Whiston OMO-wedstrijdJ 1*0.000 CREGHEL LEIDSTER WVV Wordt ditmaal werkelijkheid? KING SIZE Nieuwbouw Schilders b-e-t-e-r-e Haast U! Gemeente Vlissingen mannelijk personeel Sluitingsdatum: Donderdag 5 April Plaatsingsmogelijkheid en Arbeidsvoorwaarden ondergronds mijnbedrijf ZIEKENZORG ZEEUWSCH DAGBLAD Kijk maar, stukken l-a-n-g-e-r stukken b-e-t-e-r" de Verpleegster worden ft PROFESSOR Dinsdag 3 april 1956 pagina 6 i Méér rookgenot door IGABBTTIS de „filterende" Whlttan-Iengte KWALITEIT OFf i^iüLE PUBLIKATIE Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 4 april '56 voor eerste oefening onder de wapenen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra- trein'n, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06.59 uur. Er moet als volgt worden gereisd: 1. Van N. Holland en 's-Gravenhage en omgeving, met bestemming Bergen op Zoom en Ossendrecht met de extra-trein: Amsterdam C.S. v. 09.07, Haarlem v. 09.22, Den Haag H.S. v. 09.57, Roosendaal v. 11.40, Bergen op Zoom a. 11.55. 2. Van Leiden en omgeving en Rotterdam en omgeving met bestemming Bergen op Zoom en Ossendrecht met de extra-trein: Leiden v. 08.58, Rotterdam C.S. v. 09.33, Rot- terdam-Z. v. 09.43, Dordrecht v. 10.00, Roosendaal v. 10.38, Bergen op Zoom a. 10.55. 3. Van Rotterdam en Dordrecht en omgeving met be stemming Breda, Tilburg, Venlo, Roermond, Maastricht en Vught met de extra-trein: Rotterdam C.S. v. 08.45, Botterdam-Z. v. 08.55, Dordrecht v. 09.30, Breda a. 09.55, Gilze-R. v. 10.08, Tilburg a. 10.17, Boxtel a. 10.38, Eind hoven a. 10.56. De dienstplichtigen met bestemming Vught moeten te Boxtel overstappen op de trein van de normale dienst regeling. De hen verstrekte vervoerbewijzen zijn geldig via deze route. De dienstplichtigen met bestemming Venlo, Roermond en Maastricht moeten van Eindhoven af doorreizen met 'reinen van de normale dienstregeling. 4. Van het noorden en centrum des lands met bestem- fiing Bergen op Zoom, Breda, Amsterdam, Apeldoorn, de, Tilburg, Amersfoort, Venlo, Roermond, Maastricht, Schoonhoven, Vught en Ossendrecht met de volgende extra-treinen: a. Leeuwarden v. 08.40, Heerenveen v. 09.03, Steenwijk v. 09.23, Meppel v. 09.35, Zwolle v. 10.15, Amersfoort v. 11.18, Utrecht C.S. v. 11.47, 's-Hertogen- bosch v. 12.29, Vught a. 12.35; b. Groningen v. 08.42, As sen v. 09.04, Zwolle v. 10.02, Amersfoort v. 10.57, Utrecht C.S. v. 11.26, 's-Hertogenbosch v. 12.20, Tilburg a. 12.45, Breda a. 13.08, Roosendaal a. 13.32, Bergen op Zoom a. 13.51; c. Zwolle v. 10.08, Deventer v. 10.33, Zutphen v. 10.49, Dieren-D. v. 11.02, Arnhem v. 11.20, Nijmegen v. 11.45, Blerick a. 12.32, Venlo a. 12.38, Roermond a. 13.03. Van de richting Leeuwarden met bestemming Tilburg, Breda, Bergen op Zoom en Ossendrecht te Zwolle over stappen op de extra-trein uit Groningen: Zwolle v. 10.02 en met bestemming Ede, Venlo, Roermond en Maastricht op de extra-trein: Zwolle v. 10.08. Van de richting Gro llingen met bestemming Vught te Zwolle overstappen pp de extra-trein uit Leeuwarden: Zwolle v. 10.15, en met bestemming Ede, Venlo, Roermond en Maastricht op de extra-trein: Zwolle v. 10.08. Met bestemming Amsterdam te Amersfoort overstappen op de treinen van de normale dienstregeling. 