fJk Z?) WJ met melk meer mans iï™ Spitser, soepeler, sierlijker PASEN KEUKEN milde glimlach na zorgen I Stijlvol deux-piece MAAR... MINDER PRAKTISCH! HELPT „BARTIMEUS" HOOGTIJ VIERENDE doortrok 'de Korenbeurs' met wolken nylon Uit mijn klas BOEVER STAAT U ER AL MEET Met opzet plaats ilc dit neutrale woord boven mijn weekpraatje, want stel je voor, dat ik hierboven zou gezet hebben, dat we met elkaar eens over de schoonmaak gingen praten. Dat haalde me voor de eerstkomende maanden de antipatie van onze mannelijke abonnees op de hals.' Die lezen natuurtijk geen urouiuenhoekje, maar zo'n woord schoonmaak zou eenvoudig dienst doen als „blikvanger", een uitdrukking in de boekhandel welbekend. Die kxoade gezindheid van de niet vrouwelijke abonnees zou me te zwaar op de maag liggen. Vandaar dan „Lente" bovenaan in ons hoekje. Nu is het aan de an dere kant ook weer niet zo'n ver verwijderd begrip, want tussen lente en schoonmaak liggen hechte banden. Doch nu we er zeker van zijn, dat geen mannelijk oog langs deze regelen zal vliegen, kunnen we vrijuit praten, wat U? Intussen: de mannen praten ook over de schoonmaak, dat hebt utoch zeker ook al lang gemerkt. Maar ach arme, hoe? Neem nu een levenswijze raad, die ik weer van die oude tante van me kreeg, en die ik te uwen nutte door- geel, aan: je nooit in zo'n mannen- gesprek over schoonmaak mengen. Ze, als er navraag wordt gedaan, schoon gelijk geven, want al onze explicaties zijn boter aan de galg, evenzo is het bij ons gesteld met al de mannenwijsheid, die we over ons uitgestort krijgen over dit onderwerp. We hebben elkaar dus niets te verwijten. Hoe staat II ermee 1 Doch nu zijn we nog niet aan de praat geraakt over HET onderwerp. Dus begin ik maar en vraag op de man vrouw-af, hoever staat u er mee? Ja tegen mij kimt u gerust uw hart uitstorten. Ik draag zorg, dat het niet verder komt. Nog een wijze raad, die ik doorgeef (die oude tante van me was onuitputtelijk in wijsheden): praat er tevoren nooit over met de huisgenoten. Dat veroorzaakt op slag „temperatuursverhoging". Is ook vol strekt niet nodig. Een generaal gaat toch ook tevoren zijn plannen niet onthullen over de komende leger- operaties, die hij wil uitvoeren. Doch geloof, dat die plannen in kannen en kruiken zijn. Zo moet het ook bij ons zjjn. En zoals een generaal zijn mannetjes pre cies klaar heeft staan, zo moeten bij ons al de zo nodige schoonmaak- Ingrediënten in het gelid staan wach ten tot het ogenblik van de grote aan val, want boodschappen doen in die periode van „hoogspanning" geeft on nodig tijdverlies. Niet alles tegelijk En danhaal niet alles gelijk overhoop. Schoonmaak is toch al erg, en dat meen ik uit de grond van mijn hart, maar het zwaarste lot vind ik toch altijd, dat zij te dragen krijgen, die in een schoonmakende omgeving moeten verkeren en er niet aan mee doen. Ja, zelf sjouwen is geen pretje, dat geven we allemaal graag toe, maar als je van werk buitenaf thuis komt en je vindt daar alles onderst boven, binnenstbuiten en dan nog door elkaar, dat is wezenlijk het allerergste wat zich denken laat. Van daar die diepgewortelde afkeer van onze egaas tegen onze voorjaarskuur. Als we nu maar zorgen voor een veilig en bovenal warm plekje, waar het niet schoonmakend deel van 't gezin de toevlucht kan nemen, dan hebben we al de helft van hun Temperatuursverhoging door voorjaarstempeesi Ingez. Med. (Adv.) Voor de komende feestdagen hebben we nu net mooi de tijd om met behulp van ons patroon no. 212 dit leuke en bij zonder stijlvol deux-piece te ma ken en wel in de maten 42-44-46 (maat 48 op bestelling). De rok is voor glad en heeft achter een die pe halve plooi. Het jasje is glad aangesloten en heeft over de ge hele lengte voor 2 naden welke on der ca. 10 cm opengelaten worden. Daarnaast worden, als men het mooi vindt, twee knoopsgaatzak- ken gemaakt. De kraag en revers zijn aaneen en worden aangeknipt. Benodigde stof 2.50 m bij 1.30 m breed. Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten het fran keerzegel, het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en adresseer deze aan de redactie van 't Zeeuwsch Dagblad, Lange Vorststraat 90, Goes. Aan de andere zijde vermeldt u uw naam, adres en woonplaats, maat en nummer (212) van het gewenste mo del. Plak nooit meer dan fl,— aan postzegels extra op een briefkaart, want wat meer geplakt wordt is waar deloos. Bestellingen onder rembours worden niet aangenomen en de patro nen worden niet geruild. De redactie heeft geen patronen in voorraad: het persoonlijk komen afhalen aan ons bureau heeft dus geen zin. De prijs is 95 cent. narigheid uit de weg geruimd. En dat is al een belangrijk ding, want daarvoor zijn we toch, om voor onze dierbaren de narigheden uit de weg te ruimen. Hoe staat het hier 1 Nu vraagt u mij natuurlijk op uw beurt, hoe hier de zaken staan. O, ik heb het allerergste en het ergste gehad, maar klaar ben ik nog niet. Het allerergste vind ik het beginnen. Als ik daags voor de grote slag door mijn huis loop en zie, dat alles nog zo keurig op zijn vaste plaatsje staat, dan lopen de rillingen me eenvoudig langs de rug als ik denk aan „mor gen" en hoe het dan zal zijn. Die aanpak is het allerergste. Zo zal het bij ons allen wel zijn. Wie begint er nu jubelend aan de schoon maak? Enfin, dat zware begin ben ik dus te boven en ook al verder ge- plo zd, zodat ik vrijuit kan zeggen, dat zelfs na het allerergste ook het ergste gebeurd is en alleen nog een erg stuk werk wacht. U ziet: we door lopen in de schoonmaak wat we in de taal de trappen van vergelijking noemen. „Happy end' En tenslotte komt er een happy end", net als in elke roman, die deze naam waard wil zijn. Het eind is dan gelukkig overal een brandschoon huis, waarin op slag, voor de tijd van een jaar het meningsverschil van elke lente, tussen man en vrouw weer verdwenen is. Als het zover is, heb ben zowel het mannelijk als het vrou welijk deel van onze natie weer een milde glimlach over voor dit jaarlijks voorj aarstempeest. Daar echter de meesten onzer, door het koude voorjaar zover nog niet zullen zijn, wens ik die allen, als lotgenoten een welgemeend sterkte toe. Maja, T 1 tWkv y Publikotie Nederland* Zulvelbureou, Gravenhof)» SCHOENENMODE VOORJAAR 1956 AMSTERDAM, 20 maart De schoenenmode kenmerkt zich dit voorjaar door een enorme variëteit. Vooral voor de zomerschoentjes worden steeds meer verschillende materialen gebruikt, terwijl de modellen eveneens zeer uiteenlopen. Naast glad en generfd leer, suède, linnen en crêpe de chine, wordt nu ook veel gebruik gemaakt van nylon, plastic en een nieuwe stof: vinilyte. Wat de modellen betreft: de flats en de sportieve schoentjes verdwijnen langzaam maar zeker. De hakken van de pumps zijn meestal niet hoger dan zeven cm, maar zij zijn spitser dan ver leden jaar. Ook de queenie-hak wordt Iets smaller gemaakt. Op de voorjaarsshow van het Mode centrum voor de Schoen- en Lederbran che, werd tot troost van alle dames die met zulke griezelig dunne hakjes niet over een ongelijke straat durven lopen, verteld, dat men op het ogenblik ijverig aan het experimenteren is met een staal- versterking in de hakken. Binnen een jaar hoopt men met de proeven zo ver gevorderd te zijn, dat een hoge hak, hóe dun ook, niet meer kan breken. I VOOR „T elevisie-schoentjes' Iets nieuws op deze show waren de z.g. „televisie-schoentjes", met en zonder ho ge hak. Televisie-schoenen hebben een elastiek in de „boord", waardoor ze hele maal in elkaar trekken. Het voordeel hiervan is, dat de schoen als om de voet gegoten zit en ook na lang gebruik niet gaat wyken. Voor deze schoentjes wordt nappa gebruikt, zodat ze uiterst soepel en gemakkelijk lopen. Het suède wordt als grondstof voor da messchoenen geleidelijk aan teruggedron gen door