Gemeenten moeten zetels krijg in waterschapsbesturen en Bulgaarse premier wil zijn functie neerleggen Eisenhower springt voor boeren in de bres zijn Ochab luistert alleen naar Moskou Dinsdag 17 april 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Commissie der Ver. van Ned. Gemeenten concludeert Rapport dringt aan op wettelijk omschreven samenwerking Oostenrijk lid van de Raad van Europa Nationale vergadering moet uitspraak doen Alg. vergadering C.H.-jongeren op 27-28 april ie Ermeio Gestolen schilderij werd teruggebracht Dr. W. H. Beekenkamp buitengewoon hoog leraar te Brussel Tornado in Alabama eiste 21 doden 10 jaar oecumenische raad van kerken Sowjet-duikboten voor Egypte? Op weg naar Londen Handelsreizigers wensen pet. ineens Ds. W. M. Ie Cointre naar Zuid-Afrika in kopenhagen wordt w «er gewerkt LI KDOORNS wondirolie Ned. ballonvaarders bezochten Peppone Hij was thuis Directe maatregelen om inkomsten in de landbouw te verhogen Beslissend voor uitslag presidentsverkiezing PUZZLE VANDAAG EENS KRUISWOORDRAADSEL IT" Oplossing vorige puzzle unieraad c.h.U. op 28 april bijeen „Spionage" Gedwongen „Bolsjewiek met scherpe tanden" ZOMERCÖNFËRENTIE C.H.U. Leggen riolering in uitbrei dingsplan te Bergen op Zoom DE RADIO BRENGT U 's-GRAVENHAGE, 16 april. De gemeenten behoren als zodanig één of meer zetels in de waterschapsbesturen te kunnen krijgen. Dit Is één der belangrijkste conclusies uit het rapport, dat de door het bestuur der Vereniging van Nederlandse Gemeenten ingestelde com missie, welke zich onder voorzitterschap van Prof. Mr. P. J. Oud heeft bezonnen op de verhouding van gemeenten en waterschappen, heeft uitgebracht. Ket grote gewicht van de taak dei- gemeenten en waterschappen is tijdens en na de ramp van 1 februari 1953 eens temeer overtuigend aan het licht feaomen. Het is wenselijk, dat er bij eide soorten van openbare lichamen Jneer besef is van de gemeenschappe lijkheid in wezen van beide taken en eat uit dat besef meer samenwerking oorkomt, aldus het rapport. De voor- fciuars der waterschappen behoren ver- tolic.it te worden de burgemeesters te waarschuwen, indien een ramp dreigt Of zich voltrekt. Zij zullen ook ver- fclicht moeten worden binnen het ge bied van hun waterschap te wonen, be houdens door Ged. Staten te verlenen ontneffing. De wet behoort de mogelijkheid te openen voor samenwerking in publiek- fecntlijke vorm anders dan de wa- terschapsvorm, derhalve in de trant Van de wet gemeenschappelijke rege lingen van gemeenten en water- Schappen. WIE BETAALT? De vraag wie de dijklasten zullen moeten dragen behoort in verband met de zich ontwikkeld hebbende verhou dingen van de Nederlandse samenle ving opnieuw onder ogen te worden gezien. Het verdient aanbeveling het be lang van de gehele Nederlandse volksgemeenschap bij een deugdelijk dijkenstelsel in die lastenregeling door middel van financiële-verhou- dingsregeling rijk-waterschappen tot uiting te doen komen. Uitkeringen op grond van zulk een regeling aan de waterschappen behoren op objec tieve normen te berusten. De vraag naar de wenselijkheid van verdere toepassing van het stelsel van heffing van waterschapslasten ook van „gebouwde eigendommen" moet be zien worden in verband met bovenbe- pleite andere maatregelen ter zake van de waterschapsfinanciën. Beraad kan nuttig blijken over de vraag, of administratieve of bestuur lijke scheiding van dfjkbeheer en an dere waterschapstaken aanbeveling verdient en over de verdere vraag of het wenselijk kan worden geacht het dijkbeheer op te dragen aan lichamen, tot stand gekomen door samenwerking van waterschappen met andere open bare lichamen. STRAATSBURG, 16 april (Reuter). Oostenrijk is als zestiende land toegetre den tot de Raad van Europa. Dit geschied de in een bijeenkomst van de Raad, waar bij de Italiaanse minister van buitenland se zaken Martino als voorzitter optrad. Oostenrijk was vertegenwoordigd door zijn minister van buitenlandse zaken, Dr. Figl. De Franse minister van buitenland