Grote Frans-Duitse geschillen over Moezel-kanalisatie Raming der kosten loopt enorm uiteen Truman wil meer steun aan het buitenland Chr. zangverenigingen hebben groot tekort aan jonge leden Deskundigen konden elkaar niei vinden Treileractie in IJmuiden definitief geëindigd Kritiek op regering Eisenhower Zuiveringsacties in Zuid-Celebes Drie gewonden bij brand in woonwagen Aartsbisschop wilde Halenkof niet zien Woonhuis brandde uit te IJsselstein Ds. Mr» E. D. G. v. d. Horst overleden Nieuwe lagere school te Borssele IIIIAIIA Elektrotechnische groothandel te „gesloten" toengt oni Griep? Woensdag 4 april 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 HAMBURG, 3 april (DPA). De onderhandelingen tussen Franse en Duitse deskundigen over de kanalisatie van de Moezel hebben niet kunnen leiden tot het opstellen van een gezamenlijk memoran dum. De commissie van deskundigen heeft de overzichten der vier ondercommissies met de zeer uiteenlopende standpunten aan de regeringen overhandigd. De Fransen ramen de aanlegkosten op 527.69 miljoen mark, de Duitsers op 732.57 miljoen mark. Beide be dragen vormen de kosten voor de stuwdammen en het elektrisch deel der kanalisatie. Duitse deskundigen nemen aan, dat voor havens en nieuwe schepen nog minstens 100 miljoen mark nodig zullen zijn, zodat de totale kosten van het project zouden moeten worden ge raamd op 800 tot 900 miljoen mark. De Fransen ramen vanaf het inge- bruiknemen van het kanaal de jaar lijkse uitgaven op 21.78 miljoen mark, de Duitsers op 57.10 mark. De Fransen willen het kanaal en de krachtcentra les door een enkele maatschappij laten bouwen en dan de stroom tegen 8.5 pf Eer kwu laten verkopen, maar de uitsers willen het kanaal door een speciale maatschappij en de kracht centrales door de Rheinische Westfae- lische Elektrizitats Werk laten bouwen, welke laatste een overeenkomst met de Bondsregering heeft lopen. De Duitsers zijn van mening, dat de R.W.E. voor 'n bedrag van 59 miljoen mark aan de eigenlijke kanaalaanleg moet deelne men en in ruil hiervoor gedurende 99 jaar de op te wekken elektriciteit zal mogen gebruiken. De Duitsers zijn verder van oor deel, dat de scheepvaart de kosten van een waterweg moet dragen en bovendien, dat het verkeer wanneer het de kosten van de zeer kostbare Moezelkanalisatie moet dragen, van deze waterweg in het geheel geen ge bruik zal maken. De Fransen stellen daartegenover, dat de aanleg en het onderhoud van vate-wege». een staetsaangelegenhfa >s. Zeer moeilijk bleek het opstellen van een vrachtkostenvergelijking. De Duit sers zeggen, dat het scheepsvrachtver- keer op de Moezel oneconomisch is. Zelfs uitgaande van jaarlijkse kosten van 35 miljoen mark komt de Duitse delegatie in haar vergelijking van spoorweg- en scheepsvrachten tot on gunstige resultaten voor de scheep vaart, daar de kanaalrechten tot 8.75 mark per ton zouden moeten bedragen. Op grond van de Franse berekeningen kan een vrachtbesparing tot 100 pet. en meer worden verkregen, zodat voor de Ijzer- en staalbedrijven van Lotharin gen een jaarlijkse vrachtbesparing van 59.77 miljoen mark wordt berekend, terwijl de Duitse spoorwegen hierbij naar Duitse mening een verlies aan ontvangsten zouden moeten lijden van ongeveer 90 miljoen mark per jaar. De Fransen zien deze waterverbin ding als een aangelegenheid van de staat binnen de Europese integratie, maar de Duitsers menen, dat gesubsi dieerde vrachten in strijd zijn met het verdrag van de Europese gemeenschap voor kolen en staal. LOTHARINGEN. De Franse deskundigen hebben ver klaard, dat hierdoor Lotharingen over vrije en economisch lonende verbin dingswegen naar de grote industriege bieden en de Noordzee zal kunnen be schikken. Wanneer de Moezel gekanali seerd wordt, zal de industriële ontwik keling van Lotharingen op dezelfde voorwaarden als die van het Rijnbek ken geschieden. Tot gemeenschappe lijk voordeel der deelnemende landen zou dan een specialisatie der produktie tot stand kunnen komen. Wanneer ech ter het Moezelkanaal niet wordt ge bouwd en de hoge transportkosten voor de