Herboren Middelburgse Engelse kerk weer in gebruik genomen V1 issingen, Goes, Vrouwenpolder en Zierikzee: trefpunten der jongeren Goes kreeg druk bezoek van de Geref. jeugd Vrijgemaakte jeugd was in Vrouwenpolder bijeen Programma van ernst en luim goede afwisseling CHRISTUS, DE BEHEERSER DER GESCHIEDENIS' an Gemeente-ambtenaar kreeg zijn ontslag Ds. D. J. Roos over «De blijde reis» Trouw blijven aan het volle woord van God .Hemelse roeping aards beroep" en Vele geschenken werden tijdens de wederingebruikneming aangeboden ^Dinsdag 3 april 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Zesiands chrïstenjeugd op Paastoogdagen bijeen GOES, 2 april. Tweede Pasen hoogtijdag voor Zeelands christenjeugdl Ook vandaag zijn weer, als in voorgaande jaren, duizenden jongens en meisjes op stap geweest vanuit alle hoeken der provincie om elkaar te ontmoeten in de samenkomsten van hun jongerenorganisaties. De tremen voerden de jeugdige schare aan, tientallen bussen brachten Zeelands «jeugd naar de plaatsen van bestemming, fietsen en bromfietsen stonden bij honderden bij kerken en zalen. Wie beweren wil, dat het met de vrije jeugdorganisaties zowat is gedaan en dat er geen animo meer voor bestaat, die moet vandaag wel hebben gedaan alsof hij niets zag. Anders had hij kunnen zien, dat er nog belangstelling aanwezig is, dat de geestdrift nog niet ontbreekt in de getuigenis aan de wereld van de zegen van Pasen, die ook doorstraalt in het werk van elke week! Op vier plaatsen in onze provincie is de jeugd bijeen geweest. Vlissingen was de verzamelplaats van de Hervormde jongeren en in Goes hielden de Gereformeerde jongeren hun appèl. Al waren de programma's dan niet gelijk, op één punt was er overeenstemming: voor het eerst waren het ge combineerde toogdagen van de jongens en de meisjes. In de Scheldestad organiseerden de pro vinciale besturen van C.J.M.V. en C.J.V.F. deze toogdag, in de Ganzestad hadden de afdelings besturen van de Geref. Jongelings- en Meisjesbond elkaar voor deze dag gevonden. Vrouwen polder trok vele vrijgemaakte Gereformeerde jongelui en in Zierikzee was er het trefpunt van de Christelijk Gereformeerde jongeren. Ook zij deden het meer of minder officieel samen. C.J.MV. en C.J.V.F.-jongeren in Vlissingen bijeen VLISSINGEN. Uit de gehele provincie waren ze naar Vlissingen gekomen, de leden van het C.J.V.F.-meisjesverbond en het C.J.M.V. in Zeeland. En zij hebben daar gezamenlijk hun toogdag gehouden. Een dag met vele hoogtepunten, die ongetwijfeld de 800900 jonge mensen iets heeft gezegd. Het programma was goed: afgesteld op het huidige afdelingswerk en het werd geheel gevuld door de jongeren zelf, die hiermede toonden dat op eenvoudige manier toch iets goeds gebracht kan worden. Samen hebben zij getuigd van hun geloof in de opgestane Heiland, geluisterd naar de indringende boodschap van Wika van Ginkel, die hen wees op de noodzaak van het staan in de wereld als een getuige van Jezus Christus. Samen hebben zij de paas- liederen gezongen, maar ook het liedje „Zeeland is een landje dat een grote toekomst wacht, naar aanleiding van de schets over het C.J.M.V.- en C.J.V.F.-werk van over 25 jaar. Toen omstreeks zes uur het C.J.M.V.