Hervormde Kerk wenst geen onbesliste middenweg r GRIEP AKKERTJES DE* HELD en de lafaard Kerkelijk gesprek dikwijls nog te vrijblijvend GEEF DE GEEN KANS! Omschakeling van deel der werknemers kan nodig zijn ©e Radio- Ds. J. R. Wolfensberger sprak in Kampen Ds. L. Kraan overleden Mogelijke consequentie van vrijere loonvorming Complottegen Cubaanse regering Ds. M. A. Krop verlaat ,,in Dienst der Kerk" Primaat van Griekenland overleden LEZERS nette de- pen blengt oni Donderdag 22 maart 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 Ingezonden Mededeling (adv.) (Van een speciale verslaggever.) KAMPEN, 21 maart. Ergert het u niet tot in het diepst van uw ziel en uw geloof, wanneer in onze Kerk alles maar kan gezegd en gedaan worden, wanneer wij maar zo moeilijk tot geestelijke beslis singen en tot broederlijke eenheid kunnen komen, wanneer de feite lijke situatie in onze gemeenten een aanfluiting is van de geloofs gemeenschap? Met deze vraag stelde vanmorgen ds. J. R. Wolfens berger op de toogdag van de organisatie van Hervormde gemeente leden „In Dienst der Kerk" de problemen aan de orde/ die leven in de Ned. Herv. Kerk. Tot titel van zijn rede had hij gekozen: „Zijn wij met de Hervormde Kerk op de goede weg?" Ds. Wolfensberger erkende het recht van elk lid kritiek te oefenen op de kerk; ook gerechtvaardigde kritiek op de sy node achtte hij juist, maar hij zou liever dichter bij huis beginnen en b.v. da slech te, vaak onchristelijke levensstijl van de ohristeiyke gemeenten, ook van ambts dragers en leden, aan de kaak stellen. Zowel de leiding als de gemeenteleden leggen er zich vaak bij neer, dat het ge meente- of kerk-zijn opgesloten wordt binnen het ambt. Laten de predikanten allerlei arbeid, niet te vergeten het com missiewerk, aldus Ds. Wolfensberger, overdragen aan de gemeenteleden en la ten ze daartoe bereid blijven. Er is op het ogenblik een meerderheid in de Ned. Herv. Kerk, die wat wil. Haar aantrekkingskracht en durf is niet die van de onbesliste middenweg of van het amechtige compromis, ook niet van een dictatuur van een groep, die zichzelf de Kerk zou wanen en de uitersten afstoot, maar die van een ChristusbelUdende ge loofsgemeenschap. In dit kader plaatste Ds. Wolfensberger de ontmoeting der richtingen, het vormen Van modaliteiten, het verwerpen der ket terijen, kortom de verhouding tussen de verschillende groepen. Oecumenische arbeid In het raam van da Christus-belijdende geloofsgemeenschap dacht spreker ook met vreugde aan de oecumenische arbeid van da Ned. Herv. Kerk. In eigen boezem wordt deze reeds verricht vanwege de zeer grote onderlinge verschillen. Maar ook de anderen worden gezocht De Lu theranen komen reeds en de Gerefor meerden toeven nog, aldus Ds. Wolfens berger. De Hervormde Kerk komt niet tot het echte kerk-zijn zonder de anderen, maar de anderen evenmin zonder de Hervormde Kerk. Door de kerkvensters zien wij ook uit naar de gehele Gere formeerde gezindte, al is zij niet onze enige zorg. Om -tot een. onderlinge overeenstem ming te komen, moet de nadruk gelegd worden bij het Christus, belijdend aspect van d« geloofsgemeenschap. Niet met re ductie, terughouding of inkrimping, maar als volle belijdenis van de levende God. pet gaat om de waarheid. JuiBt nu er functieverlies van de belijdenis moet worden geconstateerd, drong Ds. Wolfens berger er op aan opnieuw en op nieuwe Wijze te belijden. Dat is geen modegril noch partijbeslissing, maar noodzaak. En daarmee is de Hervormde Kerk dan ook zeer hard bezig. Te vrijblijvend Ds. Wolfensberger gaf toe, dat het ker kelijk gesprek nog dikwijls veel te vrij blijvend is en nog teveel tussen gelijk gezinden gevoerd wordt. Het gesprek verplicht dan tot niets, noch voor de waarheid, noch voor de eenheid. Het be ruchte uitstel voor de invoering van de Jeertucht tot 1961, of nu misschien tot 1965, betekent, aldus Ds. Wolfensberger, dat da beslissing bij velen „niet aan het lijf komt". Dreigt de tucht zo een klucht (e