Twaalf miljoen voor uitbreiding der centrale Zeeland Kritiek op Walcherse grenswijzi gingsplannen is algemeen Delingsdijk op Schouwen moet er komen Meubels opknappen?... Praehtbijts reeds drommen Bijdragen voor onrendabele voor zieningen in herverkavelingsgebieden er zijn die op een Veiligheid van het eiland wordt erdoor verhoogd Internationaal vrijwillige werkkamp in Nieuwerkerk Rijk akkoord met Zierikzese sluisplannen Chr. Plattelandsvrouwen bijeen Het Ned. Bijbelgenootschap ontwierp leerzame lfproject-week" Deelnemende leerlingen van Chr. Kweekschool Middelburg zullen verslagen samenstellen Bezwaren van Koudekerke, Biggekerke, Souburg en Vlissingen Hij is de knapste soep is de beste! Vrijdag 23 maart 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Elektiïciteitsdiscussiein de prov. staten MIDDELBURG, 22 maart Het was vanmorgen in de buitengewone zit ting der provinciale staten wel elektriciteit wat de klok sloeg. Maar de dis cussies waren niet elektrisch geladen. De heren statenleden waren het er roerend over eens, dat de uitbreiding der Centrale Zeeland volstrekt nood zakelijk is, al was er dan enig verschil van mening over de vraag, of het een uitbreiding met één of met twee eenheden moest worden. Uiteindelijk aan vaardde men het voorstel van ged. staten, nl. uitbreiding met één unit, waar voor een bedrag van twaalf miljoen gulden zal worden geleend. Eenstemmig heid bestond er ook over het voorstel tot toekenning van bijdragen ten be hoeve van de onrendabele elektriciteitsvoorziening in de herverkavelings gebieden. Het werd betreurd, dat de ontworpen regeling nog niet voor alle onrendabele Zeeuwse gebieden geldt, maar dit komt, doordat de Staten- Generaal het desbetreffende wetsontwerp nog niet hebben behandeld. De heer E. G. Vader (KVP) opende de rij van sprekers. Hij kwam tot de conclusie, dat bestelling van twee een heden voor de Centrale Zeeland de voorkeur verdient, zij het dan wat de tweede betreft met wat langere lever tijden. Volgens zijn becijfering zou er in dit geval reeds in 1961 een kleine winst zijn. Overigens vond hjj het wel wat vreemd, dat de in 1947 opgestelde prognoses voor het stroomverbruik in geen enkel opzicht zijn uitgekomen. Hij vroeg de zeer bijzondere aandacht van ged. staten voor de hoge stroom- tarieven voor de industrie, die in Zee land rond 25 pet. hoger liggen dan el ders. Hier is z.i. nog wel wat te ver beteren zonder tekort te doen aan de onrendabele gebieden. In het algemeen vond hij een onderzoek over de gehe le linie naar de mogelijkheid van ta riefsverlaging en vermindering der aansluitkosten zeer gewenst. Het leven gaat verder De heer P. Meliefste (AR) meende, dat ook bij dit punt geldt, dat het le ven verder gaat. Ook hij stelde vast, dat de wetenschappelijk opgezette prognoses niet zijn uitgekomen. Ove rigens is de enorm gestegen afname van stroom zeer verblijdend. De voor- en nadelen van aanschaf van één dan wel twee eenheden tegenover elkaar stellend meende hij, dat het de voor keur verdient voorlopig één unit te bestellen. Het is op dit moment niet te zeggen hoe het stroomverbruik zich zal ont wikkelen. De heer Meliefste pleitte tenslotte voor inschakeling van de Zeeuwse industrie bij de levering van materieel voor de nieuwe eenheid. De heer L. P. van Oorschot (Arb.) was van oordeel, dat niemand voor de onjuist gebleken prognoses verant woordelijk kan worden gesteld. Reali sering van het voorstel (één unit) be tekent, dat we veilig zijn tot 1962. Aanschaf van een vierde eenheid vond hij wat onvoorzichtig: men moet op dit gebied ook ernstig rekening houden met de ontwikkeling der techniek (atoomenergie). De KVP-er J. M. A. C. van Dongen vond, dat de vraag: één of twee units slechts door deskundigen beantwoord kan worden. Wel pleitte hij voor een welvaarts- politiek, waarvan het elektriciteitsbe- leid een onderdeel kan zijn. Er moet in Zeeland meer industrie komen