cfs^-h) t Zeeuwen op Koninginnedag onderscheiden Half zwaar Geen slechte toekomst voor de landbouw bijzonder lekker! Stichting heelt druk jaar achter de rug M. H. gOASSON IONEN N.ï. Twee „leeuwtjes", één officier O.N., zeven ridders, tientallen medailles Geen overeenstemming in Saargebied Opvoering produktiviteit noodzakelijk DOUWE EGBERTS Denk aan moreel der burgers Vrijlating politieke gevangenen iéfè half zware shag Maximumsnelheid bromfietsen 40 km per uur Australisch op B. en C. beroep E.V.0. richt zich tot minister Algera Russisch goud en platina te Londen Volgende maand „Euratom" Boerenjeugd moet ander werk zoeken Hoold van o.l. school ie Heinkenszand benoemd De wereldkampioenschappen voetbal Oudste gasdirecfeur gaat met pensioen Maandag 30 april 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 GOES, 30 april. Koninginnedag lintjesregen! Er zijn er dit jaar ook weer in Zeeland terechtgekomen. Wiens naam er nog niet bij staat, moet maar moed houden voor een volgende keer! Hartelijke gelukwensen aan de gelukkigen van dit jaar. Twee Zeeuwen werden benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, n.l. Mr. G. J. B. v. d. Dussen en Mr. W. F. E. Baron van der Feltz. Eén werd officier in de orde van Oranje-Nassau, n.l. deken R. M. A. Nieveen van Dijkum. Zeven Zeeuwen mogen zich in het vervolg ridder in deze orde noemen. Het zijn de heren J. Moll, J. Ph. Koene, J. Hom mes, A. H. S. Stemerding, Jhr. R. J. H. Q. Roëll, Ir. H. Everwijn, L. Th. Vogelaar. En dan zijn er tenslotte enkele tientallen eremédailles toegewezen, variërend van goud tot brons, blijkbaar naar gelang van de sociale positie, die de gelukkigen innemen. De „Zeeuwse lijst" ziet er als volgt uit: Ministerie van Justitie Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: mr. G. J. B. van der Dussen, of ficier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Middelburg, te Domburg. Officier in de orde van Oranje-Nassau: R. M. A. Nieveen van Dijkum, deken van het dekenaat Middelburg en pastoor te Goes. Ridder in de orde van Oranje-Nassau: J. Moll, pres.-kerkvoogd der Herv. ge meente te Vlissingen. Eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: P. Leijnse, oud- pres. kerkvoogd der Herv. gemeente te Zoutelande; L. H. H. Parren, secretaris Aer Stichting r.k. kinderbescherming ln Zeeland te Middelburg. Eremedaille ln zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Naasau: mej. H. L. Klimmerboom, organists der Evang. Lu therse kerk te Zierikzee. Ministerie Yaft Binnenlandse Zaken Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: mr. W. F. E. Baron van de Feltz, lid der Tweede kamer, te Middelburg. Bidder ln de orde van Oranje-Nassau: J. Ph. Koene, gemeentesecretaris van Middelburg; J. Hommes te Nleuwdorp, wethouder van 's-H. Arendskerke; A. -H. 3. Stemerding, burgemeester van Oost en West Souburg; Jhr. E. J. H. Q. Roëll, burgemeester van Haamstede. Eremedaille ln goud: J. Moens, wet houder van Biggekerke; mej. M. H. Hu- son, boekhoudster A bij de gemeentegas fabriek te Zierikzee. Eremedaille in brons: P. Brasser, ge pensioneerd tuinman bij gemeentewerken te Vlissingen; W. Braamsem, brandwacht 2e klasse bij de vrijwillige brandweer te Helnkenszand. Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Eremedaille in goud: B. J. de Meij te Ritthem, schrijver van historische artike len. Eremedaille in zilver: J. L. Capello en C. Ie Conté, beiden te Goes en lid van de harmonie „Euphonia" aldaar; I. de Hullu te Breskens, lid der muziekver. „Uit het VolkVoor het Volk", aldaar; P. Luteijn te Nieuw vliet, bestuurslid van het fanfarekorps „Nut en Genoegen"", al daar. Eremedaille in brons: C. J. J. Boel, lid van het Middelburgs muziekkorps, te Middelburg; J. van Schaik, lid van het muziekgezelschap „Excelsior" te 's-Heer Arendskerke; D. J. Platjouw, lid van de muziekver. „Vrijheid Eendracht" te Hon- tenisse; D. van der Poel, idem; C. L. de Keyxer, lid der muziekver. „Oefening kweekt Kunst" te Borssele. Ministerie van Marine Eremedaille in brons: F. Crucq te Vlis singen, matroos in vaste dienst bij het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting. Ministerie van Venteer en Waterstaat Eremedaille in goud: J. J. Eijke te Ter- neuzen, bureelambtenaar le klasse bij de prov. waterstaat. Eremedaille in zilver: J. de Ridder te Vlissingen, employé le klasse der PTT; J. Slis te Breskens, schipper reddingboot. Eremedaille in brons: R. F. Rombout, Hulst, oud-besteller le klasse der PTT; A. Blomaard te Goes, besteller le klasse PTT; A. Schoenmakers te Middelburg, Idem; W. Kervink te Terneuzen, idem J. Boller te Rilland-Bath, kantonnier C bij de rijkswaterstaat; K. Meulpolder te Kloetinge, polderwerker bij het water schap „De Breede Watering bewesten Yerseke"; J. J. M. Kuijper te Goes, bode- eonclerge polderhuis van genoemd wa terschap; R. G. Wieland te Terneuzen, controleur bij Aug. de Meyer en Zonen's N.V. TMSnistérie van Economische Zaken Ridder In de orde van Oranje-Nassau: I*. H. Everwijn, hoofdingenieur A, tevens plv. directeur der PZEM te Middelburg. Eremedaille in goud: C. H. de Broeck, hoofdboekhouder bij de Ass. Coöp. Zé- landatse de Carbonisation te Terneuzen. Eremedaille in zilver: G. L. Groenen dijk. kassier bi) de N.V. Massee en Zonen te Goes. Eremedaille in brons: mej. C. J. den Boer, winkeljuffrouw bij de fa. Joh. den Boer te Zierikzee. Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Ridder ln de orde van Oranje-Nassau: L. Th. Vogelaar te Krabbendijke, be stuurslid van landbouworganisaties. Eremedaille in zilver: A. Goeree te Oudelande, bedrijfsleider op de fruit- kwekerlj van H. B. Pilaar; A. Korstanje te Kloetinge, landarbeider, gewezen voor man op het landbouwbedrijf van de wed. J. Sinke-Stevens; J. M. van de Velde te Axel, voorman-landarbeider op het land bouwbedrijf Steenbosch. Eremedaille in brons: A. Faas te Zaam- slag, landarbeider bij Jac. Verpoorte; P. Hamelink te Zaamslag, landarbeider bij wed. Jac. de Feijter-de Feijter; C. den Hollander te Oostkapelle, landarbeider W. K. van Nieuwenhuijzen; J. van Houte te Baarland, landarbeider bij J. Steketee; H. Kraak te Wolfaartsdijk, paardenknecht „De Wilhelminapolder"; J. S. de le Lijs, Schoondijke, landarbeider bij J. B. A. Risseeuw; J. Paauwe te Nisse, landarbei der bij de gezusters C. en J. de Kuiper; B. Rooze te Rilland-Bath, landarbeider op het landbouwbedrijf Oost Kilhoek; P. Verboom te Goes, landarbeider bij de fam. Buysrogge; A. Walhout te Borssele, landarbeider bij wed. B. A. Quist-Boone; A. de Witte, Driewegen, schaapherder in dienst van de fam. De Dreu. Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid Eremedaille in goud: E. van der Zee te Goes, oud-hoofdkeurmeester bij de Keuringsdienst van Waren; mej. J. C. Anthonisse te Koudekerke, directrice van het verpleeghuis „Der Boede". Eremedaille in brons: W. Volmer te Oostkapelle, v.h. opperman bij de fa. ge broeders Francke; G. Jeremiasse te Kat- tendijke, traetorchauffeur bij „De Wilhel minapolder". Ministerie van Maatschap pelijk Werk Eremedaille in goud: J. P. Geirnaerdt te Sas van Gent, voorzitter van de ge meentelijke dienst