Nieuws uit de Provincie UI? ZEELAND'S STEDEN Drie nieuwe schoolgebouwen te Goes op Valckeslot en in plan -West Vios en Togo wonnen, maar Scampolo moest vn punt afstaan Districtswedstrijden te Goes, Middelburg en Terneuzen Maandag 30 april 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Chr. Ulo aan de Westwal vervangen door moderne school met 13 lokalen Geref. Ulo nog niet op de urgentielijst Van Wijchen won met groot machtsvertoon ronde van Sluiskil 0p de Kamito werden goede zaken gedaan Middelburg V heeft „eindelijk de kop" Twee kampioenen bij* de junioren Nederland-Frankrijk (zaterdagvoetbal) 0-0 Vlissingen Goes C.J.M. V. -Jongensclubs gaven geslaagde ouderavond Commissaris reikte onderschei ding uil aan de Heer J. Hommes Jhr. de Casembroot sj burgemeester Stemerding Kon. onderscheiding op pagina 2 B. en W. van Goes stellen de gemeenteraad voor: GOES, 28 april. De gemeente Goes krijgt er wanneer de voor steden van B. en W. worden aangenomen voorlopig drie nieuwe schoolgebouwen bij. Drie moderne scholen, ter vervanging van de Chr Ulo, de Prof. Kohnstammschool en de Prinses Beatrixschool. Tevens zal voor de te stichten bijzondere Uloschool op Geref. grondslag, waarvoor door de raad reeds was besloten tot medewer king, getracht worden deze op de urgentielijst-1957 geplaatst te krij gen. Op die van 1956 is dit mislukt. De Burg. van Dusseldorpschool had meer succes en werd wèl op de lijst geplaatst. De chr. ulo aan de Westwal was reeds vele jaren ongeschikt voor zijn doe!. Te weinig en te kleine lokalen en geen kans op uitbreiding van het gebouw. B. en W. van Goes onder strepen de bezwaren van het school bestuur volledig en zijn van mening, dat deze school voor vervanging in aanmerking komt, door een school van 13 lokalen (w.o. 9 leslokalen, typeka mer, fysicalokaal, handenarbeidlokaal en een keuken) te bouwen in plan West. GEREF. ULO: NIEUWE KANS Reeds op 22 april 1955 besloot de raad medewerking te verlenen voor de stichting van een bijz. ulo op G.G., omvattende 4 lokalen, t.w. 3 leslokalen en een lokaal voor practicum, inge richt voor natuurkunde-tekenlokaal. Ket wachten is nu op het ogenblik, dat deze school op de urgentielijst mag worden geplaatst. Voor de bouw van deze school is aangewezen het terrein aan de Burg. van Dusseldorpstraat hoek C. de Graafstraat. VERBOUWING NUTTELOOS Volgens het ministerie van onder wijs is het goed geld naar kwaad geld gooien, indien er nog verbeteringen aan de Prof. Kohnstammschool zou den worden aangebracht, om de le vensduur van deze school te verlen gen. Ook de geneeskundige inspecteur van volksgezondheid was van mening, dat het gebouw afgekeurd diende te worden, omdat het medisch niet meer voldoende zou zijn. B. en W. stellen nu voor een nieu we school te bouwen met 6 lokalen, waarvan 1 handenarbeidlokaal. Wel iswaar is dit één lokaal teveel, maar gezien de toenemende bevolking en de mogelijkheid van een surplus van de Jan Ligthartschóol acht 't college dit aantal zeker verant woord. Als plaats wordt gedacht aan het terrein van het Valckeslot. De Prinses Beatrixschool verkeert in dezelfde deplorabele toestand. Ook de ze moet vervangen worden, zeggen B. en W. Er moet een nieuw schoolge- GOES, 28 april De Goesenaar Theo van Wijchen heeft vandaag met groot machtsvertoon de wielerkoers Voor amateurs