EILAND THOLEN GAAT MEER INDUSTRIE AANTREKKEN Chefarine 4 Diploma's aan Middelburgse Avondnijverheidsschool uitgereikt „Boelhouwer" wordt in Kruiningen officieel ingeschreven Bodemonderzoekers vonden schoen uit tiende eeuw Omschakeling zal niet zonder moeilijkheden verlopen Muziekfestival te Scherpenisse Begin Mei gaat badhuis te Baarland open Alleen voor vrouwelijke arbeidskrachten 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! Zeven jarig knaapje onder groentewagen Afscheid hoofdkeuriK.. sier v. d. Zee Bevorderingen chr. lagere land bouwschool, 's-H. Arendskerke Lijkwagen wordt verkocht Lichamelijke opvoeding op Belgische scholen is bepaald onvoldoende HELPT „BARTIMEUS" Houtwormbestrijding met BLEYS B.O.B.-4 P.Z.E.M.-jubilaris kreeg onderscheiding EET SMAKELIJK In de „Vliedberg" onder Hoogelande op Walcheren Uitslagen van solisten-concours te Kapelie Woensdag 4 april 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 THOLEN, 3 april. Het gaat op het eiland Tholen de laatste jaren wel eens een problemengebied genoemd vanwege de struc turele werkloosheid, een gevolg van de omstandigheid, dat er in de landbouw zeer onvoldoende werk is te vinden voor alle Tholenaars de goede kant op wat betreft de aantrekking van industrieën. Geen grote ondernemingen zullen zich hier vestigen. Dat zou waarschijn lijk voor Tholen ook niet te verkiezen zijn, omdat men het hier in de eerste plaats hebben moet van de kleinere en middelgrote onder nemingen, waarin velen, die nu verplicht zijn buiten het eiland te gaan werken, een bestaan kunnen vinden. Ingezonden Mededeling (adv.) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en.doen wonderenI Chelaiine „4" bestrijdt Uw klachten met 4 middelen tegelijk. Deze gecombineer de werking brengt baat, vaak ook dan wanneer andere middelen falen I m u T«g«n pijnen «n grlep.Gaichlkt voor de gtvoeligtU maag, want dlewordt baichtrmd door hat bestanddeel Chefaroa BRUINISSE, 3 aprilIn de Bea- trixstraat is door nog niet opgehelder de oorzaak de zevenjarige Leen de Kok onder de auto van de groenteboer Bol le terechtgekomen. Nadat de heer B. 'n klant had bediend, reed hij zijn wa gen achteruit, maar stopte ijlings op het geschreeuw van de jongen, die door een van de achterwielen was geraakt, waardoor hü een diepe hoofdwonde opliep. Dokter Quist, die eerste hulp verleende, liet het jongetje overbren gen naar het ziekenhuis te Noordgou- we. GOES, 3 april. In verband met zijn afscheid is de heer E. van der Zee vorige week in intieme kring toegesproken door de directeur, die de scheidende functionaris (hij was hoofdkeurmeester van de Keurings dienst van Waren) prees als een con sciëtieus, enthousiast en kundig amb tenaar, die aan de opbouw van deze dienst mede zijn beste krachten heeft gegeven. Wethouder Van Melle dankte de heer Van der Zee namens het ge meentebestuur voor de goede diensten aan de gemeente bewezen. Tevens maakte deze spreker zich tot tolk van het bedrijfsleven. Vervolgens brachten de Inspecteurs van de Volksgezondheid te Den Haag resp. Breda de toewijding onder woor den, waarmede Van der Zee zijn werk steeds verrichtte. De vice-presi dent van de Rechtbank te Middel burg sprak zjjn waardering uit over de betrouwbaarheid en de juistheid van het getuigenis