se zaken Pineau, zijn Westduitse ambtsge noot Von Brentano en de Britse onder minister van buitenlandse zaken Lord John Hope hielden welkomsttoespraken. De Belg Fernand Dehousse is maan dag met algemene stemmen tot voor zitter van de Europese Raadgevende Vergadering gekozen. Na scherpe krUiek wegens persoonsverheerlijking" BELGRADO, 16 april. Reuter. Volgens het Zuidslavische pers bureau Tanjoeg heeft de Bulgaarse eerste minister, Woelko Tsjer- wenkof, verzocht om ontheffing van zijn functie. Hij heeft het pre mierschap zes jaar achtereen vervuld. Tsjerwenkof, die in 1948 de resolutie tekende tot uitstoting van Zuid-Slavië uit de Kominform, is sinds de veroordeling van de „persoonsverheerlijking" door de Russische communistische partij door Bulgaarse communistische leiders scherp gekritiseerd. Tanjoeg meldt voorts, dat de Bul gaarse nationale vergadering in Sofia bijeengekomen is om zijn verzoek te behandelen. Op de agenda staat ook de verkiezing van een nieuwe eerste mi nister. Als voornaamste kandidaat voor deze functie beschouwt men Anton Joegof, het oudste lid van het politie UTRECHT, 16 april. De Alg. Ver gadering van de Fed. van C.H. Jonge rengroepen zal gehouden worden op 27 en 28 april in het eigen conferentieoord „Het Trefpunt" te Ermeio. Vrijdag- bureau en organisator van het* verzet fivond wordt de vergadering om 8 uur tegen de nazis in Bulgarije. Na de oor log werd hij minister van binnenland se zaken. In 1950 werd hij, nadat kri tiek op hem was geoefend wegens ge brek aan waakzaamheid", minister voor de industrie. In 1952 herwon hij invloed en werd vice-premier. De secretaris van de Bulgaarse com munistische partij, Todor Ljiwkof, heeft vorige week de veroordeling van „onschuldige kameraden" een van ae verderfelijke gevolgen v. d. persoons- cultus, die rond Tsjerwenkof gescha pen was, genoemd. „PERSOONSCULTuS" De 55-jarige Tsjerwenkof zou zich teweer gesteid -heboen, naaat partijle den hem deze maand op een geneime vergadering ervan besciiuicugd nadoen een „persoonscuitus" te ieioen. De in Moskou opgeleide leider, die bekend is ais een krachtige figuur, zou toen de steun hebben van enigen zijner colle ga's in het centraie comité van de par tij. Daarna is de Bulgaarse vice-pre mier Kostof, die in 1949 werd tereern- gesteld, omdat hij een spion van de Engelsen en Amerikanen en Titoïst ge weest zou zijn, gerehabiliteerd. De voorzitter van de Bulgaarse nationale vergadering, Kosowski, zei in een welkomstwoord ter gele genheid van net bezoek van een Zuidslavische parlementaire aelega- geopend, waarna de jaarverslagen van hoofdbestuur en de verschillende com missies in behandeling genomen zul len worden. Zaterdagmorgen wordt de bijeen komst om 10.15 voortgezet Aan de or de zijn dan de voorgestelde wijziging Van statuten en huishoudelijk regie ment, waarbij vooral de voorstellen van het Prov. Bestuur Friesland de aandacht vragen. Bij de bestuursver kiezing zijn de aftredende leden her kiesbaar, te weten Dr. Ir. G. A. Klui- tenberg, voorzitter; Mevr. D. Y. W. de Graaff-Nauta te Sneek, vice-voorzit- 6ter en Mej. T. M. Meijer, Apeldoorn, secretaresse. Aansluitend op de Alg. Vergadering Wordt op 28 en 29 april, eveneens in „Het Trefpunt", de voorjaarsconferen- |ie gehouden. Zaterdagmiddag spreekt de neer C. J. van Mastrigt, vice-voor- «iuer van het Chr. Nat. Vakverbond, tot -l: „Verantwoordelijke maatschap pij Op de tweede conferentiedag refe reert Drs. A. D. W. Tilanus, directeur maatschappelijk werk van de provin cie Gelderland, over: „Heeft de jeugd nog toekomst?". LONDEN, 16 april. Rtr. De Ierse amoassadeur in Londen, Boland heeft maandagavond het schilderij „Zomer dag" van de Franse impressioniste E the Morisot, dat verleden week c tderdag door Ierse studenten gesto len was uit de Londense „Tate Galle ry", terug gegeven aan dr. John Ro- thenstein, de directeur van het muse um. Het schilderij dat 100.000 gld. waard Is, was eerder op de dag door een Vj-üuw op de Ierse ambassade bezorgd. Bil' John verklaarde maandagavond, dat de toestand waarin het stuk ver keerde „uitstekend" was. 