Serooskerke en Kats zonder pardon doorVeere en S.V.D. onttroond Zeeland beleefde zaterdag 'n invasie van Engelse voetballers SPORT renderende zaal Enkele verrassingen in de Zaterdagvoetbalcompetitie Nog steeds geen beslissing in de eerste klasse: Nieuwdorp won in bet Utet Tiende Scheldetocht van „Op Stap", Scherpenisse Drs. O. Jager nam afscheid van Vrouwenpolder Goes Engelse i^erk weer in gebruik Iemand Polder Walcheren Inspanverkoping een electrisch lasser H.H. Autobezitt e rs 115.- 89.- uiuett&rztiej d J. Laroes ook nu e besie muzikant Nergens sprake van groot krachtsverschil Op zaterdag voor Pinksteren komen weer enkele Engelse clubs Majoor J. Stoorvogel zegde korps vaarwel Dinsdag 3 april 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 GOES, 31 maart. In de eerste klasse van de zaterdagvoetbal competitie is de beslissing nog Uitgebleven, want Nieuwdorp wist in Colijnsplaat beide punten te veroveren (24). Door deze overwin ning rukten de Nieuwdorpenaars op naar de tweede plaats, die Krab- bendijke moest vrijmaken. Rillandia kon zich op de vierde plaats handhaven door een 20 zege op het bezoekende Koudekerke. Voor de verrassing van de dag zorgde ongetwijfeld Veere, dat in zijn laatste wedstrijd Serooskerke een 41 nederlaag toebracht en tevens de leiding van deze club overnam. In de tweede klasse A. heeft Arnemui- den II het vorige week behaalde kampi oenschap in Wolfaartsdijk (II) niet met een grote zege kunnen bekronen, want de uitslag was slechts 13 in het voordeel van de titelhouders. Wemeldinge II heeft de inval van Colpl. Boys op de eervolle tweede plaats met glans afgeslagen: de Boys verloren met 20. Nieuwdorp II kon zich op de vierde plaats handhaven door een 30 overwinning op Rillandia II en Kapelle II bleef met 05 de baas over Kloetinge II. Tweede klasse B. Zoals gezegd heeft Veere koploper Se rooskerke kansloos geslagen. Serooskerke zal de resterende twee wedstrijden in winst moeten omzetten, want Middelburg V, dat Nieuwland met 30 klopte, ligt nog steeds op de loer. Oostkapelle zorgde ook al voor een verrassing: deze club, die de onderste gelederen sluit, wist het goed geklasseerde Bevelanders met 31 te verslaan. Meeuwen boekte bij R.C.S. IV een benauwde, maar waardevolle 10 zege. De stand luidt: Veere 16 10 3 3 23 64—32 Serooskerke 14 10 1 3 21 80—28 Middelburg V 11 8 0 3 16 30—26 Bevelanders 14 7 0 7 14 58—43 Zeeland Sp. VI 14 6 0 *8 12 32—46 Nieuwland 14 5 0 9 10 34—62 Meeuwen 15 5 0 10 10 33—57 R.C.S. IV 12 4 1 7 9 18—44 Oostkapelle 14 4 1 9 9 25—36 Tweede klasse C. In de tweede klasse C. hebben Kats en S.V.D. weer evenveel kansen, want Kats zag zijn voorsprong en de leiding bij de S.V.D.-ers teniet gaan. De Driewegenaars versloegen hun bezoekers met 53. Goes IV slaagde er in om Mevo de baas te blij ven (31), maar Kapelle liet in Wisse- kerke maar weinig steken vallen (35), zodat de verdere stand geen wijziging onderging. S.V.D. 16 11 3 2 25 66—36 Kats 15 11 1 3 23 51—29 Kapelle 17 10 2 5 22 60—50 Goes TV 15 9 2 4 20 52—32 Kloetinge 15 7 2 6 16 44—40 Yferseke 11 15 6 2 7 14 48—33 Mevo 12 6 0 6 12 65—48 •s-H. H.Kinderen 17 3 3 11 9 41—74 Wissekerke 13 0 5 8 5 34—52 Beren 15 0 4 11 4 31—96 Overige afdelingen In de tweede klasse D. maakte Sinoto k„rte metten met het bezoekende