UIT ZEELANDS STEDEN BEURS MARKT VEILING ONDERWIJS Grote deelname voor bondswandeltochfen V.U.C. Volleybalkampioen Middelburg Internationals op de voorgrond Goes Vlissingen 7 holen 2te Radia è-ïesxyt o-fii Dinsdag 24 april 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 AXEL Ouderavond. Gisteravond organi seerde het bestuur van de Chr. Nat. school de jaarlijkse ouderavond in de Chr. kleuterschool. De onderwijzeres, mej. J. Bloessenkool, hield een inlei ding over „Wij en onze kinderen" en het hoofd der school, de heer J. de Ridder, sprak over „Het lichtend beeld in school", waarbij hij een paar school- films demonstreerde. Na afloop werd in de school aan de Nieuwstraat het werk der leerlingen bezichtigd. CAP1NGE C.J.B.T.B. De afd. Serooskerke van de CJBTB hield te Gapinge haar jaarverga ring. Voor de pauze hield de heer Leen Aarnoutse een inleiding over het onder werp „Borgstellingsfonds in de land bouw", waarop een drukke bespreking volgde. Zowel de voorzitter als de alg. adjunct, resp. de heren W. J. Sanderse en W. J. Vos mochten zich in het vertrou wen van de vergadering verheugen: zij werden herkozen. s-HEER ARlsNDSKERKE 95 lentes. Onder grote belangstelling vierde de wed. DuininckVan Dale, wonende aan de Kerkring, zaterdag jl. haar 95ste verjaardag. Onder de bezoe kers, die de nog zeer krasse jarige kwamen gelukwensen, waren ook me vrouw en burgemeester Vermet. In de avonduren bracht „Excelsior" de jari ge een muzikale hulde. KAPELLE Laatste instuifavond. De instuif in het CJMV-gebouw, die door de CJMV werd begonnen en later door de Herv. Jeugd raad werd overgenomen, heeft zaterdag haar laatste avond gehouden. Er was een aantrekkelijk programma met film, schetsjes en spel. De leiding berustte bij de heer Joh. Leendertse, die ook de dag sluiting hield. Gemeente-avond Geref. kerk. In de consistorie is zondag een gemeente-avond gehouden van de Geref. kerk. Op deze bijeenkomst heeft de voorzitter, ds. J. v. d. Leek, een kort overzicht gegeven van de besluiten welke de generale synode de laatste tijd heeft genomen; in het bij zonder stond hij stil bij het schrijven der synode dat is uitgegaan naar alle kerke raden over de verschraling van het ker kelijk en geloofsleven. Na de pauze werd hierover van ge dachten gewisseld. Ter afwisseling was er declamatie van mej. A. van der Leek en de heer C. Balkenende. Kinderoperette. Het kinderkoor „De zangvogeltjes" zal o.l.v. haar dirigent, de heer J. Kousemaker te Goes, a.s. dinsdag en woensdagavond opvoeren de kinder operette „Goudhaartje en de Trouba dour". De belangstelling hiervoor bleek zo groot te zijn dat men op één avond al le belangstellenden niet kon plaatsen. Daarom worden thans twee avonden ge geven. OOSTKAPELLE Geslaagd jaarfeest „Martha". De Geref. meisjesvereniging .Martha" hield in het verenigingsgebouw haar jaarfeest. De Waar zijn 1 B onze schepen*^ Ai'vio i'ELDIJK 22 NNO Key West. AKKRUMDIJK 20 New Orleans-Ant- werpen. EN A 22 te Reykjavik. GROOTE BEER 24 te Southampton verw. INDRAPOERA 22 te Singapore. JOH. v. OLDENBARNEVELT 22 New Djeddah. KERTOSONO 22 N. Crooked eil. LAURENSKERK p. 21 Barcelona. MAASDAM 22 W. t Z. Valentia. MIJDRECHT 21 WtZ. Kaapstad. OOSTKERK 22 te Antwerpen. ORANJE pass. 22 Gibraltar n. Pt Said. PR. ALEXANDER 22 Montreal n. Quebec. SCHIE 22 te Kalamata. SOLON 22 Nw Jamaica. SIBAJAK 21 N. Brisbane. TJIPONDOK 22 te Hongkong. WILLEM RUYS 22 NNO Massawa. ZUIDERKRUIS 22 WNW Kp Palmas. ..spinqswcrk Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St Maartensdijk, te Ede en te Wijk, J. Zwijnenburg te Kinder dijk; te Vollenhove en te Marrum K. M Bruyn te Nes en Wierum; te Opl en K. van der Pol te Veenen- daal, Rotterdam-Feyenoord A Ter louw te Bennekom. Bedankt voor Ter Aa H. Stolk te Scheveningen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Ingersol (Onta rio) W. van der Kolk te Beilen. Bedankt voor Onstwedde H. Brink man te Rijssen. Geref. Kerken (art. 31 K.O.). Beroepen te Amsterdam-C. P. Wulf- fraat te Barendrecht-Pernis. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Rotterdam-Kralingen G. J. Buys te Papendrecht en S. Wijnsma te Broek op Langendijk. Beroepen te Hengelo A. Bikker, miss. pred. te Amsterdam; te Sassen- heim A. W. Drechsler te Amsterdam- Noord; te Smithville (Ontario) J. de ."aal te Bunschoten. Bedankt voor Gouda W. de Joode te Ede; voor Vlissingen N. Noordergraaf te 's-Gravendeel. Geref. Gemeenten. Beroepen te Vlissingen Chr. van Dam te Barneveld. Bedankt voor Leiden en voor Rot terdam-West W. C. Lamain te Grand Rapids. GOES. Benoemd tot achtste on derwijzer aan de Chr. U.L.O.-school, de heer C. G. de Boer te Amsterdam. COLIJNSPLAAT Benoeming. Tot onderwijzeres aan de Chr. bewaarschool is mej. J. C. Kouwer te Colijnsplaat benoemd. leiding van de avond berustte bij mej. Truus Geertse. Na een stijlvolle opening en een inleiding van mej. Bets Janse over het leven van dr. Albert Schweitzer, volg de de opvoering van het lekespel „Totdat de oogst komt". Dit werd uitstekend ver tolkt. Na de pauze bestond het program ma uit korte schetsjes, muziek en zang. met enkele accordeonnummertjes. Ver melding verdient ook 't originele „Kook- praatje" van Nellie Geertse en enkele so- Mej. Sonja Verhage oogstte veel succes 11, gezongen door Suus Rotte, Een uiter mate geslaagd jaarfeest. 25 jaar keurmeester. Onder grote be langstelling vierde de heer M. Hunders- marck zijn 25-jarig jubileum als keur meester bij de vleeskeuringsdienst kring Oostkapelle. Talrijke bloemstukken en geschenken getuigden van waardering en erkentelijkheid jegens de jubilaris en zijn echtgenote. Burgemeester Sprenger bood mede namens het gemeentebestuur geluk wensen aan. Hij liet deze vergezeld gaan van een fruitmand en een envelop met in houd. Wethouder C. Wondergem sprak namens de slagerscombinatie „Oostkapel le" en bood een vulpen aan. Het hoofd van de vleeskeuringsdienst, de heer L. J. J. Geldof gewaagde van een goede staat van dienst hij noemde de jubilaris een bekwaam en eerlijk ambtenaar. Namens verschillende plaatselijke verenigingen sprak de heer A. J. de Broekert een ge lukwens uit. De muziekvereniging „Cres cendo" bracht de jubilaris en zijn echt genote 's avonds een daverende serenade. Uitvoering „Crescendo". De muziek- ver. „Crescendo" gaf zaterdagavond in het verenigingsgebouw haar vierde, tevens laatste uitvoering in dit sei zoen, waarvoor grote belangstelling bestond. Onder leiding van de dirigent, de heer P. Wisse, werd het programma op uitstekende wijze uitgevoerd. De toneelgroep, onderafdeling van de mu ziekvereniging „Apollo" te Domburg, voerde vervolgens het toneelspel „Om de Kareshoeve" van H. van Assen en Ben Heuz op. De talrijke aanwezigen konden genieten van een uitstekende vertolking van dit spel. De voorzitter van „Crescendo", de heer A. Don, bood de dames van het gezelschap bloemen aan, alsmede een enveloppe met in houd. Hij hoopte op bestendiging van de culturele uitwisseling tussen de beide dorpen. RETRANCHEMENT Bouwfonds voor jeugdgebouw. De kerk voogdij der Ned. Herv. Gemeente heeft een bouwfonds ingesteld voor het stich ten van een jeugdgebouw. Een voor dat doel tijdens een gemeenteavond gehou den collecte bracht een bedrag van f 270,- op. h/. ANN ALAND Correctie. Dezer dagen hebben wij ge meld, dat