Meer aanmeldingen, maar minder emigranten dan in 1954 Snelle bevolkingsgroei vraagt krachtige emigratie Tegenstelling oost-west is niet veranderd Haarlemmer maakte „karnemelk" voor bootmotor Stoffelijk overschot van Jyngschlaeger naar Nederland Amnestie in Polen PUZZLE Griekse minister van buitenlandse zaken afgetreden Jongetje te Schiedam verdronken Geen wedijver in verlenen van economische hulp Eén liter is voldoende voor bijna tien uur Koningin Elizabeth ontving B. en C. „Veteranen-legioen Nederland" niet bij politieke partij Nieuwe internationale tarweovereenkomst Einde van het proces Vrijdag a.s. Sowjets werken aan nieuw vliegtuig Kelauwer zou met S. U willen praten Dr. P. Prins plotseling overleden Leeftijdsgrens donores verhoogd Nieuwe lawines in Oostenrijk Wisjinski moet het nu ontgelden Dinsdag 24 april 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Chr. Emigratiecentrale hield haar jaarvergadering (Van onze §-redacteur) UTRECHT, 21 april. De belangstelling voor de emigratie is nog steeds groot. In 1955 werden op alle aanmeldingskantoren in Neder land 48.705 personen geregistreerd tegen 44.904 in 1954. Tengevolge van de hoogconjunctuur in ons land komen zij, die zich aanmelden, er echter dikwijls niet toe om op korte termijn werkelijk te ver trekken. Immers, ondanks het hogere aanmeldingscijfers vertrokken in 1955 slechts 29.644 personen tegen 34.676 in het jaar daarvoor. Deze kwestie kwam aan de orde in de te Utrecht gehouden jaarver gadering van de Chr. Emigratiecentrale, waar de directeur-secretaris, de heer T. Cnossen, een toelichting gaf op de cijfers in zijn jaar verslag. Bij de kantoren van de C.E.C. meldden zich in het afgelopen jaar 8680 personen oftewel 16.6 pet. van het totale aantal. Van deze aanmel dingen bij de C.E.C. kwam 1.1 pet. uit de provincie Zeeland. Nu de situatie in Canada zich geheel hersteld heeft, neemt het aantal ge gadigden voor dit land weer snel toe. Hoe de belangstelling getaand was, blijkt wel uit het feit dat in 1955 slechts 6656 personen naar Canada vertrokken tegen 20.653 in het topjaar 1952. Australië kreeg in dit topjaar 15.828 Nederlandse immigranten en in 1955 toch nog 13.732. Weer merkte de heer Crossen op, dat het aandeel van de C.E.C. in de emigratie naar Austra lië en Nieuw-Zeeland te gering is in vergelijking met Amerika en Canada. Vooral nu het sponsor-systeem in Aus tralië goed op dreef komt, zouden meer protestantse christenen ook in hun eigen belang bij hun vertrek naar dit land van de diensten der C.E.C. gebruik moeten maken. Bij een bespreking over het emigra tie-gebied, waaraan het hoofd van de Ned. Emigratiedienst, mr. J. A. U. M. van Grevenstein, deelnam, werden ook de klachten van de minister van so ciale zaken over de slechte voorberei ding der emigranten nader bezien. De gesubsidieerde cursussen worden veel te weinig bezocht, zo heeft deze be windsman opgemerkt. Men was het hiermee eens, maar vanuit de vergadering werd erop ge wezen, dat alleen zij, die zich voor vertrek hebben aangemeld, tot deze cursussen worden toegelaten. Nu de formaliteiten echter aanzienlijk zijn beperkt en men binnen twee maanden een visum voor Canada of Australië kan krijgen, blijft er voor vele emi granten dus geen tijd over om de cur sussen behoorlijk te volgen. Toelating in een vroeger stadium is de enige op lossing. Mr. v. Grevenstein zegde toe deze zaak nader te zullen bestuderen. Bevolkingsgroei. In de