YlLeiiwtftö wan affle Eilanden I ^êsSur herkozen. De^heer^De Wolf Serooskerke belichtte in zijn causerie i£ezers Prof. Diepenhorst sprak te Krabbendijke ..Dansproblemen" en chr. middelbaar onderwijs Te Colijnsplaat zakte 8 meter kademuur weg Hooischelf afgebrand te Biezelinge VAN MARKT en veiling Begrafenis P. Dekker te Eindhoven Zaterdag 31 maart 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 7 Vlissingen Zilveren P.Z.E.M.-jubileum Donderdag j.l. vierde de heer J. J. de Kok, chef van de schilderswerkplaats der P.Z.E.M., zijn zilveren dienstjubileum. Des morgens werd de jubilaris met echt genote en dochter ontvangen in de con ferentiezaal der centrale Zeeland, waar hij werd toegesproken door de directeur, Ir. T. Michielsen, die hem dank bracht voor de bewezen diensten, niet alleen in zijn dagelijks werk, doch ook als instruc teur der E.H.B.O., onder aanbieding der gebruikelijke enveloppe. De hoofdopzich ter der centrales, de heer A. F. Linse, sprak eveneens zeer waarderende woor den en bood namens het personeel een aandenken aan. Mevrouw De Kok ont ving een plant. Namens de Personeels vereniging, waarvan de heer De Kok be stuurslid is, sprak de voorzitter, de heer J. Huser, gelukwensen en dank, eveneens onder aanbieding van een aandenken. Namens de Middelburgse collega's sprak de heer B. de Jonge, die ook een geschenk aanbood, waarna namens de commissie tot beheer der zomerhuisjes gelukwensen werden uitgesproken. De heer De Kok dankte tenslotte allen voor de hartelijke woorden en aangeboden geschenken. Poolse oud-strijders bijeen De kring Vlissingen van de vereni ging van Poolse Oudstrijders de grootste Poolse onafhankelijkheids organisatie in het buitenland kwam in jaarvergadering bijeen. Het voornaamste, doel van deze vereniging is: het behouden en reali geren van het idee van een vrij en gouverein Polen; het onderhouden en Versterken van de banden tussen Po len en Nederland; het voorzien in de culturele en maatschappelijke belan gen van de leden; samenwerking met oudstrijders van de vrije en democra tische landen In de geest van kame raadschap en vriendschap; en het verdedigen en verspreiden van de historische waarheid over Polen in het algemeen, en over de Poolse inzet en deelname in de strijd voor de vrij iieid tijdens de tweede wereldoorlog in het bijzonder. De kring Vlissingen telt vijftig le den. Met algemene stemmen werden o.i herkozen: als voorzitter, Ir. J. Min- kiewicz, als tweede voorzitter de heer P. Sakowski en als secretaris de heer r. Benski. Stationschef vertrekt. Per 1 april is benoemd tot stations chef 'eerste klasse B te Woerden de stationschef tweede klasse te Vlissin gen, de heer J. W. P. Lobbezo. Goes Interkerkelijke paaszangdienst Evenals vorige jaren het geval was ral ook dit jaar nu een interkerkelijke Saaszangdienst worden gehouden op e Grote Markt. De aanvangstijd gesteld op kwart voor twaalf en het muziekgezelschap „Hosanna" verleent medewerking. BRUINISSE Afbraak. In de Nieuwstraat naast ga rage Elenbaas worden momenteel twee huisjes afgebroken, omdat daar een door braak moet worden gemaakt voor de nieuwe straat, die loopt van Schippers laan (Deestraat) naar Nieuwstraat en die de straat kruist, welke loopt van Lange Ring naar Burgem. Hagelaan. Aan de Weststraat worden eveneens enkele huis jes gesloopt van één der sloppen (Molen- StraatW eststraat) COLIJNSPLAAT Collecte. De opbrengst gedurende het eerste kwartaal voor „Kinderzorg" ƒ200,77. ELLEWOUTSDIJK Collecte. De collecte voor het Leger des Heils bracht 78,51 op. 