-tamboers- en pijperskorps, .Juliana" uit Middelburg met vliegend vaandel en slaande trom een mars maakte, hebben duizen den mensen nog een keer bemerkt, dat het C.J.M.V. en C.J.V.F. in hun stad waren. Het begon met een wijdingsdienst in de St. Jaeobskerk. Hier maakten de dames voor de eerste keer in groot officieel ver band kennis met hun nieuwe provinciale presidente, mevr. S. A, M. de Haan Pasma uit Hansweert. Zij leidde deze dienst. „Zegt het allen, dat Hij leeft", was het thema van haar overdenking, waarin zij de jongeren opriep om getuigen te zijn van Christus. In deze dienst werd ge beden voor het werk van de bonden, voor de eenheid der kerken, voor de zie ken, de eenzamen en de bedroefden en de overheden. Daarna bleven de jongeren in de kerk. Allereerst speelde het muziekkorps van het Leger des Heils enkele liederen en onderwijl was er een collecte voor het CJMF- en CJVF-werk onder zieke jon geren. Deze bracht ƒ285,90 op. Onder leiding van kapitein Eikelaar van het Le ger werden Paas- en Opstandingsliederen gezongen en toen kreeg wika L. A. C. van Ginkel uit Driebergen, bekend uit het landelijk open deur werk, het woord om te spreken over -«n niet alleen". Christelijke verantwoordelijkheid Concreet en beslist heeft wika Van Ginkel de Zeeuwse jongeren toegespro ken en hen gewezen op hun taak in deze wereld. Recht op de man af zei wika Van Ginkel, dat christenjongeren geen eilandbewoners mogen zijn. Geen mensen, die zich opsluiten in de knusse gezelligheid van het eigen kringetje, waar alles wel goed en braaf toegaat, maar waar geen kracht van uit gaat. „God beziet de wereld naar de houding der christenen. Daarom hebben zij zulk een grote verantwoordelijkheid", aldus spreker, en hij gebruikte hierbij als voor beeld de geschiedenis van Sodom en Go- morra, die om wille van tien rechtvaar digen nog gespaard zouden zijn. Daarom was de opdracht, welke wika Van Ginkel de jongeren meegaf: Wees christen, waar je ook staat. Wees christen van de daad. Speciaal ging hij in op de noodzakelijk heid van praktisch christendom. Daaraan Is behoefte en hij wees erop hoe dit prak tisch helpen veel meer waard is dan het houden van mooie Paaswij dingen of kerstbijeenkomsten. Hij kon geen recept geven voor de daad, maar hij vroeg met klem aandacht voor deze zaak en onge twijfeld zal elke jongere getroffen zijn door deze eerlijke woorden, welke zon der franje of omlijsting werden gespro ken, maar op een frisse en klare manier de jongeren aansprak. Wika Van Ginkel, zelf een oud CJMV- er, sprak over de grote betekenis van het CJMV-werk voor zijn leven. Dit gewone afdelingswerk had voor hem de richting van zijn leven bepaald, vooral door de manier waarop men als jonge mensen daar samen spreekt over de dingen van het geloof en de maatschappij. Addie Laban uit Yerseke en Jan Lie- vense uit Westkapelle declameerden nog enkele Paasgedichten en toen was de morgenvergadering afgelopen. Geheel door de jongeren De middagbijeenkomst vond plaats in twee zalen, nl. in het Concertgebouw en de Scheldehal. In de eerste had de heer M. Allewijn uit Hoedekenskerke de lei ding, in de tweede ds. I. J, Wisse uit Grijpskerke. In beide zalen werd hetzelfde program ma afgewerkt, een programma dat geheel werd gevuld door jongeren. Het begon Tekort in kas van woningbouwvereniging ARNEMUIDEN, 31 maart. In de zaterdagmorgen gehouden raadsvergadering is medegedeeld, dat aan de ambtenaar ter gemeen te-secretarie, P. D., met ingang van 1 juni a.s. ontslag is verleend. Dit is naar aanleiding van een rap port van het verificatiebureau van de Vereniging van Nederl. Gemeenten, dat gewag maakt van een kastekort bij de woningbouw vereniging te Arnemuiden. Dit te kort werd begin februari van dit jaar ontdekt. met