van deze scheiden de keurmeester. Voor de meer persoonlijke noot zorgden tenslotte de oud-directeur Dr Post, de tegenwoordige directeur van de Keuringsdienst Groningen en en kele collega's. Dat de heer Van der Zee deze af- scheidsmiddag en het aangeboden ge schenk zeer waardeerde, bracht hij in zijn dankwoord tot uiting. •s-H. ARENDSKERKE, 3 april De volgende leerlingen van de chr. lagere landbouwschool zijn bevorderd: Van klas I naar II: J. de Bruin, J. Eg gebeen, J. G. Geschiere, B. de Jager, J. de Kok, Joh. Moerdijk; M. Mulder, M. Meulenberg; J. Maat, M. Nieuwenhuyze, C. Nijsse, Joh. van Oeveren, A. Sandee, J. Rooze, J. Traas, B. Wattel. Van II naar III: H. Blaauw, J. Egge- been, I. C. Goeman, A. J. op 't Hof, P. A. de Jonge, P. A. Katsman, M. Klaassen, W. J. J. de Kok, D. Louwerse, J. Min- naard, C. Polderman, S. Sandee, L. San dee, P. C. van Schaik, J. A. Schrijver, P. J. Verburg, A. de Vos, M. J. Meulbroek. Van III naar IV: M. A. Karelse, J. Kloos terman, J. Koeman, P. L. Kunder, J. P. Markusse, J. M. Meulenberg, H. Moer dijk, J. de Wild. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J: Huijssen, Terneuzen. Ds. 3. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen, J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. Velen gingen in de afgelopen win ter naar Bergen op Zoom (kachel- fabriek), naar Oudenbosch (blik- fabriek), naar Roosendaal (Enka) en zelfs naar de Rotterdamse haven, waar vandaan een flink weekloon werd thuisgebracht. Maar ondanks dat waren er toch heel wat bezwaren, n.l. de lange afstanden en het onge wone werk, waarmee men niet direct overweg kon. Verreweg het beste is dus industrievestiging op het eiland zelf. Momenteel heeft de stad Tholen wat deze industrievestiging aangaat het meest de wind in de zeilen. De gemeenteraad heeft binnen een paar weken reeds tweemaal een krediet verleend voor het in orde brengen van een gebouw voor een industrie. De KVW-fabrieken uit Roosendaal zullen in het z.g. zuiverhuis van de oude gasfabriek een afdeling vesti gen, waarin naar het zich laat aan zien voornamelijk meisjes werk zul len vinden. Voorts zal het Unilever- concern uit Vlaardingen in de oude stokerij van de gasfabriek een pak kerij vestigen. Men wil zo mogelijk reeds in mei a.s. beginnen met 15 tot 30 meisjes en enkele mannelijke werkkrachten voor transportarbeid e.d. De produkten, vooral stukken zeep, worden dan onverpakt naar Tholen gezonden, daar verpakt en verder gedistribueerd. EEN PROEF. Dit alles wordt van de kant van de ondernemingen gezien als een proef. Een moeilijk punt is, dat de nieuwe werkgelegenheid praktisch uitsluitend mogelijkheden schept voor vrouwelijke arbeidskrachten. Het is van harte te hopen, dat de daarvoor in aanmerking komende meisjes en vrouwen positief zullen reageren, maar, nog veel prettiger zou het zijn, als er meer mogelijkheden kwamen voor de mannen. Sommigen vragen zich zelfs af, of er op het eiland Tholen een zodanig overschot aan vrouwelijke arbeidskrachten bestaat, dat de proeven zullen slagen. De eerste vestiging van industrie in stad Tholen was niet de gelukkigste. Wij doelen op de visfabriek, waarover ook in de raad het één en ander is gezegd. De „geur" was niet de enige tegenvaller, maar ook de geringere werkgelegenheid