Zij hoort weer de stemmetjes PHILIPS van haar kinderen! Nieuws uit de Provincie UIT ZEEUWS STEDEN UNIVERSEEL TRANSISTOR HOORAPPARAAT De proefwoningen in Vlissingen Koninklijke tien hoger Middelburg Vlissingen Goes 7 holen Dinsdag 27 maart 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 De eerste stamelende woordjes van haar jongste, maar ook de verjaardagsversjes van de andere kinderen kan ze w.eer woord voor woord verstaan. Dat vindt moeder heerlijk! Want het is nog niet zo lang geleden, dat vader en de kleinen alles vaak moesten herhalen. Praten was voor iedereen vermoeiend en lastig. Dikwijls ontstond zelfs een gedrukte sfeer, omdat moeder nooit precies wist waarover gesproken werd. Gelukkig kwam daarvoor op haar verjaardag dè oplossing. Moeder werd verteld dat zij een hoorapparaat kon gaan aanpassen, maar dan meteen een goed apparaat: het Philips universeel transistor hoorapparaat Duizenden slechthorenden in Nederland zijn met recht enthousiast over het Philips universeel transistor hoorapparaat, dat kan worden aangepast aan vrijwel elke graad en elke vorm van slechthorendheid. De meest opvallende voordelen zijn: het kleinste hoorapparaat met het grootste aantal mogelijkheden verrassend grote versterking reed» met één batterijtje van 20 cent (batterijkosten slechts enkele guldens per jaar) ingebouwde ferroxcube luisterspoel (van groot nut bij het telefoneren en in vele kerken en theaters indien deze met een ringleiding zijn uitgerust) Overtuig uzelf en vraag vandaag nog demonstrant Denk u eens in wat het betekent om weer goed te kunnen horen en in het volle (even te staan. Ongedwongen kunt u winkelen en op visite gaan. Elk geluld heeft weet zijn volle waarde door het rijke bezit van het akoestisch volmaakte Philips universeel transistor hoorapparaat. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Nederl. 1953 100=4 Nederl. 1947 9814 Dollarlening '47 964 Invest. Cerüf. 984 Nederl. 1962-64 994 Grootboek 1946 964 Cultuurbank Nat. H. Bank Ned. H. Mij. AJC.U. Bergh's J. Berkel's Patent 1854 744 154 2234 3284 303 Calvé Delft fokker Gelder Zonen K. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelf. Philip's Gloeil. 3504 Dito 6 pref. 2134 Unilever W. Fijenoord Billiton I rubr. Billit. II rubr. Dordtsche P. Dito 7 pref. K. Olie 100) 7094 K. Olie 1000) 7114 320 318 273 315 480 3434 8734 804 319 730 7314 100 98 964 964 724 1534 2234 3274 3034 1894 3204 3194 2744 480 344 3484 215 3734 3054 306 7384 7384 717 7184 Moeara Enim 1140 A'dam Rubber 1164 1184 Bandar Rubber 172 Kendeng Lemb. 754 77 O. Java Rubber 51 51 De Oostkust 160 162 Serbadjadl 504 504 Holl. Am. lijn 2064 206 K. J. Ch. Ptvt. 201 205 Kon. Boot 208 Kon. Paketvrt. 1964 K. Rott. Lloyd 190 Ned. Schv. U. 2034 Omm. Sch.vrt. 293 St.v.MiJ. Ned. 2194 H.V.A. 137B Java Cult. 80 N.I.S.U. 82 Vorstenlanden 444 Ver. Deli Mij. 14314 Senembah 100 Miiller Co. Amsterd. Bank 248 Escompto Bank Rotterd. Bank 2274 Tw. Bank 2374 N.B. Aniem 914 Overzeese Gas 182 2174 1384 80 145 328 249 2254 2364 95 179 Borneo Sum. Internatio Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Anac. Coppef Bethl. Steel Chrysler Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North Am. C. Cities Service Cont. Oil Micont. Oil Philips OU Shell Oil Tidewater Baltimore Ches. Ohio Miss. K. Texas New York C. Pennsylvania Canadian Pac. 1204 120 157 1554 74 74 24 24 584 584 854 844 1644 1304 1304 i 484 484 924 934 144 144 494 50 41ex 41 594 60 654ex 664 115 944 944 804 804 45 464 474 484 624 614 444 444 264 26 364 36 PHILIPS universeel transistor hoorapparaat (incl. telefoontje en snoer) in etui f 325, Overleg eens met uw dokterwelke nieuwe mogelijkheden het Philips hoorapparaat u biedt. ANNA JACUBAPOLDER Jaarvergadering N.C.L.B. Deze afde. lingsjaarvergadering werd gehouden in cafe Quist, o.l.v. de secretaris, de heer L. Quist Azn. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek er op 31 december 1955 nog ƒ145,15 in kas te zijn. In zijn jaarverslag wees de secretaris op de vor deringen in het afgelopen jaar, waaron der de Installatie van de landbouwschap en de vorming van het district St. Phi- lipsland en Anna Jacobapolder. Tenslot te deelde bij nog mede dat de plaatselijke afdeling 83 leden telt. In zijn rede me moreerde de heer Van Wensen, dat er een zekere tendenz is, die leidt tot een verschil ten goede als we 40 jaar terug zien. Maar we zijn er nog niet. De Chris telijk sociale strijd is van betekenis voor een goede maatschappij- AUe verzeke ringspremies moeten door de organisa ties opgebracht worden. Bij de bestuurs verkiezing werden de heren J. Quist en J. Moerland herkozen. In de plaats van de heer A. M. Verhage, die niet herkies baar was, werd gekozen de heer C. Over- beeke. De plaats van de heer W. Ver bage, als lid van de controlecommissie, wordt voortaan bezet door de heer M. Moerland. In de rondvraag bleek dat ver schillende leden reeds 25 jaar lid waren, waarbij zij recht hebben op een gouden Bondsembleem. KAMPERLAND Geref. Vrouwenver. Donderdag hield de Geref. Vrouwenvereniging haar 17de jaarvergadering o.l.v. de presidente mevr. E. VerburgReijnhoudt. Mevr. J. Leen- dertseProvoost las een onderwerp over Art. 7 v. d. Gel.belijdenis, waarop een bespreking volgde. Na de pauze werd de pvond gevuld met: hersengymnastiek, wie brengt mij thuis, en door enkele dames werd een stukje proza gelezen, en ver volgens werden enkele liederen gezon gen door een koortje. KAPELLE Floralia tentoonstelling. De Floralia- vereniging heeft besloten dit najaar weer een bloemententoonstelling te organise ren. Hieraan zullen in de eerste plaats de schoolkinderen weer mee kunnen doen, maar verder ook particulieren. De school kinderen zullen allen een plantje ont vangen. Ook zal er bloemenzaad worden uitgereikt. Bloedplasma-avonden. De bloedplasma- avonden, die in Kapelle werden gehou den, mogen zeer geslaagd worden ge noemd. In totaal stonden 243 personen een halve liter bloed af voor de bloedtrans fusie van het Ned. Rode Kruis. De af name ve. ;p zeer vlot; flauwvallen van de donors vorige keren zag men dit nog wel'. kwam niet meer voor. KORTGENE Uitvoering. De gymnastiekvereniging O.K.K. gaf vrijdag en zaterdag haar uit voering in „De Stadswtjnkelder". Vrijdag was er gymnastiek onder leiding van de heer Willeboordse en na de pauze de op voering van het toneelstuk „Bakersprook je" door de toneelgroep Kortgene, die aan het Zeeuws Landjuweel deelneemt. Zaterdag was er alleen de herhaling van dit stuk. KLOETINGE Serenade. De muziekvereniging „Ex celsior" heeft zaterdagmiddag de heer J. Bliek een serenade gebracht in verband met zijn 80ste verjaardag. De heer Bliek behoort tot de oprichters van „Excelsior". KOUDEKERKE N.C.V.8. De N.C.V.B. vergaderde o.l.v. de vice-presidente Mevr. Klaassen. Na de afhandeling van de huishoudelijke za ken gaven zich drie dames als lid op. Na de pauze behandelde Mevr. J. Buesink Oskam het