AR en S.G. laken houding minister: wel bioscoop - geen woningen Weer voor vier miljoen herver- kavelingswerken goedgekeurd Herverkaveling Zeeland ging ver plichtingen aan ioi ruim 35.5 milj. Sanering binnenstad komt dinsdag a.s. - in buiten gewone raadsvergadering aan de orde Bruinisse kan vanaf gisteren automatisch telefoneren Motor van rijkspolitie werd door brand vernield De heer Hoek (AR): Gebrek aan woningen is groter" Huisvestingsperikelen in de Middelburgse raad Houtwormbestrijding met BLEYS B.O.B.-4 Afscheid Ds. Schopenhauer ie Schoondijke Veel drukte, maar geen 1 mei-invasie Middelburg zal zijn gevallenen herdenken TU I ST IA Ha val van ladder (5 meier) overleden Pachthof komt 3 en 4 mei naar Zeeland Voorlichtingsavond kankerbestrijding Mettertijd gebruik van straalzender Oud schoolgebouw wordt verenigingslokaal Woensdag 2 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 MIDDELBURG, 1 mei. Bij het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een grond- en bouwvoorschot aan de woningstichting „Volksbelang" -ten behoeve van de bouw van 19 arbeiderswoningen waaraan de dinsdagmiddag vergaderende gemeenteraad zijn goed keuring hechtte informeerde de heer L. J. Breel (PvdA) naar de distributie van deze woningen. Hij vertolkte eveneens de gevoelens van de heer M. Wattel (AR) toen hij betoogde, dat hij dacht hier aan de 50 vrije-sector wonin n, die te St Laurens gezet zullen wor den wel eens de indruk wordt gewekt, dat men te Middelburg deze materie niet stevig genoeg aanpakt. De heer Wattel voegde hieraan nog toe, dat de woningen te St. Laurens waarschijnlijk op Middelburg georiënteerde bewoners zul len krijgen. Op het eerste gedeelte van de vraag van de heer Breel antwoordde burgemeester Mr. Dr. N. Bolkestein, dat de gemeente de woningen verdeelt. Verder, zo deelde de voorzitter mee, worden er momenteel onderhandelingen gevoerd met de plaatselijke aan nemers om woningen te bouwen. Voor grotere complexen is tevens contact opgenomen met enkele grote aannemers buiten de stad. Het betreft hier dus premievrije woningen. geleden ook maakte. De raadsver gadering zal daarom een dag wor den vervroegd; en is vastgesteld op maandagavond 4 juni a.s. Aan gezien B. en W. zich thans inten sief bezighouden met de sanering van de binnenstad, is het nodig, dat een buitengewone raadsverga dering wordt belegd. Deze zal op dinsdag 8 mei a.s. worden gehou den. De wethouder van openbare werken, de heer L. J. van 't Westende, repli ceerde, dat B. en W. al het mogelijke doen om verschillende plannen ge realiseerd te krijgen. De heer -Wattel vroeg vervolgens, of de voorzitter be reid was, mee te delen of er getracht is, de 50 woningen van St. Laurens in Middelburg te krijgen. Mr. Bolkestein was hiertoe bereid en verklaarde, dat hierover inderdaad is onderhandeld; men heeft echter ge aarzeld, omdat de woningen, met een minimaal aan comfort, vrij duur ko men, omdat zij in de vrije sector ge bouwd worden. Benepen houding Voordat het voorstel betreffende overdracht bestedingsplichten annex credietverlening een transactie met de familie Wöhler, die wenst over te gaan tot het bouwen van een bioscoop achter het bestaande café-restaurant in de Lange Delft laakten de heren J. S. Hoek (AR) en A. J. Schot (SG) de „benepen" houding van de minister van wederopbouw. Door de minister is indertijd bedongen, dat deze herbouw- plichten uitsluitend zouden worden gebruikt voor herbouw op de door hem als „kern" aangewezen plaatsen in de binnenstad. De met als kern aangewezen plaat sen zijn intussen reeds bebouwd, veel al met niet voor „kernbebouwing" aangewezen bestedingsplichten, zodat geen ruimte meer is voor de onderha vige panden, waaraan toch een grote behoefte bestaat. De vraag rees nu, of de minister niet bereid is de verplich ting om te herbouwen in de kern op te heffen. De heer Hoek betoogde, dat thans een oioscoop zal verrijzen, terwijl het gebrek aan woningen veel groter is. De