Goedkeuring Kweekschool plannen voor binnenkort te nieuwe Chr. verwachten Middelburgse caféhouder gearresteerd „Meester" Kasse staat op 40 jaar voor de a.s. 8 mei klas Mr. F. Th. Dijckmeester benoemd tot burgemeester van Zierikzee Adjudant Boogerd won met afwassen een TV toestel Zeelands studerende landbouw huldigde leraar JL Eversdijk Hij zag „zijn" school - van Geref. Gemeente Middelburg - groeien Donderdag 26 april 1956 ZEEIIWSCH DAGBLAD Begin mei bespreking op departement van onderwijs Enige instelling in Zeeland, welke kleuteronderwijzeressen mag opleiden Ditmaal viel de prijs in Kloetinge Begaafd RLWS-docent gaat na 45-jarige loopbaan van zijn welverdiende rust genieten Leraar te Kats, Kortgene, Schoondijke en Goes Schouwen is hem niet vreemd Nasleep van „colazaak", uitlokken van meineed Een loyaal, rechtschapen mens Op 30 nov. a.s. bestaat de school 30 jaar Mej Reinders vertelde van haai zendingswerk onder Chinezen pagina 2 MIDDELBURG, 25 april. De plannen voor de nieuwe kweek school aan 't Zand zijn, voorzien van de begrotingen, eind vorig jaar op het departement van onderwijs ingediend, maar tot heden is nog geen beslissing ontvangen. De voorzitter der vereniging tot stichting en instandhouding ener christelijke kweekschool voor Zeeland, de heer R. Batten, en de directeur, de heer J. A. van Bennekom, zullen nu begin mei een bespreking op het departement hebben en verwacht wordt, dat de goedkeuring dan niet lang meer op zich zal laten wach ten. Dan rest nog altijd de rijksgoedkeuring tot het bouwen, maar het is naar de mening van de heer Batten daarmee zó gesteld: „Zon der bouw van deze christelijkke kweekschool behoeven er geen lage re scholen te worden gebouwd. De kweekschool heeft dus preferen tie!" In de vanmidag in het schoolgebouw gehouden algemene vergadering der vereniging werd vanzelfsprekend over de bouwplannen druk gesproken. Me dio oktober 1955 werd van het ministe rie reeds de goedkeuring ontvangen tot aankoop van de gemeente Middel burg van een terrein van ongeveer 17.300 vierk. m voor rond f83.000. ten behoeve van de schoolbouw, het sportveld (van 70 bij 110 meter) en de gymnastiekzaal. De schetsplannen zijn gemaakt door het Architecten bureau irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft en werden begin december met begroting (ook van de leermiddelen en de inven taris) naar Den Haag gezonden. De to tale kosten zullen vèr boven de ac ton liggen naar een raming van vorig jaar. Het terrein biedt voldoende mo gelijkheden tot uitbreiding van de school met een tweetal lokalen voor de opleiding van kleuteronderwijzeres sen. De vergadering gaf zonder enig bezwaar het bestuur een machtiging verder te werken en te komen tot aan besteding, alsmede tot het aangaan van een geldlening (die door de staat wordt gegarandeerd). De kleuterwet Een uiterst belangrijke mededeling was ook, dat de minister van onder wijs de christelijke kweekschool heeft aangewezen als de enige instelling voor Zeeland, die zich mag belasten met de opleiding van kleuteronderwij zeressen ingevolge de nieuwe wette lijke regeling. De heer Van Bennekom heef een plan opgesteld, dat o.m. voor ziet In de omvorming van de hnidige cursus tot een dagopleiding, die twee jaar zal duren. Ook dit plan zal in Den Haag wor den besproken. De school zal waar schijnlijk niet geheel kunnen voldoen aan de gestelde norm ten aanzien van het leerlingental, maar het departe ment maakt daartegen geen bezwaren. Ook hier gaf de vergadering haar goedkeuring aan het voorstel deze op leiding in de activiteiten der vereni ging te betrekken. Meer leerlingen Op vele van de reeds genoemde on derwegen ging de secretaris, de heer S. Caljouw, in zijn jaarverslag nader in. Hij deed ook mededeling van enige uitbreiding van het lerarenkorps, nood zakelijk vanwege het meerdere