middagvergadering verwel komde de voorzitter, de heer A. War- naar, als spreker prof. dr. J. P. van Rooijen. Deze hield 'n referaat over 't onderwerp „Het Nederlandse Bevol kingsvraagstuk, waarover hij onlangs ook een veelbesproken boek heeft ge publiceerd. Prof. Van Rooijen memoreerde de snelle bevolkingsgroei in Nederland van 2% miljoen zielen in 1830 tot ruim 10 miljoen op dit moment, ter wijl te verwachten is, dat ons land in 1980 bijna 15 miljoen inwoners zal tel len. In dit opzicht neemt Nederland in Europa een unieke positie in, omdat in de ons omringende landen na de grote daling van het sterftecijfer in de vo rige eeuw een sterke daling van het geboortecijfer volgde. In Nederland was deze daling veel en veel geringer. Spreker liet de verschillende oplos singen voor het probleem, waarvoor deze cijfers ons stellen, de revue pas- Wegens kritiek op zijn beleid inzake Cyprus ATHENE, 23 april. (Reuter.) Spiros Theotokis, de Griekse minister van buitenlandse zaken, heeft zijn ontslag aangeboden. Hij heeft de laatste tijd in Griekenland en Cyprus bloot gestaan aan scherpe kritiek over de wijze, waarop hij het geschil met Groot-Brittannië over Cyprus behan deld heeft. Volgens het rechtse nationalistische dagblad „Ethnons" zou het volk van Cyprus geen verder vertrouwen in de regering van Karamanlis hebben, als Theotokis aanblijft. Ook vermeldde het blad, dat de verbannen aarts bisschop Makarios premier Karaman lis verzocht zou hebben het ministe rie van buitenlandse zaken niet aan Theotokis toe te vertrouwen. seren. Voortgaande industrialisatie biedt wellicht een oplossing om ook voldoende welvaart te bieden aan een bevolking van 15 miljoen zielen, doch dat is niet voldoende. Alle recreatie mogelijkheden zullen bij een derge lijk inwonertal gaan ontbreken en het verkeer zal ons voor onoplosbare puz zels plaatsen. Principieel verwierp hij een oplos sing, waarbij gestreefd wordt ook hier een sterke verlaging van het geboortecijfer te verkrijgen. Zo hield prof. Van Rooijen een krachtige emigratie als enige oplossing over. Van andere zijde is wel gewezen op het belang van de Europese integratie, waardoor ook een uitzwerming van ons volk over een groot gebied moge lijk wordt. „Maar in wezen is dat ook emigratie", aldus spreker. Zorg, De resultaten van de emigratie-acti viteit tot nu toe vervulden spreker echter met zorg, daar hij als demo graaf niet naar het aantal vertrokke nen kijkt, maar naar het migratie-sal do, dat overblijft als daarvan het aan tal immigranten is afgetrokken. Dit saldo, dus de werkelijke bevolkings vermindering door emigratie, bedroeg voor de vijf voornaamste emigratielan- den in 1952 nog 47.000 doch in 1955 slechts 5000. Prof. Van Rooijen riep dan ook op tot een nog beter beland emigratiebe leid, daar anders onze kinderen straks voor een onmogelijke situatie geplaatst zullen worden. De emigrantenstroom moet aanhouden en een tijdelijke krappe arbeidsmarkt of ledenverlies voor onze kerken en chr. organisaties mag ons niet weerhouden dit met alle toelaatbare middelen te bevorderen. Internationale financiering- en beleggingmaatschappij opgericht AMSTERDAM, 23 april. Te New York is mededeling gedaan van de oprichting in Canada door de ban kiershuizen de Rothschild te Parijs en Londen, Pierson en Co. en Heldring en Pierson, Nederland, en Banque Lambert in België, van een maat schappij, die zich op het gebied van internationale financiering en beleg ging