Arnemuiden kampioen door kleine 1-0 overwinning op Krabbendijke M;Fórttiatnmf r UIT ZEELAND'S STEDEN f\Z ...denk,fitcaam* „Spelregels" loonbeleid binnen enkele dagen bekend Yerseke II verslaat Kats; grote verschuivingen in tweede klasse C Zeer druk bezochte CJ.M.V. jongensbinnendag te Goes M. H. BOASSON I ZONED II. Middelburg verloor van Vlissingen (1-4) De junioren Scampolo begon de competitie met een grote overwinning VA" Voorlopig nog geen vijfdaagse werkweek Uitstekende prestatie van Gabe Woudstra Goed geslaagd Zeilboot op de Schelde gezonken Middelburg Vlissingen Wildstand in geïnundeerde gebieden practisch hersteld Examens op „Vrederust" Maandag 9 april 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Beslissing gevallen in de ZaierdagmiddagcompetHie GOES, 7 april. Met 10, een uitslag, welke niet vreemd is aan vorige wedstrijden tegen Krabbendijke, is Arnemuiden vandaag winnaar geworden en tevens kampioen van Zeeland. De ploeg van Henk Marijs heeft door bepaalde omstandigheden lang moeten wachten op deze laatste wedstrijd, welke, naar mate Nieuwdorp dichter bij de eerste plaats kwam, steeds grotere betekenis kreeg. Maar uiteindelijk zijn de Arnemuidenaars dan toch al hing de overwinning op Krabbendijke aan een zijden draadje in hun opzet geslaagd. Proficiat. En met deze uitslag heeft Nieuwdorp, dat Ril- landia een 63 nederlaag toebracht, alle hoop in rook zien doen op vliegen, maar dat neemt niet weg, dat de Nieuwdorpenaars de tweede plaats niet meer kan ontgaan. Wemeldinge versloeg V.C.K. met 42 en klom door deze zege van de achtste naar de zesde plaats op de ranglijst. Aanvankelijk waren de bezoekersin d« meerderheid en het zag er niet naar uit, dat de thuisclub met de beide punten zou gaan strijken. Na een half uur spelen echter kwam Arnemuiden er wat beter in en het was rechtsbin nen Jan Schroevers, die tenslotte de score kon openen (10)! Vijf minu ten later kreeg de thuisclub een pe nalty toegewezen, welke door aan voerder Henk Marijs werd genomen. De bal sprong echter van de onder kant van de lat terug in het veld. Na de thee gaf Krabbendijke de toon aan. Arnemuiden vocht met de rug tegen de muur en slaagde erin, haar doel schoon te houden, zodat het einde kwam, zonder dat er nog ge scoord was en Arnemuiden voor de derde maal het Zeeuwse kampioen schap zaterdagvoetbal behaalde. De stand luidt: Arnemuiden 18 Nieuwdorp 17 Hillandia 18 Kr'dijke 17 Term Boys 16 Wemeldinge 17 Colpl. Boys 18 V.C.K. 18 A.Z.V.V. 18 Wolf.dflk 17 Tweede klasse A In de tweede klasse A zette Wemel dinge II zjjn overwinningenreeks voort met een mooie 0—5 zege op Billandia n en Serooskerke II had kennelijk de handen vol aan Wolfaarsdijk II (2—3). V.C.K. IIColpl. Boys II werd uitge steld. Tweede klasse B Middelburg V, dat theoretisch de beste papieren heeft voor de tittel om zeilde tegen Bevelanders een bijzonde re lastige klip (20) en kwam door deze overwinning weer iets dichter bij de koplopers. Zeeland Sport VI be hield de vijfde plaats door een 12 overwinning op R.C.S. IV. De stand: Serooskerke 1523; Veere 10—28; Middelburg V 13—20; Beve- 14 1 3 29 6017 13 0 4 26 67—33 9 4 5 22 45—37 9 3 5 21 49—32 8 3 5 19 38—39 5 4 8 14 37—57 6 2 10 14 40—55 6 1 11 13 34—47 5 2 11 12 38—56 