Kaap óp die kale seftimr met BEURS MARKT VEILING UIT ZEELAND'S STEDEN Nieuws uit de Provincie Voorlopig Ned. elftal won met 3-2 van Portsmouth &cJhx>c>-t De fatale datum Het „Ministerie van Goes Koopal scoorde tweemaal; Abe in vorm Goed korfbal op de Goese markt KERK •n Middelburg Goes „Huis zonder vensters' Herriekeuringen in Z. Vlaanderen Donderdag 3 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 7 In het Feijenoord-stadion te Rotterdam ROTTERDAM, 2 mei Het voorlo pig Nederlands elftal heeft aan het oefenduel met de Engelse eerste divi sieclub Portsmouth een 32 score overgehouden. Die uitslag schonk de 28.000 toeschouwers In het Feijenoord- stadion echter geen volledige voldoe ning. De overwinning had groter kun nen en moeten zijn tegen deze spar ring partner, die zich bij lange na niet voor honderd procent gaf. De Nederlandse voorwaartsen heb ben echter verscheidene goede kansen niet benut. De toeschouwers toonden zich extra erkentelijk voor de briljante acties van Abe Lenstra, die er kennelijk van genoot, het vlakke vakantievoetbal te kunnen verlevendigen met fonkelende staaltjes uit zijn bekende, maar toch altijd weer verrassende arsenaal. Zijn „juwelen" van zogenaamd achteloze passes hebben nog altijd niets van hun gkjis verloren. Twee van de drie Ne derlandse doelpunten het eerste en het derde zijn uit Abe's voorberei dend werk ontstaan. Goalgetter Bram Appel heeft er echter dit keer niet van kunnen profiteren. Hij miste de ge hele avond het zo nodige gevoel voor de juiste richting. Middenvoor Koopal aanvankelijk ook. Hij opereerde toen meestal op de vleugels. Hij was weer bijzonder actief en heeft met twee mooie doelpunten zijn plaats voor de wedstrijd tegen Ierland, op 10 mei in Rotterdam, veilig gesteld. De Fejjenoorders Moulijn en Bosse laar de eerste wat opvallender dan de tweede vormen ongetwijfeld be langrijke schakels in de voorhoede. BETREKKELIJKE WAARDE In de middenlinie heeft Brooymans (Willem II), die de geblesseerde No- termans verving, evenmin voldaan als bij andere gelegenheden in de voor hoede. Klaassens was goed zonder meer en hetzelfde geldt voor het drie manschap in de achterhoede. Stopper Van der Hart legde de invaller-mid denvoor Henderson zonder al te veel moeite aan banden. Rechtsachter Wiersma trof eveneens een reserve te genover zich, die hem niet voor grote problemen stelde. Odenthal verrichtte zijn taak als linksback zonder te schit teren, naar behoren. Het is niet waar schijnlijk dat Kuys, die bij een huise lijk ongeval een middenhandsbeentje brak, op 10 mei zal kunnen voetballen. Doelman De Munck had een kalme avond. Als „generale repetitie" heeft de ontmoeting met deze Britse club slechts betrekkelijke waarde gehad. HET SPELBELOOP In de eerste minuten beperkten de ploegen zich tot terreinverkenningen. Na zeven minuten, toen Lenstra een pass gaf naar Koopal kwam het Engel se doel voor het eerst in gevaar. Het schot van de man uit Venlo was ech ter te onzuiver. De volgende aanval was raak. Weer was Abe de opbouwer ervan, Moulijn die opviel door uitstekend opstel len ontving het leder van de Fries en het schot van de Fejjenoord-man bleek keeper Uprichard te machtig (1 0). In de 16e minuut werd De Munck voor het eerst ernstig belaagd. Vallend wist de „zwarte panter" echter links binnen Rees een kans te ontnemen. Maar in de 25e minuut was het Har- ris, die de Nederlandse doelman na 'n pass van Rees sloeg (11). In