Middelburg se A.-R. en voor voortbestaan van .-fractie pleitten St. Laurens Middelbare scholieren toonden hun voordrachts-talenten Souburgse raadsleden leverden felle criliek op Vlissingen Volgende week verbouwing „oud gedeelte Gasthuis Middelburg Griep? Ernstige critiek op afgifte van bouwvolume te Kapelle 'sGravenpolder, Goes en Middelburg I en lil naar provinciale wedstrijd 79 leerlingen deel namen De grenswijzigingen in de raad Tegenvoorstel van dhr Hoek met 10-4 stemmen verworpen Geref. gezinszorg te Middelburg HELPT „BARTIMEUS" Grote hebzucht en egoïsme van de havenstad" Nieuwe vleugel reeds gedeeltelijk in gebruik Koopavond op vrijdag; begrafenisrechten verhoogd „Bloedige opgave" ln de aula van R. H. B. S. te Vlissingen Woensdag 28 maart 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD MIDDELBURG, 27 maart De heer J. S. Hoek (A.R.) heeft in de gemeenteraadszitting, die dinsdagmiddag werd gehouden, een lans gebroken voor het voortbestaan van St. Laurens. „Ieder lette niet op eigen belang, maar ook op dat van anderen", zo zei het raadslid. De heer Hoek zag verder geen enkele noodzaak, waarom Middelburg de lintbebouwing van St. Laurens (Brigdamme) zou moeten annexe ren. Hij zag hierin een zonder besliste noodzaak meewerken aan de opheffing van genoemde gemeente. Ook op het grenswijzigingsplan van Ged. Staten in het algemeen uitte de heer Hoek kritiek. De noodzaak van het voorgestelde wordt nergens aangetoond; dat er krachtig verzet tegen de plannen is ge rezen bevreemdde de heer Hoek niet, de plaatselijke saamhorigheid kan er door worden aangetast. Ook in de samenvoeging van gemeen ten zag de heer Hoek geen brood; hij zag slechts de willekeur van Ged. Staten. Tegen het voorstel van B. en W. dat instemt met de plannen van G.S. had de heer Hoek ook ernstig bezwaar, in hoofd zaak voor wat betreft St. Laurens. De heer L. A. Schenk (VVD) was het in zover met de heer Hoek eens, dat men niet met begerige ogen naar St. Laurens moet kijken. De heer W. P. J. Baars (CH) zei zich aan te slui ten bij de woorden van de heren Hoek en Schenk. Ook de heer A. J. Schot (SG) sloot zich bij de heer Hoek aan. St. Laurens is een bloeiende gemeente, zo zei hij, die voor 98 pet. zichzelf wil blijven. ANDER GELEID Een geheel ander geluid liet drs. Th. J. Westerhout (arb.) horen. Hij sprak van een wijziging van „administratie ve" grenzen, hetgeen nog niet betekent dat daardoor ontoelaatbaar wordt in gegrepen in het betrokken gebied. In de loop der tijden hebben zich aller lei struktuur-wijzigingen voltrokken, zo betoogde hij; de historische groei is daarom meer 'n argument voor dan tegen de wijzigingen. Het streven moet zijn, dat de gemeentegrenzen een har monische ontwikkeling waarborgen, aangepast aan de sociale en economi sche ontwikkeling. In dit verband me moreerde hij de verwezenlijking van het drie-eilandenplan en het Deltaplan. Zelfs zei de heer Westerhout teleurge steld te zijn over de plannen van G.S., omdat ze niet ver genoeg gaan. Met de „tere wijzigingen" voor Middelburg kon hij volledig instemmen. St. Lau rens zal ook al wordt de gemeente opgeheven als gemeenschap blijven bestaan, aldus de heer Westerhout; de bewoners, die bij de Zeeuwse hoofd stad komen, zijn hierop georiënteerd. Mr. BOLKESTEIN Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein wees de tegenstanders