's-GRAV EN POLDER Collecte. De huis-aan-huis-collecte van het Leger des Heils heeft alhier opge bracht ƒ88,22. GROEDE Ouderavond. Dezer dagen hield de school met de Bijbel haar ouderavond o.l.v. de heer Cappon. Enkele leerlingen lazen Bijbelgedeelten en opstellen met onderwerpen over de Bijbelse en de va derlandse geschiedenis. Mej. Blok leverde een bijdrage. Er werd ook een spel over Zeeland en het deltaplan uitgevoerd. Het hoofd der school toonde tenslotte enkele filmstroken over het natuurschoon. HAAMSTEDE Voorts werd melding gemaakt van een winst van ƒ4799,74. s-HEER ABTSKERKE Collecte. De lijstcollecte voor het Leger des Heils heeft 46,30 opgebracht. Bazar. Op 6 en 7 april a.s. hoopt de vrouwenvereniging in het verenigingsge bouw Irenë een bazar te organiseren. De opbrengst zal bestemd zijn voor de aan schaf van kussens op alle plaatsen in de Herv. kerk. Raad. De raad der gemeente is tegen maandag 9 april a.s. bijeen geroepen. De agenda vermeldt o.m. de volgende pun ten: een voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling schoolartsen- dienst en een voorstel tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling voor de keuringsdienst van vee en vlees. s-HEER ARENDSKERKE Collecte. De alhier gehouden collecte ten bate van Sonnevanck en Zonnegloren heeft opgebracht 19.50. HEINKENSZAND Extra uitkering. De gemeentewerk lieden van Heinkenszand zullen wor den beloond met een extra uitkering van 25,als waardering voor de vele werkzaamheden, die zij hebben ver richt tijdens de strenge winterperiode. Dit besluit werd in de donderdag, o.l.v. loco-burgemeester C. Nijsse gehouden gemeenteraad genomen, waarbij de er- voerd. De leden der C.J.V.F. meisjesver eniging zullen deze bakken en huis aan huis te koop aanbieden tegen een zeer billijke prijs. KORTGENE Puck. Voor het Nutsdepartement Noord- Beveland heeft de toneelgroep Puck in hotel De Stadswijnkelder het blijspel „Wie is wie" opgevoerd. De opvoering viel bij de leden zeer in de smaak. Ongeval. Woensdagavond is mej. C. On- derdijk uit Colijnsplaat, die met haar auto op weg was naar de toneelavond van het Nut in de sleuf, gemaakt voor het dempen en rioleren van de water leiding dwars door Kortgene, gereden. Zij liep hierbij een hoofdwonde en een hersenschudding op. De auto werd be schadigd. Dr. Janssen verleende eerste hulp. KRU1N1NGEN Nieuw gebouw Boerenleenbank. In de in de „Korenbeurs" gehouden algemene vergadering van de Coöp. Boerenleen bank, deelde de voorzitter, de heer A. v. Hootegem, mede, dat het bestuur beslo ten heeft tot stichting van een nieuw ge bouw. Men wil hiervoor een perceel grond aankopen in het uitbreidingsplan tegenover de landbouwhuishoudschool. De bedoeling is hier een modern bank gebouw te stichten met kassierswoning. Tot lid van het bestuur werd herkozen de heer Ph. Meijaard en tot lid van de raad van toezicht de heer Joh. Glerum. 1955 KRABBENDUKE, 29 maart. Op zeer Interessante en boeiende wijze heeft vanavond in zaal Verburg voor de plaat selijke A.R. kiesvereniging, waarbij ook velen uit de naburige gemeenten aanwe zig waren, Prof. Mr. Dr. L A. Diepenhorst een rede uitgesproken met het oog op de a.s. Kamerverkiezingen. Hij begon met te vertellen hoe fel vroe ger de verkiezingsstrijd werd gestreden. Maar hoe is het thans? Zowel de jonge ren als de ouderen zijn allesbehalve met de huidige toestand Ingenomen. Tegen woordig biedt de politiek z.i. weinig af wisseling en men weet nu al min of meer te vertellen hoe de uitslag zal zijn. „Wij zijn min of meer wat de staatkundige verhoudingen betreft vastgelopen in een doolhof", zo zei hij. In Engeland en Ame rika is dit geheel anders. Voorts belichtte hij de winst- en verlieskansen van de verschillende partijen. En hoe staat het met de A.R. partij? Naar zijn mening lig gen de kaarten niet gunstig. Met betrekking- tot de internationale politiek zal men moeten beslissen over de aansluiting bij de Westerse mogendheden of toenadering tot' het Oosten, waarvoor de kansen zeer gering zijn of een zelf standige politiek voeren. Verder ziet ons land zich geplaatst voer de leus: Azie voor de Aziaten. Wij denken maar aan Nieuw-Guinea. Het westen, dus ook Ne derland, zal in de nabije toekomst wat moeten doen in die richting. Een geheel andere factor is eveneens van belang: de herkatholisering. Het Pro testantisme