Scholenbouw te Goes brede besprekingen in leidde tot de raad De eerste bloesems zijn er Bouw van negen woningen te 's-Heer Hendrikskinderen Duinvernieling betekent een ramp voor Walcheren De heer H.C.van Donk te Goes op hartelijke wijze gehuldigd Het wordt een manie" Maar zonder hoofdelijke stemming werd het het principe-besluit tot bouw genomen Kruiningen schenkt Goes een wandbord Schuurtje afgebrand te Wolfaartsdijk /(iestdezeniiyde, Iciest RANG *t)e iwsnóp&u'tif- van demsie tang. Protestvergadering Walcherse bevolking Eindles aan R. LW. S. te Schoondijke Brand in loods van „Eiland Walcheren" „De Koebel" te Burgh wordt conferentieoord Nog niet overal, maar het begin is er Lijdt niet langer Vrijdag 4 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 GOES, 3 mei. De raad heeft vanavond tijdens de openbare ver gadering het principe-besluit genomen voor de bouw van drie nieu we scholen, de Prof. Dr. Kohnstammschool, de Prinses Beatrixschool en de chr. ulo-school. Maar alvorens het zover was hebben de raads leden uitvoerig gesproken over het voorstel. Praktisch allen waren het er over eens, dat de betreffende scholen vervangen dienen te worden. Alleen de heer R. Zuidema (AR) vormde als het ware de dissonant in dit gezelschap. Zijn bezwaren golden voornamelijk de vervanging van de Prof. Dr. Kohnstammschool en de Beatrix school. „Is het niet beter overleg te plegen om de scholen te verbete ren?" zo vroeg hij. „Dan zijn wij misschien 100.000,kwijt. En nu komt het op een half miljoen". Waar gaan wij heen? Hij vond het niet erg elegant en kon zich niet met de gedachtengang van de in specteurs verenigen. Volgens hem is toch nog altijd beroep moge lijk. Ook kan hij niet begrijpen, dat de Prinses Beatrixschool zo plot seling afgekeurd werd. burgemeester ten Kate heelt een en ander nader toegelicht. Wat de Prof. Kohnstammschool betreft: zelfs met 't krediet van f40.000, dat de raad eer tijds verleende, is er niets goeds van te maken. Met de meest ingrijpende wijzigingen zal de Beatrixschool afge keurd worden en voor uitbouw van de chr. uloschool is geen terrein aanwe zig. Kleine voorzieningen helpen niet. De heer Ha verhoek (arb.) verklaar de dat zijn fractie stellig niet akkoord zou gaan om aan de slechte scholen nog iets te spanderen. Hij wilde het zover krijgen, dat de afgekeurde scho len voorrang op de urgentie zullen hebben. De heer E. C. van Riessen (VVD) had met genoegen kermis ge nomen, dat de Kohnstammschool als nummer één op het principebesluit ge plaatst was. Geen bezwaren tegen het principe-besluit had de heer J. S. Vis- scher larb.), maar nadrukkelijk stel de hij, dat hij zich niet verder bindt dan het principebesluit. „Het wordt een manie om nieuwe scholen te bouwen", zo zei hij. We moeten de betekenis en de draagwijdte van de mogelijkheden van afkeuring niet onderschatten". Met reeële feiten dienen wij rekening te houden. Hij hoopte, dat B. en W. tot de voordelig ste oplossing zullen komen. b,en ander facet De heer W. J. J. Vroome (kvp) be lichtte een geheel ander facet, name lijk de verlaging van de leerlingen- schaal. „Veronderstel dat dit doorgaat" zo merkte hij op, „dan zijn wij er in de toekomst niet met de nieuwe scho len". Hij verklaarde, dat wij over twee jaar blij zullen zijn met dit principe besluit. Over de bouw van een car. uloschool is practisch niet gesproken. De heer Haverhoek vroeg of het technisch mo gelijk is tot hoogbouw over te gaan. Hij zou graag