Mevo III: met 110 wonnen de koplopers, die nu nog een puntje moeten behalen om de titel te veroveren. Brouwershaven II zag zich met 05 door Bruse Boys geklopt. In de tweede klasse E. kwam kampioen Zaamslag II bij Tern. Boys II maar net met de hakken over de sloot (23). In de tweede klasse F. tenslotte won kampioen A.Z.V.V. II met 60 van Drie wegen II en verraste Zaamslag II S.V.D. II op een stevige 51 nederlaag. Junioren Groep A I: Serooskerke A IVlissin- gen A I 2—0; Zeeland Sport A I—Middel- Seriewedstryden. De uitslagen van de door de V.V. „Domburg" georgani seerde seriewedstrijden luiden: V.C.K. Noormannen 0-1; DomburgArne- muiden 0-3; DomburgV.C.K. 3-2; NoormannenArnemuiden 3-0. De Noormannen behaalden dus de eerste prijs. Jan Rol won. De op de tweede Paas dag verreden ronde van Noord-Holland is in een sprintoverwinning voor de Alkmaarder Jan Rol geëindigd, die de 225 km aflegde in 5 u. 18 min. 11 sec. Mahn werd tweede en Krijn Post der de. Van Oers winnaar. Van Oers uit Langeweg heeft gisteren de 120 km. lange wegwedstrijd voor profs, welke in Steenbergen werd gehouden, gewon nen. Van Breenen werd tweede in de- relfde tijd als Van Oers (3 u. 13 min. 14 sec.). Doden bij races. Bij de Goodwood- races zijn twee coureurs, Rogers en Dennis, over de kop gevlogen en ge dood. Hein Cuje van E.M.M. uit Middel burg is gisteren bij de A.-klassers win naar geworden van de te Roosendaal gehouden nationale Visdonkloop. By de B.-klassers (junioren) werd Biesbroek (Hulst) eerste. De internationale turnwedstrijd tus sen de herenploegen van Nederland en Denemarken is na een uitermate span nende en felle strijd met gering ver schil (0,4 pt) gewonnen door onze na tionale ploeg. De jaariykse bekerwedstrijd tussen de C.O.A.K. uit Middelburg en de Ma rine uit Vlissingen is vastgesteld op 27 april en zal waarschijnlijk te Souburg worden gespeeld. De Paasrit van de M.C. „De Zeeu wen" ('n gezelligheidsrit) is gewonnen door Bourdeaux uit Middelburg. H. Swiers werd tweede, J. Tissink derde en C. Crucq, Arnemuiden vierde. burg A I50; Arnemuiden A IR.C.S. A I 0-5. Groep A II; Goes A IKrabbendijke A I 3—0; Goes A II—Patrijzen A I Goes n.o.g.; 's-H. Arendskerke A IYerseke A I 5—0. Groep B I: Zeelandia B IArnemuiden A I 60; Zeeland Sport B IBevelanders B I 4—0; VCK B I—Middelburg B I 0— 14. Groep B II: Zeelandia B IIMiddelburg B II 015; Zeeland Sport B IIOostka pelle B I 2—1. Groep B ID: Wemeldinge B IGoes B 1 1—5; Wolfaartsdijk B I—Boes B II 1—0; Yerseke B IKapelle B I 10. Groep B IV: Beren B IVolharding 32 B I 100; Kwadendamme B ISVD B I 5—0; Luctor B INieuwdorp B I 40; Lewed. Boys B I—Patrijzen B I 9—3. SCHERPENISSE, 2 april. De W.S.V. „Op stap" organiseerde vandaag haar tiende Scheldetocht, waaraan veertien groepen met in totaal ongeveer 260 wandelaars deelnamen. Om half één werd gestart. De afstanden bedroegen 25, 15 en 10 km. Om 6 uur waren allen weer binnen. De pry zen werden be kendgemaakt door de heer Carels. De uitslag was als volgt: le pr. senioren „Sterksel", 96 p.; 2e pr. senioren „Trek vogels", Eindhoven 69 p.; le pr. junio ren „Trekvogels", Eindhoven 69 p.; 2e pr. junioren „Steeds voorwaarts", Roo sendaal 66 p.; le pr. adspiranten „Trek vogels", Eindhoven 66 p.; 2e pr. adspi ranten „Steeds voorwaarts", Roosen