is niet in staat de aanwezige tekortkomingen in te halen. Als er geen verandering komt ziet het er over 20 jaar maar slecht uit met het Protestantisme. Met talrijke voorbeelden verduidelijkte hij dit. Ook wint het denkbeeld steeds Coöp. Boerenleenbank. In de onder voorzitterschap van de heer P. L. Vis in hotel Bom gehouden jaarvergadering van de Coöp. boerenleenbank, heeft Drs. J. Dijkgraaf, de secretaris van het Land bouw Coöp. Centrum voor Zuid Westelijk Nederland een tweetal films ingeleid, „Met elkander voor elkaar" en „Bloemen- avontuur in Holland". De eerste gaf een Zeer instructief beeld van het boeren leenbankwezen; de tweede was een do cumentaire over de betekenis van de bloementeelt in ons land en de betekenis voor de export. De voorzitter herdacht de heer M. Blom L.J.z., die in de tien jaar, dat hij in het bestuur zat, veel voor de bank heeft gedaan. In de opengevallen plaats werd de heer J. A. van Waveren gekozen; als lid van de raad van toezicht en tot waarnemende bestuursleden wer- ren resp. de heren M. A. Beije, nogmaals M. A. Beije en W. Gilijamse herkozen. kentelijkheid voor de vele bewezen diensten niet onder stoelen of banken Het reservefonds bedroeg eind werd gestoken. f 163.644, Vastgesteld werd tevens een ge- Jaarvergadering K.V. „Zeelandia". De I meer veld, dat het leven een zakelijk ka- meenschappelijke regeling aan te gaan K-V. „Zeelandia" vergaderde in 't dorps- rakter draagt. „Zondags als christen, met de gemeenten Goes en Ovezande, I huis onder voorzitterschap van de heer maar in de week wordt het evangelie betreffende de Vleeskeuringsdienst. A. M. Westveer. Bij de bestuursverkie- opzy geschoven. De P.v.d.A. ligt op de HGFDFK FN^KFRkF zins werd mej. J. Dek gekozen in de loer", zo riep hij uit. plaats van mevr. J. Stroosnijder—Willem- Tenslotte stipte hij op geestige wijze Leger des Heils. De Leger des Heils-1 stein, die als penningmeesteresse aftrad enkele factoren aan, kenmerkend voor kadetten uit Amstelveen komen met hun en zich niet herkiesbaar stelde. De heer deze tijd en deed een hartstochtelijk be- leider op tweede paasdag des morgens M. Stroosnijder werd als bestuurslid her- roep op de aanwezigen om met inzet van om tien uur een openluchtsamenkomst kozen. Het aftredende lid van de twaalf- ane krachten zich te geven aan de ko- houden in het centrum van het dorp. talcommissie, de heer J. Paauwe, werd mende verkiezingsstrijd. Verscheidene KATS I eveneens herkozen. Uitvöerig werd ge- vragen werden gesteld. De heer P. Koole I sproken over de competitie, waarbij voor- had de leiding. Ouderavond. In de Prinses Margriet- I al de reisgelegenheid onder het oog werd school had de jaarlijkse ouderavond I gezien. Getracht zal worden in overleg plaats o.l.v. het hoofd der school. Nadat met de competitieleiding een aantal uit- I bestuursleden, de heren C. Breure en J. eerst het werk der leerlingen was be- wedstrijden te combineren met andere A. Colpaart, werden herkozen. Het voor- zichtigd volgden de gebruikelijke zaken. I verenigingen. De training, die gedurende stel om de contributie te verhogen tot 25 Het hoofd der school, de heer A. Mar- I de wintermaanden in het gymnastieklo- cent werd aangenomen. Het uniform- kusse, deed enkele mededelingen en I kaal der o.l. school werd gehouden, zal fonds, dat vorig jaar is opgericht, heeft daarna gaven de leerlingen van de hoog- I op dezelfde wijze worden voortgezet op goed gewerkt. Er is thans ongeveer de ste klassen twee toneelstukjes ten beste. I het terrein. Door het houd.n van bijeen- helft van het benodigde bedrag in kas. Na de pauze werden enige schoolfüms 1 komsten wil men trachten de band tussen I In verband met het kleine kasgeld werd vertoond. de leden onderling hechter te maken, besloten dit jaar geen aandelen uit te KAPFI I F waartoe ook eventueel een clubblaadje loten en geen nieuwe instrumenten aan zal worden uitgegeven. „Zeelandia" had I te schaffen. De oud-papieractie