Uit de bundel van landbouwer- dichter Jacobus Faro DOUWE ORCAM de pittige zware shagJ Maandag 23 april 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD Natuurpoëzie en verzen van hei boereberijf Veelzijdig mens uit oud Schoondijke Ook loonsverhoging in slagersbedrijf I spel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gTam. ,Jk voel een stille kalmte en zie het l3-25 Promenade-ork. 13.55 Beursber. 14.00 luchtruim blaken. Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de Ik juich en 't onweer gonst met vrouw. 15.30 Pianorecital. 16.00 Gram. Poujadisten boycotten Nationale Vergadering Koningin Elizabeth verjaarde Wereldmissie morele herbewapening in Nederland UIT DE KERKEN Yïluqiefc bij, tïaiuu.dienlt Over het boerenbedrijf pagina 5 Ingezonden Mededeling (adv.) Nog lang niet genoeg hebben we gezegd over de verzen van de landbouwer Faro uit Schoondijke. Daarom zullen we in dit tweede artikel onze bespreking vervolgen. Heel de bundel door vinden we een verheerlijking van de deugd. Ook daarin is de dichter een echt kind van zijn tijd, van de eeuw van verlichting, braafheid en verdraagzaamheid. Hier volgen enkele voorbeelden, ■willekeurig uit het verzenboek opge tekend: „Houdt moed nochtans, de deugd is edel, De(r) deugd is 't heerlijkst loon bereid". Over zijn moeder schrijft hij: ,flaar stille geest.... Zocht steunsel in de deugd en vond haar rust bij God." „Gelijk de landman zwoegt Als hij zijn akker ploegt En d'onbereide klont Van een onvruchtbre grond Met schaar, en kouter breekt. Met zweet en tranen weekt, Omgraaft en egt en bouwt, Eer hij hen 't zaad vertrouwt; Nu warmte wenst en wacht, Dan weer naar regen smacht, Nu dauw, die 't aardrijk drenkt, Dan sneeuw die voedsel schenkt, Of vorst, die d' harde_ kluit Des killen gronds ontsluit, Tot groei en vruchtbaarheid Met angstig zorgen beidt." Daarop volgt de oogst: „Gelijk de landman juicht Als 't rijpend aartje buigt, De zon de wolken deelt, De wind in 't koren speelt. En 't volgestroomde veld Met golfjes henensnelt. De blijde maaitijd naakt, De zwangere graanhalm kraakt, De scherpe zeis reeds blinkt, Het dankbaar oogstlied klinkt, En hij na lang geduld Zijn schuur met schoven vult, En 't doorgeworsteld leed By 't vol genot vergeet." t I In een „dichterlijke brief", zoals hij Zeeuwse WanHelinnenhet noemt. aan z«n vriend Ds. a. van A/eeuwbB vvdliueiiuyeü{ Deinse, die pas vertrokken is naar I Zaandijk, spreekt hij over alles wat er op en om de boerderij te beleven En aan zijn kinderen geeft hij deze Iia- Over het werk op het land, de bloementuin en de boomgaard, de jacht en de vogelwereld, maar ook over zijn vrienden de boeken. En dan denkt hij aan zijn weggereisde vriend: vermaning: „Verenigt vlijt en deugd. Bij het huwelijk van zijn dochter „Weest vereend in vreugd en smart, Steeds door ene zucht gedreven. Door de zucht om wel te leven, t Oog op God, de deugd in 't hart." „Jezus' leer, die 't hart verheugt", noemt hij „een leidster op het pad der deugd." Natuurverzen Zoals ik reeds zei had Faro een diep gevoel voor de schoonheid van de [„De Zaanstroom ligt te ver; nu moet ik eenzaam klagen, Waar vind ik ooit een vriend als mijn Van Deinse weer Maar dan troost hij zichzelf weer als iemand: „Die bij gade, kroost en vrinden, Levenswellust, rein genot, Ongemengde vreugd kan vinden. Zoekt op aard geen beter lot." Helaas ben ik in dit tweede artikel natuur. Als landbouwer niet te ver- over £?ro n?g niet kJaaf kunnen ko- wonderen. |men. We weten nog heel wernig over Over een schone morgen lezen we: „O