Terneuzenaar kocht voor 'n „prik" door kinderen gestolen horloge Nog deze maand wordt in Zeeland met het rheuma-onderzoek gestart BAAYENS Grijpskerke dankte zijn ontvanger, de heer G. K. Geschiere Dhr. A. Asscheman verliet de rijksdienst met pensioen Fiets gedeponeerd in het grachtwater Vertegenwoordiger uit Driewegen drukte f 1700.- van zijn firma achterover L\.ecieur R. T. M. cpenae nieuw wachtlokaal C. J. M.V.-bazar in veiling te Kapelle Het mosselseizoen wordt vandaag gesloten Hij diende de gemeente 50 jaar; een bijzonder jubileum I In MiddelburgKrabbendijke, Oud-Vossemeer en Sluis Uw volledige medewerking is van het allergrootste belang Engelse ingenieurs komen naar Walcheren Straatverlichting te Nisse wordt uigebreid W er kgelegenheid moet dringend verruimd /vv>^5QII'.I Bi Zaterdag 7 april 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 MIDDELBURG, 6 april. De politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, vroeg zich vrijdagmiddag af, of het te Terneuzen de ge woonte is, dat kinderen van nog een of amper tien jaar met hor loges langs de deuren komen en deze tegen geringe betaling van de hand willen doen. Want de verdachte, de 34-j. chef-machinist A. K. uit die plaats, wist het niet, zo hij zei. Deze onwetendheid sloeg dan op het feit, dat het horloge, dat hem voor f 7.50 werd geoffreerd, van diefstal afkomstig was. „Wie zegt nu tegen een kind: probeer eens een horloge te verko pen zie maar wat je er voor krijgt" kreeg verdachte van de poli tierechter te horen. Men doet zulks niet. Zeker niet met een horloge, dat een waarde van f 180.-vertegenwoordigt. Maar voor K. was drie rijksdaalders nog te gortig. Aan de deur, waar de kinderen hadden gebeld, werd niet gekocht. Maar verdachte ging de kinderen het gebeurde op 15 dec. jl. op de fiets achterna en bood f 5.50. Het was goed. K. kon het meenemen. Maar K. had slechts f4.50 op zak. Als de kinderen ervaren kooplieden waren geweest zouden zij op dit moment heb ben gezegd: „Vooruit, we moeten los!" Het zal wel bij een knikje gebleven zijn. K. kon het horloge voor f4.50 meenemen. „Beschamend" vond de politierech ter; de officier van justitie, mr. J. L. Andreae vond het zelfs beneden alle kritiek, sprak van „schuldheling" en eiste een boete van f75.subs. 15 d. Het vonnis was conform Politierechter Middelburg Verduistering Een 37-j. vertegenwoordiger uit Driewegen, J. v. d. G., benadeelde in de loop van 1954 en 1955 zijn fir ma voor een totaalbedrag van f 1700. Regelmatig hield'hij kleine geldsbe dragen achter, zodat dit opliep tot genoemd bedrag. De officier was van mening, dat deze verdachte een stevig toezicht nodig heeft be nevens een flinke stok achter de deur, zo flink, dat hij een herhaling van dergelijke vergrijpen wel uit het hoofd zal laten. De eis was 6 mnd. gevangenisstraf voorw. met 3 j. proeftijd en een ondertoezichtstel ling voor de tijd van 3 jaar. De verdediger, mr. J. -G. v. d. Burgt uit Goes, had hieraan weinig meer toe te voegen; hij bepleitte de voorwaar delijke straf, temeer daar v. d. G. thans een behoorlijke inkomstenbron heeft. De politierechter veroordeelde v. d. G. conform. Uit gramschap Een varensgezel uit Middelburg, de 21-j. J. W. van R., deponeerde op 8 jan. jl. de lezers herinneren zich het bericht wel een rijwiel in het water van de Herengracht in zijn woon plaats. Waarom laat men nu een fiets te water? Men kan het karretje moe zijn oftewel een afkeer hebben ge kregen van het fietsen in het alge meen. Maar dit was bij Van R. niet het geval. Hij smeet louter uit gram schap. Met in het hoofd de zwoel heid van de Bacchus-mythe klopte hu, in gezelschap van enkele kornui ten, bij een woning aan. Want in die woning was het feest. De feestvie renden weerden echter deze afge zanten van Bacchus. De ontstemming