2 0 15 4 21—54 Wedstrijd ten bate van Zee- hospitum Zonneveld MIDDELBURG, 7 aprü. Zater dagmiddag speelden de eerste elftallen Van Middelburg en Vlissingen op de Nadorst een wedstrijd ten bate van het zeehospitium Zonneveld. Het is een buitengewoon aantrekkelijke wedstrijd geworden, waarin vooral tijdens de eerste helft uitstekend gespeeld werd. Hoewel de Scheldestadbewoners de gehele wedstrijd in de meerderheid zijn geweest, hebben de hoofdstedelin gen uitstekend partij gegeven en zij slaagden er voor de rust zelfs in de achterstand tot 01 te beperken. Dit doelpunt werd in de 35ste minuut ge scoord door Jan de Nooyer. Vijf minuten na de hervatting bracht dezelfde speler de stand op 02, maar toen volgde er even een Middelburgs offensief. Nadat Outermans keihard te gen de paal had gekogeld, plaatste hij even later de bal keurig voor doel, waar de toelopende Helbers fraai in kopte (12). Hierna echter begon Vlissingen de zaken wat steviger aan te pakken. De Middelburgse verdedi ging wist niet anders te doen dan de buitenspelval open te zetten, maar de ze werd hen noodlottig, want nadat Klaas Dingemanse de bal van paal tot paal had gejaagd, profiteerde hij even later van een blunder van doelman Minderhoud (13). Even later brak Clarisse door de verdediging heen en werkte zijn snelle ren op de juiste wij ze af (1-4). De uitslagen van de zaterdag ge speelde wedstrijden tussen Nederland se en Belgische ploegen luiden als volgt: Nederland BBelgië B 0—0; België jeugdNederland jeugd 41, ruststand 31; AntwerpenRotter dam 44, ruststand 22. landers 1614; Zeeland Sport VI 16 14; Meeuwen 1612; Oostkapelle 15 11; Nieuwland 15—10; R.C.S. IV 13—9. Tweede klasse C In de tweede klasse C heeft Yerse ke II voor de verrassing van de dag door het bezoekende Kats met verslaan. Goes IV verdreef Ka- pelle, dat in Mevo zijn meerdere moest erkennen (72) van de derde plaats, mede dank zij een 04 overwinning op Kloetinge. Ook Mevo en Yerseke II stegen een plaats op de ranglijst, ter wijl Kloetinge van de vijfde naar de zevende plaats verhuisde. De stand: S.V.D. 16—25; Kats 17—25 Goes IV 17—23; Kapelle 18—22; Mevo 1416; Yerseke n 16—16; Kloetinge 1616; 's-H. H. Kinderen 189; Wis- sekerke 146; Beren 16—4. Overige afdelingen In de tweede klasse E. ontnam Mevo II koploper Sinoto een puntje (3—3). Brouwershaven II vergastte Mevo III op een verrassende 93 overwinning. In de tweede klasse F. tenslotte speel de S.V.D. II zich op de tweede plaats door een 51 overwinning op Spui II. Groep A I: Arnemuiden AISeroos- Kerke AI I1; Middelburg AIMeeu wen AI 10; Zeeland Sport AIWal cheren AI 40. Groep A II: Krabbendijke AIGoes All afg.; Patrijzen AI's-H. Arends- kerke AI 02; Yerseke AIGoes AI 0—2. .Groep B I: Bevelanders BIArne muiden BI 31; VCK BIVlissingen BI 06; Zeelandia BI—Walcheren BI 11—0; RCS BI—Middelburg BI 0—6. Groep B n; Middelburg BillOost kapelle BI afg.; Middelburg Bil Domburg BI afg.; Zeelandia BilRCS Bil 0—3; Vlissingen BillZeeland Sport Bil 23. Groep B III: Goes BIKapelle BI afg.; Wolfaartsdijk BI—Rillandia BI 0—0; Wemeldinge BIYerseke BI 50 Robur BIGoes Bil 32. Groep B IV: Luctor BI—Beren BI afg.; Nieuwdorp BIKwadendamme BI 4—1; SVD BI—Patrijzen BI 1—3. Korfbalcompetitie van start GOES, 7 