worden? Ds. Wolfensberger erkende, dat velen op dit punt niet gerust zijn. Maar wat dan? De uitersten eruit? De pnverschllligen de kerk uit? En dat, ter wijl nog niet eens het visioen van een echte geloofsgemeenschap, die Christus belijdt, ls opgekomen en nagejaagd? Tucht zonder een levende belijdende ge meente ls ook een klucht, een slag in de lucht, een dodelijk gevaar. Ds. Wolfensberger vervolgde: „De mal contenten, de onbevredigden, hebben kri tiek. De één vraagt een vereniging van vrije vroomheid, de ander een gemeen schap, gebonden aan de belijdenisge schriften. De Herv. Kerk kan het eerste niet verdragen, omdat zij uitsluitend Jezus Christus wil belijden als Hoofd der Kerk en Heer der wereld. De Herv. Kerk kan het tweede niet aanvaarden, omdat dit bü een functieverlies der be lijdenis voor haar slechts een schijn- vastigheid zou betekenen. Al Btrijdend en struikelend moet zij voortgaan met de Heilige Schrift als bron van haar prediking en enige regel van haar geloof'. Het Dienstboek in ontwerp heeft de linkervleugel van de kerk op een zware proef gesteld. Aan de orthodoxie moet echter de vraag gesteld worden: wat voor fundamenteels zit in de kerkelijke ter men, die gemeengoed geworden zijn? Tot een moderne hedendaagse vormgeving van het Christelijk belijden is het in dit ontwerp nog niet gekomen. Ds. Wolfensberger besloot zijn rede met de opmerking, dat hij de vraag niet zo radicaal had durven stellen, als hij er niet van overtuigd was en in geloof en in ervaring, dat God nog een weg gaat met de Herv. Kerk en met de Hervorm den. 's-GRAVENHAGE, 21 maart Te Utrecht is in het stads- en academisch ziekenhuis in de ouderdom van 67 jaar overleden Ds. L. Kraan, emeritus pré dikant der Chr. Geref. Kerken. Ds. Kraan werd 30 okt. 1888 geboren en was aanvankelijk in de handel werkzaam. Eerst op gevorderde leeftijd ging hü theologie studeren en in 1933 werd hij op 45-jarige leeftijd kandi daat. 29 okt 1933 aanvaardde hü het predikambt te Baarn, welke gemeente hü heeft gediend tot aan rijn emeri taat, dat hem om gezondheidsredenen op 1 nov. 1945 werd verleend. Ds, Kraan vestigde zich daarna te Zeist. Vrijgemaakte synode uiteengegaan 's-GRAVENHAGE, 21 maart Als gevolg van het feit, dat zowel de voor zitter als de rapporteur van commissie I van de generale synode der Geref. Kerken onderh. art. 31 k.o. ziek zijn, kan de behandeling van de zaak-Kra lingen ter generale synode te Enschede geen voortgang hebben. De zitting van woensdag 21 maart is verdaagd en de synode is tot nadere datum uiteenge gaan. Voelt U zich rillerig, koortsig, loom, dan kunt U er zeker van zijn, dat de griep U tot slacht offer gekozen heeft. Sla de aanval onmiddellijk af: vroeg onder de wol, een hete drank en één of twee „AKKERTJES" en morgen gaat U weer fit aan het werk. Zorg vooral nu, dat U "AKKERTJES" in huis hebt. Hoe sneller Uw tegen aanval, hoe zekerder Uw over winning op de ziektekiemen.! helpen direct Minister Zijlstra tot Eerste Kamer 's-GRAVENHAGE, 21 maart. Bij de vrijere loonvorming in de toe komst moet er nauwlettend op worden toegezien, dat bepaalde bedrijfs takken, waar de marge tussen kostprijs en verkoopprijs te weinig speel ruimte zou laten, niet buiten hun schuld in moeilijkheden geraken. Zou echter blijken, dat sommige bedrijven niet met de algemene ioonbewegin- fen meekunnen, omdat hun concurrentiepositie hetzij door te hoge kosten etzij door een teruglopende vraag te zwak is, dan zal, wanneer zulks niet door produktiviteitsverbeteringen kan worden hersteld, in sommige gevallen een omschakeling van een deel der werknemers moeten wor den aanvaard. Dit laatste zal immers een meer rationele verdeling van de beschikbare produktieve krachten bevorderen. HAVANNA, Cuba, 21 maart (Rtr) De politie te Havanna, Cuba, heeft een onwettige wapenopslagplaats ontdekt tüdens het onderzoek naar een ver meend complot om de Cubaanse rege ring omver te werpen en president Fulgancio om het leven te brengen. Volgens politierapporten