industrie van Lotharingen blijven bestaan en indien op deze wijze de levensstandaard van een groeiende be volking zou worden bedreigd, zou de Franse industrie niet kunnen afzien van de door de bevolkingstoename noodzakelijk geworden expansie. Voorts zou het dan volgens de Fransen gerechtvaardigd zijn van de Franse regering alle noodzakelijk wordende beschermingsmaatregelen te eisen. Door de Duitse deskundigen werd verklaard, dat volgens de grondbe ginselen der Duitse verkeers-politiek een nieuwe waterweg als regel slechts dan kan worden aangelegd, wanneer de kosten kunnen worden opgebracht door scheepvaartrechten. Vanuit dit gezichtspunt werden de in West-Duitsland momenteel in uit voering zijnde kanaalwerken onder zocht en goedgekeurd. Uitgegaan wordt van kanalisatie over een lengte van 270 kilometer tus sen Koblenz en Diedenhofen voor schepen met een draagvermogen van 1350 tot 1500 ton, met een vaarwater diepte gedurende het gehele jaar van 2.5 meter en een breedte van het vaar water van 40 meter. Op het traject KoblenzTrier zijn buiten de bestaan de stuwdam Koblenz nog 9 stuwdam men voorzien. Bij iedere stuwdam zou een krachtcentrale worden gebouwd. Op het traject TrierDiedenhofen zijn 4 stuwdammen met 'n nieuwe kracht centrale geprojecteerd. De breedte der sluizen zal 12 en de lengte ongeveer 165 meter bedragen. Onder normale omstandigheden zou de bouw ongeveer 10 jaar duren. De Fransen wensen ingebruikneming van het gehele kanaal in 1963 en derhalve een bouwtijd van slechts 7 jaar. IJMUIDEN, 3 april. Aan de trei- lerstaking, die begin januari IJmuidens vloot lamlegde, is thans een definitief einde gekomen. De schepen gaan alle weer naar zee op de z.g. Krijger-voor- waarden. Dit zijn dus de voorwaarden, waarbij de vaste gage blijft gehand haafd. Communisten gevaarlijker dan ooit NEW YORK, 3 april (Reuter). Ex-president Truman heeft dins dagavond op het jaarlijks diner van de overzeese persclub ge vraagd om een stoutmoedig nieuw program voor economische hulp aan het buitenland teneinde het hoofd te bieden aan de economi sche en politieke penetratie van de Sowjets in het buitenland. Naar het inzicht van Truman is de communistische strategie thans gevaar lijker dan op welk tijdstip ook na het eind van de oorlog. Truman beschul digde de regering van Eisenhower er van, dat zij het Amerikaanse volk ten onrechte een optimistisch beeld van de positie van de V.S. in de „koude oor log" geeft. Daarom betwijfelde de oud-president, of het Congres wel be reid zal zijn het verhoogde bedrag voor hulp aan het buitenland toe te wijzen. „Het is de regering haar eigen fout, omdat zij niet openhartig tegenover 't volk is geweest", aldus de ex-presi- dent. Truman bepleitte overigens een vergroting van de steun aan het bui tenland om de volkeren van Noord- Afrika tot Indonesië te helpen bij DJAKARTA, 3 april (ANP) Het idkwartier van de Indonesische land- .iijdkrachten in Makassar heeft bekend gemaakt, dat de vorige maand 449 terro risten zijn gedood bij zuiveringsacties op grote schaal in Zuid-Celebes. Bij militaire acties in het westelijke deel werden 386 bendeleden gedood. In samenwerking met 200 inwoners van het dorp Potongka bij Bone in het ooste lijke deel slaagde een militaire patrouil le erin 60 opstandelingen te doden, die behoorden tot een bende, welke verant woordelijk is voor het in brand steken van 1500 huizen in februari. De politie in Makassar heeft twee per sonen aangehouden, die van plan waren in de stad brand te stichten. Enkele vrou wen worden verdacht van medeplichtig held. ROTTERDAM, 3 april. Drie per- £onen werden gewond bij een brand i een woonwagen op een terrein aan de Uiterdijk te Pernis, n.l. de eigena resse, de 59-jarige A. Kregel, haar schoonzoon Giele, die bij haar inwoont en diens dochtertje Petronella. Zij moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. De vrouw, die geen reukvermogen heeft, had een emmer uit een schuur tje gehaald, waarin zich, zo meende zij, water bevond. Zij zette de emmer Op de kachel om in het water eieren te koken. Er zat evenwel petroleum