Nescafe is koffie! MOCCONA pure koffie Het internationale douanekantoor Sluis-Westkapelle officieel geopend Provinciale voorjaarsvergadering van de Plattelandsvrouwen te Kruiningen Blijf meester Mej. C. H. Ludëkhuaze 35 jaar onderwijzeres te Sint Laurens Jachtveld (te Oostkapelle) werd bijna slagveld ZWÜSAtè Ledental steeg; streven: 2500 op het zilveren jubileum Drukbezochte receptie in de Statenzaal Ir. G. Frieling volgt Ir. W. A. v. d. Werff op Overgangsexamens op „Vrederust" Het het hijsen van de Belgische en Nederlandse vlag Veron biedt Zierikzee reliëf voor raadzaal aan Kon. onderscheiding: gouden eremedaJje verbonden aan de orde van O.N. Commissaris openf Gemeen schapshuis Scherpenisse Scheepvaartlijn van Vlissingen op Midden-Amerika Afscheid aan Techn. en Machinistenschool Stropende schipper aan wal geverbaliseerd door waterpolitie I Mosselkwekers ontvingen aanslagen Geen Hollandse ui meer in voorraad Donzige huidjes]! Het fijnste uit direct klaar KOFFIE Herverkavelingswerken op Tholen Donderdag 3 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Ingezonden Mededeling (Adv.) DE BESTE BEREIDINGSWIJZE: Wanneer U Nescafé in het 0 kopje hebt gedaan 1. eerst kokend water erbij 2. dan pas suiker en melk naar smaak toevoegen. Bus voor een minste 33 koppen f 2.45 en voor 140 f8.85 Co&eïne-vtij respectievelijk f 2.80 en f 10.25 In zaal Tasmaniê van Dorpshuis KRUININGEN, 2 mei. De gemeente Kruiningen kreeg vandaag een invasie van Zeeuwse vrouwen te verwerken. Geen invasie waar bij geweld gebruikt moest worden, maar een gemoedelijke intocht met als hoofddoel zaal Tasmanië van het fraaie Dorpshuis. Daar werd namelijk de provinciale voorjaarsvergadering gehouden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Zeeland, Honderden vrouwen, met en zonder Zeeuwse kap, waren, opgekomen om als een hechte organisatie de zaken te bespreken en met elkaar van gedachten te wisselen. Vanzelfsprekend kregen de vrouwen ook ge legenheid om het leven van alle dag onderling te bepraten. Een gelegenheid, waarvan uiteraard dankbaar gebruik werd gemaakt. De presidente, van de afdeling Kruiningen en Omstreken, mevrouw Sonke-Klos had het genoegen allen te verwelkomen, in het bijzonder mej. mr. van der Hoek, landelijk secreta resse van de Bond, de dames van het prov. bestuur uit Noord-Brabant, burgemeester A. Schipper en echtge note en de heer J. J. van Maldegem te Waarde, lid van het dagelijks be stuur der Z.L.M. Zij schetste Kruiningen als een wel varend landbouwdorp met goede aan- en afvoerwegen (spoor, het kanaal en de rijksweg). Maar het dorp is van watersnoden niet verschoond geble ven. Ieder herinnert zich nog de ramp van 1 febr. 1953, toen zoveel leed ge leden is en Kruiningen zo zwaar ge teisterd werd. Maar het dorp is scho ner dan ooit herrezen, zo zei zij. Dankbaarheid De prov. presidente, mevr. Huys- man-Griep was in haar openings woord zeer verblijd over de grote opkomst. „Wij hebben 'n gevoel van grote dankbaarheid, als wij zien wat er tot stand is gekomen. Het Dorps huis is de winst tegenover het verlies, dat Kruiningen geleden heeft. Door samenbundeling van krachten werd de strijd tegen het water gewonnen", zo zei zij en bracht in herinnering, wat de plattelandsvrouwen toen hebben gedaan „Onze bond is er niet in de eerste plaats voor de gezelligheid, maar om het platteland vooruit te helpen." We moeten strijden voor de belangen van het platteland. Strijden en bouwen, zolang ons de kracht daarvoor ge geven wordt", aldus mevr. Huysman. Staande werd hierna het bondslied gezongen onder leiding van de secre taresse, mej. A- van der Leeden, die ook de andere zangnummers leidde. In haar jaarverslag constateerde mej. Van der Leeden met genoegen een stijging van het ledental. Thans zijn er 2048 leden, wat betekent, dat