in Sluiskil gewonnen. Samen met zijn streekrivalen West dorp, Huissoon en De Roo ontketende bij reeds in 't prille begin vuurwerk en toen ook Piet van Est en de Arnhem mer Blauw wel iets voor deze directe actie schenen te voelen was het pleit vrij spoedig beslist. Dit halve dozijn renners won n.l. steeds meer terrein op het grote peleton waarin Gelder mans, De Groot en Niesten de grote trom roerden maar niet bij machte waren het verloren terrein te herwin nen. Zeer spijtig was het voor de dappe re Jan Westdorp dat hij wegens een lekke band uit de kopgroep wegviel. Weliswaar vocht Westdorp geruime tijd op zijn eentje tussen de leiders- groep en het peleton, maar werd ten slotte door de groep opgeslokt. Van Wijchen, deze middag in zeer goede vorm, demarreerde toen op nieuw en kreeg de gedubbelde renners t)e Groot en Geldermans aan zijn Wiel mee. Door een hevige jacht van De Roo c.s. werd deze uitlooppoging ech ter in de kiem gesmoord. In de slotfase koos Van Wijchen op nieuw het hazenpad met Geldermans en De Groot en had nu meer succes. Hoewel Piet van Est, Huissoon, De Roo en Blauw de krachten samen bun delden moesten zij Van Wijchen c.s. laten gaan. Van Wijchen won tenslotte met rui me voorsprong van zijn naaste rivalen De Roo, Van Est, Huissoon en Blauw. Uitslag: 1. Theo van Wijchen (Goes) 100 km in 2 uur 53 min.; 2. J. de Roo (Schore); 3. P. van Est (Fijnaart); 4. J. Huissoon (Yerseke)5. J. Blauw (Arnhem); 6. op 1 ronde J. Gelder mans (Beverwijk); 7. J. de Groot (Be verwijk); 8. B. Lute Cs-Graveland) 9. A Niesten (Beverwijk); 10. J. West dorp ('s-Heerenhoek). bouw komen met 8 lokalen, om de 4 klassen g.l.o. en 1 klas v.g.l.o. onder te brengen en verder om de Prinses Ire- neschool op afdoende wijze te ontlas ten. Dit gebouw zal.eveneens in het Valckeslot gebouwd kunnen worden. CHR. NAT. SCHOOL: SEPTEMBER OPENING De pogingen om tot uitbreiding te ko men van de Burg. van Dusseldorp school zijn met succes bekroond. De ze school is nl. geplaatst op de ur gentielijst voor 1956 voor uitbrei ding met 3 lokalen. Het hiervoor be nodigde crediet werd door de raad reeds beschikbaar gesteld. Tenslotte vernemen wij nog, dat de tweede Chr. Nat lagere school In bouwplan Oost in de loop van deze zomer (ong. september) nog in ge bruik zal worden genomen. Met de bouw van de R.K. meisjesschool voor l.o. en v.g.l.o. (11 lokalen) zal bin nen afzienbare tijd worden begon nen. KAPELLE, 28 april De derde Ka- pelse middenstandstentoonstelling „Kamito" is bijzonder geslaagd. De standhouders konden tevreden zijn: zij deden beste zaken. In totaal zijn er 4000 betalende bezoekers geweest; een record aantal. Vooral zaterdag was het buitengewoon druk. De meeste belang stelling ging toen uit naar de televisie demonstratie. Bij de dames bestond daarnaast bijzonder veel interesse voor de nieuwe „Willegen"-naaimachine, die op deze Kamito werd geïntrodu ceerd. Ook op de huis vlij tten toonstel ling was het bijzonder druk. Burgemeester Sprenger reikte onderscheidingen uit OOSTKAPELLE, 28 april. Burge meester F. G. Sprenger heeft vandaag twee bronzen medailles van de orde van Oranje-Nassau mogen uitreiken en wel aan de heer C. den Hollander, die 40 jaar werkzaam is geweest op „Rijns burg" van de Fam. Van Nieuwenhuy- zen (ten huize van deze familie en in aanwezigheid van