gymnastiekdemonstraties door de gymnastiekvereniging „Oranje Nassau" uit Vlissingen. Gracieus en sierlijk waren de ritmi sche oefeningen van de dames en bij de brug- en andere oefeningen van de he ren klonk menig applaus voor een fraaie prestatie. Wika R. Wasterval uit Oostburg had de leiding van een groep van de C.J.M.V. uit Breskens, welke opvoerde het leke- spel „Rabbi Josef". Een lekespel dat speelt ten tijde van de kruisiging en op standing van Jezus. Getoond werd hoe door middel van een lekespel jonge men sen kunnen getuigen van het geloof in de Heiland. Na de pauze met verloting kwam eerst het CJMV tamboers- en pijperskorps .Ju liana" voor het voetlicht o.l.v. tamboer- maitre Bas Bosch en directeur J. v. d. Brink. Zij brachten goede en prettige mu ziek en de stemming kwam er best in. Dat verbeterde nog, toen wika M. A. de Vlieger uit Goes met leuke en vlotte lied jes de zaal leerde zingen en vooral de ode aan de Grote Vlissinger Michiel de Ruy- ter deed het best. Leuke schetsjes „Over 25 jaar, dan komen onze kinde ren op een bondsdag bij elkaar". Dit was de titel van een aantal schetsjes, welke werden opgevoerd door jongeren uit Wal cheren en waarin zij lieten zien hoe de CJMV- en CJVF-afdelingen van nu sa men een bondsdag organiseren en hoe zij dit over 25 jaar zullen doen. Hoe het gemengd werk van vandaag loopt en hoe over 25 jaar alles gemengd zal zijn. De heer G. de Voogd uit Goes, secretaris voor pers en propaganda van het CJMV, had deze schetsjes geschreven en ze boei den de zaal en met elan werd elke keer het versje gezongen „Ons Zeeland is een landje dat een grote toekomst heeft' Deltaplan, tunnelbouw, ze werden alle maal behandeld in deze vlotte schetsjes, welke een goed onderdeel vormden van het programma. Het was ongeveer 6 uur toen ds. Wisse in de Scheldehal en Mevr. Jehbink-Paap uit Kapelle in het Concertgebouw de bondsdag sloten. „Het was een prachtige dag. Blij en dankbaar mogen we voor dit alles zijn, maar bovenal moeten we God dankbaar zijn voor het goede, dat Hij ons vandaag schonk". Met deze woorden be sloot Mevr. Jebbink een uitstekend ge slaagde toogdag. Ds. M. van der Klis sprak voor Chr. Geref. jeugd Christus is waarlijk opgestaan" GOES. „Christus is waarlijk opgestaan". Een groot spandoek' met deze woorden was vandaag in de Geref. kerk aan de Westwal gespannen en later werd het dundoek meegedragen op een wandeling, die honderden Gereformeerde jongeren uit heel Zeeland door een deel van Goes maakten, voorafgegaan door de Chr. Muziekvereniging „Hosanna". Die woorden op dat doek waren als het ware het motto van deze provinciale toogdag, welke vanmorgen begon met huishou delijke vergaderingen der afdelingen van de Meisjesbond en Jonge- lingsbond en die vanmiddag gezamenlijk werd voortgezet in de kerk, die te klein bleek om alle belangstellenden te bevatten. De betekenis voor het gehele leven van de opstanding van Christus stond deze middag in het middelpunt, vooral door de toespraak van ds. D. J. Roos te Haarlem, moderamenlid van de Geref. Jongelingsbond, die sprak over het onderwerp „De blijde reis". „Hosanna", dat ook in de kerk me dewerkte door de zang te ondersteu nen en enkele malen op bijzonder ge waardeerde wijze optrad, was voor het eerst in nieuw uniform gestoken. De middagvergadering werd geopend door de afdelingsvoorzitter van de J.V., de heer J. P. Balkenende, nadat het muziekkorps ter inleiding Paas- muziek had doen horen. Ds. Roos ver geleek in zijn toespraak het