leer. Vroeger werden bijna alle zwarte pumps van suède gemaakt, maar nu het generfd leer verleden jaar zijn in trede heeft gedaan, wint dit meer en meer terrein. Generfd leer wordt verkre gen door gewoon leer te krimpen. Som mige leersoorten worden hiervoor zelfs zó sterk gekrompen, dat er van drie voet maar één voet overblijft! Lichte kleuren De voornaamste kleuren die we op de schoenenshow zagen, bewogen zich in het lichtbruine gamma. Roomkleur, licht beige en eierschaalkleur kwamen veel voor. Zwart wordt door verschillende kleuren steeds meer teruggedrongen. Rood, grijs en groen zagen we heel wei nig. Nieuwe kleuren waren een bepaalde tint groen-blauw (bleu air Suisse!) en oranje. De nieuwe stof vinilyte wordt vrij veel gebruikt. Het is een soort plastic, Ingezonden Mededeling (Adv.) *4(00R 'N BIJPASSENDE BRIL Ganzepoortstraat 3 Goes dat de ene keer in doorzichtige en de andere keer in ondoorzichtige toestand wordt toegepast. Heel leuk vonden we een paar pumps van zwart-rood ge vlamd vinilyte. We zagen ook een paar zwarte pumps, waarvoor in de voor schoen doorzichtig vinilyte was ge bruikt. De sierlijke spitse leest kwam daardoor goed uit, maar het nadeel is, dat dergelijke schoenen alleen gedragen kunnen worden door dames met onbe rispelijk gevormde voeten. Open neuzen Het viel op, dat heel veel van de ge showde zomerschoenen, mét en zonder hoge hak van het sandaaltype waren. Dat wil zeggen, dat zij geen gesloten hak, maar alleen een hakriempje hadden. Sommigen misten zelfs ook dat riempje nog en had den alleen maar een band over de wreef. De meeste van deze schoenen hadden open neuzen, die alle tenen vrijlieten. Nylon is voor zomerschoenen een dank baar materiaal. Het wordt op verschil lende manieren geweven. Met de Paasdagen halen wij het prille voorjaar in huis. Na de lange winter zijn de eerste voorboden van het nieuwe leven o zo welkom en onze paastafel ge tuigt ervan. Wij versieren hem met groen, katjes, bloemen, misschien met kleurige linten. En we genieten van een paasmaal! U vindt hier geen menu's, slechts losse gerechten, die U naar keuze in de maaltijd kunt inlassen. Ongetwijfeld zult U er succes mee oogsten! Heldere bouillon met reepjes omelet. 1 1. bouillon van vlees en/of been deren of van bouillonblokjes, 1 ei, 1 eetlepel melk, zout, boter of mar garine. Het ei los maar niet schuimig kloppen met een weinig zout. De melk toevoegen. In een koekepan boter of margarine smel ten. Het mengsel er In schenken en zach tjes aan één kant bakken tot het gestold is; niet bruin laten bakken. De omelet in korte smalle reepjes snij den en deze als vulsel gebruiken in de hete bouillon. Gemengde groentensla. blik doperwten, Yi blik worteltjes, 14 blik sperciebonen, 1 dikke plak van een selderijknol, 1 dl (.Vz kopje) water, 1 dl 0& kopje) azijn, 2 eet lepels slaolie, peper, zout (slasaus of mayonaise). De plak selderij schoonmaken, wassen en gaar koken in weinig water met zout in Yi uur. De plak laten afkoelen en in dobbelstenen snijden. De blikken openen en de groenten laten uitlekken. De wor teltjes in schijfjes en de boontjes in stuk jes snijden en deze groenten vermengen met de erwtjes en de dobbelstenen sel derij. Water, olie, azijn, peper en zout door een mengen en over de groenten schen ken. De groenten 1 uur in dit mengsel laten staan en daarna op een vergiet la ten uitlekken. De sla voor het opdienen naar verkiezing vermengen met een eet lepel slasaus of mayonaise. Geen groenten uit de weck gebruiken. Ham-kaasomelet. 2 eieren, 50 gr. pittige geraspte kaas, margarine. 