er in 1955 106 dames lid- werden. Voorts releveerde zij de veelzijdige activiteiten van de Bond. „Thans richten wij ons naar het 25-jarig jubileum. Laat deze mijlpaal geen grenspaal zijn." M< T- Eraat-De Vrieze meldde e~i batig saldo van f559.85 en de prov. pennmjmeesteresse, mevrouw Koopman-Klompe lichtte de begro ting voor 19atj toe. Voorts werd de agenda van de al gemene voorjaarsvergadering en het zomerprograrama b:~proken. Des middags zijn de vrouwen van de huishoudelijke zakt t afgestapt en hebben zij genot- n het optreden van de balletgroep van mevr. G. M. Sor- n -Huffenreuter. Bestuursverkiezing Tijdens de morgenvergadering had ook bestuursverkiezing plaats. Geko zen werden de dames H. M. Vïsser- Blomaard, plv.: L. M. Glerum-Steven- ze (Wemeldinge); L. Swenne-Dod- mond, plv.: S. Schuit-Heijnsdu'k (N.- Beveland); C. Kaan-Hamelinck, plv.: P. Roose-Kokelaar (Koudekerke); A. der Weduwen-Steendijk, plv.: L. Le- gemate-Lemson (Schouwen); T. Braat -de Vrieze, plv. L. Boot-Stols (Duive- land); mej. C. van der Graaff, plv.: G. M. van Suylekom-Lïndenbergh (Kapelle); J. M. Luteyn-Risseeuw, plv.: M. Volkers-Vos (Middelburg) Voor Rilland werd tot plv. bestuurs lid gekozen mevr. G. Hirdes-Franc- ken. De dames, mej. J. D. Dekker uit Wemeldinge (lange tijd vice-presi dente), mevr. C. M. N. Onderdijk (wegens ziekte niet aanwezig); mevr. L. Boot-Stols, mevr. M. Mennes- Schipper en mevr. M. Volkers-Vos, die niet in het bestuur terugkeren, werden allen hartelijk toegesproken door mevr. Huysman, onder aanbie ding van een boekwerk. MIDDELBURG, 2 mei. Ter gele genheid van de verjaardag van Ko ningin Juliana heeft de Commissaris- der Koningin, Jhr. Mr. A- F. C. de Ca- sembroot, met zijn echtgenote vanmid dag in de Statenzaal een receptie ge geven, welke druk was bezocht. De Commissaris en Mevrouw De Casem- broot mochten bijna 400 gasten be groeten uit alle delen der provincie. Onder hen waren vele leden van ged staten en próv. staten, burgemeesters en gemeentesecretarissen, hoofden van provinciale en gemeentelijke diensten en instellingen, predikanten, leden van de rechterlijk macht, militaire- en po- litie-autoriteiten, figuren uit bedrijfs leven en vakbeweging enz. Een band zorgde voor de muzikale achtergrond. De Middelburgse verkeerspolitie had het druk met het dirigeren van de aan- en afrijdende auto's. MIDDELBURG, 2 mei. Naar wij vernemen, zal Ir. G. Frieling, inge nieur le klasse bij de Cultuurtechni sche Dienst Zeeland te Goes, de op volger zijn van Ir. W. A. van der Werff als hoofd van het bureau ruilverkave ling Walcheren en secretaris der Her verkavelingseommissie Walcheren. Ir. Van der Werff is, zoals men weet, in een functie bij de Ned. Heidemij te Da mascus benoemd. Ir. Frieling kwam begin 1955 naar Zeeland. Daarvoor was hjj werkzaam als ingenieur bij de provinciale directie van de C.T.D. te Zwolle. BERGEN OP ZOOM, 2 mei. Gis teren en vandaag werden op „Vrede rust" de overgangsexamens in de me dische vakken gehouden. Aan het overgangsexamen van het eerste naar het tweede leerjaar namen deel 4 verplegers en 17 verpleegsters. Van de verplegers slaagden: H. B. Beijer, Th. C. Neevel, C. Noo- teboom en J. C. Wesdorp. Van de verpleegsters slaagden; T. Antheunisse, M. M. Bakker, M. E. Davidse, J. S. v. Eenennaam, A. N. Fraanje, J. P. Francke, J. E. Hartog, M. K. v. d. Hoek, J. Kalle, A. M. C. Mulder, M. Poortvliet, A. M. Rosen- brand, M. J. J. Roskam, N. J. L. Schreuders, J. P. Taex. Aan het overgangsexamen van het tweede naar het derde leerjaar namen deel 4 verplegers en 15 verpleegsters. Van de verplegers slaagden; M. Quist en F. Riksten. Van de verpleegsters slaagden: J. C. Arendse, A. C. Blankenburgh, E. Cevaal, M. E. Davidse, D. S. Geel hoed, M. G. Goedegebuure, A. W. Mek- kring, W. Meliefste, L. J. Passenier, C. Theuns, P. J. Verburgt