van het voor stel van B. en W. op een „denkfout", die door hen gemaakt zou zijn. Het ge meenschapsleven zal niet stuk gaan, MIDDELBURG, 27 maart. De plaatselijke vereniging voor Geref. ge zinsverzorging hield vanavond haar jaarlijkse ledenvergadering in het Ge ref. jeugdgebouw o.l.v. de heer C. J. Dourleyn. De secretaris, dhr N. Siljée bracht in zijn jaarverslag naar voren, dat het werk der vereniging in 1955 in omvang is toegenomen. De personeels voorziening kon hiermee helaas geen gelijke tred houden. Met inspanning van alle krachten werd echter gehol pen waar en zoveel dit mogelijk was. In bijna alle gevallen kon in de gezin nen waar de moeder haar taak niet kon verrichten zoveel hulp worden ver leend dat het gezinsleven voortgang kon vinden. Het bestuur stelt alles in het werk om het zover te krijgen, dat altijd en overal kan worden geholpen. De verheugende mededeling kon wor den gedaan, dat de personeelsbezetting er dit jaar veel beter voorstaat dan in 1955. De samenwerking met bevriende organisaties de herv. instelling voor ge zinsverzorging en de stichting Walche ren was ook in het afgelopen jaar weer uitstekend. Ook de financiën baarden het bestuur veel zorg. Dat toch de eindjes aan elkaar konden worden ge knoopt stemde tot dankbaarheid. In dit verband werd de diaconie der geref. kerk dank gebracht voor haar steun. zo betoogde hij, evenals dat niet het geval zal zijn met de kerkelijke inde ling. In dit verband wees hij op 't Zand, een gebied, dat 15 jaar geleden door Middelburg van Koudekerke werd overgenomoen. Hier is nl. nog altijd een los van Middelburg staande A.R.- kiesvereniging, zo verhaalde mr. Bol kestein, „of U dit nu gewenst vindt of niet!" KOREN Dit détail was natuurlijk, los van het verdere betoog, koren op de A.R.-molen: de fractie moest er maar eens hartelijk om lachen. De voorzitter verklaarde verder, dat het plan eigenlijk niet ingrijpend ge noeg is; wellicht moet men over 20 jaar weer „iets doen". B. en W. heb ben zich uiteraard teruggetrokken op de vraag „Wat is voor Middelburg be langrijk?" De grens met Koudekerke wordt voorlopig voldoende geacht, hoe wel een planoloog het aan de minima le kant vond. Verder mag men niet van de veron derstelling uitgaan, dat St. Laurens zal blijven bestaan. Het agrarische deel zal bij een agrarische gemeente komen het stadsdeel bij de stad. Het zou be neden de standing van de raad zijn, hieraan te twijfelen, aldus mr. Bolke stein. 1- I r REPLIEK „Ik heb de lintbebouwing zien groei en", zo repliceerde de heer M Wattel (AR), „dit is niet alleen uit Middel burg voortgekomen". St. Laurens en Middelburg zijn naar elkaar toe ge groeid, het punt van samenkomst wordt gevormd door de Schotelweg. Ingezonden Mededeling (Adv.) Chr Blindeninstituut Zeist STORT UW BIJDRAGE OP GIRO 31454 De moselzaad' en kreeften visserij BRUINISSE, 27 maart. De mos selzaadvisserij in de Zeeuwse stromen wordt wat betreft de vergunning om te vissen op de mosselzaadbanken ge sloten op 31 maart a.s. Per 1 april a.s. wordt de visserij op kreeften alweer geopend, een visserij, die door enkele firma's in Zeeland wordt uitgeoefend met de z.g. kreeftenkorven. Dit sei zoen zijn de verwachtingen niet hoog gespannen. De winter is te streng ge weest en de slikken en stenen, waar de kreeften huizen, waren met ijs be dekt. Ook waren de ebstanden van 't