ten bate Huisviyttentoonstelling. Donderdag- I vóór de Februari-ramp ook reeds een I van het uniformfonds loopt goed en men avond heeft het bestuur van de plaatse- I dergelijk blaadje. I besloot om ook in het vervolg de Bath- Hjke bond van oud-strijders, met de ver- I Geref. jeugd. De geref. jeugdverenigin- I P°Wers bij de actie te betrekken, tegenwoordigers van de plaatselijke mid- gen hielden woensdagavond in het jeugd- R1TTFIFM denstand, gesproken over de organisatie I gebouw hun jaarvergadering. o.i.v. Ds. I van de huisvlijttentoonstellmg en Mid- j Koolstra werd een gevarieerd pro- Usdub- De Rltthemse ijsclub hield haar denstandstentoonstelling (Kamito). Deze gramma afgewerkt. Na de jaarverslagen jaarvergadering o.l.v. de heer J. J. de zal worden gehouden op 26, 27 en 28 april van de verenigingen volgden schetsjes MeÜ- In ziJn openingswoord merkte hij a.s. in de veilinghal. De belangstelling 2ang en £ilm. De geslaagde avond werd op' dat- als er "3 is veel ..gekankerd" hiervoor blijkt groot te zijn. besloten met de uitvoering van een paas- wordt °P het bestuur maar dat men als Werkzaamheden aan station. Men is declamatorium. Ud niet eens de moeite wil nemen om thans druk bezig met het veranderen .van - naar de jaarvergadering te komen. Daar- de terreinen van de N.S. rondom het sta- OOS TKAPELLE bü doelde hij op de geringe opkomst. De tion Kapelle—Biezelinge. In verband met .r>„ v aftredende bestuursleden, de heren W. de komende elektrificatie van de Zeeuw- H Lkiesvereniging vergader- Gevaal, A, M. Dellebeke en J. Machielse lijn moet er aan dit station heel wat t=?'et ^arverslag werden herkozen. Het voorstel om de gebeuren, in 't bijzonder aan de perrons. H r a a heren,A; contributie te verhogen tot 1,— per per- grypeM hoot da p*Ko Mag ik op uw verslag van de rede van de heer Dieperink (Zeeuwsch Dag blad 29 maart voorpagina), gehouden op de jaarvergadering van leraren bij het Christelijk voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs te Emmen, de volgende aanvulling geven om te voor komen, dat de indruk gewekt zou worden, dat deze rede alleen maar „druk besproken" werd? De rede werd in (zeven) sectie-ver gaderingen onderzocht, waarbij twee zaken allerduidelijkst aan het licht kwamen, n.l. a. onderwerp noch tüd werden rijp ge acht om nu reeds tot een communis opinio te komen; blijkens de diep gaande verschillen zullen deze en dergelijke dingen eerst regionaal onderzocht moeten wórden, b. de door de heer Dieperink voorge stelde oplossing kon door zeer ve len niet aanvaard worden. In de plenaire (avond)zitting bleek duidelijk, dat velen, met name de col lega's uit het noorden van onsland, het „dansprobleem" niet als probleem erkennen en derhalve tegen de „oplos sing" van de heer Dieperink fel afwij zend staan, F. VAN DIJK, leraar Chr. Lyceum voor Zeeland. Duizenden guldens schade COLIJNSPLAATS, 30 maart. Aan de haven is de kademuur over een lengte van plm. acht meter weggezakt. Een en ander werd veroorzaakt door de coaster Cobri uit Hilversum, welke ter plaatse aardappelen had geladen. Bjj het in beweging brengen van de schroef bleek de muur niet bestand te gen de zuigkracht daarvan. De muur werd ondermijnd en bü laag water zakte een gedeelte de haven in. De schade beloopt enkele duizenden gul dens. BIEZELINGE, 30 maart. Vermoe delijk heben kinderen vanmorgen op de hofstede van de heer Dees in de Willem Annapolder met vuur ge speeld en het gevolg was dat een hooischelf in de vlammen opging en dat de brandweer van Kapelle enkele uren nodig had om de zaak te blussen. De hooischelf stond op het erf dicht bij de grote landbouwschuur maar geluk kig was de wind van de schuur af, zo dat erger werd voorkomen, mede door het zeer vlug aanwezig zijn van de brandweer. men bezig met het ophogen van een zij- terrein voor het aanleggen van een ne- venspoor. Het ligt in de bedoeling van de N.S. om ook in Kapelle elk uur te stoppen als straks