Vios verslaat Scampolo (5-2) en zet een streep door de prognoses... Nieuws uii de Provincie NI. H. BOASSON ZONEN NI Kansen weer verbeterd voor de kampioenskandidaten Bijbel grondslag ook voor het staatkundig leven „Open strijd" in eerste klasse Zeeuwse korfbalcompetitie Tjoba verloor van Togo (6-3) maar gaf dikwijls beter spel te zien Dertig athleten gingen van start voor de veld loop op 'Modderoord' Oud-Internationals trapten bijna f 29.000 elkaar bij Rampmonument komt bij dorpshuis: V.U.-activiteiten in onze provincie Wilno veroverde de tafeltennistitel Bouw van 26 woningen te Middelburg 7 holen Burgerlijke stand Maandag 23 april 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 GOES, 21 april. In Zeeuwse korfbalkringen is men algemeen van mening, dat het Zeeuwse kampioenschap dit jaar een kwestie is tussen Scampolo en Togo, waarbij dan de Zaamslagenaars als de kanshebbers worden aangestipt. Na vandaag zal waarschijnlijk deze gedachtengang een wending hebben gekregen. De club, die daarvan -de oorzaak is, is het Krabbendijkse Vios, kervers uit de tweede klas se, dat het presteerde om Scampolo op eigen terrein met25 te kloppen, en meteen de leiding over te nemen. De strijd is dus inder daad „open". Dat bleek ook bij de wedstrijd TogoTjoba, die welis waar met 63 door de Goesenaars werd gewonnen, maar die de Goe- se supporters toch weinig bevrediging zal hebben geschonken. Zee- landia en Swift II kwamen tot een hoge score, maar de mensen uit Hansweert bleken 't meest productief (7—5). In de tweede klasse A bleef Animo, overde de tweede plaats door .een ,33 volgd door W.K.V., dat De Poel kans loos versloeg (5—0). Kats stelde erg teleur door met 35 van Olympia II te verliezen. In de derde klasse E. boekte Vitesse II een kleine, maar waardevolle 20 zege op Luctor II en veroverde daar door „de kop". Vopo II dat Dios met 52 versloeg, volgt op de tweede plaats. De uitslagen bij de adspiranten lui den als volgt: A. ViosSwift B 12; B. Swift Vlug—Swift Kwiek 2—1; C. VedoAnimo C 11; Animo BOndo 0—2;D. Togo—De Poel 11—0; E. Vol harding BElto 42. dat vrijaf had, aan de leiding, want geen enkele club slaagde erin op het tot vier wedstrijdpunten te brengen. Vios II zag zich met 2—7 door Swift II geklopt en Togo II boekte een be nauwde 45 zege op Tjoba II. In de tweede klase B. is er ook nog maar een club met vier punten t.w. Luctor, dat Top met 43 overwon. Scampolo II bracht het er tegen Zuid westers goed af (61), terwijl Volhar ding II ook bijzonder goed voor de dag kwam door Elto met 10 te ver slaan. De Poel moest in B.K.C. zijn meerdere erkennen (32). DERDE KLASSE In de derde klasse A. vergaarde Vedo de eerste twee punten door een 42 zege op Atlas. In de derde klacse B. nam Wisseker- ke h.t heft in handen dankzij een 23 zege op Dos '55. Swift VI ver gelijkspel tegen Ondo. Swift VII dat Top II met grote cijfers versloeg (4 7) volgt op de derde plaats. In de derde klasse D. gaat Blauw Wit, dat S.V.S. de winst ontnam (53) aan de leiding. Het wordt direct ge- MIDDELBURG, 21 april. Zater dagmiddag organiseerde EMM op Modderoord te Middelburg een veld loop, waaraan in totaal door 30 ath leten werd deelgenomen. Bij de B- junioren, die 1050 meter moesten lo pen, nam R. Swint van Zeeland Sport dadelijk de leiding en wist deze tot 50 meter voor de finish te houden. Toen zag hij zich echter