willen dat dit eens uit- geknobbeld werd. En is het niet mo gelijk, zo vroeg hij, de lagere school bij een uloschool te trekken, zodat een nieuwe lagere school gebouwd moet worden met minder lokalen. De heer Vermaire (midd.) kon zich na hetgeen gezegd was met het principe-besluit verenigen. Het voorstel werd tenslotte m.a.s. aangenomen. De heer Zuidema hand haafde echter zijn bezwaren. Andere agendapunten Erg geschrokken was de heer Zuide ma over het grote aantal politie-veror- deningen. Het was hem opgevallen, dat er meer dan 160 maal de woorden „het is verboden" wordt genoemd en evenzoveel malen „het is verplicht". Hij achtte het gewenst, dat er een be paling opgenomen wordt, waarin het verboden wordt zonder toestemming van B. en W. particuliere rusthuizen te openen. Verder deed hij de sugges tie, dat iedere school een stukje plant soen adopteert. Meer belangstelling van de jeugd voor het natuurschoon is toch wel nodig. Volgens wethouder Van Melle is er enige jaren terug al over gesproken met de hoofden van scholen, maar het schijnt dat het dood gelopen is. Hij vreesde, dat het weinig effect zou sorteren. Overigens was de heer Zuidema vol lof over de samen stelling van deze verordeningen en hij brachi hulde aan de commissie, waar in jer Vroome de ambtenaren ter .jrie nog betrok. ju j oehandeiing van het voorstel len van het exploitatie-overzicht in plan west drong de heer Vïsscher aan bij een dergelijke materie een inzicht in het totaal te geven. Dat werkt over zichtelijker. De heer M. den Bat (sgp) kon zijn stem niet geven aan het sub- sitievoorstel voor de chr. oratorium vereniging voor de uitvoering van „Ein Deutsches Requiem". „Een ver eniging die zich christelijk noemt, en met een dergelijk muziekstuk komt, zit naast de goede weg. Die Mis zal wel mis zijn" zo zei hij. De heer Vis- scher gaf B. en W. hierbij in overwe ging bepaalde richtlijnen uit te stip pelen inzake subsidie aan culturele GOES, 3 mei. Na afloop van de raadsvergadering heeft burgemeester Ten Kate medegedeeld, dat vanmiddag B. en W. van Kruiningen op bezoek zijn geweest en een prachtig wandbord hebben geschonken. Dit als blijk van waardering voor hetgeen de gemeente Goes heeft gedaan tijdens en na de ramp op 1 februari 1953. Het wandbord zal een plaats krijgen in de raadzaal. verenigingen, hetgeen door de heer Heyboer (CH) werd onderstreept. De heer Vroome verzocht B. en W. advies in te winnen bij de Ver. van Ned. Ge meenten. De voorstellen om het gasthuisbe- stuur te machtigen de rente en aflos sing te garanderen van de door de Stichting Streeklaboratorium op te ne men gelden in rekening-courant tot een maximum van f 100.000, inzake 't verlenen van subsidie voor het ambu lancevervoer, tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf van gymnastiekmateriaal voor de Prinses Margrietschool, van materiaal voor handenarbeidonderwijs voor de r.k. en chr. uloschool, van leermiddelen voor de uloschool op G.G. en tot het ver hogen van de vakantietoeslag van het gemeentepersoneel over 1956, werden z.h.s. aan. enomen. Rondvraag Tijdens de rondvraag vroeg de heer Polderman (CH) aandacht voor de volgeladen vrachtwagens, die van za terdags tot 's maandags op de Markt staan. „Kan hiervoor geen verbod uit gevaardigd worden", zo vroeg hij. De heer Van Riessen informeerde naar klachten over de sportterreinen. Er zijn inderdaad klachten, ze zijn door gezonden naar de commissie sportbe- langen. Hij zag graag, dat de