Raad Koudekerke akkoord met voeging van Biggekerke samen- Ritthem dient bezwaarschrift in tegen grenswijzigingen Hoofdcommies J. i. Huissoon gaf 40 jaar zijn beste krachten Gouden O.K.K. Goes gaf een harmonische uitvoering Gekant tegen grenzen met Middelburg en Vlissingen De heer Van Sparrentak (A. R.): „Voorstel G.S. is in raam her verkaveling overbodig!" Congres Nat. Woning raad te Vlissingen Scherp protest tegen overgang naar Souburg Raad Waarde behandelde gemeentebegroting 1956 Acht woningwetwoningen in gemeente Wissekerke Aagtekerke kant zich fel tegen samenvoeging Op de gemeentesecretarie te Goes Tentoonstelling van herverkaveling op Walcheren Haagse keurturners gaven frappante staaltjes aan hoogrek en ringen Goede uitvoeringen van „Achilles" Dinsdag 27 maart 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 KOUDEKERKE, 26 maart Unaniem heeft de gemeenteraad van Koudekerke vanmiddag, onder voorzitterschap van burgemees ter J. L. Dregmans bijeen, zich ten aanzien van de volgende punten geschaard achter het standpunt van B. en W. ten aanzien van de door Ged. Staten voorgestelde grenswijzigingen: met klem protesteren te gen de toekomstige grens met de gemeente Middelburg en bepleiten van de bestaande grens; in te stemmen met de geprojecteerde grens met de gemeente Grijpskerke. Met de stem van de heer K. van Spar rentak (A.R.) tegen ging de raad ook akkoord met de geprojecteerde grens met de gemeente Vlissingen, indien deze grens zodanig wordt gewijzigd, dat het agrarische deel bij Koudekerke blijft. De heer Van Sparrentak was tevens het enige raadslid, dat tegen de samenvoe ging met Biggekerke stemde. Samen met de heer J. de Vos (C.H.) verklaarde hij zich tegen instemming met de toekomstige grens met de gemeente Oost- en West-Souburg; dit onderdeel van het voorstel werd dus eveneens met 2 tegen 5 stemmen aangenomen. Dat G.S. geen motieven voor de wij ziging aanvoeren, vond de heer Van Sparrentak, die als eerste raadslid zijn visie op de plannen gaf, beslist niet sympathiek. „Het kweekt een gevoel Van verzet" zo zei hij. Kleine wijzigin gen achtte hij wenselijk; doch het Voorgestelde is in het raam van de herverkaveling overbodig. De proble men van een kleine gemeente zijn niet groter dan die van een meer uitgebrei de gemeente. De gemeenschapszin in Koudekerke is bijzonder goed. Een deel van het geheel wegnemen betekent al leen: schade! Daarom kon de heer Van Sparrentak zich met het zij het met bloedend hart akkoord gaan van B. en W. met het afstaan van Lammeren- burg aan Vlissingen niet verenigen. Wat Biggekerke betreft: in de eerste plaats zag het A.R.-raadslid verschil len in mentaliteit tussen dg beide dor pen. Afgezien van dit feit bracht de heer Van Sparrentak naar voren, dat de in woners van Biggekerke zich in hun Zelfstandigheid bedreigd voelen. Een samenvoeging vond hij daarom in Strijd met zijn rechtsgevoel. Koude kerke en Biggekerke moeten beide Zichzelf blijven, aldus de heer Van Sparrentak, die besloot: „Het spreken van de raad zal wellicht niet meer zijn dan het vervullen van een formaliteit". „VAKMENSEN" „Is deze indeling door vakmensen gemaakt?" zo begon de heer P. Flipse (G.B.), „wanneer men de kaart beziet, zou men het tegendeel geloven!" Sterk kantte hij zich tegen de wens yan Vlissingen, de grens op het strand in noordelijke richting te verschuiven. „Wij hel ben voor de exploitatie van Ons strand Vlissingen niet nodig", zo zei hij en stemde aldus in met het pre> advies van B. en W. Ook betreurde hij de geprojecteerde grens met Mid delburg en stelde zich ook te dien op zichte volkomen achter dit college. De heer Flipse memoreerde voorts, dat het nog maar 15 jaar geleden is, dat Middelburg een deel van Koude kerke annexeerde. „En opnieuw slacht men Koudekerke af!" aldus de heer Flipse. De heer Vos