onderwerp „Onze Grondwet". De volgende vergadering wordt op 12 april gehouden. Op die vergadering zal de heer M. Allewijn te Hoedekenskerke spreken over het onderwerp „Achter het IJzeren Gordijn". KRABBENDIJKE Wandelsport. Vanaf zaterdag j.l. wor den. een maand lang elke zaterdag door e W.S.V. Kruiningen wandeltochten ge- rganiseerd over 10, 15 en 25 km. Hoofd zakelijk wordt eraan deelgenomen door de schooljeugd. De winnaars krijgen een medalje. LEW EDO RP Jaarvergadering. Zaterdag hield het chr. gem. zangkoor „De Lofstem" haar jaarvergadering in Zaal Van den Dries O.I.V. de heer H. Hoogerbrugge. Eerst werden o.l.v. de heer B. Leijnse enkele liederen gezongen. Daarna volgden de jaarverslagen van secretaresse en pen- ningmeesteresse, keurig op rijm gezet door de heer I. de Kok, alsmede een vra- genspel. Na de pauze voerden zeven le den het humoristische toneelstuk „De dictator" op. NIEUW- EN ST JOOSLAND Onderavond Chr. school. Onder voor zitterschap van de heer A. de Jager vond de ouderavond plaats van de Chr. school. Nadat de vele aanwezigen zich op de hoogte hadden gesteld van hun vorde- ringerf, opende de voorzitter deze jaar lijkse bijeenkomst. De heer J. A. v. Ben- nekom te Middelburg, inspecteur van C.N.S., hield een boeiend betoog over het centrale vak op de Christelijke scholen, n.l. Bijbelse Geschiedenis. Na de pauze belichtte de heer H. J. Boom, hoofd der school enkele interne sehoolaangélegen- heden. Hij wees op het euvel der te grote klassen, waardoor het individu in de massa verloren dreigt te gaan. Ook on derstreepte hij de noodzaak van oefen en speelruimte en hij hoopte, dat de ge meente nog eens een gymnastieklokaal rijk zou worden. De heer Van der Sluijs sprak tenslotte over rapportcijfers. Hij toonde zich voorstander van een nadere omschrijving, waardoor aanleg en ook karaktereigenschappen beter gewaar deerd kunnen worden. Ds. A. van Haar lem, Ned. Herv. predikant, sloot deze ge animeerde bijeenkomst met danxgebed. NIEUWERKERK Aanbesteding verenigingsgebouw. Bij de aanbesteding van het verenigingsge bouw was de heer P. de Raat te Sint Philipsland met een bedrag van 96840, benevens ƒ6950,— voor het aantrekken van vreemde arbeidskrachten do laagste Inschrijver. OOSTKAPELLE C.B.T. B. De afd. Oostkapelle van de C.B.T.B. vergaderde o.l.v. de heer A. Haandrikman Uit de jaarverslagen bleek, dat de afdeling thans 29 leden telt en dat er een klein batig kassaldo is. Drs. J. J. Knibbe iprak vervolgens over de CBTB en de verzuiling, waarbij bij o.m. uit voerig inging op de taak en de plaats der chr. organisaties in deze tijd. Wegens zijn aanstaand vertrek naar Goes werd afscheid genomen van de voorzitter. Vice- voorzitter J. Coppoolse dankte hem har telijk voor al hetgeen hij gedurende vier jaar voor de afdeling heeft gedaan. De bestuursverkiezing werd aangehouden tot de najaarsvergadering. OOST- EN WEST-SOUBURG Toneelavond Geref. Jeugdcentrale. Vrijdagavond werd door de geref. jeugd centrale voor een stampvolle zaal in „De Zwaan" een toneelavond gehouden. „Waar leed is, is zegen nabij", was de titel van het toneelstuk ln zes bedrijven, geschreven door J. H. van HoeveLand stra. Het stuk speelt tijdens de februari- ramp en schetst, hoe bij alle ellende en droefheid toch ook de vreugde niet ont brak. Het werd een geslaagde avond, waarop de organisatoren met genoegen kunnen terugzien. RITTHEM Leerlingenavond. De leerlingen van de Chr. school gaven in „Ons Dorpsleven" een leerlingenavond, ö.llv. het onderwij zend personeel. De kinderen brachten een aantal voordrachtjes en samenspraken voor het voetlicht, mej. Voogd deed met de kleuters enkele spelen en de hoogste klassers beeldden o.l.v. de heer G. de Zeeuw verschillende schetsen uit de 80-j. oorlog uit. Een en ander werd afgewis seld met zang en fluitspel. Er was zeer veel belangstelling. 