bij de kloppenden was algemeen en groot. Het voorwerp nu, waar Van R. zün ontstemming op afreageerde was de fiets. De leunink- jes van het oude St. Jorisbruggetje zijn niet zo hoog. Maar het water wil de zich boven het rijwiel niet sluiten. Zodoende ontdekte de politie het ve hikel, dat, op de walkant gehesen, door de afdaling danig ontwricht bleek te zijn. Van R. heeft echter een bijna nieuwe fiets terug gegeven, BRUIN1SSE, 6 april. De heer H. J. van Zyijlen, directeur van de R.T.M: heeft vanmiddag het nieuw gebouwde wachtlokaal voor de reizigers te Zijpe geopend. Het fraaie gebouw naar het ontwerp van de architekt H. de Bie uit Gorinchem is zeer doelmatig ingericht: gemakkelijke banken en dito tafeltjes maken het wachten aangenaam, ter- wül de centrale verwarming voor een behagelijke temperatuur zorgt. Het lokaal is voorts voorzien-van een buf fet, telefoon, een ruim toilet en een grote wasbak. Het gebouw is fraai ge legen met uitzicht op de aanlegplaats van de veerpont. Aan de buitenzijde werd een duidelijke stationsklok aan gebracht. Voorlopig is het gebouw opengesteld van 9.30 tot 18 uur, maar na 1 mei zal het van 's morgens tot 's' avonds open zijn; dus van de eerste tot de laatste pont. Een gelukkige omstandigheid was, dat de wagen spoedig werd opgeno men in de veilige schoot van de weg kant en langzaam in de berm wegzak te. „Ik drink nooit" zei verdachte, die inderdaad over een blanco strafregis ter beschikte, „ik heb een fout be gaan". Het werd een week gevangenis straf en een ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van twee maanden. De eis was eveneens een week, maar vier maanden ontzegging. Kantonrechter van Terneuzen naar Hilversum 's-GRAVENHAGE, 6 april. Bü Koninklijk Besluit is benoemd tot kan tonrechter te Hilversum, Mr. P. W. C. C. M. van Meerwijk, thans kanton- Ingezonden Mededeling (adv.) De speciaalzaak voor uw BRIL KAPELLE, 6 april. Vanavond is de bazar begonnen welke tot en met morgenavond gehouden wordt in de grote hal van de veiling. Deze bazar wordt georganiseerd door de CJMV Obadja en de opbrengst komt ten goe de aan het CJMV-gebouw en een ge deelte is er voor het instuifwerk van de Herv. jeugdraad. Zeer vele attrac ties heeft deze bazar, waaraan wordt meegewerkt door alle leden van de Herv. jeugdverenigingen in Kapelle. Alles is bijzonder ruim opgesteld en in totaal zijn er meer dan 20 attrac tiestands waarvan verschillende welke nog nimmer op bazars zijn geweest. w. De leden van de CJVF meisjesver- rechter te Terneuzen, tevens belast eniging hebben gisteren een hele nüd- met de waarneming van de werkzaam- dag oliebollen gebakken. Deze zullen heden van de kantonrechter te->Oost- morgen worden verkocht, eveneens burg, voor hetzelfde doel. Afscheid bij het Middelburgs garnizoen MIDDELBURG, 6 april. Op één der bovenkamers van het garnizoens bureau te Middelburg werd vanmorgen afscheid genomen van de heer A. Asscheman, magazünknecht A bij het departement van oorlog, die de dienst wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd gaat verlaten. In een bijeen komst met afgevaardigden van het militair en burgerpersoneel, waarbij ook afgevaardigden van de afd. Middelburg van de Ned. Chr. Bond van Over heidspersoneel waren uitgenodigd, werd als eerste het woord gevoerd door de Territoriaal Commandant Zuid West, die het ministerieel besluit voorlas, waarbij de heer Asscheman op de meest eervolle wijze ontslag uit 's rijks dienst werd verleend. waarvoor hij eén dikke honderd harde guldens neertelde. Tevens zal hü nu nog een boete van f 40.moeten beta len of 8 dagen het gebeuren gaan overdenken, (conform). Om de koffie Op X maart jl. bommelde en stom melde er een personenwagen door de Hulster dreven op weg naar een pot straffe koffie. Want achterin lagen twee