en D. Wage naar. WOLF AARTSDI\K' Ongeluk. De gemeentesecretaris de heer J. P. J. Ruissaard, heeft bij het korfbal len zijn linkersleutelbeen gebroken. Hei tiende na hei confracf van samenwerking SLUIS, 2 mei Het internationale douanekantoor Sluis-Westkapelle 't tiende dat tot stand kwam na het Ne derlands-Belgische contract van sa menwerking van 13 april 1948 werd vanmiddag onder grote officiële be langstelling geopend. Met het hijsen van de Belgische en Nederlandse drie kleur werd deze plechtigheid geopend. De directeur van 's Rijksbelastingen en Domeinen te Breda, de heer J. D. Hamstra Pik, wees in zijn toespraak op het gesloten contract inzake deze wederzijdse samenwerking om het grensverkeer zoveel mogelijk te ver snellen. Dit contract is voor de amb tenaren een vingerwijzing geworden om grensoverschrijdingen te vereen voudigen en daardoor te bespoedigen. Voor Nederland is het een vreugde vol aspect, nu op Nederlands grondge bied Belgische ambtenaren begroet mogen worden. Wat nu tot stand is gekomen is het gevolg van wederzijd se samenwerking. De inspecteur-generaal der douanen en accijnzen te Brussel, de heer G. Ha- Ingezonden Mededeling (adv.) over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten MIDDELBURG, 2 mei. Op zater dag 12 mei a.s. om 12 uur zal het hoofdbestuur van de Veron, de vereni ging van radio zendamateurs, het ge meentebestuur van Zierikzee officieel een reliëf voor de raadzaal aanbieden. Dit reliëf symboliseert de hulp van de radio-zendamateurs tijdens en na de stormramp van februari 1953. Zoals bekend maakte een zender te Middel burg het eerste contact met een nood- zender in Zierikzee. Reeds 40 jaar werkzaam bij chr. onderwijs Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. ST. LAURENS, 2 mei Onder gro te belangstelling heeft vandaag mej. H. Ludikhuize, woonachtig te Middel burg, het feit herdacht, dat zij gedu rende 40 jaar werkzaam is bij het chr. onderwijs en daarvan 35 jaar aan de School met de Bijbel te St. Laurens. In de morgenuren werd zij door een haag van kinderen met vlaggetjes in de school ontvangen. Haar leslokaal was met bloemen keurig versierd. Des midags werd in het vergaderlokaal met de schoolkinderen het feest i vierd o.a. met het optreden van de heer Marquinie als goochelaar. Van de schoolkinderen ontving mej. Ludik huize een pendule. Tenslotte volgde een zeer druk bezochte receptie. Bur gemeester W. Baas sprak namens het gemeentebestuur en wees op de 40- jarige grote trouw door met een jeug dig hart en gebruik te maken van nieuwe methoden, vele kinderen tot zich te binden. Hij kon de verheugende mededeling doen, dat het H.M. de Koningin had behaagd de jubilaresse te verblijden met de gouden ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. Hij speldde mej. Lndikhuize de me- dalje op de borst, die op haar beurt een bewogen dankwoord sprak. Als voorzitter van het hoofdbestuur herinnerde Ds. C. Boon aan de grote toewijding van de juffrouw. Hij bood namens het bestuur een plaid aan. Het hoofd der school, de heer G. F. Weeda, sprak namens het personeel Op 8 juni a.s. SCHERPENISSE, 2 mei Het Ge meenschapshuis te Scherpenisse zal 8 juni a.s. door de Commissaris der Koningin in Zeeland officieel worden geopend. onder aanbieding van een vulpen. Ook de oud-leerlingen bleven niet achter, zij boden bij monde van mej. S. Hiüebrand een electrische bakoven en een theeservies aan. De heer J. v. d. Bosse, bestuurslid van de school, bracht in dichtvorm de dank tot uiting, speciaal als vader van leerlin gen. Onder de velen, die mej. Ludikhui ze kwamen feliciteren, waren de bei de wethouders, verschillende raadsle den, de heer A. A. Leenhouts, inspec teur van het Lo., terwijl voorts tal van ouders en vele oud-leerlingen blijk gaven