de lijn is geëlektrifi ceerd, I soon en 1,50 per gezin met de leeftijds- _ya.n I grens van 16 jaar werd aangehouden tot een volgende vergadering. De voorzitter over het districtenstelsel de voor- en na- deelde nog mede) dat F de toekomst delen van dit systeem, waarschijnlijk over een betere ijsbaan Ouderavond. Op de o.l.v. Dr. P. Bom zal kunnen worden beschikt. I gehouden ouderavond van de o.l. school S( HERPENISSE Bazar voor de (J.J.M.V. Vertegenwoor- werden de heren K. Melis en J. van de digers van de C.J.M.V. „Obadja" zijn Putte in de oudercommissie gekozen. Na- I Baza-r. De muziekvereniging „Een- thans druk bezig met de voorbereidingen I d;i*1 het werk der leerlingen was bezich- I dracht organiseert op zaterdag 31 maart voor de bazar welke op 6 en 7 april a.s. I voerden in het verenigingsgebouw I en op 2 april (tweede paasdag) een bazar gehouden zal worden in het veilingge- de leerlingen der hoogste klassen enkele I in het verenigingsgebouw in de Lange- bouw. Deze bazar wordt gehouden ten toneelstukjes, schetsjes en sprookjes op. we8- bate van het C.J.M.V.-werk en het andere Mej. De Wilde, die ook piano speelde, v,ANNALAND christelijke jeugdwerk ter plaatse. Hoe- oogstte hierbij met haar leerlingen veel I wel de C.J.M.V. de zaak organiseert wordt succes. Een declamatiewedstrijd had deze Benoeming. Mep. C. Th. M. de Roojj er aan meegewerkt door alle christelijke uitslag: 1 Tieneke den Hollander; 2 Nelly dit Breda' onderwijzeres aan <le 0.1. school verenigingen in de gemeente. Het voor- Melis; 3 Toos Klap. Het hoofd der school, ls per 1 mel a's' benoemd tot onderwjj- naamste doel is geld bijeen te brengen I de heer A. C. van Dijke, hield nog een I zeres aan een od- school te Tilburg, voor noodzakelijk onderhoud van het I toespraak. Dr. Bom bood mevr. Rade- I Aan de grond. De kustvaarder, die C.J.M.V.-gebouw maar een gedeelte van maker—Van de Perel en mej. De Wilde woensdag op eigen gelegenheid de haven de opbrengst zal worden afgestaan aan I geschenken aan. I uit zou varen, kwam op de zandplaat, de hervormde jeugdraad voor het instuif- pjr J A \J RATH even buiten de haven vast te zitten. Aan werk. Behalve deze bazar zal er op 7 <y n gezien de waterstand vrij laag blijft is april ook een oliebollenactie worden ge- Muziekvereniging. In de zaal van de het nog niet mogelijk los te komen. I heer Colpaart werd de jaarvergadering Benoeming. Mej. C. T. M. de Rooij, ARTSENDIENST. gehouden van de muziekvereniging „Ril- I onderwijzeres aan de o.l. school is met landia" o.l.v. de heer L. Nagelkerke. De I ingang van 1 mei a.s. benoemd tot onder- Met de paasdagen is de praktijk van de I penningmeester kon mededelen, dat er wijzeres aan een o.l. school te Tilburg, artsen als volgt geregeld: Middelburg: I nog een batig saldo was. De aftredende le paasdag: J. C. B. Simons, Vlissingse- singel 38, telef. 2191; 2e paasdag: Dr. Rui- (na ter, Langeviele 49, telef. 2637; Vlissingen: U6 11667 A. V.. UfillIK 116111 le paasdag: C. C. Sluijter, Badhuisstraat I 70, telef. 2225; 20 paasdag: J. Vader, Bad-1 altrnpirl alc laailtliil huisstraat 88, telef. 2472; Goes: M. P.«SCHeid «IS raatiSIIQ Verkeersexamen. Voor het door de postcommandant der rijkspolitie, de heer P. J. van Engeldorp Gastelaars afgeno men verkeersexamen slaagden van de 32 deelnemers van de School met de Bijbel 26 kinderen en van de 12 deelnemers van de o.l. 6chool er 11. Voor het theoretisch school zal men nu een aanvang maken. De heistelling staat reeds overeind, ter- wijl de zware heipalen naar hun juiste plaats worden vervoerd. Dezer dagen is de heistelling omgevallen, maar persoon lijke ongelukken deden zich niet voor, Verkeersexamen. Door de Rijkspolitie is een verkeersexamen afgenomen aan de leerlingen van de openbare lagere scho len te Sint Maartensdijk en Scherpenisse, Van de 37 cursisten uit Sint Maartensdijk slaagden er 20 en van de 10 uit Scherpe nisse 2. ST. ANNALAND, 29 maart. Furore 40— op 