de andere perso neelsleden) en aan de heer W. Volmer (in diens woning), die 40 jaar werk zaam was bij het aannemersbedrijf der Fa. Francke, eveneens in tegenwoor digheid van het personeel en de fir manten. „Crescendo" bracht vanmid dag de onderscheidenen een serenade. Zeeuwse korfbalcompetitie GOES, 28 april. Ook in de derde ronde van de korfbalcompeti tie zijn Vios en Togo er in geslaagd ongeslagen te blijven. Vios bleef met 41 de baas over Volharding, terwijl de Goesenaars met 72 van Olympia wonnen en door een iets beter doelgemiddelde aan de leiding kwamen. Scampolo moest een kostbaar puntje afstaan aan het niet onverdienstelijk spelende Tjoba (11).. .De stand luidt: 3 3 0 0 6 16— 6 3 3 0 0 6 13— 4 3 1 1 1 3 12— 8 3 1 1 0 2 6— 8 3 0 2 1 2 8—11 3 1 0 2 2 9—13 3 1 0 2 2 8—18 3 0 1 2 1 11—15 Togo Vios Scampolo Volharding Tjoba Zeelandia Olympia Swift II In de tweede klasse A behield Animo ongeslagen de leiding door een 210 overwinning op Vopo. Swift III en Vi tesse bleven echter goed volgen. Zij wonnen resp. met 62 en 2—3 van Tjoba II en Eendracht. In de tweede klasse B steekt Luctor, dat met 24 van Volharding II won, voorlopig nog „met kop en schouders" boven de andere clubs uit. Top ver gaarde zijn eerste wedstrijdpunt door tegen Scampolo II gelijk te spelen (2—2). DERDE KLASSE In de derde klasse A zegevierde Ani mo II met 41 over KVL en legde zo doende beslag op de bovenste plaats. Het wordt direct gevolgd door Vedo, dat met AKC kennelijk weinig moeite had (1-7). Stormvogels bleef met kleine cijfers (21) de baas over Swift IV. In de derde klasse B moest Wisse kerke op eigen veld het onderspit del ven tegen Ondo (13). In de derde klasse D heeft WKV, dat het tegen SVS overigens niet verder dan een 33 gelijkspel kon brengen zich aan de kop genesteld. Zeelandia II bleek niet opgewassen tegen SSS (1 7). In de derde klasse E neemt Vitesse II, dat Scampolo III een 50 neder laag toebracht, een prachtige ongesla gen „koppositie" in. Elto II won zijn eerste wedstrijd en wel van Dios (1-4). ADSPHtANTEN Bij de adspiranten waren de uitsla gen als volgt: Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Hujjssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. Zaterdagvoetbal GOES, 28 april. In de tweede klas se A van de zaterdagcompetitie kan Wemeldinge II de tweede plaats niet meer ontgaan. Het zegevierde met 72 over Kapelle II, terwijl Colpl. Boys zich in Rilland op verrassende wijze met 21 zag geklopt. Kloetinge II blijft nog op de onderste plaats, on danks de 21 zege op Wolphaartsdijk II. Nieuwdorp II slaagde er in VCK II een 50 nederlaag te bezorgen en kwam zodoende op de vierde plaats. In de tweede klasse B heeft kansheb ber Middelburg V eindelijk de leiding kunnen nemen. De Middelburgers won nen maar liefst met 90 van RCS IV. In de tweede klasse C moest Goes IV met 51 het onderspit delven te Zie- rikzee tegen Mevo. Wissekerke zorgde voor een verrassing door Yerseke II op eigen veld te kloppen (0—4). In de tweede klasse D heeft Sinoto nu nog een puntje nodig om de titel te veroveren. Het won met 26 van Bruse Boys. Mevo III liet bij Brou wershaven II verstek gaan. In de tweede klasse F slaagde Krui ningen III er in de laatste wedstrijd In zich van de onderste plaats te spelen door een 4—1 zege op Driewegen H, dat daarmee hekkesluiter is