voor sociale zorg. SAARBRÜCKEN, 28 april (Reuter). De premier van het Saargebied, dr. H. Ney, heeft in het parlement ver klaard, dat de regering van het Saar gebied gekant is tegen uitvoering van het plan tot bevaarbaarmaking van de rivier de Moezel. Zoals bekend is wenst Frankrijk kanalisatie van deze rivier als tegenprestatie voor haar in stemming met een terugkeer van het Saargebied naar West-Duitsland. Ney zei, dat kanalisatie van de rivier ern stige nadelen voor de industrie van het Saargebied zou hebben. Hij verklaarde voorts, dat zijn re gering er tegen is, dat Frankrijk nog een aandeel heeft in het bestuur van de mijnen van het Saargebied, wanneer de terugkeer tot Duitsland een feit zal zijn geworden. De regering is echter bereid de sluiting te overwegen van een con tract op lange termijn, dat Frankrijk leveranties van Saarkolen en Franse verkopen aan de mijnen van het Saar gebied garandeert. Drs. Van Nes voor de Chr. landarbeiders (Van onze sociale redacteur) UTRECHT, 28 april. De economische positie van het land- en tuinbouwbedrijf in ons land vertoont in de laatste jaren geen onver deeld gunstig beeld. Onder invloed van het protectionistische beleid in vele andere landen is met name de graanmarkt gedrukt, terwijl da zuivelexport slechts op een relatief laag prijspeil gaande gehouden kan worden. Daartegenover staat gelukkig, dat het prijspeil van een aantal andere landbouwprodukten en voor de meeste tuinbouwpro- dukten relatief duur moeten produceren, in een moeilijke positie zijn heeft meegebracht, dat met name de bedrijven met een belangrijke produktie van voedergranen en melk, vooral die, welke deze pro- dukten relatief daar moeten produceren, in een moeilijke positie zijn geraakt, zonder dat men nu direct mag spreken van een crisistoe stand. Ten hoogste mag men zeggen, dat een belangrijke groep land bouwbedrijven niet deelt in de verhoogde welvaart. Ingezonden Mededeling (Adv Niet voof niets vragen tienduizenden rokers speciaal naar Douwe Egberts DRUM SHAG, de bijzondere combinatie van mild en pittig, van net niet te licht en net niet te zwaar! PARIJS, 28 april (Reuter). De opperbevelhebber van de Navo in Europa, Lord Montgomery, heeft te Parijs verklaard dat de westelijke voorbereidingen voor het handhaven van het moreel der burgerbevolking bij een eventuele oorlog met kernwa pens „volkomen ontoereikend" zijn. Voor zover hem bekend was zijn er zelfs ln het geheel geen voor •?idin- gen op dit gebied. Montgomery deelde op een perscon ferentie mee, dat de „zenuwen-oorlog" voor het eerst een onderdeel geweest is van een recente Navo-oefening, waarbij meer dan 300 hoge Navo-of- fieieren de moderne oorlogsvoering bestudeerden. Voor het eerst namen ook Westduitse officieren aan een dergelijke oefening deel. Verder legde Montgomery sterke nadruk op het feit dat bij een aanval met moderne projectielen, die een af stand van 5000 mijl in ongeveer een kwartier kunnen afleggen, iedere se conde van belang is voor het waar schuwingssysteem. LONDEN, 28 april. Reuter. Het amnestiewetsontwerp in Polen het eerste na de oorlog dat ook voor poli tieke misdrijven geldt is met alge mene stemmen door het parlement aangenomen. Een afgevaardigde, die het wetsont werp indiende, zei dat zelfs spionage en terreurdaden er onder vallen. Dit was mogelijk geworden door „een wij ziging in de internationale toestand". De amnestie voorziet in de vrijlating van 4500 politieke gevangenen, 'n Zelf de aantal krijgt vermindering van straf. In totaal zullen ongeveer 30.000 gevangenen op vrije voeten