raad op de hoogte wordt gesteld. De heer Ha- verhoek wilde het gemeentepersoneel op 5 mei een vrije dag geven, maar burgemeester ten Kate verklaarde, dat dit een maatregel is van de regering. „Ik vind dit niet juist" was het weder woord van de heer Haverhoek. De heer de Bat maakte tenslotte ernstige bezwaren tegen het internationale gymnastiek- en volksdansfeest, dat deze zomer gehouden zal worden. Kinderen speelden met vuur: WOLPHAARTSDIJK, 3 mei. Een kleine, maar felle brand heeft van avond te Wolphaartsdijk twee schuur tjes aan de Dorpsstraat volledig in de as gelegd, vermoedelijk doordat kin deren met lucifers in het stro speel den. Dankzij het snelle optreden van de brandweer konden de belendende percelen veilig worden gesteld. Om kwart voor zes werd de brand in het schuurtje van de melkhandel Ossewaarde in de Dorpsstraat ontdekt. In een ommezien was de gealarmeerde brandweer, o.l.v. commandant A. Schuit, ter plaatse, waardoor de vlam men geen kans kregen zich verder uit te breiden. Het houten schuurtje ging echter verloren, evenals het aangren zende van de gebroeders Meijaard. Omstreeks zes uur was men het vuur meester. De burgemeester en wethouders van Wolphaartsdijk waren op het terrein van de brand aanwezig, om zich per- sponlijk op de hoogte te stellen. Artikelen werden verwisseld U zult natuurlijk op de voorpagina van gisteren al vlug ontdekt hebben, dat er twee artikelen zijn verwisseld. Hetgeen over het wetsontwerp tot op heffing van de handelingsonbekwaam heid van de gehuwde vrouw werd ge schreven, kwam terecht onder de ope ningskop over het proces van Jung- schlaeger en omgekeerd. Een door de haast in de nachtelijke uren gemaakte vergissing, waarvoor wij onze excuses aanbieden. BRUIN1SSE Collecte. De Emmabloemcollecte heeft ƒ213,38 opgebracht. Ingezonden Mededeling (Adv.) Raadsvergadering te 's-Heer Arendskerke 's-HEER ARENDSKERKE, 3 mei. In de hedenavond gehouden raadsvergadering heeft de voorzitter medegedeeld, dat de Bouwkas voor de Ned. Gemeenten verge vorderde plannen heeft om buiten de bouwcapaciteit om zeven woningwetwoningen in 's-Heer Hen drikskinderen te bouwen. Vanzelfsprekend bestaat voor deze wo ningen veel belangstelling en het ligt daarom in de bedoeling binnen niet al te lange tijd met de bouw te beginnen. Voorts deelde de voor zitter mee, dat ook de bouw van twee woningwetwoningen hier voor is bouwvolume omdat de woningen in de plaats komen van de destijds verbrande huizen te 's-Heer Hendrikskinderen waar schijnlijk doorgang zal vinden. Verkrijgbaar in diverse fijne vruchtensmaken. los a 32 cent per 100 gram en in rollen a 17 cent. Let op de naam RANG op het be schermend omhulsel van elk „Rangetje" en op iedere rol. Bij de aanvang van de vergadering werd de heer J. Hommes, wethouder, hartelijk gefeliciteerd met zijn benoe ming tot Ridder in de orde O.N. Van het raadslid W. J. Vlieger (V.V. D.) was een schrijven binnengekomen, dat hij voor zijn functie bedankt. De heer De Vlieger is een zwager van de burgemeester en dientengevolge zal h(j zijn functie moeten neerleggen. Hij werd hartelijk dank gebracht voor het vele werk in het belang van de ge meente verricht. De Bijz. school te Lewedorp krijgt medewerking voor verbetering van de verlichting, waarop door de schoolarts was aangedrongen. Medewerking zal ook worden verleend voor betegeling van het speelplein van de chr. kleu terschool te 's-H. Arendskerke. Aan de heer J. L. Brasser werd eer