ln en op een gegeven ogenblik vloog de vloeistof in brand, terwijl de vrouw Sn het kindje in de wagen waren. Op aar hulpgeroep rende de vader, die buiten was, de wagen binnen en Slaagde er in het kind naar buiten te brengen. Beiden liepen echter brand wonden op, evenals de vrouw, die trachtte het vuur te doven. Omwonen den blusten daarop de vlammen met emmers water. CANTERBURY, 3 april. (Reuter). - Malenkof heeft zondag de kathedraal van Canterbury bezocht tijdens de avonddienst, die werd geleid door aartsbisschop Dr. Fisher. Toen Malen kof, o.m. vergezeld door de „rode de ken van Canterbury", Dr. Johnson, de kathedraal binnenkwam, dromden de mensen om hem samen. Opgewonden vrouwen sloegen hem op de schouder, mannen klommen op de banken om de Rus te fotograferen en van alle kanten bestormde men hem met verzoeken om handtekeningen. Toen Dr Fisher, na de dienst, de kathedraal verliet, liep hy rakelings langs de Russische bezoekers. Dr. Johnson maakte glimlachend een gebaar, alsof hij de Russen aan Dr. Fisher wilde voorstellen, doch de aarts bisschop liep onbewogen door. Dr. Johnson bood zijn gasten thee aan in zijn ambtswoning. Tientallen nieuwsgierigen verdrongen zich op de bloemperken voor de ramen in de hoop een glimp van de Russen op te vangen, hun economische ontwikkeling als vrije en onafhankelijke naties. „Als wij hen niet helpen, dan zullen de Russen het doen", zo meende hij, „maar wij moeten het deze volkeren duidelijk maken, dat wij hun vrij heid niet willen beperken door ver plichtingen van welke aard dan ook". IJSSELSTEIN, 3 april. Door tot nu toe onbekende oorzaak is vannacht brand uitgebroken in een woonhuis aan de IJsselstraat te IJsselstein (U.). De woning brandde geheel uit, van de inboedel kon niets worden gered. De bewoners, man, vrouw en een kind, hadden de Paasdagen doorgebracht bij familie te Rotterdam. Tweede Paasdag was de man 's avonds weer thuis ge komen en naar bed gegaan. Omstreeks half twee werd hij wakker door het geknetter van vlammen. Op dat mo ment had de brand reeds zo'n omvang bereikt, dat hy moest vluchten zonder de gelegenheid te hebben iets mee te nemen. De brandweer stond voor een hopeloze taak en moest zich beperken tot het nathouden van de naastliggen de gebouwen. Deze konden worden be houden. Centrale Chr. Hist. Vrouwen groepen UTRECHT, 3 april De algemene ver gadering van de Centrale Christelijk Historische Vrouwengroepen zal gehou den worden op dinsdag 24 april in het Geref. Zendingscentrum te Baam. Het af tredende bestuurslid, mevr. B. M. Nfj- hoff-van 't Hoff te Emmen, is herkies baar. Centraal staat op deze bijeenkomst de bezinning op een eventuele reorgani satie der Centrale. De volgende dag is voor de jaarlijkse conferentie, 's Morgens spreekt daar de heer H. W. Tilanus, voorzitter CHU, over „Perspectieven voor de komende verkie zingen". Mevr. mr. C. F. Baronesse Mac- kay-Katz, oprichtster van de Centrale en oud-lid der Tweede Kamer, spreekt des avonds over; „Hoe wekken wij de belang stelling der vrouw voor de komende ver kiezingen?" 's-GRAVENHAGE, 3 april. In de ouderdom van 78 jaar is te Leusden overleden Ds. Mr. E. D. G. v. d. Horst, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk. Hij aanvaardde in 1901 het pre dikambt te Nieuwpoort, vanwaar hij naar Benthuizen vertrok. Hier ver kreeg hij eervol emeritaat om studie redenen. Hy studeerde rechten en ves tigde zich als advocaat en procureur te Soest. Aangezien het predikambt hem toch meer aantrok, stelde hij zich op nieuw beroepbaar en werd predikant te Terheyde. Hij diende de gemeenten van Hoek van Holland en Genderen en ging opnieuw met emeritaat. Na en kele jaren volgde opnieuw zijn beroep baarstelling en Ds. v. d. Horst werd predikant te Heinenoord. Vandaar ging hij naar Oud-Gastel om in 1951 defini tief met emeritaat te gaan. htoto i'C'U'C'fo Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumver. 