heer Wattel wees nog op de open plaats op Bachten Steene, waar een turnlokaal zal verrijzen. Burgemeester Bolkestein antwoord de hierop, dat men „aan het eind" is. De laatste hope was een audiën tie bij de minister, waarop nogmaals werd geprobeerd de minister van zijn onjuist standpunt af te brengen. Als alternatief werd voorgesteld, het kernplan uit te breiden, teneinde de sanering van de Segeerstraat en de Lange Delft met kernfinanciering tot stand te kunnen brengen. Dit voorstel heeft in de ogen van de mi nister geen genade kunnen vinden. Met de stem van de heer Schot te gen werd het voorstel tenslotte aan genomen. Voor massajeugd Aan een comité, gevormd uit de Her vormde Jeugdraad werd voor het jaar 1956 een subsidie toegekend van f 500, ten behoeve van het jeugdwerk onder de zgn. „massajeugd". Dit werk zal gericht zijn op die vorm van maatschappelijk werk, dat thans algemeen met de naam 'clubhuiswerk' wordt aangeduid. Naar aanleiding van enkele opmer king a, zette de wethouder van socia le -n, de heer A. J. Berenpas, uit een, dat men dit werk moet zien als een poging, om de „ongrijpbare" jeugd te „pakken"; het is preventief-maat- schappelijke zorg. Met de stem van de heer Schot te gen .werd het verzoek om subsidie door de Ned. Amateur Toneel Unie in gewilligd, hetgeen neerkomt op f25,- per vereniging in de gemeente. De raad keurde voorts goed het ver lenen van een crediet voor het bou wen van zeven arbeiderswoningen aan de Trompstraat; de verlenging van de tijdelijke aanstelling van de heer J. v. Dalsum als tijdelijk leraar plant- en dierkunde aan het gemeentelijk gym nasium, en de verkoop van grond, ge legen aan de Industrieweg, aan het Staatsbedrijf P.T.T. De posterijen zul len hierop een buitendienstgebouw stichten. Bij de aanvang van de vergade ring brak de heer Wattel een lans voor het verlenen van een zgn. „koude-toelage" aan bv. het politie corps. Hij wees er op, dat dit in een groot aantal gemeenten is gebeurd. De heer Berenpas repliceerde, dat de extra uitkering voor diensten, ver richt tijdens strenge weersomstan digheden, in de normale bezoldiging is verdisconteerd. De heer Wattel kreeg verder geen steun. Sanerings-vergadering Bij de rondvraag stelde de voor zitter voor op 5 juni a.s. een rond gang met de gemeenteraad te ma ken langs de diverse objecten en projecten in de gemeente, waar thans aan wordt gewerkt; een ex cursie, gelijk men die twee jaar Ingezonden Mededeling (Adv.) Volledige garantie BLEYS - LEIDEN Morsstraat 39 Telefoon 21078 Voor kleinverpakking vraagt Uw drogist GOES, 1 mei Zondag heeft Ds. Schopenhauer afscheid genomen van de Ned. Herv. gemeente te Schoondij ke met het tekstwoord Johannes 16 7. Zondag a.s. wordt Ds. Schopenhauer bevestigd in de Ned. Herv. kerk te Arnhem als directeur van het maat schappelijk werk in de provincie Gel derland. Hij zal zich vestigen in de ge meente Velp. Aan het einde van de dienst werd de scheidende predikant toegesproken door de consulent Ds. de Jong van Groede, door Ds. Blomaart van IJzendijke namens de classis, door Ds. F. S. Kloosterman namens de prov, kerkvergadering, door Ds. G. Jansma van Zaamslag namens de classis Oost- Z.-Vlaanderen, de heer Lako namens de kerkeraad en burgemeester Rose- velt namens de gemeente. Tot slot liet de president-kerkvoogd de scheidende predikant toezingen Ps. 134 vers 3. VLISSINGEN, 1 mei. Ook dit jaar hebben weer vele honderden den Belgen en Fransen hun vrije dag doorgebracht in Zeëland. Hóe- wel de veerdienst Vlissingen Breskens onafgebroken met 2 schepen in de vaart was om de ge stage stroom toeristen te verwer ken, kon men toch niet spreken van een „invasie van Belgen en Fransen", zoals in 1951 en 1952. Reeds vroeg in de morgen zetten de boten tientallen autobussen met dag jesmensen over die uitzwermden over Walcheren en overig Zeeland. Gezin nen per auto, scooter, individuelen per motor of velo kwamen op ieder uur van de dag. In Breskens werd druk gebruik