had weinig hoop meer op Lammerenburg. „Hetgeen Middelburg wordt toege- Raad Wcmeldinge Krediet voor werken in uitbreidingsplan WEMELDINGE, 26 maart. Zater dag vergaderde de raad van de ge meente Wemeldinge onder voorzitter- Schap van burgemeester C. N. F. van Sas. Bij de aanvang van de vergadering heeft het nieuwe raadslid, de heer D. Jeremiasse, de eed afgelegd. Voor de voorlopige financiering van diverse kapitaalswerken zal bij de N. V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage voor de tijd van drie maanden een kasgeldlening worden op genomen van 60.000,De rente be draagt 1%% per jaar. Het belangrijkste punt van de agen da vormde een voorstel van B. en W. tot het verlenen van een krediet voor de uitvoering van straat- en riolerings werken. De genoemde werken: een straat van de Oranjeboomstraat naar de Chezee- weg over het voormalig spoorwegter rein met een zijtak, uitkomende bij de woning van de heer J. Veerhoek aan de Zuidelijke Achterweg en de aanleg van een transportriool voor het polder water door de boomgaard, die onlangs werd aangekocht van de heer J. J. Lin- denbergh, werden enige tijd geleden» aanbesteed. De laagste inschrijver was de firma F. Duljnhouwer en Zonen te Goes voor een bedrag van f 143.000.- De gemeenteraad verleende het ge vraagde krediet .Het werk zal in de komend zomermaanden kunnen wor den uitgevoerd. wezen, klopt helemaal niet, het is ab soluut onnodig", zei hierna de heer Touw, die zich verder met het pre-ad- vies kon verenigen. ALS HET HART SPRAK „De gemeenten, die er beter van worden, maken geen bezwaar", aldus burgemeester Dregmans, „dit heeft de lachlust van buitenstaanders opge wekt ik vind het echter vanzelf sprekend". Openlijk verklaarde de heer Dreg mans, dat hfj in het hart nog steeds de begeerte draagt, dat er niets zal veranderen. „Wanneer wij echter niets zeggen doet men het zonder ons!" Met klem wees de burgemeester er op, dat men Koudekerke geen heb zucht moet verwijten; de wijzigingen worden niet toegejuicht. Met hand en tand zal Koudekerke zich verzetten tegen het opdringen van Vlissingen over het strand. „De Wal- cherse kust vraagt niet het mondaine, maar het rustige", aldus de voorzitter. CHR KLEUTERSCHOOL Het bestuur der vereniging tot in standhouding van een christelijke be waarschool zag haar verzoek om mede werking voor de stichting van een nieuwe bewaarschool ingewilligd. Voor de aankoop van een nieuwe filmpro jector ten behoeve van het lager on derwijs werd een krediet van f 900, verleend. De bouwverordening werd zodanig gewijzigd, dat de huisjes op het kampeerhuttenterrein in het ver volg, mits zij aan bepaalde eisen vol doen, mogen „overwinteren". Subsidie werd verleend aan de ko mende landbouwtentoonstelling van de Z.L.M. te Domburg, alsmede aan de. daarmee gelijk vallende fokveedagen. Daarenboven werd nog een bedrag van f 50,in het garantiefonds voor de tentoonstelling gestort, nadat hier voor de heren Flipse en Vos.een lans hadden gebroken. Op 22 en 23 juni VLISSINGEN, 26 maart. De Na tionale Woningraad te Amsterdam hoopt op vrijdag 26 en zaterdag 23 juni a.s. een congres te houden in „Britan nia" te Vlissingen. De deelnemers aan dit congres zullen door het gemeente bestuur van Vlissingen ten stadhuize worden ontvangen. Het ligt in de be doeling, dat zowel vrijdag als zaterdag morgen wordt vergadert. Voor zater dagmiddag staat een rondrit over het eiland op het programma; tevens zal dan een bezoek worden gebracht aan „Miniatuur Walcheren". RITTHEM, 24 maart. Ritthem zal bij Ged. Staten een bezwaarschrift in dienen tegen de ook voor deze gemeente geprojecteerde grenswijzigingen. Met name zal worden geprotesteerd tegen de overgang naar O. en W. Souburg van een gedeelte Zandweg, waarin o.a. de burgemeesterswoning is gelegen! Tevens woont hier een zevende