50 gr. (een dikke plak) ham, boter of De ham in dobbelsteentjes snijden. De eieren scheiden in dooiers en eiwitten. De eiwitten zeer stijf slaan. De dooiers los roeren. Het eiwit voorzichtig vermen gen met achtereenvolgens de dooiers, de geraspte kaas en de blokjes ham. In een koekepan een stukje boter of margarine laten smelten. De eimassa overdoen in de koekepan en zachtjes gaar en aan één kant lichtbruin bakken. De omelet dubbelgeslagen opdienen. Schotel van roerei, spinazie en gebraden gehaktballetjes. Voor het gehakt: 250 gr. gehakt, 1 ei, zout, peper, 1 klein uitje, 2 beschuiten, Yz dl (4 eet lepels) melk, boter of margarine. Het ei los, maar niet schuimig kloppen met de melk. De beschuiten tot kruim wrijven en vermengen met het ei, peper, UIT DE zout en geraspte ui en hiermede het ge hakt aanmaken. De massa goed dooreen- kneden. Van. het gehakt balletjes maken, iets groter dan soepballetjes. De boter of margarine verhitten tot het schuim be gint weg te trekken en hierin de balltjes in 10 minuten bruin en gaar braden. Voor de spinazie: 1% kg spinazie, bloem, zout, peper. boter of margarine. De spinazie op de gebruikelijke wijzo gaar koken, laten uitlekken en fijn hak ken. Een weinig bloem door de spinazie roeren om het vocht te binden. De spi nazie even goed laten doorkoken en op smaak afmaken met zout, peper en een stukje boter of margarine. Voor het roerei: 3 eieren, 3 eetlepels melk, zout, peper, boter of margarine. De eieren los maar niet schuimig klop pen met de melk, het zout en de peper. Een stukje boter of margarine smelten en de geklopte eieren erbij doen. Op een zacht vuur het ei laten stollen. Daarbij telkens het laagje ei, dat zich op de pan bodem heeft vastgezet, losroeren. Het roerei is gereed, wanneer zich geen vloei baar ei meer in de pan bevindt. Op een platte schotel in het midden het roerei leggen met aan weerszijden spinazie en hieromheen een rand van gehaktballetjes. De schotel warm opdienen. Een desperate schooljuffrouw..,* ANGSTDROMEN Over de angstdromen, die Uw kleine meid telkens in haar slaap doen op vliegen, kunnen wij hier geen me ning geven. De arts zal een onder zoek moeten instellen naar de oor zaak. Want er is een oorzaak, dat staat vast. Ingezonden Mededeling (Adv.) Chr Blindeninstituut Zeist STORT UW BIJDRAGE OP GIRO 314 5 4 Steeds meer hiaten in de klas Als U voelt, dat er bij U een griepje op komst is, lees dan dit nïef, want het is al griep wat de klok slaat in onze omgeving, en als je dan zelf al voelt, dat er iets loos is, werkt het beslist ver keerd. Nee, ik voel me best, maar ik heb al een aanval doorstaan, toen nog niemand aan griep dacht. Om te beginnen zijn in onze school de baas en de collega uit vier onvindbaar, wijl ondergedoken tussen stapels dekens en waarschijn lijk verdoofd met „anti-middelen". Wijders is mijn hospita ziek. Nu staat deze wel in een verwijderd verband met onze school, omdat dit contact alleen door mij loopt, maar niettemin relatie met de school is er dan toch. En mijn goede zorg verkeert in een deerniswekkende toestand, niet zozeer door ziektenarigheid als wel door het feit, dat zij nu juist in bed moet kruipen. „Geloof-me juffrouw- lieve d'r-nog aan-toe, dat is nog nooit gebeurd en wat mot het nou met uwes?" Dit laatste komt eruit, alsof ik nu te vondeling gelegd ben. Evenwel, ik moet naar school, doch vooraf heb ik eerste hulp verleend en heus nog wel behendig met de stofzuiger gema noeuvreerd. Ansjes moeder, onze naaste buur, is gewaarschuwd- en na vele geruststellingen, dat ik het echt wel overkomen zal, als ik eens een keer geen middageten heb, schiet ik haastig weg, ondanks mijn medelijden met dit slachtoffer toch nog grinne- kend, als ik denk aan al de „mens- lieve nog an-toe", die ons buurtje te slikken zal krijgen, als ze dadelijk eens komt kijken. Eén lelijk ding van mezelf moet ik nog biechten en wel dit, dat ik de hospita gedreigd heb de dokter te zullen waarschuwen om eens aan te komen, als ze niet beslist beloofde diep onder dek te zullen blijven. Zo behandelt ze mij ook, als ik eens enkel maar zwaar ver kouden ben. Misère In mijn klas is het misère, twaalf van de zes en veertig „afwezig wegens ziekte". Vier ex-patiënten verschijnen