april. Scampolo is vandaag de Zeeuwse korfbalcom petitie begonnen met een fikse 9-2 overwinning op Olympia. Ook Swift 11 had een bijzonder goede start, want het slaagde er in om tegen Tjoba I een 44 gelijkspel te forceren. Volharding klopte Zeelandia in eigen huis met 1-4 en legde meteen beslag op de tweede olaats. In de tweede klasse A deelden Een dracht en Vios de punten (22). Ani mo bleek te sterk voor Togo II: de be zoekers wonnen met 17. In de tweede klasse B zorgde Luc tor voor de grootste overwinning: 7 3 tegen Scampolo II. Zuidwesters be zorgde De Poel een 63 nederlaag en deed zodoende niet veel voor de pres tatie van Luctor onder. Elto was te gen B.K.C. met een bescheiden zege tevreden (24). In de derde klasse A stuurde Swift IV Vedo met lege handen naar huis (62). Animo n boekte op A.K.C. een grote 29 overwinning. In de derde klasse B leverde Swift VIDos '55 ook een Middelburgse overwining op (70). Ondo werd in eigen huis met 36 door Top II ge klopt. In de derde klasse D werden Blauw Wit—S.S.S. en W.K.V.—Olympia II uitgesteld. Zeelandia bleef met 23 de baas over S.V.S. In de tweede klasse E zegevierde Voto met 03 over Scampolo III. Vo po II en Elto II deelden eerlijk (5-5). Ingezonden Mededeling (adv.) de keelonfsmettende tabletten BESCHERM U TEGEN VERKOUDHEID, t> GRIEP, KEELPIJN In buikjes 20 »n flacon» a 50 tabletten Minister Suurhoff antwoordt Eerste Kamer DEN HAAG, 7 april. Met het oog op de aan een vrijere loon vorming ontegenzeggelijk verbonden risico's is het niet raadzaam met een vrijer systeem een begin te maken zonder enige maatstaven en gedragsregels voor de toepassing daarvan vast te stellen. Minister Suurhoff heeft daarom de Stichting van de Arbeid verzocht voor stellen te doen voor de te volgen gedragslijnen, uitgaande van de ge dachte, dat partijen, die samen een spel willen spelen, het eerst eens moeten zijn over de spelregels. Het overleg hierover in de Stichting is nog niet beëindigd, maar de minister verwacht het ad vies één dezer dagen, aldus het antwoord aan de Eerste Kamer. GABE WOUDSTRA IN NED. SCHAAKTEAM GOES, 7 april In 1956 zal Neder land deelnemen aan een jeugdlanden- toernooi schaken. Het Nederlandse team zal uit 10 schakers bestaan en gezien de prestatie van Gabe Wouw stra uit Middelburg in het nationale jeugdschaakkampioenschap, waarin hij volgens berekening van het Son- nenbergersysteem de zevende plaats bezette, zal hij zeer waarschijnlijk in de Nederlandse jeugdploeg worden gekozen. o In nationaal jeugdkampioen schap schaken DEN HAAG, 7 april Gabe Woud stra uit Middelburg, de Zeeuwse jeugdkampioen schaken, heeft in de te 's-Gravenhage gehouden nationale jeugdkampioenschappen een uitste kende prestatie geleverd. Met Boers- ma uit Groningen, May (kampioen N.- Holland), Van Woerden (kampioen Gelderland) deelde hij met 414 punt uit negen partijen de zesde, zevende en achtste plaats. De enige slechte partij speelde hij tegen Grotenhuis van Twente. Een zware partij was die tegen kampioen Roessel. Na vier uren verdedigen eindigde de partij in re mise, waarbij Gabe zelfs een pion voor stond. De uitslagen van de partijen waren als volgt: WoudstraGrotenhuis 01; tegen Xaxenburg (Friesland) Korver (N.-Brabant) 10; May (N.