vol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand. De burge meester werd benoemd tot bestuurslid van de centrale werkplaats „De Beve- landen". Tot gemeentelijke lijkschouwer wer den benoemd de artsen A. J. Zonne- vijlle en J. J. Gelderblom. De raad ging accoord met de grond- verkoop van de heer C. van Liere te Nieuwdorp (18 vierk. meter) voor het wegnemen van een gevaarlijke bocht bfj de ingang van de Achterweg al daar. Van de heer W. J. de Vlieger zal Gemeentebesturen zijn diligent MIDDELBURG, 3 mei. Het zou een ramp voor het gehele eiland Walcheren betekenen, indien de prachtige duinen, welke het om geven, tengevolge van de aanleg van waterstaatkundige werken zou den worden vernield. Dit gevaar bestaat momenteel en de Walcherse gemeentebsturen willen daartegen krachtig stelling nemen. Dit bleek duidelijk tijdens de vanmiddag in Hotel „De Burg" gehouden verga dering der vereniging van burgemeesters en secretarissen op Wal cheren. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. B. iuidema, Goes. Onderstreept werd, dat men de wa terstaatkundige belangen primair acht en dat men in de aanleg van voor de veiligheid van het eiland noodzakelij ke werken zal berusten. Maar krachtig werd bepleit deze werken zodanig te doen uitvoeren, dat het natuurschoon en de recrea tiemogelijkheden, die de duinen bie den, behouden blijven. Dit moet ook mogelijk zijn, al zullen de werken dan wat duurder komen. Dit echter is een offer, dat gezien de grote be langen, die op het spel staan, ge bracht dient te worden. Naar verluidt bestaan er bij rijks waterstaat ernstige plannen om een duinstrook van 1400 meter lengte tus sen Zoutelande en Westkapelle als het ware om te vormen, 'tengevolge waar van het fascinerende en bekoorlijke van het duingebied geheel verloren zal gaan. De vergadering, die onder lei ding stond van burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke en Bigge- kerke, was van oordeel, dat deze zaak niet alleen de gemeenten, die er di rect mee te maken hebben, aangaat, maar dat hier sprake is van een alge meen Walchers belang. Besloten werd, dat een kleine com missie uit de vereniging de kwestie na der zal onderzoeken en zal rapporte ren. Het is niet onwaarschijnlijk, dat daarna indien althans geen vol doende zekerheid wordt verkregen, dat met alle middelen naar het behoud van de duinschoonheid zal worden ge streefd een grote vergadering zal worden gehouden, waarin de Walcher se bevolking uiting zal kunnen geven aan haar ongenoegen over deze gang van zaken. BRANDWEER In de vergadering van b. en s. heeft voorts de inspecteur van het brand weerwezen uit Breda een overzicht ge geven van de toestand, waarin de brandweerapparatuur op Walcheren zich bevindt. Hij is voornemens eéh rapport over deze zaak aan ged. sta ten en de minister van binnenlandse zaken aan te bieden en kwam nu om na te gaan hoe de gemeentebesturen over dit rapport dachten. Er bleek uit, dat er aan de uitrusting nogal wat ontbreekt en dat er een bedrag van ruim één miljoen gulden nodig is om TILANUS SPREEKT TE SINT PHILIPSLAND GOES, 3 mei. Vrijdagavond 11 mei om half acht zal in hotel „De Druiventros" te St. Philipsland de heer H. W. Tilanus, de fractievoorzit ter van de Tweede Kamer voor de C.H.U. met het oog op de aanstaande verkiezingen een propagandarede uit spreken. een apparaat te hebben dat (ook in BB-verband) aan alle voorwaarden kan voldoen. Het spreekt vanzelf, dat de gemeenten dit bedrag zonder