daal 66 p. HET KANDIDATEN TOERNOOI AMSTERDAM, 2 april. De stand na de vierde ronde van het kandida tentoernooi luidt: 1. Smyslov 2'A punt plus 1 afgebr. partij; 2/4 Bronstein, Gelier en Keres, allen 2lk punt; 5/6 Filip en Panno, beiden 2 punten; 7. Spassky 1punt plus 1 afgebr. party; 8. Szabo VA punt plus 1 afgebr. partij; 10 Petrosjan 0 punten plus 2 afgebro ken partijen. Groot korbaltoernooi van „Unitas", Zierikzee ZIERIKZEE, 2 april. De korfbal club Unitas organiseerde in het sport park „Bannink" een groot korfbaltoer- nooi, waaraan door 25 twaalftallen werd deelgenomen. De eindstanden waren: 1ste afdeling A: 1. Zeemeeu wen 11 punten; 2 Olympia 9; 3 DSS 8; 4 Burgh 8; 5 Unitas 8; 6 Renesse 6; 7 Brouwershaven 5; 8 Die Gouwe 1; 1ste afdeling B: 1 Animo 12; 2 Vitesse 10; 3 OWK 8; 4 DES 5; 5 Dosko 3; 6 Velo- citas 2; 1ste afdeling B: 1 Mevo 7; 2 Burgh 2 5; 3 Brouwershaven 2 5; 4. DSS 2 3; 5 Scherpenisse 0 (niet opge komen); 2de afdeling B: 1 WIK 7; 2 Animo 2 6; 3 Unitas 2 5; Die Gouwe 2 1; 5 Zeemeeuwen 2 1. VROUWENPOLDER, 1 april. In een overvolle kerkdienst heeft vanmiddag drs O. Jager afscheid genomen van zijn ge meente met een predikatie over Lukas 24 vers 28„En zy drongen sterk bU hem aan, dat Hij by hen zou blijven". Dit is geen afscheid, maar een intree van Jezus, aldus drs. Jager, omdat het Pasen is. Als onze harten niet in brand vliegen, ver langen wij niet naar Hem. Het enige, dat wij elkaar nog te zeggen hebben, is: houdt Jezus vast, wat u mocht overkomen. Houdt wat u hebt, want wy leven in het laatst der dagen. De heer J. Geerse sprak namens de kerkeraad woorden van dank voor al hetgeen drs. Jager in de drie en een half jaar van zijn verblijf in Vrouwenpolder heeft gedaan. Ook tot zijn vrouw richtte hij woorden van dank. De gemeente zong hen daarna Psalm 121 vers 4 toe. Ds. C. van Nes, sprekend namens de classis, zei, dat men drs. Jager node zal 'missen. Burgemeester A. de Kam merkte op, dat hy zich nu voor de derde maal officieel tot de predikant richtte, n.L by diens intrede, bij de ingebruikneming der kerk en thans. Ontroerd dankte drs. Jager voor al deze waarderende woorden. De banden moeten nu worden losgemaakt maar er is meer, dat tot dankbaarheid stemt. Door de scheuring stond de ge meente zonder kerk en pastorie, maar zie hoe wonderwel God het nu heeft ge maakt. Knaapje onder tractor Zaterdagmiddag is het zoontje van ds. Karelse by het spelen op een boer derij onder een rijdende tractor te recht gekomen. Zyn voet en been wer den ernstig gewond. Dokter Bruynzeel liet het jongetje naar het ziekenhuis vervoeren voor verdere medische be handeling. SLUITINGSAVOND VAN DE ZAALHANDBAL MIDDELBURG, 2 aprü. In do veilinghal werd zaterdag de sluitings avond gehouden van de Zeeuwse zaal handbalcompetitie. Er kwamen zowel van de dames als van de heren en de junioren selectieploegen in het „veld". Bij de dames won Oranje-Wit na een aantrekkelijke wedstryd met 410 van Wit-Blauw, dankzij een wat be tere techniek. De béide herenploegen waren volkomen aan elkaar gewaagd. Zij speelden een uitstekende, razend snelle wedstrijd, welke tenslotte door Blauw-Wit met 108 werd gewonnen. De junioren van Walcheren toonden zich technisch beter dan die van Zuid- Beveland. Na een fris partijtje behaal