- Holland) 14; Van Oosterom (kam pioen van Nederland 1955) 01; Roes sel VzVan Woerden (Gelder land 14li; Van Spijk li14; v. d. Zouwen (Utrecht) 1414. De eindstand was: 1. Van Roessel, Amsterdam, kampioen van Nederland; 7% pnt.; 2. Van Oosterom, 614 pnt; 3. Van de Zouwen, Utrecht, 6 pnt.; 4. Jongsma, Rotterdam, 514 pnt.; 5. Haze- windus, Den Haag, 5 pnt.; 6, 7 en 8. Woudstra (Zeeland), May (N.-Hol- land), Van Woerden (Gelderland), 414 pnt. GOES, 7 april. Uit vele plaatsen uit Zuid- en Noord-Beveland waren ze vandaag naar Goes gekomen, de leden van de CJMV jongensclubs om in „De Prins van Oranje" de jongensbinnen dag bij te wonen, die zeer goed is ge slaagd. Honderden jongens vulden de grote zaal toen de voorzitter van de ring van CJMV jongensleiders op de Bevelan- den en Tholen, de heer L. Evertse uit Oudelande het welkomstwoord sprak. Tijdens deze bijeenkomst hebben de jongens voor het eerst kennis kunnen maken met hun nieuwe CJMV-dis- trictssecretaris, de heer Jac. Sinke uit Souburg. Deze leidde de samenzang. Vooral het speciaal voor deze gelegen heid gemaakte jongensdaglied viel in de smaak. Het middag-programma was afwis- gevuld door de vertoning van de film „De Zwitserse Robinson". MIDDAGBIJEENKOMST Het middag progrmma was afwis selend en aantrekkelijk en geheel af gesteld op de wensen van jongens in de leeftijd van 12 tot 16 jaar. Het begon met samenzang o.l.v. de heer Sinke. De club uit Hoedekensker- ke liet zien hoe er ritmische gymna- VLISSINGEN, 8 april Bemand met twee jeugdige Vlissingers voer vanmorgen het zeiljacht „Deborah", een opgekalefaterde roeisloep met puntzeil en buitenboordmotor, de ha ven uit om op de Schelde te gaan zei len. Men onderschatte evenwel de straffe wind en zware stroming waar door men bjj het kenteren van het tij, omstreeks twee uur, ter hoogte van de kop van het Sloe in moeilijkheden geraakte. Wind en draaistroom druk ten het scheepje walwaarts waarbij een strijkdam werd geraakt. De „Deborah" zonk onmiddellijk. Door overboord te springen wisten de beide opvarenden zich te redden. Met een wandeling van Ritthem naar Vlis singen in een nat pak werd deze zeil- dag beëindigd. Ingezonden Mededeling (Adv.) Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. MIDDELBURG - NOORDSTRAAT 19-21 Wij exposeren in onze toonzaleni SLAAPKAMERAMEUBLEMENTEN IN BEDDEN - DEKENS - KARPETTEN - GORDIJNSTOFFEN (levering uitsluitend via de detailhandel) M strekoefeningen gedaan kunnen wor den. Een wedstrijd in muziekkennis werd gewonnen door leden van de clubs uit Heinkenszand en Hansweert. De Goese jongensband, bestaande uit Goese jongensclubleden, oogstte veel applaus met haar optreden evenals de club uit Wolfaartsdijk met de opvoe ring van het toneelstuk „Rakkers op avontuur". Aan het eind van de middag zorgde het tamboer- en pijpercorps „Excel sior" uit Goes voor vlotte muziek en daarna hield de heer Joh. Leendertse uit Kapelle de dagsluiting. Bij Van Benthem Jutting Burg. Bolkestein opende Herverkavelingstentoonstelling MIDDELBURG, 7 april Na een inleidend woord door de heer G. Bier- ma, landmeter bij de Herverkaveling Walcheren heeft de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, za terdagmiddag de in de kunstzaal van boekhandel Van Benthem Jutting ingerichte