extra uitkeringen niet bijeen zullen kunnen brengen. In het algemeen onderschreef 25-jarig jubileum Firma van Oeveren te Yerseke recipieerde YERSEKE, 3 mei. Onder grote belangstelling heeft de firma L. P. J. van Oeveren ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan in het bedrijf aan de Oude Torenstraat gerecipieerd. In 'n humoristische toespraak bracht burge meester A. C. Willemsen hulde aan de eigenaar met zijn vrouw en zijn mede werkers met de enorme bloei der zaak. Vijf en twintig jaar geleden begonnen in een achterkamertje op de boerderij van zijn vader wist de heer van Oeve ren de zaak uit te breiden tot een provinciaal bedrijf van de eerste rang in auto's en autobussen. Meer dan honderd bloemstukken en tal van waardevolle geschenken werden aan geboden. Uit een kleine rijwielrepara- tiezaak is het bedrijf gegroeid tot een zaak, waarin de omzet in de honderd duizenden loopt. Veie autoriteiten kwamen gelukwensen aanbieden, In de achterzaal van Nolet werd nog een film gedraaid. men de conclusies van het rapport. De jaarvergadering zal op 14 mei as. in Veere worden gehouden. Op 29 mei a.s. gaat men een excursie onder nemen naar het Shellbedrijf te Pernis. Na de volgende gewone vergadering zal het nieuwe gymnastieklokaal der bloschool worden bezichtigd. SCHOONDIJKE, 3 mei. Aan veer tien leerlingen van de R.L.W.S., die met goed gevolg het eindexamen heb ben afgelegd, heeft de directeur, Ir. J. Roest, vanmiddag onder grote belang stelling het diploma uitgereikt. Allereerst sprak de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer M. J. Verbruggen een kort welkomst woord, waarna de openbare eindles kon beginnen. Bij de uitreiking richtte Ir. Roest zich persoonlek tot elke leerling. Ludwig Bonte uit St. Margriete (België) kreeg een bijzonder complimentje, omdat hij ondanks verre reizen en taalmoei lijkheden toch uitstekende cijfers had behaald. Voor de medalje voor de beste leer ling, de Dr. Huizinga-medalje, waren dit jaar twee gegadigden; zodat ook twee onderscheidingen werden uitge reikt. Zij gingen naar M. Dierings, Groede en Joël Clerck te Biervliet. A. v. d. Kerckhove te Groede won een ZLM-boekwerk en Daan Jansen uit Hoek kreeg een boekwerk van de CB TB. De geslaagden zijn: Jozef van Bellegem, Walter van Bel- legem te Ede; Ludwig Bonte, St. Mar griete (B.); André Cammaert, Schoon dijke; Jan Cappon, Zuidzande; Joël de Clerck, Biervliet; Machiel Dierings, Groede; Marinus van Iwaarden, Sluis; Daan Jansen, Hoek; Aimé van den Kerchove, Groede; Jan Lako, Aarden burg; Iz. Nortier, Oostburg; Abr. Tel lier, Aardenburg en Hyp. van de-Vij ver te Sluis. Niet geslaagd: één leerling. WOLF AARTSDIJK Collecte. De collecte, gehouden door de gemeente-werklieden voor de gezamenlij ke militaire tehuizen heeft 142,81 opge bracht Vonken uit lasapparaat MIDDELBURG, 3 mei. Doordat vonken uit een lasapparaat men was in één van de goten beugels aan het lassen oversprongen in het opgesla gen stro, ontstond donderdagmiddag om half drie brand in een loods van de Coöp. Landbouwvereniging „Eiland Walcheren" op het Industrieterrein. De Middelburgse brandweer bestreed het vuur met een zestal stralen, dat ge voed werd met zout water. Door het vuur ging 20 ton haverstro verloren, Ook het andere stro geperst dat zich in de schuur bevond, moet als verloren worden beschouwd. Het vuur woedde hevig en vond in het stro een gewillige prooi; de rook ontwikkeling was tot ver in de omtrek zichtbaar. Eerst