sing kon vinden. OPLOSSING. En die ander oplossing kwam; men huurde het Circusgebouw in Scheve- nlngen. De Rotterdamse Federaties van Melsjesverbond en C.J.M.V. kre gen opdracht deze avond geheel te verzorgen en het programma aan te passen aan de geheel nieuwe situatie. Er moet nu Immers opgetreden wor den ln een circuspiste inplaats van op een toneel. Dit geeft bijzondere moei lijkheden, maar ook bijzondere voor delen. AHNHEM, 5 mei. Prins Bernhard is voornemens op 31 mei a.s. in Utrecht een gedeelte van de bondsdag van de Christ, plattelandsjongeren bij te wonen en de congressisten 's middags toe te spreken. De bondsbljeenkomst, die wordt gehou den in „Tivoli", begint op woensdag 30 mei met een huishoudelijke vergadering van de C.B.P.B. Donderdagmorgen 31 mei vergaderen de C.B.P.B. en C.J.B.T.B. af zonderlijk en spreekt voor de plattelands meisjes Ds. V. d. Krift uit Ermelo. 's Middags komt men gezamenlijk bijeen. Dan spreekt Prins Bernhard en zal Ds. Okke Jager een referaat houden. Op vrij dag 1 juni zullen de jongeren een tocht door de provincie Utrecht maken. a. Gebleken is dat op het bedrijf van de landbouwer W. van der K. te Hul, gem. Putten, drie varkens waren aangetast door varkenspest. De dieren zijn afge maakt. PARIJS, 6 mei (Reuter/AFP). - Frankrijk heeft de instelling voor gesteld van een nieuw gespeciali seerd agentschap voor de economi sche ontwikkeling van de wereld, dat zou moeten opereren in het kader van de organisatie der Ver enigde Naties. Het voorstel is door de Franse mi nister van buitenlandse zaken, Chris tian Pineau, voorgelegd aan de raad van de N.A.V.O. In het Franse plan wordt voorgesteld dit orgaan te doen bestaan uit vijf delen, t.w.: 1. Een bestuursraad, bestaande uit vertegenwoordigers van de gevende en ontvangende landen. Deze commissie zou directe verantwoording zijn ver schuldigd aan de V.N. 2. Een bureau voor de statistiek voor het centraal verzamelen van alle ge gevens over vroegere en toekomstige hulp aan minder ontwikkelde gebieden. 3. Een bank of fonds, welke de gel den zou moeten beheren voor de ver schillende hulpprogramma's der V.N. 4. Een commercieel orgaan om de overschotten van de „schenkende lan den" te kopen en te verkopen. 5. Een technisch Instituut om hulp te verlenen bij technische steun, studie en onderzoekingen. Overbrugging van leemten Pineau zei, dat het niet de bedoeling was, dat het Franse plan in de plaats zou komen van de bestaande hulppro gramma's, maar bepaalde leemten zou overbruggen. Het internationale toe zicht op het voorgestelde bureau zou er voor zorgen, dat er geen politieke voorwaarden aan de economische hulp zouden worden verbonden. Tot nu toe hadden sommige landen geschroomd hulp te aanvaarden, omdat zij inbreuk op hun onafhankelijkheid vreesden. Het liefdadige karakter van de steun moest zoveel mogelijk commercieel worden, Nederlandse twijfel Naar vernomen wordt, heeft de Ne derlandse minister Beyen enige twijfel geuit aan de wenselijkheid van zulk een vérstrekkend plan. De Franse minister zei, dat de N.A. V.O. de instelling van dit orgaan aan de V.N. zou moeten voorstellen. Hij verklaarde, dat zulk een orgaan „niet alleen da economische ontwikkeling over de gehele wereld zal bevorderen, maar ook zal bijdragen tot het verbe teren van de internationale betrekkin gen". Ingezonden Mededeling (adv.) DIT IS de manier om verstopping te over winnen: Drink morgens vroeg en 'a avond# voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carter# pilletjes - 2e week: elke avond één - 8e week om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Lever- fdUetjes zorgen voor de galtoevoer die nodig s om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlasten; ze maken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó helpen Carters Leverpilletjes u helemaal van hardlijvigheid af, u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, oververmoeid heid of gebrek aan beweging toch nog een# verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEVER PILLETJES - f 1.20 per flacon. In Rotterdam werd een nieuw