van hun belangstelling. VLISSINGEN, 2 mei Het ziet er naar uit, dat Vlissingen een compen satie krijgt voor het feit, dat het en kele jaren geleden de Stoomvaart- maatschappij Zeeland moest verlie zen. Thans is bekend geworden, dat de te Genua gevestigde Italiaanse scheepvaartmaatschappij „Fratelli Gri- maldi" heeft besloten met ingang van 15 mei a.s. haar transatlantische lijn naar Venezuela en Midden-Amerika van Vlissingen uit te onderhouden. Op dinsdag 15 mei arriveert in Vlissingen het eerste schip van deze maatschappij, de 10.856 brt. metende „Auriga". Daarvan zullen 89 passagiers in Vlis singen debarkeren. De volgende dag vertrekt de boot weer voor een reis naaT Midden-Amerika. De dienst zal voorts worden onderhouden met de .Irpinia", 10.816 brt. en de „Venezue la", die 19.379 brt. meet. Dit schip is de voormalige „Empress of Australia" van de Canadian Pacific Line. Agent van de maatschappij is W. M. H. Mul ler en Co te Vlissingen. De diensten worden onderhouden in combinatie met de Middelandse Zeelijnen van de ze Italiaanse maatschappij. Het be treft hier een voor Noord-Europa nieuwe dienst, die tot dusver van de Middellandse Zee uit gevaren werd. ven, voerde hierna het woord, waarbij hij eveneens het eerder genoemde con tract ter sprake bracht. Hij betoogde, dat deze samenwerking zal leiden tot een nieuwe internationale betekenis van dit kantoor. Burgemeester P. F. van Hootegem bracht gelukwensen over en wees op de vandaag opgeheven barrière naar de stad Sluis als touristenplaats. De slagboom staat omhoog en heeft daar door een verwelkomend gebaar, aldus de burgemeester. Misschien zijn niet alle ambtenaren onmiddellijk enthou siast geweest voor deze vorm van sa menwerking, vooral van Belgische zij de, want door dit nieuwe kantoor hc-ft men de eigen sfeer van het douane kantoor te Westkapelle op moeten ge ven en is men verder van huis verwij derd. Hij verwachtte echter bijzonder veel van deze nieuwe toestand. Jhr. J. van Vredenburgh bood ge lukwensen namens de KNAC aan en stond stil bij de ontwikkeling, die het verkeer de laatste vijftig jaar heeft doorgemaakt. Bijzonder werd hij hier aan herinnerd, daar het vandaag pre cies vijftig jaar geleden was, dat hij auto reed onder het nummer K-34. Na deze officiële ingebruikstelling vond een staande receptie plaats. De plechtigheid werd bijgewoond door tal van Belgische en Nederland' se autoriteiten, MIDDELBURG, 2 mei Onder gro te belangstelling werd in de Caljouw- zaal van de Technische en Machinisten- school door bestuur, directeur, lera ren, administratief personeel en leer lingen afscheid genomen van de heren A. F. H. Spijker en W. M. Klijn, resp. leraar van de Machinistenschool en tijdelijke leraar van de Technische schooL Nadat de voorzitter van het school bestuur, de heer C. Barentsen, de scheidende leraren dank had gebracht voor de wijze, waarop zij hun taak hebben vervuld, feliciteerde, de direc teur, de heer J. Huisman, de heer Spijker met zijn benoeming tot direc teur van de Technische school te Ter- neuzen. Namens het gehele personeel bood hij een ets aan, terwijl de heer Klijn eveneens een cadeau in ont vangst mocht nemen. De oud-directeur der beide scholen, de heer E. Visscher, herinnerde zich vele voorvallen uit het leraarsleven van de heer Spijker en roemde hem als leraar en als mens. Een leerling van de Machinisten school, de heer H. J. de Groot, dankte de heer Spijk voor zijn wijze lessen en gaf uiting aan de spijt, die de leer lingen ondervinden bij het weggaan van deze gewaardeerde leraar en bood namens alle leerlingen der Machinis tenschool een fraai geschenk aan. In gevoelvolle woorden hebben ten slotte de vertrekkende leraren spre kers en gevers dank gebracht en de beste wensen aangeboden voor de toe komst van beide scholen. Wildbraadperikelen