rond zes uur kon een aanvang worden gemaakt met het nablussen. De schade aan het stro wordt voor lopig geschat op f 2500,-; daarbij komt uiteraard nog de verwoesting aan de schuur. Verzekering dekt evenwel de schade. De nablussingswerkzaamhe- den gingen de gehele nacht door. WEMELDINGE Overplaatsing. De wachtmeester der rivierpolitie, de heer C. Giljam, is op zijn verzoek overgeplaatst naar Hansweert. Gelicht. Het Duitse motorschip „Jose- pha", dat zaterdag in de buitenhaven na een aanvaring zonk, zal worden gelicht door Van de Taks Bergingsbedrijf uit Rotterdam. 80 vierk. meter grond worden aange kocht teneinde de voorgenomen ver betering van de toegangsweg naar de Quarlespolder te realiseren. Besloten werd een geldlening van de Stichting Rusthuis ouden van da gen, groot f 700.000 te garanderen. Bij de rondvraag kreeg de heer Zon neveld (CH) te horen, dat zeer bin nenkort zal worden begonnen met het maken van een rijwielbergplaats bjj de o.l.-school. Hij wees voorts op de verveloze toestand van de gemeente woningen. De heer De Koning (KVP) drong aan op meerdere bijeenkomsten van de raad. Een suggestie, waarmee de heer Sandee (AR) volledig kon in stemmen. GOES, 3 mei. Aan het begin van de Zandstraat in Burgh wordt mo menteel het conferentie- en vakantie oord „De Koebel" gebouwd. Dit ge bouw was na de ramp een geschenk van de Zwitserse kerken via de Stich ting Oecumenische hulp aan Kerken en Vluchtelingen. Het was oorspron kelijk te Zierikzee geplaatst en be doeld als noodhotel en voor sociale arbeid. Omdat het weinig meer ge bruikt werd, werd „De Koebel" aan geboden aan de Herv. gemeente te Burgh, die het gaarne heeft aanvaard en het als vereniging .-bouw en als conferentie- en vakantieoord hoopt te gebruiken. Het gevormde bestuur, waarvan Ds. J. Swaak voorzitter is, hoopt in dit gebouw iets van een Dorpshuis te verwezenlijken. Daar in geheel Noord-Zeeland geen conferen tie-oord is, verwacht het bestuur, dat „De Koebel" als zodanig van belang gaat worden. Gehoopt wordt, dat het gebouw op 1 juli in gebruik kan wor den genomen. „De Koebel" is een groot houten gebouw met een flinke recreatiezaal, twee slaapzalen, een zaal, die zowel als slaapzaal en als dagverblijf kan worden ingericht. Verder zijn er nog twee kamers en een volledig inge richte keuken. Bij het gebouw is een speelterrein, terwijl de duinen vlak bij zijn. Er is normaal plaats voor 45 personen, doch dit kan zonodig opge voerd worden tot 60 personen. JUDO EN JIU JITSU GOES, 3 mei Aan de sportschool Fa- lix Janssens te Goes slaagden voor de Blauwe Band Judo: A. K. Hamelink en J. de Jonge; voor de Groene Band: K. Kieviet; voor de Oranje Band: G. Eek- hardt; v. d. Gele Band: D. Filius; N. Fier- loos; A. Kosten; I. Beijerse; D. Kort; M. v. d. Male; C.è Schrier en W. Nuyten. V. d. Adsp. Oranje Band beneden 14 jaar: B. Wegner; E. W. de Lint; L. Versteegh en H. Colenbrander. Voor de Adspirant Gele Band beneden de 14 jaar: Frank de Haas; Jan Louisse; Peter Schermer en Salie Kroonenberg. Voor de Witte Band: B, Goedee; J. Telgenkamp; C. Schrijver; G. Beaufort; J. Bak; Ad Beaufort en K. Ver- Veertig jaar in dienst van 'i chr. onderwijs GOES, 3 mei. Het hoofd van de Chr. ULO-school te Goes, de heer H. C. van Donk, werd van avond tijdens een intieme bijeen komst in „De Korenbeurs" door bestuur en personeel hartelijk ge huldigd in verband met het feit, dat hij veertig jaar aan het chris. telijk onderwijs verbonden was. Dertig