mannelijke passagiers, laveloos in hun dronkenschap. Zij veroorzaak ten dit stumperig rijden niet. Dit deed hun kameraad, de woonwagenbewoner de 23-j. L. de V. uit Bergen op Zoom, die de wagen bestuurde maar voor de rest ook dronken was. BRUINISSE, 6 april. Met ingang van 7 april is het mosselseizoen 1955- '56 gesloten, al krijgen de handelaars tot 21 april gelegenheid hun voorra den op te ruimen. Dit seizoen werd be gonnen terwijl men wist dat de voor raad Nederlandse mosselen te klein was om de cliëntele in België en Frankrijk te bedienen. Men is toen overgegaan tot het verhandelen van Duitse en Deense mosselen, maar de prijs daarvan was hoger dan van het eigen produkt. De in februari ingeval len vorst maakte een einde aan de mosselhandel, maar vele kwekers had den toen al geen voorraad meer. Vandaar dat de meesten niet ten volle, hun contracten hebben kunnen afwerken. Subsidie voor restauratie pand op kade te Veere ■s-GRAVENHAGE, 6 april. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft een subsidie ver leend voor de restauratie van het pand „St. Sebastiaan", Kade A 65 te Veere. Dit pand heeft een trapgevelfragment uit de 18e eeuw, zandstenen hoekblik- ken en twee geprofileerde waterlijs ten. Voor het huis is een hardstenen stoepbank. Beëdiging van de opvolger, de heer J. J. Engelvaart GRIJPSKERKE, 6 april. In de vrijdagmiddag gehouden, bijzondere openbare raadsvergadering is op hartelijke wijze afscheid genomen van de heer P. K. Geschiere, die de gemeente gedurende 50 jaar diende als gemeen te-ontvanger en als zodanig per 1 april j.l. eervol ontslag werd verleend. Nadat burgemeester H. U. Bouwman zich tot de scheidende had gericht en hem de gratificatie-enveloppe met inhoud had overhandigd voor mevr. Geschiere was er een bloemstuk vond de beëdiging plaats van de nieuwe gemeente-ontvanger, de heer J. 'J. Engelvaart, ambtenaar ter secretarie van Grijpskerke. De heer Bouwman releveerde, dat de heer Geschiere drie burgemeesters en drie secretarissen heeft meegemaakt. De scheidende jubilaris deed zijn werk tot volle tevredenheid van het gemeentbestuur en later van het verificatie bureau, aldus de burgemeester. Namens het huidige gemeentebestuur bracht de heer Bouwman de heer Geschiere dank voor de trouw en de toewijding, waarmee hij al die jaren zijn taak heeft vervuld. Tot de nieuwe ontvanger zei de bur gemeester: „Vijftig jaar zal het on danks Uw jeugdige (25) leeftijd wel niet worden. De wettelijke voorschrif ten laten dit niet toe". Hij wenste de heer Engelvaart van harte geluk met zijn benoeming, vijf jaar na zijn in diensttreding als ambtenaar te Grijps- IroAo kerke. Nauwkeurigheid De heer A. Geschiere J.H.zn., wet houder, stipte de grote nauwkeurig heid van de scheidende aan, die reeds op 24-jarige leeftijd het ver trouwen van de gemeente als ont vanger begon te genieten, „De boe ken en bescheiden waren altijd in orde", zo zei de wethouder. Hij feliciteerde de heer Engelvaart met zijn benoeming. De heer J. Vlieger voerde namens alle raadsleden het woord. Hij sprak de hoop uit, dat de scheidende nog ve le jaren gespaard mag blijven; de nieuwbenoemde ontvanger kreeg van hem de raad mee een voorbeeld te nemen aan zijn voorganger, die de wetten stipt maar soepel toepaste. De gemeente-secretaris, de heer L. Jakobsen, die hierna, mede namens het gemeente-personeel het woord voerde, prees de aangename samen werking en het onderling vertrouwen, twee faktoren, die steeds aanwezig wa ren. Als volgt richtte hij zich tot de heer Engelvaart: „Ik hoop, dat U met dezelfde ijver Uw nieuwe functie mag vervullen als U dat als ambtenaar ter secretarie hebt gedaan". „Het is niet gemakkelijk dit los te laten", zo sprak de heer Geschiere in zijn dankwoord. Dat hij vijftig jaar door God in staat is gesteld