zal bewegen. De maatschappij draagt de naam „Five Arrows Secu rities Co., Ltd." en is opgericht met een volgestort kapitaal van 8.000.000 dollars. SCHIEDAM, 23 april. Zondag middag is de 7-jarige Gerardus Klein uit de Willem Brouwerstraat in de buitensluis verdronken. Een jongen waarschuwde de politie, dat er een jongetje in het water was gevallen. Op aanwijzingen van een 5-jarig knaapje, dat het ongeluk had gezien, ging de politie aan het dreggen. Na enige pogingen werd de drenkeling opgehaald. De levensgeesten waren reeds geweken. Ministers Beijen en Luns: DEN HAAG, 23 april. Met de overgrote meerderheid der leden van de Eerste Kamer zijn de ministers Beijen en Luns van mening, dat het karakter van de antithese Oost-West geen wezenlijke wijzi ging heeft ondergaan. In de recente herwaardering van de rol, welke Stalin in de geschiedenis der Sowjet-Unie heeft gespeeld, is geen enkele geruststelling te vinden voor de toekomstige ontwikkeling van de verhouding tussen de communistische staten en het westen. Voor het westen kunnen de onthullingen geen verrassing opleveren en hoogstens een hernieuwde waarschuwing betekenen ten aanzien van de waarde, welke aan de communistische propaganda is te hechten. Wellicht kan de nieuwe taktiek niet peet van de economische politiek der B. en C. in Engeland Varen voor zestig cent per uur HAARLEM, 23 april. De 23-jarige Haarlemmer J. Hogenhout, die een soort brandstof heeft uitgevonden voor een speedboat, heeft op het Noorder buiten Spaarne een proefvaart gemaakt. Volkomen geslaagd is de vaart niet, want zaterdagmiddag bij het tewaterlaten van de boot is de schroef enigszins beschadigd. Gelukkig niet ernstig, maar wel zodanig, dat Hogenhout zijn snelheid moest beperken tot dertig kilometer per uur. Het resultaat van de proefvaart was, dat men kon vaststellen, dat een liter van de door de Haarlemmer samenge stelde brandstof te gebruiken is voor bijna tien uur varen. Onder normale omstandigheden heeft men voor het varen gedurende die periode 28 liter brandstof nodig. Na dit succes is de heer Hogenhout voornemens octrooi aan te vragen, niet alleen voor de vloeistof, maar ook voor de motor, die hij voor de speedboat -heeft geconstrueerd. In oktober j.l. is hij begonnen met het samenstellen van de brandstof, welker samenstelling hij natuurlijk geheim houdt. „Spreekt u maar van karnemelk", zegt hij tot belangstellende journa listen, als zij er wat naders over wil len vernemen. Hogenhout heeft ge werkt met de technicus W. Aldehuij- sen, de chemicus H. de Jong, de che micus B. Scheffer en de accountant Stillebroer, die technische, chemi sche en financiële adviezen hebben verstrekt. NIET DUUR. Hogenhout had een speedboat van een Amerikaanse fabriek gekocht en die „Neville Duke II" genoemd. De motor en de grote benzinetank heeft hij er uit gehaald en in de plaats hier van kwamen een vliegtuigmotor, die enigszins verbouwd is en een kleine ruimte, waarin zich een halve liter brandstof bevindt, die hij voorlopig maar „karnemelk" noemt. Hogenhout vertelde, dat de prijs van zijn vloeistof f 6.20 per liter bedraagt. Dat betekent, dat hij voor zestig cent per uur in zijn speedboat kan varen en als hij een liter gebruikt heeft, heeft hij een afstand van 950 km. af gelegd. Binnenkort trekt hij naar de Westeinderplassen om met een snel heid van 95 km. te demonstreren. De belangstelling van de zijde van het publiek was bijzonder groot. Niet de