gepasseerd door Mulder van EMM, die in een felle eindsprint een achterstand van enkele tientallen meters in een voorsprong wist om te zetten. De B-junioren moesten 2100- meter lopen. Hier had eerst A. Bouwens uit Middelburg de kop, maar na twee van de vier ronden trok G. van Aart uit Halsteren er tussen uit en nam een steeds grotere voorsprong. Zijn club genoot C. de Nijs kwam nog het dichtst in zijn buurt, zonder overigens een be dreiging te vormen. Het werd de vier de overwinning in successie van deze uitstekende loper. Doordat Hein Cu je en Staf Dobbe- laere niet aan de start verschenen in verband met een 10.000 meter wed strijd in Rotterdam, ging de strijd bij de senioren ditmaal tussen Johan Cuje en Piet Zwartepoorte, beiden van EMM. Zij namen om beurten de lei ding, maar in de laatste ronde zette Johan Cuje er plotseling een zo hoog tempo in, dat zijn clubgenoot moest capituleren. De uitslagen waren: B-junioren (1050 meter): 1 C. Mul der, EMM 3.13; 2 R. Swint, Zeeland Spoti 3.13.1; K. Vis, AV'56 3.32; 4 J. Roodenburg, Zeeland Sport 3.35; 5 J. van Wijck, AV'56 3.38. A-junioren (2100 meter): 1. G. van Aart, OIympus'47 6.46.1; 2 C. de Nijs, Olympus'47 7.01; 3 K. de Munck, AV '56 7.15; 4 R. Mondeel, EMM 7.18.2; 5 A. Bouwens, EMM 7.25. Senioren C- en D-klasse (3150 me ter): 1 J. Cuje, EMM 10.32; 2 P. Zwar tepoorte, EMM 10.40; 3 S. Huigh, Ma rathon Schoondijke 11.14; 4 A. de Bel, EMM 11.37; 5 D. Jeras, EMM 11.38. Senioren E-klasse: 1 A. Bostelaar, 12.45; 2 v. d. Berge 13.27. AMSTERAM, 21 april. Twee en twintig oud-internationals uit België en Nederland hebben zaterdag bijna f29.000.„bij elkaar getrapt" voor de actie „De schoen van Bakhuys". Zij hebben er tijdens deze te Amsterdam gespeelde „interland" voor gezorgd, dat een flink aantal sanatoria een tele visietoestel kan worden aangeboden. Lang niet zo belangrijk dan deze mooie opbrengst is de uitslag, die 32 voor de Nederlandse veteranen was. De rust was ingegaan met een 30 voorsprong voor onze landgenoten (doelpunten van Kick Smit (2x) en Wim Roozen). In de tweede helft kwamen de Belgi sche oudjes eigenlijk pas goed los. Zij konden het echter niet verder dan twee doelpunten brengen. De adem nood sommige spelers hebben reeds vijf kruisjes achter hun naam speel de hierbij een grote rol, evenals trou wens bij de Nederlandse oud-gedien- den. Waardevolle opdracht voor Dr. P. J. Meertens DEN HAAG, 21 april. Minister Cals heeft dr. P. J. Meertens de vol gende letterkundige opdracht ver leend: het verzorgen van een tekstuit gave van de gedichtenbundel Zeeuw- sche Nachtegael met de toevoeging ta fereel van Sinne-mal (1623). Raad Kruiningen KRUININGEN, 20 april. In de onder voorzitterschap van burgemeester A. Schipper gehouden raadsvergadering werd besloten een bijdrage te verlenen in de stichtingskosten van het badhuis tot een bedrag van ƒ5000,—. Dit badhuis is gebouwd door de afde ling van het Groene Kruis, tegelijk met de stichting van een wijkgebouw. Nader hand is gebleken, dat alleen het wijkge bouw uit de ontvangen gelden kon wor den gefinancierd. De gemeente zal thans de exploitatie van het badhuis op zich nemen, terwijl de gemeente ook de eigen dom overneemt. In verband met de uitvoering der be stratings- en rioleringswerken werd een begrotingswijziging aangenomen, waarin een bedrag van 965.000,— voor deze werken werd uitgetrokken. Over