en het is z.i. mogelijk juist de kleinere en middelgrote bedrijven zekere facilitei ten te verlenen, speciaal wat de hoge aansluitkosten betreft. Wellicht is het mogelijk bij aanschaf van voorlopig één unit iets meer te doen voor de onrendabele gebieden. Kan de PZEM zelf niet een deel der lasten, welke voor rekening der pro vincie komen, overnemen? Minder speculatief Sprekend namens de CHU deelde de heer C. F. van der Peijl mede zijn aan vankelijk standpunt, dat twee nieuwe eenheden gewenst zijn, te hebben prijsgegeven, o.m. vanwege de zeer hoge investeringen. Het is minder spe culatief voorlopig slechts één unit aan te schaffen. Het wordt, hoe verder het jaar verwijderd is, steeds moeilijker daarvoor een berekening van de stroomafname te maken. De heer D. Kodde (SGP) stond achter het voor stel van ged. staten, maar bestreed de opvatting, dat hier de deskundigen maar moeten beslissen. Mr. A. J. van der Weel, antwoordend namens ged. staten, betoogde, dat kri tiek achteraf op de prognoses wel heel gemakkelijk is. Wanneer nu reeds een vierde eenheid wordt aangeschaft, dan weten wjj zeker, dat de verliezen aan merkelijk groter zullen zijn. Een ver antwoorde en voorzichtige bedrijfspo- litiek schrijft voor de aanschaf van voorlopig één unit. Het voeren van een welvaartspo- litiek is het uitgangspunt van de raad van bestuur en de directie der PZEM. Zij laten zich echter niet uit sluitend door bedrijfseconomische overwegingen. Na enige discussie werd het voorstel aanvaard. Onrendabele gebieden Ook het voorstel inzake de onrenda bele gebieden ontlokte heel wat be spreking. De heer J. L. Lukaart (Arb.) vond een bedrag van f 400,voor aansluitkosten en f40,per ha toch wel erg hoog voor bepaalde groepen belanghebbenden. Mr. J. F. G. Schlin- gemann (VVD) vroeg, of ook Walche ren nog altijd herverkavelingsge- bied onder de regeling kan worden gebracht. De heer Kodde, die de aan sluitkosten ook aan de hoge kant vond, zei het onjuist te achten, dat deze kos ten voor de verplaatste bedrijven op Schouwen-Duiveland voor een deel nog door de provincie, alsmede de ge- meenten moeten worden gedragen en niet uitsluitend door het rijk. De heer Van der Peijl vond die f 40,per ha niet onoverkomelijk en hij zou er ver der niets voor voelen, dat de politiek ten aanzien van de onrendabele gebie den nadelige consequenties zou hebben voor de tarieven in het algemeen. Ook de heer Meliefste pleitte voor Walche ren en vroeg, wanneer dit eiland nu eens aan de beurt komt. De heer Van Dongen wenste een onderzoek naar de onrendabele aansluitingen in de hele provincie, opdat één lijn kan worden getrokken en ieder voor dezelfde las ten komt te staan. Ook Walcheren Gedeputeerde Van der Weel merkte op, dat bij het ontbreken van een al gemene wettelijke regeling het.voor stel slechts voor de herverkavelings gebieden kan gelden. Overigens zal de nieuwe wet zeker niet verder gaan dan maximaal 40 pet. der aansluitkosten voor reke ning van het rijk. Misschien is de bijdrage voor de belanghebbenden zwaar, maar zij blijft binnen de grenzen der redelijk heid. Zwaarder belasting van het PZEM-bedrijf is niet verantwoord. Mr. Van der Weel deelde mede, dat alle toezeggingen aan de eigenaren der verplaatste bedrijven op Schouwen- Duiveland zullen worden gehonoreerd. Zij krijgen geen extra-lasten opgelegd. Wel zullen provincie, bedrijf en ge meenten in de kosten bijdragen. Ten aanzien van Walcheren deelde hij mede, dat dit eiland zal kunnen méédelen in de voordelen der regeling. De PZEM-directie maakt een volledige lijst der onrendabele percelen. Nadat was gerepliceerd werd ook dit voor stel aangenomen. Ingezonden Mededeling (Adv.) Simplex - bromfiets met Sachs-motor Een winnend teaml Mededeling van gedeputeerde C. Philipse MIDDELBURG, 22 maart. Minister Algera heeft tijdens de besprekingen met ged. staten op 1 februari j.l. nog eens duidelijk laten weten, dat hij zijn standpunt ten aanzien van de delingsdijk door Schouwen in elk opzicht hand haaft uit overwegingen van een zo groot mogelijke veiligheid der bevolking, Dit heeft het lid van ged. staten, de heer C. Philipse, vanmiddag in de ver gadering der prov. staten medegedeeld naar aanleiding van een aantal vra gen, welke de heer P. Heering te Zierikzee mede namens de op Schouwen- Duiveland wonende statenleden stelde. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad, Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Bargeler, Krulnlngen. J. S. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terncuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, vlissingen. J. Laport, Goes. J. odder, Vlissingen. J. Moll, Vlie ringen. K. O. van Spronsen, Goes. A. H. 8. Sterner ding, Souburg. R. Zuidema, Goes. De heer Heering vroeg ged. staten, of zij bereid waren inlichtingen te ver strekken over de plannen van de de lingsdijk, met name welke overwegin gen ertoe geleid hebben, dat niet de normale wijze van beveiliging door verbetering van de eerste zeewering met bezinking gewenst wordt. Ook vroeg hij welke motieven en argumen ten in de zienswijze van het water schap onjuist zijn. In zijn toelichting op deze vragen zei de heer Heering, dat er onrust en on behagen onder de bevolking heersen en dat er in het bestuur van het water schap verbittering bestaat, zo zelfs, dat men zich afvraagt, of het maar niet he ter is af te treden. Na de ramp is er geen enkel overleg met het polderbestuur geweest. Na het aflopen van de noodwet dijkherstel verbeterde dit niet: rijkswaterstaat was al teveel ingeburgerd. De mededeling van ged. staten, dat zij het standpunt van het waterschap niet konden on derschrijven, werkte als een koude douche. Men is algemeen van oordeel, dat het eiland afdoende kan worden beveiligd, als het geld voor de delings dijk voor de versterking der zeedijken wordt gebruikt. HET ANTWOORD Gedeputeerde Philipse antwoordde, dat noch de minister noch ged. staten zich ooit op het standpunt hebben ge steld, dat een delingsdijk de veiligheid voldoende zou waarborgen. Dat blijkt o.m. uit één van de eerste mededelin gen van de minister, dat herstel der zeedijken eerste eis was. Op 1 februari 1955 deelden ged. staten het water schap mede, dat een delingsdijk niet voldoende zou zijn. Alle medewerking is gegeven aan het herstel der zwakke dijkplekken. Ten aanzien van de overwegingen voor de delingsdijk noemde de heer Philipse zeven factoren. Allereerst zal hij eventuele dijkbreuk in het zuiden het ontstane stroomgat niet zo ern stig kunnen zijn. Vervolgens treden aan de noordkust regelmatig dijkval- ien op, zodat verzwaring van de dijken daar zeer riskant is. Ook zijn dijkgaten in kleine polders gemakkelijker te dichten dan in grote polders. De delingsdijk kan verder die nen als vluchtheuvel, alsmede voor de aanvoer van dijkmaterieel. De dijk past ook in het wegenstelsel en straks in het deltaplan, terwijl tenslotte een kleine polder vlugger kan worden drooggepompt dan een grote. In de discussie werd gezegd, dat het volstrekt niet waar is, dat er nu meer contact bestaat tussen polderbestuur en rijkswaterstaat. .Zelfs werd gesproken van een „staat in de staat Dc Leger des Heilskadetten komen naar Goes GOES, 22 maart. Een flinke brigade Leger des Heilskadetten ko men 2e Paasdag naar Goes om daar twee bijzondere samenkomsten te hou den onder leiding van de Kweekschool leider Brigadier F. van Dalen. Des middags 3 uur kunt U hen op de Gro te Markt in actie zien, terwijl 's avonds 6 uur in de zaal aan het Ravelijn een bijzondere Paassamenkomst zal plaats hebben. Het muziekkorps en zangkoor van Goes verlenen medewerking. De kadetten die van Terneuzen overko men, zullen des morgens 10 u. te Hoe- dekenskerke 'n openluchtsamenkomst houden. ZIERIKZEE, 22 maart. Van 24 maart tot 28 april wordt in de ge meente Nieuwerkerk het derde en voorlopig laatste