ge maakt van de hotels in de nabijheid van de veerhaven. De venter met cre- vette's-garnalen, een geliefkoosde lek kernij der Belgen had het echter niet zo bijzonder druk. In Vlissingen zorgden de toeristen voor een gezellige drukte in de win kelstraten, vissershaven, boulevards, Badstrand en Nollestrand. Het perma nent schijnend zonnetje en de zach te westenwind deden echter niet al leen de Belgen genieten van strand en zee, doch vele inwoners trokken even eens deze richting uit voor enkele uren ontspanning. Ondanks de stroom Belgen en Fran sen hoefde men in Vlissingen noch in Breskens lange wachttijden door te maken. Iedere vertrekkende boot was practisch in staat het gehele vervoers aanbod op te nemen. Ingezonden Mededeling (adv.) Friese beschuit FABRIEKEN ft LEEUWARDEN GOES, 1 mei. De Herverkavelingscommissie Zeeland heeft tot heden voor 1956 verplichtingen aangegaan tot een bedrag van ruim 35H miljoen gulden. Wanneer men weet, dat dit jaar in totaal 40 miljoen gulden mag worden besteed, dan begrijpt men, dat het eind zo langzamerhand in zicht komt. Er moet wel worden bij verteld, dat het geen enkel bezwaar oplevert voor ettelijke miljoenen meer dan die 40 miljoen verplichtingen aan te gaan, wanneer daarvan maar voldoende „overloopt" naar 1957, maar hoe het zij; dit jaar mag niet meer worden verwerkt dan 40 miljoen. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. De laatste vergadering waarin weer werken tot een totaalbedrag van f4.081.871.werden goedgekeurd stond vooral in het teken van een be spreking der financiële verplichtingen en daaraan gekoppeld de werkgelegen heid in Zeeland, speciaal op Tholen, Men weet, dat vooral des winters daar een grote seizoenwerkloosheid heerst. In de afgelopen winter vonden rond 500 mannen werk bij de herverkave ling, maar er waren nog eens 500 an deren werkloos. Het werkplan van de herverkaveling wordt ook voor het komende seizoen zodanig opgesteld, dat de werkloosheid deze winter zo goed mogelijk kan worden opgevan gen. De bestrijding daarvan dient uiteraard te geschieden uit het krediet van 40 miljoen. Daar moet dus in ieder geval van worden overgehouden waarschijnlijk niet veel meer dan een half miljoen voor dit doel. De werkobjecten hebben vooral betrek king op drainages, egalisaties e.d. Verder kan worden medegedeeld, dat tot eind maart j.l. rond 4,7 mil joen gulden is verwerkt en dat iets meer werk in regie is uitgegeven om de temporisering van de werken wat beter in de hand te houden. Ook is het zo, dat als een gevolg van de SLUISKIL, 1 mei Vanochtend vond op de Cokesfabriek te Sluiskil een ernstig ongeval plaats, dat aan de veertig jarige fabrieksarbeider A. 3. Vreeke uit Axel het leven heeft ge kost. Vreeke, die mede belast was met on derhoudswerken op de fabriek, stond in een der afdelingen op een ongeveer vijf meter hoge ladder. Hü viel er af en kwam met zijn hoofd op een scherp stuk ijzer, dat op een steiger lag, te recht. Zeer ernstig gewond werd het slachtoffer per ambulancewagen naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij is overleden. Hü laat vrouw en kind na. Officiële opening van het dorpshuis te Kattendijke KATTENDIJKE, 1 mei Naar wü vernemen van de zijde van het ge meentebestuur van Kattendyke, zal het aldaar gestichte dorpshuis officieel worden geopend op maandag 7 mei a.s. steeds verder gaande mechanisatie het werk op het land steeds meer zal worden overgenomen van de draglines door de bulldozers en de z.g. scrapers, die als eerste zullen worden gebruikt in Coudorpe. RONDWEG Op Tholen begint zeer binnenkort de aanleg van de rondweg rond Sint Maartensdijk, De aanleg geschiedt in opdracht van het provinciaal bestuur en het wordt zoals bekend een provinciale weg. Omdat de herverka veling hiermee verder geen bemoeie nis heeft, maar de aanleg in het kader van de herverkaveling ook voor de landbouw van zeer groot belang is, heeft de Herverkavelingscommissie Zeeland besloten de provincie