leven met een reis. Is het echter niet belachelijk, zo vroeg hij, te spreken van een blijde reis? Wat een ellende en misere, wat een tegenspoed en moeilijkheden zijn er niet in ons aller leven. Het is niet te beschrijven. Het is, zoals de dichter zegt, een krankzinnig en zinloos be- staan. II 'II ïn het geloof ZIERIKZEE. Rond driehonderd Christelijk Gereformeerde jon geren waren naar Zierikzee gekomen voor hun Paastoogdag, die werd georganiseerd door het Zeeuws Verband van Chr. Geref. Jeugdver enigingen. Des morgens heeft ds. M. v. der Klis gesproken over het onderwerp „Christus, de Beheerser der geschiedenis", en des middags luisterden de jongens en meisjes naar een referaat over de Y.C.C.C., waarbij uiteraard de problematiek der oecumene aan de orde kwam. Trouw blijven aan het volle Woord van God, ziedaar de conclusie, welke uit de inleidingen en de drukke besprekingen van deze ge slaagde dag getrokken mag worden. De leiding berustte bij de heer J. C. Spaans. Ds. Van der Klis stelde in zijn rede, dat het in de geschiedenis der wereld gaat om de eerste en om de tweede komst van Christus. Hij leidt alles en niet een we reldmacht, hoeveel het daarop soms moge lijken. De predikant schetste de wording van de heerschappij van Christus. Uit gaande van het bekende geslachtsregister uit Mattheus 1 zei hij o.m., dat, zoals de schepping haar volheid bereikte op de zevende dag, Christus als zevende uit het geslacht van David op deze aarde kwam. Zijn heerschappij bereikte door lijden en opstanding het hoogtepunt bij Zijn he melvaart. Voorbereiding Christus leidt Zijn Kerk door beproe vingen en over hoogten in deze wereld om haar voor te bereiden op Zijn weder komst en daarom staat niet Zijn Kerk als een dienstmaagd in de historie van de wereld, maar de wereld is de geschiedenis van de Kerk. Zij kan al het wereldgebeu ren rustig in Christus' handen leggen. Algemeen werd verwacht, dat na de tweede wereldoorlog er een tijd van gro te armoede zou komen. Nu het tegendeel is gebleken, hebben wij dubbel te letten op de tekenen der tijden. Wel heeft Chris tus geprofeteerd van hongersnoden en pestilentiën, maar dan is nog het einde niet. De tijd van de antichrist zal nog aanbreken. Politiek wordt de wereld verdeeld in een Oosters en een Westers blok. Wij zijn echter al te oppervlakkig, als wij deze grenzen gelijktrekken met het wel en niet erkennen van Christus. Zowel Ame rika als Rusland dulden Christus slechts onder hun scepter. De tijd van het beest uit de afgrond, waarin grote welvaart zal heersen, staat voor de deur. Wij hebben ons dus wel af te vragen, of wij bereid zijn Christus te verwachten, Die met haast zal komen. Een drukke bespreking volgde op deze rede. In de morgenverga dering leverde de heer J. Schouls uit Zie rikzee een bijdrage op zijn klarinet. De oecumene Na een gezamenlijke koffiemaaltijd werd de vergadering heropend door de heer Spaans met een toespraak naar aan leiding van 1 Joh. 2 vers 46. Daarna Toch is het een blijde reis, maar dan alleen in het geloof. Vanuit het geopende graf is dit slechts mogelijk. Christus heeft de dood overwonnen en daarom is het een blijde reis. Daarmee is echter niet alles gezegd. Want het gaat ook en vooral om het reisdoel, het einde van de reis. Wij verlangen meestal helemaal niet naar dat einde, zo zei Ds. Roos, en hoog stens zien wij dat geopende graf als een laatste toevluchtsoord. Vinden wij het eigenlijk niet een beetje griezelig en denken wij niet ons te zullen