gedeelte van de schoolbevolking. Kerkelijk en burgerlijk is dit gedeelte geheel op Ritthem georiënteerd; het is betrekkelijk ook in de omgeving van de kom gelegen. Ook de overgang van een aantal inwoners (agrariërs) naar de gemeente Vlissingen is niet gunstig ontvangen. Wanneer deze mensen naar „hun" toekomstige stadhuis zullen moeten, dan moeten zij daarvoor een afstand van 6 km afleggen. B. en W. van Ritthem de raad stelde zich hier in de gisteren gehou den vergadering positief achter vragen zich tevens af of de stad Vlissingen wel voldoende de belan gen van een plattelander zal kunnen behartigen. De voorgestelde grenswijzigingen betekenen voor Ritthem een verlies van een 90- tal inwoners en een landoppervlakte van 100 ha. In januari j.l. is een uitgebreid plan voor de elektrificatie van de afgelegen boerderijen opgemaakt en aan de N.V, P.Z.E.M. voorgelegd voor een kosten berekening. Hierdoor zouden de land bouwbedrijven in de Zuidwatering kunnen worden aangesloten, hetgeen vele mogelijkheden opent, zoals bij voorbeeld de oprichting van koelbe- waarplaatsen voor aardappelen en uien en diepvriescellen. De raad sprak waardering uit voor de mededeling van het lid van Ged. Staten, Mr. A. J. van der Weel, die inhield, dat het rijk de regeling van de herverkave lingscommissie Zeeland ook op Wal cheren van toepassing heeft ver klaard. Wanneer men de aansluitkosten van een -boerderij globaal schat op f 10.000, zal de eigenaar ongeveer f 1800, moeten bijdragen. De rest komt ten Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom. Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. WAARDE, 26 maart Vanmiddag heeft de raad, bijeen onder leiding van burgemeester Lokker, de gemeentebe groting voor 1956 behandeld. De gewo ne dienst telt aan inkomsten en uitga ven een bedrag van 183.591,02 met een post onvoorzien van 1569. Ged. Staten hebben goedkeuring verleend aan de invoering van straatbelasting. De afschaffing van het klassenstelsel op de begraafplaats werd voorlopig af gewezen. Aan de heer A. Schrier werd voor 1956 een toeslag verleend voor het ophalen van huisvuil. Besloten werd de toegangswegen tot de nieuwe wo ningen in de Wilhelminastraat gedeel telijk te voorzien van trottoirtegels; bij het Groene Kruisgebouw en het bad huis zal een afscheidingsmuurtje wor den neergezet en tevens zal daar be planting worden aangebracht. De Ach terweg en een gedeelte van de Platten- dijk werd in eigendom overgenomen van het waterschap Waarde, waarvoor de gemeente 4250 ontvangt. «Een tweetal verzoeken tot woningverbete ring werd afgewezen en aan de heer S. van Koeveringe werd een perceel bouwgrond verkocht in de Wilhelmina straat voor 2,60 per vierkante meter. Aan de commissie huishoudelijke voor lichting ten plattelande werd een sub sidie verleend van 75,Voor de bouw van de nieuwe school wordt spoedig goedkeuring verwacht. Met de aanleg van het sportveld zal worden begonnen. Dit antwoordde burgemees ter Lokker op vragen der raadsleden. laste van de overheid; zo zal de ge meente hieraan o.a. f 2000,betalen. Voor dit uitermate grote plattelands- belang zal de raad eerlang f50.000 a f 60.000 op de begroting uittrekken. Aan de kring Walcheren der Z.L.M. zal f20 subsidie worden beschikbaar gesteld voor de tentoonstelling en f 15 voor de fokveedag. Met ingang van 1 september zal aan 25 leerlingen van de lagere school muziekonderwijs worden gegeven. De gemeente trad toe tot de gemeenschappelijke regeling van de muziekschool. De huidige lan taarns in de dorpskom zullen vervan gen worden door lichtmasten van 6 m. hoogte met H.P.L. lampen. De kosten worden geraamd op f3500. De straat, lopend van het slachthuis tot het transformatorhuisje zal vernieuwd en tevens van riolering worden voorzien. WISSEKERKE, 26 maart. Burge meester J. J. van Halst