Afbetalingsvoorwaarden behoeven reclame niet te worden vermeld bij SPORT e» SPEL. A, Kabouters ïlodiv foengl U XWJTSALm Optreden van Koningin Juliana waardig en eenvoudig Per auto naar Duitsland Wel contact met bedrijfsleven, geen voorafgaande adviezen van SER C.H.- jongeren beraden zich voor de a.s. verkiezingen Verdrag tussen Irak en Indonesië Ruim twee mille gestolen Nationale en internationale waardering PUZZLE VANDAAG EENS A- Z Nederlander leidt rookwedstrijd in mooie, zochte honden Van onze tdverteerders Huisvesting Ambonezen Dinsdag mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 4 Werkingsfeer van tijdelijke regeling voldoende 's-GRAVENH-AGE, 30 april. De regering kan niet instemmen met de suggestie van sommige leden van de Tweede Kamer om de werkingsfeer van de wet tot tijdelijke regeling van afbetalings overeenkomsten uit te breiden. Hieronder rekent zij ook de gedachte om voor te schrijven, dat bij het voeren van reclame door de handel de afbetalingsvoorwaarden moeten worden vermeld. De nu gekozen opzet heeft het voordeel, dat de gedachtenwisseling over een nieuwe algehele regeling in de toekomst geheel vrij blijft en dat men daarbij niet de moeilijkheid zal ondervinden, dat voor bepaalde punten van sociaal belang reeds incidenteel een regeling is getroffen. In net schriftelijk antwoord aan de Tweede Kamer wordt ook gezegd, dat de regering niet in staat is een na dere aanduiding te geven van de om vang van de verkoop op afbetaling. Wel is het mogelijk op grond van een statistiek, die betrekking heeft op 'n beperkt aantal handelaren (waarin de verkopen van auto's en bedrijfsuitrus- tingsgoederen niet zijn begrepen) een indicatie te geven omtrent het tempo van stijging. Terwijl de omzetstijging bij 304 bedrijven van 1952 op 1953 veertien procent bedroeg, was deze van 1953 op 1954 bij 470 bedrijven veertig procent. In het laatste geval nam het aantal debiteuren met rond 26 procent toe. De vraag of het juist i«, dat in ons land van de totale con sumptieve uitgaven de aankopen op afbetaling thans ongeveer twee pro cent uitmaken, kunnen de ministers ook niet beantwoorden. Snel groeitempo Naar aanleiding van de vraag, of de mogelijk beperkte omvang van de verkoop op afbetaling de behoef te aan een wettelijke regeling groot doet zijn, wordt erop gewezen, dat in de huidige omstandigheden minder dan de omvang van de afbetalings kredieten het tempo van de groei d' in van belang is, gegeven het „Grote toekomst, mits er gewerkt wordt!' ERMELO, 28 april. „Het Tref punt" te Ermelo herbergde gedu rende drie dagen talrijke Christe lijk-Historische jongeren. Giste ren begon nl. de Alg. Vergadering van de Federatie van C.H. Jonge rengroepen in dit grote conferen tieoord en daarop aansluitend vond de voorj aars-conferentie plaats. De deelname aan deze eve nementen is in jaren niet zo groot geweest en terecht kon de voorzit ter, dr. ir. G. A. Kluitenberg, ge wag maken van een versterkte ac tiviteit. In zijn openingsrede besprak Dr. Klui tenberg verschillende aspecten van de Komende verkiezingen. Daarbij verklaar de hij het eens te zijn met de heer Tila- nus, de voorzitter der C.H.U., wanneer deze zegt dat ons volk niet gebaat is bij «en vlijmscherpe verkiezingsstrijd. De C.H.U. meent, dat waar mogelijk de na tionale krachten samen moeten werken. Hetgeen niet wegneemt, dat de C.H.