voor mannelijke ar beidskrachten dan oorspronkelijk werd verwacht. Het zijn overigens beide za ken, waarover het misplaatst zou zijn een verwijt of aan de initiatiefnemers óf aan het gemeentebestuur te richten. IN ANDERE GEMEENTEN, Zonder andere initiatieven van min der belang te beschouwen mag toch wel gewezen worden op het nu al eni ge tijd bestaande bedrijf van de fa. A. A. Nieuwkerk in Poortvliet, een ban- ketfabriek, die prima loopt. Met het gemeentebestuur van Sint Maartens dijk heeft een vertegenwoordiger van de Victoriaf abrieken uit Dordrecht contact opgenomen. Ook hier gaat het vooral om de tewerkstelling van meis jes. En zo zijn er tussen de gemeente besturen op het eiland en verschillen de ondernemingen nog meer bespre kingen aan de gang, die wel resultaten doen verwachten. Men mag niet denken, dat het indus trialisatieproces op Tholen zonder moeilijkheden zal verlopen. Een streek, die eeuwenlang uitsluitend op de land bouw georiënteerd is geweest, kan zich nu eenmaal niet zo snel omschakelen. Daarvoor is misschien wel meer dan een generatie nodig. Maar het voor naamste is, dat men geleidelijk aan gaat inzien, dat bij het keren van het getij de bakens verzet dienen te wor den. En uiteindelijk zal de industrie mits met beleid en zorgvuldigheid ge stimuleerd de welvaart van Tholen niet anders dan ten goede komen 1 ST. ANNALAND, 3 april. Tijdens de dezer dagen gehouden jaarvergade ring van de Bond van Muziekverenigin gen op Tholen en St. Philipsland werd besloten, op 33 juni een muziekfestival te houden in Scherpenisse, daar de ver eniging „Eendracht" aldaar 35 jaar be staat. De voorzitter, de heer C. G. Hage uit St. Maartensdijk, merkte in zijn openingswoord op, dat er in deze con treien van overheidswege nog te wei nig aandacht besteed wordt aan de culturele verenigingen, hoewel er enige verbetering te bespeuren valt. Er zijn nog steeds verenigingen die het zonder subsidie moeten stellen. Tijdens de bestuursverkiezing werd de heer Hage herkozen. „Accelerando" te St. Annaland her denkt dit jaar het feit, dat het 75 jaar geleden werd opgericht. Het bestuur kon nog geen toezegging doen, of er een festival gehouden zal kunnen wor den. Indien het festival doorgaat wordt het in ieder geval september. Mocht dit niet zo zijn, dan komt Stavenisse in aanmerking voor een muziekavond. Vermoedelijk eind juni wordt in Poortvliet een muziekavond gehou den. Piet v. d. Lijke, de bekende wiel renner uit Groede is de eerste beroeps renner welke is toegetreden tot de ren en toerclub „Theo Middelkamp" uit Goes. Tweedaags congres Ver. van Leraren L.O. geopend VLISSINGEN, 3 april. Op de eer ste dag van het tweedaags congres, welke de Vereniging van Leraren en Onderwijzers in de Lichamelijke op voeding in Nederland, vandaag en morgen houdt, heeft de heer Daniël Bonduelle, leraar l.o. aan het Kon. An- thenum te Brussel, een interessante in leiding gehouden over de lichamelijke opvoeding in België. In dit land be staan er officieel geen onderwijzers specialisten in l.o. Na de tweede we reldoorlog ging de Belgische staat zich wel interesseren voor l.o. bjj het tech nisch onderwijs, doch ook hier is alles nog in een organisatie-stadium. Bij het middelbaar onderwijs worden weke lijks drie lessen in