ochtenduur, wat zijt gij hartestrelend, Bekoorlijk voor 't gezicht!" ,fiaar rijst met majesteit De zon, die door een mengeling van 's-GRAVENHAGE, 21 april. Het kleuren, I georganiseerd overleg in het slagers- Volmaakte stralen spreidt." bedrijf heeft besloten de loonsverho- „De koele morgendauw strooit malse §™g van 6 procent over 1956 ook voor droppen deza bedrijfstak door te voeren, even- Langs berg en beemd en dal." als de verhoging van de vakantie-toe' slag van 2 tot 4 procent, met dien ver En over de avond als de zon onder- stande, dat de helft van deze toeslag gaat: zal worden uitbetaald bij het ingaan van de vakantie en de andere helft in „Daar is een kleur die 't purper tart de derde loonweek van december. Én 't schoonste vermiljoen, Voorts werd besloten de werkgevers 't Wordt stil, 't wordt somber. VU het slagersbedrijf te adviseren, de 't VoglenJcoor 3 procent loontoeslag over 1955 uit te keren aan die werknemers, die over 1955 een loon hebben ontvangen vol gens de richtlijnen van de collectieve Staakt thans zijn zachte toon. Met de zang van een herdersmeisje: „De bloempjes versterven Wanneer zij de gloed Der zon moeten derven, De bloempjes versterven Als dauw ze niet voedt." en het antwoord vein de herder: „De bloempjes verfrissen Wanneer zij de gloed Der zon niet meer missen, De bloempjes verfrissen Als dauw ze weer voedt." Een onweer beschrijft hij: „De felle bliksemstralen Verlichten al de dalen arbeidsovereenkomst voor het slagers bedrijf. 2),e Radio- frlengt anó DINSDAG 24 APRIL. HILVERSUM I (402 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gr. 9.00 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Licht baken, caus. 10.00 V. d. kind. 10.15 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole ork. 12.30 Land- en tuinb. Zo helder als de zon bij 't schoonste meded. 12.33 Instr. Octet. 12.55 Zonne- van de dag, wijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws, 13.20 Maar vvy met meerder stof van I Amus.muz. 13.50 Gevar. progr. 15.00 Gr. droefheid en geklag. 15.30 Viool en piano. 16.00 V. d. zieken. Fluks ziet men regenstromen 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 En hagel, die de bomen I Koersen. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Met onbesuisd geweld van tak en blad I Overzee: J. J. van der Laan: Kroniek van berooft, I Overzee. 18.00 Dit is leven, caus. 18.15 En gispt en beukt en slaat nu gras en Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U. graan en ooft." Prof. Dr. C. A. van Peursen: Wegen der TI I Wijsbegeerte. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Het spreekt haast vanzelf dat ook uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. hier de moraal met ontbreekt: 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 I Macbeth, treurspel. 22.45 Avondgebed en „O r as, leer te vrezen liturg. kaL 23.00 Nws. 23.15—24.00 Nws. Voor t eeuwig Opperwezen, Die als het Hem behaagt de klaarste HILVERSUM H (298 m.). AVRO: 7.00 blijken toont, Nws- 7-10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dat Hij alleen regeert en in de Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. donder woont." 9-°° Gym. v. d. vrouw. 9.10 V. d. huisvr. I 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. Dikwijls heeft Faro natuurlijk on- I 10.50 V. d. kleuters. 11.00 R.V.U.: Prof. weer meegemaakt, in Zeeland meestal I Gr. F. W. S. van Thienen: Costuum en kort van duur maar hevig. Bang is hij stÜh Tweede lezing. 11.30 Sopraan en er niet voor, een Christen behoeft bij piano. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muziek, onweer ook geen angst te hebben: 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Orgel- tomeloos gebaar. 16.30 V. d. jeugd. 17.20 De dierenwereld Een almacht doet het heir der schorre en wij, caus. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nieuws. donders kraken 1815 Pianospel. 18.30 Beursber. 18.40 En bergt mij voor gevaar. Dahsmuz, 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. Geen noodweer schaadt mij, neen, I d. kleuters. 19.05 Amateurprogr. 19.45 daar in de roem der dagen I Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Act. 20.15 Mijn JezusI Gevar. progr. 22.00 De Antwoordman. Gods donders voor de schuld des 122.15 Orgelconc. 22.40 Schaken. 22.45 Gn doemlings wilde dragen 122.55 Ik geloof, dat23.00 Nws. 23.15 En stervende overwon." zijn gezinsleven en ook daarover ge ven zijn gedichten wel enig licht. Evenals over de staatkundige toestand van ons land. Daarom de volgende keer een slot artikel. L. v. W. PARIJS, 20 april. De Poujadisti- sche beweging heeft vrijdagavond be sloten, dat haar 47 afgevaardigden in de nationale vergadering tot nader or de de vergaderingen van het parlement niet zullen bijwonen. LONDEN, 22 april. Koningin Elizabeth van Engeland vierde zater dag in het kasteel van Windsor haar dertigste verjaardag. Aan dit feit is in het land weinig aandacht besteed, aangezien de verjaardag officieel op 31 mei wordt gevierd. De hertog van Edinburgh, die in West-Duitsland een bezoek brengt aan zijn zuster Prinses Marguerite van Hohenlohe-Langenberg, keerde zater dagochtend per vliegtuig naar Enge land terug. EINDHOVEN, 21 april. Gister ochtend circa 11 uur is te Eindhoven uit Duitsland de wereldmissie van morele herbewapening aangekomen. Het is een gezelschap van circa 300 personen uit ongeveer 30 verschillen de landen. In tien maanden tijd wer den 26 landen bezocht en werden 40.000 mijlen afgelegd om de bood schap der vier absolute maatstaven aan de mensheid te verkondigen. ptaaiö deA fehJk, By het tweede lustrum van het Hu manistisch Verbond schreef dr. W. Vol ger, hervormd predikant te Amsterdam, in „Eenigheid des Geloofs" een artikel, waaruit wij het volgende gedeelte over nemen: Bij oudere, vooroorlogse organisa ties valt het negatieve en agressieve op. Men behoeft alleen maar de naam „De Dageraad" te noemen en hët ver schil tussen toen en thans valt op. De Dageraad was tegen en streed tegen iets met élan en met vuur. De Dage raad was anti-kerkelijk, anti-gods dienstig, anti-christelijk. Waar het maar kon, streed het tegen de kerk en tegen de godsdienst. Zo is het niet met het Humanistisch Verbond. Dat verbond staat zélfs open voor gesprek met anderen, met chris telijk denkenden. Het is zelfs ver draagzaam en laat kerk en godsdienst in de waarde of onwaarde, die zij hebben. Het verbond is geen strijdor ganisatie. Het wil alleen naast de an- 1} 1 1 ia deren een eigen plaats met een eigen roeping en een eigen werkkring. Er is dan ook geen denken aan, dat het humanisme van tegenwoordig zending drijft onder de kerkelijken. Die ker kelijken mogen 'kerkelijk blijven, Niets wordt hun daarbij door het ver bond in de weg gelegd. Ook de ker kelijken mogen zending drijven, mo gen propaganda maken. Maar het ver bond werpt zich op de buitenkerke lijken, die grote massa, die van de kerk is losgeweekt om welke reden dan ook, en die in nihilisme dreigt onder te gaan. Dat is het angstaanjagende verschil tussen De Dageraad en het Humanis tisch Verbond. In de tijd van De Dage raad was de kerk nog