's-GRAVENHAGE, 16 april. De raad der protestantse theologische fa culteit te Brussel heeft benoemd tot buitengewoon hoogleraar voor de kerkgeschiedenis aan deze faculteit Dr. W. H. Beekenkamp, Herv. predi kant te Delft, die reeds gedurende de cursus 19501951 als docent voor de kerkgeschiedenis aan de faculteit ver bonden is geweest. De benoeming ga .v. in met de cursus 19561957. r. Beekenkamp werd in 1911 te D. l geboren. HO volgde het stedelijk g> -uiasium te Leiden en studeerde aan etc rijksuniversiteit aldaar. Op 9 juli 154j promoveerde hij bij prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink op een proefschrift getiteld „De Avondmaals leer van Berengarius van Tours". In 19.1 verzorgde hij een Latijnse uitga ve van het desbetreffende geschrift van Berengarius. Verder verschenen van zijn hand o.a. kerkhistorische pu blicaties over Cyprianus, Bonifatius en Geert Grote. .L^r. Beekenkamp werd in 1936 pre dikant te Heinenoord, stond van 1942 iaiö te Miaaecöurg en dient seuert 1946 ae gemeente Delft tie, dat goede betrekkingn tussen Z.- Slavië en Bulgarije waren voor de bestendiging van de vrede in de Bal kan. De Zuidslavische delegatie staat onder leiding van Mosje Pijade, voorzitter van het Zuidslavische par lement. BIRMINGHAM (Alabama), 16 april. De tornado, die de Amerikaanse Staat Alabama zondag heeft geteisterd de hevigste van de laatste elf jaar heeft 21 slachtoffers geëist. Hierdoor is het aantal doden als gevolg van stor men in de V.S. deze maand gestegen tot tenminste 62. Meer dan 200 personen hebben door de tornado in Alabama verwondingen opgelopen en 400 personen zijn dak loos geworden. Reservisten, politie mannen en rode-kruisploegen verle nen hulp in het getroffen gebied. 's-GRAVENHAGE, 16 april. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de oecumenische raad van ker ken in Nederland zal op 12 en 13 mei te Utrecht een conferentie worden gehouden. De oecumenische raad heeft hiervoor, tezamen met de theologi sche faculteit van de rijksuniversiteit te Utrecht uitnodigingen verzonden. De conferentie worat op zaterdagmid dag geopend door de voorzitter van de oecumenische raad, prof. dr. W. F. Dankbaar. Daarna zal de secretaris generaal van de wereldraaa van ker ken een rede uitspreken over het on derwerp „Brengt de oecumenische be weging de kerken in beweging?" Des zondags is er een oecumenische dienst in de Domkerk, waarin voor gaan prof. dr. C. F. H. J. Berkelbach van de Sprenkel, prof. dr. P. Boender maker en prof. P. J. Jans. Des middags spreken nog prof. dr. J. C. Hoekendijk over „Uitgesteld ju beljaar" en dr. H. J. Heering over „Lustrum betekent reiniging". TRENTON, 16 april (Reuter). De Amerikaanse democratische afgevaar digde Emanuel Celler heeft verklaard, dat zes Sowjetduikboten thans onder Egyptische vlag varen. Desondanks, alüus Celler, weigert president Eisen hower Israël toe te staan duikboot jagers te kopen een zuiver defen sief wapen. Celler, die voorzitter is van de juridische commissie van het Huis van Afgevaardigden, zei een en ander op een conferentie te Trenton van het „Verenigd Joodse appel", „Het Amerikaanse eigenbelang", aldus de afgevaardigde, „eist vastberaden heid". UTRECHT, 16 aprti. De samen werkende handelsreizigersorganisaties, te weten de Ned. Chr. Beamoienoond, de Ned. Ver. van Chr. Handelsreizi gers, de Ned. Kath. Ver. „St. Chris- toifel" en de Aig. Bond „Mercurxus" hebben zich tot de werkgeversorga nisaties in groothandel en industrie gewend over de toepassing van de jongste maatregelen op het gebied van de lonen voor de handelsreizigers. De organisaties staan op het stand punt, dat daar, waar aan net personeel een uitkering ireens over 1955 ge schiedt, dit ook aan de handelsreizi gers moet gebeuren en wel op basis van het inkomen over 1955, dus over het genoten salaris en de genoten pro visie. Enkele werkgeversorganisaties heb ben zich reeds bereid verklaard hier over van gedachten te wisselen, als mede over de verbetering van de ar beidsvoorwaarden. De werkcommissie voor de drankindustrie heeft haar le den reeds geadviseerd de 3 pet. uit kering aan alle werknemers uit te keren, zodat verwacht mag worden dat de handelsreizigers in deze be drijfstak deze uitkering zullen ont vangen. 