l.o. gegeven, waar van één les wordt besteed aan zwem- onderricht. Regelmatig geneeskundig onderzoek is nog nergens verwezen lijkt. Op alle scholen staan zowel de 1.0. als de sportbeoefening er slecht voor. Een afdoend middel zou zijn de vakken verplicht te stellen. Evenals in Nederland ondervindt men moeilijkhe den door gemis aan lokaliteit en ge brek aan tijd; de leerprogramma's la ten geen speling toe. Des morgens werd een reünie gehou den, die door de voorzitter van de af deling Zeeland, de heer J. P. Bakker, werd geopend. Des middags volgde de huishoudelij ke vergadering, waarna in het gym nastieklokaal van de R.H.B.S. een oe fening met medicin-bal werd bijge woond, welke werd verzorgd door de leerlingen van de L.T.S. uit Terneu zen. Voor deze bijzondere oefening toonde men grote belangstelling. Ingezonden Mededeling (Adv.) Chr Blindeninstituut Zeist STORT UW BIJDRAGE OP GIRO 314 5 4 BAARLAND, 3 april. In de vorige week gehouden raadsvergadering heeft burgemeester Van Liere mede gedeeld, dat op 25 april voor de Raad van State voorkomt het geschil tus sen de gemeente Baarland en Oegst- geest inzake de woonplaats van een in 1953 verpleegde. Op voorstel van b. en w. werd be sloten tot de vaststelling van een reglement voor het badhuis, alsmede een instructie voor de badmeester van het badhuis, dat omstreeks half april gereed komt en begin mei ge opend kan worden. Het tarief werd vastgesteld op 25 ct. per douchebad. Met algemene stemmen werd be noemd tot badmeesteres mevr. Wed. M. Nijsse. Aan de hand van een bespreking met de voetbalvereniging en de her- verkavelingsdienst over het nieuwe sportterrein hebben b. en w. een prijsopgaaf gedaan voor inzaai en de voetbalvereniging voor de verplaat sing van de gebouwen. De herverka- velingsdienst berichtte, dat zij bereid is f728.80 te betalen, maar eventuele tegenvallers niet vergoedt. De voorzitter vond dit zeer onrede lijk en de heer de Bruijne achtte het beter -het vergoedingsbedrag te schrappen. B. en w. namen dit over en vervolgens werd besloten de her verkavelingsdienst uit te nodigen het nieuwe sportterrein op te leveren. Nu het begrafenisvervoer op moei lijkheden stuit, omdat de heer de Bruijne dit niet langer doet, zal ge tracht worden de lijkwagen der ge meente te verkopen. In voorkomende gevallen zal gebruik worden gemaakt van de wagen van de heer Hoekman uit 's-Gravenpolder, die hiertoe een verzoek had ingediend. Een soort gelijk verzoek van de heer J. C. Krij ger uit Goes werd afgewezen. B. en w. hebben de erven Elenbaas de vraag voorgelegd of het mogelijk is tot aankoop van pand Raadhuis straat B 4 te komen, daar dit pand straks tegelijk met pand B 5 kan worden afgebroken en op die wijze bouwterrein beschikbaar komt voor twee woningen. Het is echter thans nog niet mogelijk tot overeenstem ming te komen. Voorts zijn b. en w. van mening, dat het mogelijk is tot de bouw over te gaan van twee wo ningen op het perceel, waar de pan den B 7 en B 8 zijn afgebroken, ter wijl na verdwijning van de panden van de heren Koole en Zeevaart nog maals twee woningen kunnen worden gebouwd. B. en w. zagen liever, dat Ingezonden Mededeling (Adv.) Volledige garantie BLEYS LEIDEN Morsstraat 39 Telefoon 21078 Voor kleinverpakking vraagt Uw drogist de heer