spel geboren, een spel van „Zomaar namen' dat op de avond van 9 mei voor de Bondsdaggangers en hun gastheren en gastvrouwen zal worden opgevoerd, Een spel, waaraan niet minder dan 100 jongens en meisjes van Rotterdamse clubs zullen meewerken. Het geheel staat in het teken van het gemengde werk en het is een per siflage op dit gemengde werk gewor den, die klinkt als een klok. De Rotterdammers staan er borg voor, dat de Bondsdaggangers in het Circusgebouw een genoegelrjke avond te wachten staat. Op de morgen van Hemelvaartsdag verzamelen de deelnemers zich met de DEN HAAG, 4 mei Vertegen woordigers van de Nederlandse Huis- houdraad, de Nederlandse Consumen tenbond, de Centrale der Nederlandse verbruikscoöperaties, het C.N.V., de K.A.B. en het N.V.V. hebben reeds ge ruime tijd besprekingen gevoerd over consumentenproblemen en behartiging van consumentenbelangen. In deze be sprekingen is de wenselijkheid naar voren gekomen dit contact te consoli deren in de vorm van een stichting. De genoemde organisaties hebben thans besloten om, in afwachting van de totstandkoming van een concrete vorm van samenwerking, met betrek king tot enkele praktische vraagstuk ken reeds gezamenlijk te gaan optre den. Eén der eerste doelstellingen, waar op dit gezamenlijk optreden zal zijn gericht, betreft het leveren van po sitieve bijdragen tot het streven naar prijsstabilisatie. zal voorgaan. Daarna begint de grote manifestatie in de Houtrusthallen. Na de vlaggenparade, die de inleiding zal vormen voor de morgenbijeenkomst, spreken ds. H. J. van Heerden, voor zitter van het CJMV en mevrouw Quis- pel-Tonsbeek, presidente van het Mels jesverbond CJVF. Tijdens deze bijeen komst zal ook een korte groet namens de Wereldbond worden uitgesproken door dr. Paul Limbert, de algemeen se cretaris van de T.M.C.A. Tenslotte spreekt de Utrechtse hoog leraar, prof. dr. G. C. van Niftrik, over: De jeugd in de wereld". „NIEMANDSLAND". Ds. Jan Wit, Waals predikant te Nij megen, schreef enige tijd geleden het grote Bijbelse spel: „Niemandsland". Dit spel ls gebaseerd op de geschiede nis van. het volk Israël op het moment, dat men het beloofde land zal binnen trekken. Het spel begint als de ver spieders uit het land Kana terugkeren en het volk zich de mededelingen van de tien mannen meer aantrekt dan het geen door Jozua en Kaleb wordt ver teld. Het spel wordt opgevoerd door een zestigtal leden van beide organisaties in Den Haag. De regie is in handen van Ad van Noort. De decors, waar aan bijzondere aandacht is besteed, zijn vervaardigd door de leerlingen van de Technische School in Den Haag. Ingezonden Mededeling (Adv.) HIJ IS EB WEER. WETTIGING. Wij bedoelen: de vraag over een huwelijk kunt U Inderdaad een hoofdbewoner, die een aantal wet ten stelt, waaronder: geen visite na 9 uur, nóóit meer dan twee man, alleen na toestemming per geval. Geen radio, geen andere muziek en geen kinderen. Jawel. Nog even verder gaan: geen ademhalen, niet hoesten en neus snuiten en geen krakende lakens. Wel flink huur betalen. Ook deze verhuurder (want dat is de hoofdbewoner) moet zijn huurders laten in het ongestoorde genot van het verhuurde. Deze huurders hebben alleen te waken tegen overlast, maar zijn verder volkomen vrij in hun doen en laten. VERZAKTE SCHUUR. In de loop van een tiental jaren is telkens de tuin verzakt en weer op gehoogd door de eigenaar. Maar de stenen loods kwam daardoor steeds dieper te liggen en is nu bijna on bruikbaar geworden. Kunnen wij nu de eigenaar verplichten om die loods weer bruikbaar te maken? Volgens ons wel. De verhuurder moet immers zorgen het verhuurde in goede en bruikbare staat te hou den. Die stenen schuur behoort tot het bruikbaar te houden verhuurde. Het is voor u wellicht beter, om eerst eens even contact op te nemen met bouw- en woningtoezicht. OPNIEUW BETALEN. Kort en goed: uw betalingsbewijs is zoek. Nu komt de leverancier en vraagt betaling voor die leverantie van bijna drie jaar geleden. Indien u niet kunt bewijzen, hoe dan ook, dat u reeds heeft betaald, zult u het nog eens moeten doen. Hoelang