57. AN tl ALAND Nieuw gebouw Cfir. kleuterschool? In de in een lokaal' van de School met de Bijbel onder voorzitterschap van de heer G. J. Breas die in deze functie werd herkozen gehouden jaarvergadering van de Chr. kleuterschool is de bouw van een nieuwe school ter sprake gekomen. Het bestuur kreeg van de vergadering mandaat om naar bevind van zaken te handelen. De eerste stappen zijn reeds gedaan; het is zaak, dat men grond be schikbaar krijgt in het uitbreidingsplan. Nadat de voorzitter in zijn welkomst woord o.a. de wethouder, de heer G. Goe- degebuure en de ere-leden, de heren C. Kr. Slager en P. Quist had verwelkomd, las de secretaris, de heer Chr. Kalle het jaarverslag, waaruit bleek, dat de school werd bezocht door 77 leerlingen, het le dental 74 bedraagt en het aantal begun stigers 5. De heer Anth. A. van Luljk, de penningmeester, gewaagde in zijn finan cieel overzicht van een bedrag van 7151,36 ln ontvangst en uitgaaf over het boekjaar 1955. Medegedeeld werd nog, dat voor de toelating van leerlingen een minimum leeftijd van vier Jaar lg vast gesteld. (Vervolg van pag. 3) Men heeft zich volledig aan het voor af berekende tijdschema van bouw kunnen houden. In de eerste week kon zelfs nog anderhalve dag op dit sche ma worden ingelopen. Bij de bouw zelf werd gewerkt door een aantal timmerlieden, metselaars en opperlie den gedurende de normale werktijden, dus 48 uur per week. Deze arbeiders hadden geen speciale opleiding ont vangen en van tevoren was ook niets met hen besproken. Zelfs de uitvoer der, die de bouw van de vier hulzen moest leiden, had voordat het werk begon, geen tekening ln handen gehad. Notarieel heeft de Zuid-Nederlandse de diverse fasen van de bouw doen vastleggen. Zij heeft berekend, dat de bouw van complexen van 50 stuks te gelijk in een bepaalde gemeente (met niet meer dan 4 tot 6 woningen aan eengesloten) de goedkoopste en meest efficiënte wijze van bouwen is. Het reeds genoemde tijdschema is te hand haven, indien allerlei onderdelen pas klaar op het bouwterrein arriveren. IN EIGEN BEHEER Bij de bouw van deze vier woningen is een grondprijs van f 500,aange houden. Wordt de grond duurder en dat zal vooral in de grotere en gro te steden het geval zijn dan zal de huurprijs omhoog moeten, tenzij ge bouwd wordt op in erfpacht verkregen grond. Het spreekt vanzelf, dat, wan neer moet worden geheid, de huurprijs evenmin kan worden gehandhaafd. De kosten daarvan moeten in de prijs ver disconteerd worden. De Zuid-Nederlandse bouwt deze eengezinswoningen in eigen beheer, geheel in de vrije sector, zodat geen bouwvolume en rijksgoedkeuringen nodig zijn. Zij wil de huizenblokken verkopen aan beleggingsmaatschap pijen, industrieën e.d. „Het gaat ons niet om opdrachten; als er maar grond is, dan kunnen wij zelf bouwen, om dat wij van niemand afhankelijk zijn. Wij hebben al vele contacten met ge meentebesturen in het gehele land, maar ook aanvragen uit Duitsland en België en straks uit Frankrijk. Nog even houden wij de boot af, omdat wij eerst deze vier proefwoningen gereed willen