Koole hier een nieuw bedrijf opbouwt. Diverse keren is met de heer Koole gesproken, maar naar zijn me ning moet de gemeente het initiatief nemen. Om uit te maken welke finan cier gevolgen de verplaatsing van het bedrijf voor de gemeente heeft werd besloten een taxatie te doen. VLISSINGEN, 3 april. Dinsdag morgen had op het kantoor van de Centrale Zeeland der P.Z.E.M. een korte plechtigheid plaats ter gelegen heid van het 40-jarig dienstjubileum van de heer C. Kerkhove te Souburg, monteur-bankwerker bij dat bedrijf. De jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote, werd allereerst toege sproken door de heer J. de Priester, in diens kwaliteit van waarnemend bur gemeester van Oost- en West-Souburg, die de heer Kerkhove hartelijk geluk wenste met diens jubileum en de ver heugende mededeling deed, dat het H.M. de Koningin had behaagd de ju bilaris de eremedalje verbonden aan de Oranje-Nassau-orde, in brons, te verlenen, waarna hij hem het ereme taal op de borst speldde. De directeur der P.Z.E.M., Ir. T. Michielsen, sprak daarna dankwoorden voor de vele ja ren trouwe dienst en gelukwensen met de koninklijke onderscheiding en bood de heer Kerkhove, behalve de gebrui kelijke enveloppe, de draagmedalje aan. RETRANCHEMENT Veilig verkeer. De vele bochten in de weg van Retranchement-Oudetol naar Zuidzande werden dezer dagen van re flectorpaaltjes voorzien, hetgeen de vei ligheid bij avond zeer ten goede zal ko men. MIDDELBURG, 31 maart. Ook aan i Souburg; J. W. Boone, Middelburg, prijs! de Middelburgse Avondschool voor nij- H. Francke, Oostkapelle; I. Goverse, verheidsonderwijs zijn vele leerlingen Nieuwland; L. Kodde, Middelburg; J. P. bevorderd en gediplomeerd. Hun namen zijn: Afd. Schilderen B-cursus. L. v. d. Bussche, Middelburg. Niet be vorderd: 1 leerling. Afd. Automonteurs B-oursus. J. Floresse, Vlissingen; K. Huibregtse Lzn., WestkapeUe; A. J. Jacobse, Bigge- kerke; C. Kaljouw, Souburg; A. Matthijs- se, Veere; J. Polderman, Middelburg. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Afd. Bouwvakken B-cursus. B. Brouwer, Middelburg, prijs; L. Ge schiere, Serooskerke; M. Goedhart, Rit- them; J. Janisse, Middelburg; L. Klaas sen, idem; C. de Looff, idem; L. Maranus, Oostkapelle; J. Minderhoud, Aagtekerke; P. Sinke, Middelburg; L. Sturm, Vrou wenpolder, prijs. Niet bevorderd: 1 leer ling. Afd. Metaalbew. B-cursus. J. P. Hujssoon, Middelburg; H. Kip, Oostkapelle; C. H. Leydekkers, Middel burg; C. de Poörte, idem, prijs; J. Spaeter, Koudekerke; P. Melse, Middelburg. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Afd. Elektrotechniek B-cursus. P. Boone, Koudekerke; P. J. Boucherie, Vlissingen; F. C. A. Borremans, Souburg; M. J. P. A S. Falhaber, Vlissingen; L. Francke, Oostkapelle, prijs; M. W. van de Guchte, Souburg; C. W. Heeren, Middel burg; J. de Kok, Vlissingen; J. Lous, Zou- telande; M. de Munck, Middelburg; van Prooyen, Vlissingen; H. A. de Voogd. Middelburg; P. J. Meeuwse, idem. Niet bevorderd: 1 leerling. Afd. Bouwvakken B-cursus. Bevorderd van 2 naar 3: L. Baljeu, Sou burg; A. P. Beenhacker, idem; W. A. Broeksma, Middelburg; J. Dingemanse, Zoutelande; C. M. Francke, Arnemuiden, prijs; A. P. van Gilst, Middelburg, P. A, Grim, Middelburg; P. Izeboud, Seroos. kerke; J. Marinissen, St. Laurens, prijs: W. v. d. Putte, Middelburg; P. Riemens Serooskerke; P. J. Reynoudt, Nieuwland J. van Splunder, Souburg; J. Stroo, Kou dekerke; J. Versluys, Veere; P. A. Wal raven, Middelburg. Niet bevorderd: leerlingen. Gedipl.: A. Dekker, Middelburg. GEDIPLOMEERD B-CURSUS. Afd. Schilderen U. K. W. v. d. Gruiter, Veere; P. M. Jan sen, Middelburg; D. W. v. d. Klooster, Souburg; L. K. Minderhoud, Westkapelle, prijs; C. J. de Voogd, Nieuwland; J. de Vroe, Souburg. Verklaring voor praktyk: H. M. Hilleman, Middelburg, H. Klopmeyer, Domburg. Afd. Schilderen Hl. A. Provoost, Domburg. Afd. Automonteurs. J. den Hollander, Oostkapelle; A. Ma ranus, Oostkapelle, prijs; P. C. de Rijke, Middelburg; A. Toutenhoofd, Westkapel le; M. Vader, St. Laurens; H. Verton, Middelburg; C. A. Wielemaker, Koude' kerke; J. Wielemaker, Idem; J. Hengst, Westkapelle. Niet gediplomeerd: 2 leer lingen. Afd. Bouwvakken III. J. Adriaanse, Middelburg; J. Arendse, GOES, 3 april. Een driejarig kind van de landbouwer M. Ver meulen uit Heinkenszand kreeg op een gegeven ogenblik een doos boenwas te pakken en snoepte daar „lekker" van. Het maagje van de kleine kon dit begrijpelijk niet al te best verdragen. De dokter moest er aan te pas ko men, die spoedig verscheen en de driejarige weer opknapte. Raadkamer beveelt uitbreiding van burgerlijke stand MIDDELBURG, 3 april. De zoon van de belastingambtenaar W. Otte uit Hansweert zal voortaan officieel Boelhouwer heten. Nadat de advocaat van de heer Otte, mr. J. G. van der Burgt uit Goes en de ambtenaar van de bur gerlijke stand te Kruiningen, die de naam weigerde in te schrijven, door de raadkamer van de arrondissementsrechtbank te Middelburg zijn gehoord, heeft de kamer bevolen de naam „Boelhouwer" alsnog in te schrijven. De raadkamer heeft als overwegingen in aanmerking genomen, dat niet al leen een op 15 april 1908 geboren broer van de verzoeker, zijn op 26 november 1857 geboren grootvader en zijn op 7 mei 1882 geboren overgrootvader met de naam Boelhouwer als voornaam zijn aangeduid in de registers van de burgerlijke stand, doch ook, dat reeds in de 17e en 18e eeuw bedoelde naam als voornaam voorkwam bij personen, van wie een of meer tot verzoekers voorgeslacht behoren. De raadkamer nam verder in overweging, dat de naam Boelhouwer weliswaar ook als geslachtsnaam wordt gevoerd, doch dat zulks niet behoeft te beletten de naam als voornaam toe te laten. MIDDELBURG, 3 april. In verband met de afgraving van de „Vliedberg" onder Hoogelande, ge meente Grijpskerke, heeft. ir. Trimpe Burger uit Domburg, geas sisteerd door de heer A. van Per nis uit Amersfoort, beiden van de Rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek in laatstgenoem de plaats, een tweetal sleuven door deze eeuwenoude terp gegraven, waarbij hoogst interessante vond sten te voorschijn zijn gekomen, En dit, terwijl de berg eigenlijk nog maar een „bergje" is in verge lijk met de vorige eeuw, toen men de hoogte nog op aoht meter matl In de vorige eeuw moeten agra riërs een belangrijk deel van de berg hebben afgegraven. Desondanks is komen vast te staan, dat de onderste woonlagen van de berg dateren uit de 10e eeuw. Deze eerste woonlagen vindt men onmid dellijk op de eerste zee-afzetting; een bewijs dus, dat