gewor den. A, VopoAnimo A 10; Swift A Swift B 21; B. Animo BKVL 03; OndoSwift Snel 07; Swift Kwiek Zuidwesters A 12; D. Vitesse—Scam polo A 24; Blauw Wit ADe Poel 20; Volharding BLuctor B 2—0. GOES, 28 april. Bij de junioren zijn vandaag twee kampioenen uit de bus gekomen. In groep A I ging de ti tel naar Zeeland Sport, dat Seroosker- ke een 20 nederlaag toebracht en In groep B III werd Rillandia kampioen dankzij een 31 zege op Wemeldinge B I. De uitslagen luiden als volgt. Groep A I: Meeuwen A IRCS A I 51; Middelburg A IWalcheren A I 20; Zeeland Sport A ISerooskerke A I 20 (Z. Sp. kampioen). Groep B I: Zeelandia B IZeeland Sport B I 31; Arnemuiden B 1Vlis singen B I 12; Bevelanders B I-Wal cheren B I 3—2; RCS B I—VCK B I 6—0. Groep B II: RCS B II—Middelburg B III 1—1; Vlissingen B II—Middel burg B II 12; Vlissingen B IIIDom burg B I 21. Groep B HI: Goes B IKapelle B I 93; Rillandia B IWemeldinge B I 31 (Rillandia kampioen); Yerseke B I—Robur B I 2—2. Groep B IV: Nieuwdorp B IVol harding 32 B I 130. KATWIJK, 28 april Het Neder landse zaterdagelftal is er niet in ge slaagd da overwinningenreeks tegen de Fransen voort te zetten. Werd in vróegere jaren deze ontmoeting in het drielandentournooi, waaraan ook nog de Belgen deelnamen, steeds gewon nen; op het fraaie terrein van Quick Boys, in de duinen bij Katwijk aan Zee, kwamen de Nederlanders niet verder dan een gelijk spel 00. Toch zullen de ruim duizend toeschouwers, die dit treffen bijwoonden, niet teleur gesteld huiswaarts zijn gekeerd. Zij hadden genoten van een aantrekkelij ke wedstrijd, waarin vooral de Fran se aanvallers vaak tot verrassend goed spel kwamen. Veel krachtsverschil school er niet in beide teams. ANNA JACOBAPOLDER Relsbespreking. „Wanneer op reis en waarheen?" was het enige agendapunt waarvoor de leden van de Kon. Ned. Mid denstandsbond, afd. St. Philipsland-A. J. Polder bijeen kwamen in hotel „De Drui ventros". In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer C. M. Stouten, mee, dat de vereniging 44 leden telt. Besloten werd op donderdag 7 juni op reis te gaan. Als algemeen reisleider werd de heer W. v. Dommelen aangewezen, die zal wor den bijgestaan door de heren J. Everaars en W. D. Faase. Voor Barthimeus. Door de dames Koos Boudeling en Tanny Geelhoed is voor blindeninstituut „Barthimeus" f 148,95 bijeen gebracht. Medewerking tot bouw van openbare kleuterschool De raad, die vrijdagmiddag bijéén kwam worstelde zich in korte tijd door de vele agendapunten heen. Bij het finan cieel verslag van de Stichting ziekenver- voer Vlissingen drong raadslid 3. Marijs (A.R.) aan op het spoedig aanschaffen van een nieuwe ziekenauto. Er is echter nog een oude schuld van f3500,aan Bethesda die eerst moet worden afge lost, terwijl het materiaal nu nog vol doende is. De raad sprak haar oordeel uit, dat 'n uitbreiding van het leerplan der gemeen telijke industrie- en huishoudschool met een opleiding voor de cursus coupeuse nodig wordt geoordeeld. Een maximale subsidie, ingaande 1 jan. 1955 werd verleend aan de Vlissingse zwemclub In het jaarlijkse exploitatie tekort. Een maximale subsidie van f2100 voor de verschuldigde vermakelijkheids belasting en terreinhuur bij de jubileum- wedstrijden der V.C. Vlissingen werd aan de jubileumcommissie verleend. De bond van buurtverenigingen