27.14; Alpha's 40op 27.80. Le vering 2e week april. Furore 40op 27.30, idem 3540 mm 10. Levering 1 mei. Aanvoer 61 ton. SCHERPENISSE, 29 maart. Furore 40op 27.20. Aanvoer 7 ton. BERGEN OP ZOOM, 30 maart. Rode kool 1424; Witte kool 10^—12: Uien 3034; Breekpeen 57; Prei 35 56; Witlof 1456; Witte bonen 35 37; Bruine bonen 37; Raapstelen 13 15; Spinazie 5880; Radijs 2839; Knolselderij 320. Appelen: Jona than 2752; Golden Delicious 3954; Lomb. Calville 55. MIDDELBURG, 30 maart. Fruit: Jonathan K 63; Goudreinetten I 45 55, K 43—48; St Remy K 43—49. Groenten: Rabarber 6570; Spinazie 45—68; Andijvie 43—76; Witlof 52—77; Kropsla 1223; Sladunsel 44118; Veldsla 87—167; Snljsla 100—196; Prei 4677; Spruiten 87; Wijnpeen 315) Rode kool 1322; Kroten p kg 59; Koolrapen 6; Uien p kg 26—40. VISMIJN VEERE, 30 maart. 3130 exp. garn. 65—121. KANDIDATENTORNOOI TE AMSTERDAM AMSTERDAM, 30 maart De par tij uit de derde ronde van het kandl- datenschaaktornooi te Amsterdam, tus sen P. Keres (Rusland) en H. Pilnik (Argentinië) werd na 41 zetten door Pilnik opgegeven. Na de reglementaire speeltijd werd de partij tussen Smyslov (Rusland) en Petrosjan (Rusland) na 41 zetten af gebroken. De stand na 3 ronden luidt: 1. Panno, Filip, Keres en Bronstein. allen 2 pnt.; 5. Smyslov VA pnt en 1 afgebroken partij; 6. en 7. Gelier en Spassky, beiden VA pnt.; 8. Szabo 1 pnt.; 9. Pilnik A pnt.; 10. Petrosjan 0 pnt. en 1 afgebr. partij. Beroepingswerk Ned. Herv. kerk Beroepen te Zoetermeer, 2e pred. pl., toez., J. P. van Roon te Zierikzee; te Hooge Zwaluwe, toez., J. B. Duk, vic. te Velsen-Noord; te Emmeloord, J. M. v. d. Berg te Giessen-Rijswijk. Geref. kerk Beroepen te Drachten, J. Wolven te Grootegast; te Nieuwolda, A L. Janse de Jonge, kand. te Heerjansdam. Bedankt voor Deventer, M. Vlietstra te Eemdijk; voor Driebergen, H. Heule te Deventer. Bruynzeel, Jac. Valckestraat 3, telef. 2375; Ci V L Koudekerke, Westkapelle en Zoutelandel AaiJ WljkgebOUW in bt. Anna- gedeelte slaagden alle deelnemers. m. Huygens, westkapelle, telef. k 1187— land wordt laatste hand gelegd \siNT LAURENS 234; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: M. van der Sluys, Veere, telef. K 1181— ST- ANNALAND, 29 maart. In de Vergadering Coop. Boerenleenbank. 271; Borssele, Driewegen, 's-Heerenhoek, vanmorgen gehouden raadsvergadering OJ.v. de heer J. W. van 't Hoff kwam de Lewedorp en Nieuwdorp: M. Kievit te werd afscheid genomen van het raads- Coöp. Boerenleenbank in algemene ver- Borssele, telef. K 1105—203 voor Dr. Gel- Ud A. C. Geluk, die vanwege zijn gadering bijeen. De kassier, de heer W. derblom en W. H. C. J. Lucas Luycks, I h°ge leeftijd ontslag had gevraagd. Davidse Jzn., gaf een overzicht over het s-Heerenhoek, telef. K 1105—282 voor Burgemeester Van den Bos bestempel- 42ste verenigingsjaar en een toelichting Dr. Folmer; Hoedekenskerke en Kwaden- de de heer Geluk als een trouw raads- °P de cijfers van de rekening en balans, damme: A. P. Kole, telef. K 1193—262; hd en bracht hem namens de gemeente Het eindcijfer der rekening was Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen en dank voor alles wat hij gedaan heeft, t 27.915.776,57 en het balanstotaal Rilland: P. Allewijn, Kruiningen, telef. I Hij heeft de gemeente gediend als I ƒ3.815.168,82. De spaargelden namen toe K 1130—566; 's-Heer Arendskerke, Hein- raadslid vanaf 4 september 1923. Ge- met 164.280,— en bedroegen per 31 de- kenszand en Wolfaartsdük: le paasdag: durende de jaren 1935—'53 is de heer cember j.l. 2.357.168,54. Van de rekening- A. L Vos, Wolfaartsdijk, telef. K 1198— I Geluk wethouder geweest houders werd ontvangen 13.834.917,09 231; 2e paasdag: A. J. Zonnevijlle, 's-H. Zijn opvolger op de lijst van Ge-1 en uitgegeven ƒ13.189.420,04. Aan nieuwe Arendskerke, telef. K 1106—202; Kapelle- meentebelang is de heer J. L. Goede- voorschotten werd verstrekt 52.400,—. Biezelinge, Kloetinge en Wemeldtage: gebuure Az., die echter