de Simavi-collecte f 19,98 heeft opgebracht. Dit is echter niet juist. De collecte ten bate van de HEMAVA bracht genoemd bedrag op. Verkeersexamen. Onlangs werd ook practisch gedeelte van het verkeersexa men afgenomen. Voor het schriftelijk ge deelte slaagden 45 leerlingen. Niemand werd afgewezen. Van de 45 waren er 33 van de School met de Bijbel en 12 van de oJ. school. Er kwamen 44 leerlingen op voor het practische gedeelte, te weten 32 van de School met de Bijbel en 12 van de oJ. school. Van de 44 slaagden er 37, „Geoefend man". Voor „geoefend man' slaagden bij de reserve-rijkspolitie de he ren J. van den Boogaard en M. J. de Haan daartoe opgeleid door de postcomman- dant der Rijkspolitie P. J. van Engeldorp Gastelaars. Het examen werd afgenomen door de adjudanten Hendrikse en Kou- we en door wachtmeester eerste klasse A Westdorp te Tholen. Meer dan goud. Op 24 april hoopt het echtpaar P. van den Boogaart en A. van den Boogaart-Poulusse het 55-jarig hu welijksfeest te vieren. Beide oudjes ge nieten nog een goede gezondheid en de Nederl. 1953 Nederl. 1947 Dollarl, 1947 Inv. Certif. Ned. 1962-'64 Grootb. 1946 Cultuurbank Nat. H.bank Ned. H. mü AKU Bergh's J. Berkel's Pat. Calvé Delft Fokker Gelder Zonen Kon. H. ovens Ned. Ford Ned. Kabelf. 99 97)4 96 9754 STA STA 149)4 22354 32144 30454 19154 32154 317 25154 32754 462 334 Philip's Gloeil. 32744 Dito 6 pet. pref. 20754 Unilever 37454 W. Fijenoord Billiton I rubr. 36154 Billit. II rubr. 29654 Dordt. Petr. 769)4 Dito 7: pet. pref. 77154 Kon. Olie 74854 Kon Olie 75154 98)4 97M 96)4 97)4 97)4 66)4 148 223)4 317)4 303 194 32354 317 256 330 461 334 335)4 20754 383)4 36054 295 789 761 762)4 MIDDELBURG, 23 april. De jaar lijkse bondswandeltochten van het KNGV voor Zeeland werden ditmaal georganiseerd door „Wilhelmina" uit Middelburg. De belangstelling was bü zonder groot, want er vertrokken niet minder dan 449 deelneemsters en deel nemers, van wie er slechts twee beiden op de 25 km uitvielen. Er waren parcoursen van 10, 15, 25 en 40 km uitgezet. De deelnemende groepen waren de Middelburgse gym nastiekverenigingen Medioburgum, Wilhelmina en Achilles en de Vitrite Sportvereniging uit Middelburg. Voorts was er ook een detachement militairen uit Woensdrecht. GOES, 23 april. In de eerste klasse B van de Zeeuwse volleybalcompetitie werden de laatste wedstrijden gespeeld. VCU liet er geen twijfel aan bestaan, wie de sterkste was, want het won zowel van Michiel de Ruy- ter als van MTS 2 met 30 en werd daar door ongeslagen kampioen. Michiel de Ruyter kwam door deze nederlaag defi nitief op de onderste plaats. Hoa Moa wist door een 31 zege op EWC 2 nog net de tweede plaats te veroveren. De eindstand luidt nu als volgt: VCU Hoa Moa MTS 2 EWC 2 Mich, de Ruyter 23-4 15—13 14—12 10—18 6—21 Oriënteringsrit ,,De Bromvlieg" GOES, 23 april De bromfietsclub „De Bromvlieg" startte zaterdag met haar eerste rit voor het clubkampioenschap. Voor deze oriënteringsrit startten 22 deel nemers. De uitslagen waren: 1. P. Tem merman, Goes; 2. N. Eversdijk, Kloetin- ge; 3. J. Schipper, Goes; 4. M. van Liere, Goes; 5. B. Holiestelle, Goes; 6. P. Tilroe, Goes; 7. Mej. Bruggeman, Goes; 8. J. Ver hage, Schore; 9. J. Maas, Kattendijke; 10. J. Dauzout, Kloetinge; 11. M. Tilroe te Goes en 12. P. Schrier, Goes. heer van den Boogaard maakt nog dage lijks zijn wandeling naar de haven. Ongeval. Toen mevr. Polderman-Moer land uit de Julianastraat met haar fiets de Weststraat inreed, werd ze gegrepen door de uit de richting Molendijk komen de motorrijder S. Mevr. P. sloeg tegen de grond en werd met een gekneusde knie en enkele verwondingen per auto