70 jaar (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG, 3 april. In zijn geboortestad Den Haag heeft de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen maandag en vandaag zijn 70-jarig jubileum gevierd. Op tweede Paasdag werd na de feestelijke ontvangst in de Haagse Dierentuin een liturgische zangdienst gehouden in de Grote Kerk. Liturg was de voorzitter van de Bond, ds. B. Timmer. De massale koorzang en het koperorkest stonden onder leiding van Meindert Boekei. Het hoogte punt van deze dag was wel het jubileum-concert in de Kurhauszaal te Sche- veningen. Hieraan werd medewerking verleend door drie Haagse koren. Solisten waren Corry Bijster, Roos Boelsma, Han Le Févre en Herman Scheij. Op het programma stonden o.a. gedeelten uit Ein Deutsches Requiem van Joh. Brahms. Tijdens de jaarvergadering sprak ds. Timmer over de zegen die op het werk van de Bond heeft gerust het aantal aangesloten koren steeg sinds de op richting van 7 tot 850, met ongeveer 34.000 leden. De toekomst ziet er voor het zan gersleven echter niet al te rooskleu rig uit. Er is nl. een tekort aan jon geren en de gemiddelde leeftijd van de koorleden ligt vrij hoog. OP DE SCHOLEN Ds. Timmer sprak dan ook de wens uit, dat de Federatie van zangersbon den bij de regering zal aandringen op intensiever en uitgebreider muziekon derwijs op lagere en middelbare scho len. In eigen kring moet de oprichting van kinder- en jeugdkoren gestimu leerd worden. Ook de muziekvoorziening gaat zor gen geven. Te weinig geschikte compo nisten verlenen medewerking en wat wordt gepresteerd, kan vaak de toets der kritiek niet doorstaan. De vorming van goede dirigenten is nog steeds noodzakelijk en ds. Tim mer wees dan ook o phet belang van uitbreiding der dirigentencursussen en het instellen van herhalingscursussen. De bondssecretaris, de heer H. v. d. BORSSELE, 3 april. Al heeft het veel woorden gekost, Borssele krijgt een nieuwe openbare lagere school. Dit deelde burgemeester Dominicus mede, tijdens de vorige week gehouden raadsvergadering. De school zal verrij zen achter de woning van mej. Op 't Hof aan de Noordsingel. Met haar een overeenkomst gesloten voor een perceel grond, waarop de school ge bouwd zal worden. De raadsleden spraken hun erkente lijkheid uit jegens de heer Van der Ende, die een gezin, waarmee de ge meente in moeilijkheden zat, onderdak verschafte. Een schrijven van de P.Z.E.M. inzake de elektrificatie van de Molenweg-Zee dijkhaven hield in, dat vanwege de hoge kosten nog een afwachtende hou ding aangenomen dient te worden. De besturen van de zangverenigingen „Tot Oefening en Ontspanning" en „Soli Deo Gloria" hadden verzocht om de subsidie van f40 per jaar per vereni ging te brengen op f 100. Aangezien bij het nazien der bescheiden van de ver enigingen bleek, dat de financiën er goed staan werd besloten de verzoe ken aan te houden tot de begroting voor 1957 aan de orde komt. Verschil lende open percelen zijn door de ge meente in het bouwplan opgenomen Enkelen willen gaan bouwen, maar kunnen met de eigenaren van de per celen niet tot overeenstemming komen, Er zullen niet veel mensen zijn, die het zouden wagen minister Malenkof een pistool in de maag te drukken. De 6- en 7-jarigeDavid en Peter Gold- ner uit Brighton deden het echter wel en het resultaat was een breed lachend slachtoffer. Wat er echter de eerste seconden door het hoofd van Malenkof ging weten we niet we zouden het trouwens toch niet hebben kunnen vertalen. Twee Britse legerofficieren zijn te Nicosia voor een krijgsraad verschenen naar aanleiding van beschuldigingen, dat z(j in januari een gevangen Griek se cyprioot zouden hebben mishandeld. Da mannen zeiden onschuldig te zijn, Ingezonden Mededeling (Adv.) Friese beschuit tlchi verleerbaar, hoogsI smakelijk Een verhaal uit de tijd van Stadh. Koning Willem III 71) LAM i f n_! LU lüwnom ,En wat hebt gij geantwoord?" „Ik weet nauwelijks, wat ik gedaan heb, mijnheer. Maar ik ben bang, dat ik gelogen heb, gelogen ter wille van Willem. Ik heb haar gezegd, dat ik niets van u afwist". „En geloofde zij u?" „Ik weet het niet, mijnheer. Zij zag mij zo vreemd aan en toen zei ze, dat ik zo goed en waarheidlievend was, dat nieman mij kon wantrouwen. Wat bedoelde zij