vervelen in de hemel, waar wij steeds maar moeten jubelen? Maar als wij dat denken, dan hebben wij nooit begrepen, dat de Bijbel over de sprak de heer L. van Valen uit Dordrecht over de oecumene en de Y.C.C.C. Hü gaf een schets van de voorgeschiedenis der oecumenische beweging en stond stil bij wat de Wereldraad van Kerken en wat de Y.C.C.C. willen. De Wereldraad heeft als basis de formule Jezus Christus God en Zaligmaker. Maar iedereen mag deze uitleggen naar eigen believen. Zodoende heeft deze raad ook Arianen in zijn mid den en wordt zelfs geduld, dat met hen een „feest van het geloof" wordt gehou den. Sprekend over de internationale Raad van Bjjbelgetrouwe Kerken ging de heer Van Valen nader in op zijn grondslag, de basis van tien punten, waaruit voor ieder duidelijk blijkt, dat hij trouw wil blijven aan het volle Woord van God, als richt snoer voor geloof en leven. Met deze te genstelling hebben wij altijd te maken, want zij is scherp. De middagvergadering werd afgewis seld met declamatie door de dames D Verhage en M. Slabbekoorn en zang door de vereniging Biezelinge. VROUWENPOLDER. Voor de jeugd der vrijgemaakte Gerefor meerde Kerken was het vandaag in Vrouwenpolder verzamelen ge blazen. Zij heeft goed gevolg gegeven aan de oproep van het afde lingsbestuur van de Jongelingsbond en van de C.P.C. Zeeland, die deze dag organiseerden en in de morgenuren de huishoudelijke verga dering belegden onder leiding van de provinciaal presidente, mej. S. Scheele. In deze vergadering werd o.m. een inleiding geleverd over het onderwerp „De zin van onze arbeid", waarop een geanimeerde bespreking volgde. Des middags kwamen de jongens en meisjes in nog groter getale bijeen om te luisteren naar een referaat van Ds. C. Trimp, predikant te Middelburg, die als titel had gekozen „Hemelse roeping en aards beroep". Ds. Trimp wees er o. m. op, dat het woordje „en" in deze titel het belangrijkste is, omdat beide onderdelen §een tegenstelling vormen, maar omdat e hemelse roeping niet los te denken en los te maken is van ons aardse beroep. Wij zijn allen in Gods dienst en moe ten niet denken, dat dit alleen geldt voor de zondag, terwijl alle andere dagen van de week daarbuiten vallen. Nee, ons werk, waar God ons ook heeft ge plaatst en wat wij ook te doen hebben, staat niet los van de dienst van God en van Zijn dag, maar wordt daardoor in al les beheerst. Zo kunnen wij ook spreken van een goddelijk beroep. Het gaat in ons leven van elke dag niet primair om het geld of om het eigen geluk, maar om het dienen van God, hetgeen Ds. Trimp nader praktisch uitwerkte. Ook op deze rede volgde een drukke en leerzame be spreking. Blijde dag voor Herv, en burgelijke gemeenie MIDDELBURG, 31 maart. De Zeeuwse hoofdstad is vanmiddag officieel in het bezit gesteld van een schoon, intiem bedehuis, her boren uit wat bedenkelijk veel op een bouwval was gaan gelijken. Een bedehuis, dat al vele eeuwen oud is en dat nu weer een kleinood van grote waarde is geworden in de krans van majestueuze histori sche bouwwerken. Maar in het bijzonder was het een blijde dag voor de Hervormde Gemeente, die in het Engelse kerkje aan de Simpel- huisstraat een nieuw centrum ontving, waarvan de deur de volgende dag, op eerste Pasen, reeds wijd openstond voor de jeugd en waar straks de bruidsparen voor God en Zijn heilige gemeente elkaar trouw zullen beloven. Was het wonder, dat juist op deze middag het treffende van „de jonge kerk in het oude godshuis" bijzondere