thuis gebracht. ST. MAARTENSDIJK Pech. Bij de bouw van de technische school heeft men vorige week pech ge had. De pas geplaatste'bouwlift van .on geveer 25 meter hoog is bij de werkzaam heden aan het eind van de baan van de rails gereden. Het gevaarte bleef over eind staan, daar de chassisbalken op de rails terecht kwamen. Men had een dag nodig om de hijskraan recht te zetten. Benoeming. Aan de te openen Chr. school is als hoofd benoemd de heer C. Krieger, onderwijzer aan de Chr. school te Haarlem. Overgeplaatst. De wachtmeester der Rijkspolitie, de heer De Jong te St. Maar tensdijk is overgeplaatst naar de parket- dienst te Utrecht. WEMELDINGE Oranjevereniging. In zaal Sonke verga derde de Oranjevereniging o.l.v. de heer Jac. Burger Fzn. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer C. P. Phernambucq, bleek, dat het ledental gestadig groeit Ook de penningmeester liet een optimis tisch geluid horen, er was een batig sal do over 1955 van f 328,19. De voorzitter deelde mede, dat op Koninginnedag een filmmiddag voor de schoolkinderen wordt gorganiseerd over het koninklijk bezoek aan de West en dat ook de bejaarden deze film zullen kunnen zien. De penning meester, de heer P. Groene, meldde nog dat de kas nu een batig slado heeft van f 112,95. De heren Burger, A P. Schou- wenaar en De Groene werden in het be stuur herkozen. Tot bode werd benoemd de heer L. Luteijn in de plaats van de heer D. Luteijn, die vertrok. SINT LAURENS Chr. kleuterschool. Onder leiding van de heer P. Mesu hield de vereniging Chr. kleuterschool haar achtste jaarvergade ring, o.m. in aanwezigheid van de beide wethouders. De secretaris, de heer J. Pie- digde met dankgebed. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V„ Moeara Enim 1195 Amst. rubber 11754 Bandar rubber 167 Kend. Lemboe 7454 O. J. rubber 60B De Oostkust Serbadjadi 4854B 4854 H. Am. lijn 20254 20154 K.J. Ch. P.vrt. 204)4 Kon. Boot 19354 Kon. Pktvrt. 19354 K. Rott Lloyd 188)4 N. Sch.vrt Unie 20254 Omm. sch. wt. 303 St. v. Mij. Ned. 22154 HVA 134)4 Java Cult. - 86)4 NISU 84 Vorstenlanden Ver. Deli Mij. Senémbah Müller Co. Amst. Bank Escompto Bank Rotterd. Bank 22054 Twetsche Bank 234L N:B. Aniem 8654 Overz. Gas N.B. 17654 177 44 163)4 10054 248 24954 11554 167B 75 50 204)4 193 193 20354 20354 304 20854 13354 83 8454 44)4 16354 99 230 GOES. Borneo Sum. Internatio Am. Motors Am. Radiator Anac. Copper Am. Smelting Bethl. Steel Chrysler Ford Canada Gen. Motors Int. Nickel Rep. Steel Kennecott St. Brands U.S. Steel N. Am. Comp. Cities Service Cont. Oil Micont. Oil Philips Oil Shell Oil Tidewater Baltimore Ches. Ohio Miss. K. Tex;: N. York Centr. Pennsylvania Canadian Pac. 119 119 152 148 TA 7 22)4 22% 77 78 - 55 160)4 162% 71)4B 70)4 123B 44% 45% 92% 92% 48)4. 49% 131)4 133)4 4 l'A 41% 60 'A 62 64% 63)4 116 78 99% 78)4 43% 45 48% 49 6254 64H s 14 41 42% 26)4 3454 34)4 terse, meldde een bloei van de school, die 40 leerlingen telt. De penningmeester, de heer C. Faasse, boekte een batig saldo van f 330,43. Een bestuursvoorstel om de contributie van f 6,te brengen op mi nimaal f 2,50 werd aangenomen. Dit is verantwoord nu de wettelijke regeling op het kleuteronderwijs is aanvaard. Mevr. Wattel-Dekker en de heer P. Mesu wer den in het bestuur herkozen. Nadat het werk der leerlingen was bezichtigd volg de een bespreking van het plan om aan de Ooststraat een nieuwe school te bou wen met twee lokalen, in combinatie met kleuterbureau. Groene Kruismagazijn en badhuis. Het plan werd als volgt begroot: school f 48.000,kleuterbureau en maga zijn f19.000,en badhuis f7.000,Het is mogelijk, dat het Groene Kruis de fi nanciële