water tijdens de vorstperiode ver schillende dagen zeer laag. Insiders beweren bij hun inspectietochten over deze slikken en stenen veel doodge vroren kreeften te hebben gezien. Middelburg zal van een „annexatie" niet beter worden; voorts is bijna ge heel St. Laurens er tegen. De heer Hoek sprak tenslotte nog over de „planologie, die is losgelaten op Walcheren het is best mogelijk, dat dit plan even roemloos ten onder gaat als het eerste". Vele inwoners zullen tegen de „ze geningen" van de besluiten van de Middelburgse raad zijn de heer Hoek dacht hier in eerste instantie aan de zondagsrust. Mr. Bolkestein betoogde tenslotte, dat het voorstel van B. en W. „rustig, bezadigd, kalm en eigenlijk,)., slap" is. Het werd hierna aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heren J. S. Hoek, M. Wattel en Ir. H. Steur (allen A.R.) en de heer A. J. Schot (S.G.). Grenswijziging betiteld als koehandel SOUBURG, 27 maart Oost- en West-Souburg zal blijven strij den voor de zelfstandigheid van de gemeente: men gaat niet akkoord met de wijzigingen der gemeente-grenzen zoals door Ged. Staten werd aangegeven. Dit is in grote trekken de beslissing die de raad vanmiddag nam. Ruim een uur had de raad nodig om het voorstel inzake de grens wijziging te bespreken en hoofdzakelijk blies men stoom af op Vlis singen, dat tot Ged. Staten het verzoek zal richten, de grenzen voor deze laatstgenoemde gemeente zodanig te wijzigen, dat uitbreiding wordt verkregen, o.a. met bijtrekking van Souburg. Burgemeester Stemerding plaatste voordien nog enige opmerkin gen, waarin hij stelling nam tegen dit snode voorstel van Vlissingen. Dankbaar was hij dat de raad van Vlissingen eerder vergaderde, zo dat men nu volkomen was ingelicht. In deze raadszitting zouden dingen gezegd zijn, welke in strijd met de waarheid zijn. Hierop zal men nu „Souburgs licht" werpen. Deze „annexatie-plannen" zijn in plannen van Vlissingen, doch het feite niets nieuws, aldus de burge- - meester want in 1942 en in 1947 heeft men het ook geprobeerd en beide keren ging het evenmin door! In de harten van de vroede vaderen van Vlissingen leeft nog steeds een be> geerte. De raad van Vlissingen heeft zich echter lelijk in de kaart laten kijken. Een vergelijk trok burge meester Stemerding met een dier gaarde, waar grote roofdieren hun scherpe klauwen uitstrekken naar een kleine prooi. Door B. en W. van Vlissingen zijn, net zo goed als door deze raadsleden, ernstige fouten ge maakt, want dit college stelde voor het Vlissings grondgebied uit te brei den tot Souburgs bebouwde kom. De rij van sprekers werd geopend door raadslid C. W. de Visser (CH) die deze grenswijziging een slag in de lucht noemde en van elke logica ge speend. Hij kreeg de indruk dat hier een handeltje van loven en bieden werd gespeeld. Ten opzichte van de „Vlissingse annexatie-plannen" merkte hij op, dat deze stad wel pocht op zijn Schelde, zijn PZEM etc. doch dat in wezen deze bedrijven van héél Zeeland zijn. De heer G. J. Janse (CH) was even min te spreken over de afstand van agrarische gronden. Hij vond dit een ontmanteling ten gunste van Koude kerke. De voorgestelde grenswijziging betitelde dit raadslid als „koehandel" Ten aanzien van Vlissingen merkte hij op, dat deze gemeente aan hoog moedswaanzin lijdt. Zijns inziens was. Vlissingen vooral geporteerd door de 7000 