de vaststelling van de plaats, waar het monument ter herinnering aan de rampslachtoffers zal worden opge richt, liepen de meningen aanvankelijk enigszins uiteen. Het college van b. en w. had het oog op het terrein bij de Her vormde kerk. Met als achtergrond deze kerk zal het beeld goed tot zijn recht komen. De heer A. Weststrate (P.v.d.A.) voelde veel voor plaatsing in het aan te leggen plantsoen bij het dorpshuis en de Geref. kerk, waar de omgeving rustiger i3 en niet zo kaal. Tenslotte werd na enige discussie met algemene stemmen besloten het monu ment te plaatsen voor de Hervormde kerk. Aan de Coöp. Boerenleenbank te Krui ningen werd een perceel bouwterrein verkocht aan het Clercqswegje, waar de bank een nieuw gebouw zal stichten. GOES, 21 april. In de o.l.v. ds. J. van der Leek gehouden vergadering van de Ring Goes der Vrije Universi teit (in een der lokalen van de Geref. kerk) heeft de heer J. Kalisvaart, pro pagandist der V.U., een toelichting ge geven op de nieuwe plannen. Het is o.m. de bedoeling nieuwe contribuan ten te werven en te trachten de con tributie der huidige contribuanten om hoog te brengen. Voorts zal de moge lijkheid worden geschapen,' dat men donateur wordt voor f 10.tot f 24. per jaar. De ledenwerving zal geschie den onder auspiciën van het provin ciaal comité der V.U. Ook zal weer onder de jeugd een actie worden ge houden, waartoe o.m. contact met de jeugdorganisaties zal worden opgeno men. Een ander plan is nu en dan in regionaal verband de leden bijeen te verzoeken in een samenkomst, waarin ook directeuren en hoogleraren der V.U. aanwezig zullen zijn. Mededelin gen werden gedaan over het succes van de vrouwenactie. De busjes le verden vorig najaar f 120.800,op. een som, die nog nimmer werd bereikt. Er kwamen 2900 busjes bij. Aan het eind der samenkomst heeft de heer Kalisvaart in een toespraak onder de titel „Bezinning en uitzicht" nog tot daadwerkelijke activiteit opgeroepen. De penningmeester van de Ring, de heer R. Buitenhuis te Kloetinge, was aftredend en stelde niet zich herkies baar. Het bestuur wenste vanwege het toenemende werk het bestuur met èèn lid uit te breiden. Men koos de heren mr. J. Thielen te Kloetinge en I. v. d. Reepe te Baarland. Door benauwde 54 zege op Will van Zoelen Zaterdagavond werd in de zaal van het Belgisch Loodswezen te Vlissin- gen de beslissingswedstrijd gespeeld om het tafeltenniskampioenschap van Zeeland tussen Wilno uit Vlissingen en Will van Zoelen uit Middelburg. Er bestond voor deze wedstrijd bijzonder veel belangstelling en de toeschouwers hebben kunen genieten van een uiterst spannende partij, welke tenslotte op het nippertje door de Vlissingse Po len werd gewonnen met 5—4, zodat Wilno weer het Zeeuwse kampioen schap behaalde. Rectificatie. Onder het nieuws „Uit Zeelands Steden" is abusievelijk onder Vlissingen een verslagje terecht gekomen over een in Terneuzen gehouden verga dering van het Zeeuwsch Drankweer Co mité. Zaierdagvoeibalcompeiiiie GOES, 21 april. De kansen van Middelburg V, S.V.D. en Sinoto op de titel van hun afdeling zijn vandaag weer aanmerkelijk gestegen. Middelburg V zegevierde met 42 over Oostkapelle. De hoofdstedelingen staan weliswaar nog op de derde plaats, maar slagen zij erin de ontmoeting tegen Serooskerke te winnen, dan zijn zij titelhouder. S.V.D. (2 C) boekte een magere 32 