lasten niet kan dragen. Dan zal de vereniging alleen moeten bouwen, het geen de kosten zal verhogen tot f 60.000,-, vermeerderd met de kosten van meubile ring. Het bestuur moet zich garant stel len voor 20 pet. der bouwkosten en zal daartoe een geldlening moeten aangaan. Voor de bouw is een urgentieverklaring vereist en afkeuring van het bestaande gebouw. Het bestuur ontving de nodige machtigingen. Ds. W. A. Kalkman ein- Jaarvergadering Gereformeerde M.V.'s In het Geref. Jeugdgebouw hebben de M.V.'s van de kring Walcheren-z. maandagavond hun jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van mej. M. van Damme uit Middelburg. Voor de pauze behandelde Ds. Don- dorp het onderwerp „wederkomst". Uitgaande van Mattheus 24 schetste hij de huidige situatie; een tijd met men sen met verkeerde toekomstverwach tingen alleen Christus is de juiste toekomst. De M. V. uit St. Laurens vulde het deel na de pauze door het toneelspel „De strijd aan het Witte Front" overtuigend voor het voetlicht te brengen. Zonder overdrijving kan worden gezegd, dat de actrices de juis te sfeer van het stuk doorvoeld in hun spel wisten te leggen. Welk onrecht de mens op aarde ook wordt aange daan er is er slechts Eén, Die bevoegd is te oordelen. Soms maakt Hij het zo, dat reeds op aarde het slechte wordt ontzenuwd. Het is een spel waarin de intrigante via een ongeval, dat één harer familieleden treft, tot inkeer komt alle haat en wrevel vallen weg slechts de christelijke levens harmonie en dienstbaarheid blijven. De vertolking van dit spel was in han den van de dames S. v. d. Bosse, J. v. d. Bosse, J. v. d. Kreeke, N. Francke, T. Franse, D. Janse, N. Marinussen en M. Ton. Subsidie voor massajeugdwerk Een comité uit de Herv. Jeugdraad heeft voor 1956 t.b.v. het werk onder de massajeugd een gemeentelijke subsidie van f 500,- gevraagd. Het geld zal worden gebruikt voor het clubhuiswerk. Hoewel in Middelburg de noodzaak van bestrij ding van het verschijnsel „massajeugd" misschien niet zo urgent is als in de gro te steden, achten B. en W. het streven waard om gesteund te worden, mits zoals overigens reeds in het verzoek is gesteld het werk geen kerkelijke sig natuur krijgt. Zij stellen voor het verzoek in te wüligen en te bepalen, dat in het comité .de wethouder van sociale zaken wordt opgenomen. NCVB vergaderde In de eind vorige week onder leiding van mevr. M. de Nood-Dekker in de Bo- gardzaal gehouden vergadering der afd. der NCVB heeft mevr. M. Marijs-Visser uit Den Haag gesproken over het onder werp „Gedachten bij het ouder worden; winst en verlies bij het bestijgen van de levensladder". Tegenover de schaduwzij den van de ouderdom als eenzaamheid en het uitgeschakeld worden is er de licht glans van het zich kunnen wijden aan dingen, die men graag doet, het werken voor zijn medemens en bovenal het zich voorbereiden voor het eeuwige leven. Mevr. Marijs eindigde met dankzegging. Bestedingsplichten voor bioscoopzaal De familie Wöhler heeft plannen tot bouw van een bioscoopzaal achter het be staande café-restaurant in de Lange Delft, die kan worden gebouwd met de kern- fianciering. Daartoe dienen van de ge meente bestedingsplichten tot een totale nominale waarde van f89.265,81 te wor den overgenomen. Deze bestedingsplich ten hebben in totaal, met inbegrip van de overdrachtskosten, de gemeente f90.158, 49 gekost, voor welk bedrag zij dus kun nen worden verkocht. Het betalen van deze som bezorgt de familie liquiditeits moeilijkheden en om daarin tegemoet te komen hebben B. en W. zich bereid ver klaard de raad voor te stellen de beste dingsplichten aan de fam. Wöhler te ver kopen voor