in de aanneemsom 67 procent te betalen. Ook is afgesproken, dat de provincie de officiële loonstügingen by de her verkaveling nog in rekening zal mogen brengen. Tenslotte kan worden bericht, dat het Pachthof, de hoogste Instantie in ons land op het gebied van de pacht- verhoudingen en -uitspraken, op 3 en 4 mei a.s. naar Zeeland komt voor een oriënterend bezoek. De eerste dag wordt Coudorpe bezocht, de tweede dag Schouwen-Duiveland. De heren komen zich op de hoogte stellen van de gevolgen der herverkaveling op de pachtverhoudingen in de meest uitge breide zin van het woord. MIDDELBURG, 1 mei. Vrijdagavond 4 mei a.s. zal ook de Middelburgse be volking haar voor de vrijheid gevallenen herdenken. Vahaf zes uur des avonds zul len de vlaggen van alle openbare ge bouwen en particuliere woningen half stok hangen. Om kwart over zeven wordt ieder, die hulde wil brengen aan de Ne derlandse militairen, zeelieden, verzet strijders en geallieerde militairen, die voor de bevrijding van het vaderland zijn gevallen, de gelegenheid gegeven deel te nemen aan de zgn. stille omgang, welke zal beginnen vanaf de loods bij de hoge brug aan de Kanaalweg. Om half acht wordt gezamenlijk naar de algemene be graafplaats gewandeld, waar een eenvou dige hulde zal worden gebracht, leder wordt verzocht zo mogelijk losse bloemen mee te brengen. Deze stille omgang kenne rang noch stand. Er zullen geen toespra ken worden gehouden en de weg naar de begraafplaats wordt in volkomen stil zwijgen zonder vlag of vaandel afgelegd. Van kwart voor acht tot dertig secon den voor acht zal de klok van de Nieuwe kerk worden geluid, evenals die van de r.k. kerk. Om acht uur precies zal twee minuten van volkomen stilte in acht wor den genomen, hetgeen zal worden aange kondigd door een hoornsignaal. Daarna zal .met begeleiding van het Chr. Muziek korps „Onda" het zesde couplet van het Wilhelmus worden gezongen. Degenen, die aan deze stille omgang deelnemen, begeven zich daarna in gesloten formatie langs de voorgeschreven route naar de Dam, waar om half negen een herden kingsdienst in de open lucht zal worden gehouden. Hier zal worden gesproken door de heer P. de Kam, oud-leider van de illegaliteit, en Ds. W. J. Meister, Geref. predikant te Middelburg. Het zoeken naar de lijken van acht toeristen die op 18 april in het Zillerdal (Oostenrijk) door een lawine bedolven werden, is maandag opgeheven. Maafregelen ter bestrijding van werkloosheid op Tholen GOES, 1 mei. De Herverkavelingscommissie Zeeland heeft in haar laatste vergadering aannemers- en regiewerken goedgekeurd tot een totaalbedrag van f 4.081.871.—. De grootste tussenlaag van warm zandasfalt met slijtlagen op verschillende wegen in de polder Vier Bannen van Duiveland, alsmede op het aanleggen, verbeteren en verharden van wegen met de nodige bijbehorende werken in de polder Oosterland. Het gaat hier om weglengten van resp. 12,6 en 5,5 kilometer. Het werk is in massa gegund aan de N.V. S. A. Sanders te Delft. De N.V. Gebrs Van Oord te Wer kendam zal 18 ha egalisatiewerk in de Vier Bannenpolder verrichten, daar een dijk afgegraven en de vrijkomen de klei naar afgeslagen gronden van deze polder vervoeren voor in totaal f232.000.Het draineren van twee complexen in het gebied Schudde- beurs (150 ha) is voor £76.735.op gedragen aan de Ned. Heidemy. Da N.V. Grontmy zal 54 ha in het water schap Schouwen voor f 39.700.drai neren en nog eens100 ha bouw- en weiland voor f74.300.Voor 123.720 zal deze maatschappy 40 ha draineren in genoemd waterschap (Kakkersweel). THOLEN. Wat Tholen betreft kan worden medegedeeld, dat f 40.000.bestemd is voor het maken, verbeteren en ver harden van een weg en twee oprit ten in de vrye polders onder Tholen. Het gaat om een lengte van 710 meter. Het egaliseren van percelen, het gra ven van een waterleiding en kavel- sloten en het verbeteren en verhar den van een weg in de polder Tho len (145 ha) is voor f430.820.ge gund aan de