kreeg een subsidie van f1250 voor het organiseren der fees telijkheden op 30 april, 5 mei en 20 juni. Twaalfhonderd gulden zal - worden ver leend aan de Prov. Zeeuwse vereniging voor vreemdelingen verkeer voor het propagandablad Zeeland Vakantieland. Dc raad besloot een verordening vast te stellen, regelende de verplichte vakan- tieslulting voor winkels, waarin hoofdza kelijk of uitsluitend kruidenierswaren verkocht worden. Zonder op of aanmer kingen voteerde de raad een bedrag van f159.000 voor de bouw en inrichting van een nieuwe openbare kleuterschool aan de Schuitvaartstraat. Bij de rondvraag drong de heer Marijs aan op spoedige verbeteringen van het wegdek der straten waardoor bussen der Stoomtram Walcheren rijden. De heer Van Wagtendonk bepleitte nogmaals de instelling van een verkeerscommissie. Directeur gemeentewerken kreeg onderscheiding Burgemeester Kolff heeft zaterdag morgen aan de directeur van gemeen tewerken, de heer J. J. Moll, de ere tekenen van ridder in de Orde O.N. uitgereikt. Spr. wees er op, dat de heer Moll vele verdiensten op kerke lijk terrein verwierf. De onderschei dene is pres-kerkvoogd der Ned, Herv. gemeente en heeft zitting in tal van landelijke commissies op kerkelijk ge bied. Hij werd verder o.m. toegespro ken door Ds. F. J. Kloosterman, Ds. W. M. Maas, de heer J. Adriaanse en de heer \V. de Bruine, terwijl het per soneel van gemeentewerken hem een bloemenhulde bracht. Vandaag is het optocht De bond van buurtverenigingen zal vandaag een optocht organiseren, waar aan de plaatselijke muziekcorpsen en gymnastiekverenigingen hun medewer king verlenen. Om twee uur des middags zal de stoet opgesteld worden op de Zeilmarkt en in de Wilhelmlnastraat. Om half drie wordt vertrokken voor de tocht door Vlissingen. De te volgen route Is: Zeilmarkt, Walstr., Rode-Kruisleden zetten hun beste beentje voor GOES, 28 april. Zaterdag zijn te Middelburg, Goes en Terneu zen districtswedstrijden van het Rode Kruis gehouden, met als inzet de afvaardiging naar de kringwedstrijd voor Zeeland, waarvan de winnende dames- en herenploeg de provincie zal mogen vertegen woordigen in de landelijke wedstrijd. In alle drie de plaatsen was de opdracht gelijkluidend. De jury's wezen de volgende ploegen aan voor de deelname aan de kringwedstrijden; heren: Vlissingen II, Goes en 'Axel; dames: Mid delburg II, Goes en Terneuzen. Voor de bekerwedstrijden komen in aanmerking (dames en heren gezamenlijk) i Middelburg, Goes en Vlissingen. Betje Wolfplein, Glacisstraat. Van Dis hoekstraat, P. Krugerstraat, Irislaan, An jelierenlaan, Bloemenlaan, Hoogeweg, Koudekerkscheweg, Sottegemstraat, Bo- nedijkestraat, Brouwenaarstraat, Paul Krugerstraat, Badhuisstraat, Coosje Bus- kenstraat, Spuistraat, Gasthuisstraat, via Slijkstraat naar de Grote Markt. Hier wordt de optocht ontbonden, maar de gymnastiekverenigingen Oranje Nassau en „V.T.V." gaan door naar het Bellamy- park^ waar zij een demonstratie zullen verzorgen. Des avonds na het concert op de mu ziektent in het Bellamypark wordt een muzikale rondwandeling gehouden. Om half negen vertrekt men van deze plaats en de route is Bellamypark, Nieuwen- dljk, Walstraat, Glacisstraat, Hobeïjnstr., Kasteelstraat, V. Dishoekstraat, P. Kru gerstraat, C. Buskenstraat, Spuistraat, Bellamypark, Breestraat. De dames