werk en de overbelasting der leraren. De huidige cursus begon met 98 leerlin gen, waarbij er nog 6 voor de spoed cursus komen. Alle 17 kandidaten slaagden voor hun eindexamen. Er werden 32 nieuwe leerlingen toegela ten. De penningmeester, de heer J. Ligteringen, kon over 1955 een batig saldo van f 11040,86 melden. Contact met maatschappij De heer Van Bennekom deelde in zijn verslag mede, dat de school in september a.s. waarschijnlijk 117 leer lingen zal tellen. Van de 31 vierde jaarsleerlingen willen er 27 gebruik maken van de mogelijkheid om ook nog het vijfde leerjaar mee te maken. De 4 anderen zullen, als zij slagen, direct de school ingaan. De directeur kon verder meede len, dat het voortbestaan der kweek school uitdrukkelijk door de minis ter is verzekerd, ook al mocht zij even beneden de wettelijke norm van het voorgeschreven aantal leer lingen blijven. Daarbij is rekening gehouden met de bijzondere situatie van Zeeland. Waarschijnlijk zal met de nieuwe cursus het lerarenkorps opnieuw een uitbreiding moeten ondergaan. Jaarverslagen Na gewezen te hebben op de bijzon der gunstige studieresultaten deelde de heer Van Bennekom mede, dat toe stemming werd ontvangen tot de aan schaf van een uitgebreid natuurkundig instrumentarium en toestellen voor het gymnastieklokaal. Ook in het afge lopen jaar werd weer veel aandacht besteed aan contacten tussen het on derwijs en het maatschappelijke en culturele leven. Er werden excursies gemaakt en deskundigen op hun ter rein kwamen lezingen houden, waarop discussie volgde en waarvan de leer- Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. 3. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. B. Zuidema, Goes. lingen verslagen moesten maken. De NCRV heeft gevraagd, of de leerlingen voor de tweede maal in het program ma Jeugdland mogen optreden, een ge volg van het succes bij het eerste op treden. Nieuwe vereniging De leerlingen, die in Middelburg In kosthuizen verblijven, hebben onlangs een vereniging opgericht wel aan geduid als de vereniging van ontheem den of daklozen! éde maandelijks vergadert en waar dan de belangen worden besproken. Nu de pogingen om een internaat te stichten niet te verwezenlijken waren, wordt er met succes naar gestreefd te komen tot de opstelling van een lijst van goede kosthuizen. Tenslotte wees de direceur op het nieuwe systeem van examen doen, dat dit jaar voor het eerst wordt toege past, een systeem, dat vele voordelen biedt, maar ook grote nadelen ople vert. Uitbreiding bestuur Vervolgens kwam de uitbreiding van het bestuur aan de orde. Het be stuur meende, dat het aanbeveling verdient behalve Hervormden en Ge reformeerden ook representanten van andere kerkelijke groeperingen een plaats in het bestuur aan te bieden. Nu zijn er negen bestuursleden, t.w. drie Hervormden en zes Gereformeerden. De bedoeling is drie nieuwe Hervorm de bestuursleden te benoemen en daar naast personen uit b.v. de Chr. Geref. Kerken en de Geref. vrijgemaakte Kerken. De Geref. Gemeenten zullen niet meedoen. Maximaal zal het be stuur uit vijftien leden bestaan. De hiervoor noodzakelijke wijziging der statuten werd vastgesteld. Zij moet nu officieel worden goedgekeurd. De le den zullen vóór 1 september a.s. na men noemen van personen, zoveel mo gelijk verspreid over de provincie. De periodiek aftredende bestuursle den, de heren B. J. van der Berg, J. Ligteringen en C. F. Fruma, werden herkozen. KLOETINGE, 25 april. De lezer, die ook wel eens een (ver diende) bekeuring heeft opgelopen zal onze heimelijke vreugde be grijpen, toen wij vanochtend ons notitieboekje te voorschijn haalden en de naam van een politieman mochten noteren, compleet met adres en leeftijd. Maar adjudant Boogerd van de Rijkspolitie uit Kloetinge had dik grapje er graag voor over, want hij en zijn echtgenote