inwoners van Souburg, waardoor de gemeente-financiën zouden stijgen. De heer B. Koole (AR) vond in eer ste instantie, dat er wel iets „zit" in de Zusterhuis wordt nijpende behoefte Vf MIDDELBURG, 27 maart Na af loop van de raadsvergadering hebben het college van B. en W. en de raad een bezoek gebracht aan de nieuwe vleugel van het gasthuis. Zij werden ontvangen door de voorzitter van het bestuur van de Godshuizen, de heer W. Berdenis van Berlekom, die hen daar na met enige leden van de medische staf voorging voor een rondleiding door het nieuwe gedeelte van het gast huis, dat thans langzamerhand in ge bruik wordt genomen. Zoals burgemeester Bolkestein in een korte speech na afloop van het bezoek schertsend opmerkte: „de raad wil wel eens zien, waar de centen blijven" men heeft dit kunnen zien: er is een fraaie vleugel verrezen, die aangepast aan de laatste medische eisen voor het Middelburgse gasthuis een enorme ver betering betekent. Tijdens dit bezoek werd medege deeld, dat men volgende week hoopt te beginnen met de verbouwing van 't „oude" gedeelte, waardoor dit dus zal worden aangepast aan de nieuwe vleu gel. Men hoopt, dat dit binnen drie maanden zal worden opgeleverd. Mr. Bolkestein onderstreepte, dat de behoefte aan verplegend perso neel, vooral nu de nieuwe vleugel is gereed gekomen, nijpend wordt. In dit verband wees de burgemees ter op de grote behoefte aan een zus terhuis, compleet met ontspannings- accomodatie. Hij schetste dit als een grote behoefte, waarvan het gemeen tebestuur niet zal aarzelen de nood zaak van in te zien. De heer Van Berlekom dankte hier na mr. Bolkestein voor de grote, mede werking, die steeds van het gemeente bestuur wordt ondervonden. Voor respectievelijk derde stuur man G.H.V., scheepswerktuigkundige BI en radiotelegrafist 2e klas slaag den de heren N. Hueting, J. de Pagter en J. J. v. d. Eyk, allen leerlingen van de „De Ruyterschool". ugiDg té ver. Hij betreurde het dat de Vlis singse A.R.-fractie zich voor dat wa gentje liet spannen. Op toevoeging van een gedeelte Ritthems grondgebied bij Souburg was zijn fractie niet happig, want hierdoor zou de burgemeester van Rifthem binnen Souburgs grenzen ko men wonen. Aan één goede burge meester hebben wij genoeg, aldus de heer Koole. De fractievoorzitter der PvdA, dé heer A. W. Bouff kon zich evenmin verenigen met het voorstel van G.S. en vroeg de burgemeester, wat deze wijzi ging Souburg aan hectare's grond en inwoners zou kosten, (de burgemeester deelde later in zijn antwoord mede, dal; dit nog niet bekeken was, doch dat het grondverlies aanzienlijk zou zijn, ter wijl slechts een gering aantal inwoners hierbij betrokken warén). Ook deze spreker uitte zijn ontstem ming ten opzichte der Vlissingse voor stellen. De burgemeester merkte op, dat het agrarisch gebied, wat nu naar Koude kerke gaat, bij Souburg hoort, want hier woonde destijds een lid der raad. Zo ook met het deel rond de Visode- weg. Een groot argument tégen samen voeging bij Vlissingen ligt wel in de onmogelijk aaneensluitende bebou wing door insteekhavens en industrie terrein. Op de kaart blijkt echter niets van insteekhavens en niets van de hoge brug over het kanaal, waarover in de raad van Vlissingen werd gesproken. En dat geeft wél te denken voor deze Vlissingse plannen!!!! Doch wanneer deze insteekhavens er niét zouden ko