het tweede kwartier was er van het Nederlandse overwicht niet veel meer over. TWEEDE HELFT Koopal en Bosselaar maakten het de Engelsen na de rust aanvankelijk las tig, Appel toonde (even) zijn schut- terscapaciteiten. Van 20 meter vuurde hü een kogel af op Uprichard. Het schot ketste af op het lichaam van de Engelsman en. resulteerde in een cor ner. In de 17e minuut gaf linksbuiten Penk een voorzet die midden voor het Nederlandse doel werd ingekopt door de vrijstaande Gordon. Van twee me ter afstand gaf hij de Munck geen kans (12). In de 21e minuut bracht Koopal met een schitterende goal de partijen op nieuw op gelijke voet. Hij schudde linksachter Pickett als een terrier van zich af en knalde de bal tomeloos naar de rechterhoek (22). Na een half uur moest rechtshalf Brooymans zich wegens een lichte beenblessure laten vervangen door Bak (Feijenoord). Een schot van Koopal bracht Ne derland in de 33e minuut de vierde hoekschop. Bosselaar nam hem. Len stra ving het leder op en plaatste te rug naar Koopal. Ditmaal had de V.V. V.-er mepr succes. Zijn harde schot verdween naast keeper Uprichard in de touwen (32). MIDDELBURG, 2 mei Een uit hoek van Engeland. Een oud landhuis. Een kast, met een tweeledige grillige functie. Luchters met kaarsen. Nood weer. Bliksemschichten, die het sinis tere van een schaars verlichte ruimte nog verhogen. Een testament, dat eerst een maand na het verscheiden van de erflater mag worden bekend gemaakt. Exotische bedienden, onheil spellend en onberekenbaar. Een der gelijke omgeving is voor een schrijver een dankbare achtergrond om een thriller tegen te plaatsen. „De fatale datum", van Frenk Aylmer is een der gelijk stuk vanavond werd het in de Schouwburg opgevoerd door de tonelisten van de personeelsvereniging der gemeente Middelburg met een zeer bijzondere inslag, die tot kort voor het einde een even bijzondere op eenhoping van ontknopingen krijgt. Bij deze summiere weergave van de inhoud willen wij het gaarne laten; morgenavond gaat het stuk namelijk voor de korfbalvereniging Swift. Ingezonden Mededeling (adv.l IN 11 FLEURIGI TINTEN. MAT EN GLANZEND Zaterdag propagandawedstrijd Rest van ZeelandSwift GOES, 2 mei. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld wordt zaterdag a.s. op de Goese Markt een propagan- da-korfbalwedstrijd gespeeld tussen de kampioen van Zeeland, Swift, en een twaalftal, dat onder de naam „Rest van Zeeland" uitkomt en waarin pro minente Zeeuwse spelers en speelsters zijn opgenomen. De volgende spelers (sters) zijn uitgenodigd een plaats in dit twaalftal m te nemen: Aanval: Dames: L. Klap-Drijgers (de Poel), T. Dekker-Quellery (Luctor); Heren: W. de Waard (Olympia), T. v. Talen (Togo). Middenvak: Dames: C. Schippers (Tjoba), J. van de Zande (Vios); He ren: D. Pietersz (Scampolo), M. Stroo- snijder (Zeelandia). Verdediging: Dames: W. Wisse-Adri aanse (Animo), A. Blok-Schouwenaar (Zeelandia); Heren: J. Wisse (Animo), J. van Dalen (Togo). Bovenstaande dames en heren ko men momenteel regelmatig in de com petitie uit, terwijl het Middelburgse Swift pas in begin September aan de landelijke competitie gaat deelnemen, hetgeen dus inhoudt, dat de hoofdste delingen onmogelijk hun oude vorm zullen kunnen ten toon spreiden. Mo gelijk zal er dus zaterdag a.s. van een geljjkopgaande strijd sprake kunnen zijn. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Berkenwoude (Z.H.), S. Riemens, laatstelijk pred. te Willems oord te Zeist; te Hengelo (O)., B. J. Lietaert Peerbolte, em. pred. te Leeu warden. Benoemd tot vic. te Creil (NOP), J. v. d. Linde, vic. te Zeist; tot voorgan ger der Vrijz. Herv. te Bussum, S. Rie mens te Zeist. Tweetal te 's-Gravenhage, (vac. dr. W. J. de Wilde) Dr. C. P. van Andel te Borne en P. W. Spruujt te Amster dam. Bedankt voor Putten (Gld.), J. Zwjj- nnenburg te Kinderdijk; Voor Vlaar- dingen, H. S. J. Kalf te Bennebroek. Geref. Kerk Beroepen te Wetsinge-Sauwerd, K. H. Schüring te Erika (D.); te Ee (F.), R. J. Beukema te Berkum. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Middelburg: M. S. Roos te Zwijndrecht en M. Tanis te Urk. Geref. Gem. in Ned. Beroepen te Vlissingen, Chr. v. d. Woestijne te Barneveld. Vrij Evang. Gemeente Bedankt voor de benoeming van pred. in alg. dienst, Ds. D. W. Veld kamp te Hilversum: Benoemingen Geref. U.L.O.- Als opvolger van de heer J. IJsselstein. die met pensioen gaat, werd benoemd tot hoofd van de U.L.O.-school aan de Nieu we Haven de heer F. Rhebergen, thans onderwijzer U.L.O.-school te Utrecht In de vacature A. J. van Rutten werd tot leraar aan deze school benoemd de beer E. Wester te Gorredijk. Jaarvergadering Achilles De Middelburgse gymnastiekvereni ging Achilles hield haar jaarvergade ring, welke bij ontstentenis van de heer K. de Vries werd geleid door de heer P. Kooman. Deze dankte in zijn openingswoord directeur-leider Jan Bal, de heer A. Kooman en de ver schillende hulpleiders en -leidsters. In verband met de slechte opkomst werd besloten de bestuursverkiezing tot een volgende vergadering aan te houden. Het vrij uitgebreide werk programma werd goedgekeurd. Het vermeldt het deelnemen aan wandel tochten en gymnastiekwedstrijden, het houden van onderlinge wedstrijden, het afnemen Van de' vaardigheidsproe- ven en het organiseren van wandel tochten. De signaalafdeling zal ook dit jaar weer tal van festiviteiten opluis teren. Zilveren jubileum bij de PZEM Dinsdag vierde de heer P. d'Hondt, Hoofdboekhouder bij de PZEM zijn zilveren dienst jubileum. Des morgens werd de jubilaris met echtgenote en kinderen ontvangen op het directie kantoor, waar hij op hartelijke wijze werd toegesproken door de directeur Ir. T. Michielsen, die hem dank bracht voor de aan het bedrijf bewezen dien sten en hem de gebruikelijke envelop pe aanbood. Des avonds recipieerde de heer d'Hondt te zijnen huize, waar ve le collegae hun gelukwensen aanboden en tijdens welke bijeenkomst namens het personeel een blijvend aandenken werd aangeboden. Ook namens de Personeelsvereniging werd een ge- geschenk aangeboden. Voor Mevrouw d'Hondt waren er bloemen. Vlissingen Gevelrestauratie van „De Meerpaal" gaat door De gevelrestauratie van het chr. mi litair tehuis „De Meerpaal" kan door gang vinden. Een bedrag van f 4140,52, het batig saldo van de gehouden bazar ter gelegenheid van het 80-jarig be staan der afdeling Vlissingen van de Kon. Ned. Militaire Bond Pro Rege werd bestemd voor het fonds gevel restauratie. De overdracht van dit be langrijke bedrag vond plaats in de f teravond gehouden jaarvergaderi Voorzitter Joh. P. Ventevogel kon een groot aantal leden verwelkomen, wat nog nimmer in het verenigingsleven is voorgekomen. De heer Ventevogel hoopte op een blijvende belangstelling voor het werk in alle afdelingen van Pro Rege, als ruggesteun in het vaak zo moeilijke werk. Het jaar 1955 lever de een verlies op van f 757,43. De be