's-GRAVENHAGE, 16 april. Ds. W. M. Ie Cointre, predikant in alge mene dienst voor de geestelijke ver zorging van land-, zee- en luchtmacht vanwege de Geref. Kerken, is met de „Zuiderkruis" als geestelijk verzorger van emigranten naar Zuid-Afrika ver trokken. Hij zal daar ook besprekin gen voeren voor de deputaten voor de emigratie dezer kerken. Op 18 aug. noopt hij in het vaderland terug te zijn. KOPEkHAGüN, 16 april. De ar beiders van Kopennagen hebben maan dagochtend het werk nervat. Slechts de zeelieden staken nog. Deze zijn n.l. van mening, dat in de gemeenscuappelyke arbeidsovereenkomsten, welke door de volksvertegenwoordiging zijn goedge keurd en voor twee jaar verplicht gesteld, net vraagstuk betreffende opleiding en aanstelling van stuurlieden onvoldoende is geregeld. Het is nog niet bekend, hoe het met de werkhervatting buiten Kopenhagen is gesteld. Alle dagbladen zijn echter weer verschenen. Ingezonden Mededeling (adv.) Weg met onhandige likdoornringen en ge* vaarlöke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de ptin weg in •0 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Liikdoornmiddel van 13L35 bespaart U veel ellende. <M> FERRARA, 16 april De Neder landse ballonvaarder Jan Boesman heeft met zijn vrouw Nini Boesman een ballonopstijging gemaakt in het land van Don Camillo, de landstreek Emilia. Burgemeester Peppone was volgens de heer Boesman persoonlijk aanwezig. De opstijging, waarbij de burgervader de bailonvaarder een hennep landingskabel overhandigde, is zonder moeilijkheden verlopen. Na een voorspoedige vaart maakte het echtpaar Boesman een geslaagde lan ding in de hennepvelden van de Po- vlakte bij Ferrara. Naar wjj vernemen zal op de binnen kort te houden vergadering van aandeel houders der Scheldebank N.V. te Zierik- zee, na ruime reservering, worden voor gesteld over het boekjaar 1955 tien pCt dividend uit te keren. Maarschalk Boelganin (midden) schudt de hand van een der vele dipiomaten, die in Moskou naar het station waren gekomen, om de Russische premier en partijsecretaris Chroetsjtsjef, die naar Ingeland gaan, uitgeleide te doen. Veto over de nieuwe landbouwwet 'WASHINGTON, 16 april President Eisenhower heeft zijn veto uitgesproken over de landbouwwet, welke de vorige week door het Amerikaanse congres werd goedgekeurd. Dit om te voorkomen, dat zich nog meer overschot-landbouwprodukten zouden gaan ophopen. Om het inkomen van de boeren te verbeteren zal de president on middellijk o.a. de volgende regeringsmaatregelen nemen: 1. een verhoging van de steunprijs voor melk en botervet; 2. invoering van nieuwe steunniveaus voor de vijf basisoogsten tarwe, mais, katoen, rijst en aardnoten; 3. het gebruik van regeringsgelden tot verhoging van de prijzen van aan bederf onderhevige landbouwproducten. Het congres kan het veto ongedaan maken, wanneer het de landbouw wet opnieuw met een meerderheid van tweederden aanneemt. Het wetsont werp zou dan toch wet worden. Verder drong de president er bij het congres op aan een geheel nieuwe alles omvattende landbouwwet aan te ne men. Eisenhower deed een beroep op het congres om zo spoedig mogelijk een afzonderlijke wet aan te nemen tot op richting van een „Soil Bank". Volgens dit regeringsplan zullen de boeren uit keringen ontvangen, wanneer zij min der van de oogsten, waarvan over schotten bestaan, aanplanten dan hun toewijzingen volgens het controlepro gramma bedragen. Horizontaal: 1 Dekplaatje, 5 projectiel, 7 aanzien, 8 oude heer, 10 reeds, 11 delf stof, 13 eten, 16 huzarenbuis, 18 dichtbij, 19 telwoord, 20 handje, 21 bestemming, 22 schijnsel. Verticaal: 1 Grote gemeente, 2 gevan geniskamer, 3 inhoudsmaat, 4 uitheems