daarmee, mijnheer?" „Hebt gü nog iets omtrent Lady Maria kunnen te weten komen?" .Neen, mijnheer! Hoe zou het ook mógelijk zijn. Zij is een voorname dame en heeft haar aparte vertrek ken te Holdsworthy. Maar toch kan ik mij niet begrijpen, waarom zü hier vertoeft. Want waarom zou zulk een voorname dame op mijn vaders hoeve blijven. Zij vertoeft er weliswaar voor haar gezondheid en omdat zij gehecht Is aan het huis, waarin haar grootva der heeft gewoond, maar toch begrijp ik het niet." „Wat niet?" „Dat zij begon te beven en bleek werd, toen ik haar mededeelde dat die vreselijke Jeffreys naar Somersetshire zou komen. Ook zag ik haar gisteren praten met één der officieren." „En denkt gij, dat zij uw gangen bespied?" „Zeker weet ik het niet, maar ik vrees het. Nog gisterenavond verzocht zij mij, met haar in dezelfde kamer te slapen en toen ik weigerde, be spiedde zij my, zoals een kat een muis. Toen hield ze mij nog lang aan de praat en dat is ook de reden dat ik vanmorgen zo laat ben," „Gij weet dus zeker, dat zij je van morgen niet heeft zien heengaan?" „Ja, want ik ben door de dienstbo denkamer en de boomgaard geslopen, maar ik ben bang voor wat zij zal zeggen, als ik terugkom. En ik durf vader niet vragen om mij te helpen. Hij houdt niet van Willem en wil dat ik met Thomas Dawe ga trouwen. Hy heeft 'n veel groter boerderij dan Wil- lems vader en Is volgens vader een veel betere partij. Maar ik kan niet met hem trouwen. Hoe zou het mo gelijk zijn, terwijl ik Willem liefheb? Weet gij een middel, mijnheer? Ik ben sterk en niet bang om iets te doen ten einde Willem te redden." Trelawney zag de blikken der jon gelieden op zich gevestigd en hij had medelijden met hen. Willem Ridge- way was om des geloofs wille onder drukt en geloofde stellig dat hij, door voor Monmouth te strijden, de zaak Gods diende. Het meisje daar entegen scheen zich niet zozeer om de godsdienst te bekommeren, als wel om de man die zij liefhad. Het was gemakkelijk te zien, hoe hy haar ko ning was, en zy alles zou willen dul den om zynentwil. Zy had getoond, dat zy dapper was, een eenvoudig boerenmeisje met een sterk geloof. Zij was slimmer dan hy eerst ge dacht had. Hoe vaker hy haar ont moette, hoe meer hy tot de overtui ging kwam, dat zy niet alleen aan zichzelf dacht, maar ook aan Wil lem. „Hebt gy my alles verteld?" vroeg Trelawney. Het meisje aarzelde een ogenblik en ging toen voort: „Myn vader is koningsgezind en haat de Dissen- ters". „Wat wilt gy daarmee zeggen?" „Dit. Ik hoorde hem tot lady Ma ria zeggen: „Als gy myn dochter in het oog houdt, zult gy spoedig we ten, waar die schurk Willem Ridge- way zich bevindt!" „Hebt gy wel eens met lady Maria over de oorlog gesproken?" „Ja, zy is zeer verbitterd op hen, die zy rebellen noemt. Zy zegt, dat zy allen verdienen opgehangen te worden." Benedictus Trelawney werd verbit terd. Hy gevoelde, dat het Maria Jef freys was en hy geloofde nu alles, wat hy omtrent haar valsheid en wreedheid gehoord had. Zij geleek op haar vader en verheugde zich, even als hy, in het lyden van anderen. En toch had hy haar lief. Zelfs op dit ogenblik dacht hij aan de heldere ogen, zoals hij deze gezien had op de avond, toen zy hem geholpen had om de handlangers van Jeffreys te ont vluchten. Zy had hem zyn zwaard terug bezorgd. Maar toch was zij vals en wreed. Zy was een spion en be roemde zich op haar verachtelijk werk. „Er is nog iets, waar Ik bang voor ben", vervolgde het meisje sidderend. „Wat?" „Ik heb gehoord, dat zij de lieden pijnigden. Nog gisteren vertelde men my, dat de soldaten des konings Anna Davis op de pynbank hebben gelegd, omdat zy weigerde te zeggen waar haar broer was." Willem Ridgeway brulde als een gewond dier. Laten wy onszelf aanmelden ka pitein", zei hy. „Dat kunnen wy niet verdragen". Munnik, deelde mee dat de naam van het blad „De Lofstem" zal worden ver anderd in „Christelijk Zangersblad". UITBREIDING Het aantal b yde bond aangesloten mannenkoren bedraagt op het ogenblik 2100. Tydens de vergaderingen werd be sloten de volgende jaarvergadering in Arnhem te houden. RECEPTIE Te midden van ontelbare bloemen nam het bestuur van de jubilerend# Bond 's middags vele gelukwensen in ontvangst. Zij werden ook persoonlijk gefeliciteerd door twee bestuursleden van de Duitse Chr. Zangersbond, waar mee de Nederlandse Bond nauwe con tacten onderhoudt. Voorts werd de re ceptie o.a. bezocht door de heer H. W. Tilanus, voorzitter van de C.H.