keken tegelij kertijd met trots naar het prachtige televisietoestel dat hun zojuist door het comité van de winkeliersactie Goes was overhandigd. In Kloetinge, op Parallelweg no. 7 is namelijk het derde televisie toestel „gevallen". Groot was de vreugde in de familie Boogerd. „Ik kan er nog niet bij", zei de vrouw des huizes, „tjonge, wat een prachtige kast". Reeds direct werd er naar een goed plaatsje gezocht voor het toestel en de leverancier gaf uit voerig tekst en uitleg van de mogelijk heden. Op de vreemdste ogenblikken schijnen de slagzinnen dikwijls op te borrelen. Het echtpaar Boogerd had er al eentje, maar tijdens het vaatwassen (ook politiemannen kun nen goede huisvaders zijn!) kreeg de adjudant een nieuw idee. „Deze nemen we", vond zijn vrouw en zo gebeurde het. De heer Boogerd ver gat het hele geval, maar zijn ega bleef in stilte hopen op haar kansje. Zo kwam er vanmorgen een prach tig TV-toestel in huize Boogerd en de ontvangst werd op gezellige wijze met commissieleden en verslaggevers ge vierd. „Niet omdat wij nu net het toe stel gewonnen hebben, maar ik ben werkelijk van mening, dat het in Goes prettig kopen is en niet duur." Zijn echtgenote was het daar roerend mee eens: „Daarvoor behoef je werkelijk niet naar Rotterdam of Brabant". Ri tussen zien velen op Zuid-Beveland met spanning uit naar het moment, dat ook de drie nog resterende TV-appa- raten worden uitgereikt. Ingezonden Mededeling (adv.) GOES, 25 april. Voor de laatste maal in zijn ruim 45-jarige loopbaan heeft de heer J. Eversdijk, leraar aan de Rijkslandbouw- winterschool te Goes, vanmiddag een „lesje" gegeven. Eigenlijk was het een afscheidsreceptie, na een prachtige staat van dienst van een uiterst begaafd paedagoog, maar «te jubilaris kon de verleiding niet weerstaan van deze laatste gelegenheid gebruik te maken en zijn oud-leerlingen en leerlingen nog het een en ander „mee te geven" op de hem eigen sympathieke wijze. Tijdens de receptie is nog eens ste vig onderstreept, welk een uiterst be gaafd leraar de heer Eversdijk altijd Administrateur Kabinet der Koningin in Den Haag GOES, 25 april. Bij K.B. is met ingang van 16 mei a.s. be noemd tot burgemeester van Zie rikzee, Mr. F. Th. Dijckmeester, administrateur van het Kabinet der Koningin in Den Haag. Hij volgt wijlen Mr. J. Schuurbecque Boeye als zodanig op. Mr. Dijckmeester werd op 23 juni 1917 in Haarlem geboren. Hij is ge huwd met jonkvrouwe L. A. de Brauw en heeft twee kinderen. De nieuwe burgemeester is lid der Nederl. Herv. Kerk. Na zijn gymnasiale studie te Zutfen studeerde Mr. Dijckmeester rechtswetenschappen aan de rijksuni versiteit te Utrecht, die hij verliet met het diploma doktoraal rechten. Kort na de beëindiging van deze studie ging hij het was in de bezetting ille gaal via Spanje naar Engeland. Van- daaruit werd hij door het Bureau In lichtingen van de Nederlandse rege ring te Londen als agent parachutist naar Nederland teruggezonden. Hij heeft tot het eind' van de oorlog ille gaal werk verricht in ons land. Na de bevrijding werd Mr. Dijek- R1LLAND-BATH Collecte. De collecte voor de Slmavi heeft f 263,99 opgebracht. MIDDELBURG, 25 april. De caféhouder L. J. B. uit Middelburg is wegens het uitlokken van meineed aangehouden en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Dit is de nasleep van de „colazaak", die op 28 maart jl. voor de kantonrechter te Middelburg, Mr. J. Moolenburgh, diende. De café houder moest zich toen verantwoorden, omdat hij aan twee knapen van 15 jaar uit Serooskerke (W.) donker bier zou hebben geschonken, hetgeen uiteraard een overtreding van de drankwet betekent. De zaak kwam aan het rollen, toen de knapen later op de avond door een surveillerende politieagent „onder invloed" werden aan getroffen. Voor de kantonrechter schoof B. een tweetal getuigen