een bepaalde macht, waartegen gestreden moest worden; de kerk is nu zo tam, dat strijd niet meer nodig is. De kerk ver zet zich ook haast niet meer, vecht niet tegen dit streven met al haar macht, is eigenlijk een quantité négli- geable geworden. Ingez. Med. (Adv.) Ds. D. Solinger verhaalt in het „Evang. Luthers Weekblad" van een organist, die hij vroeger meemaakte. Wjj lezen van deze organist: Vooral bij een huwelijksinzegening kon hij zo lekker uithalen. Het liefst begon hij natuurlijk met de befaamde of beruchte bruidsmars. „Die wil ik nooit meer horen", beweerde ik steeds na iedere kerkelijke 'huwelijksinzege ning. Hij schudde zijn hoofd, als be rustte hij in mijn onbehoorlijk gedrag jegens hem. „Maar ze vinden het mooi dominee", verweerde hij zich. „Dat is zo, maar het hoort niet in een kerk dienst". „Goed, dominee". Bij een volgende huwelijksinzege ning riep ik hem om overleg te plegen. „Denk er nu om", zei ik, „geen ope ra in de kerk. Speel een koraal- of (omdat ik zijn gezicht zag betrekken) één of ander lied". Schouderophalend liep hij weg. Om het bruidspaar te ontvangen, stelde ik mij op bij de deur van de kerk. Toen zij aangekomen waren, gaf ik het sein, dat het orgel kon beginnen. Wij schreden de kerk binnen, terwijl het orgel speelde. „Als g'in nood gezeten, geen uitkomst ziet". Xul&& meA^iv-actAdig-dedeti Verslag gevend van de toogdag van In Dienst der Herk te Kampen, schrijft de heer N. G. J. van Schouwenburg in het weekblad „De Hervormde Kerk": Vermelden we nog, dat in de be groetingssamenkomst dr. Eckhardt, Tenslotte nog de schoonheid van een sterrenacht: „Uw heerlijk schoon verrukt mij thans, Daar gij uw schitterstralen, Daar gij uw onuitdoofbre glans Van 's hemels blauwgewelfde trans Op 't aardrijk neer doet dalen." Vanzelf dicht Faro ook over zijn werk, het boerenbedrijf, waarvan het begin de zaaitijd is: Act. en gram. 23.3024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.0020.15 JournT en weeroverz. 21.15 Filmprogr. 21.45 Het Eurovisie Song Festival. BRUSSEL (324 m.). 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Orgelspel. 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Pianotrio. 17.45 Boekbespr. 18.00 De jeugd musiceert. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Syn dicale kron. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Viool en piano. 22.55 —23.00 Nws. Een verhaal uit de tijd van Stadh. Koning Willem III 87) „Gij verwacht geen recht, waarom niet? Zeg het mij, schurk!" „Omdat gij rechter zijt", antwoord de Trelawney, die zich niet langer kon bedwingen. „Wat?" Jeffreys' ogen schoten vuur. Zijn gezicht werd bloedrood; in zijn woede knerste hij op zijn tanden, terwijl zijn stem hees werd van hartstocht. Hij sprong van zijn zetel op alsof hij op hem wou aanvliegen; maar begrijpen de, dat aller ogen op hem gericht wa ren slaagde hij er in, zich te bedwin gen. .Omdat gij de rechter zijtl" her haalde de jonge man. „Niemand heeft u er nog ooit van beschuldigd, dat gij recht spreekt. Daarenboven: wij heb ben elkander, zoals gij gezegd hebt, reeds eerder ontmoet. En ik weet dat mij het ergste te wachten staat. Doe het! Ik ben er op voorbereid!" „Kunt gij het vergif niet zien dat van zijn lippen vloeit?" riep Jeffreys. „Kunt gij niet zien, dat hij vol venijn zit als een adder? Wat zal ik doen om hem tot een afschrikwekkend voor beeld te stellen?" Hij wilde voortgaan, toen iemand hem een brief overhandigde, die hij dadelijk begon te lezen. ,Ha!" riep hij opgewonden uit, „mijn pijnlijke plicht wordt mij ge spaard. Luistert