-Kamer- fractie. s 's-GRAVENHAGE, 3 april De rege ring heeft advies gevraagd aan de com missie-bedrijfsregelingen over de vraag of er aanleiding bestaat op te treden te gen bedrijfsregelingen van fabrikanten, agenten van fabrikanten en importeurs, op het gebied van de handel in licht elek trotechnisch installatiemateriaal enerzijds en grossiers anderzyds. Tot de onderte kening van de contracten, die op dit ge bied bestaan, moet men zijn toegelaten om te kunnen deelnemen aan de handel in artikelen, waarop zij betrekking heb ben. De adviesaanvrage betreft in het by- zonder het z.g. agenten-grossiers-con tract en het schakelaarscontract. Er wordt o.m. aandacht gevraagd voor het door de ze contracten tot stand gebrachte exclu sief economisch verkeer en de bepalin gen inzake toelating daartoe. Voor wat 't schakelaarscontract betreft heeft de aan vrage mede betrekking op de prijsrege ling. <öte Radio- DONDERDAG 5 APRIL 1956 HILVERSUM I (402 m.) KRO: 7.09 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Een heitje voor een karweitje. 8.20 Gram, 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Watent 9.4# Gram. NCRV: 10.00 Gewijde muz. 10.3f Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Pianospel. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Wij van het land. 12.40 Gram. 12.55 Zon- newyzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.29 Altsaxofoon en piano. 13.45 Gram. NCRV; 14.00 Amus. muz. 14.35 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Zigeunermuz. 15.35 Gram, 16.00 Uit de Bijbel. 16.30 Viool en piano, 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17 49 Beursber.; 17.45 Omroepork. en solisk 18.30 Fries progr. 18.45, Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Pe riodieken parade. 22.10 Orgelconcert. 22.33 Gram. 22.40 Schaken. 22.45 Avondoverd. Gram. HILVERSUBUl (298 m.) AVRO: 7.09 Nws. en gymn. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws, 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voorde kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Omr. ork. 12.00 Orgel en zang. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.35 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.15 De noodrem, hoorsp. 14.50 Pianorecital. 15.20 Voor de zieken. 16.00 Van vier tot vyf. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld. De wereldgezondheidsdag. Leden van de malariacommissie voeren 'n radiogesprek o.l.v. prof. dr. N. H. Swel- lengrebel, adviseur van het instituut voor tropische hygiëne te Amsterdam. Spre kers: prof. J. W. Wolf, directeur van het instituut voor tropische hygiëne te Am sterdam. Dr. A. N. P. de Groot, inspec teur voor de volksgezondheid in Noord- Holland en Utrecht. H. Kraan, consulent voor de malariabestrijding. 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Lichte muz. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. en soliste. 21.05. De vrouw die vluchtte, hoorsp. 21.50 Gevar. progr. voor de mil. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Act. of gram. 23.2524.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 12.00 Omr. ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Eng. les. 14.15 Gram. 15.00 Kamermuz. 16.40 Kinderkoor. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de Kin deren. 18.15 Vlaamse liederen. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.30 Rep. 19.40 Gram. 20.10 Moderne tyden. 20.40 Verz. Gram. 19.50 Vrije politieke tribune. 20.00 progr. 21.20 Muz. caus. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Muz. caus. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nws. Ingezonden Mededeling (Adv knapt U op p in een ommezien. 0*/Cj|

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3