HieUWS uil de Provincie MAGGI soepen zijn ècMe- BEURS MARKT VEILING UIT ZEELAND'S STEDEN Goes II kampioen in de tweede klasse B Nieuwe namen voor wegen in Oostkapelle Initiatief ging niet van Ged. Staten uit Middelburg Goes Voortreffelijke uitvoering van Dussel- dorp-uloschool Medewerking aan bouw van chr. kleuterscholen Zierikzee won van Terneuzen Grenswijzigingen op Walcheren iCaperprsjs 1956 op het hellend vlak? Vrijdag 23 maart 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 GRI]PSKERKE Teraardebestelling. Onder zeer grote belangstelling is gistermiddag het stoffe lijk overschot van de heer W. de Wolf ter aarde besteld. De kerkeraad van de Geref. kerk droeg de kist grafwaarts. Ds. Goumare sprak een kort woord naar aan leiding van Matth. 24 vers 4244. Het hoofd der school, de heer Groot Nibbe- link sprak namens het schoolbestuur woorden van waardering voor het vele werk, dat de heer De Wolf voor de school heeft gedaan als voorzitter. Burgemeester A. J. Huysman van Meliskerke voerde het woord namens het bestuur en de commissarissen van de boerenleenbank en roemde de grote trouw, waarmee de heer de Wolf ruim 30 jaar als kassier werkzaam was. De heer S. Simonse uit St. Laurens sprak namens de assurantie- vereniging „Onderlinge steun", waarvan de heer De Wolf voorzitter was. Da heer A. Poppe, schoonzoon, dankte voor het medeleven. N.C.V.B. De afdeling van de Neder landse Christen Vrouwenbond hield haar jaarvergadering. Eén der leden verzorgde een bijbelinleiding. Twee nieuwe be stuursleden werden gekozen. Na de eer ste pauze werd er afwisselend gedecla meerd en gezongen, waarna de avond be- iloten werd met een paasdeclamatorium. KAMPERLAND N.C.V3. De afdeling van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering oAv. de presidente mevr. KlapBreeL Na het openingswoord en afhandelen van de huishoudelijke zaken, hield Ds. F. J. Veldman van Colijnsplaat een rede over: „Onze levenshouding in de lijdenstijd". Door Mej. M. de Mol werd voor de af deling een nieuw vaandel aangeboden, dat zij op eigen initiatief gemaakt had. RILLAND-BATH Filmavond. In de Geref. kerk werd dinsdagavond een film vertoond, getiteld: „Verborgen schatten", uitgaande van de Bijbelkiosk vereniging te Amsterdam. Ds. Ph. Stoffels sprak een openingswoord tot de niet talrijke aanwezigen. Benoeming. In de vacature van wijlen de heer M. C. Lobbezoo is tot ouderling in de ned. herv. kerk gekozen de heer D. W. Lobbezoo. OOSTKAPELLE, 21 maart. De ge. meenteraad heeft in zijn vergadering een groot aantal nieuwe namen voor wegen vastgesteld. Zo zal de Coppoolseweg In het vervolg de Wijkhuisweg heten, ter wijl het nieuwe weggedeelte In de rich ting van Domburg de Nieuwe Domburg- seweg zal worden genoemd. De naam Nieuweweg vervalt, het wordt Dunoweg. Randduinweg wordt de naam van de weg tussen de Dninweg en de Dninheekse weg. Burgemeester F. G, Sprenger bracht de vraag ter sprake, of de gemeente de wo ningbouw moet stimuleren, indien de particuliere bouw onder de maat zou blijven. Er zijn momenteel twee aanvra gen. Hij voelde er het meest voor de ge meente als geldschieter te laten fungeren en dan de woningen proberen te verko pen. Een suggestie van de heer A. Don (arb.) om eens met de aannemers te spre ken over de bouwcapaciteit, vond de burgemeester niet zo geschikt: het ETL heeft