weer, maar vijf anderen zijn weg gebleven. Gedienstige broers of zus- sen of ook wel goede buurtjes bren gen de tijding binnen mijn lokaal. „BERCO" bracht draagbare kleding Nieuwe stoffen: nieuwe mogelijkheden, voor charmante, zonnige effecten ER WORDT WEL eens beweerd, dat de kleding, die men op mode shows te zien krijgt, de schittering put uit de mannequin die ze draagt. Nu is het inderdaad zo, dat aan de lijn en de gehele ver schijning van de mannequin zekere eisen worden gesteld. De vier mannequins, die donderdagavond in een uitverkochte „Korenbeurs" de kleding toonden van het Goese Modehuis „Berco" waren hiervan zeker niet vrijgesteld! Toch dankten zij voor het grootste deel het charmante, het zon nige in hun verschijning, aan de kleding, die zij mochten lanceren! En dit met de aantekening, dat zij niet beoogden datgene te brengen, wat slechts door enkele vrouwen de gedachten gaan in zulk een geval onmiddellijk uit naar de ranke frangaise! met succes kan worden gedragen! Neen, zij toonden kleding, die was afgestemd op het figuur van de Nederlandse vrouw, die van nature de neiging ver toont iets meer naar het corpulente te neigen. vrijdagavond bijzonder goed vertegen woordigd door de hoedjes de laatste mode schrijft ook weer „hoeden" voor, royaal en flatteus van het huis Evers- dijkSchrijver. Opvallend was tijdens deze show, dat de aandacht telkens naar de hoeden en dopjes uitging, zonder dat zij domineer den en daardoor het verdere rijks palet verstoorden. Bijzonder sympathiek was ook, dat één van de mannequins de meer geproportio neerde figuren vertegenwoordigde en aantoonde, dat ook deze categorie na weloverwogen kiezen smaakvol voor de dag kan komen! Dé distinctie van een goedgeklede vrouw wordt niet alleen door een ja pon, pakje of mantel bepaald: hoofd bedekking, schoeisel en verdere acces soires kunnen, mits niet goed gekozen, de harmonie danig verstoren! We staan hier aan de wieg van het ge zegde „van top tot teen"t Die top, die was Uit het vele, dat werd getoond, kwam naar voren, dat katoen ook dit seizoen een voorname plaats zal blijven innemen; de H-lijn viert hoogtij de boothals vaart mee in dit schuitje. Rokken en (nylon) jumpers zullen opgang maken dergelijke kledingstukken zijn in vrijwel elke garderobe geliefkoosde attributen, gezien de vele mogelijkheden tot com bineren, die zij bieden. Op de show was zulk een aller aardigste combinatie te zien in de vorm van een plooirokje met een mi nuscuul ruitje en een nylonjumper in Kleren maken óók de vrouw effen d'orange, een kleur, waarover men nog wel meer zal horen. Balle rina's zijn hierbij schoentjes, die goed tot hun recht komen en het geheel zodanig completeren, dat men de stijl zuiver houdt. Fraaie effecten leveren het crystal, een onkreukbare stof en het nylonsatin. Uit deze laatste stof was een cocktailjurkje te zien met grote strikken op de schou ders: de resultaten, die de confectie-in- dustrie met deze stoffen kan bereiken zijn frapperend. Dan was er het tweed, dat o.a. te zien was in een exclusief drie-delig costuum met bijbehorende mantel. Tweed een stof, die zowel in de dames- als in de herenmode een enorme vlucht heeft genomen; voorlopig laat zij zich de voor name plaats niet ontnemen! Wolken nylon Wolken wit nylon, met grote zacht groene en blauwe noppen overgoten, vormden de basis voor allerliefste zomer jurkjes, waarmee vooral de bakvis geen slecht figuur zal slaan! „I love Paris" was een opvallende creatie, een zwarte blouse en dito rok, welke laatste echter bezaaid raas met de markante gebouwen en beziens waardigheden van Parijs. Een geestig niemendalletje, aardig voor hen, die over een ruime beurs beschikken en het er eens „bij" kunnen nemen, maar om nu de halve week met de Eifel- toren, het Bois de Boulonge en half Montmartre op schoot te zitten Richtlijn Een regenjas in een zeer moderne, on gebruikelijke tint daardoor