werden in de opslagplaats automatische geweren, machinegeweren .handgranaten en am munitie aangetroffen. Verder zün op nieuw verschillende personen gearre steerd die büeen waren gekomen om revolutionaire daden te bespreken. Het complot tegen de Cubaanse rege ring zou zün gefinancierd met geld uit de naburige Dominicaanse republiek. In hoeverre zich dergelijke ver schuivingen in feite zullen voordoen, is op dit moment moeilük te voor spellen. Evenmin valt te voorzien of het, zoals men veelal meent, inder daad de landbouw en textielindustrie zullen zün, die het in dit opzicht het zwaarst krijgen te verduren. In ieder geval is de minister het met de be trokken leden van de Eerste Kamer eens, dat maatregelen, zoals die in België ten aanzien van de textiel industrie zün getroffen, onder zoda nige omstandigheden niet aanlokkelijk kunnen worden geacht. Het door hem gevoerde stabiliteits beleid is niet slechts ingegeven door economische overwegingen, maar ook en zelfs in belangrijke mate door sociale motieven, waarbij in het bijzonder wordt getracht te voor komen, dat de zgn vergeten groepen verder achterop zouden geraken. KARTELPOLITIEK. Door onderzoekingen is niet alleen het inzicht in het Nederlandse kartel wezen vergroot, ook is het na over leg in een aantal gevallen mogelü'k gebleken de betrokkenen bepaalde kartelafspraken te doen beëindigen of in concurrentiebevorderende zin t doen omzetten. Het kartelonderzoek is er mede oorzaak van, dat in 1955 31 prijzenkartels werden afgemeld tegen 16 in 1954) en dat in de afge lopen weken van dit jaar reeds 10 (Van een speciale verslaggever). KAMPEN, 21 maart. De belangrijk ste gebeurtenis in de avondvergadering Van „In dienst der kerk" was wel het af treden van de voorzitter, Ds. M. A. Krop (e Groningen. Ds. Krop, die vijf jaar achtereen de voorzittershamer heeft ge hanteerd, stelde zich niet herkiesbaar. Omdat hü meende dat iemand nooit lan ger een zetel moet bezetten dan dringend nodig is. Bij acclamatie werd daarna de tweede voorzitter, de heer C. Lebbing, tot voorzitter benoemd. Ds. Krop zal al leen de buitenlandse contacten nog blij ven onderhouden. Ir. E. Voet te Velsen, secretaris, kwam !erug op zijn pessimisme van voorgaande aren. Wel was ook het afgelopen jaar iet aantal afdelingen en leden weer ver minderd, maar de nieuwe geest, die nu in de vereniging baanbreekt, deed hem iet beste hopen. Hij stelde zich daarom gis secretaris herkiesbaar en werd dan ook prompt herkozen. Enkele gewesten verklaarden geen af gevaardigden voor de bezetting van be staande vacatures te zullen aanwijzen in Verband met de moeilijke situatie in het fewest zelf. Dit gold voor Groningen, riesland en Utrecht. (In Utrecht is voor al de theologische situatie moeilijk door het sterke overwicht van de Ger. Bond). Het probleem van Friesland, dat vele Verenigingen zich wel bü het provinciaal verband maar niet bü het landelijk ver band willen aansluiten. Friesland mag deze toestand thans nog één jaar conti nueren, maar volgend jaar zullen ge noemde verenigingen zich landelijk moe ten aansluiten of ook uit het provinciale verband verdwijnen. prijzenkartels zijn opgeheven, terwül nog een aantal toezeggingen in deze zin zün gedaan. De minister heeft in het algemeen de indruk, dat de talrijke over deze zaak gevoerde besprekingen het be- begrip van het bedrijfsleven voor de bezwaren tegen prijsafspraken hebben vergroot. IMPORT. Vooral de op geen enkele kostprüs- calculatie berustende exporten van sommige Oosteuropese landen, maken een verweer in de vorm van con- tingentering soms noodzakelijk, aldus de minister. Het zal duidelyk zün, dat met name in deze gevallen een onbelemmerde import weliswaar de consument een overigens tijdelijk voordeel zou bezorgen, doch dat daarmee tegelykertijd de betrokken Nederlandse industrie in ernstig ge vaar wordt gebracht met alle schade- lyke gevolgen van dien voor de werkgelegenheid. Het spreekt vanzelf, dat een verlaging van invoerrechten