hebben. Bij de bouw daarvan hebben wij al ontdekt, dat er nog ver beteringen mogelijk zijn", zo werd door de directie verklaard. Zij is momenteel bezig met het uitwerken van eert idee op dezelfde basis voor de etagebouw. AMSTERDAM, 26 maart. In de korte week voor Pasen pleegt de beurs handel van beperkte omvang te zijn. Dit was vandaag terdege te merken want in alle hoeken ging het zeer rus tig toe. Er was trouwens weinig aan leiding tot grotere activiteit want hoe wel New York vrijdag hoger was ge sloten, bleef de Amerikaanse markt toch betrekkelijk kalm. Hier draaide feitelijk alles om olie. Vrijdag na beurs was de koers al sterk opgelopen name lijk tot 718 en vanmiddag werd de stijging voortgezet tot 721%. De Olie hoek was vrijwel de enige van het Damrak waar vanmiddag voortdurend enige activiteit heerste. Daarmee was echter-vrijwel alles gezegd want de an dere internationale fondsen lieten wei nig van zich merken. AKU, Philips en Unilever lagen tegen de vorige koer sen aan en waren vrijwel aan geen en kele fluctuatie onderhevig. De sector van de Indonesische waar den leverde vandaag belangrijk nieuws op door de mededeling van de Vèrenig- de Deli inzake het dividendvoorstel en inzake het belang dat het concern krijgt via haar dochterinstelling in de V.S. in de aardolieproduktie. Tot de beurs was dit nieuws wel doorgedron gen en Verenigde Deli waren 2 punten beter, maar dat het bericht nu een sterke uitwerking had op de markt, dat kon zeker niet gezegd worden. Amsterdam rubber wist eveneens twee punten aan te trekken. In HVA duurde het geruime tijd voordat een notering tot stand kwam. Scheepvaart week vrijwel niet van de vorige koersen af. Hetzelfde was het geval voor de claims: Hollandsche beton circa 75 gul den, Naarden circa 3133 gulden en Riva circa 360 gulden. De staatsfondsenmarkt was prijs houdend zonder meer. Prolongatie 3% VEILINGBERICHTEN Waar zijn onze schepen i AAGTED1JK: 27 te Colombo verw. JOH. VAN OLDENBARNEVELDT: 26 te Amsterdam. LAURENSKERK: 25 te Karachi. NESTOR: 25 te Santiago. ORANJE: 25 van Colombo nr Suez. SCHIE: 26 te Algiers. WILLEM RUYS: 25 bij Messawah. ZUIDERKRUIS: 25 van Port Said nr Amsterdam. HOE MOGELIJK Hoe bouw op deze wijze mogelijk is? De directie van de Zuid-Nederland- se wenste het „fabrieksgeheim' 'niet te verklappen, maar zoveel werd wel dui delijk, dat alles tot en met is „uitge kiend" en „uitgedokterd". Het metsel werk is tot een minimum terugge bracht en overvloedig is gebruik ge maakt van de nieuwste bouwmateria len. Voor de plattelandsgemeenten zitten er minder mogelijkheden in, tenzij er een combinatie wordt gevormd, waar bij in een aantal niet ver van elkaar verwijderde gemeenten woningblokken worden gebouwd. Dit type woning „doet" het het best als afzonderlijk complex, voorzien van een beplanting. Tussen andere huizenblokken ln zul len zij wat vreemd aandoen. Het is nu de bedoeling, dat de vier proefwonin gen geheel zullen worden gemeubi leerd, elk in een ander genre, en dan ter bezichtinging van het publiek zul len worden opengesteld. Afloop verkopingen Ter overstaan van notaris J. A. Janse De Jonge is in het Notarishuis te Middel burg publiek verkocht: 1 het huis met tuin aan het Molenwater 7577 aan de heer A. S. Roth, notarisklerk te Sint Laurens voor 10.100,2 het huis en erf aan de Molenstraat 1618 aan de heer J. Christiaanse, expediteur te Middelburg voor 2.650,3 het huis en tuin aan het Noordbolwerk 1 aan de heer A. S. Roth voor 2.100; 4 het huis en erf aan de Spanjaardstraat 37 aan de heer J. Christi aanse voor 501, C.J.B.T.B.