Ned. Heidemy. De Fa. J. D. Jansen te Middelburg zal voor f 595.000.over een lengte van 5430 meter een aarden baan maken tussen Poortvliet en Sint Annaland, alsmede de gewalste fundering leveren en aanbrengen. Een complex van 65 ha zal door de Ned. Heidemy voor f 121.540.worden geëgaliseerd in de gemeente Tholen in de polder Vyf- tienhonderdgemeten. Het maken en verbeteren van een aarden baan en het aanbrengen van een verharding op deze weg in het waterschap Hoedekenskerke (2,2 km) is gegund aan M. W. Knuist en Van de Heide te Goes voor f203.756. Voor f 56.900.zal de C.V. Jasper van 't Verlaat en Zoon te Hardinxveld deklagen aanbrengen op twee wegen in Hoedekenskerke (12.700 m2). D# egalisatie van een ruim 47 ha groot complex met behulp van bulldozer» en scrapers m Coudorpe (grondverzet 65.000 m3) is opgedragen aan C. J. Kooyman te Son voor f216.000.In de zak van Zuid-Beveland zal de Grontmij 310 ha voor f 184.000.drai neren. Tenslotte gaat de aannemer F. H. van 't Verlaat te Middelburg voor f 108.700.deklagen aanbrengen op verschillende wegen in de polder Waarde (13 km, 38.000 m2). Het aanleggen en verharden van een tweetal weggedeelten in het waterschap Schouwen (5,2 km) is voor f359.600.gegund aan de Fa. M. de Oude en K. T. de Jonge te Zierikzee. De N.V. Grontmy zai voor f381.000.tot een oppervlakte van 115 ha. in genoemd waterschap het volgende werk verrichten: het gra ven van kavelsloten en een waterlei ding, het verruimen van een water leiding en wegsloot, uitbreken van vervallen wegen, egaliseren en op hogen van bouw- en weiland, aan vullen van te dempen sloten, uitbre ken van oude wegen, drinkkuilen en laagten en doorspitten van volgespoel- de sloten. Het maken van drie bruggen in gewapend beton in de Vier Bannen van Duiveland is voor f 47.450.en f 48.750.gegund agn de Fa's De Oude en De Jonge en H.*Stouten en aan de Fa A. W. Wandel te Nieuwerkerk. Een bedrag van f 140.000.vraagt het verruimen van weg- en dijksloten, uitbreken van vervallen wegen, dem pen van sloten en aanvullen van laagten, egaliseren en gelyktijdig onderspitten van spoelzand in een complex op Schouwen. Het is een oppervlakte van 28 ha, de aannemer is J. Meyer te Zeelst. Vervolgens zal de Fa. Van de Berg en Van Dongen te Haamstede voor f89.900.over 'n lengte van 30 km slytlagen aanbren gen en bijkomende werken verrich ten op en aan wegen in het water schap Schouwen en de polders Burgh en Westland. Op 7 mei te Middelburg MIDDELBURG, 1 mei Door de Ned. Ver. tot steun aan het „Koningin Wilhelmina Fonds" voor de kankerbe strijding zal in samenwerking met de plaatselijke federatie voor de vrouwe lijke vrijwillige hulpverlening op a.s. maandag 7 mei een voorlichtingsavond worden gegeven in de Burgerzaal van het Stadhuis. Tijdens deze avond, die onder voorzitterschap zal staan van burgemeester mr. dr. N. Bolkestein, zal dr. J. J. Okker spreken over de kankerbestryding. Vervolgens zai een Nederlandse film worden vertoond over het kankervraagstuk en een film over de bloemenpracht in Aalsmeer. BRUINISSE, 1 mi. Het negenkanalenzendersysteem, dat direct na de februariramp is opgebouwd om toendertijd de verbindingen tussen Goes en Schouwen en Duiveland te onderhouden en dat bij storing nog steeds in werking komt, zal mettertijd van primaire betekenis worden. Het ligt namelijk in de bedoeling met straalzen- ding te gaan werken en alleen bij nood de telefoonkabel te gebruiken. De Goese televisietoren zal hieraan mede dienstbaar worden ge maakt. Een en ander werd vandaag tijdens de ingebruikname van de automatische telefooncentrale te Bruinisse medegedeeld door de heer Terheggen, adjunct-directeur van het telefoondistrict Breda. De ingebruikneming verricht door het indrukken van een stop door burgemeester Michaëlis wérd by- gewoond door de directeur van het te lefoondistrict Breda, de heer Dix, en een staf van technische hoofdambte naren. Verder waren er by tegenwoor dig de heer S. F. de Jonge, secretaris