wapen, 5 slik, 6 drank, 9 staatsman, 12 kleur, 14 adellijk, 15 onecht, 17 pers. voor naamwoord, 18 kloosterzuster, 20 gezins lid. Horizontaal: 1 Bajes, 4 kom, 6 stoa, 7 uil, 10 idioot, 11 en 12 nes, 13 les, 14 KM, 15 absent, 17 Ase, 18 lood, 20 lat, 21 toorn. Verticaal: 1 Bruinkool, 2 es, 3 stoom boot, 4 kat, 5 maansteen, 8 idem, 9 lis, 11 eens, 13 Lea, 16 alt, 19 do. UTRECHT, 16 april De Unieraad der Christeljjk-Historische Unie komt zaterdag 28 april a.s. te 13.30 uur bij een in hotel „Noord-Brabant", Vreden- burg 3 te Utrecht. Besproken zal wor den het advies aan de C.H. Statenfrac ties met betrekking tot de candidaten voor de Eerste Kamer. De nieuwe Poolse communistische leider LONDEN, 16 apr. - De plaats van de onlangs onder geheimzinnige omstandigheden in Moskou over leden leider van de Poolse com munistische partij, Boleslaw Bie- rut, werd bezet door de betrekke lijk nog jonge, 50-jarige commu nist Edward Ochab. Dit was geen verrassing, want reeds lang werd Ochab beschouwd als de opvolger van Bierut. En wel sinds de uit spraak van Stalin: „Jullie hebben in Polen een goede bolsjewiek met scherpe tanten, n.l. Ochab". In tegenstelling tot de duistere fi guur, die Bierut was, is over Ochab heel wat meer bekend. „Ochab", zo vertelt Jozef Swiatlo (de enkele jaren geleden naar het Westen gevluchte functionaris van de geheime politie), „is een vooroorlogse communist, een voudig en openhartig in de omgang. Hij vindt altijd tijd voor mensen, die hjj kent van vroeger. Ochab is beslist geen „ketter", want daartoe is hij te link. In 1948 werd hij belast met de handhaving van de discipline in de communistische partij. Dit kon hem worden toevertrouwd, want het was niemand anders dan Ochab, die een jaar daarvoor in het parlement aan het adres van de toen nog bestaande Boerenpartij schreeuw de: „Gij zult hier in Polen uitgeroeid worden zoals de mensjewieken (socia listen, die aan de Russische revolutie deelnamen en later geliquideerd wer den) uitgeroeid werdenl" De vader van Ochab was politie- wachtmeester te Krakau. Zijn zwager, een zekere Czeslaw Ringer, werd in de dertiger jaren gearresteerd wegens „spionage", doch later weer vrijgela ten. Na de oorlog bleek echter, dat deze arrestatie een camouflage is ge weest en dat Ringer in werkelijk heid een vertrouweling van de poli tie was, die toen een aantal illegale communisten, die zich bezighielden met spionage in het Poolse leger, in de handen van de politie had uitge leverd. Deze affaire die als een misdrijf van de hoogste rang werd beschouwd deed veel stof opwaaien, juist om dat Ochab genoemd werd als opvolger van Bierut. Na lang beraad in de hoogste kringen vertelt Swiatlo werd besloten Renger te liquideren. Zo gezegd zo gedaan. Ochab's zwager werd met diens toestemming uit de weg geruimd, doch de dossiers van deze zaak bleven in het X Departe ment (politieke zaken). Ze kunnen wel eens van nut zijn. In elk geval geven deze dossiers de communisten de zekerheid, dat Ochab alle bevelen van Moskou net als zijn voorganger, stipt en kruiperig zal uit voeren. UTRECHT, 16 april De Zomer- conferentie der Christelij k-Historische Unie is vastgesteld op 24, 25 en 26 juli, dit jaar voor het eerst in het confe rentieoord „Goudschoten" te Zeist. Onderwerpen en sprekers worden nog nader bekend gemaakt. Waarnemers te Washington zijn van mening, dat Eisenhowers veto van be slissende betekenis kan zijn voor de uitslag van de in november te houden presidentsverkiezingen. Sommige republikeinen zeggen, dat de democraten het wetsontwerp door het congres hebben gejaagd om de president te dwingen er zijn veto over uit te spreken en persoonlijk de ver antwoordelijkheid te nemen voor de daling van de inkomsten der landbou wers. BERGEN OP ZOOM, 16 april. Na- mens het gemeentebestuur van Bergen op Zoom werd aanbesteed het leggen van een riolering en van verhardingen ten behoeve van de Y.G.L.O.