op dit punt alle gegevens. Het is veel beter eventuele plannen voor bouw van woningen straks aan de aannemers voor te leggen. *Naar aanleiding van klachten over de onkruidbestrijding op de bermen der we gen (het gebeurt erg ruw, niet voor de tweede keer en ook de beplanting wordt gedood) wees de burgemeester op de overgangstoestand, die momenteel nog bestaat, doordat een deel der wegen nog altijd bij de cultuurtechnische dienst in onderhoud is. Het ligt er ook veel aan welke ploeg het onkruid bestrijdt. Medegedeeld werd, dat in een volgen de vergadering plannen van de PZEM. tot verbetering van de bovenleidingen aan Duinbeekse- en Domburgseweg aan de orde zullen komen. Bouw- en woning toezicht maakt een schets voor een wacht huisje bij Schoonoord. Het zal 8 a 900 gulden kosten. Ir. De Lussanet komt za terdagmiddag een toelichting geven op het restauratiewerk aan de toren. Afwijzend werd beschikt op een sub sidieverzoek van „Dierenbescherming afd. Zeeland noord". Prijzen zullen wor den beschikbaar gesteld voor de ZLM.- tentoonstelling en voor de diverse fok- verenigingen. Tijdens de rondvraag klaagde de heer F. C. de Roo (CH) over de rommel in het wachthuisje op het dorp. Dit zal veranderen, maar, zo zei de burgemeester: de gebruikers moeten dan ook afleren hun sigaretten op de verf uit te drukken! Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zuid-Beyerland P. West- land te Waarder. Geref. Kerken Tweetal te Drachten K. H. Schuring te Erica en J. Wolven te Grotegast. Geref. Kerken (art. 31) Tweetal te Amersfoort W. J. J. Ar nold te Ymuiden en G. Zomer te Vrou wenpolder, van wie eerstgenoemde is beroepen. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Zwolle M. Vlietstra te Eemdijk. KRUININGEN Voor de bejaarden. De Bond van Plattelandsvrouwen heeft gistermiddag in het Dorpshuis aan een 300-tal ouden van dagen uit Oost-Zuid-Beveland een gezellige middag aangeboden. Na het openingswoord van de presidente me vrouw Sonke-Klos werd door de leden een gevarieerd programma afgewerkt bestaande uit schetsjes en voordrach ten. Burgemeester Schipper sprak ook nog toe de bejaarden. Na afloop kregen zij een presentje. OOSTKAPELLE Z.LJVL De plaatselijke afdeling van de Z.LJW. heeft vergaderd onder leiding van de heer Iz. de Buck. De vice-voorzitter, de heer J. Maljaars Jz. werd herkozen en in de plaats van de secretaris W. v. Liere, wegens vertrek niet meer herkiesbaar, werd gekozen de heer P. van Liere. Gif ten voor de Z.L.M. tentoonstelling wer den beschikbaar gesteld en tot deelname in het garantiefonds werd besloten. De heer J. den Herder uit Serooskerke be handelde op Interessante wijze de chemi sche onkruidbestrijding. b'I. ANn ALAND Pols gebroktn. Het vijfjarig dochtertje van de heer Fr. Burgers C.zn. (koster der Ned. Herv. kerk), kwim tijdens het spelen op het schoolplein zodanig te val len, dat het haar pols brak. Zij moest naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd worden. Opbrengst oolleote. De collecte ten bate van het t.b.c.