deze func< tie waar te nemen, vervulde hem met innige dankbaarheid. Hij prees de pret tige samenwerking, wenste de heer Engelvaart geluk met zijn benoeming en schetste de verbeteringen, die er in de afgelopen 50 jaar tot stand kwa men. „De toekomst van de gemeente is vaag", zo vervolgde hij, „als wij alle onze dienende plaats innemen zal God ons Zijn zegen niet onthouden". Tenslotte richtte de nieuwe ontvan ger zich in een dankwoord tot het col lege van B. en W. en de raad voor het in hem gestelde vertrouwen. Ten op zichte van zijn voorganger voelde hij zich staan aan de voet van een pyra- mide, waarvan weliswaar geen 40 eeu wen (Napoleon) maar 50 jaren op hem neerzien. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. 3. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. 3. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. VLISSINGEN, 6 april. Nog deze maand zal in Zeeland worden begonnen met het rheuma-onderzoek en wel in de plaatsen Middel burg, Krabbendijke, Oud-Vossemeer en Sluis; gemeenten, welke een sterk afwijkende beroepsbevolking hebben. Een en ander werd me degedeeld op een vandaag onder leiding van burgemeester mr. N. Bolkestein van Middelburg gehouden persconferentie. De Gezond heidsorganisatie Toegepast NatuurwetenschappelijkOndërzoek ten behoeve van de Volksgezondheid is thans reeds twee jaar met dit onderzoek bezig en eind -1957 hoopt men gereed te zijn. Het is vol slagen onmogelijk iedere Nederlander in dit onderzoek te betrekken, zodat men een „doorsnee" der bevolking heeft genomen. Het onder zoek strekt zich uit over 70 gemeenten, waarvan er nu reeds veertig zijn afgewerkt. De hieronder- vallende gemeenten met een inwoner tal van minder dan 2000 worden in haar geheel geënqueteerd, terwijl voor de grotere plaatsen een op de twaalf mensen wordt onderzocht. Het is voor de gehele bevolking van het grootste belang dat een ieder spon taan zijn volledige medewerking aan dit onderzoek verleent. Sociaal zijn wjj dit zelfs als het ware verplicht, daar wij dienen te zorgen vóór onze naaste. Het doei van dit onderzoek is te speuren naar mogelijke achtergron den van rheumatische aandoeningen; daarom is dit een wetenschappelijk onderzoek. Wanneer men bijv. lijden de is aan rheuma hoeft men niet te denken, dat het team der T.N.O. be handelingen zullen voorschrijven. Wél zal de patiënt „voordeel" kunnen put ten doordat dit team moeilijke, geval len zullen bespreken met huisarts of rheumatoloog. Het gaat erom, dat men het T.N.O. alle gewenste inlichtingen van rheu- matiek verstrekt, opdat straks de bestrijding en voorkoming van rheu- matiek effectief ter hand kan wor den genomen. De inlichtingen die men nü geeft helpen straks mede om lijders aan deze pijnlijke kwaal te helpen ge nezen! In Middelburg In Middelburg zullen op 12 april a.s. aan een aantal inwoners, vragen formulieren worden toegezonden. De ze formulieren worden persoonlijk ge richt aan de betrokkenen en moeten derhalve persoonlijk worden ingevuld. Iedere twaalfde ingeschrevene in het Middelburgse bevolkingsregister (tus sen de 15—64 jaar) ontvangt deze lijst. In de week van 16 tot 21 april wor den deze formulieren aan Luis opge haald, waarna zij worden geselecteerd. Zij, die enigerlei last hebben van rheuma worden opgeroepen. Geen „proefkonijn" Een team van het N.T.O. onder lei- ding van Dr. R. de Graaff zal daartoe op 14, 15 en 16 mei zitting houden in het Medisch Centrum. Het is van het allergrootste belang, dat men aan de ontvangen oproeg gehoor geeft. Men behoeft niet bang te zijn als „proef konijn" gebruikt te worden, daar het een uiterst eenvoudig onderzoekje be treft. Hoe minimaal dit zal zijn blijkt wel uit het feit,-dat men-zich niet hoeft te ontkleden!! Het allerbelang rijkste is, dat men verschijnt en dat