5. Van het oosten des lands met bestemming Vught, Tilburg, Breda, Bergen op Zoom en Ossendrecht met de extra-trein: Nijmegen v. 9.53, 's-Hertogenbosch v. 10.38, Tilburg a. 11.04, Breda a. 11.24, Roosendaal v. 11.51 en Bergen op Zoom a. 12.06 en met bestemming Venlo, Roermond en Maastricht met de extra-trein: Nijmegen v. 11.44. De dienstplichtigen uit Enschede moeten via De venter reizen: Enschede v. 07.04. De vervoerbewijzen Van deze dienstplichtigen zijn geldig over deze langere route. AANGIFTE LEERLINGEN CHRISTELIJKE SCHOLEN VLISSINGEN Op donderdag 5 en vrijdag 6 april is er des avonds tussen half acht en half negen in onderstaande scholen gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen vooi; het schooljaar 19561957. Voor het Havendorp zal beide avonden zitting worden gehouden in het Hervormde Wijkcentrum no. 511, zowel voor de Hervormde als voor de Gereformeerde scholen.- De kinderen moeten op 1 oktober a.s. de leeftijd van zes jaar hebben bereikt. „Oranjeschool", Hervormde school aan de Bloemenlaan. Gereformeerde School, in de Kasteelstraat. „Prins Willemschool", Hervormde school aan de Grote Markt. „Prins Bernardschool", Geref. school aan de Bonedijke- gtraat. „Juliana van Stolbergschool", Herv. school in de Pres. Rooseveltlaan. „Koningin Wilhelminaschooi", Hervormde school aan de Irislaan. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen roepen sollicitanten op naar de betrekking van aan de openbare kleuterschool, aan de Willem Roelofslaan, alhier. (Hoofdleidster: Mej. E. J. Biondina.) Salaris volgens de Rijksregeling. Het bezit van de akte A is vereist. Zij, die dit jaar voor de akte A examen moeten doen kunnen even eens solliciteren. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan de Burgemeester van Vlis singen. (Houtkade 12). t E/^AAGD: voor Vlissingen. Het gehele jaar werk. Aanmelden bij 1. BOOT, Hoofdstraat 29, Kortgene en Noord straat 20, Vlissingen. Postdienst 's-Gravenhage vraagt voor plaatsing te 's-Gravenhage en Delft voor perron- en besteldiensten. Leeftijd 18-45 jaar. Sollicitanten moeten van onbesproken gedrag zijn, volledig Lager Onderwijs hebben genoten en een goede gezondheid genieten. Plaatsing te 's-Gravenhage geschiedt in de rang van geoefend werkman; hij gebleken geschiktheid vindt na korte tijd bevordering tot hulphesteller plaats. Plaatsing te Delft geschiedt in de rang van hulphesteller. Weekloon als geoefend werkman van 18 jaar af opklimmend van f30,21 tot f61,92 (bruto). Weekloon als hulphesteller van 18 jaar af opklimmend van f31,20 tot f70,08 (bruto). Een en ander wordt eerstdaags verhoogd met een toeslag voor ongeregelde diensten. Aanstelling in vaste, pensioengerechtigde dienst geschiedt in de regel na een diensttijd van twee jaar, doch niet voor de leeftijd van 21 jaar is bereikt. Aan gehuwden - en in bepaalde gevallen ook aan ongehuwden - wordt een pensiontoelage verstrekt. Gunstige regeling voor reiskosten wegens gezinshezoek, zowel voor gehuwden als voor ongehuwden. Verzoeken om nadere inlichtingen en schriftelijke sollicitaties kun nen portvrij worden gericht aan de