komen en zuilen 80.000 op een of andere wijze van de wet profiteren. Binnenkort wijziging wegen verkeersreglement DEN HAAG,- 28 april. Een ont werp tot wijziging van het wegenver keersreglement inzake de invoering van een maximumsnelheid voor brom fietsen is bijna gereed. Daarin is de maximum-snelheid gesteld op 40 km. per uur. Voor een verdergaande wet telijke beperking van de snelheid van de bromfiets, waardoor de aan trekkelijkheid van dit vervoermid del aanmerkelijk zou verminderen, acht minister Algera geen voldoende aanleiding aanwezig. De aanleg van speciale bromfiets paden op ruime schaal stuit op grote bezwaren. Aan het aanleggen van pa rallelwegen ten behoeve van het langzame verkeer zal bij de aanleg van nieuwe wegen blijvende aandacht worden geschonken. Het stellen van een maximum leef tijdsgrens voor bestuurders van brom fietsen en motorrijtuigen acht de mi nister een ingrijpende maatregel. De mate, waarin de lichamelijke en gees telijke geschiktheid tot het deelnemen aan het gemotoriseerde verkeer hij 't klimmen der jaren afneemt, is indivi dueel zó verschillend, dat het zeer be zwaarlijk is een algemene leeftijds grens tenzij eeh zeer hoge vast te stellen, waarboven men tot het be sturen van een motorrijtuig of brom fiets niet meer in staat moet worden geacht. Synodaal toezicht op Gerei, sociale arbeid CANBERRA, 27 april. De Austra lische regering heeft ln 'naam van de mensheid' op de Sowjet-leiders Boel- ganin en Chroesjtsjef een beroep ge daan om te helpen bij de vereniging van Oosteuropese gezinnen met bloed verwanten die in Australië wonen, al dus is in Canberra bekendgemaak. In een telegram aan de Sowjet-lei ders heeft de Australische minister van immigratie, een voorlopige Hjst van 51 namen van vrouwen, kinderen en andere naaste bloedverwanten van .ustralische immigranten in Rusland, .etland, Litauen en andere Oosteuro pese landen opgenomen. In de afgelopen dagen hebben Indi viduele Immigranten in Australië, Nieuw-Zeeland, De Ver. Staten. Chili, Oostenrijk en Engeland dergelijke ver- oeken gedaan. Ingezonden Mededeling (adv.) MIDDELBURG - NOORDSTRAAT 19-21 Wij exposeren in onze toonzalen: SLAAPKAMERAMEUBLEMENTEN - BEDDEN - DEKENS KARPETTEN - GORDIJNSTOFFEN (levering uitsluitend via de detailhandel) Frans-Italiaanse besprekingen PARIJS, 28 april. Reuter.-AFP. Frankrijk en Italië hebben aangedron gen op actievere betrekkingen tussen oost en west, waarbij meer vertrou wen wederzijds zou worden gegeven. Dit geschiedde in een gemeenschappe lijk communiqué, dat Is uitgegeven na besprekingen van drie dagen tussen president Rene Coty, premier Guy Mollet en minister van buitenlandse zaken Christian Pineau van Frankrijk enerzijds en president Giovanni Gron- chl en minister van buitenlandse za ken Gaetano Martlno van Italië an derzijds. In het communiqué wordt verder ge zegd, dat beide landen in de Noordat- lantische-verdragsorganisatie zullen sa menwerken om deze te ontwikkelen op economisch, sociaal en cultureel ter rein. De organisatie zou hierdoor haar „volledige omvang" worden gegeven. Frankrijk en Italië zullen allrf maat regelen steunen waardoor de Raad van Europa meer mo; viteit krijgt en heid wordt versterkt. De toestand ln het midden-oosten was voorwerp van speciale bestudering en beide regeringen kwamen overeen in nauw contact met elkaar te blijven voor het opstellen van een politiek van „vrede, stabiliteit en evenwicht" ln dit gebied, 1 ogelijkheden voor actl- de Westeuropess een- 's-GRAVENHAGE, 28 april. Met ingang van 1 mei is het in West- Duitsland