Werkgevers: Geelt ziekenfondscoupons H De Goese Damclub leverde dit seizoen unieke prestaties l bondsdag in Ahoyhal met veelbelovend programma Staking in Spanje neemt ongekende vormen aan SPORT ZEEUWSCH DAGBLAD Nalatigheid kan U veel geld kosten Werknemers: Meldt U bij ziekenfonds! HELP1 „BARTSIVIEUS" Noord-Vie.. i;st nieuwe Indonesische pensioenen tegen officiële koers FLITSEN is een Marinierskapel komt - jeugd houdt intelligentiewedstrijd TWEE DAMTITELS GINGEN NAAR DE GANZESTAO V olgend jaar viert „G.D.C." het 35-jarig bestaan Protest tegen stijging der prijzen Ut hiï leact Zaterdag 14 april 1956 Pagina 13 Zjals gebruikelijk is ook het verslag over 1954 van de Zie kenfondsraad weer een goed leesbaar, overzichtelijk verslag. Het geeft ook voor de leek een goed inzicht in de organisatie van de Ziekenfondsraad en het beheer der ziekenfondsen, alsmede in de omvang van het totaal der ver plichte en vrijwillige verzekerin gen en de verscheidenheid der verstrekkingen, met alle finan ciële gevolgen van dien. Om enige cijfers te noemen: 78.6 pet. der gehele bevolking valt onder de ver plichte en vrijwillige verzekering, waar van bijna 55 pet. onder de verplichte. De rekening over 1953 beloopt In ont vangst en uitgaaf een bedrag van ruim 241 miljoen gulden, met een nadelig saldo van 2.3 miljoen. Verontrustend mag dit niet heten, want de reserve bedraagt thans nog ruim 143 miljoen. Nalatige werkgevers Opvallend Is, dat er leder jaar op nieuw een aantal nalatige werkgevers zijndie weigeren coupons te verstrek' ken. Voor die categorie wordt dan de Inspectie van de ziekenfondsraad actief en bemiddelt om langs minnelijke weg in het goede spoor te komen. Zoals gewoonlijk lukte dit niet bi) allen en eon 17-tal werkgevers moest «lch voor de strafrechter verantwoor den. Eén daarvan, die 29 maal ln ge breke was gebleven, moest ervaren dat men niet blijvend nee kan zeggen als de wet ja wil; het kostte hem 29 maal $0 gulden of anders 29 maal 8 dagen brommen! In het verslag wordt geen melding gemaakt van nalatige werknemers. Die zfln er ook. Dat zijn personen, die verzekerd zijn ingevolge de bepa lingen der ziektewet, doch weigeren zich aan 1» melden bij een zieken- fond? jongmens weigerde. z,o was er eens een zeer hoogmoedig jongmens die na een uitgebreide school ontwikkeling voor het eerst ln het be drijfsleven stapte, doch weigerde even tueel ziekenfondspatiënt te worden. Dat was beneden zijn waardigheid. Hij wei gerde inschrijving bij een ziekenfonds en wenste niet ingedeeld te worden bij het drievierde deel der bevolking, dat daarvan profiteerde, maar bij het kwart der bevolking, dat voor zichzelf zorgde. Het kwam anders uit. Toen hij lang durig en ernstig ziek werd bleef hij niet alleen verstoken van die grote rij van verstrekkingen, die het zieken fonds biedt, waaronder ook specialis tische medische hulp, maar ook ont ving hij geen ziekengeld. In art. 41 der ziektewet is n.l. be paald, dat Iemand, die niet is ingeschre ven bij een ziekenfonds, verstoken blijft van enige ziekengelduitkering. Toen hij zijn domheid inzag viel er niets meer te repareren. ingezonden Mededeling (adv.) Chr. Blindeninstituut Zeist STORT UW BIJDRAGE OP GIRO 3 1454 coifcrentie HONGKONG, 13 april (Reuter). Volgens het Chinese persbureau „Nieuw China" heeft de minister van buitenlandse zaken van Noord-Viet- nam verklaard, dat zijn regering mét het oog op de ernst van de toestand