heren, luistert!" HOOFDSTUK 22. De rechtspraak des Konlngs. De stilte in de rechtzaal was zo groot, dat zij bijna gevoeld kon wor den. Het was een. stilte, die men on dervindt, ver van het rumoer en de drukte des levens; in een eenzame vallei of tussen de bergen als de wind is gaan liggen. Niemand durfde zich bewegen of een woord spreken. Velen schenen niet of nauwelijks te ademen. Aller ogen waren op de rech ter gevestigd, terwijl hij weer het papier, dat hem overhandigd was, overlas. .Het is goed, het is goed", ging hij na enige ogenblikken voort. „En toch spijt 't mij bijna. Een adder als deze, zulk een vergiftige adder behoorde geen uur uitstel meer te hebben. Hij moest geteerd en gevederd worden. Hij moest gebaad worden in kokend pik en dan boven een langzaam bran dend vuur geroosterd. Zie hem aan. In zijn hart is hij een Dissenter. Zijn hart is vol van 't vergif van die secte; ook is hij een verrader, een valse ver rader. Hij heeft de wapenen opgevat tegen de vriendelijkste en beminne lijkste koning die ooit leefde en hij behoorde zonder uitstel behandeld te worden zoals ik gezegd heb. Maar hoop daarom niet Sir Gifttand, dat gij gratie zult ontvangen, 't Is alleen om uw straf te verlengen en te ver zwaren. De straffen, die ik genoemd heb, zouden nog genade genoemd kun nen worden, vergeleken bij wat hier geschreven is. Gelooft gij mij niet? Ha, gelooft gij mij niet, adderjong?" ,,Neen", riep Benedictus. „Hij gelooft mij niet. Luister naar hem. Hij is nog goddelozer dan ik dacht. Maar waarom gelooft gij mij niet?" „Omdat er geen mens is, die nog gruwelijker wreedheden kan beden ken dan gij." „Wij zullen zien. Maar toch is het zo. Zelfs Judas Iskarioth zou u be klagen". „Zeg mij dan wat het is". Benedictus vreesde Jeffreys niet meer. Hij had er zich op voorbereid het ergste te verduren en stelde er nu zelfs een genoegen in de man te weerstaan, voor wie iedereen sidder de. ,,'t U zeggen, neen. Gij zult hier blijven en zien, welke straffen de an deren zullen ontvangen, opdat gij de ganse tijd zult voelen dat hun vonnis een hemel zal zijn vergeleken met wat gij zult hebben te ondergaan." O, gij zoon van Appolyon, gij door trapte booswicht; sta daar, opdat u allen kunnen zien als de diepst ge- zonkene, bloeddorstige schurk, die ooit op aarde gevonden werd." Opgewonden en zich niet bekom merend om de gevolgen, lachte Tre lawney luid en spottend. .Lafaard! Leugenaar!" schreeuwde hij. „Grijp hem!" gilde Jeffreys. „Werp hem in de donkerste, stinkendste cel in dit addernest van Dissenters. Strooi mieren over hem heen, laten de wes pen hem steken en de ratten het vlees van zijn beenderen knagen". „Ha", zei de jonge man, opgewon den en toornig, „maakt het zo ver schrikkelijk mogelijk, maar denkt gij aan Gods wraak te ontkomen? Denkt gij, dat gij de toorn des hemels zult ontgaan? Ik zeg 't u, uw vonnis is geveld en de dag van Gods wraak zal overvallen." lekenvoorzitter van het mannenwerk der evangelische kerk in Duitsland, een organisatie met tienduizenden le den, o.m. mededeelde, dat dit man nenwerk sterk gekant is tegen het weer oprichten van een Duits' Chris telijk Vakverbond. Daaruit moge blij ken, dat de situatie: de kerk in haal verhoudingen tot het openbare leven, elders Weer anders ligt dan bij ons. En nog een merkwaardigheid: bij alle vragen was er niet één over het dienstboek. Is onze kerk en in Kampen was toch een zeer belangstel lend deel bijeen nog liturgisch te bloedarm? Dan zal het bestuur van I.d.d.K. ook aan deze „overgeslagen halte" moeten