men, heeft Vlissingen een respectabel oppervlak bouwgrond, zodat dan de begerige hand niet naar Souburg uit gestoken hoeft te worden. Dat grote aantallen Souburgers in Vlissingen zouden werken, bestreed hij en verklaarde, dat volgens recent onderzoek er van de Souburgse bevol king 42 pet werkzaam was in Vlissin gen, 11 pet in Middelburg en 47 pet in Souburg. Op de „Schelde" zou thans 30 pet der Souburgse bevolking werk zaam zijn. Belachelijk was ook het denkbeeld, dat Souburg vruchten zou plukken van Vlissingse investeringen. Vlissingen blijft nog steeds in gebreke ons dit juist aan te tonen, aldus burge meester Stemerding. Hij noemde het een zegen voor de industrie-arbeiders, dat er in Souburg wordt gebouwd. In zijn slotwoord merkte burgemees ter Stemerding op, dat door de Vlis singse raadsleden een hartstochtelijk betoog werd gevoerd, waarin kwade hartstochten boven kwamen, waarbij de raadsleden evenmin hun verstand gebruikten. „Een goede buur is beter dan een verre vriend" zei burgemees ter Stemerding, doch deze buur, zoals zij zich nu geuit heeft, lust ik niet. Dan maar liever een verre vriend. De heer A. Poortvliet, bode concier ge gemeentehuis werd benoemd tot in casseerder bij het gemeentelijk wo ningbedrijf. Ingezonden Mededeling (Adv.) knapt U op nr een ommezien. O Jetj pagina 2 De posterijen op Goede Vrijdag GOES, 27 maart. Op Goede Vrij dag zullen de postkantoren op Zuid en Noord-Beveland (met uitzondering van Yerseke, Kruiningen, Rilland, 's- Heerenhoek, Kwadendamme en Ove- zande) voor de postdienst geopend zijn tot 13 uur. De tweede postbestelling wordt die dag op bovengenoemde kantoren niet uitgevoerd. Er is dan echter gelegen heid voor de niet-busrechthouders om poststukken kosteloos aan het kan toor in ontvangst te nemen. Voor het kantoor te Goes is dit bepaald van 16.30—17.30 uur. Teleurstelling en verontwaardiging KAPELLE, 27 maart In haar hedenavond gehouden vergadering heeft de raad haar grote teleurstelling en verontwaardiging uitgesproken over do zeer trage gang van zaken bij de afgifte van bouwvolume. De beide wet houders Balkenende (A.R.) en De Jager (C.H.) hadden zeer ernstige kritiek op de gang van zaken in dezen en de raad sloot zich voltallig bij deze kri tiek aan, Er zijn in Kapelle verschillende weken geleden aanvragen verzonden van particuliere bouwers. Bouwondernemers hadden verklaard deze woningen te kunnen houwen en hiervoor personeel te hebben. De vergunningen ko men echter niet af. De ene ambtenaar schuift het op de andere en het gevolg zal zijn dat straks de aannemers hun mensen naar huis moeten sturen, ter wijl er zoveel werk wacht. Men noemde dit met de ene hand iets geven en het met de andere weer even hard terug nemen. Ook werd gesproken over tegenwerking van „Den Haag" dat niet wil dat er op het platteland, waar de bouwvakarbeiders zijn, woningen worden gebouwd. In deze raadsvergadering zijn ver der een groot aantal verordeningen aan de orde geweest. Zo werd de koopavond verlegd van donderdag- naar vrijdagavond. Zeer veel stof tot praten gaf de herziening van de ver ordening op de heffing van begraaf - rechten. Deze werden met ongeveer 50 pet. verhoogd en verschillende raadsleden vonden dit te drastisch. De begraafrechten voor een eigen graf zullen in het vervolg bedragen boven 12 jaar f 20,in een alge meen graf f 14,Beneden 12 