-vergadering In de Bogardzaal vergaderde vorige week de Middelburgse afdeling van de C.J.B.T.B. onder leiding van de heer A. Dekker. Door de ziekte van de heer L. Maas las de heer P. Maas zijn in leiding voor over grondonderzoek. Hij behandelde verder de bodemkartering, het ontstaan en de oprichting van het bedrijfslaboratorium voor grond- en gewassenonderzoek. Een vlotte bespre king volgde. Na de pauze had be stuursverkiezing plaats. In de plaatsen van de heren A. Dekker, P. Ton Cz., tweede voorzitter en P. Pouwer, pen ningmeester, die niet herkiesbaar wa ren, werden resp. gekozen do heren P. Ton Pz, J. Harpe en P. van de Putte. De volgende vergadering werd vastgesteld op 27 april a.s. tijdens welke de heer J. Dekker een inleiding zal leveren over fijne en contractza den. Voor de te houden zaai- en vo- rentrekkenwedstrijd gaven zich 13 personen op. Unesco-tentoonstelling geopend In het Stedelijk Museum te Vlissin gen opende burgemeester Kolff zater dagmiddag de Unesco-tentoonstelling „Twee duizend jaar Chinese schilder kunst". Deze reizende tentoonstelling van reproductie's naar Chinese kunst om vat een collecte van 60 buitengewoon fraaie reproductie's van Chinese meesterwerken. Zowel de Han dynas tie (tot ongeveer 700 na Chr.), de Tang- en Sundynastie (tot 1400 na Chr.) en de Ming en Chingdynastie (meer moderne periode) komen tot uitdrukking in de tentoongestelde werken. Uit de oudste tijd waren geen ori ginele schilderijen meer voorhanden. Destijds schilderde men op zeer ver gankelijke stof, zijde. Doch fresco's en muurschilderingen uit graven lieten ons zien, dat China reeds toen een hoge trap van ontwikkeling bereikte. Het verschil tussen Chinese sehilder- trant en onze westerse is duidelijk te bespeuren. De Chinese schilder medi teerde bij zijn werken en gaf de ziel der dingen weer. Een buitengewoon aantrekkelijke en interessante tentoonstelling. Tweede lustrum politiebond De afdeling Noord- en Zuid-Beve land van de Ned. Politiebond vierde op feestelijke wijze het tweede lus trum in „Slot Ostende". Het gezelschap Rien de Jonge uit Kloetinge, dat de verzorging van de gehele avond voor zijn rekening nam bracht een geva rieerd en vrolijk programma voor het voetlicht. Het openings- en slotwoord werd uitgesproken door de heer J. Borrie uit Goes. Afscheid bij de spoorwegen Daar de heer P. van Daalen per 1 april met vervroegd pensioen gaat heeft hij zaterdagmorgen afscheid ge nomen van het spoorwegpersoneel te Goes. De heer G. P. B. yermij, de sta tionschef dankte hem voor de prettige samenwerking en bood daarbij een ets van de Grote Kerk aan; mevr. Van Da len werd in de bloemetjes gezet. De heer L. Heynsdijk bood als collega na mens het kantoorpersoneel een sche merlamp aan, waarna de directeur van Van Gend en Loos, de heer A. Bonder een rokertje overhandigde. Namens de Goese afdeling van de Ned. Vervoer dersvereniging ontving hij een foto van het Goese emplacement in de sneeuw. De heer Van Daalen dankte voor de waarderende woorden. Diamanten bruiloft Vandaag hoopt het echtpaar K. Deurloo-Deurloo, bewoners van het rusthuis „Ten Ancker" alhier, hun dia manten bruiloft te vieren. Deurloo is 85 jaar, doch zeer slecht ter been; zijn 82-j. vrouw ls echter nog zeer vitaal. Met hun 7 kinderen en vele klein- en achterkleinkinderen hopen zij die dag feestelijk te vieren