tentoonstelling over het werk van de herverkaveling op Wal cheren officieel geopend. „Wanneer er over de herverkaveling wordt gesproken, dan is dat meestal in kritische zin", zo begon mr. Bolke stein, „maar het object was van bui tengewoon groot nut voor dit eiland". Hij sprak ook over de miljoenen wellicht 70 die voor dit werk no dig waren de heer Bolkestein dacht in dit verband aan het rendement van deze uitgave; de betere aan- en af- voermogelijkheden van de produkten en de betere opbrengsten. Ook zijn de grote kavels uiteraard veel beter geschikt voor bewerking met tractoren, zodoende is de voort schrijdende mechanisatie opgevangen. Wat natuurschoon betreft heeft Walcheren wel ingeboet, zo zei bur gemeester Bolkestein; „niemand zal kunnen ontkennen, dat Walcheren voor deze rationele herverkaveling niet mooier was". Hij voegde daaraan onmiddellijk toe dat de opvatting van de stedeling, als als zou het platteland slechts recrea tieterrein zijn, gestoffeerd met koeien en boeren wel erg simplistisch is. Er is veel in deze tien jaar gebeurd, zo besloot de heer Bolkestein „er is iets tot stand gebracht in het belang van het algemeen, dat de welvaart zal vergroten". DOMBURG Bazar een succes. De bazar van het in strumenten- en uniformfonds van de mu ziekvereniging „Apollo" is zeer geslaagd. De bruto ontvangsten bedroegen n.l. niet minder dan 3.484,—. Na een rondgang door „Apollo" opende burgemeester mr. W. J. E. Crommelin, de bazar en bij het sluiten dankte de voorzitter, de heer W. Brand, allen voor hun goede medewer king. Aangaande het wegtrekken van de ar beiders uit de landbouw merkt de minister op, dat dit verschijnsel zoveel mogelijk zal moeten worden tegengegaan, o.a. door de arbeidsomstandigheden te verbeteren waar dit mogelijk is. In dit verband wijst hij op de totstandkoming van de zgn. landbouwarbeidswet. Die groep kleine zelfstandigen, voor wie het moeilijk is de gewenste verbete ringen aan te brengen, behoort niet het tempo aan te geven, waarin voor de ge hele arbeidende bevolking sociale voor zieningen worden getroffen. Wat de eventuele strafbaarstelling van de werknemer, die zwart loon aanvaardt, betreft, blijft de minister bü zijn mening, dat de ondernemer In beginsel verant woordelijk ls voor wat ln de onderneming geschiedt. GEEN VIJFDAAGSE WERKWEEK De vraag of het nu geen tijd wordt maatregelen te treffen voor de invoering van de vijfdaagse werkweek en wel in de eerste plaats voor de mijnindustrie en de voor de gezondheid schadelijke bedrij ven, kan de minister thans niet in toe stemmende zin beantwoorden. Omtrent de voorgoenomen wijziging van het werktijdenbesluit voor winkels 1952 heeft de minister inmiddels advies ontvangen van de S.E.R. In dit advies verklaart de raad te kunnen instemmen met het ontwerp, dat in hoofdzaak be oogt de wekelijkse arbeidstijd voor het winkelpersoneel, behoudens een korte overgangsperiode voor bepaalde bran ches, terug te brengen van 53 op 48 uur. Thans zal met spoed de totstandkoming van een wijziging van genoemd besluit worden bevorderd. De veronderstelling, dat de regering reeds voor alle gebieden, waar zich an dere dan seizoenwerkloosheid zou kun nen voordoen, over voldoende voorraden aanvullende werken zou beschikken, moet op misverstand berusten. Het on derzoek naar de omvang van de voorra den, welke in verschillende stadia per ge bied waarschijnlijk nodig zullen zijn, is nog gaande. Wel is met de voorraadsvorming een begin gemaakt en in enkele gebieden is zelfs reeds een behoorlijke voorraad ge vormd. Er wordt doelbewust gestreefd naar een zo groot mogelijke variatie in de aard der objecten. C.B.T.B.