-ge- dachte met overtuiging dient te worden uitgedragen. Hij voorzag dan ook een grote toe komst voor de C.H.U., mits er maar aan gepakt wordt! Het streven van het hoofdbestuur zal er dan ook op gericht zijn het aantal Groepen sterk op te voeren en de finan positie te versterken. OaVOLDOENDE mede wekking net jaarverslag bleek, dat de C.H.J.C. net sterkst vertegenwoordigd is in Fries land, Zuid- en Noord-Holland. Andere provincies zouden veel meer kunnen be reiken. Helaas laat de medewerking van de C.H. Kiesverenigingen nogal eens te wensen over. Herkozen werden voor het landelijk be «tuur: Dr. Ir. C. A. Kluitenberg te Oegst- geest, (voorz.)Mevr. D. Y. W. de Graaff Nauta te Sneek, (vice-voorz.) en Mej. T. H. Meijer te Apeldoorn, (secr.). De heer H. W. Tilanus, voorzitter der C.H.U., sprak zijn grote waardering uit voor het werk der jongeren en verheugde zich over de goede samenwerking tussen C.H.U. en C.H.J.G. Het werk der jongeren ii een bemoediging voor de ouderen, al dus besloot de heer Tilanus. Daarna sprak de heer C. J. van Mas- trigt, vice-voorzitter van het C.N.V., over: „Verantwoordelijke maatschappij". - o feit, dat het produktieplafond reeds allerwegen bereikt is. Deze snelle groei zal een instabiel element mee brengen. Het kopen op afbetaling betekent in wezen het bij de consumptieve uitga ven vooruitlopen op toekomstige in komsten. Mede ter ondersteuning van de gevoerde prijsstabilisatiepolitiek bestaat er om deze redenen behoefte aan een middel, dat geschikt is de door het afbetalingsstelsel geprikkel de bestedingsdrang enigszins af te remmen. Gelet op de merkbare span ningen in de huidige conjunctuur zijn de ministers inderdaad voornemens op vrij korte termijn van de gevraag de bevoegdheden gebruik te maken. Contact met bedrijfsleven Terwijl de regering by het gebruik maken van de wettelijke bevoegdhe den voornemens is het normale con tact met het bedrijfsleven te onder houden, acht zij het -niet mogelijk zich, met het oog-op de vooral op dit gebied gewenste slagvaardigheid van het beleid, te binden tot het vragen van voorafgaande adviezen aan de SER. Het is de bedoeling het toezicht op de juiste uitvoering van de wet met toepassing van de wet op de eco nomische delicten in het bijzonder te doen geschieden door de economi sche controledienst. ROTTERDAM, I mei. —"onbeken den hebben een bedrag van f 2400 ge stolen uit de woning van de 68-jarige sigarenwinkelier aan de Schiedamse weg te Rotterdam. De bewoners wa ren afwezig, toen de onbekenden zich toegang hebben verschaft. Zij zijn waarschijnlijk binnengekomen via een plat aan de achterzijde. Radiotoespraak dr. W. Drees DEN HAAG, 30 april. Minister-president W. Dreès heeft heden middag ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. Koningin Juliana een radiotoespraak gehouden, waarin hij o.a. opmerkte dat dit jaar voor de koninklijke familie, en voor het koninkrijk van bij zondere betekenis is geweest, doordat Prinses Beatrix haar acht tiende verjaardag mocht vieren en daarmede krachtens de grondwet een andere staatsrechtelijke positie ging innemen. Het is een groot voorrecht, dat Koningin Juliana haar achttienjarige dochter dit jaar in de Raad van State heeft mogen binnenleiden, aldus dr. Drees. voud en van het gewone menselijke kontakt, de aanraking met vele krin gen van de maatschappij, waarin bij Koningin Juliana het zuiver mense lijke dikwijls zo treffend tot uiting komt. Ons volk mag zich gelukkig prij zen, dat in onze Koningin deze beide kanten een harmonische eenheid vor men. Het is haar gegeven sterk mede te leven met al wat er in het volk om gaat, vaak ook actief deel te nemen aan wat in een bepaalde kring ge beurt. Daarnaast vervult zij-haar hoge taak als staatshoofd met een waardig heid en een gezag, die niet alleen na tionaal, maar ook internationaal war me waardering en bewondering on dervinden." Reserve-legerpredikanten 's-GRAVENHAGE, 