heeft tijdens de vanmiddag gehouden raadsvergade ring medegedeeld, dat bouwvolume is ontvangen voor acht woningwetwonin gen, mits deze gebouwd worden door Noord-Bevelands bouwvakarbeiders. Ook kan gebouwd worden in de vrije sector. Drie rapporten van de plaatselijke brandweren over schoorsteenbranden kwamen ter tafel. Naar aanleiding hiervan stelden B. en W. voor de in woners verplicht te stellen regelmatig de schoorsteen te vegen. Verder werd voorgesteld aan de Heer Janspolder over 'n tijd van 20 jaar 75 subsidie te verlenen voor de asfaltering van een gedeelte van de Strodorpseweg; aan de Geersdijkpolder over 25 jaar 200, voor asfaltering van de weg over de scheidingsdijk Geersdijkpolder ener zijds en de Heer Jans- Soelekerke- en Willempolder anderzijds. In het voor stel is tevens begrepen de aanleg te be kostigen van een tegeltrottoir in de Nieuwe Achterweg te Kamperland, waarvoor de kosten zijn geraamd op ƒ3076. De aanleg van het trottoir von den de raadsleden uitstekend, maar de bijdrage aan de polders ontmoette be zwaren bij de heren Westerweele, de Smit en Filius. Wethoudër Leendertse noemde de geasfalteerde wegen een gemeentebelang. Tenslotte werden de voorstellen aangenomen. Aan de afde ling Zeeland van de Ned. vereniging tot bescherming van dieren werd 10,subsidie gegeven. Op een ver zoek van de ,avereniging „Zang en Vriendschap" om een jaarlijkse subsi die van 50, werd gunstig beschikt. In de rondvraag informeerde de heer de Lange naar het uitbreidingsplan, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit mogelijk in de volgende vergade ring aan de orde komt. Het aanleggen van de waterleiding in Stroodorpe zal in mei een feit wor den, zo werd meegedeeld op een vraag van de heer Westerweele. AAGTEKERK, 26 maart. Als enige punt vermeldde de agenda in de vanavond gehouden raadszitting de grenswijziging en de samenvoeging met Meliskerke. Het door b. en w. op gestelde pre-advies, waarin beurtelings afkeuring, verwondering, spijt en be zwaren waren te horen, werd de raad voorgelegd. Dat alle raadsleden het met dit advies eens waren bleek duide lijk uit de discussie. De heer F. de Visser Gz. sloot zich zonder voorbehoud aan bij het advies en meende, dat niet genoeg beklem toond kan worden de overheid tot an dere inzichten te brengen. De heer J. Moens belichtte de zaak van de kant der herv. kerkelijke richting. Voor de ze groep, zo meende spreker, wordt de toestand financieel ondragelijk. De heer S. Verhage wilde graag de reden weten, die aan de uitvoeringsgedachte ten grondslag ligt. Zelf kon hij die niet vinden en voorzag alleen narigheid. Hij noemde het voorstel tot samenvoe ging een onding. De moeilijkheden, die ontstaan tengevolge van de verschil lende geaardheid op de dorpen, waar door de saamhorigheid van beide ge meenten zwaar beproefd zal worden stipte de, heer A. Willemse aan. Zeer gegriefd toonde zich. de heer S. de Vis ser Pz, zowel tegenover de herverka veling als tegenover de gemeente Mid delburg en meende, dat beiden beter deden zich op eigen terrein te bewegen in plaats van de loftrompet te steken over de ondergang van de kleine ge meenten. In dit verband bracht hij de woorden van Jacob Cats naar voren: „Om wille van de smeer likt de kat de kandeleer". Hij stelde b. en w. voor on beperkt krediet te verlenen om zono dig alle stappen te ondernemen, die no dig zijn om de zelfstandigheid te be houden. Dit voorstel werd z.h.s. aange nomen. Burgemeester Geuze was blij een dergelijk geluid te horen en prees zich gelukkig aan het hoofd te mogen staan van een gemeente, waarin de GOES, 27 maart Vandaag dinsdag wordt in intieme kring het feit herdacht, dat de heer J. J. Huissoon, hoofdcommies A en een der steunpilaren van de Goese ge meentesecretarie, veertig'jaar ge leden zijn eerste stap op de amb telijke