-fonds voor de stichting „Zonnestralen" heeft 188,84 opgebracht. SCHERPENISSE Meisjesvereniging opgericht. In de con sistorie van de ned. herv. kerk was een bijeenkomst belegd om te komen tot op richting van een meisjesvereniging op geref. grondslag. Nadat Ds. Brons, die de leiding bad, de meisjes iets had ver teld over het nut en doel van een chr. meisjesvereniging werd tot oprichting overgegaan. Dertien meisjes gaven zich als lid op. De vereniging kreeg de naam van „Wees getrouw". Het bestuur ziet er ais volgt uit: mej. J. Hendrikse, presi dente; mej. van Bezooyen, vice-pres.; Mies van Houte, secretaresse; Nelly van der Werf, penningmeesteresse en Marie Geense, algemeen adjunct. De vergade ringen zullen gehouden worden iedere dinsdag om de 14 dagen. Veeverzekering. De Onderlinge Vee- verzekering van het eiland Tholen hield onder leiding van de heer C. J. v. Westen haar algemene ledenvergadering. Het voorstel tot wijziging van het algemeen reglement werd aangenomen. Uit het jaarverslag bleek, dat in het eerste half jaar 358 paarden waren verzekerd en in De verbouwing der veerboten MIDDELBURG, 22 maart. Het ini tiatief tot de verbouw van de veerbo ten op de Westerschelde, waarbij de verblijven voor de tweede klassepassa giers onderdeks zijn aangebracht, is niet van ged. staten afkomstig, maar van de toezichthouder namens het rijk op de exploitatie der veerdiensten, t.w. de hoofdingenieur-directeur van rijks waterstaat, in dit geval de voorganger van de huidige functionaris. Deze mededeling werd vanmiddag in de statenzitting gedaan door het lid van ged. staten, de heer M. J. van Poelje, naar aanleiding van vragen van de heer J. M. A. C. van Dongen, die te ruggreep op de mededelingen van de minister van verkeer en waterstaat in zijn schriftelijk antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Vermooten. De minister zei daarin, dat het initia tief van ged. staten was uitgegaan. De heer Van PoeUe herinnerde aan de in 1948 tussen rijk en provincie ten aan zien van de Westerscheldeveren geslo ten overeenkomst, waarbij werd be paald, dat alle beslissingen en besluiten van ged. staten de goedkeuring van de minister nodig hebben. Formeel heeft de minister gelijk, als hij zegt, dat hij niets anders heeft gedaan dan een voorstel van ged. staten goedkeuren. Bedoelde overeenkomst voorziet ech ter ook in het toezicht namens het rijk. De door de minister aangewezen toe zichthouder nu heeft het college mede gedeeld, dat tot verbouwing mende te worden overgegaan. De minister kon dit weten, aldus de heer Van Poelje, want in de bewuste brief aan hem ge richt stond duidelijk, dat op voorstel van de hoofdingenieur-directeur van rijkswaterstaat toestemming voor de verbouwing van de „Juliana" en de „Bernhard" werd gevraagd. Tenslotte deelde de heer Van Poelje mede, dat ged. staten de minister heb ben voorgesteld op het nieuw te bou wen schip één salon op het promenade dek te bestemmen voor de tweede klas sepassagiers. het tweede halfjaar 352 voor respectieve lijk ƒ373500 en ƒ355475. Voor 15 paarden moest worden uitgekeerd 12.880; de premie bedroeg 1,5 Rundvee verze kerd le halfjaar 620 stuks voor ƒ443450; 2e halfjaar 611 voor ƒ424.950. Voor 18 runderen werd uitgekeerd ƒ12,100. Veer tien nieuwe leden traden toe. De heer C. J. van Westen werd als bestuurslid herkozen en gekozen werd de heer L. J. Vermaas in de plaats van de heer A. J. Groenewege. In de rondvraag werd ge vraagd of het mogelijk is veulens te ver zekeren. Dit zal onderzocht worden. Ingezonden Mededeling (adv.) Groentesoep speciaal nu de groente schaars en duur is! SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V„ GOES. NederL 1953 lOOJt NederL 1947 98!» Dollarlening '47 96H Invest Certil 981» NederL 1962-64 99!» Grootboek 1946 96!» Cultuurbank 734» Nat. H. Bank 154 Ned. H. Mij. 223 A.K.U. 327}» Bergh's J. 303 Berkei's Patent 184X Calvé Delft 319!» Fokker 305 Gelder Zonen 2721» Kon. Hoogovens Ned. Ford 480 Ned. Kabelf. 