internationale werk kamp gehouden. De W.F.U.N.A. (World Federa tion of United Nations Associations) die het kamp organiseert, is de wereld federatie van verenigingen voor de Verenigde Naties over de gehele we reld, die het tot stand komen van een internationale constructieve vrijwilli- gersdienst onder de Verenigde Naties wil bevorderen. Deze dienst beoogt de bevordering van een persoonlijk constructief ele ment in het werk van de V.N.: De in ternationale werkkamp- en hulpwerk gedachte. Gedurende de zomer zal ook in Oostenrijk een Wfuna-kamp gehouden worden (vluchtelingenwerk). Niet alleen mensen met lange vakan ties nemen aan dit werk deel. Een aantal Engelse en Franse employees van bouwbedrijven e.d. werden door hun werkgevers- en werknemersorga nisaties in de gelegenheid gesteld ge durende enige tijd aan deze kampen deel te nemen. Ditmaal wordt in Nieuwerkerk voor namelijk gewerkt aan het planten van bomen, een voortvloeisel van de bo men-actie voor dit getroffen gebied, Voorts wordt gewerkt aan een sport veld, dat deze gemeente nodig heeft en dat er anders niet zou komen. GOES, 22 maart. Het gemeente bestuur van Zierikzee heeft thans de goedkeuring ontvangen voor de plan nen tot bouw van de keersluis, voor zien van punt- en sectiedeuren, in het havenkanaal. Het rijk zal het overeen gekomen bedrag in de kosten van de oorspronkelijk ontworpen keersluis dragen. Het meerdere vanwege de ex tra voorzieningen en het projecteren van de sluis meer naar zee komt voor rekening van Zierikzee. Uit het ver lenen van goedkeuring mag echter wel de conclusie worden getrokken, dat omtrent de financiering daarvan over eenstemming zal worden bereikt. GOES, 22 maart. De Chr. Platte landsvrouwen hebben vanmiddag in de „Prins van Oranje" de zevende jaar vergadering gehouden. De bijeenkomst, die werd geleid door de presidente, me vrouw Op 't Hof-Frederikse uit Bieze- linge, was goed bezocht. Voor de laat ste maal heeft de secretaresse, me vrouw Duvekot-de Looze haar jaar verslag uitgebracht, daar zij afscheid heeft genomen. Het ledental is geste gen. De penningmeesteresse mejuf frouw A. J. Dominicus uit Wemeldinge kon melding maken van een batig sal do. In het bestuur werd gekozen, in de plaats van mevrouw Duvekot, me vrouw S. de Neef-Eversdijk uit Goes. Verder was er een geanimeerde her- sengymnastiekwedstrijd. Na de pauze werd de prachtige kleurenfilm „Van lijnzaad tot lijnwaad" vertoond, waar in een beeld wordt gegeven van de be reiding van vlas en de verwerking tot linnen. Op 25 april gaat men op ex cursie naar de Gero-fabrieken te Zeist zo werd besloten. Vandaag alweer de laatste dag MIDDELBURG, 22 maart Zoals de leerlingen van de Chr. Kweekschool vorig jaar de verschillende aspecten van Middelburg in eigenhandig samengestelde beschouwingen weergaven zo hebben zij zich ditmaal geworpen op het project-programma „ledereen zijn eigen Bijbel in zijn eigen taal". Doordat het Ned. Bijbelgenootschap met d« school in contact kwam het N.B.G. had reeds enige ervaring met klassen van Amsterdamse scholen kon voor de derde klasse van de Chr. Kweekschool een „Projectweek", die dus bijna achter de rug i», worden ontworpen. Maandagmorgen brachten de leer lingen een bezoek aan een drukkerij in Middelburg, waardoor zij werden geconfronteerd met de technische kant van het werk van het N.B.G. Die mid dag hield de secretaris voor het jeugd werk van het N.B.G., de heer R. van Holst Pellekaan, een inleiding over „Diep en donker Afrika". Zo nam hij de leerlingen door filmvertoning, pro jectie van kleurendia's en muziek mee naar het nieuwe werkterrein van het N.B.G.: de Belgische Congo. De grote lijnen werden getrokken, die in de loop van de week nader moesten wor den uitgewerkt. Dinsdagmorgen was het de heer W. R. Scheuing, adjunct-secretaris voor Zuid-Nederland, die een en ander ver telde over het binnenlandse werk. Twee films werden gedraaid, „Geen