zege op Wissekerke, dat in deze ontmoeting de toon aangaf, maar de meerderheid niet in doelpunten kon uitdrukken. De Driewegenaars staan nu gelijk met het uitgespeelde Kats en moeten dus in de laatste ontmoeting nog één puntje bemachtigen. Sinoto kwam niet in het veld, maar nummer twee van de rang lijst, Mevo II, zag zich verrassend geklopt door Bruse Boys II. Voorlopig moet Sinoto nog drie punten behalen om kampioen te worden. In de eerste klasse speelde Wolfaarts- dijk zijn laatste wedstrijd. De Tern. Boys wonnen deze ontmoeting met 0 6 en staan nu gelijk met Krabbendijke, tegen wie de Zeeuwschvlamingen de N.CX.B.-toogdag op 9 augustus tc Middelburg GOES, 21 april. Vanmiddag kwa men in „De Opril" de bestuursleden van de Zeeuwse districten van de Ned. Chr. Landarbeidersbond bijeen met het doel een bespreking te wijden aan de zomerdag 1956. Na uitvoerige be sprekingen werd besloten deze pro vinciale toogdag te houden op 9 augus tus te Middelburg. Ook maakte het programma voor deze dag onderwerp van bespreking uit. De leiding berust te bij de districtsbestuurder, de heer M. D. den Hollander. De heer H. W. Tilanus sprak ie Goes GOES, 21 april. „Dankbaar zijn wij, dat Zeeland een jonge, energieke kandidaat heeft voor de C.H.U.-fractie in de Tweede Ka mer. Maar Zeeland zal moeten oppassen en alles op alles moeten zetten, dat de heer Van der Peijl ook in de Tweede Kamer komt. Al ler inspanning zal hiervoor nodig zijn". Dit zei vanmiddag de lijst aanvoerder van de C.H.U., de heer H. W. Tilanus in „De Prins van Oranje", waar velen waren samengekomen om te luisteren naar zijn rede over „De Christelijk Historische Unie en de komende verkiezin gen". Met grote nadruk heeft de heer Ti- Ook in de rondvraag ging het hier- lanus de aanwezigen verteld waarom i over en er werd gesteld, dat er een het gaat. Hij heeft gewezen op hetgeen I drastische wijziging zal moeten komen in de voorbije periode is gebeurd en gesproken over dat wat in de toekomst zal moeten gebeuren. Duidelijk en scherp heeft hij ook gewezen op de principiële keuze. Hij wees erop hoe de p.v.d.a. is ge bouwd op drie zuilen (protestants, r. katholiek en humanistisch). Hij leg de er de nadruk op, dat de ondergrond van het denken en handelen van de C.H.U. is het Woord van God, „en", zo zei deze grijze maar vitale leider „als gü in uw persoonlijk en gezins leven het Woord van God aanvaardt als de grondslag, zoudt gij dat dan ook niet doen voor het staatkundig leven?" „De P.v.d.A. kan onmogelijk opko men voor de protestantse beginselen van ons volk", aldus de spreker. Hij verduidelijkte dit met erop te wijzen hoe er bijv. van de dertig P.v.d.A.- Kamerleden 5 r. katholieken zijn. Aan de hand van het verkiezings manifest van de C.H.U. sprak hij over hetgeen thans aan de orde is. Uitvoe rig ging hij in op de buitenlandse po litiek. Ten aanzien van de overheids inmenging in het maatschappelijk le ven zei hij, dat de C.H.U. ervan uit gaat, dat een zekere overheidsbemoei ing niet gemist kan worden, maar zij staat tegenover de socialisten, die alles onder de hoede van de overheid willen brengen. WONINGBOUW Ten aanzien van de woningbouw zei de heer Tilanus, dat er een grotere vrijheid gegeven dient te worden aan de gemeentebesturen. Overal wordt geklaagd over de trage afgifte van bouwvergunningen. Hierdoor worden woningen niet gebouwd, welke wel ge bouwd zouden kunnen worden. NAGEKOMEN ADVERTENT1B C. F. FRUMAU, ARTS tot nadere aankondiging AFWEZIG MIDDELBURG, 21 april. B. en W. hebben de raad die dinsdagmiddag 1 mei vergadert voorgesteld een voorschot van f280.000.te verstrek ken aan de Woningstichting „Volksbe lang" voor de bouw van 19 arbeiders woningen. Het plan is gemaakt door het Architectenbureau Irs. A. Rothui zen en P. J. 