de eerste nederzet ting op de Vliedberg dateert van uit ee ntijd vóór de bedijking. Men neemt aan, dat de berg in de 12e of 13e eeuw is opgehoogd' tot acht meter. De orspronkelijke grootte van de terp is niet bekend; aan de buitenkant van de huidige omtrek is baksteenpuin gevonden. Hieruit werd opgemaakt, dat vroeger 14e eeuw een stenen ge bouw o pde terp moet hebben gestaan. DE OUDE SCHOEN Een belangrijke vondst uit de oud ste woonlaag was een „schoen": de ouderdom hiervan gaat terug tot de Mesu, idem; P. Roelse, Ritthem; D. Schoe, Middelburg; J. J. Siereveld, Arnemuiden! L. C. van Vaardighem, Westkapelle; G. Wattel, Middelburg; B. Wondergem, Se rooskerke. Niet gediplomeerd: 1 leerling. Verklaring tekenen: C. P. H. Mulder, Middelburg. Afd. Metaalbewerking. A. W. Kempe, Souburg; J. Wouters^ Biggekerke. Afd. Elektrotechniek. D. Boone, Koudekerke; A. D. de Breo, idem; C. Deegens, Middelburg; P. E. Din gemanse, idem; J. W. Eckhardt, Vlissin gen; P. J. Fey, St. Laurens, prijs; J. W. v. d. Garde, Middelburg; J. S. van Ham, Vlissingen; J. Huibregtse, Westkapelle! A. A. Korsuize, Middelburg; G. Maranus, Domburg; C. C. van Matten, Vlissingen! A. Smaardijk, Middelburg; J. J. F. Snij ders, Idem. Niet gediplomeerd: 10 leer lingen. A-CURSUS. Ie klas bouwvakken. Bevorderd van 1 naar 2: A. Catsman, Middelburg; W. de Groot, idem; L. P. van Lomwel; Souburg, prijs; A. Wattel, Mid delburg. Niet bevorderd: 1 leerling. Afd. Metaalbewerking. J. A. Barten, Vlissingen; A. J. van Hel leman, Biggekerke; C. J. Manni, Middel burg; L. M. Hoek, idem, prijs. Niet be vorderd: 1 leerling. Afd. Bouwvakken n. Bevorderd van 2 naar 3: D. D. Lobbe- zoo. Souburg. Afd. Metaalbewerking H. Bevorderd van 2 naar 3: J. Groenewe- gen, Middelburg; F. R. Hoogwijs, idemt J. P. Kamermans, idem; C. Kasander, idem; A. de Nood, Veere; T. B. Petiet, Middelburg; W. Roskam, idem; T. Slijm, Souburg; J. M. de Visser, Middelburg. Niet bevorderd: I leerling. Afd. Stoffeerders. Bevorderd van 1 naar 2 curus A: B. van Anrooy, Goes; J. M. Crielaard, Souburg! J. L. Guilliet, Middelburg; A. C. van Loa- nen, Vlissingen; D. Meeusen, idem, prijs! M. L. Pleune, Middelburg; S. de Ridder, Vlissingen; J. J. van de Linden, idem. GEDIPLOMEERD CURSUS A. Afd. Bouwvakken Hl. J. Bakker, Middelburg; L. C. Dinge manse, idem; J. Neuféglise, idem, prijs| J. P. Stroo, Arnemuiden; S. de Visser, Vrouwenpolder. Niet gediplomeerd: 1 leerling. Afd. Metaalbewerking Hl. A. C. van Baaien, Grijpskerke; A. M. van Boven, Middelburg; R. G. Brozius, idem; J. Guldenaar, idem; J. J. v. Heulen, Vlissingen; J. Mathijsse, Meliskerke; P. S. Schenk, Middelburg, prijs; J. van Taten- hove, idem; W. J. J. van Tol, idèm; M. Wondergem, idem. KAPELLE, 31 maart Het solisten concours heeft veel belangstelling genoi ten. Het concours is zeer geslaagd en he^ muziekgezelschap „Ons Genoegen" ha^ voor een vlotte organisatie gezorgd. Ha jurylid, de heer P. van Mever, verklaard! na afloop tevreden te z(jn over de pre» taties. Kenmerkend was dit jaar de grotf deelname van jongeren. De uitslagen van de tweede dag zijn. Derde afdeling solisten: J. Eversdijk „Ons Genoegen", Kapelie, 59 pnt., 2e pr.