brandstof levert volgens de Haarlemmers een groot risico op, maar wel de spanningen, die de boot en de motor te verwerken krijgen. Daarom wordt aan de veiligheid grote zorgen besteed. WINDSOR, 23 april (Reuter). De Sowjet-leiders Boelganin en Chroesjtsjef zijn zondag door Ko ningin Elizabeth ontvangen op Windsor Castte. Tijdens een on derhoud van een uur boden zij de vorstin, die zaterdag j.l. 30 jaar werd, een prachtige omslagdoek van sabelbont aan. Prins Charles ën Prinses Anne waren met hun vader, de Hertog van Edinburgh, aanwezig, toen de Sowj et-leiders aankwamen. De Russen hadden zaterdag een hengst voor de Hertog en een pony voor Prins Charles laten bezorgen bij Buckingham Palace, de koninklijke residentie in Londen. Prinses Anne kreeg een bruin beertje van Kauka- sisch ras, dat in februari j.l. in de dierentuin van Moskou was geboren. Men was dagenlang in het onzekere geweest over de bestemming van deze dieren. De dierentuin van Londen heeft het beertje onder zijn hoede ge nomen en het zal spoedig aan het pu bliek worden getoond. Een officiële woordvoerder ver- Vaarde, dat Boelganin Koningin Eliza-» h een officiële boodschap van de beter worden gekenschetst dan aan de hand van de zuivere beginselen van Lenin, die heeft geleerd, dat de over winning niet alleen kan worden be haald door een frontale aanval, maar dat het ook noodzakelijk is uit oppor tunistische overwegingen compromis sen te sluiten, zelfs met de directe vij and, en samenwerking te zoeken met burgerljjke partijen en groeperin gen. Door de afschrikwekkende uitwer king van de H-bom en andere zware kernenergiewapens is het voor Moskou moeilijker geworden een politiek te voeren, waarbij zoals in de dagen van Stalin in ruime mate gebruik wordt gemaakt van intimidatie met militaire macht. Niettemin is de militaire dreiging op de achtergrond blijven bestaan en het verdient aandacht, dat onder het bewind van de nieuwe leiders de strijdkracht der Sowjet-Unie aan zienlijk is versterkt. DE ONTWAPENING. Met betrekking tot het vraagstuk van de algemene ontwapening of beter gezegd van een algemene beperking van de bewapening, blijft de regering het standpunt innemen, dat daartoe alleen zal behoren te worden overge gaan, indien de te treffen regeling deugdelijke waarborgen voor de vei ligheid van het westen en daarmede van de gehele vrije wereld zou inhou den. Alleen in het kader van een der gelijke regeling zou het mogelijk zijn tot afschaffing of beperking van de produktie en het gebruik van kern energiewapens te geraken. Ernstige aandacht vraagt ook het as- Foto boven: Alsof hij zojuist een boks wedstrijd had gewonnen, zo stond de Russische premier Boelganin met de handen boven het hoofd bijeen de duizendkoppige menigte te groeten die hem en Croesjtsjef in Oxford verwel komde. Naast Boelganin staat de bur gemeester van Oxford, Marcus Lower. Onder: Chroesjtsjef (links met open witte jas) en Boelganin, met tussen hen in de Russische atoomexpert Ivor Koertsjatof, staan temidden van een groep Engelse atoomgeleerden te luis teren naar uitleg van een van hen in het Britse centrum voor atoom-onder zoek te Harwell. Bij het bezoek aan dit centrum spraken de beide staatslieden, die, zoals bekend, een tiendaags be zoek aan Engeland brengen, voor het eerst vrijuit met Engelse fabrieks arbeiders. president der Sowjet-Unie had over handigd. Toen de Sowj et-leiders in Windsor Castle aankwamen, werden zij door honderden personen toegejuicht. Dit geschiedde eveneens bij hun vertrek, Zij bezichtigden in het kasteel enige appartementen, die rijk zijn aan kunstschatten. Dit was de eerste maal, dat Russi sche leiders werden ontvangen door de koninklijke familie, wier Russische verwanten bij de revolutie om het le ven kwamen. 