een bedrag van f90.158,49 en haar voor de nominale, zijnde f89.265,81, een crediet te verlenen tegen een rente van 3% pet. Ais zekerheid tegenover het verleende crediet worden de inschrijvin gen aan de gemeente veypand. Subsidie voor toneelverenigingen Per 1 januari 1956 is door de Ned. Ama teur Toneel Unie in samenwerking met het Werkverband Katholiek Amateurto neel een toneeladviseur voor de provin cie aangesteld. De hieraan verbonden kosten zijn f8.000,Rijk en provincie geven elk f3.000,De rest komt voor rekening der gemeenten. Verzocht wordt f25,- subsidie te verlenen per amateur- toneelvereniging. Teneinde te bereiken, dat de bijdrage van de gemeente geheel ten goede komt aan het plaatselijke werk ligt het in de bedoeling vóór de diensten, die de toneeladviseur haar biedt, een kwart reductie te verlenen op het be drag, dat anders in rekening zou kunnen worden gebracht. Hiermee kan worden bereikt, dat met de gevraagde gemeente lijke steun het werk van deze adviseur binnen het bereik komt te liggen van al le amateurverenigingen, voorzover bij één der genoemde organisaties aangeslo ten. Tot nog toe zijn in Middelburg maar twee verenigingen lid daarvan. Voor 1956 zal derhalve met het verlenen van sub sidie f50,zijn gemoeid. B. en W. stel len voor dit te verstrekken. PTT wil op kleinindustrie- terrein bouwen Het Staatsbedrijf PTT heeft de gemeen te verzocht 2500 vierk. meter grond op het kleinindustrieterrein te mogen ko pen om daarop een buitendienstgebouw te stichten. B. en W. stellen voor het ver zoek in te wüligen. De prijs is f5,75 per vierk. meter, in totaal dus f14.375, AMSTERDAM, 23 april. De in ternationale sporten zijn vandaag op de voorgrond getreden. Zo kwam Kon, Olie van 752 op 763, Unilever steeg van 374% tot 384 en Philips avan ceerde ruim acht punten tot 336. De vraag was weer voornamelijk afkom stig uit het buitenland, de handel bleef beperkt Een uitzondering vorm de AKU die circa vier punten lager noteerde op 317%. Men schreef dit toe aan berichten uit Amerika waarin wordt gemeld, dat de American Enka in het eerste kwartaal van 1956 een resultaat heeft behaald, dat circa 30 pCt achter blijft bij de overeenkom stige cijfers van het vorige jaar. Naar bekend bezit de AKU een meer derheidsbelang in de American Enka. De scheepvaartsector had een zeer rustig verloop en bleef vrijwel in een doen met vrijdag. De cultuurafdeling lag enigszins gedrukt. Amsterdam rubber en HVA noteerden een .puntje lager. Deli ontmoette aanvankelijk behoorlijke belangstelling en steeg van 163% tot 167%. Later op de mid dag moest dit papier de winst echter geheel prijsgeven. Op de staatsfondsenmarkt heerste nog een enigszins aarzelende stem ming doch de noteringen weken nog niet veel af van die van vrijdag. De nieuwe lening werd vernomen op circa 98% (onv.). Vandaag begint de handel in Claims HABA, een emissie die niet onverdeeld gunstig ter beur ze is ontvangen. Geadviseerd werd circa f43.Een theoretische waarde van deze claim is niet bekend. Pro longatie 3 pCt. 25 jaar kellner in „Centraal" Zaterdag aanstaande hoopt de heer L. Bal het feit te vieren, dat hij 25 jaar geleden als kellner zijn intrede deed in hotel „Centraal". Voordien was hij reeds 15 jaar als zodanig werkzaam. Zaterdagmorgen wordt hij in het bijzijn van zijn superieuren en personeel gehuldigd, waarna in de middaguren een receptie volgt. Des avonds is er een gezellig samenzijn met het personeel. Feestavond COJO en NCGOV „Wij zetten de Blauwe Bloempjes bui ten". Onder dit motto hielden zaterdag de plaatselijke afdelingen van de COJO en de NCGOV een feestavond, die was belegd in verband met het 60-jarig be staan van de afdeling Vlissingen der NC GOV. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter, de heer J. Castel, aan dit heugelijk gebeuren en van verschillende zijden werden gelukwensen aangeboden. Toen zette men de (blauwe) bloempjes buiten en in een vlot tempo werd een aantrekkelijk en goed verzorgd program ma van toneel, voordracht en muziek af gewerkt. Bouw van mosselkokcrij schiet op Met de bouw van een nieuwe loods voor de mosselkokerij- en pellerij van de firma Deurloo is men reeds zover gevor derd, dat vorige week de kap geplaatst kou worden en dus ook de vlag in top VEILINGBERICHTEN MIDDELBURG, 23 arpril. Krop sla A 13—20, B 7—16, C 5—8, Bloem kool C 55, D 46, Komkommers A 57- 59, B 4748, C 35, Radijs per bos 22 28, Andijvie 70101, Spinazie 6088, Witlof 46—67, Rabarber 40—50; Stoof- sla 2660, Prei 4661, Rode kool 15 22, Breekpeen 1215, Kroten 56; Aardappelen: Bevelanders grote 18.10; Koopm. BI. grote 18.70, Furore grote 17.10—18. BERGEN OP ZOOM, 23 april. Andijvie 791.04; Rode kool 2233; Witte kool 915; Breekpeen 1518; Prei 3969; Radijs 2025; Sla 721; Stoofsla 3040; Spinazie 6990; Wit' lof 3174; Rabarber 4468; Raapste len 1720; Uien 4244. Appelen; Jonathan 5066. VISMIJN. VEERE, 23 april. 6214 exportgar nalen 6577, 534 handelsgarnalen 57 62; 478 bot 16—38, 76 schar 21—88; 20 tong 140253; 127 rog 2239, 13 on gesorteerde vis 30. GOES, 23 april Groenten: Kropsla AII21—22, BI 7—15, A afw. 11; Witlof BI 48—51, afw. 37—43; Radijs I 21—23, H 18 —20; Rabarber 39—42; Snijsla 29; Prei 26 44; Bloemkool 2878; Spinazie 9295. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM, 23 aprü Klei aardap pelen 35 mm opwaarts. Eigenheimers 19- 21. Bintjes 2324. Bevelanders 1920. Furore 2324. Eigenheimers afwijkende kwaliteit 1015. Bintjes afwijkende kwa liteit 16—20. Zandaardappelen 35 mm op waarts. Noordeling 1213. Libertas 12 13. Voeraardappelen 2.503. Prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. Wegens exportstop geen notering voor export. kon. Het ligt in de bedoeling in juni dit bedrijfsgebouw in gebruik te nemen. Duiker van Stenen Kruis Het werk van de firma Schermers uit Nieuwendijk aan de duiker onder de pro vinciale weg bij het Stenen Kruis is zo ver gevorderd, dat in de afgelopen week de betonnen elementen van twee meter breed en 1,50 meter hoog gelegd konden worden. Er komen drie van soortgelijke elementen naast elkaar, zodat er dan een doorstroming bereikt kan worden van 6 meter. Eleetrische voetverwarming De kerkeraad der Geref. Gemeente heeft het voornemen deze zomer in het kerkgebouw een eleetrische voetverwar ming te laten aanleggen. Zitplaatsen in Herv. Kerk De restauratie van de Ned. Herv. Kerk is thans zover gevorderd, dat de zitplaat sen, die de laatste jaren vrij waren, weer verhuurd kunnen worden. Er was zoveel animo voor, dat men noodgedwongen de zitplaatsen heeft moeten verloten. Intrede kand. Den Hoed De beroepen predikant der Ned. Herv. Kerk, kand. J. den Hoed van Barneveld, zal 10 mei a.s. des morgens tien uur wor den bevestigd door ds. H. A. Labrie. Des middags om half drie zal ds. den Hoed zijn intrede doen. GRAANBEURS ROTTERDAM, 23 aprü Binnenland se granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe: rode tot ca. 28.50, ook in de voeder sector werd in het algemeen op deze prijs gehandeld. Witte 28.7529. Voedergranen: zomergerst, vast, naar kwaliteit 27.5028.75, prima 29,25. Haver, bij ruim aanbod, moeilijk te plaatsen, naar kleur en droogte 26.7527.25. Rogge niet getoond. Peulvruchten, met flink aanbod. Groene erwten, met minder attentie ca. 39.50. Schokkers iets beter 4,Bruine bonen ca. 47.50. VEEMARKT ROTTERDAM, 23 aprü Aanvoer in totaal 2033; Vette koeien en ossen 1141; Varkens 894. Prijzen: Vette 'koeien p. kg. 308—330, 286—308, 260—280; Varkens (lev. gew.) 167, 165, 163. WOENSDAG 25 APRIL 1956 HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. en s.o.s. ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Idem. 9.35 Wa- terst. 9.40 Lichte muz. 10.10 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 Dat zij mij niet verrassen, hoorsp. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.37 Middagpauzedienst. 13.00 Nws. 13.15 -Promenade ork. en solist. 14.00 Gram. 15.35 Viool en piano. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Orgel spel. 18.15 Gram. 18.25 Kamermuz. 18.45 Spectrum van het Chr. Org. en vereni gingsleven. 19.00 Nws. en weerber. A.R.: 19.10 Deputatenvergadering van de A.R. partij. NCRV: 20.00 Radiokrant. 20.20 MiL kapel. 20.50 Buitenl. overz. 21.10 Samen zang. 21.40 Lichte muz. 22.00 Intern. Evan gelisch Comm. 22.15 Kamerork. en solist. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.2024.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Accor- deonork. en solist. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellings agenda. 13.18 Instr. kwint. 13.45 Medische kroniek. 13.55 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.20 Hammondtrio. 17.40 Pianospel. 17.50 Re geringsuitzending: Rijksdelen overzee: Claude Belloni: Biak, drempel tot Nieuw Guinea. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Gram. en VARA-varia. 18.35 Weer standen, toespr. 18.50 Voor de jeugd. VP RO: 19.00 Rotterdam 1956. 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Gevar. progr. voor de mil. 20.50 Mijn kinderen en onze papa, hoorsp. 22.05 Promenade ork. 22.35 Tus sen mens en nevelvlek, caus. 22.50 Sport. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws in Esperanto. 23.20 Hammondorgelspel. 23.4024.00 Gr. TELEVISIE: KRO: 17.00—17.30 Voor de jeugd. AVRO: 20.00 Je kunt er niets van zeggen, blijspel. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Omr. ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Mozart, Homo Ludens. 14.00 School radio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.30 Amus. ork. 17.00 Nws. 17.10 Pianorecital. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Caus. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Omr. koor en -ork. 20.00 Hoorspel. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.5523.00 Nws. Nagekomen Advertentiën Heden overleed na een langdurig lijden, nog onverwachts, onze in nig geliefde Zuster, Behuwdzus ter en Tante, CORNELIA NIEUWENHUIJSE, in de leeftijd van ruim 62 jaar. Baarland: J. NIEUWENHUIJSE. Hoedekenskerke: Iz. NIEUWENHUIJSE. A. NIEUWENHUIJSE— KESSELAAR. Baarland: A. NIEUWENHUIJSE. 's-Gravenpolder: P. CUVELJé. Neven en Nichten. Baarland, 22 april 1956. De begrafenis zal plaats hebben op donderdag 26 april a.s., des middags te 12 uur. Enige en algemene kennisgeving. Na ruim een week van zwaar, geduldig gedragen lijden, heeft de HEERE heden van zijn aardse post verlost, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader ADRIAAN MEEUWSEN, op de leeftijd van ruim 65 jaar. Gez. 16 3: „Heer waar dan heen, tot U alleen". Krabbendijke: Wed. J. MEEUWSEN- VAN OOSTEN. Bergen op Zoom: M G. MEEUWSEN. W. MEEUWSEN-BOUCHERIE. Amersfoort: G. W. MEEUWSEN. P. MEEUWSEN-v. d. BERGE. ATTIE. Krabbendijke, 23 april 1956. Geen bloemen. De teraardebestelling is vast gesteld op donderdag 26 april 1956. Vertrek van het sterfhuis 12.30 uur. Tot onze spijt moest het feuilleton blijven overstaan.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5