van de Zeeuwse Kamer van Koophan- Hoofd koel: Ontploffing voorkomen MIDDELBURG, 1 mei. Tengevolge van terugslag in de carbura teur bij het starten vloog dinsdagmiddag, omstreeks kwart voor twee, een motor van de Rijkspolitie voor het gebouw op de Dam in brand. Door de tegenwoordigheid van geest van de wachtmeester, die de machine startte hij wist tijdig de dop van de benzinetank los te draaien kon een ontploffing worden voorkomen. Van de motor bleef een zwartgeblakerde massa over de machine wordt als ver loren beschouwd. De benzine verspreidde zich snel uit de omgevallen motor, die spoedig een laaiende fakkel was en zoveel hitte verspreid de, dat de verf van het gebouw van de Rijkspolitie begon te bladde ren door de hitte sprong verder een drietal ruiten. De mannen van de Rijkspolitie hielden echter het hoofd koel, en de gevel van hun gebouw nat; verder waarschuwden zij de brandweer en bonden zelf de strijd tegen het vuur met enkele schuimblusapparaten aan. Toen de brandweer op het toneel verscheen en een waterstraal op het brandende vehikel richtte, was het pleit spoedig beslecht. del, het gemeentebestuur van Bruinis se, de heer Quant, directeur van het P.T.T.-kantoor te Zierikzee en vele an deren. Na het ingebruikstellen werd in de oude barak van de handcentrale af scheid genomen van het personeel van deze centrale, de dames Leenhouts en Capelle en de heer Both, aan wie een boekwerk en resp. bonbons en sigaren werden aangeboden. In hotel Storm heeft de heer Dix vervolgens dank gebracht aan het ge meentebestuur, de kantoorhouder als mede aan de technische ambtenaren van binnen- en buitendienst, die met grote voortvarendheid hebben samen gewerkt om de eerste automatische te lefooncentrale op Schouwen en Dui veland op tijd klaar te krygen. In het Engels richtte hij zich tenslotte tot de leverancier van de centrale, de heer Bushby van de A.T.E. De adjunct-directeur, de heer Ter- heggen, hield daarna een causerie over de totstandkoming van de auto matisering van Schouwen en Duive land. Het gebouw te Zierikzee komt over enkele maanden gereed, maar desondanks zal het nog wel een klein jaartje duren, eer men tech nisch geheel klaar is. In 1957 hoopt men da automatisering ta hebben voltooid. Onderscheiden. Aan mej. C. Dek, dienstbode bij de heer E. Witte te Kruiningen, werd de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend. Burge meester A. Schipper reikte deze on derscheiding uit en de Kon. Harmonie „Eendracht maakt macht" bracht haar een serenade. „Mettertijd" in Veere VEERE, 1 mei. In de raads vergadering van Veere werd met de stemmen van de heren J. A. A- Mol en W. de Jonge (Gem. Bel.) tegen, besloten tot aankoop van het schoolgebouw, thans in ge bruik bij de vereniging voor bijz. lager onderwijs op Geref. grond slag, voor de prijs van 3000, plus kwijtschelding van alle vor deringen, die de gemeente op de schoolvereniging heeft ingevolge de lagere onderwijswet plus 2.50 voor grond (86 vierkante meter). Het recht van gebruik door de ge meente zal ingaan op de datum, dat de schoolvereniging de nieuw te bouwen school in gebruik zal nemen. Het ligt in de bedoeling om mettertijd aan de Veerse architect L. Beije opdracht te geven tot het maken van schetstekeningen voor het verbouwen van de oude school tot verenigingslokaal. Voorts werd besloten tot toekenning van subsidie in de kosten (20 pet) van herstel van het pand Kade A 65 van de heer L. J. A. Huijbrecht. Ook werd een subsidie toegekend van twintig procent in de kosten van herstel van het pand Kraamstraat A 138 van mevrouw M. S. E. Augusteyn. De twee in aanbouw zijnde woning wetwoningen aan de Wagenaarstraat zullen worden verhuurd aan de heren M. C. Geldof en R. Simons voor 6,20 per week. Afgewezen werd het ver zoek van de Nederlandse Amateurto neel Unie tot toekenning van een jaar- lyks subsidie, aangezien te Veer» geen toneelvereniging bestaat.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2