het als zeer noodzakelijk beschouwt, dat de conferentie van Genève weder om bijeengeroepen wordt _^n wel met deelneming van de leden van de in ternationale commissie van toezicht, India, Canada en Polen. Op deze conferentie zouden dan ver dere maatregelen besproken moeten worden voor de uitvoering van de overeenkomsten van de eerste con ferentie van Genève. Engeland heeft zich in een nota aan de Sowjet-Unie uitgesproken tegen een nieuwe internationale conferen tie. Het is van mening, dat Zuid-Viet- nam zich niet gebonden behoeft te ach ten aan de overeenkomst van Genève, volgens welke gemeenschappelijke verkiezingen in noord en zuid gehou den dienen te worden ter hereniging van het land. Het is in de allereerste plaats nodig, aldus de Britse nota, dat de vrede in het land gehandhaafd blijft hangende de algemene verkie zingen. 's-GRAVENHAGE, 13 april. Het besluit van de Indonesische regering de pensioenen .aan voormalige Neder lands-Indische overheidsdienaren en oud-Knilmilitairen niet meer uit te betalen tegen de koers van één op één, betekent een inbreuk op een afspraak, die is gemaakt op de ministersconfe rentie tussen Nederland en Indonesië, die in november 1950 in Den Haag is gehouden. Hierop werd besloten, dat de Indonesische regering 75 pet. van het bedrag in guldens, dat met deze pensioenbetalingen is gemoeid, voor haar rekening zou nemen en de Ne derlandse regering 25 pet. Deze af spraak stond dus geheel buiten de R. T. C.-overeenkomsten. Het besluit der Indonesische regering komt er dus op neer, dat zij haar aandeel in het be drag in guldens vermindert van 75 pet. tot 331/3 pet. Tijdens de gehele duur der ziekte bieer h(j van alle rechten, waarop hfl anders aanspraak kon maken krach tens ziektewet en zlekenfondsenbe- slult, uitgesloten. Nu moesten toch nog anderen voor hem opdraaien. Zfln eigen vader bleek weinig waardering voor z(jn standpunt te hebben. Lief, maar dom meisje. Een ander geval betrof een lieftallig, doch overigens dom meisje. De me- uit de sociale sector vrouw gaf haar geen ziekenfondscou pons en geen zegeltjes voor die rente- kaartenwet. Ook hier liep het spaak. Mevrouw werd later toch aangespro ken voor de rentezegels en kreeg nog een boete van 10 pet., terwijl zjj ook zonder afgifte van ziekenfondscoupons de volle premie voor het ziekenfonds moest betalen I Toen het jeugdige slachtoffer later eveneens ziekengeld werd geweigerd en zij bovendien enige fikse rekeningen kreeg van huisarts, tandarts en zieken huis, die haar van alle spaarcentjes af hielp, was ze meteen genezen van haar eigenwijsheid. Dank zij het dure les geld.' In beide gevallen kwam er geen strafrechter aan te pas. Men had zichzelf zwaar genoeg gestraft! Ingezonden Mededeling (adv.) GOES, OPRIL GROTE MARKT MIDDELBURG, NIEUWE BURG 9 M.V.'s en J.V.'s voor het eerst samen (Van een onzer verslaggeefsters). ROTTERDAM, 13 april. Na de oorlog is de samenwerking tussen de Ge reformeerde Jongens- en Meisjesverenigingen hoe langer hoe groter geworden en het aantal Geref. Jeugdverenigingen, waarin meisjes én jongens lid zijn, groeide snel. Zowel tijdens de Bondsdag van de Bond van Meisjesver. op G.G. ln Nederland als tijdens die van de Ned. Bond van Jongellngsver. op G.G. werd vorig jaar het voorstel gedaan om in het vervolg de jaarlijkse toogdag gezamenlijk te houden. Dit voorstel werd aangenomen en dit jaar aal dus voor het eerst in de historie