kregen een gewonde te behandelen, die werd binnengebracht met een penetrerende wond In de buik h(j verkeerde in shocktoestand. De dames moesten zich gereed houden voor het geven van een bloedtransfu sie. De heren stonden voor de opgave twee slachtoffers te behandelen, die bij een ontploffing in een fabriek wa ren getroffen. BIJ DE DAMES Bij de dames kwamen de volgende uitslagen uit de bus: Middelburg: 1. Middelburg II, 245 pnt.; 2. Souburg 233; 3. Middelburg I 226; 4. Vlissingen 223. Goes: 1. Goes 275; 2. Terneuzen 269, 3. Zierikzee 178; 4. Borssele 148. In totaal konden de dames 352 pun ten behalen. UITSLAG HEREN: Middelburg: Vlissingen II 32; Vlis singen I 31; Middelburg 30, Melisker- ke 25, Koudekerke 24, Arnemuiden 23. Goes: Goes 40; Borssele 33; Kapelle en Zierikzee 30. Terneuzen: Axel 38, Oostburg I 35, Oostburg II 29. Maximum te behalen punten: 50. De gezamenlijke CJMV-jongensclubs te Goes hebben op de in Slot Ostende gehouden ouderavond, waarvoor flinke belangstelling bestond, een verzorgd programma opgevoerd, dat dan ook zeer in de smaak viel. Na de opening door dhr Godeschalk werden door de Goese Jongensclubs- band enkele nummers ten gehore ge bracht. Vervolgens was er film, team wedstrijd, verloting en als hoofdscho tel het toneelstuk „Voetbal Henkie", dat door de jeugdige acteurs met en thousiasme werd vertolkt. Kellner Bal in de bloemetjes De vlag is zaterdag niet voor niets op hotel „Centraal" gehesen. Het was daar namelijk feest: één der kellners, de heer L. Bal, bediende 25 jaar ge leden in „Centraal" zijn „eerste klant" nadat hij reeds 15 jaar in het vak werkzaam was. In verband met dit feit is de heer Bal hartelijk gehuldigd. En het is zowel voor hem als voor Centraal" een grote feestdag gewor den, die niet licht vergeten zal wor den. Het begon reeds in de morgen uren, toen hij werd gefeliciteerd in 't bijzijn van zijn chef, de heer J. A. Molhoek en het personeel. De heer Molhoek sprak hem in hartelijke be woordingen toe en overhandigde een enveloppe met inhoud. Ook de heer Molhoek Sr. voegde de gelukwensen bij die van zijn zoon. Verder voerde de chef-kok het woord. Van het perso neel kreeg de jubilaris verscheidene geschenken en bloemen. De Bond van de Horeeaf schonk hem een medaille met getuigschrift. De receptie des middags, tijdens welke velen de heer Bal kwamen gelukwensen, bewees welke bekendheid de jubilaris geniet. De muziekvereniging „Euphonia" bracht hem zelfs een muzikale hulde. Des avonds was er een gezellig sa menzijn met het personeel. „Spoorwegman" Hengsdijk verlaat de N..S, In een korte samenkomst is zater dagmiddag in de stationsrestauratie af scheid genomen van de heer L. Hengs dijk, die om gezondheidsredenen de spoorwegen gaat verlaten. De stations chef, de heer G. Vermij, sprak hem toe. Hij schetste de kwaliteiten van de scheidende. „Wij zullen je missen", zo zei hij, „je bent het type van het ouwe spoorhout". De- heer Hengsdijk is 36 jaar in dienst geweest van de Spoor wegen, waarvan 18 jaar in Goes. Na dat de chef hem namens het personeel vele jaren van voorspoed had gewenst bood hij een schildërij aan. De heer J. J. de Jong bood hem namens „Wagen ladingen", waar de scheidende vele ja ren de scepter zwaaide, een fruitmand aan. De heer A. Bonder, directeur van Van Gend Loos dankte hem voor de goede zorgen aan de maatschappij. Hij overhandigde een doos sigaren. In zijn dankwoord riep de heer Hengsdijk zijn dienst bij het spoor in herinnering. Op Biezelinge begonnen, daarna in Oisterwijk, in 1926 naar Middelburg, daarna weer Biezelinge en tot slot in Goes. „Het is een goeie tijd geweest", zo besloot hij. Benoemd, tot tijdelijk onderwijze res aan de Chr. nationale school te Kapelle mevr. M. Kars-Doekes te Mid delburg. 