niet voor een De gezamenlijke reserves van de bank le Paasdag: H. J. Entink, Kloetinge, telef. I benoeming in aanmerking wenste te bedragen na bijschrijving van de winst K 1100—3105; 2e paasdag: E. F. Fagee I komen, zodat nu benoemd is de heer over het boekjaar 1955 ad. 11.623,15 in Schaeffer, Kapelle, telef. K 1102—260; I M. Moerland Mz., die als raadslid werd I totaal ƒ168.187,96. Tot bestuurslid werd Kapelle-Biezelinge: P. Risseeuw, telef. I toegelaten en in de eerstvolgende ver-1 herkozen de heer Joh. Marinissen en tot K 1102—290; Tholen, Poortvliet, Nieuw- gadering als zodanig zal worden be- plaatsvervangende bestuursleden de he- Vosmeer en St. Philipsland: P. J. Duinker, edigd. ren A. W. Zandee en A. Simonse Lzn., Tholen, telef. 40 en H. Menger, St. Phi- Aan mej. C. T. M. de Rooy, onder- terwijl de heer J. Louwerse werd her- wijzeres aan de o.l.-school, zal met in- kozen als lid van de raad van toezicht, gang van 1 maart a.s. eervol ontslag I De voorzitter sprak waarderende woor- worden verleend i.v.m. haar benoeming den over het werk van mej. G. Bijl, die te Tilburg. I wegens a.s. huwelijk ontslag heeft ge- De heer P. J. Hage had verzocht te vraagd, en sprak een woord van welkom bevorderen, dat de bushalte in de tot de hieuw benoemde kantoorbediende Voorstraat niet zal worden gebruikt als mei- J- de Buck te Sint Laurens. Tot slot parkeerplaats. Een en ander zal wor- werden door Drs. Dijkgraaf van het Land den onderzocht. bouw Coöperatief Centrum enkele films Op een door de heer F. J. Stols ge- vertond stelde vraag in de rondvraag werd me degedeeld, dat men momenteel bezig is de laatste hand te leggen aan het wijk- gebouw. Tenslotte werd medegedeeld, dat thans wordt gewacht op de rijksgoed keuring voor de riolering en bestrating van het Suzannawegje. lipsland, telef. 20. APOTHEKEN In de week van 31 maart tot 7 april zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend zijn: Middelburg: Hummelen; Vlissingen: Me vrouw TanMeyer, Singel; Goes: La Porte. Zondagsdienst dierenartsen. Van zaterdagmiddag tot maandagmor gen zal de praktijk van de dierenartsen in zuid-Beveland worden waargenomen door M. Gaakeer te Ovezande, telef. K 1195—283 en A. A. Elzerman te Goes, tel. K 1100-2233. Geslaagd. Voor het Cambridge Lower Certificate Examination of English te Brighton (Engeland) is geslaagd mej. F. W. Hillebrand. ST. MAARTENSDIJK Heiwerk, Met het heien van de beton nen funderingpalen voor de technische ST PHILIPSLAND Winkelsluiting. Met ingang van 1 april zullen de winkels tot zeven uur des avonds geopend zijn. Dit geldt ook voor de zaterdag. VEERE Afscheid vismijnmeester. Gistermid dag is afscheid genomen van de vis mijnmeester, de heer A. J. Everaers, wegens vertrek naar Breskens waar hij is benoemd als agent van het be drijfschap voor visserijprodukten. Na mens de kooplieden en de beide vis- meelfabrikanten dankte de heer W. Marteijn hem voor zijn gewaardeerde werk onder aanbieding van een klein model hoogaars. VROUWENPOLDER V.V.V. De V.V.V. hield o.l.v. burge meester A. de Kam haar 24e jaarverga dering. De voorzitter wees er o.m. op, dat het bezoek aan de gemeente toe neemt, maar dat rekening gehouden moet worden met concurrentie, zodat de ser vice zo groot mogelijk moet zijn. De jaarverslagen maakten o.m. melding van een ledental van 93 en een flink batig saldo. Vorig jaar was het aanbod van toeristen groter dan de beschikbare ruim te. De heren S. Ludikhuize, G. Vlieger en A Mesu werden in het bestuur herkozen. O. a. kwam nog aan de orde het laten staan van zomerhuisjes, de aanleg van een tennisveld, de kampeerterreinen e.d. Tenslotte vertoonde de burgemeester een film van Vrouwenpolder als badplaats in 1936, die zo In de smaak viel, dat zij tweemaal gedraaid moest worden. Vier poten. Bij het uitkomen van kui kens bij de heer J. v. d. P. alhier bleek er een kuiken met vier poten te zijn. Het diertje bleek verder geheel in orde te