groting over 1956 geeft een tekort aan van ruim f 5.000.Bij de bestuurs verkiezing werd de heer F. D. G. Prins, die reeds 20 jaar als bestuurslid zit ting heeft, herkozen. In de vacature L. D. Joziasse werd gekozen Mevrouw T. M C. Kuyper—van Duine. De voorzit ter der bazarcommissie, de heer C. J. P. van Keulen bracht hierna verslag uit van de gehouden bazar en overhan digde een spaarbankboekje met het gestorte bedrag aan de voorzitter, die dank bracht, mede namens het hoofd bestuur, voor dit jubileumgeschenk. Naar raming zal met de restauratie van de voorgevel een bedrag gemoeid zijn van 20.600.De gevel valt ech ter onder Monumentenzorg, zodat ver moedelijk het Rijk 60 pet, de provin cie 15 pet en-de gemeente 10 pet zal bijdragen, maar ook de zijgevel en de achtergevel moeten dringend hersteld worden. Met het bijeen gebrachte be drag is men echter flink op weg. Tot slot werden enkele fraaie films ver toond. Classis Middelburg vergaderde MIDDELBURG, 2 mei. In de verga dering van de classis Middelburg der Geref. Kerken werden gekozen tot afge vaardigden naar de a.s. part. synode van Zeeland als primi-predikanten ds. W. J. Meister van Middelburg en ds. S. van Wouwe van Serooskerke, als primi-ou- derlingen A. Geschiere J.H.zn. van Grijps- kerke en S. Simonse van Sint Laurens. Als secundi-predikanten ds. C. Boon van Sint Laurens en drs. A. Verschoor van Vlissingen en als secundi-ouderlin gen J. Bosselaar van Aagtekerke en P. Meijers van Serooskerke. Jaarvergadering toneel vereniging In restaurant „De Opril" hield de to neelvereniging van de Chr. Besturen bond gisteravond haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer M. Pauwe. Secretaris en penningmeester resse brachten hun jaarverslag uit. De heer L. M. Hollestelle en Mevrouw C. Rinders werden in het bestuur herko zen. Na stemming werden 5 nieuwe leden toegelaten. De heer L. M. Holle- stelle liet op zijn band-recorder enkele gedeelten horen uit de opgevoerde to neelstukken van het afgelopen seizoen. Verder waren er nog enkele voor drachten te beluisteren. Kerkdienst na kranslegging Het gemeentebestuur van Goes ver zoekt ons teneinde misverstand te voorkomen mede te delen, dat de protestantse kerkdienst in de Grote Kerk, die geleid wordt door Ds. R. A. Flinterman, na de bijeenkomst op de Markt en de kranslegging zal worden gehouden. Financiële commissie over de scholenbouw De financiële commissie heeft zich beraden over het voorstel van B. en W. inzake de scholenbouw en zij merkt daarbij het volgende op: In 1954 is een krediet toegestaan van 40.000,voor verbetering van de Prof. Dr. Kohn- stammschool. Toen leefde blijkbaar toch de gedachte, dat met dit bedrag de school weer bruikbaar kon worden gemaakt. Thans komen B. en W. met de mededeling, dat deze school, alsme de de Prinses Beatrixschool worden af gekeurd, hetgeen bevreemding wekt. In verband daarmee rees de vraag of deze scholen kunnen wor den verbeterd, hetgeen altijd belang rijk goedkoper is dan nieuwbouw. Het regisseren van een dergelijk to neelspel is geen eenvoudige opgave; een forcering of overdrijving en het drakerige is volkomen. Onder regie van de heer C. van Hoek kwam het stuk echter voor de debutanten in deze toneelgroep was de opgave dub- belzwaar aanvaardbaar voor het voetlicht. Enkele onregelmatigheden waarvan nog een deel op naam van de inspecienten komt, zullen bij de her opvoering gemakkelijk kunnen wor den vermeden! Opvallend