- J.B.T.B, De plaatselijke afdeling van de C.B. T.B. belegde zaterdagavond een bij eenkomst in de Bogardzaal, die goed bezocht was, temeer daar men samen werkte met de jongerenorganisatie. Voor de pauze werd de film over de Chr. Landbouwhuishoudschool te Mid delburg vervaardigd door de heer P. Bouwense, één der docenten van de school vertoond. Het gedeelte na de pauze was er hersengymnastiek onder leiding van de heer M. Ton. De uitslag hiervan was: 1. L. Ton, Grijpskerke; 2. C. Franse, Middelburg; 3. Joh. Harpe, Gapinge; 4. Mej. K. Ton; 5. Mej. J. Ge- schiere; 6. J. Maas. Voor iedere deelnemer was er een prijs. Voorts werd nog gedeclameerd; de voordracht van Mej. K. Ton in het Zeeuws dialect over een dag naar het strand viel bijzonder in de smaakt De voorzitter van deze avond was de heer P. Ton. Zwemclub kreeg nieuwe voorzitter De Vlissingse Zwemclub hield haar jaarvergadering onder leiding van de heer H. Groenouwe, zulks wegens ziek te van de voorzitter, de heer O. v. d. Mark. In het seizoen 1956 waren 865 abon nementhouders, onder wie 171 leerlin gen. Er werden 2700 losse baden geno men, terwijl er 71 maandkaarten en 85 tlenbadenkaarten werden verkocht. Voor het diploma-zwemmen bestond grote belangstelling en van de 238 can- didaten behoefden er, dank zij een voor selectie van het personeel, slechts zes te worden afgewezen. Aan het schoolzwemmen werd deel genomen door 1061 leerlingen van de 5de, 6de, 7de en 8ste leerjaren en van de Industrie- en Huishoudschool en de Nijverheidsdagschool. Pogingen worden aangewend om het komende seizoen ook het 4de leerjaar aan het schoolzwem men te laten deelnemen. Voor het di ploma schoolzwemmen slaagden 134 leerlingen. In de plaats van de heer C. v. d. Mark, die zich om gezondheidsredenen niet herkiesbaar kon stellen, koos de vergadering de heer H. Groenouwe tot voorzitter. Verder werd het bestuur als volgt samengesteld: A. J. Maaskant, secretaris; J. de Jong, penningmeester; P. Vfln, vlce-voorzltter; L, P. Sterzen- bach, tweede penningmeester; J. J. Jongman, commissaris van materiaal en A. D, de Wolf, „Praktisch is de wildstand in de 1953 geïnundeerde gebieden hersteld". Dit deelde secretaris J. J. Huijssen van de afd. Middelburg van de Kon. Ned. Ja gersvereniging op de jaarvergadering in hotel Centraal te Goes mede. Over het algemeen is er in het afgelopen jaar door de wildstand in Zeeland weinig schade aangericht. Ook de in voorgaande jaren veelvuldig voorko mende klachten over de door hout duiven aangerichte schade bleven dit jaar beperkt. Alleen in de omgeving van houtopstanden was dit het geval, echter van geringe betekenis. Verder bleek uit dit jaarverslag dat het aantal leden van de afdeling mo menteel 179 bedraagt. Daar de heren W. J. L. de Groof en J. J. Huijssen aan de beurt van aftre den waren moest de vergadering, die goed