verboden op zon- en feest dagen op de weg te komen met vracht auto's, waarvan het totaal geladen ge wicht 7% ton of meer bedraagt. Naar aanleiding van dit verbod heeft de E.V.O. het ministerie van verkeer en waterstaat met klem verzocht bij de Westduitse regering aan te dringen op ontheffing van deze maatregel voor bepaalde Nederlandse transporten. De E.V.O. noemt o.m. transporten van be derfelijke waren, spoedeisende trans porten zoals de proviandering van zeeschepen, machinevervoer voor pro- duktie-bedrljven en transitovervoer. Eveneens wordt gevraagd onthef fing te bewerkstelligen voor Neder landse vrachtwagens, die leeg uit West-Duitsland terugkeren. Vooral de export van groenten en fruit, waar van het seizoen voor de deur staat, en de export van vis, worden door dit zondags rijverbod in West-Duitsland ernstig getroffen, aldus de E.V.O. Collecte. De opbrengst van de Emma- bloemcollect# ten bate van de t.b.o.-be- strijding bedroeg te Krulnlngen 1182,42. UTRECHT, 28 april. In de ge houden bestuursvergadering van de Raad voor Gereformeerde sociale ar beid is besloten het toezicht van de synode der Geref. Kerken te aan vaarden. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat niet alleen de organi satorische opbouw in dit eerste jaar de aandacht van de Raad had, maar dat ook beleidsvragen aan de orde kwamen zoals het dorps- en buurt huiswerk, de verhouding van maat schappelijk werk en jeugdzorg, het werk in de ontwikkelingsgebieden, de bejaardenzorg en de kinderbescher ming. Een organisatorische vraag, die op deze - vergadering ter sprake kwam, was die van de samenwerking met de Chr. Boeren- en Tuindersbond en met de organisatie voor nazorg van het B.L.O. De Raad bleek een samen werking met deze organisaties zeer op prijs te stellen. Een belangrijk punt van de bespreking vormde ook het vraagstuk van de organisatie van de gezinsvoogdij. De vraag bin- nx welk kader dit werk moet worden gedaan werd voor nader beraad terug gewezen naar de sectie Kinderbescher ming van de Raad. BEJAARDENZORG. Het rapport van de sectie Bejaar denzorg toonde aan, dat op dit ge bied een verheugende activiteit be staat. De sectie hield zich intensief LONDEN, 28 april (AFP). Met een Fins vliegtuig is een belangrijke hoeveelheid Russisch platina (1117 kg ter waarde van 1.320.000 pond ster ling) te Londen aangekomen. Het pla tina was geadresseerd aan de perma nente handelsdelegatie van de Sow- j et-Unie te Londen door de bank van Moskou. Naar men meent zal dit pla tina op de Londense markt verkocht worden om de Sowjet-Unie de be schikking over meer ponden sterling te geven, waarschijnlijk ter betaling van Britse goederen. Van de zijde van een bank, welke zich specialiseert in de handel in ede le metalen, is vernomen, dat weer een hoeveelheid Russisch goud te Londen is aangekomen. BRUSSEL, 28 april (Reuter/AFP) In Brussel is het rapport gepubliceerd van de commissie-Spaak over de voor gestelde Europese gemeenschap voor kernenergie, „Euratom". Het vraag stuk, of de gemeenschap ook atoom wapens zal produceren, wordt in dit rapport echter niet opgelost. Het rapport, dat het resultaat is van een jaar arbeid van vooraanstaande Europese deskundigen, zal behandeld worden op een ministeriële conferen tie, welke aan het einde van de vol gende maand te Parijs of Rome zal worden gehouden. Een regeringsdeskundige zei: „De ministers van buitenlandse zaken van Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Bel gië, Nederland en Luxemburg, zullen op deze conferentie behalve dit defi nitieve rapport over