denken. ÜAouuLen o-p yonday In verschillende gemeenten der Geref. Kerken (and. art. 31 k.o.) heelt de ker- keraad bepaald, dat huwelijksbevestigin gen alleen op zondag kunnen plaat* vinden, en wel in de gewone eredienst. Ds. D. Zemel v. Enschede tekent hier- bjj aan in het „Kerkblad van Overijssel en Gelderland": Ik slaak de verzuchting: Waarom moeten we het de mensen zo lastig maken? Het huwelijk moet alzo op een gewone werkdag gesloten worden. De bevestiging dient in dit geval ta wachten tot de zondag. Een bruiloft na de sluiting is voor mijn besef een half zacht zaakje. En op zondag kun je zeker geen bruiloft houden. Bo vendien loop je de kans, dat diverse familieleden en kennissen geen gele genheid hebben tegenwoordig te zijn. Ik weet ook best, dat je er een zeer principiële redenering over op kunt zetten. En .een nog veel scherper be toog, dat we van al die trouwdiensten af moeten om ze te vervangen door voorbede op de zondag. Het is alle maal nog roomse zuurdesem, die door werkt. Net als dat spreken aan het sterfhuis en op het kerhof. Dat dient ook al gehandhaafd te worden. Daar hangt de reuk van de roomse lijk diensten. Maar ik heb lak aan al die redene ringen en betogen. Vooral, omdat het gevaar dreigt om me voorzichtig uit te drukken dat door zulk prin cipieel redeneren en scherp betogen de aandacht afgeleid wordt van wat de Here ons beveelt in Zijn Woord. En al ontken ik. de bevoegdheid van een kerklid ongehoorzaam te zijn aan een kerkeraadsuitspraak, dat de hu welijken alleen 's zondags bevestigd zullen worden, door dan maar niet in de kerk te trouwen, ik snap niet waar de kerkeraad de bevoegdheid vandaan haalt een dergelijke uitspraak te doen. Want door een dergelijke uitspraak bindt hij de gewetens. Daar moet je zeer voorzichtig mee zijn. QdïUtzLitudent en aS^aCij,o-ng,en Op de feestvergadering by het zeven tigjarig bestaan van de Societas Stu- diosorum Reformatorum heeft prof. dr. J. P. A. Mekkes een rede gehouden. Aan deze rede, opgenomen in „Libertas ex Veritate", ontlenen we onderstaande passage: Men verwacht van ons dat wij christen-studenten zullen zijn en wij willen het ook. Maar wat hebben wij meegekregen? En hoe zullen wij er reeds alles van vatten wat het volgen van de Meester inhoudt, als de ro- buste mannen die drie jaren met Hem zijn gegaan, er eerst met Pinksteren het eigenlijke van gingen zien? Zelfs wordt van ons verwacht dat wij zelfstandig of georganiseerd het Evangelie aan anderen gaan uitdra gen. Doch hoe kunnen wij, als het a-b-c- der onderlinge aanraking ons nog ontbreekt en wij onszelf elke dag uit de hand vallen? Het eerste spontane gevoel dat wij met ons meedragen, is dat van voor het eerst wat vrij en zelfstandig te worden. Wij willen niet wegzwerven, maar wij willen toch wel iets meer zien dan wat ons door alle soorten van milieu-beschermers werd en wordt voorgezetDe „Gereformeerde ze de" heeft voor ons maar een eigen aardige onderklank. En onder dat al les bedreigt ons een grote vijand, de tegenspeler van het traditionalisme, namelijk de défaitistische onverschil ligheid, .wel in nuance maar niet in soort onderscheiden van dit, waarmee wij de knaap uit het volk van van daag langs het asfalt zien gaan en zijn minimale werk voor .veel te hoog zien verrichten. (Wordt vervolgd) OUD-VOSSEMEER Laagste inschrijver. De fa. Lindthout was de laagste inschrijver bij de te Ber gen op Zoom gehouden aanbesteding van de uitvoering van verfwerken aan mili taire gebouwen te Roosendaal en Ruc- phen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5