een gecombineerde Bondsdag worden gehouden. De commissie, die deze Bondsdag moest voorbereiden, heeft het niet be paald gemakkelijk gehad. De meest ge schikte plaats bleek de Ahoyhal ln Rot terdam te zijn. Hier zullen op Hemel vaartsdag 10.000 meisjes en jongens de Gereformeerde Jeugd vertegenwoordi gen. De Rotterdammers betonen zich bijzonder gastvrij: de commissie be schikt over 2300 logeeradressen. Ook de samenstelling van het pro gramma heeft heel wat studie gekost. Het moest aangepast worden aan het enorme aantal bezoekers en er zullen dit jaar dan ook geen referaten met bespreking zijn. Voor de morgenvergadering begint wordt er eerst een Hemelvaartsdienst gehouden, met als voorganger Ds. G. N. Lammens, van Rotterdam-Kralin- gen. De morgenvergadering zal onder leiding staan van de presidente van de Bond van M.V.'s, mej. P. M. v. Doorn, terwijl de hamer in de middaguren door de heer H. Algra, voorzitter van de Bond van J.V.'s, gehanteerd zal worden. De heer Algra zal tevens het openings woord spreken. De Marinierskapel, onder leiding van majoor-directeur GIjsbert Nleuwland, zal de hele dag voor de vrolijke noot zorgen en zal ook de samenzang be geleiden. In verband met de komendé verkie zingen is Prof. Dr. J. Zijlstra, de mi nister van economische zaken, uitgeno digd om te spreken over: „Jeugd van 1956", terwijl mevrouw O. H. van Al- kemade-Kwakkelstein ln de middag uren een korte toespraak zal houden die de veelbelovende titel: „Zoals de ouden zongendraagt. Onder leiding van Hetty Bijleveld zullen daarna de elf jongens en de elf meisjes die bij de provinciale voorwedstrijden als kampioen uit de bus gekomen zijn, ln een grote Intel ligentiewedstrijd waarbij vooral het jeugdwerk de aandacht zal heb ben om het landelijk kampioen schap strijden. SLOTSPEL. De Bondsdag zal besloten worden met een groot spel: „Het leven is nog mooi", van de heer C. Rijnsdorp, onder regie van Joop v. d. Does en met mede werking van Ds. Lammens en de heer C. C. F. Gordijn, directeur van de Chr. Akademie voor Lichamelijke Opvoe ding. Het stuk begint met een situatiete kening en laat zien, hoe de moderne levenshouding, de onverschilligheid, door de historie is gegroeid. Dan wordt het zoeken naar een oplossing en het aanprijzen van het rationalisme, het pragmatisme en het moderne existenti alisme als pseudo-oplossingen, uitge beeld. De wending in het stuk komt, als de heilsfeiten, van Kerstmis tot de uit storting van de Heilige Geest, de Tevue passeren, van waaruit de Bijbelse hou ding opbloeit. Uit de zaal zullen dan 200 jongens en meisjes het podium be stormen, waarmee ze symbolisch getui gen van dp zekerheid die zij gewonnen hebben door het aanvaarden van het Evangelie. missie die de mogelijkheden van een nauwere samenwerking of een fusie heeft bekeken. Wanneer dit rapport wordt goedgekeurd, betekent dat, dat men samen het kaderwerk zal aanpak ken, dat er commissies zullen worden ingesteld om de mogelijkheden van een gemeenschappelijk blad voor de hele Gereformeerde jeugd en van een geza menlijk bureau onder de loep te ne men, enz. Men zoekt naar totaal nieu we vormen in het jeugdwerk, zoals wel uit de plannen voor de Bondsdag blijkt, om ook de moderne jeugd meer te kun nen trekken. Uit de praktijk zal dan moeten blij ken, of een federatie of een algehele fusie in de toekomst mogelijk en wen selijk is. et is alleen een kwestie van verschillende