30 april. Op het ogenblik zijn negentig predikan ten als reserve-legerpredikant in mi litaire dienst. Daarvan behoren er 60 tot de Ned. Herv. Kerk, 24 tot de Ge- rel. Kerken, 2 tot de Chr. Geref. Kerk, 2 tot de Evang. Luth. Kerk, 1 tot de Geref. Kerken (onderhoudende artikel 31 k.o.) en 1 tot de vrije evangelische gemeenten. Van deze 90 predikanten zijn er 87 in Nederland werkzaam en 1 in Duitsland, in Frankrijk en in Su riname, die allen tot de Ned. Herv. Kerk behoren. Nieuw grensdocument DEN HAAG, 30 april Het ligt in de bedoeling dat binnenkort voor Duitsland een nieuw grensdocument voor motorrijtuigen zal worden inge voerd. Dit document, dat uitsluitend kan worden gebruikt voor reizen van niet-commerciële aard en dat dus niet kan worden afgegeven voor bijv. vrachtauto's, autobussen, taxi's enz. zal t.z.t. verkrijgbaar zijn bij de kan toren van de A.N.W.B. en de K.N.A.C., alsmede by een aantal in te richten afgifteplaatsen van deze verkeersbon- den voor de Duitse grens. Met nadruk wijzen A.N.W.B. en K.N.A.C. er op, dat deze documenten niet bij de Nederlandse douane kun nen worden verkregen en dat een ieder alvorens de grens te passeren zich van een grensdocument in het bezit dient te stellen. Het systeem van onder garantie van de verkeersbonden afgegeven triptie ken blijft bestaan, terwijl voor reizen naar meer landen het carnet de pas sages het aangewezen grensdocument blijft. Voor reizen naar Duitsland blijven verder tot nader order de bij de ver keersbonden verkrijgbare internatio nale rijbewijzen en internationale be wijzen voor motorrijtuigen voor alle motorrijtuigen vereist, behalve voor rijwielen met hulpmotor. De openheid van ons vorstenhuis tegenover de moderne ontwikkeling gaat samen met een handhaving van de diep in de geschiedenis wortelende traditie van verbondenheid van het Oranjehuis met het Nederlandse volk. De minister-president releveerde het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan de West. Er is daar, aldus spreker, een eenheid bo ven verscheidenheid. De taak, waarvoor onder de mo derne verhoudingen een vorst of vorstin staat, noemde dr. Drees anders dan vroeger. Het is een zware taak, die veel van de menselijke kracht vergt. „Als draagster van de kroon is de Koningin het hoofd van de Neder landse staat. Veel van haar tijd moet zij geven aan het behartigen van de staatszaken. De met het koningschap onverbreke lijk verbonden hoogheid en waardig heid plaatsen de Koningin in zekere zin op een hoge en eenzame post. MENSELIJKE VERHOUDINGEN. Er is echter vooral tegenwoordig ook een andere kant, die van de een- C.J.V.F. zomerkamp op Schouwen GOES, 30 april. Het C.J.V.F.-meisjes- verbond zal gedurende de maand augus- plaats Westerschouwen. Het eerste kamp tus een kamp organiseren op de kampeer- begint op 28 juli en elk kamp duurt een week. Op 25 augustus eindigt dan de laatste kampweek. De leiding zal in han den zijn van wika M. A. de Vlieger te Goes. VOETBAL. Coak-Marine 3-2 MIDDELBURG, 3(1 april. Voor de vierde maal vond het treffen plaats tus sen de voetbalelftallen van de C.O.A.K. uit Middelburg en de Marine uit Vlissin- gen. De zeelieden, die reeds twee maal winnaar werden en ditmaal dus definitief In het bezit van de wisselbeker konden komen, zijn daarin niet geslaagd, want de op de Nadorst gespeelde wedstrijd eindig de in een verdiende 3—2 overwinning voor de militaire administrateurs. Hoewel de C.O.A.K. voor de rust tegen de sterke wind in speelde, had zij toch reeds een veldmeerderheid. Linksbuiten Passenier van R.C.S. liet enkele goede kansen onbenut, maar aan de andere kant moest de lat redding brengen. De