ladder zette. Hij was toen nog maar een ventje van bijna vijftien. De heer Huissoon werd geboren te Wolfaartsdijk, waar hij oou opgroeide. <Jp 27 maart 1916 kwam hij als nood hulp op de Goese secretarie, waar het toen de gemeente telde 7000 zielen nog heerlijk rustig toeging. Al-spoedig werd de jonge Huissoon in vaste dienst aangesteld en binnen korte tijd had men in de gaten, dat het een pientere knaap was. Huissoon werd toen assistent van de heer Lod der, hoofdcommies, speciaal belast met de samenstelling van de gemeentebe groting. Later volgde hij de heer Lodder op en onderscheidde zich sedertdien als een hoogst-kundig en volijverig wer ker. De laatste jaren was de heer Huis soon hoofdcommies, chef afd. financiën en momenteel waarnemend gemeente secretaris. De heer Kammeraad lid der VVD-middenstandscommissie DEN HAAG, 26 maart. Het hoofd bestuur der V.V.D. heeft op voor dracht van de middenstandscommis sie dezer partij de heer C. A. Kamme raad, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden te Middelburg, die onlangs tot de V.V.D. is toegetreden, tot lid der commissie benoemd. Hij werd verder op de zuidelijke lijst voor de Tweede Kamerverkiezingen ge plaatst. MIDDELBURG, 26 maart. Van tot 28 april zal bij boekhandel Van Benthem en Jutting een tentoonstel ling worden gehouden over de herver kaveling op Walcheren. Deze expositie poogt de bezoeker iets te laten zien van het werk en de werkwijze van de ze voor Walcheren zo belangrijke in stelling. Naast kaartm t.ariaal en di verse foto's zal ook een en ander te zien zijn over drainage en enkele op het eiland verrichte opgravingen. De tentoonstelling is bijzonder attractief voor leerlingen van middelbare en landbouwscholen. Ds. v. d. Brink te Bruinisse naar Amerika BRUINISSE, 26 maart. Ds. H. W. van den Brink, Ned. Herv. predikant is voor de tijd van een jaar benoemd aan de Union Theological Seminary te New York om deel uit te maken van een internationale studiegroep van 25 theologen uit alle delen van de wereld. Deze benoeming geschiedde op voor dracht van de in de zending en oecu mene samenwerkende Nederlandse kerken. Ds. van den Brink, die aan de kerk van Bruinisse verbonden blijft zal begin september naar Amerika ver trekken. zelfstandigheid beschouwd wordt als het hoogste goed. Hij bracht dank aan de drie ingeze tenen, die een lijst badden doen circu leren, waaruit bleek, dat 99,5 pet van de bevolking tegen samenvoeging ge kant is. GOES, 26 maart. Na een gezellige feestavond in besloten kring en een officiële receptie, heeft de Chr. gymnastiekvereniging O.K.K.- Goes haar gouden jubileum zaterdagavond met een voortreffelijke uitvoering bekroond. Een stampvolle Prins van Oranjezaal heeft kunnen genieten van een sterk gevarieerd programma, waarin de Goese gymnasten van kleuter tot klasseturner hun beste kunnen hebben gedemonstreerd. Een uitstekende avond waarin gratie en kracht,, lenigheid en durf el kaar de hand reikten. Met als hoogtepunt het optreden van de Haagse keurturnploeg „Advendo", welke prachtig werk leverden aan diverse toestellen. De des middags koninklijk onderscheiden directeur K. Kooy (zie ons maandagblad) werd bij de uitvoering nogmaals gehuldigd, toon voor zitter D. van Heiningen hem de draagmedalje van het N.C.G.V. aanbood. Het is de grote verdienste van de lei ders en leidsters van O.K.K., dat men de gekozen oefeningen terdege heeft afgestemd op de prestatie-mogelijkhe den van de leden. Men heeft de moed gehad en daar is veel moed voor nodig! de limiet van haar kunnen niet te willen forceren, zoals maar al te dikwijls bij uitvoeringen gebeurt, met alle nare gevolgen van dien. Het doet goed te constateren, dat het in de sport vergrijsde O.K.K. hierin vele clubs ten voorbeeld is geweest. Maar O.K.K. gaf nog een tweede lesje, namelijk in harmonie