was, dat 't spelniveau in het derde bedrijf aan zienlijk hoger lag dan in de twee eer ste bedrijven, toen de opvoering de vereiste beklemming en overtuiging miste. De heer J. van der lande le verde een uitstekende prestatie met zijn vertolking van een enigszins gro teske kand. notaris; de heer H. de Heer creëerde met zorg een Chinese bediende. Ook de anderen, de dames A. Bruggeman-Zondervan en M. Len- selink-Blokpoel en A. van Dalen en de heren Th. J. Schuitemaker, C. de Nijs en H. Moor droegen het hunne bij tot het slagen van de opvoering. Het decor was door de heer J. Maas keurig verzorgd. Het -;rime was van de heer I. Lorier. De heer J. M Gel- jon bood de tor-disten een attentie aan. GOES, 2 mei Het toneelstuk „Huis zonder vensters' dat „Onderling Kunst genot" hedenavond in de Prins van Oranje voor het voetlicht bracht, heeft niet nagelaten diepe indruk te maken op het vrij talrijke publiek. Daar was de inhoud van het stuk naar en dat was ook te danken aan 't spel van deze toneelvereniging. Over de wijze, waarop het uit twee bedrij ven bestaande spel werd opgevoerd,, moeten wij woorden van lof laten ho ren. Stuk voor stuk waren de acteurs en actrices voor hun rollen berekend. Men had zich ingeleefd in de karak ters. Het spel van deze dillettanten grensde dikwijls aan dat van beroeps toneel. Het is ons niet mogelijk elk der spelers afzonderlijk te bespreken. Zij vormden echter samen een goed team, dat aan het slot van het publiek een ovationeel applaus kreeg. De inhoud van het stuk was dra matisch en vooral tegen het einde, zwaar geladen. Het korte gegeven: een vader vermoordt zijn rijke zuster om zijn blinde zoon in het bezit te stellen van de effenis. De moordenaar tracht SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Nederl. 1953 9814 Nederl. 1947 97/ 97 Dollarlening '47 9654 96 Invest. Certif. 97/ 971-4 Nederl. 1962-64 9714 97/ Grootboek 1946 9344 9344 Cultuurbank 62 62 Nat. H. Bank 144)4 143 Ned. H. Mij. 222 22114 AK.U. 30754 30954 Bergh's J. 302)4 30254 Berkei's Patent 189 189 Calvé Delft 337 355 Fokker 32254 324*/, Gelder Zonen 26114 262 Kon. Hoogovens 360 Ned. Ford 45954 460 Ned. Kabelf. 339 340 Philip's Gloeil. 33354 33114 Dito 6 pref. 203 20314 Unilever 40744 42344 W. Fijenoord Billiton I rubr. Billit. II rubr. 28254 Dordtsche P. Dito 7 pref. K. Olie 100 80554 802 K. Olie 1000 806)4 80454 Moeara Enim 1241 A'dam Rubber 10544 Bandar Rubber 165L Kend. Lemboe 73 O. Java Rubber 47L De Oostkust Serbadjadi 44)4 Holl. Am. lijn K. J. Ch. Pkvt. 211*/ N.B. Kon. Boot 19154 Kon. Paketv. 19944 K. Rott. Lloyd 190 Ned. Schvrt. U. 203 Omm. Sch.vrt. 313 St.v.Mij. Ned. 206 H.V.A. 12444 Java Cult. 7954 N.I.S.U. 78 Vorstenlanden 40 Ver. Deli Mij. 14954 Senembah 92L Müller Co. 359/ Amsterd. Bank 246 Esc. Bank 205L Rotterd. Bank 227 Twentse Bank 23144 N.B. Aniem Overzeese Gas 169/ 1245 10244 164L 73 46L 42 198 206 190 19754 188/ 199)4 315 205 124/ 78 77/ 39)4 1494a 85 358 245/ 200L 225 168 Borneo Sumat. 