de „Euratom", en een gemeenschappelijke markt of douane-unie, een compromisvoorstel voor zioh hebben tot oplossing van 't menlgsverschil tussen voor- en tegen stander» van een zuiver „burgerlijke" Euratom. bezig met de samenstelling van een rapport over de bejaardenzorg ter vervanging van het rapport, dat en kele jaren geleden werd uitgebracht aan de centrale diaconale conferen tie. Ook werd medewerking verleend aan het werk van de nederlandse federatie voor bejaardenzorg, o.m. ter voorbereiding van een in het na jaar te houden congres over de be jaardenzorg en de opleiding van be jaardenhelpsters. Dr. W. M. Ottow, gecommitteerde van de Raad voor het werk in de ontwikkelingsgebieden, bracht rapport uit over de voortgang van dit werk. KERKELIJK TOEZICHT. Een bijzonder punt op de agenda vormde wel het schrijven van de Generale Synode te Leeuwarden, waarbij de Synode zich bereid ver klaarde een bepaalde verantwoorde lijkheid voor het werk van de Raad te aanvaarden en deze arbeid door het uitschrijven van een collecte te steunen. Besloten werd het toezicht van de synode op de arbeid van de raad te aanvaarden. Tot deze conclusie kwam Drs. A. H» van Nes, hoofd van de afdeling Tuin bouw van het Landbouw-Economiscl» Instituut, toen hij voor de j aarlij ksa ledenraadsvergadering van de Ned. Christelijke Landarbeidersbond sprak over „de economische ontwikkeling van het land- en tuinbouwbedrijf". In zijn heldere uiteenzetting schetst» hij, hoe ons land deze moeilijkheden gemoet treedt door het voeren van een actieve prijspolitiek. Daardoo» worden de prijzen van de produkten voor de boer op een niveau gehouden, dat hoger ligt dan dat op de vrij» markt. Zonder deze politiek zou da economische positie van de landbouw* bedrijven er vandaag veel ongunstige* uitzien, dan in feite het geval is. Produktiviteil Het zal nodig zijn, aandacht te be« steden aan een opvoering van de pro duktiviteit in achtergebleven bedrij ven. Dit vereist een grootscheepse aanpak van de structurele moeilijkheden, waarmee onze landbouw worstelt. Ve le bedrijven hebben immers voor het invoeren van rationele produktieme- thoden in de eerste plaats behoefte aan meer en beter verkavelde grond. Vereist Is ook grotere afvloeiing van de agrarische jeugd naar andere be drijfstakken en verhoging van de vak bekwaamheid van hen, die ln de land» houw werkzaam blijven. Indien wij er in slagen, de produkti viteit van onze landbouw werkelijk op te voeren en te voorkomen, dat het prijspeil verder wegzakt, dan mogen wij met een gematigd optimisme da toekomst tegemoet zien, meende Drs. Van Nes. Verhoging contributia In het verloop der tweedaagse ver gadering werd het hoofdbestuurslid Doolaard gekozen tot lid van het da gelijks bestuur. Besloten werd, de con tributie met ingang van 1 juli a.s. ta verhogen met 5 cent per week. Door deze belangrijke beslissing van de synode is een verdere uitbouw en verdieping van het werk van da raad en daardoor van het gehela gereformeerde maatschappelijke werk mogelijk geworden. Door het besluit van de generale synode is de raad voor Gereformeerde sociale arbeid 'n kerkelijke stichting geworden. HEINKENSZAND, 28 april. Na afloop van de eind vorige week ge houden raadsvergadering' werd wethou der C. Nijsse op hartelijke wijze door burgemeester Derckx gehuldigd in vel band met het feit, dat hjj vijf en twintig jaar de functie van raadslid bekleedt, waarvan 14 jaar als wethou der. De burgervader sprak waarderen de woorden aan het adres van de ju bilaris, die bijzonder getroffen was door dit onverwachte