en smaak. Men kreeg geen krachtpat- sende dames te zien en balletoefe ningen van de knapen. De aard en leeftijd van de optredende groep harmonieerde zuiver met het betref fende nummer, waardoor het na tuurlijk effect niet verloren ging. Men zag a.h.w. de evolutie in het le ven van de gymnast: spelende kleu ters met hun nog onbeheerste spiertjes, die geleidelijk hun lichaam onder con trole krijgen, later de splitsing in de uitdrukkingsmogelijkheden voor meis jes, schoonheid, gratie, ritme) en jon gens (snelheid, kracht), het teamwerk en tenslotte het opvoeren van de per soonlijke prestaties en het onderhou den van de lichamelijke vaardigheid. Bovenstaande punten, die ons bijzon der frappeerden, legden een zodanig stempel op deze uitvoering, dat de te kortkomingen en schoonheidsfoutjes daar volkomen bij in het niet zonken. PLUIMEN Wanneer we het gebodene even in vogelvlucht releveren, dan krijgen de meisjes met hun ritmische dans een pluim op hun „hoed", evenals de heren voor heel mooi paardwerk en de dames als verdienste voor het nummer klas sikaal brug (o.a. fraaie „hoekje") en de uitstekende baloefening. Een enkele opmerking zij ons echter vergund. Het effect van de prestaties zou zeer zeker nog groter zijn ge weest, wanneer de nummers beter waren „verkocht". Zowel de dames als de heren lieten zich teveel inti mideren door de gedachte, dat er een publiek naar hen keek. Zo ging veel van het opkomen en afwerken te loor. Wat dat betreft waren de Haagse keurturners goede leermeesters. Hun nummers wonnen aanmerkelijk door de charmante flair, waarmee zij optra den. Een opgewekt gezicht van dan sende dames doet het nu eenmaal be ter dan een zwaar gefronst voorhoofd, waarop de inspanning-en moeite te le zen staat. Een een fier afgaande turner laat een betere indruk achter dan de jongeman, die angstvallig of noncha lant wegsluipt. KLASSEWERK De jonge garde was het spreekt bijna vanzelf weer bijzonder goed door een volkomen natuurlijk en onge dwongen optreden. De dwergendans, het Circus en de openbare les deden het dan ook voortreffelijk. Lest best, de climax van de« avond: het optreden van de keurturngroep uit Den Haag, o.l.v. de heer J. L. Zuider- velt. Vooral in het ringzwaaien en het rekwerk demonstreerden zij frappante staaltjes. Het publiek genoot natuurlijk het meest van de spectaculaire „reuzen zwaai", hoewel verschillende andere nummers meer kundigheid vereisten. De knots- en hoepeloefeningen van de keurturnsters kon ons minder bekoren. Maar al te vaak bleek, dat hier te zeer gespeculeerd werd op de soeplesse van de voorste dames, ter wijl achter op het toneel nogal eens geknoeid werd. Het trio op de evenwichtsbalk oogst te (terecht) groot succes. Een woord van waardering verdient De heer Huissoon heeft de ge meente zien groeien. Allengs breid de de stad en ook het gemeenteper- soneel zich uit. Veel van het oude veranderde of verdween. Maar de heer Huissoon bleef wie hij was: een onvermoeide en deskundig ambte naar, die zijn werk liefhad. Behalve aan zijn dagelijks werk, wijdde hij zijn krachten ook »op voor treffelijke wijze aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk, waarvan hij se cretaris is. Bovendien fungeèrt de ju bilaris als secretaris-penningmeester van het Kon. Wilhelminafonds en all plaatselijk secretaris van de Bond van gemeente-ambtenaren. Op tweede Pinksterdag Internationale Zeehengel- wedslrijd te Tholen POORTVLIET, 26 maartDe V.V. V. Tholen organiseert in samenwer king met de „Strijenvissers" en de pro vinciale V.V.V.'s van Noord-Brabant en Zeeland op tweede Pinksterdag een grote, internationale zeehengelwed- strijd te Strijenham (gemeente Poort vliet). Het ligt in de bedoeling, dat de schrijvende vissers óf vissende schrij vers, die in dagblad en periodiek ver slag zullen uitbrengen van dit