't Hooft en kan worden gerealiseerd uit het nog beschikbare normale volume. Vijf woningen zijn geschikt voor huisvesting van negen personen en veertien voor zeven per sonen. De gemiddelde huur zal f7.70 per week bedragen. De bouwkosten z(jn f 253.000.de grondkosten f27.000.—. Voorts willen B. en W. zeven wo ningwetwoningen (plannen van. ge meentewerken) bouwen aan de Trompstraat tussen De Ruyterstraat en Nieuwe Vlissingseweg. De ring rond de bussengarage zal daarmee vrijwel gesloten zijn. Het worden huizen voor zes personen. De voorkant ligt op het noorden en is daarom gesloten gehou den. De achterzijde echter is geheel opengewerkt met veel glas. De totale stichtingskosten zijn geschat op f 86.000.waarvan f 6.000.grond kosten. Voorgesteld wordt de bouw onderhands aan te besteden. in het huurbeleid. Dit heeft volkomen gefaald in de afgelopen jaren. De heer Tilanus hield zijn rede in de algemene vergadering van de Staten- kring Goes van de C.H.U., welke stond onder voorzitterschap van de heer C. Philipse. In zijn openingswoord wees deze op de noodzaak van een goede verhouding tussen het aantal ouderen en jongeren in de C.H.U.-besturen. De heer M. van Oosten kon in zijn jaar verslag melding maken van een batig saldo van ƒ155,19. Bij de bestuursverkiezing vonden de heren M. v. d. Weele te Colijnsplaat en J. Duvekot te Goes de tijd gekomen om hun plaats over te geven aan een jongere kracht. Verder moest worden voorzien in de vacature ontstaan door het vertrek van de heren D. Meeuse te Yerseke en A. J. Dees te Rilland. Tot nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heren S. Duvekot te Goes, P. G. v. d. Weele te Colijnsplaat, M. A. Frangoys te Rilland en C. J. de Jonge te Yerseke. De aftredende bestuursle den werden door de voorzitter harte lijk dank gebracht voor het vele werk dat zij deden. Ook bracht deze dank aan Mr- W. F. E. baron v. d. Feltz voor alles wat deze voor Zeeland in de Tweede Kamer heeft gedaan. Nieuwe dienstregeling in Zeeuwsch Vlaanderen TERNEUZEN, 21 april. De zomer dienstregeling wordt door de Zeeuwsch Vlaamse Tramweg Maatschappij inge voerd op 29 april a.s. De bussen van Ter- neuzen naar Breskens zullen dan de nieuwe weg door de Braakmanpolder vol gen, terwijl het gedeelte HoekPhilippi ne komt te vervallen. Tegelijk met deze nieuwe dienstregeling zal een nieuw (verhoogd) tarief worden toegepast. Ingezonden Mededeling (Adv.) MIDDELBURG - NOORDSTRAAT 19-21 Wij exposeren in onze toonzalen: SLAAPKAMERAMEUBLEMENTEN - BEDDEN - DEKENS - KARPETTEN - GORDIJNSTOFFEN (levering uitsluitend via de detailhandel) Bouw landbouwhuis B(j de door de stichting Bouwbureau voor Zeeland gehouden aanbesteding van een woonhuis met schuur en stallen voor de heer Abr. Geluk, was de aannemer Jac. Vos de laagste inschrijver met 48.410,—. Het nieuwe stoomgemaal Vorige week is een aanvang gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor het nieuwe stoomgemaal. De bouw put is reeds