jaar is het de helft van dit bedrag en be neden 1 jaar een vierde van dit be drag. Wethouder Balkenende wees er nog eens met nadruk op, dat de rechten nodig zijn om de kosten die gemaakt worden te dekken en wethouder De Jager wees op de meerdere kosten, die de begraafplaatsen vragen doordat zij ruimer van opzet zijn dan de oude. Bij de bespreking van de verorde ning op de algemene begraafplaatsen keuren. vroeg de heer J. de Jager (A.R.) naar de definitieve sluiting van de oude be graafplaats. De voorzitter deelde mede dat met de families welke hier nog koopgraven hebben, deze zaak bespro ken zal worden. Door de voorzitter werd verder mee gedeeld dat met de uitvalsweg goede vorderingen worden gemaakt. CRITIEK In de rondvraag werd door mevr. Beenakker-Hatersel (P.v.d.A.) zeer scherpe critiek uitgeoefend op een ar tikel in de pers over het nieuwe sport gebouw. Hierin zijn zeer voorbarige berichten gepubliceerd en zij betreur de deze inhoud ten zeerste. Terwijl er nog niets over in de raad is behandeld wordt er al over geschreven, zo zei dit raadslid en de voorzitter moest haar toegeven dat dit artikel inderdaad niet op zijn plaats was, maar wees er ook op hoe de pers haar berichten op aller lei manieren probeert te krijgen, al kon hij déze gang van zaken niet goed E.H.B.O.-districtswedstrijden GOES, 27 maart. Drie E.H.B.Ó.-ers zijn in een auto op weg naar een naburige afdeling om te assisteren hij een demonstratie. Nauwelijks buiten het stadsgewoel zien zij op een eenzame landweg twee figuren, die het kenne lijk met elkaar aan de stok hebben. Plots trekt één van de figuren een mes! Het staal flitst langs de keel van het slachtoffer, dat getroffen tegen de aarde siort: de halsslagader werd doorgesneden. Geschrokken wil de aanvaller vluchten: hij ziet de auto naderen en in zijn haast komt hij ten val. Zijn hoofd slaat met grote kracht tegen een stenen paal; hij blijft roerloos liggen. Een dergelijk tafereel komt in ons gewest gelukkig!,— niet veelvuldig voor. Maar het kan voorkomen. Dit maal lag er geweld aan ten grondslag: evengoed is het mogelijk, dat derge lijke verwondingen bij auto-ongeluk- ken of onder eveneens minder plezan- VLISSINGEN, 27 maart In de aula der R.H.B.S. is vandaag de voordrachtswedstrijd voor Zeeuw se middelbare scholen gehouden. Dertien scholen namen deel met totaal 79 leerlingen. De deelne mers waren ingedeeld in verschil lende klassen, t.w. jongere jongens en meisjes en oudere jongens en meisjes. Over het algemeen waren de voordrachten zeer goed ver zorgd en op een goede manier „ge bracht". Eén belangrijk ding was de jury opge vallen en terecht wees men hier aan het eind op: men dient een stuk niet alleen te kiezen omdat men het zon der meer mooi vindt, doch men dient zich ook af te vragen of het stuk „wel ligt". Met andere woorden, een lichte sopraanstem zal nimmer juist tot uitbeelding weten te brengen een sombere en droefgeestige stemming. De articulatie was echter ruim schoots goed. Een bijzonderheid was de aanwezig heid van de heer A. L. A. Borst der Stichting Zeeland voor maatschap pelijk en cultureel werk. Deze stich ting overweegt n.l. om op het Land juweel de beste voordrachtskunste naars onder de middelbare scholie ren op te doen treden. Met genoegen en aandacht luisterde men. Zo gaf het meisje Lieve Locke- feer een uitstekende vertolking