rust kwam met dubbelblanke stand. Nog geen twee minuten na de hervat ting gaf linksbuiten Van Velzen met een beheerst schot de C.O.A.K. de leiding en tien minuten later werd het door Hu- bregtse van Zeeland Sport 20. Dit was het sein voor een Marine-offensief en het waren de linksbinnen en de linksbuiten, die binnen twee minuten de balans weer in evenwicht brachten (22). Dit schud de de C.O.A.K. wakker en vijf minuten voor het einde scoorde de middenvoor uit een doelworsteiing het beslissende doelpunt. (32). T aféltennispromotie Alle kampioenen promoveren GOES, 30 apriL De promotiecompe tities van de Zeeuwse tafeltenniscompe- tltie zijn nu ook geëindigd. Voor de pro motie naar de eerste klasse werd een af zonderlijke regeling getroffen, waardoor Luotor, kampioen van de tweede klasse, automatisch promoveert, terwijl Be Fair eerste klasser blijft. Voor de promotie naar de tweede klasse begonnen Wilno 2 en Will van Zoelen 3 met een 55 gelijk spel, maar de tweede ontmoeting werd door Will van Zoelen 3 op het nippertje gewonnen (64). Wilno 2 zal het komende seizoen in de derde klasse uitkomen. R.T.C. 2, kampioen van de vierde klas se, heeft zich duidelijk de sterkste ge toond in de promotiecompetitie, want het won beide malen met 73 van P.Z.E.M. 2. De Rillanders promoveren dus naar de derde klasse, terwijl de elektriciteits mensen het in de vierde klasse zullen moeten gaan proberen. MIDDELBURG, 30 april. De motor club „De Zeeuwen" organiseerde zaterdag een voor het clubkampioenschap tellende rit door Walcheren. Het was ditmaal een Pijlenrit over een afstand van 65 km. Er verschenen 17 deelnemers aan de start waarvan er 10 uitvielen. De uitslag was als volgt: 1 L. Polder dijk 18 strafpunten; 2 C. Crucq 19; 3 J. Markusse 19; 4 W. Flipse 81; 5 J. Geldof (M) 142; 6 j. Geldof (Si 154; 7 W. Dekker 154. Op zaterdag 9 juni Weer een patrijzenjacht te Colijnsplaat GOES, 30 april. Noord-Beveland, dat vorig jaar voor het eerst kennis maakte met de wielersport door de „Patrijzen jacht" te Colijnsplaat, kan ook dit jaar weer van een groots wielerevenement genieten. Op zaterdag 9 juni loopt op nieuw een „Patrijzenjacht" van stapel in Colijnsplaat, georganiseerd door de ren en toerclub „Theo Middelkamp" in sa menwerking met de Colijnsplaatse mid- denstandsvereniging. Het betreft hier weer een individuele wedstrijd voor onafhankelijken en ama teurs over een afstand van 120 km., waar in tevens opgenomen wordt een inter- clubwedstrijd, waarvoor een wisselbeker beschikbaar wordt gesteld. Ook nu zal weer een comité van aan beveling worden gevormd. Reeds is een verzoek om deelname binnengekomen van de bekende wielerclub „D.T.S." uit Zaandam. Het ligt in de bedoeling divers# andere clubs uit te nodigen, o.a. „De Spartaan" uit Den Haag, „Pedaalridders" uit Rotterdam, van welke vereniging de nationale kampioen Schalk Verhoef lid is, „De Hoekse renners" de club van Adri van Steenselen - e.a. Dit wieler evenement moet eigenlijk gezien worden als eeh afspiegeling van de bekende „Kaperprys" te Heinkenszand. DJ A 1ARTA, 30 april. In Dja karta is vanochtend een vriendschaps verdrag getekend tussen Indonesië en Irak. De gezant van Irak zeide in een rede, dat een vriendschapsverdrag tus sen beide landen kan worden gete kend, hoewel Irak aangesloten is bij het pact van Bagdad en Indonesië een Beutrale politiék voert, omdat beide landen zich bewust zijn van hun ver- intwoordelijkheid inzake vrede en reiligheid in het gebied van de Azia- Üsch-Afrikaanse landen. Het verdrag voorziet in diploma- ieke, consulaire, culturele en handels- ietrekkingen, regelingen op het ge bed van de luchtvaart