directeur van het Postdistriot, Rijswijkseweg 15 te 's-Gravenhage. CCD HOOFD- o.iobo iaa.it© iwntiiiiiiiiiitiiiii Te HAAMSTEDE: HEDEN, dinsdag 3 april 1956 van 19.30—20.30 uur in Hotel Bom. MIDDELBURG: op woensdag 4 april 1956, van 19.30-20.30 uur, in Ge- westelijk Arbeidsbureau. ZIERIKZEE: op donderdag 5 april 1956, van 19.30-20.80 uur, in Geweste lijk Arbeidsbureau. zal zitting worden gehouden door de Staatsmijnen in Limburg. Op deze avonden zal een uiteenzetting worden gegeven over del voor het Alle mannelijke personen in de leeftijd van 1835 jaar, die hiervoor be langstelling hebben, kunnen op deze zittingen alle gewenste inlichtingen ontvangen. bij Ziekenzorg in Enschede betekent een moderne opleiding volgen in een modern zie ken huts. Binnenkort begint één van de Vooropleidingen 1956 Gedurende deze opleiding word |e volkomen als leerlinge beschouwd. De eerste 3 maaifc den krijg je een gezellige kamer in het gloednieuwe.vooropleidlngshuis -De Dop". Daarna ben ft leerling* verpleegster en verhuis le naar fe eigen kamer tn het Zusterhuis 2 x per maand wordt er reiskosten-vergoeding verstrekt. Candldateo moeten mfMteni 18 laar zljo ULO'dlploma of gelijkwaardige opleiding hebben adspITant-Ieerlingen worden door ons onderzocht op geschiktheid Voel (e tets voor het mooie beroep van Verpleegster, schrijf dan om inlichtingen of nog beter kom zelf eens praten. Ie reiskosten worden vergoed. •JiS'Xv.'IvX'/AW.VtVtO ZIEKENHUIS ENSCHEDE HOOG INKOMEN Grootste maatcorsettenbedrijf vraagt DAMES voor verkoop van massage-gordels naar maat aan par ticulieren. Hoge provisie, vrij reizen, soc. verz. Voor dames, die met het vak bekend zijn is het prettiger werken bij onze firma, omdat onze naam een garantie is voor betere verkoop. Dames, die met het vak niet bekend zijn, worden door ons ingewerkt. Br. te richten onder no. A 4631 bur. van dit blad te Goes. Meneer de secretaris Alles was zo snel gegaan, dat pro fessor Créghel niet wist hoe hü het had. Hü stond te trillen op zijn benen en kon van schrik geen woord uit brengen. „Sla hem in de ijzers", beval de commandant, die ook naar buiten was gekomen. Eén van de soldaten deed de pro fessor de boeien om, terwijl de ander de deur van de boevenwagen opende. „Klim er in, makker", zei de sol daat, „dan zullen we je naar je hotel brengen. Drie jaar gratis logies, hihi- haha". „Hou op met die praatjes", bromde de commandant. „Houdt hem goed in de gaten, de schavuit, en elke grote mond, die hij opzet kost hem een jaar meer." Hij wilde nog even op deze toon doorgaan, maar op dat moment klonk het geluid van een auto-claxon, en een snijdende stem zei: „Zo-zo, dus mijn vriend de wachtcommandant heelt het te druk met zijn arrestanten. Hij laat mij, de secretaris van de mi nister van Bijzondere Binnen- en Bui tenlandse Belangen wachten. Let wel, de secretaris, die notabene net van een dienstreis huiswaarts keert. Waar moet dat heen in deze waereld, wanneer een soldenier het zich ver stout de draek te steken met een re geringspersoon? Bah kaerel hoe zit het hè komt die boom nog omhoog, of wil je dat ik het zelf doe, mmm.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 6