naar voren waaronder de 19-jarige opperman C. P. uit Serooskerke die verklaarden, dat beide knapen geen donker bier, doch cola hadden gedronken. P. gaf toen o.a. toe, dat hij vóór de behandeling van de zaak nog in het café van B. is geweest. De ambtenaar van het O.M. Mr. T. Lebret en de kantonrechter wezen er tijdens deze zitting de getuige met klem op, welke gevolgen het plegen van een meineed kan hebben. De getuige hield echter vol, dat het cola is geweest. De caféhouder B. zal echter thans door de officier van justitie, Mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, worden vervolgd wegens het uit lokken van meineed. meester benoemd tot hoofd van het Bureau Inlichtingen te Stockholm, in welke functie hij als attaché aan H.M. 's gezantschap was verbonden. Op 1 december 1946 volgde zijn eervol ont slag in verband met zijn benoeming tot hoofdcommies bij het kabinet van de Koningin. Op 1 januari 1950 werd hij bevorderd tot referendaris en op 1 januari tot administrateur. Mr. Dijckmeester, die reserve rit meester der huzaren is, draagt ver schillende onderscheidingen, t.w. de Bronzen Leeuw, het Kruis van Ver dienste, de Military Cross England en voorts is hij Ridder in de Orde van Wasa van Zweden. Zeer ingetogen „Zierikzee neemt bij mij een bijzon dere plaats in". Deze uitspraak bewees hoe ingetogen Mr. Dijckmeester met zijn benoeming is. Toen wjj vanmiddag een kort onder houd met hem hadden, vertelde hij, dat zijn moeder afkomstig is uit Zie rikzee en dat hij nog jaarlijks zijn va kantie op Schouwen doorbrengt. Schouwen is hem dus niet vreemd. Trouwens, Mr. Dijckmeester heeft praktisch geheel Zeeland doorkruist. Op Stavenisse, waar nog familie woont is hij een poosje ondergedoken ge weest tijdens de oorlog. Ook Middel burg kent hij goed. Zijn grootvader is Commissaris der Koningin in Zeeland geweest. In Zeeuwsch-Vlaanderen is er nog een Dijckmeesterpolder. „Van jongsaf voelde ik mij aangetrokken tot Zierikzee. Vandaar dat ik zo blij met deze benoeming ben", zo vertrouwde hij ons toe. Met veel energie De nieuwe burgemeester is van plan met veel energie de gemeentezaken aan te pakken. Reeds morgen, donder dag, heeft hij het voornemen een be zoek aan Zierikzee te brengen. Hoewel Mr. Dijckmeester nog nooit in gemeen tedienst is geweest, weet hij er toch wel wat van. Hij formuleerde zich als volgt: „Mijn vader was burgemeester van Zutfen; ik hoorde dus zo wel eens wat. De aard van de problemen, waar mee ik thans te maken heb als admi nistrateur van het Kabinet der Konin gin zijn ongeveer hetzelfde, maar zij liggen op een ander vlak". Maar hij hoopt zich spoedig in te werken. Op onze vraag of de overgang van de drukke stad naar een rustige streek groot zal zijn verklaarde hij onom wonden: „Wij houden van de grote stad. Maar het is aanlokkelijk naar 'n kleinere stad te verhuizen". Uit ons gesprek bleek; dat Mr. Dijck meester veel interesse heeft voor het verenigingsleven. Bij K.B. is met ingang van 1 januari 1956 voor een periode van vijf jaren herbenoemd als kringcommissaris van het Ned. Rode Kruis in de kring Zee land, Mr. J. A. Heyse te Middelburg. MIDDELBURG, 25 april. Het is niet zo, dat de heer A. Kasse, het hoofd van de school, uitgaande van de Geref. Gemeente te Mid delburg, een moeilijk te benaderen mens is. Maar toen het ging om enkele persoonlijke gegevens om trent deze algemeen ook buiten de kring van de Geref. Gemeente zeer geziene figuur, was er toch 'n moeilijkheid. Men had ons verteld, dat de a.s. jubilaris op 8 mei a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer Kasse voor zijn eerste klas stond niet gechar meerd is op publiciteit; hij wilde het jubileum (voor het schoolbe stuur verzweeg hij zelfs aanvanke lijk de juiste datum!) in alle be scheidenheid en eenvoud onge merkt voorbij laten gaan. Dat de heer Kasse, toen wij hem vroegen iets van zijn levensloop te vertellen, reageerde met „Dus toch uitgelektwas dit geheel volgens de verwachtingen. Van het school bestuur hadden wij reeds vernomen, dat de jubilaris een loyaal mens is <a5S3><9s5S>D<as'ê> <&*B> <a#5> <a#ë> <»#©<&se>o<aï=s><&#t!