-school in het uitbreidingsplan Plein XIII en de Tarci- school in het uitbreidingsplan Oost. Er waren zes inschrijvingen binnengekomen: laagste was Fa. W. van Vossen en Zn., St. Annaland voor ƒ7190,—; hoogste J. Moerland te St. Annaland voor ƒ7674, HAAMSTEDE Coöp. Tuinbouwveiling. De jaarverga dering van de onderafdeling van de Coöp. Tuinbouwveiling der Zuidhollandse ei landen, die onder voorzitterschap van de heer H. van Toledo en die o.m. werd bij- woond door bestuur en directie der vei ling, was vrij goed bezocht. Wat de her bouw van de door de ramp getroffen be drijven betreft merkte de voorzitter op, dat er in vergelijking tot een jaar gele den, een goede vooruitgang was te con stateren. Velen hebben het oog op de Westhoek, dat een modern fruitteeltbe- drijf belooft te worden, gericht. Voorts wees hij op de lagere kilo-opbrengst als gevolg van de zware storm, die in mei van het vorig jaar ernstige schade aan de in bloei staande fruitbomen aanbracht, al is deze nog aanmerkelijk meegevallen, waardoor uiteindelijk toch nog een oogst verkregen werd, die boven het landelijk# gemiddelde uitkwam. In de plaats vaa de aftredende bestuursleden J. C. d# Feiter en I. C. Boot, die niet meer in aan merking wensten te komen, werden ge kozen de heren A. D. Dalebout en C. v. d. Kreeke. Na de pauze hield de heer Hoge- weg, de directeur der veiling, een inlei ding over „Poolvorming". Tijdens d# rondvraag kwam o.m. het belangrijkst# vraagstuk van het verkopen buiten de veiling om, aan de orde. WOENSDAG 18 APRIL. HILVERSUM I (402 m.). NCRV: 7.0# Nws. en S.S.S.-ber. 7.10 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. ea weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.25 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Kamer- ork. 10.30 Geref. kerkdienst. 11.30 Gram. 11.45 Idem. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Hollandse liedjes. 12.53 Gram. ea act. 13.00 Nws. 13.15 Metropole ork. 13.50 Gram. 14.00 Rep. 15.00 Gram. 15.30 Viool en piano. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Orgelspel. 18.15 Ka- mermuz. 18.50 Spectrum van het Christ. Organisatie- en Verenigingsleven. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Nederl. volkslie deren. 19.30 Buiteni. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Evangeliesatie- samenkomst. 21.30 Omr.orkest. 22.20 „De stenen spreken", caus. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sp.- uitsl. 23.20 Gram. 23.4024.00 Idem. HILVERSUM II (298 m.). VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Idem. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Zigeunermuz. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Dans- muz. 13.45 Medische kron. 13.55 Gram. 14.30 V. d. jeugd. 16.30 Gram. 17.00 Orgel spel. 17.25 Pianoduo. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: H. C. M. Hakkenberg van Gaasbeek: Luchtvaart in de Neder landse Antillen. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 Act. 18.40 Lichte muz. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Joodse liedjes. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Leert uw landgenoten kennen. 20.40 Goedenmorgen Juffrouw Duif, hoorsp. 22.10 Fabrieks- fanfare. 22.40 Tussen mens en nevelvlek. 22.55 Fide-Candidatentoernooi. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws. in Esperanto. 23.2024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 10.4511.30 Eurovisie: Rep. v. h. burgerlijk huwelijk v. Prins Rainier III en Grace Kelly, te Monte Carlo. NCRV: 17.00—17.40 V. d. kind. KRO: 19.45—20.55 Lief, dief en brief, blijspel. NTS: 20.55 21.45 Rep. v. e. galavoorstelling in de opera van Monte Carlo (Eurovisie). BRUSSEL (324 m.). 11.45 Gram. 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Mozart en zijn tijd. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Koor zang. 16.15 Oik.conc. 17.00 Nws. 17.10 Voc. trio. 17.50 Boekbespr. 18.00 Vlaamse muz. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Vlaamse liederen. 20.00 Hoorsp. 22.16 Nws. 22.30 Strijkkwart. en altviool. 22.5523.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3