voor kanionrechier MIDDELBURG, 2 mei. Wanneer een jager over de terreinen loopt, die hij als jachtgronden de zijne kan noemen, dan verwacht hij wild te ontmoeten. Al het andere de excessen uiteraard daar gelaten zal bij hem slechts een oppervlakkige indruk achterlaten. Totdat hij uit de tegenovergestelde richting een soort gelijke figuur ziet naderen, gewapend met een jachtgeweer, in ieder geval een individu, dat „zich in kennelijk jagende houding bevindt", zoals verbalisanten zulks omschrijven. Een dergelijke verschijning roept iets wakker in de jager, die pacht betaalde voor zijn gronden. Nog vreemder wordt het, als beide figuren, die zich dus langzaam in eikaars richting verplaatsen, deze zelfde gedachte zijn toegedaan! Toch is het gebeurd, op een per ceel in de gemeente Oostkapelle, waar in november van het vorig jaar zo wel de landbouwer F. D. uit Oost kapelle woensdagmorgen als ver dachte voor de kantonrechter te Mid delburg, mr J. Moolenbiirgh als de landbouwer C. W. uit Grijpskerke op hazen en ander wildbraad uit waren. Een alleszins vreemde ontmoeting daar op dat perceel onder Oost kapelle beiden dachten het ge bied als hun jachtterrein te mogen omschrijven! Toen de jagers een maal oog in oog stonden was D. het aldus de getuigeverklaring van W. die het gesprek opende door W. om „zijn papieren" te vra gen. W. was hiertoe evenmin bereid als D. Het pleit voor beiden, dat de ontmoeting niet in een hand gemeen ontaardde hoewel het gesprek zich door de woordkeus wel in die richting ontwikkelde. Klanken zoals „d'er af!" en „kom niet aan mei" bezigt men alleen, indien het gemoed verhit is. BETERE PAPIEREN. W., die dus achteraf de beste pa pieren bleek te bezitten, had er het liefste „geen werk" van willen maken, doch de onwillige houding van D. die achteraf bezien te goeder trouw handelde beviel hem niet. Na de ontmoeting diende W. een klacht in bij de politie, die het bovenomschre ven verbaal opmaakte. De achtergrond van het geval is, dat W. indertijd toestemming kreeg van de grondeigenaar De V. uit Ame- muiden om te jagen en D. van de. pachter! In de nieuwe jachtwet nu komt goed naar voren, dat toestemming van de grondeigenaar een vereiste is. D. BRUINISSE, 2 mei. De Zeeuwse mosselkwekers, die nog percelen in pacht hebben van het Bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen, hebben thans be richt ontvangen over het betalen van hun pachtsommen over het jaar 1954/55, dus het jaar dat vorig jaar mei beëindigd is. In verband met de onzekere toestand van de Zeeuwse percelen na de ramp van 1 februari 1953 werd paehtbetaling vorig jaar opgeschort Ook nu wordt alleen de gehele pacht gevraagd als het perceel in cultuur is geweest en de opbrengst van de gekweekte mosselen zodanig, dat paehtbetaling redelijk blijkt. Er wordt nl. pacht geëist van de Zeeuw se percelen naar rato van de opbrengst van het Zeeuwse produkt. Was deze op brengst minder dan ƒ3000,dan is niets verschuldigd. Naar gelang de opbrengst hoger is, is ook het heffingspercentage hoger, met dien verstande, dat nooit meer dan de indertijd geldende pacht moet worden betaald. GOES, 2 mei. De plantuien zijn ge plant, de zaaiuien uitgezaaid, maar eerst de deze maand te houden landbouwin- ventarisatie zal uitwijzen hoe groot het uienareaal dit jaar is. Het laatste restant Hollandse uien werd in maart direct na de vorst geëxporteerd, tot een totaal van 2.560.000 kg, waarvan 1.817.000 kg naar Engeland ging en 425.000 kg naar Duits land. België nam met 140.000 kg de derde plaats in en Ierland de vierde met 115000 kg. De rest ging naar het Engelse leger in Duitsland: 32.000 kg. Zwitserland nam 12.000 kg, Luxemburg 8.000 kg. Frankrijk 5500 kg en Zweden 4000 kg. Kleinere hoeveelheden gingen naar Afrika en W.