zeer origi neel! trok sterk de aandacht. Van het zelfde materiaal was het bijpassende kap je, uitgevoerd in een strakke, vlotte lijn. Een doorbraak van het conventionele in strikt gunstige zin! Opvallend waren ook de beschaafde tailleurs en geklede swaggers, die werden getoond. De bruidsstoet vormde, compleet met bruidegom, bruidsmeisjes en „familie", het gebruikelijke, altijd weer immense slot van de show, die een richtlijn betekende om de zon in de kleding te halen. Tenslotte zij vermeld, dat de bruids meisjes zich ook „in hun normale doen" lieten zien en op deze wijze het kinder- kleding-element in de show brachten. Het bruidsbouquet was van de fa. Bruël; de zonnebrillen waren van parfumerie „Liberty". De heer Gundelach verzorgde de explicaties; mevr. Tamminga—Buthfer pianiste zorgde voor een passende muzikale omlijsting. Natuurlijk is daar medelijden met de slachtoffertjes, al behoevén we er geen drama van te maken, want vol gens onze dokter is het hele ziekte geval wel lastig, maar absoluut niet kwaadaardig. Doch bij mij zitten an dere zorgen ook hoog. Het is nu half maart, dus vlak voor één april.... Nu ik vanmorgen ook „in het huis houden ben geweest" zal ik me ook in die termen uitdrukken. Het is nu eigenlijk net zo als bij de huismoe ders, zo tegen het eind van de schoon maak. Dan, met het eind in zicht, voel je bergen ene-gie om er nu nog eens flink op los te gaan en als dan alles tegenloopt, de afgesproken hulp niet verschijnt, de vakman, die nodig; was, verstek laat gaan en ja nog veel meer narigheid, dan loopt het net nog mis. Ja, zo is het met mij ook. Ik had die paar „zwakke broertjes en zusjes" eens extra willen voeden, want je wilt je kroost toch zo goed mogelijk afleveren aan je collega en daar zit ik nou. De drie gevallen, die onher roepelijk moeten blijven zitten, zijn steeds present en daaraan is nou toch niets meer te doen. Maar Liesje en Hans, die respec tievelijk als nummer één en twee zullen overgaan, slaan geen school- tijdje over, maar nou net uitgespro ken Miep en Beppie zijn dagenlang niet te zien. En wat er nu nog dreigt, die laatste periode. Ik zie het al aankomen. Janny is niet bepaald een „studie hoofd", maar ik heb haar zover weten te krijgen, dat ze over kan en deze dagen met incomplete klassen heb ik haar vaak „bij de kraag" gehad, wat ze in alle goedmoedigheid verdraagt. Maar nu hoef je de hummel maar aan te kijken om voor bijna honderd procent zeker te weten, dat die mor gen onzichtbaar zal zijn. Ze kijkt me met zulke waterige oogjes aan, dat ik met haar te doen heb. Om toch wat gezelligheid te hebben, mogen ze met lezen het mooiste lesje kiezen. De meeste stemmen gelden. Marlies zit te glunderen, want dat vindt zij nou net het mooiste verhaaltje. Ik geef toch Janny maar eerst een beurt. Ge willig als ze is wil ze beginnen, maar- brengt enkel een schor geluidje voort. Na een hik en een snik, zegt zo klagelijk: „Ik heb zo'n piene in me keeltje". Janny krijgt grif vrijstelling van dienst en dan wend ik me tot Leen, die ook een extra dosis weten schap broodnodig heeft, zo vlak voor de grote verhuizing. Helaas, Leen ligt met zijn bol op de arm te slapen. Te zien zijn alleen een paar rode oog leden en een vieze druipneus. Dan weet u het ook al wel voor morgen. Desperaat Zo ben ik een desperate school- juffer, die net als aan het eind van de schoonmaak weet, dat de finishing touch niet is aangebracht. En dan ont breekt de glans. En nou straks naar mijn hospita, maar als zij wil begin nen, zal ik nu eens zeggen: „Mens- lieve-nog-er-is an toe...." En als het nodig is om haar tot rust te brengen, bestofzuiger ik haar in bed. Dan weet ze, dat er geen stofje loos is. Voor morgenochtend houd ik ech ter mijn ha-t. vast. Hoeveel hiaten zal ik te zien krijgen in de rijen? Het is nog maar twaalf dagen vóór I april....

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 10