en scheepvaart •n het uitwisselen van misdadigers. KRUISWOORDRAADSEL MONTREAL, 30 april (Reuter) De Nederlander C. Kagenaar uit Rotterdam heeft de leiding hij de derde jaarlijkse internationale pijprokerswedstrijd, die momen teel te Montreal, in Canada, wordt gehouden. Hij is er in ge slaagd 3.3-gr. Canadese Burley- tabak 124 minuten en 47 secon den brandende te houden. Kagenaars tijd is reeds beter dan die van de winnaars der twee vorige wedstrijden. Vertegenwoordigers van ne gentien landen nemen aan de wedstrijd déél. WOENSDAG 2 MEI. HILVERSUM I (402 m.). NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.25 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte muz. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Omr.ork. en soliste. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Meisjeskoor. 12.55 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.00 Bondsdag Bond Mannenvereniging. 14.45 Gram. 15.35 Cla- vecimbelrecital. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Orgelsp. 18.15 Kamermuz. 18.45 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Nederl. volkslie deren. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerorkest en solist. 21.20 Flitsen van de Bijbeldag te Antwerpen. 21.50 Lichte muz. 22.15 Volks- muz. met comm. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II (.298 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO; 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 V. d. huisvr. 9.40 Morgenwijding. VPRO: 10.00 School radio. AVRO: 10.20 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Land- en tuinb - meded. 12.35 Orgel en piano. 13.00 Nws 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte mu;, 13.55 Beursber. 14.00 V. d. jeugd. 15.01 V. d. vrouw. 15.30 Kinderkoor en politie- kapel. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd 17.30 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: Jeugduitz. „De brie venbus gaat open correspondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nws. 18.15 Pia nospel. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Gram. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kinderen. 19.05 Koorzang. 19.45 Toneelbesehouwing, 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. voor de mil. 21.25 De antwoordman. 21.40 Amus. muz, 22.20 Radiojourn. 22.30 Sbpr. en piano. 22.55 „Ik geloof, datcans. 23.00 Nws. 23.15 Sportrep. 23.20 Act. of gram. 23.30 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. VPRO: 17.00—17.40 V. d. kind. AVRO: 20.00 Filmvaria. 21.0022.00 Filmprogr. BRUSSEL (324 m.). 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Mozart en zijn tijd. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.15 Orkest- conc. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.25 Voordr. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr, 18.00 Volksliederen. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Volkszang. 20.00 De bedel- student, operette. 22.00 Nws. 22.15 Piano recital. 22.55—23.00 Nws. ln"ezonden Mededeling (Adv) VOOl VAN A TOT Z Woorden invullen die voldoen aan on- derstaande omschrijvingen. Elk woord begint steeds met de laatste letter van het voorgaande woord. Bij goede oplos sing ontstaan in twee horizontale regels dierennamen. Geluid, schoen, holte, vogel, handvat, lichtbron, muurholte, inktvis, waardeloos- afgewerkt produkt, bloem, dwaling, vreemd, zoom, telwoord, heldendicht, bosgod, verstand. Oplossing vorige puzzle Horizontaal: 3 Op, 5 plak, 7 alk, 9 na, 10 tam, 12 parasol, 14 bed, 15 top, 16 ko lonel, 19 rel, 20 af, 21 kap, 23 tong, 25 ik, 27 tra. Verticaal: 1 Opa. 2 matador, 4 pa, 6 kar, 8 