's-HEER ARENDSKERKE. In het bijzijn van de voltallige raad heeft de Commissaris der Koningin, jhr. mr. de Casembroot, op het gemeentehuis gisteravond de heer J. Hommes uit Nieuwdorp medegedeeld, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Deze onderscheiding kwam voor de heer Hommes totaal onverwacht. Tijdens een bestuursvergadering van de chr. school te Nieuwdorp kwam er omstreeks kwart voor negen een telefoontje met de mededeling, dat hij onmiddellijk op het gemeen tehuis wordt verwacht voor een spoed- bespreking met de Commissaris over de verbetering van de Schippersweg. Zijn verbazing was groot, toen de heer Hommes op het gemeentehuis kwam en zag, dat de voltallige raad tegen woordig was. Maar zijn verbazing ging spoedig over in blijdschap, toen de Commissaris, die vergezeld was van de heer A. Schout, lid van G.S. en de heer Parent, secretaris van het Kabinet, de onderscheiding uitreikte. Jhr. de Casembroot schetste de ver diensten van de heer Hommes. Enige tijd is hij lid geweest van de Eerste Kamer en thans voorzitter van de A.R. statenfractie. De Commissaris drukte zich als ARNEMUIDEN C.H. kiesvereniging. De afd. van de CHU heeft voor een klein aantal belang stellenden haar jaarvergadering gehou den o-l.v. de heer J. Scheele. Er werd uit gebreid van gedachten gewisseld over de propaganda der a.s. verkiezingen. De be stuursleden A. Kodde (secr.) en A. de Ridder Bzn. werden herkozen. Ledenvergadering chr. school. De ouder vereniging van de chr. school Arnemui den hield o.Lv, de heer K. J. Steketee haar ledenvergadering. Uit het financiële jaarverslag kwam tot uiting, dat er een batig saldo van f 462,19 is. De heer J. J. Beije werd gekozen en de heer B. Vente- vogel herkozen als bestuursleden. In de vacature van mej. De Ridder, die op 1 juli a.s. met pensioen gaat. werd tij delijk benoemd tot onderwijzer de heer J. C. Vos. Ds. Poelman sloot de avond met dankgebed. KRABBc-N ÜljKE Onderlinge damcompetitie. Voor de on derlinge competitie van de damclubcom binatie „Oostdijk" te Krabbendijke wer den de volgende partijen gespeeld: G. HollestelleJ. Boone 20; J. Boone G. Hollestelle 1—1; M. de Bat—Jao. Meeuwsen 02; J. CijsouwJ. v. Iwaar- den 02; A. van WeeleL. Nieuwenhui- ze 0—2; M. Sinke—Jac. van Iwaarden 1 1; L. HennekijJac. Meeuwsen 02; L. BooneM. van Iwaarden 2—0; M. van Iwaarden L. Boone 11. OOSTKAPELLE N.C.V.B. De plaatselijke afd. van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde on der leiding van mevr. Lantsheer-Hoeufft. Voor de pauze hield de presidente een meditatie en werden verschillende huis houdelijke zaken afgewerkt. Daarna sprak de heer I. van Noppen uit Middel burg over het onderwerp: „Augustinus". WESTKAPELLE Rode Kruis-helpsters geslaagd. Voor 't diploma Rode Kruis-helpster 3e klas slaagden de volgende dames: S. Minder- houd, A. van Rooyen, N. Brasser, M. Tan ker, M. Toutenhoofd, N. van