- Indië. Thans is de Nederlandse afnemer ge noodzaakt om Egyptische uien te kopen om in de in Nederland bestaande be hoefte te voorzien. bleek hier echter niet mee op de hoogte te zijn. De ambtenaar van het O.M., mr. T. Lebret wilde omdat D. later nogmaals op de bewuste gronden jagend is aangetroffen twee overtredingen ten laste leggen en vorderde een boete van f20. subs. 4 d. en een boete van f30.— subs. 6 d. De verdediger, mr. P. C. Adriaanse, onderschreef, dat D. geheel te goeder trouw heeft gehandeld. Hij stond op het standpunt: „Ik heb permissie van de pachter" en kende de nieuwe jacht wet niet. Mr. Adriaanse wilde de overtreding als formeel beschouwen en vroeg „schuldig zonder straf". D. werd door de kantonrechter veroor deeld tot één boete van f10.subs. 5 dagen. Dat een schipper van 'n wacht meester van de rijkspolitie te wa ter voor een overtreding aan de wal een proces-verbaal krijgt, zal wel niet zo vaak voorkomen. Te Wemeldinge gebeurde het echter wel, toen een dergelijke wachtmeester, die was ingescha keld bij de hulpverlening aan de vogels in de afgelopen strenge vorstperiode, er de schipper C. L. van H. op betrapte, dat hij een ko nijn vervoerde. Dit konijn was door een hond gebeten. „Geen zee hond, maar een landhond", spral de ambtenaar en vorderde f 30. of 6 d., waarop de kantonrechter Van H. bij verstek tot een boete van f 30.subs. 10 d. ver oordeelde. ONDERWIJS GOES, 2 mei Met ingang van 1 mei is benoemd tot onderwijzeres aan de O.L. school te Sint Annaland me vrouw G. Mendes-Windhou't te Ril land. Ingezonden Mededeling (Adv.) Ingezonden Mededeling (adv.) B A B Y PO E D ER Met Moccona, de fijne, oplosbare koffie van Douwe Egberts, hebt U in 'n handomdraai een lekker kopje koffie! AANBESTEDINGEN ST. MAARTENSDIJK, 2 mei. Door de Ned. Heidemaatschappij werd in Hotel „Hof van Holland" aanbesteed bestek Pd. 851 omvattende het egaliseren van per celen, het graven van waterleidingen en kavelsloten, alsmede het afgraven van dijken en het leggen van betonnen dui kers in het zuidelijk gedeelte van het derde complex van Blok D. in de Stave- nissepolder. De inschrijvingen waren: Fa. de Oude en de Jonge, Zierikzee 547.000; A'damsa Aannemingsmij, Den Haag ƒ552.800; Fa. G. van Herk, Nieuwerkerk aan de IJssal ƒ563.000; W. Roest en Co., Rotterdam 575.000; N.V. Walcherse Aannemingsmij, Middelburg 578.000; C.V. Jasper en van 't Verlaat, Hardinxveld ƒ578.400; Joh. Vossen en K. J. Moerland, St. Annaland ƒ579.000; Fa. J. M. Dekker, Papendrecht ƒ584.000; Fa. Hakkers, Werkendam ƒ623.000. Eén biljet was ongeldig. De ra ming bedroeg 567.600. De gunning werd aangehouden. Vervolgens werd aanbesteed bestek Pd. 881 betreffende het egaliseren van per celen, het graven van waterleidingen, kavelsloten, het verbeteren en aanleg van wegen in de Nieuwlandpolder. De inschrijvingen hiervoor waren: Fa. J. D. Janse, Middelburg ƒ268.450; Fa. da Oude en de Jonge, Zierikzee ƒ271.800; C.V. Jasper en v. 't VerlaatT Hardinx veld 290.000; Amsterdamse Aannemingg- mij. Den Haag ƒ292.700. Eén biljet waa ongeldig. De raming bedroeg ƒ274.000, De gunning werd aangehouden. - - O Schilderwerk in Anna Jacobapolder ST. PHILIPSLAND, 2 mei. Door het gemeentebestuur werd aanbesteed het schilderwerk voor 12 woningen in A. J. Polder. Ingeschreven werd als volgt: J. M. Vermeulen, St. Philipsland 2500, M. Wesdorp, A. J. Polder ƒ2415, Firma Nederhof, Dordrecht ƒ2200. De begroting was ƒ2200. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver. Waar zijn onze schepen AMSTELDIJK: 2 te Le Havre. AKKRUMDIJK: 4 te Antwerpen verw. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT: 1 bij Garcia. MAASDAM: 1 v. New York n. Cobh. PRINS ALEXANDER: 1 bij Scillys. P. G. THULIN: pas. 1 Nantucket. SCHIE: pas. 1 Kp. Vincent n. R.'dam.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2