loop, 9 nu, 11 matelot, 12 pel, 13 sol, 14 bola, 17 net," 18 of, 20 Aga, 22 pi, Nr. Oost-Duitsland laat geestelijken vrij. Alle „spoorwegzendelingen" van de Evangelische kerk die de laatste maan den in Oost-Duitsland zijn aangehou den, zijn thans vrijgelaten. Dit meldt het persbureau van deze kerk. 1.65, 1.63. maar spoedig voelde hij dat er iets zwaarders aan was vastgemaakt. Ja! dat was dikker touw! Hij ging voort met trekken, doch eindelijk bleef het vastzitten. Hij spande alle krachten in, maar het- touw bewoog zich niet meer. „Ha", riep hij uit, „wij kunnen naar het venster opklimmen, en dan het touw vastmaken aan de tralie die nog vast zit. Wilt gij eerst gaan?" „Neen, gij zijt knapper dan ik maar toch redt gij ons niet, maar Martha!" Een paar seconden later was Tre- lawney bij het venster. Vlug maakte hij het touw vast, zo, dat een eind in de cel afhing, lang genoeg, om door Ridgeway gegrepen te kunnen wor den. Hij luisterde scherp toe. Alles was doodstil. „Ik zal mij laten zakken, Ridgeway", fluisterde hij. „Als ik door het venster ben, moet gij komen". Snel en onhoorbaar liet hij zich langs het touw glijden. Enige secon den later stond hij op het plein bui ten de gevangenis. Hij hoorde Ridge way in de cel bij de muur opklaute ren, toen stak hij zijn hoofd door het venster en wrong vervolgens zich ge heel tussen de tralies door. Niets werd gehoord, en ofschoon Trelawney scherp om zich heen zag, kon hij niets ontdekken. Willem Ridgeway stond nu naast hem. „Waar nu heen?" fluisterde hij. Trelawney antwoordde niet, want op dat ogenblik hoorden zij het zelfde eigenaardige gefluit, dat zij enige uren geleden ook gehoord hadden. „Martha, Martha", fluisterde Kid- toe. Eerst ging het heel gemakkelijk, J geway. Zij snelden naar de plaats, 93) „En ik ook. Wie lost ons af?" „Johs Corry." „Ha, Johs is een vurig aanhanger van de Koning. Hij haat de Dissen ters". Hun stappen stierven weg in de verte. De gevangenen hadden ieder woord gehoord, maar niets kon Wil lem Ridgeway in zjjn vertrouwen doen schokken. „Ik zeg u, Martha is bezig; zy zal ons redden", zei hij tot Trelawney, Daar sloeg de oude klok het mid dernachtelijk uur. Het hart der beide mannen stond bijna stil. Beiden wend den de ogen naar het venster, maar niemand zag of hoorde iets. „Als er niets komt, zullen we zon der hulp trachten te ontsnappen", sprak Trelawney. „Het veneter is slechts vijftien voet van de grond en die afstand zal ons niet hinderen." Neen, neen, wij willen wachten, als Martha laat is, dan heeft zij daarvoor een goede reden. Ik vertrouw haar volkomen." De minuten gingen langzaam voor bij, terwijl Trelawney steeds onge duldiger werd. „Ik wacht niet langer", riep hij uit. „Nog enige uren en het is dag en dan is alle hoop op redding vervlogen". „Wacht, zeg ik u. Martha zal ons niet in de steek laten. Kijk! Kijk!" Een kluwen dun touw viel aan de voeten van Trelawney. „Heb ik het niet gezegd", riep de boer. „Hoe zal ik God ooit genoeg voor mijn Martha kunnen danken?" Trelawney trok het touw naar zich Een verhaal uit de tifd van Stadh. Koning Willem III vanwaar het geluid kwam, maar nog zagen zij niemand. Zy waren bij de muur van het gevangenisplein geko- „Wat nu, Sir Trelawney?" zei Rid geway. „Deze muur is te hoog om er over te klimmen, bovendien is hij aan de buitenkant nog hoger." „In elk geval kan men ons hier niet zien. Deze grote struik verbergt ons geheel. Hoor!" Weer hoorden zy het teken dat hun zoveel vreugde had veroorza; maar nog zagen zij niemand. Ook scheen 't geluid wel van omlaag te komen. Trelawney ging op de grond liggen en keek scherp rond. Daar zag hy een