velden, maar, evenals Arnemuiden heeft ook Goes een club met twee kampioenen: ie Arnemuidenaars behaalden de titels op de groene mat en de Goesenaars speelden zich met twee teams naar de titel op het dambord. Deze unieke prestatie werd geleverd door het eerste en tweede tiental van de „Goese damclub". Uniek, inderdaad, want als we goed zijn inge licht is het niet eerder voorgekomen, dat een en dezelfde vereniging met twee titels ging strij ken. Overigens valt dat niet te verwonderen, als we de le zer vertellen, dat „G.D.C." leden in haar midden heeft als Sinke, Anderson en Rijk- se, die stuk voor stuk ge vreesde tegenstanders zijn en die, vooral laatstgenoem de (zie ons blad van giste ren) in de Zeeuwse dam- wereld en daarbuiten reeds vele lauweren hebben ge oogst. In de hoogste regionen is „G.D.C." de eerste Zeeuwse club, welke het districtskam pioenschap wist te behalen na strijd geleverd te hebben met „D.I.D. uit Den Haag en „Kerkrade". Goes kwam toen met vier clubs in de finale en eindigde op de laatste plaats. „Constant" uit Rotterdam veroverde toen de titel. Ook dit jaar is de mogelijkheid niet uitgeslo ten, dat Goes tot de finale doordringt. De Goesenaars rekenen er echter niet op, dat ze de eindstrijd zullen „halen". Het verschil tussen het eerste en het tiende bord is daarvoor te groot. partijen, 31 eindigden in re mise en 14 partijen gingen verloren. „G.D.C." II won alle gespeelde wedstrijden. Van de 80 gespeelde partijen werden er 53 gewonnen, 20 eindigden in remise en 7 partijen werden verloren. „Beste oudjes" De Goese Damclub telt nu ongeveer 25 leden en de praktijk heeft uitgewezen, dat dit aantal vereist is om met twee behoorlijke tien tallen uit te komen, omdat men toch ook over enkele reserves dient te beschikken. De onderlinge wedstrijden worden op de clubavonden met veel animo gespeeld. Opmerkelijk is, dat de Driehonderd en dertig uren zaten zij over hun bord gebogen om 5200 zetten te kunnen doen alle wedstrijden gewonnen, op één na; alleen Middel burg slaagde er in een ge lijkspel uit het vuur te sle pen. U moet echter niet den ken, dat de Goesenaars niet stuk voor stuk op de „tan den hebben moeten bijten", voordat de titel in hun bezit was. Zo was b.v. Aagtekerke, dat op een der onderste plaatsen is geëindigd, tradi tiegetrouw ook deze winter weer een der gevaarlijkste tegenstanders. Slechts weinigen zullen erbij hebben stilgestaan, wat er in zo'n competitie zoal ge beuren moet, voordat de laatste zet op het honderd- ruitige bord is gedaan. Voor G.D.C. hebben we dit eens uitgecijferd en we kwamen tot de conclusie, dat er 90 Eén gelijkspel ^n, ge?Feeld m^'n o r totaal aantal zetten van 5200. In de strijd om het Zeeuw- De Goese spelers zaten on- se clubkampioenschap geveer 330 uren over hun hoofdklasse heeft „G.D.C." bord gebogen. Zij wonnen 45 jongeren het nog steeds een enkeling uitgezonderd niet gelukt om de zgn. „oudjes" te verdringen. Zij doen het nog altijd best en daardoor komt het, dat de samenstelling van het eerste tiental in vergelijking met tien jaar geleden, nog niet veel wijziging 'heeft onder gaan. Enkele dammers, t.w. M. J. Jeremiasse en L. Dek ker zijn al dertig jaar lid, terwijl de heer F. P. den Hertog met een kleine onderbreking reeds vijf en twintig jaar de voorzit tershamer hanteert. Het be stuur ziet er verder als volgt uit: C. van Biemen, secre taris, C. de Klerk, penning meester en J. Sinke en