jaar hiervan heeft de jubi laris zijn beste krachten gegeven aan het onderwijs in Goes. De voorzitter van het bestuur, de heer C. Post, bood de jubilaris namens GOES, 3 mei. Het warme weer van de laatste dagen heeft in de Zuid-Bevelandse fruitboom gaarden een ware verandering teweeg gebracht. Eensklaps zijn de knoppen sterk gezwollen en bij enkele fruitsoorten zijn ze zelfs al open. Het is nog niet druk, maar het begin is er weer. Nog enkele dagen en dan zullen er in de omgeving van Goes, Ka- pelle en Wemeldinge weer fraaie plekjes te vinden zijn waar het wit van de perebloesems over heerst. De eerste perebomen to nen nu namelijk reeds, zij het nog heel schuchter, hun bloe sems. Het komende weekend zul len er meerdere rassen volgen. Zo is het ook met de kersen. Ook hiervan zijn eensklaps de eerste bloesems te voorschijn gekomen en als het weer goed blijft zal het maar enkele dagen meer düren of de kerseboomgaarden, welke er nog zijn op Zuid-Beveland, zijn getooid met een prachtig gewaad van witte bloesems. Hetzelfde geldt voor de pruimen. Wij ho pen u regelmatig op de hoogte te houden van de stand van zaken ten aanzien van de bloeiende fruitbomen. Het komende week end kan het dus al mooi zijn en kan het de moeite reeds lonen om vanuit Goes b.v. een fietstocht te maken langs Kapelle-Biezelinge. Dan komt men door het hart van de Zuid-Bevelandse fruits treek. Dit. wil. overigens niet. zeggen dat er ook in de Zak van Zuid-Beve land of in de omgeving van 's-H. Arendskerke geen prachtige tochten zijn te maken. Alleen treft men daar wel veel appel percelen aan en hiervoor is het nog te vroeg. Die bloeien nog niet. De bloei van de vroege pe ren, pruimen en kersen> welke dan nu begint te komen, is dit jaar belangrijk later dan in nor male jaren. Het verschil bedraagt zeker een week. De mogelijkheid is hierdoor groot dat bij aanhou dend warm weer ook de bladont wikkeling heel sterk doorkomt en er dus sprake kan zijn van een „groene bloei", welke maar kort duurt. het bestuur en het personeel een ca deau aan. Spreker noemde de jubila ris iemand, die altijd bezield is met werklust, hetgeen grote bewondering afdwingt. Mevrouw Van Donk ontving bloemen. De heer Post feliciteerde tevens de heer E. van der Zee, penningmeester van het schoolbestuur, die de gouden medaille van de orde van Oranje Nas sau onlangs in ontvangst mocht ne men. De hetr Van der Zee dankte de voorzitter voor de felicitatie en gaf vervolgens een historisch overzicht van de verschillende werkzaamheden, die de jubilares vanaf de proefles tot heden heeft verricht. De school is vanaf dat ogenblik gaan groeien, aldus spreker. Hij hoopte dat de jubilaris in de toekomst in een nieuwe sobcol zal mogen doorwerken. Merjuffrouw J. A. Cysouw feliciteer de de heer Van Donk namens de per soneel en wenste hem Gods kracht toe voor de komende jaren. De sec retaris van het bestuur, de heer Jacq. de Smit, noemde de jubilaris iemand die vele mensen verstandelijk, geeste lijk en lichamelijk verzorgt resp. als schoolhoofd, als ouderling der Geref. kerk en als reisleider der Ned. Chr. Reisvereiiigmg. Tenslotte sprak Dr. Stam de jubila ris enkele waarderende woorden toe. Ingezonden Mededeling (Adv.) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apth. en drog. f 0.95, 2.40. KOUDEKERKE Collecte. De opbrengst van de Simavi- collecte bedroeg 61,90 en van de Emma bloemcollecte 73,53. 1

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2