345 Philip's Gloeil. 349!» Dito 6 pref. 212!» Unilever 370)4 W. Fijenoord Billit. I rubr. 390 Blllit. II rubr. 318 Dordtsche P. 722}» Dito 7 pref. 722!» K. Olie 100 700}» K. Olie ƒ1000 702!» 100!» Moeara Enim 1100 1110 Borneo Sum. 1244» 124!» 98!» A'dam Rubber 115?» 116 Internatio 154 157 965» Bandar Rubber 169 Am. Motors 744 74» 98!» Kendang Lemb. 77 75Ü Am. Radioator 234» 234» 99 O. Java Rubber 51L 51 Am. Smelting 58)4 5744 96H De Oostkust 160L Anac. Copper 85!» 834» 73 Serbadjadi 484» 50 BethL Steel 1664» 163 154 HolL Am. l(jn 206!» 204!» Chrysler 80B 794» 223 K. J. Ch. Pkvt. 200 Ford Canada 324 N.B. Kon. Boot 205!» 206 General Motors 49 47!» 303 Kon. Paketv. 196 1954» Intern. Nickel 92!» 92!» 185 K. Rott. Lloyd 187}» Ned. Schv. U. 2031» 188 Kennecott 1464» 14344 317 201!» Rep. Steel 494» 4854 307i» Omm. Sch. vrt. 290 290 Stand. Brands 404» 4044 2724» St.v.M(j Ned. 220!» 218!» U.S. Steel 60)»ex 585» 312 H.VA 137 1374» North Am. C. 475!» Java Cult, 75 Cities Service 66!» 65?» 338 N.I.S.U. 82!» Cont. Oil 345H Vorstenlanden 45 44 Micont. Oil 213 Ver. Deli MIJ. 14444 143!» Philips Oil 94!» 93!» 3664» Senembah 104 1024» Shell Oil 81 794» Muller Co. 32444 324 Tidewater 45 44!» Amsterd. Bank 248 248 Baltimore 4654 310L Escompto Bank Ches. Ohio 62 614» 7134» Rotterd. Bank 225!» 225 Miss. K. Texas 713!» Tw. Bank 238!» 238 New York C. 692!» N.B. Aniem 93!» 90 Pennsylvania 2544 25 693?» Overzeese Gas 185 180 Canadian Pao. 36!» 3554 Ned. Chr. Beambtenbond In het Geref. Jeugdgebouw hield de afdeling Middelburg van de Ned. Chr. Beambten Bond haar jaarvergadering, waarin tevens werd herdacht dat het in september 1955 50 jaar geleden was, dat er een afdeling Middelburg/Vlis- singen van Handels- en Kantoorbe dienden werd opgericht. Namens het Centraal Bestuur te Am sterdam sprak collega A. C. Bensen te Utrecht, die de leden opwekte trouw te blijven in het medewerken en pro paganda maken, vooral nu een aantal leden is ontvallen door het overgaan naar de Chr. Metaalbedrijfsbond, dit in verband met de bedrijfstakgewijze organisatie. Na de huishoudelijke zaken te heb ben afgedaan werd gelegenheid gege ven aan de Chr. Reciteerelub uit Nieuwdorp om het toneelstuk, getiteld „De Rebel" op te voeren. De aftredende bestuursleden A. Maas en mej. A. J. P. v. d. Boogaart werden herkozen. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeling ruim 160 leden telt. Parkeer-slippertje Toen de chauffeur J. D. uit Amster dam gistermiddag om half vijf in de St. Janstraat zijn auto wilde parkeren en hiertoe eerst een reeds geparkeerde personenauto van de heer P. J, uit Middelburg passeerde, „nam" de ach terzijde van de bestelauto de voor bumper van de personenauto; het bleef gelukkig bij materiële schade, die be stond uit deuken en verwrongen me taal Voorlichtingsbijeenkomst wika's Zaterdagmiddag om drie uur zal in hotel „De Burg" op de Groenmarkt een voorlichtingsbijeenkomst ter opleiding van wika's worden gehouden. Een ver tegenwoordiger van Kerk en Wereld, waaronder