den zij een 85 zege op de Bevelan ders. (Vervolg van pag. 2) vrouw E. Strubbe-Van Veen en wel namens drie groepen. De jeugd, ging voorop: namens de commissie voor de jeugdkerk werden een kanselbijbel, het dienstboek der Herv. Kerk en drie kerkboeken, alsmede lopers voor kerk en portaal aangeboden. De tweede groep, gevormd door de trouwe bezoekers en bezoeksters van het zaterdagavondgebed, had gezorgd voor doopvont, twee kandelaars en een kleed voor de Avondmaalstafel, kun stig geborduurd door mej. J. M. Stolk. En dan was er de derde groep van een 750 gemeenteleden, die gel den hadden bijeengebracht voor een smeedijzeren lantaarn boven de kerkdeur (voor de bevestiging waar van „Den Haag" nog toestemming moet geven), trouwstoelen en -kus sens, alsmede de meubilering en stoffering van de consistoriekamer. De heer Batten dankte hartelyk voor al dit mc is en vooral de com missie, die het werk voor deze inza meling verrichtte. De heer Th. J. Schuitemaker, de aannemer, die de Avondmaalstafel aanbood, werd ln deze dank betrokken Overdracht Vervolgens droeg de president-kerk voogd met enkele zinnen de kerk over aan de voorzitter van de centrale ker keraad, ds. F. Don, die haar met het uitspreken van enige dankwoorden aanvaardde. Daarna werden achter eenvolgens de kanselbijbel, het doop bekken, de Avondmaalsbeker en -schaal en enige kerkboeken binnen gebracht door ouderlingen en enige jongens en meisjes, die dit ailes aan boden met een toepasselijk Schrift gedeelte of lied. Ds. Don aanvaardde het eveneens met een Bijbelwoord en het uitspreken van een gebed. In de daarop volgende korte godsdienstoefe ning heeft de predikant zyn gehoor bepaald by de eerste zes verzen uit Openbaringen 21. Heden overleed on verwachts onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder KORNELIA KOPPEJAN, Wed. v. Abr. Maljaars, in de ouderdom van 79 jaar en 11 maanden. Zoutelande: J. MALJAARS P. MALJAARS— MOENS A. MALJAARS E. MALJAARS— JAKOBSEN Koudekerke: F. MALJAARS C. E. MALJAARS— REIJNIERSE en Kleinkinderen Zoutelande, 30 maart '56 Gevraagd: voor dag en nacht die de zorg op zich wil nemen voor bejaard echtpaar. Niet bene den de 35 jaar. Meerdere hulp aanwezig. Goes. Brieven onder no. A 4642 aan bureau v. d. blad te Goes. Voor de vele bewyzen van belangstelling voor en by ons huwelijk ontvangen, zeg gen wy allen hartelijk dank. A. CIJVAT C. CIJVAT— CHRISTI AAN SE Zierikzee, maart 1956 Salonwagen, Oude weg Het Dagelijks Bestuur van de Polder Walcheren brengt ter openbare kennis, dat de beide lysten van Stemge rechtigde ingelanden (kie zerslijsten) door dit Bestuur zijn opgemaakt en ter Grif fie van de Polder gedurende veertien dagen ter lezing zijn nedergelegd; dat exemplaren dezer lys ten ter Griffie verkrijgbaar zyn tegen betaling van I,-, resp. ƒ2,50 per stuk; dat gedurende veertien da gen na deze kennisgeving door ingelanden onder over legging van de vereiste be- wysstukken bij dit Bestuur bezwaren tegen deze lysten kunnen worden ingediend. Middelburg, 31 maart 1956. Het dagelijks bestuur voornoemd, R. W. van Lynden, Voorzitter G. C. D. Rutgers van Rozenburg, Griffier Notaris J. J. van Dijke te Kruiningen zal op woensdag 11 april 1956 des namiddags 1 uur aan de Hofstede aan de Zanddyk te Kruiningen, bewoond geweest