huldeblijk, en bood hem een boek aan. LAUSANNE, 28 april. Onder voorzitterschap van de heer E. B Thommen (Zwits.) heeft de speciale Fifa-commissie, die tot taak heeft de voorbereiding van het wereldkam pioenschap 1958 vergaderd. Zoals reeds eerder gemeld hadden zich 44 landen binnen de gestelde ter mijn voor het wereldkampioenschap gemeld. Daarna zjjn nog 11 inschrij vingen binnen gekomen. In totaal zul len dus 53 landen aan het wereldkam pioenschap deelnemen. De commissie heeft allereerst deze landen over twee grote hemisferen verdeeld: Europa-Azië-Afrika en de beide Amerika's. Voorts werd be paald dat aan Europa 9 finale plaat sen zullen worden toegewezen, aan Azië-Afrika 1 plaats. Dit geeft reeds samen 14 teams voor de eindronden in Zweden, waarin West-Duitsland, als houder van de wereldtitel, en Zweden als organiserend land, rechtstreeks worden geplaatst. In totaal derhalve 16 ploegen.. De indeling van de groepen werd als volgt bepaald. Groep 1: Denemarken, Engeland, Ierse Vrijstaat-Groep 2; België, Frank rijk, IJsland; Groep S; Bulgarije, Hon garije, Noorwegen; Groep 4; Oost- Duitsland, Tsjecho Slowakije, Wales; Groep 5: Oostenrijk, Luxemburg, Nederland; Groep 6: Finland, Po len, Rusland; Groep 7: Griekenland, Roemenië, Z.-Slavië; Groep 8: N.-Ier- land, Italië, Portugal en Groep 9: Schotland, Spanje, Zwitserland. In elke groep spelen de ploegen twee maal tegen elkaar. De 9 groep- winnaars komen in de eindronde. Van mevr. C. S. Huissoon-Koekoek was bericht ontvangen, dat zij mi.v. juni a.s. haar contract als schoolschoon- maakster opzegt. De heer Baleur zal een vergoeding ontvangen van 450.voor een nieuw schuurtje, daar het oude aan de Van Citterstraat verplaatst moet worden. De afscheidingen tussen de eigen dommen van de heren M. Zuidweg en C. A. Mol en die van de gemeente aan de Van Citterstraat moeten door nieu we worden vervangen. De heer Zuid- weg is genegen van :1e hieraan verbon den kosten de helft te betalen; de heer Mol daarentegen niet. Tot lid van algemeen bestuur van de Gemeenschappelijke regeling - Centrale Werkplaats „De Bevelanden" werd m. a.s. burgemeester ^Derckx benoemd. Op voorstel van B. en W. zal een le ning, groot 3450.beschikbaar wor den gesteld voor de aankoop van oefenmateriaal voor het gymnastieklo kaal. Het bedrag wordt afgelost in twintig jaar. De heer M. C. de Leeuw (AR) vond dit alles nogal ingrijpend, maar de voorzitter antwoordde, dat be doelde aanschaf noodzakelijk is. Tot hoofd van de o.l.-school is be noemd de heer J. D. van Male te Poortvliet. Een bezwaarschrift van de heer H. Lammers inzake aanslag op rioolbelasting werd niet ontvankelijk verklaard. Tijdens de rondvraag wees de heer M. Grim (KVP) er op, dat het nog maar kort klaargekomen huis aan de Van Citterstraat nog steeds niet is be woond. De voorzitter antwoordde, dat deze woning bestemd is voor een per soneelslid van de timmerfabriek van de heer A. C. de Mol en dat het erg moeilijk is om vakmensen aan te trek ken. YERSEKE, 28 april Gistermiddag heeft de heer W. C. Loggers, 82 jaar oud en daarmee de oudste gasdirecteur van ons land, afscheid genomen van het be drijf, dat reeds enige tijd „in ruste" is. Burgemeester A. C. Willemsen sprak de scheidende directeur, die sinds 1911 aan het bedrijf verbonden is, in hartelijke bewoordingen toe en bood hem een be drag onder couvert aan. Ook de wethou der P. de Koeyer, die dertig jaar op de meest prettige wijze met de heer Loggen heeft samengewerkt, sprak een kort af« scheidswoord.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3