114 Internatio 147/ Am. Motors 6)4 Am. Radiator 2254 Am. Smelting 56 Anac. Copper 7944 Bethl. Steel 16344 Chrysler 71/ Ford Canada General Motors 4444 Intern. Nickel 94/ Kennecott 136 Rep. Steel 4844 Stand. Brands 41 U.S. Steel 6144 North Am. Co. Cities Service 68 Cont. Oil 120 Micont. Oil Philips Oil 100/ Shell Oil 8454 Tidewater 4654 Baltimore 5254 Ches. Ohio 6644 Miss. K. Texas 16 New York C. 4454 Pennsylvania 2714 Canadian Pac. 3444 113 147 2254 56)4 7744 16354 4344 94)4 13344 4744 40/ 61/ 6814 120 101 83/ 46/ 52/ 66/ 27/ 34)4 de schuld te schuiven op het dienst meisje, doch tenslotte blijkt toch wie de werkelijke moordenaar is. Er is dan echter al heel veel gebeurd. Dit to neelstuk had geen gelukkig slot. Dat hoeft ook niet altijd het geval te zijn. In het leven is er ook niet steeds een happy end. En toch, dit toneelstuk heeft ons de triestheid van het leven laten zien, het egoïsme, de verduive- ling van de menselijke geest en toen, toen viel het doek. Een man was on dergegaan in de ellende, die hij zelf anderen wilde berokkenen. Er was voor hem In dit stuk geen perspectief. Misschien een tikkeltje uitzicht in de filosofie, in het horizontale, doch het echte uitzicht ontbrak. Het verticale namelijk. Br. Zaterdag wordt sportmiddag Wissekerke gehouden WISSEKERKE, 2 mei Zaterdag middag organiseert de sportvereniging Wissekerke een sportmiddag. Het pro gramma vermeldt atletiekwedstrijden, alsmede een voetbalwedstrijd tussen Wissekerke en Vlissingen in, dat deze week het kampioenschap van de re serve eerste klasse van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. behaalde. Wissekerke zal voor deze wedstrijd versterking krijgen van enkele spelers van Colijnsplaatse Boys. ii is aan de chr. ulo-school lokalen bij te bouwen. Van deze school kan moeilijk worden aangenomen, dat ze nu reeds onbruikbaar is. Het is betreuren, dat een dergelijk gebouw aan de be stemming van school moet worden ont trokken. De commissie heeft met be zorgdheid van dit voorstel kennis ge nomen, omdat de uitvoering grote ka pitalen kost. Voor andere noodzake- lijke uitgaven blijft geen of althans Verder rees "de vraag of het mogelijk "weinig ruimte over. ANNA JACOBAPOLDER Feest. Door het Oranje-comité waren op Koninginnedag verscheidene spelen georganiseerd. Des middags was de schooljeugd aan de beurt en des avonds konden de ouderen hun hart ophalen. De uitslagen waren: ringrijden: le K< Moerland; verspringen: 1 Piet Hamelink; hoogspringen: 1 Jan Zuidweg; stoktrek- ken: 1 J. Verhage; stoelendans: le groep: mevr. QuistAbrahamse en 2e groep: 1 Coba Lindhout. COLIJNSPLAAT Herdenking. Ter gelegenheid van de herdenking van de bevrijding en van hen, die hiervoor hun leven gaven, zal vrijdagavond om acht uur in de Herv. kerk een interkerkelijke her denkingsdienst worden gehouden. Hierin zullen de beide plaatselijke predikanten voorgaan. K RABBENDl ]KE Onderscheiding. Voor het front van de troep zijn de heer J. J. Maas, officier 1ste klasse bij de Kon. Marine de versierselen uitgereikt, daar hij is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau met de Zwaarden. De heer Maas is een zoon van de familie Chr. Maas in de Doelstraat en zijn schooljaren heeft hij doorgebracht op de chr. school in de Wilhelminastraat. Thans is de heer Maas officier van de administratie aan het marine-hospitaal te Overveen. Half mei hoopt hij naar Wil lemstad op Curasao te vertrekken. KRÜININGEN Oranjefeest. Kruiningen heeft Oranje feest gevierd in het Dorpshuis. Tijdens een feestelijke bijeenkomst werd een programma afgewerkt, waaraan praktisch alle verenigingen deelnamen: de kon. harmonie E.M.M. met tamboers en bla zers, de beide zangverenigingen „Jubilate Deo" en „Crescendo", een Ambonezen- bandje en de gymnastiekvereniging. Ter afwisseling trad een goochelaar óp. Des middags hebben de kinderen van een ge varieerd programma genoten, tijdens wel ke de