zijn. N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. heeft voor de laatste keer vergaderd onder leiding van mevr. Jager wegens haar vertrek naar Almelo. Zij werd hartelijk toegesproken door mevr Maljaars. Drs. O. Jager sprak over het onderwerp: „Twijfel en kleingeloof'. WAARDE Verkeersexamen. Door de leerlingen van de hoogste klassen der openbare en chr. lagere school werd een schriftelijk verkeersexamen afgelegd onder leiding van wachtmeester Vreeke. Van de 26 leerlingen werden er vijf afgewezen. WEMELDINGE Boerenleenbank. In de jaarvergade ring van de Coöp. Boerenleenbank deelde voorzitter M. C. Lindenbergh mede, dat de rekening van de kassier sloot men in ontvangst en uitgaaf 5.103.898,04. De winst, groot 5.462,32 werd aan het reservefonds toegevoegd. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. Hamelink Cz. en tot lid van de raad van toezicht de heer Th. J. Visser. WESTKAPELLE Wijdingsdienst. Zondagavond 7 uur zal In de Herv. kerk een paaswijdingsdienst worden gehouden, waarin de predikanten Dondorp en Oosthoek hopen voor te gaan. De chr. zangvereniging „Looft den Heer" zal medewerking verlenen. Bevorderd. Opperwachtmeester C. Westveer is bevorderd (met ingang van 1 maart j.l.) tot adjudant der rijkspolitie. YERSEKE Scheepsongeval. De schipper van de EY 30 had bij het vissen het ongeluk een kor tegen het hoofd te krijgen, waardoor hij bloedend werd verwond. De plaatse lijke geneesheer moest eerste hulp ver lenen. ZOUTELANDE Ledenvergadering V.V.V. Uit het jaar verslag van de penningmeester bleek, dat er een batig saldo was van 25,47, terwijl ƒ800,gereserveerd is voor toiletinrich tingen op het strand. De aftredende be stuursleden de heren A. Janse, L. D. Ter- schuur en F. H. T. van Westende zijn her kozen. Tot lid van de controlecommissie werd gekozen de heer C. van Sorge. De statutenwijziging inzake de opname van Biggekerke werd goedgekeurd. De voorz. drong er bij de leden op aan, zodra er verhuurd is, dit direct te mel den en de aanvragers antwoord terug te sturen. De toegang naar het zuiderstrand zal bestaan uit een drie meter brede trap met aan weerskanten een baan voor strandwagens. Bij „De Distel" zal een soortgelijke overgang komen. EINDHOVEN, 30 maart Vele hon derden hadden zich op Goede Vrijdag in de aula van de algemene begraaf plaats te Eindhoven verzameld om wij len de heer P. Dekker naar zijn laatste rustplaats te begeleiden. Ds. Fanoy, Geref. predikant, leidde als wijkdomi nee de rouwdienst en getuigde hoe da ontslapene was heengegaan zoals hij geleefd had: in kinderlijk rotsvast ge loofsvertrouwen. Veel sprekers getuig den van de grote werkkracht en volla toewijding van de heer Dekker, die naast zijn dagtaak zich gaf voor het christelijk onderwijs in zijn woon plaats en daarbuiten en door zijn door zettingskracht enorm veel wist de be reiken, maar altijd ootmoedig erkende, dat hij slechts als dienstknecht van zijn Heer mocht arbeiden in Zijn wijn gaard. Zijn grote kinderliefde en zijn warm meeleven met anderer levens moeiten heeft velen verkwikt en be moedigd. Onder de vele aanwezigen waren vertegenwoordigers van de N.V. Philips, van het gemeentebestuur, van de schoolraad, de inspecteur van het chr. nat. schoolonderwijs, de heer Has selt, Ds. G. Zijl van Baarn en een de putatie van het Zeeuws district van de schoolraad, de heren Van Donk en IJs- selstein. De oudste zoon dankte bij de groeve voor de bewezen belangstelling. NAGEKOMEN ADVERTENTD3 Tot onze diepe droefheid over leed heden onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, de heer JANUS DE GROOT in de gezegende ouderdom van ruim 94 jaar. Hoedekenskerke: J. DE GROOT G. DE GROOT-LOUISSE G. RUIJSAARD-DE GROOT J. RUIJSAARD en kinderen Terneuzen: F. DE GROOT A. DE GROOT-DOBBELAAR en kind. Hoedekenskerke, 30 maart 1956. De begrafenis zal plaats hebben op maandag 2 april a.s., des mid dags om 12 uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 7