men alle vragen juist beantwoord! Het T.N.O. heeft inmiddels reeds 19.000 personen onderzocht, doch over de verkregen resultaten kon men nog weinig mededelen. Dat kan eerst als het landelijke onderzoek beëindigd is. Wel staat vrijwel als zeker vast, dat de vochtigheid van een woning prac tised geen invloed heeft op het ont staan van rheumatiek. Het onderzoek der Zeeuwse bevol king op rheuma zal starten in Sluis, waar het Medisch Team van het TNO Op 7, 8 en 9 mei zitting zal houden. Hierna is Middelburg aan de beurt, waarna Krabbendijke zal volgen op 30 en 31 april en 1 juni. Oud Vossemeer, waar Dr. de Graaff met zijn team zal komen op 18 en 19 juni, sluit de rij. „Persoonlijk heb ik U niet gekend", aldus kolonel van Duin, „maar mü is verzekerd, dat het zo is, dat men U als voorbeeld stelt voor al het andere magazijnpersoneel. Men heeft veel vertrouwen in U gesteld en nimmer hebt U dit beschaamd. Uw werk scheen als gedragen door het devies: altijd getrouw, altijd bereid. Wij had den er dan ook behoefte aan om U op deze dag, samen met uw vrouw en uw kinderen in ons midden te hebben en u namens de Kon. Landmacht van harte dank te zeggen voor uw ijver en uw toewijding". Gelukwensen In een vlotte speech werd daarna het woord gevoerd door de adjudant onderofficier Vos, van de magazijn dienst, die in hartelijke bewoordingen de dank van het magazijnpersoneel overbracht voor de kameraadschap, die de heer Asscheman aan collega's betoonde. Mede namens hen bood hij een ets aan in fraaie lijst. De heer R, Blauw uit Middelburg, tweede voor zitter van de afd. Middelburg van de Ned. Chr. Bond van Overheidsperso neel, was de laatste spreker. Hij me moreerde het feit, dat de heer Assche man vele jaren als bestuurslid en als voorzitter meer dan een kwarteeuw op de bres had gestaan voor de wer kers bij oorlog en marine. Namens de afdeling werd de heer Asscheman een kistje sigaren en zijn vrouw een boe ket bloemen aangeboden. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de luit. kolonel Kornet, terr. com mandant Zeeland, majoor v. d. Boom gaard, kapitein Klokkenberg, luitenant Roose en het hoofd afd. burgerperso neel van de T.B.Z.W., de heer Peeters uit Breda. MIDDELBURG, 6 april. Een 30- tal ingezetenen van het Engelse „In stitution of Civil Engineers" zal op donderdag 26 april een studiebezoek brengen aan Walcheren. Zij verzoch ten daartoe de medewerking van rijks waterstaat. De Engelse ingenieurs zul len een rondrit over het eiland maken en werken te Veere, Westkapelle en aan de Nolledijk bezichtigen. Ook wordt een bezoek aan de Vlissingse haven gebracht. Het gemeentebestuur van de Scheldestad zal het gezelschap om 12 uur officieel ten stadhuize ont vangen. NISSE, 6 april Tijdens de jongste vergadering van de raad is de uitbrei ding van de straatverlichting onderwerp van bespreking geweest. Het ligt in de bedoeling op het Dorpsplein lichtpunten te plaatsen van H.P.L. SO w lampen met zes meter hoge masten. Op het dorpsplein waarvan* één lamp de gehele nacht zal branden. Eventueel kunnen daar dan auto's geplaatst worden, waardoor tege lijk het bezwaar wordt weggenomen, dat de auto's de bomen beschadigen. De A.N. W.B. had tegen deze beschadiging reeds een bezwaar ingediend. Op de andere wegen zullen enige lantaarns bijgeplaatst worden. Het voorstel om aan het gemeente- personeel een vakantieuitkering van 2 pet. van de jaarwedde plus kindertoe lage en daarbij voor het jaar 1950 een gratificatie te verlenen, gelijk aan het bedrag der vakantieuitkering, een uit kering ineens over het jaar 1955 tot een bedrag van 3 pet. en het vakantiever lof te brengen van 14 op 15 dagen, werd aangenomen. Ook de voorstellen tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling school- artsendienst op Walcheren, Noord- en