L. Anderson, leden. kan gezien worden als een Weinia OODulair voorproef van een groots op- 3 gezet toernooi, dat „G.D.C." Hoewel mag worden aan- volgend jaar bij het 35-jarig genomen, dat in vele Zeeuw- bestaan hoopt te organise- se huizen een dambord staat, ren. is de populariteit van dez,. binnensport, wat het wed strijden spelen betreft, nog gering. Als kijkspel is het dammen dan ook alleen voor de pure liefhebber interes sant, maar voor' de „door snee-man uit het publiek" biedt het te weinig attracties om er eens flink „warm" voor te lopen. Dit is waar schijnlijk een van de reden, waarom vele damclubs met financiële problemen wor stelen. Ondanks dat heeft de Goe se Damclub het aangedurfd om dit jaar met een groots damevenement op de prop pen te komen. Op 20 novem ber a.s. wordt n.l. in „De Korenbeurs" te Goes de elf de ronde gespeeld van het wereldkampioenschap dam- Twee jaar geleden was lenminste na de bevrij ding - - het provinciaal kam pioenschap dikwijls een Goese aangelegenheid ge weest. Voor de laatste we reldoorlog was dit het geval met Vlissingen. Het eerste tiental van „G.D.C." heeft zich nu het recht verworven op een plaats in de demi-finale voor het landskampioenschap. De twaalf clubs uit ons land, die hieraan deelnemen, zijn in drie groepen verdeeld over vier districten. Üerste maai men. Dan komen dus de ko ningen van het honderd- ruitige bord uit diverse lan den hun krachten met el kaar meten in de „Ganze- stad" en dat is beslist een bezoek aan „De Korenbeurs" waard. De dag daarvoor zul len deze kandidaten voor de wereldtitel een ronde in Middelburg spelen. Deze ronde van het we reldkampioenschap dammen Een radiografisch overgebrachte foto van de secretaris-generaal van de 17. N. O., Dag Hammerskjoeld (links) in gesprek met luit.-kolonel Nasser, pre mier van Egypte, met wie hij bespre kingen heeft gevoerd om tot een op lossing te komen voor de moeilijkhe den in het gebied van Gaza. De eerste sinds Spaanse revolutie MADRID, 13 april. De staking in Noord-Spanje is de eerste van haar soort sinds het einde van de Spaanse revolutie. Zij heeft zich uitgebreid van Navarre naar de Baskische provincies Bisfcaya en Guipuzcao en zo wordt thans in ver uit eengelegen industriegebieden tegelijkertijd gestaakt uit protest tegen de stijging van de prijzen, kort na de loonsverhoging. Ook in de Catalaanse hoofdstad Barce lona wordt reeds gestaakt. Hier leiden in 1951 stakingen tot ongeregeldheden. Deze werden toen echter pas twee maanden later door verzet in de Baskische provin cies gevolgd. Het is ook van betekenis, dat de huidi ge beweging haar oorsprong heeft in het conservatieve Navarre (Pamplona), waar tot nu toe geen ongeregeldheden tegen het regiem van Franco hebben geheerst. 80) De gedachten, die In het stuk naar voren komen, worden niet alleen door de tekst, maar door de muziek en de onder leiding van de heer Gordijn Inge studeerde bewegingen gesymboliseerd, De heer Rijnsdorp zal voor de Bonds dag in de jeugdbladen een uitgebreide toelichting op het stuk schrijven. FUSIE 7 Op de huishoudelijke vergaderingen van de jongens en meisjes die aan ae Bondsdag voorafgaan, zal worden ge stemd over het rapport van de com- De laatste troepen van het Franse ex- peditieleger in Indo-China zullen tegen 20 april Saigon verlaten, 40 dagen voor de aan hun terugtrekking gestelde limiet. Enkele militaire installaties bij Saigon zijn reeds aan het