Rooyen, J. Roelse, A. Roelse, N. Lievense, L. A. Lie- vense en P. Llievense. De cursus werd geleid door zuster Bakker en dokter M. Huygens. Collecte. De Simavi-collecte bracht op f 159,39. ZOUTELANDE President-kerkvoogd onderscheiden. Zaterdagmorgen werd aan de heer P. Leijnse de gouden eremedaille in de orde van Oranje-Nassau uitgereikt door bur gemeester D. Kodde wegens 35 j. trouw» dienst aan de Ned. Herv. kerk. Da ko ninklijk onderscheidene was al die jaren kerkeraadslid, kerkvoogd en later pre sident-kerkvoogd. Bij de plechtigheid waren tegenwoordig Ds. Wagener, Ned. Herv. predikant, wethouder J. Wisse, de kerkeraad en de kerkvoogdij. „Een Zeeuw geworden onder de Zeeuwen" SOUBURG, 28 april Volkomen uit het veld geslagen was burgemeester A. H, S. Stemerding, toen na afloop van d» raadszitting vrijdag de Commissaris der Koningin de raadszaal binnenstapte en bekend maakte, dat het H.M. de Konin gin had behaagd, hem te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Na afloop van de raadsvergadering verzocht wethouder J. de Priester al» loco-burgemeester nog even bijeen te blijven, daar hij zowel voor de burge meester als voor de raadsleden een ver rassing had. Voor het stadhuis ging de vlag in top en de commissaris der Koningin trad binnen. In zijn toespraak tot burgemees ter Stemerding verklaarde hij, dat de ve le functies op gebied van bouw- en wo ningtoezicht, volksgezondheid, Vrederust, stichting Rust- en Verpleeghuizen Wal cheren en ook het werk in Rotterdam grote waardering wekten. Alles wat zich in Zeeland afspeelde en nog zal afspelen verheugt zich in een warme belangstel ling van de heer Stemerding en met gro te vreugde kon hij mededeling doen van het besluit der Koningin. Hij spelde burgemeester Stemerding de onderscheiding op, die geroerd dank te. „Eigenlijk heb Ik dit niet verdiend, doch ik beschouw het als een aanspo ring voor mijn werk in Zeeland. Laat ik U dit zeggen: ik ben een Zeeuw ge worden onder de Zeeuwen en vind het een voorrecht bijna 20 jaar in Zeeland te mogen "werken. GELUKWENSEN Namens de raad bood wethouder De Priester gelukwensen aan en deed die vergezeld gaan van een schilderij (ge zicht op Veere). Voor mevr. Stemerding waren er bloemen. Da. Bakker der Stich ting Rust- en Verpleeghuizen Walcheren vond het een groot voorrecht wanneer iemand voor zijn werk officiële waarde ring krygt. Gelukwensen werden voorts aangebo den door de heer J. J. Duvekot, vice-voor- zitter van „Vrederust", door Ds. F. S. Kloosterman, preses prov. kerkvergade ring, door de heer J. J. van Ginkel na mens het secretarie-personeel, die als aandenken een boekwerk overhandigde. volgt uit: „Als U het woord neemt in de Prov. Staten, dan ga ik er even voor zitten". Op 1 september hoopt de heer Hommes 25 jaar wethouder van de gemeente 's-Heer Arends^erke te zjjn. Verder voerden het woord burge meester Vermet en de heer A. Schout. De heer Hommes dankte voor de onderscheiding. Daarna bracht de muziekvereniging „Excelsior" een serenade en bood de voorzitter van de vereniging, de heer G. I. Almekinders zijn gelukwensen aan. Tevens kon de Commissaris mededelen, dat de heer J. van Schalk met de ere-medaille in brons is onder scheiden in verhand met zijn 40-jarig lidmaatschap van „Excelsior".

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2