><fes&<af5ö>n<ass3><assö> deze bewering werd bewaarheid; de heer Kasse stond ons zij het, dat hij geen „hoera" riep bereid willig te woord. „Meester Kasse", zoals velen hem nog noemen, is, zo bleek ons, ook een handig politicus! Want telkens manoeuvreerde hij het gesprek zo, dat de school zelf die binnen kort, op 1 nov. a.s. 30 jaar zal be staan in het middelpunt stond! Loopbaan Een positieve vraag is moeilijk te omzeilen. Zo kwamen we toch te weten, dat de heer Kasse op 18-jarige leeftijd, op 8 mei 1916 zijn loopbaan als onderwijzer aanving op de „Gra- venstraatschool" van de Geref. Kerk, hier arbeidde hij enige tijd als volon tair. Van maart 1918 tot juni 1921 stond de jubilaris in Vlissingen voor de klas, in de school van de Geref. Kerk aan de Kasteelstraat. Hierna keerde hij weer terug naar de Gra- venstraatschool, waar hij klom tot eerste onderwijzer. Direct schoolhoofd Op 1 nov. 1926 werd echter de school toen op het Veersebolwerk uitgaande van de Geref. Gemeente, geopend de heer Kasse ging direct de functie van hoofdonderwijzer be kleden. Dan begint eigenlijk het verhaal van „Meester Kasse", die deze twee- mansschool, die met 68 leerlingen startte zag uitgroeien tot een onder wijsinrichting, waaraan negen leerkrachten zijn verbonden. De behuizing op het Veersebolwerk was spoedig te klein; toen gekozen mocht worden tussen de Nieuwe Haven en de Verwerijstraat het huidige schoolgebouw dus viel de keus op het laatste complex, om dat de omgeving hier heerlijk rus tig is. Intieme huldiging Het schoolbestuur heeft uiteraard rekening gehouden met de wensen van de a.s. jubilaris. Daarom zal de heer Kasse op 9 mei a.s. tijdens een besloten bijeenkomst worden gehul digd. Een huldiging dus, die een in tiem karakter zal dragen. Op de dag van het jubileum zelf, op 8 mei a.s., zullen collega's en kinderen tijdens een samenkomst op school, dank bren gen voor het vele, dat de heer Kasse voor „zijn" school heeft gedaan. Zes jaar geleden nog kreeg de jubilaris een mooie bekroning van zijn werk, toén in 1950 een V.G.L.O.-afdeling, die direct 50 leer lingen telde, aan de lagere school kon worden toegevoegd. Het aantal lokalen vermeerderde, toen de R.K. lagere school het nieuwe gebouw betrok. De waardering van het school bestuur voor het werk van de ju bilaris is groot. Hij staat bekend als een loyaal en rechtschapen mens, als een zuinig beheerder ook, die orde en netheid onder zijn vele deugden mag rekenen. Hij is ook een eenvoudig mens, die uiter lijk vertoon mijdt. De school, waaraan hij zijn beste krachten gaf en blijft geven is, is zijn ideaal. is geweest. Dat bleek ook wel uit de aanwezigheid van vele oud-leerlingen en vrienden. De heer D. W. Lindenbergh te 's-Heer Arendskerke, voorzitter van de commissie van toezicht van de RLWS te Goes sprak een kort wel komstwoord, waarna Ir. G. Veenstra, uit Den Haag, inspecteur van het landbouwonderwijs :n een toespraak gewaagde van de grote betekenis, die de scheidende voor het land bouwonderwijs in Nederland altijd is geweest, met name voor de her ziening van het leerplan. Namens de inspectie en directie van het land bouwonderwijs sprak Ir. Veenstra woorden van dank tot de heer Eversdijk, die „steeds gewerkt heeft aan de constructie van de jonge geesten in Zeeland". Als woordvoerder van de commissie van toezicht bood de heer J. S. de Regt te Kats een boek aan, nadat hij herin neringen aanhaalde uit de tijd, dat de heer Eversdijk les gaf in Kats en Kortgene, later in Schoondijke en Goes. Ook hij wees op de grote