deur. „Kom mee", hijgde hij. Hij opende een deur en spoedig vonden zijn tastende handen de spor ten van een ladder. „Kom mee, Ridgeway!" fluisterde hij. Zij daalden de ladder af en stonden spoedig op de grond aan de buiten kant. „Vlug! Vlug!" Het was de stem van een man, hees en beverig. Toen zij zich wendden naar de kant van waar de stem kwam, za gen zij een zwak licht. „Kom vlug". Geen van beiden aarzelden. Zij snel den voorwaarts en zagen een andere deur door verborgen handen openen. Plotseling bevonden zij zich in de hoofdstraat van de stad. Vlak bij was de herberg „Het Witte Hert", waar voor een schavot stond opgericht, waarop drie lijken hingen, door de wind heen en weer bewogen. (Wordt vervolgd) Kunsthandel Milo in nieuw gewaad De Kunsthandel Milo te Middelburg heeft haar intrek genomen in het winkel pand, dat gelegen is naast de „moeder zaak", de fa. Henning. Eer het echter zover was, heeft men dit pand zodanig laten inrichten, dat men kan spreken valt een „nieuw winkelpand en toonzaal". Het interieur van deze nieuwe behuizing i* geheel ingesteld op het exposeren van kunstvoorwerpen. Vrijwel geheel uitge voerd in een lichte, rustige tint is dit in terieur er op afgestemd, niet te domine ren. Het is dan ook mogelijk een deel van de lange ruimte te benutten voor het ex poseren van schilderijen. Bh' de opening was een groot aantal doeken van de be kende Middelburgse kustschilder Kimpe te zien, dat bijzonder goed tot zyn recht kwam. En als winkel èn als toonzaal mag dit nieuwe pand volkomen geslaagd he ten. Een aanwinst voor het Middelburgse winkelcentrum. Gezinskeukens moeten zelfzorg stimuleren DEN HAAG, 80 april. De minis ter voor maatschappelijk werk heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat de behoefte aan meer woonruimte voor Ambonezen reeds geruime t(j<I zijn aan dacht heelt. Aanvankelijk is getracht in deze behoefte te voorzien door het aan trekken van kampen van de directie voor de arbeidsvoorziening, welke deze directie niet meer nodig had. Hier door steeg het aantal Ambonezen- woonoorden van 51 in 1951 tot 70 op heden. Nu deze mogelijkheden zijn uitgeput, zal tot uitbreiding van be staande en tot de bouw van geheel nieuwe woonoorden moeten worden overgegaan. Gezinskeukens De van verschillende zijden gestelde vraag of de bouw van de gezinskeu kens een uitvloeisel is van het voor nemen de zelfzorg te stimuleren, wordt bevestigend beantwoord. De keukens zijn voor het grootste gedeelte reeds gereed. Het ligt in de bedoeling medio mei a.s. tot deze zelfzorg over te gaan. De Chinese Volksrepubliek heeft In donesië uitgenodigd een parlementaire missie naar Peking af te vaardigen. Binnenkort zullen de Indonesisch- Japanse besprekingen over de herstel betalingen worden hervat. TE KOOP: Een goed renderend dors- bedrUf, alles in prima staat. Te bevragen bij: J. de Laat R. Hamminga, Dorpsplein 4, Nieuwdorp (Z.), tel. K 1196— 227 TE KOOP GEVRAAGD: Grote en kleine partijen slachtkippen. a. C. DE KO NING, Wouwseweg, Bergen op Zoom, tel. 1409 of stuur briefkaart. GEVRAAGD: Een meisje voor 1 of 2 da- fen per week. C. Gideonse, chroeweg 57, Middelburg DIVERSEN: Inlevering vakantiebonnen op donderdag 3 mei van 8—9 uur in Zaaltje D. Wielemaker, Koudekerke - Van 'n KALENDERPLAAT maakt onze lijstenmakerij voor U een keurige wandversiering Den Boer, L. Vorststraat 110, Goes Electrische naaimachines, compleet met koffer f245,—. (Normale prijs f299,—). Rechtstreekse fabrieksleve- ring geeft f 55,voordeel! met garantie, desgewenst afbeta ling. Depót: Nieuwstraat 28, Terneuzen, tel. K 1150-2410.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4