van „Een vers dat als een nachtkaars uitgaat". Zij wist de figuren in de warme, benauwde postkoets inder daad voor ogen te toveren. Een tweede prijs was dan ook ten volle verdiend. Bij de oudere meisjes willen wij C. Fraanje (Chr. Lyceum Goes) even naar voren halen. Zij bracht „Voor bij" van Adema van Scheltema op voortreffelijke wijze. Haar zegkunst was uitstekend en men kreeg de in druk, dat zij alles als het ware be leefde. Bij de jongens getuigde F. Kik uit Zie- rikzee van een jeugdig, maar groot talent. Met „Een sprookje" van Mar- got Vos veroverde hij een welver diende eerste prijs. DE UITSLAGEN Jongere jongens: le pr. F. Kik, Ly ceum Zierikzee; 2e pr. R. van Ameron- gen, Gymn. Middelburg; 3e pr. M. Drij- dijk, r.k. HBS Goes. Jongere meisjes: le pr. Jannie van der Ster, Gymn. Middelburg en M. A. Luyendijk, RHBS en MMS, Middel-ij burg; 2e pr. L. Lockefeer, Lyceum te Hulst en C. Rothuysen, chr. HBS Mid delburg; 3e pr. L. C. E. Henry, Lyceum Terneuzen en M. de Jonge, r.k. HBS Goes. Oudere meisjes: Afd. voordracht: le pr. D. Bruinooge, Lyceum Oostburg 2e pr. M. E. Caljouw, chr. Kweekschool Middelburg; 2e pr. A. van Leeuwen, Rijkskweekschool Middelburg; 3e pr. W. de Jager, chr. Kweekschool Middel burg. Afd. zegkunst: le pr. E. Lugt, Ly ceum Zierikzee; 2e pr. C. Fraanje, chr. Lyceum Goes; 3e pr. A. Lockefeer, Ly ceum Hulst. Oudere jongens: Voordracht: le pr. M P F. Haak, chr. Kweekschool Mid delburg; le pr. H. Oranje, chr. Lyceum Goes; 2e pr. P. Memelink, Rijkskweek school Middelburg; 2e pr. J. W. Cas- tenmiller, r.k. HBS Goes; 3e pr. H. J. Spierenburg, r.k. HBS Schoondijke. Zegkunst: le pr. H. Zevering, Ly ceum Zierikzee; le pr. H. Boogert, idem; 2e pr. W. de Zeeuw, Lyceum Terneuzen; 3e pr. P. Bax, Rijkskweek school Middelburg. In de pauze werd mej. Dr. H. C. M. Ghijsen gelukgewenst met haar 10-ja- rig jubileum als voorzitster der jury- commissie door de voorzitter der com missie der Zeeuwse voordrachtswed strijd, Dr. H. W. Fortgens en haar me dejurylid de heer A. D. Constandse. te omstandigheden worden opgelopen. Zoals gezegd, in de auto, die de on heilsplaats naderde, zaten drie E.H.B. O.'ers; U heb het reeds begrepen: dit was een opgave voor E.H.B.O.-wedi strijden, die te Goes en te Middelburg werden gehouden. De afdelingen Walcheren, Noord- Beveland en Zuid-Beveland mogen ieder met twee ploegen uitkomen op de districts wedstrijd, die op 23 of 24 april a.s. te Middelburg zal worden gehouden. De ploeg, die hier als win naar uit de bus komt, zal Zeeland mo gen vertegenwoordigen op de lande lijke wedstrijd, die op 9 juni a.s. te Den Haag wordt gehouden. UITSLAG Maandagavond ging het er in de Middelburgse Bogardzaal dus om, wel ke twee Walcherse ploegen mogen uitkomen op de districtswedstrijd. Het zijn twee ploegen uit Middelburg ge worden: I en III. De uitslag was: (de tuss enhaakjes geplaatste cijfers geven de puntenwaardering voor de leider aan): 1. Middelburg I 278 (95); 2. Mid delburg III 244 (90); 3. Middelburg II 239 (90); 4. Oostkapelle 150 (65); 5. Vlissingen II 113 (40); 6. Vlissingen I 90 (30). Op hetzelfde tijdstip gingen ook te Goes de ploegen van start. Hier won nen 's-Gravenpolder met 334 (84) en Goes met 284 (80). Beide ploegen zul len dus de Zuid-Bevelandse kleuren verdedigen in de districtswedstrijd. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2