ver diensten van de scheidende leraar. Geboren docent „U was een geboren docent", sprak daarna de directeur van de RLWS te Goes, Ir. J. Versteeg, „met vele gaven, gepaard gaande aan een gedegen ken nis. Vele jongeren en ouderen hebben hiervan mogen profiteren". De direc teur wees er vooral op, dat de heer Eversdijk een belangrijk aandeel heeft gehad in de goede naam van zijn school. Ook roemde hij de goede sfeer, waarin steeds is gewerkt, zowel in de klas als in de lerarenkamer. Namens het personeel offreerde hij een sierlij ke kloostertafel. De oud-directeur, de heer L. van Dijk uit Zeist, die verhinderd was te komen, prees in een brief het werk van zijn vroegere leraar, die niet al leen met het hoofd, maar vooral met het hart doceerde. ,,'t Goede is veel" Dat de heer Eversdijk bij zijn pu pillen altijd zeer geliefd :s geweest, daarvan getuigde de heer M. C. J. Kos ten te Oud-Vossemeer, een der oud leerlingen. Hij herinnerde aan het de vies, waaraan het middelpunt van dit afscheid steeds trouw is gebleven: „niet het vele is goed; hst goede is veel". De heer Eversdijk stemde zijn lessen af op de praktijk, waardoor veel ballast naar de achtergrond verdween. „Het was een pracht-systeem, waaraan we later nog met dankbaarheid terug dachten", zo besloot de heer Kosten, die uit naam van de oud-leerlingen een fraai radiotoestel aanbood. De heer Frans Dees, vice-voorzitter van de schoolclub, dankte voor de steun en dc sympathie, die de club steeds van hun leraar mochten ontvan gen. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een ingelijste foto van de scholieren. Als secretaris van de ver. van oud leerlingen in Zeeland sprak tenslotte de heer C. O. J. Hendrikse uit Zie rikzee. „Zichzelf geven" Aan het eind van de gezellige recep tie betuigde de heer Eversdijk zijn warme dank voor deze huldiging. Hij ging de ontwikkeling na, die het land bouwonderwijs in de laatste halve eeuw heeft doorgemaakt. Was eertijds het devies: zoveel mogelijk parate kennis erin stampen, later zag men in. dat kennis pas kennis wordt, als het ontspruit uit het maatschappelijke le ven. „Onderwijzen is zichzelf geven", al dus de spreker, die ook wees op het belang van een vertrouwelijke sfeer. Hij betoonde zich dankbaar voor de vriendschap en de lessen uit de prak tijk, die hij tijdens zijn loopbaan heeft mogen opdoen. Hierbij gingen zijn ge dachten vooral uit naar de heren J. P. en J. A van Oeveren, resp. te Goes en Kortgene, op wier bedrijven hij jaren lang elke week kennis aan praktijk kwam toetsen. Tenslotte wekte hij de jongeren op, vooral mee te leven in de gewestelijke en plaatselijke organisaties, want „eerst dan sta je midden in het leven". Speciale woorden van dank richtte hfj tot zijn directeur, met wie hij jarenlang zo prettig mocht samenwerken. Voor de schoolclub had de heer Eversdijk tenslotte een boekenbon, als begin van een op te richten bibliotheek. Voor dc Axelse N.C.V.B. AXEL, 25 april. In de dinsdag avond o.l.v. mevr. M. BoorDe Graaf gehouden vergadering van de N.C.V.B. Axel heeft mej. Reinders uit Zeist, die jarenlang op Midden-Java als onder wijzeres werkte, verteld van haar zen- dingsarbeid onder de Chinezen. Mej. Reinders behandelde de gods dienstige stromingen van dit volk en gaf de Zeeuwschvlaamse dames een indruk van de geestelijke achtergrond waartegenover de zendelingen het Evangelie moeten stellen. Typerend ij het, aldus de spreekster, dat de Chi nezen de godsdienst niet belijden, maar als rasechte kooplieden deze ge bruiken. Mej. Reinders vertelde tenslotte nog veel interessants uit de tijd, dat zij werkzaam was op de chr. school te Solo, die door veel Chineze kinderen werd bezocht. Aan het begin van de avond werd het pas overleden lid mevrouw A. C, Herrebout-Beun herdacht.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2