de opleiding tot wika res sorteert, zal aanwezig zijn en het een en ander vertellen over de taak en het doel van deze opleiding. Hiervoor heeft men een opleidingscentrum „De Horst" te Driebergen. Het gaat uit van de Herv. Kerk en heeft als uitgangspunt gestalte te geven aan de dienst der kerk op alle terreinen, waar het mens zijn bedreigd of beschadigd wordt. „BERCO" gaf geslaagde modeshow „BERCO" heeft gisteravond in de „Korenbeurs" voor een uitverkocht huis een uitermate geslaagde mode show gegeven. Wij komen op deze show, tijdens welke voor de Nederland se vrouw zeer goed draagbare en char mante kleding werd getoond, in ons zaterdagblad uitvoerig terug. GOES, 22 maart. Origineel, gees tig, smaakvol, verzorgd. Ziedaar enkele kwalificaties, die ons direct door het hoofd schoten, na het bijwonen van de feestelijke ouderavond van de Burg. Van Dusseldorpschooi, Openb. Ulo te Goes. Daar is niets teveel mee gezegd. Wjj werden vanavond geconfronteerd met een ontspanningsavond, die ver boven het peil van de doorsnee-school avond uitstak. Met welk een vaart wer den de segmenten voor het voetlicht gebracht en vormden zij tezamen een allercharmantst bewijs, tot welk een prestatie onze schoolgaande jeugd in staat kan zijn. De durf, waarmee met close-ups, enscenerinkjes en geluidseffecten werd gewerkt, verraadde de kundige handen achter de schermen, wier bezitters dan ook de lof niet mag worden onthouden voor de wijze waarop zij de jongelui hebben weten te bezielen. Bespreking van de onderscheiden nummers zou te ver voeren. Voor Ols Tamminga en Riet Moens, die met hun gracieus en tegelijk komisch tap-op- treden aller harten veroverden, maken wij graag een uitzondering. Na de pauze werden de talrijke aan wezigen vergast op het aardige blijspel „Reik mij de hand, Folleville", dat reeds door vele scholen is opgevoerd. Ook nu viel er veel te genieten van dit luchtige gegeven. Op zeer verdienste lijke wijze werden de rollen vertolkt. Jan van Wijck, Hans Molhoek, Jan van As en Riet Moens speelden zich op heel verdienstelijke wijze als ware lo ten van de oud-Franse adel door de scenes heen. De nevenfiguren, die het weliswaar zonder „blauw bloed" moes ten stellen, acteerden goed en rolvast; Johan Peels, Adri Kopmels en Ina Kerkhove. De keurig verzorgde en zeer exclu sieve decors en costumes mogen, even min als de goede zang en muziek (olv. de heer J. Kousemaker), niet onver meld blijven. De avond werd o.m. bijgewoond door het vroegere hoofd de heer Van Faas- sen, thans inspecteur te Rotterdam, met zjjn echtgenote, de heer Klompe, con sulent Lich. Opvoeding en de voltalli ge oudercommissie, die door het hoofd der school, de heer T. Stok, in het bij zonder werden verwelkomd. Vanavond (vrijdag) wordt een twee de uitvoering in Schuttershof gegeven. „Laus Deo" te „Vrederust" GOES, 22 maart. „Laus Deo" uit Goes heeft voor de derde maal een zie- kenhuisuitvoering gegeven in „Vrede rust" te Bergen op Zoom. In de flink bezette kerkzaal werd eerst het koor, dat onder leiding stond van de heer J. van Westen, welkom geheten door Ds. v. cL Berg. Het koor zong een zestal liederen, waarna Psalm 104 van J. van Westen werd uitgevoerd. Het was de verpleegden aan te zien, dat ze geno ten. Het slotwoord sprak Ds. v. d. Berg. B. en W. Koudekerke stellen voor: NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed mijn lieve man en onze geliefde vader, behuwd- groot- en overgrootvader JOOS W. LOUWERSE op de leeftijd van 83 jaar. Uit aller naam: Wed. J. W. LOUWERSE- MELSE Grjjpskerke, 22 maart 1956 Noordstraat 20 KOUDEKERKE, 22 maart. Het bestuur der vereniging tot instandhou ding van een chr. bewaarschool heeft zich tot de gemeenteraad gewend met een verzoek medewerking te verlenen voor de stichting van een nieuwe kleu terschool. B. en W. schrijven hierover aan de raad; „Zoals U bekend zal zijn, laat de toestand, waarin het huidige schoolge bouw verkeert, veel te wensen over. Het behoeft geen betoog, dat daarin dringend verbetering moet worden ge bracht". De kleuterschool is momenteel ge vestigd in het perceel Middelburgse straat 4. Dit gebouw is voor dit doel ten enen male ongeschikt. Ter zijner tijd zal ook tot amovering van het ge bouw worden overgegaan, in verband met de verbreding van de Middelburg sestraat. Voorts komt de school vol gens de geneeskundige inspecteur van de volksgezondheid, in beginsel voor afkeuring in aanmerking. Het schoolbestuur beoogt de bouw van een school, die twee leslokalen bevat en ruimte biedt aan 80 leer lingen. Als plaats van de vestiging wordt gedacht aan het z.g. plan „Weststraat" ten westen van de dorpskern. B. en W. stellen voor, de gevraagde medewerking te verlenen. Dit houdt tevens in, dat tot oprichting van een openbare kleuterschool niet zal wor den overgegaan. Dit laatste is dan ook aan het voorstel toegevoegd. De Zeeuwse Schaakcompetiiie GOES, 22 maart In de eerste klasse van de Zeeuwse schaakcompetitie werd eindelijk weer een wedstrijd gespeeld. Het was de belangrijke ont moeting tussen Zierikzee en Terneuzen, die samen ongeslagen en zonder ver- liespunten de eerste plaats deelden, zij het dan, dat Terneuzen een iets be ter bordgemiddelde had. Het werd een duidelijke 6 '/j3Vi zege voor Zierikzee, dat nu dus in haar laatste wedstrijd aan remise genoeg heeft om kampioen te worden. Het ziet er dus naar uit, dat niet Terneuzen, maar Zierikzee een gooi mag doen naar de door de degradatie van Middelburg open gekomen plaats in de landelijke tweede klasse. In de tweede klasse A speelde Kou- pioen. De Pion wist de voorlopige 54 dekerke twee maal. De eerste ontmoe- I voorsprong in de wedstrijd tegen De ting, tegen Middelburg III, eindigde in I Burcht om te zetten in een definitieve (Vervolg van pag. 2) Betreurd wordt, dat Ged. Staten van de gelegenheid geen gebruik hebben gemaakt Vlissingen en Souburg samen te voegen of althans de bebouwde kom van Souburg bij Vlissingen te voegen, waardoor eens en voorgoed aan een reeds jaren bestaande onbevredigende toestand een eind zon worden gemaakt. Het is, zo zeggen B. en W., niet te ontkennen, dat de ontwikkeling van Souburg vrijwel geheel het gevolg is van de groei der Vlissingse industrie. Overigens vertrouwt het college, dat dit vraagstuk niet van de baan is ge schoven. Teleurgesteld zjjn B. en W. over het feit, dat de nieuwe grens aan de kust lijn niet meer naar het noorden is ont worpen. Op deze wijze krijgt Vlissin gen geen strand van voldoende breed te, waarop een badcentrum gesticht zou kunnen worden. Toevoeging aan Vlissingen van een deel van Souburg ten westen van de Koudekerkseweg en ten noorden van de Zuidbeekse Zand weg juichen B. en W. toe. Met een groot aantal cijfers illustreren zij, dat de gedane voorstellen slechts als een voorlopige oplossing kunnen worden gezien. ST. ANNALAND, 22 maart. Fu rore maat 40 op f 25.70; Eigenheimers 35 op f 22.78; Alpha's 40 op f24.60; Furore 3540 mm f 11.51; Alpha's 35 40 mm f 11.50. Alles per 100 kg. Aan voer 219 ton. ROTTERDAM, 20 maart. Gele kool 35; Rode kool 1425; Prei 2 A 3145; Was- peen 2 A 2022; Gr. peen 713; Spruiten gesch. 