door wy- len L .WISKERKE, en zulks ten verzoeke van de erven van de heer L. Wiskerke te Kruiningen om contant geld publiek verkopen: de landbouwersinspan be staande uit: 1 paard (9 jaar), 7 koeien, 1 os, vaars, 1 vaarsje, 2 stierkal veren, 1 vaarskalf, 1 nuch ter vaarskalf, 21 kippen, 1 bandenwagen, 3-wielskar wendpioeg, eggen, aardap- pelploeg, peemolen, wied- machientjes, klaverruiters, kiembakjes, wagenlichter, harnassement, zwingen reep met pleien, rieken, vorken, mesthaken, zeis, manden, ladders, bijlen, bascule met gewichten, slegge, graankist, 60 zak ken, hooi, stro, pulp, mest en al hetgeen verder ten verkoop zal worden aan geboden. N.V. HAVEN VAN VLISSINGEN vraagt in vaste dienst Aanmelden: Kantoor Buitenhaven. Vanaf heden maken wy OVERBEKLEDINGSHOEZEN rechtstreeks voor iedere autobezitter tegen de laagste pryzen. Grote: Ford, Chevrolet, Plymouth of Dodge f 135.- Middelklasse: Mercedes, Opel Kapitan Kleine wagen: Volkswagen, Opel Rekord, Consul, Taunus, Zephyr, Citroen wy maken alleen maatwerk onder volle garantie, Autobeklederij M. STOFFELS INDUSTRIETERREIN GOES TELEFOON 2978 TE KOOP: in een der grootste steden van Zeeland, goed in levensmiddelen, tabak en sigaren. Te bevragen: Willemse's Woningkantoor. Noord singel 40, Tel. 3294, Mid delburg. PLAATSING OP DINSDAG DONDERDAG Ot 2AT EP DAG TE KOOP Restant 40 kg Origineel Big Ben erwten. J. Francke, Grypskerkseweg 12, Oostka pelle I.z.g.st.z. Motorrijwiel Horex 19000 km gelopen. Jac. de Visser, Molenzicht, Tel. K 1188 405, Aagtekerke Demonstratie kofferschrijf machine Consul met tabulator (310) voor ƒ250,—. v. d. Peijl, Tel. 532, Yerseke DIVERSEN Elektrische naaimachines, compleet met koffer 245, (Normale prijs 299, Rechtstreekse fabrieksleve- ring geeft ƒ55,voordeel! m. garantie, desgewenst afbetal. DepotNieuwstraat 28, Ter- neuzen, Tel. K 1150—2410 Wasmachinefabriek heeft wasmachines m. lichte émail- ie-beschadiging. Gloednieuw! Met garantie 145,Desge wenst afbetaling. Centrifuge» 150,—. Depót Nieuwstraat 28, Telef. 2410, Terneuzen Vanaf half april leverbaar negenweekse hennen m. goed- keuringsmerk, van verschill. prima bedryfsrassen. Ook één- dagkuikens verkrijgbaar. J. Verlare, Centr. Opfokbedrijf, Tel. 01131—201, Breeweg 42, Yerseke Laat U niet misleiden, wy gooien onze naam niet weg. Koopt nog heden een Kienzle Polshorloge f 13.65. Horloge rie D. LIEVENSE, L. Vorst- straat 87, Goes. KAPELLE, 31 maart. Op het so listenconcours in Zeeland van de Bond van Harmonie en Fanfareverenigingen, waarvan hedenmiddag het twee'de en laatste gedeelte werd gehouden, heeft de heer J. J. Laroes te Middelburg we derom blijk gegeven op muzikaal ge bied zijn mannetje nog te kunnen staan. Ook dit jaar werd door hem weer het hoogste aantal punten be haald, nl. 79. Op één punt na behaalde hij hiermede de hoogste muzikale eer, die er op dit concours te behalen is. Met deze prestatie kwam hij in het be zit van de wisselbeker, die beschikbaar was gesteld door de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, benevens een medalje geschon ken door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, en een boekenbon van de gemeente Kapelle. Nagekomen Advertentiën Heden overleed zacht en kalm onze innig geliefde en zorgzame moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder PIETERNELLA SANDERS, wed. van de heer I. A. Goedbloed, in de gezegende ouderdom van 82 jaar. Namens de familie GOEDBLOED. Biggekerke, 2 april 1956. Kerkplein 10. STAVENISSE Benoeming. Mej. Jannie Dourlein per 1 mei a.s. benoemd als onderwijzeres aan de kleuterschool te Sint Annaland Momenteel is zij werkzaam aan de kien terschool ter plaatse. GOES, 2 april. Zeeland beleefde zaterdag een kleine invasie. Niet minder dan acht bussen met Engelse voetballers kwamen by Sluis over de grens om zich daarna naar verschillende plaatsen in Zeeland te begeven: Biervliet, Oostburg, Schoondyke, Vlissingen, Souburg, Goes, Clinge en Koewacht. De Zeeuwse tegenstanders bleken goed te zyn gekozen, want nergens was er sprake van groot krachtsverschil en de meeste wedstrijden hadden een span nend verloop. Ongetwyfeld zyn er door deze wedstryden vriendschapsbanden aange knoopt en zullen sommige Zeeuwse clubs binnen afzienbare tyd een tegen bezoek aan hun Engelse vrienden brengen. Op de zaterdag voor Pinksteren zullen weer verschillende Engelse voetbalclubs een bezoek aan Zeeland brengen. Vlissingen De thuisclub was ongetwyfeld ster ker, al kwam zy voor de rust niet ver der dan een doelpunt van Hubregtse (10). Na de thee gooiden de Vlissin- gers er nog een schepje op en de be zoekers moesten zich beperken tot en kele uitvallen, welke echter alle strandden op de Vlissingse defensie, waarin spil Leynse uitblonk. Nadat Klopmeyer de voorsprong had ver hoogd (20), scoorde Kees Elve nog twee maal, zodat het einde kwam met een verdiende 4—0 overwinning voor Zeeland Sport. Biervliet Voor de rust, toen de Engelsen de wind in de rug hadden waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Links buiten A. de Meyer gaf Biervliet de leiding, waarna J. Bogte in eigen doel schoot (11). Nog voor de rust echter verwierf Biervliet opnieuw een voor sprong door een doelpunt van P. v. d. Bossche. Na de hervatting waren de Engelsen beslist ln de minderheid. Niettemin wist hun rechtsbuiten Prior de balans in evenwicht te brengen (22). C. de Kramer scoorde echter het beslissende doelpunt (32). Souburg De Souburgers hadden enkele inval lers, maar wisten toch voor de rust kranig party te geven. Zy konden ech ter niet verhinderen, dat de Engelsen een 02 voorsprong namen. Na de thee waren de bezoekers sterk in de meerderheid en vooral de spil en linksbuiten blonken toen uit. Nog twee maal moest de RCS-doelman zwichten, zodat het tenslotte een verdiende 04 nederlaag werd. Oostburg De thuisclub had voor de rust het beste van het spel en wist tot twee maal toe de leiding te nemen. De eer ste maal werd het doelpunt echter af gekeurd, omdat de scheidsrechter niet geconstateerd had, dat de bal achter de doellijn was geweest en de tweede maal, omdat de bal met de hand zou zijn gespeeld. Zo kwam de rust met dubbelblanke stand. Kort na de her vatting nam Leystone de leiding. Hier na ging de strijd meer gelyk op en kort voor het einde slaagde Barra er in, partyen op gehjke voet te brengen (1—1). Koewacht In de 10de minuut scoorde de En gelse middenvoor een prachtig doel punt. De Engelsen bleken razend snel maar Koewacht had in haar enthou siasme een machtig wapen, dat in de tweede helft zelfs de doorslag zou ge ven, want