gebeu ren, op 10 april a.s. het terrein op zeer praktische wijze komen „verkennen", nl. door erte gaan vissen. De eigenlijke wedstrijd zal vermoe delijk rond 11 uur aanvangen. Zoutelande en de gastronomie In het verenigingsgebouw „Midden dorp" vond de eindles plaats van de al daar gehouden kookcursus, uitgaande van de Z.L.M., o.l.v. mevr. W. M. de Kra merAverink. Het resultaat van deze les was een keurig verzorgd dineetje, waarbij aan wezig waren mej. A. v. d. Leeden, con sulente van de Z.L.M., de heer L. Ander son van de Z.L.M. en de leden van de commissie van toezicht. Hierna werden aan 15 cursisten door mej. A. v. d. Leeden de getuigschriften overhandigd. Namens de commissie vatl toezicht werden de cursisten gefeliciteerd door mevr. A. de PreeRiekwel. Mej. J. Koppejan bood mevrouw De Kramer namens de cursisten een lepeltje van Zoutelande en een boek aan. De cursisten waren: Corry en Leunl Ovaa, Sien van Sluijs, Sien de Witte, Janny Janse, Adriana Stroo, Johanna Koppejan, Leuni en Betsy de Visser, Pie- ternella en Elisabeth Dingemanse, Ineke Dekker, Corry van Sluijs, Maria Minder- houd (allen te Zoutelande) en Janny Flipse '(Biggekerke). MIDDELBURG, 24 maart. De Mid delburgse gymnastiekvereniging „Achil les" heeft wat betreft haar jaarlijkse uit voeringen een naam op te houden: vrij dag- (jeugduitvoering) en zaterdagavond (ledenuitvoering) stond „Achilles" in da grote zaal van het Schuttershof wèer voor de zware taak haar reputatie op dit ge bied te handhaven. De uitslag is strikt gunstig! Ook nu weer bleek wat een gedegen voorberei ding, enthousiasme bij de leden en be zieling bij en door de leiding vermogen. Wanneer men tussen beide avonden een vergelijk trekt, krijgt men een eigenaar dige ervaring. Want het optreden van „da hope", preluderend op de ledenuitvoering die uiteraard qua peil en kunnen in een geheel ander vlak ligt, is steeds zo bij zonder sympathiek, dat men ondanks da prestaties van de „keien", het prefereren niet kan vastleggen. Zo hebben beide avonden hun pretenties. Het is schier onmogelijk om uit het vele, dat op beide uitvoeringen werd ge toond, bepaalde onderdelen op de voor grond te trekken. Het is ook beter om da aandacht op de avonden als geheel t# houden; wanneer men dit dan doet op da avonden van „Achilles" moet men con cluderen, dat deze vereniging een bloei periode doormaakt, hetgeen in ieder ga- val geldt voor het optreden naar buiten. Het is goed om ook eens stil te staan bi) de achtergrond van dit werk: de taak, die iedere gymnastiekvereniging heeft in dienst van de volksgezondheid. „Een ge zonde geest in een gezond lichaam" la voor de mens van de 20ste eeuw welis waar een oud begrip, een begrip echter dat aan- actualiteit nog niets heeft inge boet, getuige de veerkracht van Achilles* secretaris, de heer J. A. Bal, wiens leef tijdlengte door het werk, waarin hij op gaat, bijna latent is geworden. de heer J. Boon, die meesterlijk op da piano begeleidde en de korte pauzes tot prettige momenten wist om te toveren. In de pauze bood de heer C. Land man namens de oud-leden een bedrag van 200,aan, bestemd voor het toe- stellenfonds. O.K.K. heeft zijn gouden feest gevierd op een wijze, die respect afdwingt. Het blijkt, dat de durf en het juiste inzicht, welke eigen schappen de oprichters van de gouden vereniging destijds sierden nog steeds niet zijn geweken. Waarmee we maar willen zeggen, dat O.K.K. het wel bijzonder ge troffen heeft met zijn bestuur en zijn vertrouwde leid(st)ers, be staande uit de dames Corrie Sinke en Annie Cremer (kleuters en meisjes), de heren Speelman (da mes), C. F. Simonse, A. Verrijzer, B. Moelker (jongens). Het geheel onder de bekwame supervisie van de heer K. Kooy, die reeds 35 jaar als technisch leider optreedt.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2