1.28; Spruiten 2 A 3768; Witlof 1 A 98; idem 2 A 8297; idem 2 B 7281; Sla kg 2.80; Uien 3751; Aardappelen .13.1015.50, alles per kg; Knolselderij 20 34 st; Kroten 5,58 kg; Peterselie 24 26 bos; Veldsla 1 A 1.63—1.96 kg; idem 2 91—1.11 kg; Sla 1 A 40 st; Sla 1 B 35 st; Sla 1 C 24 st. Fruit: Goudreinetten HH A 53, HH B 52, HH 1 49—50, HH 2 45, K 48—50; Jo nathan St A 65—68, St B 61—63, St C 52 —54, HH A 50—63, HH B 47—58, HH C 40—49, HH 2 31—42, K 34—48; Golden Del. HH A 73, HH C 60. DE RADIQ BRENGT U... ZATERDAG 24 MAART. HILVERSUM I (402 m.). VARA: 7.00 Nws. 7,10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 8.55 V. d. vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 V. d. arb. in de con tinubedrijven. 11.35 Pianovoordr. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 V. d. jeugd. 14.35 Muz. caus. 14.50 Dans- muz. 15.20 Gronings progr. 15.45 Omroep- ork. en solist. 16.40 „Vol verwachting", causerie. 16.55 Gram. 17.20 Weekjourn. 17.50 Gram. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dansmuz. 18.45 Regeringsuitz.; „Atlant. allerlei". Een en ander over de 15 landen aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Pas separtout", caus. 19.40 „De Bijbel in het kerkelijk jaar", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. pro gramma. 22.00 Soc. comm. 22.15 Viool en piano. 22.30 Community-singing. 22.40 „Binnen zonder kloppen", hoorsp. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Otsum. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 lichte muz. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Gram. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Gem. koor. 15.00 Kron. van letteren en kunsten. 15.40 Politie ork. 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.30 V. d. jeugd. 17.00 Idem. 17.40 Musette ork. en solist. 18.00 Lichte muz. 13.15 Journalistiek weekover zicht. 18.25 Gram. 18.30 Pari. overzicht. 18.40 Hammondorgelspel. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 20.00 Lichtbaken, caus. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Gram. 21.00 „Het bitter lijden van onze Heer Jezus Christus", hoorsp. 22.15 Gram. 22.35 Wij luiden de Zondag in! Aansluitend Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2224.00 Gr. een 73 overwinning, zodat de eer ste plaats ongeslagen en zonder ver- liespunten behouden bleef. De wed strijd tegen Vlissingen Hl had echter een verrassend verloop, want de Scheldestadbewoners wisten een 55 gelijk spel te forceren. Niettemin blijft Koudekerke met flinke voorsprong aan de kop en het heeft de titel als het ware voor het grijpen. In de tweede klasse B werden en kele niet geheel besliste wedstrijden beëindigd. De in een voorlopig 44 gelijk spel geëindigde wedstrijd 's- GravenpolderDe Pion kreeg als einduitslag 55 en door dat punten verlies werden beide tientallen defi nitief uitgeschakeld Goes II werd dooi' deze