glans ontving? En dat de vreugde van de gemeente zich tastbaar uitte in een aantal geschenken, onmisbare onderdelen in de Dienst van Woord en Sacrament? Dat in deze intieme ruimte de liederen van lof en dank weerklonken, feestelijk ondersteund door het oude, maar geheel gerestaureerde orgel? miljoen kostte, maar dat het karakter der kerk volslagen zou veranderen. Dit plan was al spoedig van de baan. De architekt van deze restauratie, de heer M. J. J. van Beveren, heeft de oude toestand hersteld en het kerkje a.h.w. gedraaid, waardoor o.m. de oor spronkelijke Ingang hersteld werd. Een Begyntje De heer Batten trok een vergelijking met het nabijgelegen stadhuis met zijn beelden en sierlijkheid. Daarbij is deze kerk eigenlijk een Begijntje met een Voordat de eigenlijke kerkdienst be gon en het gebouw door de kerkvoog dij aan de kerkeraad werd overgedra gen, zijn vele goede woorden gespro ken. De president-kerkvoogd, de heer R. Batten, memoreerde eerst hoe de Engelse kerk in 1921 eigendom der Hervormde Gemeente werd na daar voor tot de Presbyterian of Scottish Church te hebben behoord. In 1940 werd de kerk gespaard, maar niet zo lang daarna was restauratie dringend nodig. Er is toen door twee architek- ten een plan opgemaakt, dat een half zware kap op. De stilheid en besloten heid konden behouden worden, on danks het feit, dat de kerk vlakbij een drukke uitvalsweg en een boden plaats is gelegen. De Engelse kerk zal haar naam eer aandoen, indien dagelijks de deur open zou staan. Misschien is het voorlopig mogelijk op donderdagen, zodat ook de vreemdelingen zich kunnen verdie pen in God, zo zei de heer Batten. Hij herinnerde ook aan de restauratie van het in 1761 door G. Stevens gebouwde orgel, dat door zijn geluid de intimiteit van het gebouw a.h.w. onderstreept, en aan het uit 1645 daterende Avond- maalzilver, het oudste van Middelburg. Aanwinst Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein noemde de kerk niet slechts een aan winst voor de Herv. Gemeente, maar voor de gehele stad, waar de histori sche gebouwen zo sterk spreken tot de fantasie der inwoners. Hij zei, dat nu nog één kerk der Herv. Gemeente op restauratie wacht, n.l. de Oostkerk, en dat het gemeen tebestuur gaarne met raad en daad zal medewerken aan deze restauratie. Ds. F. S. Kloosterman sprak als voorzitter der provinciale kerkverga dering. Hij stond vooral stil bij de plaats der kerk in de maatschappij, hetgeen hier ook in letterlijke zin op gaat. „Door de openlegging en restau ratie is deze kerk meer gekomen bij het centrum van het leven", aldus ds, Kloosterman, die herinnerde aan het devies der Engelse kerk, n.l. „Let your light shine". hemel en de toekomst van de mens heel iets anders zegt. De Bijbel spreekt van het Konink rijk Gods en van de nieuwe hemel en de nieuwe aarde. Wij moeten ons die nieuwe aarde heel nuchter en realis tisch voorstellen. Het is dezelfde grond en wij kunnen daar ook b.v. reizen. Alleen zijn er geen ziekenhuizen en kerkhoven, geen gevangenissen en ka zernes. En nu zijn de omstandigheden van onze reis en al hetgeen wij mee maken van het allergrootste belang, maar daarbovenuit gaat het reisdoel. Dat bepaalt onze instelling, onze visie, ook onze levns""' Sublieme declamatie In deze saiumicomst heeft mevrouw Rienks uit Schoondijke op sublieme wijze enkele malen gedeclameerd. Eerst bracht zij Paaspoëzie en tijdens haar laatste optreden enkele humoris tische schetsjes. Voorts werkte mee de heer