's-GRAVENHAGE, 23 april. Het hoofdbestuur van het Veteranenlegi- oen Nederland deelt mede, dat de be richten alsof het legioen op enigerlei wijze verbonden zou zijn met de Na tionale Oppositie Unie (vroeger Ne derlandse conservatieve partij), op richter de heer Gaillard, van alle grond zijn ontbloot. Het Legioen sluit zich als oud- strijdersorganisatie bij geen enkele politieke partij aan en laat zijn leden de vrijheid zich politiek te organi seren zoals zij willen, mits zij zich niet aansluiten bij totalitaire groe peringen. 's-GRAVENHAGE, 23 april. Op de internationale tarweconferentie, die onder auspiciën van de Ver. Na ties staat, is overeenstemming bereikt over een ontwerp voor een nieuwe internationale tarweovereenkomst, die op 1 augustus 1956 (de datum, waar op de huidige overeenkomst afloopt) in werking moet treden. Het ontwerp voorziet in een mini mumprijs van 1,50 dollar en een ma ximumprijs van 2 dollar per bushel voor de beste kwaliteit Canadese tarwe, opgeslagen aan de grote meren. In Nederlands geld, en per 100 kg uitgedrukt, is dit ongeveer f21.en f28.Om tot een prijs in Neder land te komen moeten hier de ver voerskosten nog aan worden toe gevoegd. De minimumprijs en de ma ximumprijs in de nog lopende over eenkomst bedragen resp. f 1,55 en f2,05 per bushel. De duur van de overeenkomst zal drie jaar zijn. De „Times" meent, dat de Engelse commissie tot bescherming van de be langen van houders van buitenlandse fondsen aan de Engelse regering ver zocht heeft de kwestie der Russische schulden naar voren te brengen tij dens de besprekingen met Boelganin en Chroesjtsjef. DJAKARTA, 23 april (ANP). Het stoffelijk overschot van de heer Jungschlaeger zal naar Nederland worden overgebracht om in zijn geboortegrond te worden begraven. Dit is door mevrouw Jung- schlaeger besloten, nadat zij hierover het afgelopen weekend met de naaste bloedverwanten van de overledene in Nederland en de Ver. Staten overleg heeft gepleegd. Inmiddels is het nog steeds geheim, waar het stoffelijk overschot zich bevindt. Autoriteiten zeiden, dat een mededeling over het vervoer eerst kon worden gegeven, nadat de lijkkist buiten Indonesisch grondgebied is. De Nederlandse arts, dr. D. K. Wielinga, die Jungschlaeger geduren de de zes dagen, dat hij in .het zie kenhuis heeft doorgebracht, heeft be handeld, is vanmorgen op het bureau van de procureur-generaal verhoord. Gedurende een uur werd dr. Wie linga in aanwezigheid van de procu reur-generaal, Suprapto, en de officier van justitie, Sunarjo, verhoord over het verloop van de ziekte. Na dit verhoor verklaarde Sunarjo aan journalisten, dat Jungschlaeger een natuurlijke dood was gestorven. Gevraagd, of er enige verdenking was over de oorzaak van de dood, zei Sunarjo: nee, nee. De Indonesische arts, die Jung schlaeger heeft behandeld, prof. San- toso, zal dinsdag worden gehoord. Hij heeft reeds een overlijdensattest overgelegd, waarin wordt verklaard, dat Jungschlaeger is overleden als gevolg van een hersenbloeding. VRIJDAG ZITTING. Inmiddels heeft rechter Maengkom medegedeeld, dat de zitting van het proces op vrijdag a.s,, waarop h(j