grenzen meer" over het werk van het N.B.G. en „Het Boek voor de wereld van morgen", de bekende film, die on langs in Nederland werd uitgebracht en een indruk geeft van het wereld wijde werk der bijbelgenootschappen. Uit dit alles vloeide de opdracht voort om (in groepen van drie) een bezoek te brengen aan een aantal afdelingen in de directe omgeving van Middel burg. TENTOONSTELLING. De bibliothecaris van de Prov. Bi bliotheek, de heer H. Pieters, had in de studiezaal een tentoonstelling in gericht van oude en nieuwe uitgaven van de Bijbel; het bezoek hieraan was voor de „kwekelingen" een prachtige gelegenheid om zich eens te verdiepen in de overlevering van de Bijbel. Dit bezoek werd woens dagmorgen gebracht; de heer Pieters zorgde voor een toelichting. Donderdagmiddag 'viel het accent op het bijzondere moeilijke Bijbelvertaal werk. De heer J. J. Kijne, secretaris voor de vertalingen, verhaalde de bij zonderheden over de historie; de leer lingen kregen de opdracht, zelf een vertaling te maken in modern, eenvou dig Nederlands van een bepaald Bij belgedeelte. Dinsdagmiddag, woensdagmiddag en donderdagochtend moest de colpor- tage-auto, het „Rijdend Bijbelhuis" worden bemand evenals dat vrij dagmiddag het geval zal zijn door de aan het project deelnemende leer lingen voor een rit door verschillende wijken van Middelburg. Vandaag, vrijdagmorgen, zal de al gemeen secretaris van het N.B.G., mr, F. L. S. F. Baron van Tuyll van Se- rooskerken een inleiding houden over het onderwerp „Werk in het buiten land en internationale samenwerking." Ook deze inleiding zal met een tweetal films, „Pioniers" over het colportage werk in Canada en „Vergeten aarde", een reisfilmpje over Nieuw Guinea, worden verduidelijkt. Iedere deelnemende leerling heeft thans tot taak, een verslag-te maken van alle programmapunten. Groepen van telkens drie leerlingen zullen die per ingaan op onderwerpen zoals „de Belgische Congo"; „de binnenlandse groep verzamelt de rapporten van de afdelingsbezoeken, vat deze samen en geeft er een oordeel over"; „de over levering van de Bijbel"; ,het vertaal werk"; „het internationale werk" en „de colportage". Ingezonden Mededeling (Adv.) Te Utrecht slaagde voor het diploma hoofdleidster kleuteronderwijs mej. I. E. Schout te Vlissingen. Zondagsschoolconferentie te Middelburg GOES, 22 maart. Zaterdag a.s. zal in de Bogardzaal te Middelburg een conferentie worden gehouden voor de Zondagsschoolleiders en leidsters uit Zeeland. Deze conferentie zal staan on der leiding van de heer Chr. Schipper uit Koudekerke. De heer A. Kroese, di recteur van de Ned. Zondagsschoolver eniging zal spreken over „Het gebed in de kinderdienst". Tijdens de avond- bijeenkomst is er een gespreksforum over het jubileum van de N.Z.V. en de taak van de leden. Verder wordt vertoond de film „Kind en zondag". Ingezonden Mededeling (adv.) Colleges van b. en w. brachten pre-adviezen uit MIDDELBURG, 22 maart Het wordt aan het eind van maart nog een drukke tijd voor vele Walcherse gemeenteraden, die vóór 1 april a.s. hun mening aan Ged. Staten moeten kenbaar maken over het plan tot grenswijziging. Verschillende colleges van B. en W. hebben de raden hun pre-adviezen doen toekomen en daaruit blijkt, dat zij de voor stellen op diverse gronden verwerpen. De dagelijkse besturen van Kou dekerke, Biggekerke, Souburg en Vlissingen komen na ampele over wegingen tot de conclusie, dat er meer tegen deze plannen pleit dan ervoor. i B. en W. van Koudekerke vinden het, evenals het college van Biggeker ke, bijzonder vreemd, dat Ged. Staten hun bedoelingen niet nader motiveren. Men onderschrijft, dat de herverkave ling grenscorrecties noodzakelijk maakt, maar een gemeentelijke her indeling is niet een zaak van een doel matige herverkaveling als 'zodanig. In Koudekerke bestaat tegen de suggestie van Zoutelande om Groot Valkenisse bij deze gemeente te voegen ernstig bezwaar. Wat