C. Meijer, organist. De sluiting werd verzorgd door mej. F. Oostdijk, presidente van de afdeling van da Meisjesbond, die deze dag voor het laatst in functie was. Zij dankte allen hartelijk voor de haar gegeven mede werking en bond de jongens en meis jes op het hart trouw te zijn aan het Woord en in het verenigingswerk. De nieuwe presidente, mej. F. Groot Nib- belink, las daarop de geloofsbelijdenis van Nicea, waarna mej. Oostdijk met dankgebed eindigde. Afscheid Des morgens was in de kerk, waar de meisjes haar huishoudelijke verga dering hielden, reeds in eigen kring afscheid genomen van de presidente. Haar opvolgster sprak haar in waar derende v/oorden toe en bood haar namens alle Zeeuwse meisjes een fraai schilderij aan, waarna mej. Oostdijk de zegenbede uit Psalm 134 werd toe gezongen. Mej. N. Contant sprak een dank woord namens de bond. In deze verga dering heeft mej. G. Blauw, maat schappelijk werkster te Rotterdam, over haar werk gesproken. De jaarverslagen werd in de vorm van een radioverslag op geestige wijze uitgebracht door de twee secretares sen, de dames S. Hillebrand en mej. Groot Nibbelink, alsmede de penning- meesteresse, mej. K. Mesu. Het leden tal, zo leek, stationair gebleven. .Het wapen scherpen" in de vergadering van de jongens in de Graanbeurs heeft voorzitter Bal kenende in zijn openingswoord, dat tot titel droeg „Wij gaan het wapen scher pen", aangedrongen op een bewuste positiekeuze. Daartoe is het wapen van het zwaard des Geestes nodig. Jaar verslagen werden uitgebracht door secretaris, penningmeester en biblio thecaris, resp. de heren P. Boon Jr., M. Timmerman en J. J. Tevel. Het bleek o.m., dat het ledental met 27 tot 758 terugliep en dat er een nadelig saldo was van f74,37. Besloten werd de af delingscontributie op basis van vrij willigheid voor dit jaar van f 0.25 tot f 0.50 te verhogen. Zo mogelijk zal volgend jaar in Middelburg worden vergaderd. Een uitvoerige bespreking werd gewijd aan het centraal rapport bondsbezoek „De jeugdvereniging als gemeenschap". In de vakature van de heer Balkenende werd in het mode- ramen gekozen de heer W. J. Sander- se. De heer Boon werd herkozen. In de vakature van de heer Teyel (.niet herkiesbaar) koos men de heer W. van Hoeve te Terneuzen. De heer Balken ende werd zijn opvolger in het bonds- bestuur (primus). De heer Boon werd herkozen als secundus lid in dit be stuur. Tenslotte werd afscheid genomen van de heer Tevel, die als blijk van waardering een belichtingsmeter ont ving. Hij dankte voor de prettige ver houdingen in de afdeling en bestuur en bond de leden op het hart Gerefor meerd te zijn. Des avonds bood het Goese Geref. Jeugdverband een ontspanningspro gramma aan in de kerk. Hoofdschotel was de vertoning van de film „Ik ben met u". Ook was er declamatie. Ds. E. Sneller, die als praeses de gelukwensen der classis overbracht, las een deel voor van een hymn uit het Book of Common Prayers, dat toepas selijk is op de ingebruikneming van een kerk. De heer J. Moll uit Vlissin gen voerde het woord namens do bouw- en restauratiecommisie der Herv. Kerk, de provinciale kerkvoog dij, het college van toezicht en de Vlis- singse zustergemeente. Hij wees op de ideale doelstelling: de jeugd in de oude kerk en zei, dat het niet goed is, wanneer de kerkvoogdij in een ge meente niet in beweging is. Geschenken Toen kwamen de geschenken. Zij wérden aangeboden bij monde van me- (Zie vervolg pag. 5).

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2