mandolinevereniging „Excelsior" voor de gezelligheid zorgde. NIEUW- EN ST JOOSLAND Koninginnedag. De Muziekver. „Onda" bracht oXv. de heer J. Meliefste na een rondgang door het dorp de burgemeester een serenade. Hij werd toegesproken door de voorzitter der buurtvereniging, de heer A. C. Polderdijk. De burgemeester ant woordde daarop. Na aanbieding van ver versingen aan bestuur en muzikanten ten huize van de burgemeester volgde een tweede rondgang. OOST- EN WEST-SOUBURG Feest. Op de morgen van Koninginne dag zijn de schoolkinderen toegesproken door burgemeester Stemerding. Zij zon gen met begeleiding van „Vlijt en Vol harding" enkele liederen. Daarna werden kinderspelen gehouden op de speelweide aan de Spoorstraat. Des avonds maakte .Vlijt en Volharding" een rondgang door de gemeente. Acht leerlingen van de ex. me iklas 5-jarige HBS-B van het chr. lyceum voor Zeeland te Goes hebben zoals wij gisteren reeds berichtten dins dag een schertsministerie gevormd. Hierbij een foto van de exellenties- van-één-dag. Eerste rij, v.l.n.r.: H. Stam, mej. L. Breas, W. Davidse, twee de rij v.l.n.r.: K. van Veen, M. Sinke, J. Florusse, J. Buyse en A. Verburg. RILLAND-BATH Koninginnedag. De Oranjever. „Julia na" organiseerde een kinderfeest. Des morgens kregen alle leerlingen een trac- tatie, waarna zij voor het gemeentehuis zongen met begeleiding van de accorde onclub „Erato". Daarna volgden kinder spelen. Des middags was er een optocht van versierde wagens, fietsen en steps. De jury (mevr. Wanrooy te Bergen op Zoom, mevr. Noteboom te Krabbendijke en de heer B. W. Alink te Wemeldinge) kende als volgt de prijzen toe: 1 Hollands Glorie. 2. Lentekoningin. 3. Sneeuwwitje. Fietsen: 1. Koos Verlare. 2. Piet Rijnberg. 3. Adri Blok. De jeugddrumband „Kin dervreugde" uit Bergen op Zoom en de fanfare „Rillandia" liepen al spelend in de optocht mee. Bij het gemeentehuis hield burgemeester Jobse een korte toe spraak. Op het sportveld werden twee voetbalwedstrijden gespeeld tussen Ril land en Philips uit Roosendaal. De Ril- landers wonnen beide partijen. Des avonds gaf de toneelclub der Oranjever eniging in Zaal Colpaart een uitvoering van het blijspel „Mijn vrouw verlangt salaris", waarna Snip en Snap op de planken verschenen met de revue „Zeven dagen naar Parijs". Voorzitter J. A. Boot deelde o.m. mede, dat de vereniging bijna 300 leden telt. SINT ANN ALAND Feest. T.g.v, Koninginnedag heeft „Ac celerando" een muzikale rondgang door de gemeente gemaakt o.l.v. de heer M. P. Lanooy. Voor de woning van burgemees ter J. v. d. Bos werden enkele liederen gespeeld. Val van bromfiets. De heer J. Vermaas, Nieuwstraat, is op de Javadük van zijn bromfiets gevallen. Met ernstige hoofd wonden en een beenbreuk is hij naar het Gasthuis in Bergen op Zoom gebracht. VEILINGBERICHTEN BERGEN OP ZOOM, 2 mei. An dijvie 93—97; Rode kool 16—30; Breek- peen 5—10; Prei 20—51; Radijs 7—20; Sla 7—22; Stoofsla 27—31; Spinazie gesneden 1344, idem gestoken 12—19 Witlof 14—51; Rabarber 4—18; Raap stelen 1318; Bloemkool 3466; As perges 170710. Appelen. Jonathan 65; Golden Deli cious 60. EIERMIJN BERGEN OP ZOOM, 2 mei. De AVM eiercommissie heeft de consump tieprijs voor de eieren vanaf vrijdag 4 mei a.s. als volgs vastgesteld. Prijsklasse I 0,165; II 0,155; III 0,145; IV 0,135. MIDDELBURG, 2 mei. Aardappe len: Furore gr. 16.60—16.70; Koopm. BI. gr. 17—18.50; Vroege aardappelen (kas) drielingen 151. Groenten: Bloemkool