Zuidvietnamese leger overgedragen. De overdracht van andere geschiedt tegen 30 juni. jMedelijden!" riep Jeffreys uit. „Laat één 't eens wagen! Maar Uwe Majesteit heeft ook nu weer, zoals steeds, gelijk. Ik zal gaan." Nadat Jeffreys heen gegaan was, bleef de koning lange tijd verzonken in diepe gedachten. Herhaaldelijk vloog een glimlach over zijn ruw, paf ferig gezicht, om dan weer door een blik vol sombere wraakzucht gevolgd te worden. „Koning, koning!" mompelde hij „Ja, ik wil koning zijn, zoals onze broeder Lodewijk. Hij wil slechts over katholieken regeren en ik ook. Hij wil de Hugenoten verdrijven en ik de Dis senters. Wat de Anglicanen betreft, ik weet niet, hoe ik met hen handelen moet. Zij geven voor koningsgezind te zijn, en de Heilige Vader deelt mij mee,, dat de tijd nog niet rijp is voor een religieuse formatie. Maar vroeger of later moet het er toe komen. Doch hoe?" Weer verzonk hij in diep gepeins. „Hoe durft men tegen de wil des ko- nings handelen?" ging hij voort. „Hoe durft enig mens 't wagen op gods dienstig gebied anders te denken dan de köning? Onze broeder Lodewijk is zo'n groot koning, dat .hij zelfs de Paus trotseert. Wel waarom ik niet? Maar toch moet ik mij aan de invloed van Lodewijk onttrekken. Ik moet zelf regeren, zoals hij. Toen zijn - va der leefde, was Richel koning. Zolang Mazarin leefde, was Mazarin koning. Maar toen deze stierf was Lodewijk koning. Wel daar is niemand in Enge land die over mij regeert. Jeffreys verheugt er zich in, dat hij mijn wil mag doen en hij is zo wreed als de De commissie van vijftien landen der Ver. Naties voor het onderzoek naar de gevolgen van atoomstraling is haar werk begonnen door aan alle leden der V. N. 1?en schrijven te richten met het verzoek >m gegevens betreffende bepaalde pun- en. Een verhaal uit de tijd van Stadh. Koning Willem III duivel. Ja, in hem heb ik een trouw weten", zei de koning. „Hij weet niet dienaar en hij zal mij helpen mijn re- van de opstand van Monmouth en hoe ligie uit te breiden; maar de Engelse die afgelopen is. Hij kan zich nog niet kerk is niet de mijne. De bisschoppen voorstellen, welk een geducht wapen zijn Protestants. Ik moet mij van hen daardoor in onze handen gegeven is", ontslaan, maar hoe? Hoe?" „Dat besef ik ten volle", hernam Hij belde, terwijl hij zo sprak en vader Leyburn, ofschoon zijne heilig- een kamerdienaar verscheen in de heid spoedig met alle gebeurtenissen deur. bekend zal zijn". „Zeg vader Leyburn, dat ik hem „Gij hebt boden afgezonden?" wacht", zei Jacobus II. De dienaar De priester boog. verdween en enige minuten later ver- „Dit gee'ft "allé ketterse Dissenters scheen de priester, in uw handen", zei de priester. Goeden dag, vader Leyburn", „Ziet gij dat ook zo in?" hernam sprak Jacobus, terwijl hij hem de Jacobus vurig. hand gaf. „Duidelijk", antwoordde de pries- jGoeden dag, Uwe Majesteit", zei ter. „Gij behoeft hen voortaan niet te de priester, „zeker moet Uwe Majes- vrezen. teit zich vandaag zeer gelukkig ge- „Ik heb Jeffreys naar het Westen voelen". gezonden", zei Jacobus. ,,Er is veel dat tot dankbaarheid De priester glimlachte, „Niemand stemt, maar ik heb-fiog vèel te doen", zal het wagen zich nog 'vóór de Dis zei de koning. senters te verklaren, nadat Jeffreys Gij hebt al zeer veel gedaan", daar een maand geweest is", merkte merkte de priester op. hij kalm op. „Neen, uwe Majesteit, Ik heb iets- gedaan, maar niets, over