in het rusthuis. Jam mer dat hun kleindochter, de directrice van het rusthuis, reeds enige weken ziek is, zodat een ander de leiding van de feestelijkheden zal moeten nemen. VEEMARKT ROTTERDAM, 26 maart. Aanvoer in totaal 2185; Vette koeien 1219; Var- kous 966 Vette koeien 292—318, 270—288, 254 268; Varkens (levend, gew.) 170, 167, 164. GRAANBEURS ROTTERDAM, 26 maart. Binnen landse granen officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Rode tarwe op vochtconditie aan de fabrieken 27.4027.80, bij kleine hoe veelheden voor voederdoeleinden daar boven; Witte tarwe ca 28.75; Voeder- granen vast; Zomergerst naar kwaliteit 25.2526.50, prims 27; Haver naar kleur en droogte 25—26; Extra blanke 27; Peulvruchten. Groene erw ten 36.50; Schokkers 39; Bruinen bo nen kalm 4646.50. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM, 26 maart. Klei aardappelen 35 mm opwaarts. Eigen heimers 14—18; Bintjes 1920; Beve landers 15—15.50; Koopm. BI. 1617; Meerlanders 1415; Furore 1920; Export klei aardappelen 35 mm opw. Bintjes 2223; 40 mm opw. Alpha's 20; Andere rassen 1820; Zand aard appelen 35 nun opw. 11. Voer aardappelen 3.50. Prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. Beroepingswerk Ned. Herv. kerk Beroepen te Zutfen P. J. van de Van- ge te Oosterwolde; te Wildervank M. J. de Jongh te Tolbert; te Jorwerd dr. M. de Jonge te Wedde. Aangenomen naar St. Annaland P. Westland te Waarden; naar Eikerzee A. van der Ban, vicaris te Schiedam. Bedankt voor. Opheusden J. T. Door nenbal te Oene. Geref. kerken Drietal te Rotterdam-Zuid A. L. Bos te Katwijk aan Zee, J. Heule te Edam en G. Morsink te Huizum. Beroepen te Rotterdam-Z. en te Ha- zerswoude J. Heule te Edam; te Baren* drecht A. C. Seherpenisse te Treebeek. Aangenomen naar Woerden S. A. Boonstra te Houwerzijl. Geref. Kerken (art. 31) Tweetal te Den Haag-zuidwest W. Borgdorff te Gorcum en Z. G. Oene te Sliedrecht. Geref. Gemeente Beroepen: te Rotterdam-zuid en west W. C. Lamain te Grand Rapids. Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Rotterdam-zuid F. Mal lend te Bruinisse. VROU WENPÖLDËR Raadsvergadering. Vanmiddag half twee komt de raad bijeen ten ge meentehuize. Op de agenda staat o.m. bespreking van de grenswijzigingen. Door overvloed van copy moet het feuilleton helaas een dag over blijven staan. Nagekomen Advertentiën Heden overleed plotseling door een droevig ongeval onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader MARINUS VADER in de ouderdom van 67 jaar. Namens de familie: Wed. M. VADER-SCHEELE Arnemuiden, 26 maart 1956. Schorretje 10. Nog treurende over het verlies van moeder, behaagde het de Here, na een kortstondige ziekte, uit ons midden weg te nemen onze innig geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader, de heer JACOBUS FIERLOOS op de leeftijd van 70 jaar. De diepbedroefde kinderen, behuwd- en kleinkinderen. 's-Gravenpolder, 24 maart 1956 Raadhuisstraat 35. Raadsagenda Vandaag zal de Raad van Tholen ln openbare zitting bijeen komen. Op de agenda staan 12 punten, o.a. riole ring Kaaybosje-Hoogstraat, verhuur stokerij gasfabriek, aanschaf vuilnis auto, verbouw stokerij gasfabriek. De Here nam heden tot Zich onze innig geliefde en zorgzame Zuster en Tante MARTINA THORENAAR in de ouderdom van 71 jaar. De eenvoudigen wil God steeds gadeslaan. Uit aller naam: Fam. VAN KEULEN- THORENAAR Wolphaartsdijk, 26 maart 1956.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5