| G. den Toonder, „Exelcior", Kloetinge, 57 pnt., 2e pr.; A. Wondergem, „Vooruit", Waarde, 66 pnt., le pr.; L. Walhout, OH .K., Borssele, 57 pnt., 2e pr.; A. Blok, „Vooruit", Waarde, 54 pnt., 3e pr.; M, Walhout, O.K.K., Borssele, 59 pnt., 2e pr.[ C. C. de Jong, E.M.M., Kruiningen, 56 pnt. 2e pr.; M. Schrier, „Vooruit", Waarde, 58 pnt., 3e pr.; M. van Koeveringe, „Voor uit", Waarde, 54 pnt., 3e pr. Aan vijf personen in deze afdeling kon geen prijs worden toegekend, omdat het minimum aantal punten niet behaald werd. Derde afdeling duetten: K. Simonse en R. Simonse, „Advendo", Wölfaartsdljk, 56 pnt., 2e pr. Tweede afdeling solisten: C. van Weele, O.K.K., Borssele, 61 pnt., 2e pr.; P. Mesu, Luctor et Emergo", Zoutelande, 59 pnt., 2e pr.; P. B. Vogel, E.M.M., Serooskerke, 54 pnt., 3e pr.; C. Breure, „Rillandia", Ril land, 63 pnt., 2e pr.; A, Janse, E.M.M., Se rooskerke, 58 pnt., 2e pr.; S. Wagenaar, O.K.K., Borssele, 54 pnt., 3e prijs. Eerste afdeling solisten: C. Hoogeste- ger, „Ons Genoegen", Kapelie, 64 pnt., le prijs; F. Bolle, „Ons Genoegen", Kapelie, 65 pnt., le pr. Eerste afdeling duetten: J. den Toonder en G. den Toonder, „Exelcior", Kloetinge, 66 pnt., le pr. Afdeling uitmuntendheid solisten: J, Schrier, „Vooruit", Waarde, 65 pnt., le pr.; C. A. Verburg, „Ons Genoegen", Nis- se, 65 pnt., le pr.; A. Melis, „Voorwaarts" Koudekerke, 63 pnt., 2e pr.; C. Rijn, „Ad vendo", Wolf aartsdijk, 70 pnt., le pr.; C. v. d. Berge, „Exelcior", Kloetinge, 62 pnt. 2e pr.; J. W. Vogel, E.M.M., Serooskerke, 66 pnt., le pr.; M. Braam, „Ons Genoegen" Kapelie, 68 pnt., le pr.; M. van Overloop, Ons Genoegen", Kapelie, 59 pnt., 2e pr.| H. Bliek, „Exelcior", 's-H. Arendskerke, 63 pnt., 2e pr.; J. IJpppejan, „Rillandia", Rilland, 59 pnt., 2e prijs. Afdeling uitmuntendheid kwartetten: C. Rijk, A. Hannewijk, A. v. d. Guchte en J. de Pundert, „Euterpe", Heinkens- 10e eeuw. Dit schoeisel werd aange troffen in een laag schapenmest hieraan is het juist te danken dat de schoen zo goed bewaard bleef. Te vens kwamen een drietal oude schaatsen te voorschijn, vervaardigd ijand' 6Tpnt *l<Tpr' uit paardebotten, compleet met inge-1 Ere'.afdeling solisten: M. P. Wondergem boorde gaatjes en gepolijste onder kanten. Aardewerk werd niet veel gevonden wel scherven, vermoedelijk uit de 10e eeuw. Bij de opgravingen vielen de dikke mestlagen, die tekenend voor de terp zijn, op. Dit wijst op een schapen stal Tenslotte zij vermeld, dat ook nog dikke palen werden gevonden, hetgeen dus op primitieve huisvesting wijst. Een verharding in de klei duidde op een haardplaats, wederom een bewijs, dat de terp door vele generaties be woond is geweest. „Vooruit", Waarde, 68 pnt., le pr. Hoogste ere-afdeling solisten: L. Zwar- tepoorte „Exelcior" Kloetinge, 74 pnt., le pr. met lof, medalje P.Z.C., Vlissingen! J. P. Christiaanse, „Voorwaarts", Koude kerke, 69 pnt., le pr.; M. C. Steketee, „Exelcior", Kloetinge, 66 pnt., le pr.; J. den Toonder, idem, 72 pnt., Ie pr. met lof, medalje M. de Loof, Kortgene; J. J. Laroes, „Exelsior", Middelburg, 79 pnt., le pr. met lof, wisselbeker, medalje com missaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en boekenbon gemeente Kapelie. Hoogste ere-afdeling kwartetten: J. Walhout, A. Geus, M. Mallekote en M. Hoek-van Dijke, „Euterpe", Heinkens zand, 62 pnt., 2e pr.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2