de Dissenters behoeft ge u ver- vergeleken met wat ik wil doen", her- der niet ongerust te maken; maar met nam de koning. „Ik ben nog maar de Anglicaanse kerk is het iets geheel weinige maanden koning geweest, anders", maar toch komt er'Teeds verandering. „De Koning is Koning!" riep Jaco- Wat zou men, nog maar kort geleden bus uit. „Gij hebt wel gehoord wat ervan gezegd hebben, als htm verteld onze broeder Lodewijk in Frankrijk Was, dat zulke mannen als gij in het doet?" St. Jamespaleis zouden ontvangen wor- „Hij maakt 't Edict van Nantes tot den?" scheurpapier", zei vader Leyburn. „De Here heeft door uwe Majesteit „Maar Frankrijk is Engeland niet. grote dingen gedaan",sprak de pries- Frankrijk is nooit bezocht door wat ter, „evenwel ik behoef er uwe Majes- een „reformatie" genoemd werd. De teit niet aan te herinneren, dat zelfs krachtige vrouw in Frankrijk was niet zijne heiligheid van mening is, dat wij een wolvin als Elizabeth, maar een langzaam en voorzichtig moeten voort- trouwe dienares der kerk", gaan." I (Wordt vervolgd) „De heilige vader weet niet wat wij De meerderheid hier toonde zich inder tijd nationalistisch. Overigens verloopt da staking volkomen rustig en de politie heeft nergens behoeven in te grijpen. A.F.P. merkt nog op, dat een commu niqué van de gouverneur van Barce lona, volgens welke de staking gepro voceerd zou zijn door elementen, dia orders van buiten af ontvangen, inge trokken is. De gouverneur heeft ove rigens toch de arrestatie van de aan stokers gelast. Inmiddels was men donderdagavond in de hoofdstad Madrid nog niet officieel in kennis gesteld van de staking, noch van de arrestatie van studenten en evenmin van de moeilijkheden in de kolonie in Spaans west-Afrika. De Spaanse minister van buitcmandse zaken, Martin Artajo, die besprekingen in Washington heeft gevoerd, heeft daar op een persconferentie verklaard, dat de stakende Spanjaarden geen gevaar voor hun leven lopen noch honger lijden, dit in tegenstelling tot de verklaring van een Amerikaanse vakbondsleider De belangstelling voor de ronde van Kapelle voor amateurs en nieuwelingen, welke dit jaar op 12 mei a.s. zal worden verreden, blijkt zeer groot te zijn. Van de zijde der organisatoren vernamen wij dat er al zoveel renners zijn ingeschreven, dat verwacht moet worden dat niet allen zullen kunnen starten. Onder auspiciën van de Rijkspolitie Sportvereniging „Luctor" te 's-Graven- hage wordt op vrijdag 20 april a.s. in het sportpark „De Leidse Hout" te Leiden een 3 km veldloop georganiseerd voor Luctor-leden. Er wordt gelopen in de klassen A, B en Veteranen (boven 49 jaar), met de resp. limiettijden van 13, 15 en 16 minuten. Voetbalwedstrijd. Dinsdag 17 april a.s., 's middags om 3 uur, zal er op het ge meentelijk sportterrein „Nadorst" te Mid delburg een voetbalwedstrijd worden ge speeld tussen gemeentepersoneel uit het land van Hulst en een geselecteerd elftal van de Rijkspolitie uit Zeel*="d. s-HEER ABTSKERKl. Opbrengst bazar. De plaatselijke vrou wenvereniging heeft vorige week o.I.v. Mevr. v. d. Werf een bazar gehouden. De opbrengst daarvan is bestemd voor de aanschaffing van bankkussens in de Ned. Herv. kerk alhier. Het initiatief is een flink succes geworden. De bruto-op- brengst bedraagt ruim ƒ12.00,—. Na af trek der onkosten zal ruim ƒ650,voor het beoogde doel kunnen worden besteed.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 13