het afstaan van Lammerenburg (met ca. 600 inwoners) aan Vlissingen betreft zijn B. en W. van oordeel, dat in dit stadium niet langer bezwaar moet worden gemaakt tegen dit onder deel van het plan. Zij willen de grens zodanig wijzigen, dat het agrarische deel bij Koudekerke blijft. De suggestie van Vlissingen de grens op het strand in noordelijker richting te verschuiven, wordt niet toegejuicht. B. en W. kunnen niet inzien, dat het zijn van badplaats een monopolie is, dat slechts Vlissingen toekomt. De be staansmogelijkheden van Koudekerke als badplaats zouden hierdoor ernstig kunnen worden bedreigd. Tegen de Ontworpen grèhs mét Souburg is het niet nodig bezwaren in te dienen. Anders is het echter met de voor gestelde overgang van het gebied rond Ter Hooge naar Middelburg. Hiervoor is geen enkele motivering aangevoerd. De argumenten van B. en W. van Mid delburg zijn zeer vaag. Steeds heeft deze buitenplaats tot Koudekerke be hoord. B. en W. stemmen in met de grens met Grijpskerke. Ook de samen voeging met Biggekerke kan hun goed keuring wegdragen. Biggekerke B. en W. van Biggekerke vragen zich af waarom Koudekerke met Big gekerke schadeloos gesteld moeten worden ter compensering van het ver lies van Lammerenburg. Uitvoerig wordt ingegaan op hetgeen in de loop der jaren tot stand is gekomen, waar uit zonneklaar de besluitvaardigheid en de bestuurskracht van de raad blijkt. „Waarom moeten wü een onderdeel worden van een andere gemeente? Waarom moet de raad worden ver laagd tot een belangengemeenschap, waarin de leden van de raad Koude kerke in zekere zin staan tegenover die leden uit Biggekerke? Welke redenen zijn er aan te voeren, die pleiten voor samenvoeging dezer twee zelfstandige gemeenten'? Wij kunnen mét anders dan eén krachtig onaanvaardbaar uit spreken, bij hét beziën van dit plan, waarin geen enkel logisch verband zit. Als er om een antwoord gevraagd wordt, gaat zijn vinger het eerst de lucht in en als U zijn rapport ziet, duizelt het U van de negens en de tienenja het staat wel vast, hij is echt de knapste. Ook bij verpakte soepen hebt U uitblinkers, maar dan hebt U geen rapport bij de hand om de waar* dering in cijfers af te lezen. In dat geval bent Uzelf de onder* wijzer en deelt U de cijfers i£)t Tracteer Uw huisgenoten morgen eens op een heerlijke OXO soep (U kunt uit 7 soorten kiezen) eit wij zijn overtuigd, dat U niet anders dan tienen uit gaat delen voor de smaak, de geur en de kwaliteit. OXO „Chicken"'kippensoep, Torna» tensoep, Jufiennesoep, Cham pignonsoep, Vermlcelliioep, Aspergesoep, Bruinebonenioep Met het wegnemen van ons bestuurs orgaan wordt de ziel uit onze gemeen te weggehaald en wordt onze gemeen te gedegradeerd tot een buurtschap van een aangrenzende gemeente. Van een gemeente die ons niets te bieden heeft", aldus zeggen B. en W. Souburg Het is B. en W. van O.- en W.-Sou- burg niet duidelijk waarom van West- Souburg een belangrijk agrarisch ge bied wordt afgenomen en grotendeels wordt toegevoegd aan Koudekerke, voor de rest bij Vlissingen. De bevol king daar is niet overwegend op ge noemde gemeenten georiënteerd. Al leen de bewoners der enige woning aan de Koudekerkseweg zijn als Vlis- singers te beschouwen. Het is daarom redelijk, dat dit stukje grond naar Vlissingen gaat. Ook vragen B. en W. zich af waarom het nodig is, dat er hij de Grote Abeele een stuk van Souburg hij Middelburg wordt gevoegd. Het was heter geweest het stuk, dat nu vgn Ritthem wordt af genomen en bij Middelburg wordt ge voegd, aan Souburg toe te wijzen. Hetzelfde geldt voor het grondgebied in het z.o. der gemeente bij de Visode- weg, waar de fam. Cijsouw woont. De bewoners voelen zich veel meer tot Souburg aangetrokken. Vlissingen Tenslotte Vlissingen. B. en W. zijn van oordeel, dat de plannen breed zijn opgezet, met uitzondering van Vlissin gen. (vervolg pagma 7.)

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2