uitslag kam- 5V24% overwinning, waardoor de derde plaats kon worden veroverd. Goes II mag nu met Breskens, de kampioen van de tweede klasse C, en de nog niet bekende kampioen van de tweede klasse A, promotiewedstrijden spelen om een plaatsje in de eerste klasse. De uitslagen waren: Zierikzee-Terneuzen: J. J. v. d. Ende P. Mulder 10; Dr. J. J. Westen dorp BoermaP. v. d. Sande 10; Ds. C. J. van RoyenA. de Coninck 10; Ir. J. J. ElzermanA. Stadhouders 1 0; M. J. EnzlinN. Buysert I0; L. M. SiliakusJ. P. v. d. Staal 1—0; J. J. Vermeulen—J. J. Kaan 0—1; A. J. HendrikseH. Voorhans 01; P. C. TakMr. G. Tichelman 01; E. L, LaaglandJ. H. v. d. Veere Y»Yi Koudekerke-Middelburg H: A. v. d. HeydenK. Holster 10; Jac. de Wit te—C. D. Voogd 1—0; J. SteutelA, Niemarkt 01; Chr. SchipperH. Ver- meule 10; S. v. d. HeydenT. de Vos 10; G. KlapReynierse 01; A. MarinusseJ. Bonthuis 10; Jac. Jansemevr. Woudstra 01; D. Jo- ziassemevr. Holster 10; M. Bak kerJ. Flipse 10. Vlissingen II-Koudekerke: G. M. SteinhauserL. Bimmel 10; I. de BertJac. de Witte 10; H. J. de Bart J. Steutel 01; H. ReynhoutChr. Schipper 01; J. A. SmitsS. v. d. Heyden 01; J. WijnenG. Klap 10; I. de VeyA. Marinusse 10; Lange- dijk jr.—Jac. Janse J. de Vliet D. Joziasse J. de Nooyer M. Bakker 01. Waar zijn H S onze schepen AAGTEDLJK 21 v. Aden n. Colombo. AKKRUMDIJK 21 te Antwerpen. AMSTELDIJK 21 bij Azoren. GROOTE BEER 21 te Halifax. INDRAPOERA 22 te Genua. KERTOSONO 22 te Port Sudan. LAURENSKERK 22 bij Straat Ormoesz MIJDRECHT 21 bij Bermudas. ORANJE 21 v. Singapore n. Belawan. SOLON 22 te La Guaira, HEINKENSZAND, 22 maart. Of de Kaperprijs 1956 wordt verreden is een zeer dubieuze zaak geworden en hoewel er nog besprekingen gaande zjjn, staat de organisatie voor dit jaar op zeer losse schroeven. Het bestuur van de Stichting Kaperprijs, dat in voor gaande jaren de sportieve en financiële organisatie op zo succesvolle wijze voor haar rekening nam, ging van het stand punt uit dat het initiatief wat de finan ciële zijde betreft ditmaal diende uit te gaan van de plaatselijke winkeliers vereniging WINBELA. De Stichting baseerde dit standpunt op het feit dat met de organisatie in de beide voorgaande jaren, het pad zakelijk was geëffend en dat daarbij was gebleken dat de Kaperprijs zeer gunstige financiële perspectieven had geboden. De aanvankelijk met het bestuur van WINBELA hoopvol gestartte be sprekingen, hadden tenslotte een ne gatief resultaat, waarbij als enige lichtpunt naar voren kwam dat door verschillende leden de mening van 't bestuur van WINBELA niet werd ge deeld. Van de zijde van zakelijk geïnteres seerde ondernemingen, ook buiten Zeeland, zo deelt het bestuur van de Stichting Kaperprijs mede, kwamen reeds geldelijke aanbiedingen binnen. Waar het hier gaat om het behoud van een evenement dat in de voor gaande jaren belangrijk heeft bijge dragen tot de opbloei van de wieler sport in Zeeland en door zeer veel en thousiaste sportliefhebbers prolonga tie op hoge prijs wordt gesteld, laat het Stichtingsbestuur geen enkel mid del onbeproefd. Zij staat echter op het standpunt dat de Kaperprijs zakelijk en sportief voor Heinkenszand zelf op de eerste plaats belangrijk is, en wil het al dan niet doorgaan dm ook afhankelijk stellen van de financiële medewerking.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5