uit spraak zou doen, niet zal worden af gelast. Op deze zitting zal nu de of ficier van justitie, Sunarjo, een offi cieel rapport uitbrengen over het overlijden van Jungschlaeger en een overlijdensattest overleggen van de arts, die hem heeft behandeld. Rechter Maengkom zei voorts, dat hij gereed was met het formu leren van de uitspraak, voordat hij het overlijden vernam. Het zou in strijd zijn met de wet de inhoud daarvan bekend te maken, nu de beklaagde is overleden, zo voegde hij hieraan toe. LONDEN, 23 april (Reuter). De Sowjet-Unie is bezig met de bouw van een viermotorig turbine-schroef- vliegtuig, dat 150 personen kan ver voeren. Men hoopt het voorjaar 1957 in dienst te kunnen stellen. Dit heeft volgens de voorzitter van de BOA, Sir Miles Thomas, de Russische vlieg tuigontwerper Toepolef gezegd, nadat hij de met vier straalmotoren uitge ruste „Britannia", die 120 passagiers kan bevatten, op London Airport had bezichtigd. WASHINGTON, 23 april. Reuter. De Amerikaanse Senator Kefauver, die streeft naar benoeming tot demo cratisch kandidaat voor het president schap, heeft voor de televisie ver klaard, geen bijzonder nut te zien in verdere proeven met waterstofbom men. Maar als de Russen dergelijke proeven voortzetten zouden naar zijn mening de V.S. dit ook moeten doen. Kefauver zou als president bereid zijn met de Russische leiders een samenkomst te hebben of waarheen ook te gaan om de zaak van de vrede te dienen. Maar alvorens de Russi sche leiders uit te nodigen voor een bezoek aan de V.S. zou het niet on redelijk zijn, als de V.S. enig bewijs van hun oprechtheid zouden willen hebben. Kefauver pleitte nogmaals voor enige wapensteun aan Israël. „De V.S. moeten niet werkloos toe zien, dat Israël de zee in wordt ge duwd." AMSTERDAM, 21 april In de ouder dom van ruim 57 jaar is tengevolge van een hartaanval overleden Dr. P. Prins, Geref. gevangenispredikant. Dr. Prins, die vrijdagmiddag nog actief deelnam aan de oppositie bij een theolo gische promotie aan de V.U., werd op 13 november 1899 te Andijk geboren. Hij studeerde aan de V.U. en werd in 1925 te Oostwold (Gr.) bevestigd. In 1928 vertrok hij naar Deventer en in 1939 werd hij predikant te Dordrecht. In 1946 deed hij intrede te Groningen en op 30 mei 1954 werd hij voor de arbeid onder de gedeti neerden in de Amsterdamse strafgevan genis beroepen. Dr. Prins promoveerde in 1937 tot doctor in de theologie op een proefschrift over het geweten. De over ledene heeft vooral naam gemaakt door zijn talrijke geschriften. 's-GRAVENHAGE, 23 april. Als gevolg van de toenemende verbete ring van de gezondheidstoestand van het Nederlandse volk acht de cen trale medische bloedtransfusiecom missie van het Ned. Rode Kruis het verantwoord de leeftijdsgrens van donores te verhogen tot 65 jaar. Tot nog toe golden de leeftijdsgrenzen van 18 tot 60 jaar. Het voorschrift van de bloedtransfusiedienst is dien overeenkomstig gewijzigd. INNSBRUCK, 23 april (Reuter) Nieuwe lawines in het Zillerdal in Tyrol hebben 80 leden van reddingsploegen, die op zoek waren naar acht toeristen, die drie dagen geleden onder een lawine be dolven werden, van de buitenwereld af gesneden. Men maakt gebruik van vlieg tuigen om contact met hen te onderhou den. Nieuwe reddingsploegen zijn er nog niet in geslaagd zich door de sneeuw massa heen te werken. Men maakt ook gebruik van honden om de verongelukte toeristen, zes Oosten rijkers en twee Duitsers, op