in de 30ste minuut scoorde Martens de gelykmaker en twee minu ten voor het einde wist dezelfde spe ler zyn club de overwining te bezor gen (21). Het was een uitstekende wedstryd, na afloop waarvan besloten werd dat Koewacht volgend jaar een tegenbezoek aan Engeland zal bren gen. En te Goes Een forse wedstryd, waarin van krachtsverschil eigenlyk geen sprake was. Goes had enkele invallers en in de 25ste minuut kon Mos, die ditmaal als linksbuiten opereerde, zijn club de leiding geven (10). De Engelsen werkten hard, maar vielen toch wel wat tegen. In de tweede helft weren zy echter na aan de gelykma ker toe, maar Luykx redde op de doel- iyn. Verdere doelpunten bleven uit. o HULST, 2 april. Na een veertig jarig dienstverband bij onderscheiden korpsen (Militaire politie, Marechaus see en Rykspolitie) heeft, de maj. der Rykspolitie J. Stoorvogel zaterdag on der enorme belangstelling afscheid ge nomen van het politiekorps. Een rij van sprekers voerde het woord. De scheidende politieman werd door schier alle sprekers geprezen om zyn vastberadenheid en zyn eerlijk heid. „U was naast politieman ook mens", zo merkte een van de vele speechers kernachtig op. Het woord werd o.m. gevoerd door de gewestcom mandant kol. J. Gerritsen te Den Haag,districtscommandant maj. W. H. van Bailegooyen de Jong, de burge meesters van Schoondijke en Graauw en de districtcommandant van de Kon. Marechaussee te Terneuzen. Maj. Stoorvogel, die ridder in de orde van Oranje Nassau is en daarnaast een aantal hoge binnen- en buitenlandse onderscheidingen in zyn loopbaan heeft ontvangen, werd overladen met geschenken en zyn - echtgenote werd een grootse bloemenhulde toegebracht. Op Paasmorgen behaagde het de Heere tot Zich t° nemen onze innig geliefde Man en zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader SIMON LOUWERSE, in de ouderdom van 71 jaar en 9 maanden. (Psalm 68 :2 berijmd). Oostkapelle: Wed. J. LOUWERSE-WISSE. Serooskerke: M. A. DE VISSER-LOUWERSE. JAC. DE VISSER. Oostkapelle: P. S. LOUWERSE. E. C. LOUWERSE-CEVAAL. Middelburg: A. M. JANSE-LOUWERSE. J. JANSE. Domburg: S. T. v. d. Meule-Louwerse. A. v. d. Meule. Oostkapelle: S. P. LOUWERSE en Verloofde, en Kleinkinderen. Oostkapelle, 1 april 1956 „De Verwachting". De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. 5 april 1956 om 12 uur. Plotseling werd heden van ons weggenomen, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, PIETER WJDLLEBOORDSE, in de ouderdom van ruim 65 jaar. Serooskerke (W.): Wed. P. WILLEBOORDSE- BOONE. Domburg: M. WILLEBOORDSE. Hoensbroek: L. v. d. Hoff-Willeboordse. H. v. d. Hoff. Serooskerke (W.): FR. WILLEBOORDSE. J. WILLEBOORDSE-WATTEL. Zwyndrecht: C. WILLEBOORDSE. W. WILLEBOORDSE-VAN ZWEDEN. Serooskerke (W.): P. WILLEBOORDSE. J. WILLEBOORDSE-DE VISSER. Middelburg: J. GOEDBLOED- WILLEBOORDSE. L. GOEDBLOED. Vlissingen: L. KOPPEJAN-WILLEBOORDSE. J. KOPPEJAN. Serooskerke (W.): J. WILLEBOORDSE. T. WILLEBOORDSE- DINGEMANSE. ADRIAAN. JAAP. H. WILLEBOORDSE. M. WILLEBOORDSE. M. WILLEBOORDSE-JOBSB. JACOBUS, en kleinkinderen. Serooskerke (W.), 2 april 1956. Dorpsstraat no. 39. De begrafenis zal plaats hebben vrydag 6 april a.s. 14 uur te Se rooskerke (W.). Liever geen bloemen

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5