Z. Beveland, tot vaststelling van een ge meenschappelijke regeling voor de keu ringsdienst van Vee en Vlees, kring Goes en tot vastelling van een verordening op de keuring van waren in de gemeente, werden aangenomen. Medioburgum te Middelburg organi seert op 10 mei (Hemelvaartsdag) wandeltochten over parcoursen van 10, 15 en 25 km. Het Tweede Kamerlid, de heer H. van Eijsden te Axels AXEL, 6 april. In de vanavond onder leiding van de heer F. de Koeyer gehouden vergadering van de statencentrale Hulst van de Anti-Re volutionaire Partij heeft het Tweede Kamerlid, de heer H. van Eijsden, een hoogst interessante toespraak gehou den over „De economische politiek in deze tijd". Spreker gaf allereerst een overzicht van het structuur-probleem van da Nederlandse huishouding. „Wij hebben te letten op de toename van onze be volking", in vergelijking tot omliggen de landen. De beroepsbevolking neemt elk jaar met ongeveer 40.000 mensen toe, die aan arbeid moeten worden geholpen, terwijl jaarlijks voorts on geveer 50.000 mensen overbodig zijn door rationalisatie. De Nederlandse re gering tracht werkgelegenheid te ver ruimen door uitbreiding en investering ten opzichte van de industrie. Met be trekking tot deze 90.000 mensen, een aantal, dat over 10 jaar 1.000.000 zal bedragen, dient een politiek van be vordering der werkgelegenheid op lan ge termijn te worden gevoerd". Over de hoogconjunctuur merkte spr. op, dat daarin de verleiding ligt om ons op te sluiten voor minder goe- d tijden. Met betrekking tot de loon- en prijspolitiek spoorde spreker aan op een goede samenwerking tussen werkgevers- en werknemersorganisa ties. Tenslotte belichtte spr. de emigra tie. „De regering dient van voorlich ting", aldus spr., „maar dringt geens zins aan op emigratie. De geestelijke vrijheid van de mens mag in deze niet worden aangetast. Een interessante discussie volgde na deze uiteenzetting. ARTSBNDIENST De praktijk van de artsen is zondag alt volgt geregeld: Middelburg; W. Reyerse, Seisweg 29, tel. 3456. Vlissingen; M. J. A. Bil, Singel 74, tel. 619. Goes: Van der Feen, Öostsingel 118, tel. 2391. Borssele, Driewegen, 's-Heerenhoek, Lewedorp en Nieuwdorp: J. J. Gelderblom, Nieuw- dorp, tel. K 1196-327 voor dr Kievit, A. Folmer, Driewegen, tel. K 1195-275 voor dr. Luyckx. Kapelle-Biezelinge, Kloetin- ge en Wemeldinge: A. J. Eckhardt, We- meldinge, tel. K 1192-352. Kapelle-Bieze linge: dr. ter Haar, tel. K 1102-500. Hans- weert, Krabbendyke, Kruiningen en Ril land: J. A. Kamps, Rilland, tel. K 1135- 343. Hoedekenskerke en Kwadendammei A. P. Kole, telef. K 1193-262. Heinkens- zand, 's-H. Arendskerke en Wolf aartsdijk: A. J. Zonnevijlle, 's-Heer Arendskerke, tel. K 1106-202. Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: M. Huygens, Westkapelle, tel. K 1187-234. Oostkapelle, Serooskerke en Veere: P. J. Bom, Oostkapelle, telef. K 1188-276. Tholen, Poortvliet, Oud-Vos semeer, Nieuw-Vosmeer en St. Philips- land: L. D. A. Looysen te Tholen, telef. 49 en R. C. Renes te Oud-Vossemeer, tel. 19. APOTHEKEN In de week van 7 tot 14 april zijn de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend: Middelburg: Van der Harst. Vlissingen: Van de Sande, Badhuisstraat. Goes: Nu- nans. Zondagsdienst dierenartsen. Van zaterdagmiddag tot maandagmor gen wordt de praktijk van de dierenart sen in Zuid-Beveland waargenomen door J. Klaassen te Heinkenszand, tel. K 1106- 288 en G. Boneschanser te Kruiningen. tel. K 1130-233. SCHERPEN ISSE~ SCHERPENISSE Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Dirk Bolier, 27 j. en Johanna S. de Bruijn, 25 J. Overleden: H. Slager, 75 j., e.v. C. HL Scherpenisse. IUUU «I „Wat staat u mij aan te gapen? Hebt u nog nooit een auto van plastiek gezien?"

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2