A 8087, B 61 83, C 3859, D 28; Kropsla A 11—21, B 619, C 513; Komkommers A 65 66, B 53—54, C 42; Radijs 13—25; Bos- Raapstelen 518; Snijsla 1641; Spi nazie 19^—35; Rabarber 1629; Poste lein 8597; Andijvie 79105; Witlof 41—63; Prei 36—65; Rode kool 8—21; Wijnpeen 6—12; Kroten per kg 6—8. De eerste kasaardappelen werden aangevoerd door de heer L. Suurmond te Souburg en de eerste raapstelen door de heer C. W. Bommel jé te Oost- kapelle en de heer A. Cijvat te Kou- dekerke. GOES, 2 mei. Groenten: Kropsla AI 6—18; Witlof AI 48, All 28, afw. 16; Spinazie II 2533; Radijs H 1923; Rabarber I 22; Bloemkool All 81, BII 50, Cl 35—43; Prei I 48. ST. MAARTENSDIJK, 2 mei. - Peen B 15.60; idem C 10.60. Aanvoer 13 ton. Aardappelen (tweede soort) 712.80. Aanvoer 7 ton. Dit was de laatste veiling in dit seizoen. GOES, 2 mei. Gisteren zijn te Axel, Zaamslag en Terneuzen merriekeuringen gehouden voor opname in keurstamboek. Opgenomen werden:, Jeanette van Sas sing, R. Ducarmon, Sas van Gent; Bertha van Dijkzicht, Wed. S. de Klerk, Axel; Dora, P. de PutterJansen, Axel; Mar tha, A. J. de Feijter, Axel; Amanda, Gebr. Schieman, Axel; Caline, C. A. Dekker, Axel; Astrid van Gloedien, idem; Irene, P. Dieleman, Axel; Monna van Herseur, R. B. Verhelst, Westdorpe post Sas van Gent; Adriana, A. van WaesBaecke, Westdorpe; Rita, H. M. Vervaet, West dorpe; Stella van Zuiddorpe, A. G. Cer- pentier, Zuiddorpe; Lida van Zuiddorpe, Ars. Puijlaert, Zuiddorpe; Nellie van Zuiddorpe, Edg. Koekuijt, Zuiddorpe; Dora van Bella, R. Baecke, Westdorpe; Gerda van Kluko, H. Goethals, West dorpe; Lena van Moustic, idem; Nita, J. J. van Haelst, Westdorpe; Gonda van Diana, Andr. van Driessen, Sluiskil; Unica, M. A. B. Puijlaert, Zuiddorpe; Cato, Gebr. de Bock, Koewacht; Sonja van Doornhof, Rich, van Damme, Koe wacht; Dina van Nico, Hon. Poppe, Koe wacht; Nelly v. d. Koestr., Th. B. de Rechter, Koewacht; Hetty van Reigeri- bosch, M. L. M. IJsebaert, Axel; Elsje, R. H. van Acker, Westdorpe; Flora, Ed. Laureijs, Westdorpe; Duchesse, Wed. M. van Hekken, Westdorpe; Linda van Va- rempi, A. J. de Ridder, Overslag; Lid» van de Waranda, E. de Ridder, Zuiddor pe. ZAAMSLAG Eva van 't Veer, Adr. de Putter Mzn., Zaamslag; Ida, E. J. Verpoorte, Zaam slag; Mies, Adr. Nijsse, Zaamslag; Marca van Koewacht, idem; Jenny v. d. Louisa, H. de Feijter Wzn. Zaamslag; Erna van Coegorspolder, D. Dekkerde Kraker, Zaamslag; Monna van Torenberg, Jac. de Klerk, Zaamslag; Bertha van Torenberg, idem; Bianca, L. de Moor, Zaamslag; Clara van Lionara, F. de Putter, Zaam slag; Soraya, idem; Violette, F. de Jonge, Zaamslag; Corrie, B. J. Boeding, Vogel waarde; Certa van 't Windgat, J. de Regt Dieleman, Zaamslag; Dora, Th. Baecke, Boschkapelie; Paula, idem; Regina, idem; Erna, D. Dekker, Zaamslag; Bertha, L. de Putter, Zaamslag; Roza, Wed. J. Mi chielsen, Zaamslag. TERNEUZEN Carla v. d. .Westsluis, P. de Jonge, Ter- neuzen; Rudy v. Lovenpolder, F. P. Diele man, Hoek; Caline, P. van Oteghem, Hoek post Philippine; Nella, P. F. Dieleman Jansen, Hoek; Banda, P. DielemanRie mens, Hoek; Ida, idem; Rita van Vogel schor, A. de Moor, Sluiskil; Jeanny van Vogelschor, idem; Bertha van Paulua- polder, J. F. van Cadsand, Sluiskil; Em ma van Sas, M. Wouters, Sas van Gent; Lies, idem; Mirza, idem; Elza van Ronde- putten, M. Dieleman, Hoek post Terneu zen; Dollie van 't Fort, O. F. de Sutter, Philippine.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 7