bezocht was, twee nieuwe be stuursleden kiezen. De heer J. J. Huijs sen stelde zich evenwel opnieuw voor de zittingsperiode van één jaar be schikbaar en werd met algemene stem men herkozen. In de plaats van de heer De Groof werd de heer J. A. Nieuwenhuijse van Rilland-Bath ge kozen. Na afhandeling van de agenda wer den door de heer P. C. van 't West einde te 's-Heer Arendskerke enkele bijzondere leerzame films vertoond. Met een enkel woord van waarde ring en dank sloot voorzitter H. Frima de vergadering. ARNHEM, 7 april. Koningin Ju liana heeft het voornemen om 3 mei een werkbezoek te brengen aan het Gelderse rivierengebied. Nagekomen Advertentiën Heden werden wij verblijd met de voorspoedige geboorte van ons dochtertje en zusje LEINTJE. J. SIMONSE. C. S1MONSE-KLUIFHOUT. BETSIE. Koudekerke, 7 april 1956. Duinstraat 18. BERGEN OP ZOOM, 7 april Aan het overgangsexamen in de geloofs leer van het eerste naar het tweed# leerjaar op „Vrederust" namen deel 5 verplegers en 11 verpleegsters. Ge slaagd zijn de verplegers: H. B. Beijer, Th. C. Neevel, C. Nooteboom, W. L. Stuy en J. C. Wesdorp. Van de verpleegsters slaagden: T. Antheunisse M. M. Bakker, W. Boone, A. N. ETaan- je, J. P. Francke, J. Kalle, A. L. Kerk- hove, A. M. C. Mulder, A. de Pagter, M. J. J. Roskam, N. J. L. Schreuder». Van het tweede naar het derde leer jaar namen 3 verplegers en 14 ver pleegsters deel. Geslaagd zijn de ver plegers: J. Bol, A. C. Kunst en F. Rik sten. Van de verpleegsters slaagden» J. C. Arendse, A. C. Blankenburgh, E, Cevaal, M. E. Davidse, M. E. Davidse, D. S. Geelhoed, H. Geertsema, M. K. v. d. Hoek, D. van Iwaarden, W. Me- liefste, A. M. Rosenbrand en W. van Selm. Aan het eindexamen namen deel 8 verplegers en 9 verpleegsters. Ge slaagd zijn de verplegers: R. Boon, S. W. Dey, C. Poots, K. Tangeman en C. de Wolf. Van de verpleegsters slaag den: J. H. v. d. Berg, J. C. van Be- tuw, L. E. Cevaal, J. M. Clark, J. F. Cornelisse, M. G. Goedegebuure, G. Karelse, O. Th. Zwanenbeek en K. de Wolf. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van een zoon JAN JACOBUS A. KLOET M. A. KLOET- REMIJNSB Wolphaartsdijk, 6 april 1956. Papeweg A 149. Heden overleed tot onze diepe droefheid, nog onverwachts, na een langdurig lijden, onze gelief de Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder PIETERNELLA VERHAGE, geboren Jongenengel, in de ouderdom van 81 jaar en 9 maanden. Biezelinge: J. VERHAGE K. VERHAGE-POORTVLIET 's-Gravenpolder: D. VERHAGE G. VERHAGE-DE VISSER Klein- en Achterkleinkinderen Biezelinge, 7 april 1956 Noordstraat 26. De begrafenis zal plaats hebben op dinsdag 10 april a.s., des mid dags 12 uur, op de algemene be graafplaats te 's-Gravenpolder. Vertrek vanaf Nazareth 7, 's-Gra venpolder. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder LEINTJE PIETERSE wed. van G. Marinissen, op de leeftijd van 80 jaar. Oostkapelle: M. FRANCKE-MARINISSEN L. FRANCKE Serooskerke: D. VAN KEULEN- MARINISSEN G. VAN KEULEN Vrouwenpolder: CATH. MESU-MARINISSEN J. MESU Rotterdam: W. MARINISSEN A. MARINISSEN-PFEIFFER Amstelveen: L. MARINISSEN G. MARINISSEN-SCHEERES Middelburg: N. GELJON-MARINISSEN G. GELJON Serooskerke (W.), 7 april 1958.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2