gereed en deze week hoopt men te beginnen met het storten van de funderingen. s-GRAVENPOLDER Ouderavond. Tijdens de eind vorige week gehouden ouderavond van de chr. school, die onder leiding stond van de heer De Wolf, heeft het hoofd der school een onderwerp ingeleid over de opvoe ding der kinderen. In het bijzonder be paalde spreker zich bij de christelijke op voeding. Na de pauze konden de ouders zich van de vorderingen van hun Tcinde- ren overtuigen. Vooral de tekeningen en de handwerken trokken veel belangstel ling. Tenslotte sprak de onderwijzer, de heet Boot, over de verschillende typen kinderen. KAMPERLAND Brand. Vrijdagavond brak brand uit in een klamp stro op het erf van de land bouwer M. de Vos te Stroodorp. De brandweer had spoedig het vuur onder de knie. Door de gunstige wind werd de brand tot de stroklamp beperkt. De oor zaak was, dat enige kinderen met vuur speelden. Verzekering dekt de schade. OUDELANDE D.E.L. Naar een mededeling van voor zitter A. de Leeuw in de vergadering der varkenshoudersvereniging D.E.L. (ge houden in café De Broekert) is 1955 een voorspoedig jaar geweest. Voor gestorven varkens behoefde niets te worden uitge keerd. Er kwam weinig ziekte voor. Uit het verslag van de penningmeester bleek een kassaldo van ƒ1646,50. Het inenten tegen vlekziekte zal viermaal per jaar geschieden en zal door de leden worden betaald. Uitkering en premiebetalingen blijven gehandhaafd. De vereniging telt 65 leden. KAPELLE Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana C., d.v. J. J. v. d. Borgt en C. J. van 't Westeinde; Adriana E., d.v. A. Korstanje en E. P. van Maris; Wilhelmina K., d.v. J. C. Mol en J. C. Paauwe; Aartje J., d.v. A. Toorenaar en G. Ruissen; Christina, d.v. Chr. Flipse en J. J. Nieuwenhuijse. Gehuwd: Chr. Smallegange, 54 j. en J. Sanderse, 43 j.; S. Kloosterman, 25 j. en C. W. Kuiper, 21 j.; J. W. Antheunisse, 23 j. en J. M. v. d. Weijde, 21 j.; G. de Jonge, 24 j. en M. Schipper, 23 j.; M. P. van den Berg, 24 j. en C. N. v. Arenthals, 24 j. Overleden: F. V. d. Linde, wed. van J. Beenakker, 78 j.; A. Kriger, wed. van J. Landman, 81 j.; A. Paauwe, wed. van D. Eemaar, 91 j.; G. Klap, e.v. Jan v. d. Maas, 63 j.; J. de Bourgraaf, 87 j. POORTVLIET Burgerlijke Stand. Overleden: E. Hage, 67 j., echtg. van J. Quist. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Goes (toez.) (vac. H. M. Strating) J. W. Coenraad te Hal (Gld.) 18 14 1 3 29 60—17 17 13 0 4 26 67—33 18 9 4 5 22 45—37 17 9 3 5 21 49—32 17 9 3 5 21 44—39 17 5 4 8 14 37—57 18 6 2 10 14 40—55 18 6 1 11 13 34—47 18 5 2 11 12 38—56 18 2 0 16 4" 21—60 laatste wedstrijd moeten spelen. De winnaar van deze match zal beslag leggen op de derde plaats. De stand luidt thans: Arnemuiden Nieuwdorp Rillandia Krabbendijke Tern. Boys Wemeldinge Colp. Boys V.C.K. A.Z.V.V. Wolfaartsdijk Arnemuiden II (2 A) is ongeslagen ge bleven in de competitie. De kampioe nen wonnen hun laatste wedstrijd (te gen Wemeldinge) met 02. ColpL Boys zegevierde met 13 over Nieuw dorp II en is zodoende weer iets dich ter bij de tweede plaats gekomen. Ril landia II zag zich met .13 door VCK II geklopt. In de tweede klasse B bleek zoal» we hierboven reeds schreven Oost kapelle niet opgewassen tegen Middel burg V (4—2). In de tweede klasse C. heeft S.V.D. dus de leiding weer overgenomen, waarschijnlijk om niet meer af te