te sporen. De toeristen zijn bedolven onder een laag sneeuw van ongeveer 20 meter dikte. Sowjet-Unie. Er zijn reeds verschei dene initiatieven genomen om, door middel van aanbiedingen tot hulpver lening bij de economische opbouw van minder-ontwikkelde gebieden, de com munistische invloed uit te breiden. Aangezien de Russische activiteit is berekend op propagandistisch succes, zou het slechts in de communistische kaart spelen, indien deze activiteit in het westen tot overdreven bezorgdheid en overhaaste conclusies zou leiden, 't Spreekt vanzelf, dat in ieder geval geen nut is te verwachten van een wedijver met de Sowjet-Unie in het aanbieden van steun. De te volgen ge dragslijn zal dienen te worden be schouwd in nauw verband met het al gemene vraagstuk betreffende de or ganisatie van de steunverlening aan de LONDEN, 23 april (Reuter). Krachtens een wetsontwerp in zake amnestie zullen in Polen 30.000 gevangenen onmiddellijk worden vrijgelaten en van 70.000 andere zal de straf worden ver minderd, aldus meldt Radio-War- schau. Voor de eerste maal sedert de oor log zal algehele amnestie voor poli tieke misdaden worden verleend of in sommige gevallen zullen de straffen worden verzacht. De straffen van spionnen en terro risten zullen worden verminderd. Per sonen, die ondermijnende activiteit be dreven, illegaal de grens overschreden of niet voldeden aan hun plicht om een misdadiger aan te geven, zullen gratie krijgen. Straffen van vijf jaar zullen wor den kwijtgescholden, die van tien jaar met de helft en hogére straffen met een derde worden verminderd. Le venslang wordt twaalf jaar en dood straffen worden verminderd in vijf tien jaar. MOSKOU, 23 april (Reuter) Het vooraanstaande Russische juridische tijd schrift „Sowjet staat en recht", heeft scherpe kritiek geleverd op Wisjinski, die gold als één der prominentste juristen van de Sowjet-Unie en die openbare aan klager is geweest bij de grote zuiverings processen in de jaren dertig. Wisjinski is in november 1954 in New York overle den en zijn stoffelijk overschot is bijge zet in de muur van het Kremlin. Het tijdschrift verklaart, dat het ver oordelen van beklaagden op grond van hun eigen bekentenissen een „grove schending" van het Sowjet-recht was. Het veroordeelt Wisjinski's „foutieve theo- riën", in het bijzonder die, welke „de noodzaak loochent, dat een gerechtshof in elk geval de absolute waarheid moet vaststellen" en welke „de mogelijkheid toelaat, dat iemand wordt schuldig be vonden uitsluitend op grond van waar schijnlijkheid" van bepaalde feiten. VANDAAG EENS KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 2 Broedplaats, 4 uitge strekt, 5 doel, 7 aardig, 8 aardig, 11 drin kebroer, 13 boom, 14 onbuigzaam. Verticaal: 1 Ontwerp, plan, 2 lekkernij, insect, 4 groot aantal, 6 melkachtige oplossing, colloïdale, 9 futloos, 10 on duidelijk, 12 voegwoord. Oplossing vorige puzzle Horizontaal: 1 Mossel, 7 W.W., 9 motie, 10 ion, 12 ge, 13 aak, 15 pu, 16 wrat, 17 roof, 18 A.D., 19 ego, 21 R.F., 23 wie, 24 bende, 27 el, 28 latent. Verticaal: 2 Om, 3 soda, 4 St., 5 eik, 6 le, 7 wigwam, 8 woerd, 11 buffel, 13 Ate, 14 KRO, 15 porie, 20 gade, 22 kea, 24 B.L., 25 N.T., 26 en. Tot opperbevelhebber van het door Egypte, Saoedi-Arabië en Jemen inge stelde verenigde militaire commando is benoemd generaal-majoor Abdel Hakim Amer, de 35-jarige Egyptische minister van oorlog.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3