u een kwitantie moet bewaren, speelt daarbij niet zo'n grote rol. De boek houding moet tien jaar worden be waard. De algemene verjaringster mijn is dertig jaar. U ziet, nu uw geval nog maar twee en een half jaar geleden is, rest er weinig an ders. natuurlijk kind laten wettigen. Dat kan door een eenvoudige verklaring voor de ambtenaar van de burger lijke stand en brengt geen kosten mee. Door de wettiging krijgt het kind de status van wettig kind, met alle gevolgen, ook inzake erfrecht. Het kan ook later, door het vragen van „brieven van wettiging", aan da Koningin. In het laatst» geval is het beter maar aven door een advocaat de in gebruik, maar nu krijg ik in eens een aanslag voor personele belasting. Is dat juist? Belasting- vragen vallen in feite buiten de rubriek. Maar in dit geval: gemeu bileerd verhuurde kamers worden in de regel beschouwd als een apart perceel. Alleen als verhuur aan niet-gezinsleden plaats heeft, wordt afzonderlijk aangeslagen. ZEGELRECHT. Met het zegelrecht is het zo: Kwitanties van bedragen boven f 20 moeten van een zegel van stukken in orde te laten maken. TOEZIENDE VOOGD. Het aanvaarden van de toeziende voogdij brengt voor U geen enkel risico mee, lezer. De taak van de toeziende voogd is eigenlijk pas van betekenis, wan neer er bij de pupil financieel bezit is. Daarop, namelijk op het beheer hiervan, heeft de voogd toezicht. Zou door onvoldoende toezicht fi nanciële schade ontstaan, dan ls inderdaad de toeziende voogd hier voor aansprakelijk te stellen. In Uw geval is er echter geen sprake van bezit, zodat U praktisch geen func tie heeft. Tenzij de voogdes ernstig ziek zou worden en ln de voogdij moet worden voorzien. PERSONELE BELASTING. Ik heb twee gemeubileerde kamer» f0.18 zijn voorzien. Schuldbekentenissen en borgtocn- ten tot en met f 100 zijn onder worpen aan een zegelrecht van f 0.50. Daarboven, dus boven f 100, ls het zegelrecht f 1.Verzoek schriften aan de Koningin en an dere instanties zijn, evenals reques- ten en sollicitaties bij de overheid, vrij van zegel. TEVEEL POEZEN. Men kan ook van het goede teveel hebben. Poezen zijn neel aardig, maar wanneer de benedenburen er last van hebben, kan dit als over last worden beschouwd. Met alle gevolgen daarvan. Hiermee wijzen wij U de weg: bespreek de zaak met de eigenaar. Tenslotte heeft die er zelf toch ook wel enig belang bij. Want teveel poezen op een bovenhuis is niet erg bevorderlijk voor de woning! STEUN. Sociale Zaken gaat helemaal niet buiten zijn boekje, lezer, nu het U vraagt om een bijdrage ten behoe ve van Uw ouders. Is dat eigenlijk niet een beetje plicht? Hoe dan ook, gezien Uw inkomen, raden wij U aan om maar aan deze „aanslag" te voldoen. U zult een procedure toch wel verliezen. STORING. Als de radio erg stoort, kunt U de P.T.T. wel eens waarschuwen. Maar bij U is het alleen, wanneer er een lamp brandt. Wij vermoeden, dat het defect vrij snel is op te lossen. Met de beschouwing van de eigenaar zijn we het ook niet hele maal eeus. Hij zegt: de lampen branden en dus deed ik mijn plicht. Hij moet zorgen, dat OOK de tot het verhuurde behorende leiding in goede en bruikbare staat is. Dus ook bruikbaar voor de radio. Een vakman zal echter de oorzaak moe ten opsporen van die brommerij. VAN SCHOOL GEZONDEN. Een meisje van zestien jaar ls op een bepaalde school. Nu is ze enkele malen gesignaleerd met „een jon gen". Dat mag niet van de leiding van die school. Maar.... de ouders hebben er geen bezwaar tegen. Toen het meisje na „een preek" en over legging van een verklaring van de ouders „halsstarrig" bleef, werd ze van de school gezonden. En of dat nu maar zo mag? De leiding van de school maakt tenslotte uit, wie ze wel en wie ze niet op school wil hebben. Het kan een kwestie van beleid zijn. U zult er zich dan aan moeten onder werpen. Wij kunnen volledig onze mening voor ons houden over Uw vraag of wtj de „opvatting" juist vinden. Wel, ook dat ls een beleidskwes tie,.,, van de ouders. u rookgenot „filterende" Whiston- •lengte

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3