staan. Kloetinge werd in Zierikzee met 61 door Mevo geklopt. In de tweede klasse D. verraste Bru se Boys Mevo II (31), Brouwersha ven II moest echter tegen Mevo III het onderspit delven (62). In de tweede klasse F. zag Zaam- slag zich op verrassende wijze geklopt door Kruiningen Hl (51). JUNIOREN Groep A I (111): Middelburg A I Serooskerke A I 2I; Vlissingen A 1 Arnemuiden A I 3—0; Walcheren A IMeeuwen A I 02. Groep B I (114): Arnemuiden B I VCK B I 42; Vlissingen B IBeve landers B I 3—5; Walcheren B IMid delburg B I 111; Zeelandia B IRC S B I 7—0. Groep B H (115): RCS B 2—Vlissin gen B 3 60; Vlissingen B 2Middel burg B 3 33; Zeeland Sport B 2 Middelburg B 2 afg. Groep B IH (116): Goes B IRobur B I 9—1; Goes B 2Wemeldinge B I 0—2; Wolfaartsdijk B IKapelle B I 130; Rillandia B IYerseke B I 12 0. Groep B IV (117): Nieuwdorp B I SVD B I 10—0; Patrijzen B I—Volhar ding '32 B I 10—1. BiGGEKERKt. Burgerlijke Stand. Geboren: Samuel, z.v. P. Koppejan en E. Wisse; Peter, z.v. P. Groenescheij en M. de Visser. DOMBURG Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina J., d.v. L. de Visser en J. F. Minderhoud; Jacobus, z.v. J. Wisse en C. C. Blaas; Jacomina J., d.v. L. Bastiaanse en H. Joosse. Gehuwd: P. Castel, 27 j. en M. J. Schoo- nenboom, 22 j.; D. Passenier, 24 j. en K. Pattenier, 24 j.; A. Provoost, 25 j. en S. Walter, 22 j. Overleden: C. Kerkhove, 58 j., echtg. van W. Bakker; F. G. van den Berge, 45 j., echtg. van C. C. J. Verschuure; P. Pijl, 82 j., wed. van W. Maas. s-HEER ARENDSKERKE Burgerlijke Stand. Geboren: Willem G, z.v. B. Paardekooper en M. Meijerhof; Pieter W., z.v. J. Goud en J. Marteijn; Adrianus J., z.v. P. W. Hoondert en J. Simonse; Elizabeth A., d.v. J. W. J. do Kok en A. Grim; Maria C., d.v. P. de Vo» en M. J. de Vroe; Maatje W., d.v. M. de Kok en M. den Herder. Gehuwd: G. A. Hoek van Dijke, 28 j. en N. Geertse, 23 j.; J. J. Crucq, 24 j. en M. G. Blok, 18 j. Overleden: M. Sandee, e.v. H. de Jonge 62 j.; H. J. Vermue, 3 j. KATTENDljKE Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna H., d.v. B. Breek en J. I. Ingelse; Johanna M. M., d.v. W. Westveer en J. Wisse. Overleden: J. Anthonisse, 30 j., echtg. van J. Snoek. KRABBEN DIJKE Burgerlijke Stand. Geboren: Bart J., z.v. C. Luteijn en J. Berman; Leendert, J. J. van Iwaarden en M. Molhoek; Johanna M., d.v. J. Schouten en J. Lam- bregtse; Wilhelmina S., d.v. J. v. Iwaar den en C. Sonke; Adriaan C., z.v. C. Schrijver en L. J. Hirdes. Gehuwd: J. Kuzee, 25 j. en M. A. West strate, 27 j.; M. Glas, 21 j. en W. C. Lagen dijk, 21 j.; A. van den Dorpel, 22 j. en J. L. Verschuure, 24 j. OOSTKAPELLE Burgerlijke Stand. Geboren: Louwerina E., d.v. P. Jobse en C. Jobse; Simon, z.v. A. Boone en J. Wisse. Overleden: J. Oeké, weduwn. van A. Giljam, 73 j.; A. Daane, 83 j.; N. Heijstek, 77 j.; C. Janse, wedn. van" S. de Jager, 85 j.; J. W. Louwerse, echtg. van C. Melse, 83 j.; E. Sanderse, 77 j. ST PH1L1PSLAND Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobs J., d.v. W. C. Meijer en L. Joppe; Hendrika, d.v. J. Kaashoek en C. Wagemalcer; Jan, z.v. C. J. Walpot en J. C. Wagemaker; Cornelis G., z.v. P. C. van der Gouwe en M. R. Suurlant; Martina, d.v. I. Quist en J. T. Moerland; Adriaantje, d.v. J. M. Ligtendag en S. E. van Dijke; Jan, z.v. J. Koolstra en H. C. de Schipper.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2