en een afschaffing van contingen- teringen, waar mogelijk, wordt be vorderd. ATHENE, 21 maart (Reuter) De Grieks-katholieke primaat van Grie kenland, aartsbisschop Spyrldon, is overleden. De 83-jarige aartsbisschop was voorzitter van het Panhellenisti- sche comité voor vereniging van Cy prus met Griekenland. De aartsbis schop leed aan tering. Tijdens de bevrijdingsoorlog van 1912-1913 werd Spyridon ter dood ver oordeeld na zijn arrestatie door de ge vreesde Djavit Pasja. Een persoonlük schrüven van de toenmalige Griekse opperbevelhebber, koning Constantün, redde hem echter het leven. In de laatste oorlog werd hij wederom ter dood veroordeeld, nu door de Italianen. De Duitsers hielden hem gevangen en hü werd tengevolge van bemiddeling van de primaat van Griekenland, aarts bisschop Damaskinos, in vrüheid ge steld. Spyridon volgde Damaskinos la ter op. Ik kan er echt niets aan doen. Maar i steem hoort. Geen mensenverheerly- je moet wel bewondering hebben voor king, dus ook totale verootmoediging de Russen op dit ogenblik. Zo eerUjk als ze nu zün! Vooral die Chroesjtsjef! Hij heeft vrijmoedig een boekje open gedaan, wat voor kerel die Stalin was. Het werd echt daarvoor tijd, dat het aan de Westerse wereld duidelijk werd gemaakt. Zo was het nog niet tot hier doorgedrongen. Ik zelf heb er ook wel het één en ander van geleerd. Ik heb tot nu toe steeds gedacht, dat deze Sta- lin toch wel wat betekende. Dat heb ik wel over hem gelezen, hier zelfs van Westers standpunt bezien. Maar dat is natuurlijk helemaal mis geweest. Stalin was niet alleen een groot schavuit en een massamoorde naar, luj was totaal ook niet berekend voor een leidende functie met veel machtsbevoegdheid. Hij heeft op critie- ke momenten de grootste beleidsfouten gemaakt, Hitier zelfs toen de oorlog uitbrak blijven vertrouwen en als vriend gezien. Hü had, en dat is toch wel een heel grote fout, een geheel verkeerde visie op de ontwikkeling der kapitalistische wereld. Ga daar nu eens aanstaan! Je begrijpt niet, dat dit lange jaren toch maar goed heeft kun nen gaan. Er zit verder nog een aantrekkehjk- heid in deze onthullingen. Die Russen breken radicaal met de toch zo hui chelachtige gewoonte, dat over de do den niets dan goed gezegd mag wor den. Zü hebben radicaal ook het laat ste restje burgerlijkheid afgestroopt. Wie ergert zich niet daaraan, dat als iemand sterft, bü het graf en later zulke overdreven lofuitingen worden ten gehore gebracht? De overledene was -zo goed, zo knap, deed zo uitne mend zijn werk. Net het omgekeerde als bü Stalin! Maar wie vraagt zich dan niet af: „Hoe komt het, dat hij tijdens zy'n le ven niet meer bekend en gewaardeerd werd? Hoe hebben wij dat glanzende licht niet tijdig ontdekt?" Aan zulke huichelarij geven die Rus sen zich niet meer over. Zij wachten wel even, tot Stalin goed en wel dood is. Ze laten het even betijen en nemen er de tijd voor. Ze hebben wat adem, wat moed moeten scheppen, zullen bo ze tongen beweren. Maar toen brak ook alle vrijmoedigheid open! Geen twijfel kan er meer blyven be staan. Het is met Stalin niets geweest. Het is achteraf eigenlijk schande, dat een man van dit kaliber zoveel jaren aan de macht heeft kunnen blijven. Die vraag schijnt ook bij enkelen te zijn gerezen toen de heer Chroestsjef zijn onthullingen deed. Totaal daardoor verbijsterd, waren zy zo naief om te roepen, waarom Chroesjtsjef en de rij nen niet 'n eind aan gemaakt hebben. Op de gewone Russische manier door hem te liquideren. Daarom is geant woord. Ook weer verbijsterend eerlijk. Misschien dat dit bü het nieuwe sy- van je zelf. Want, overigens heel eer- lük, heeft de held van de onthullin gen gezegd, dat zü daar te bang voor waren geweest. Ja heus, te bang! De heren kregen al kippevel, als ze by Stalin werden ont boden. Je wist nooit, of je van zo'n on derhoud terugkwam. Nu is de stralenkrans gebroken! Die eerlüke Chroestsjef valt toch tegen! Het blykt dat Stalin toch wel meer mans is geweest dan beweerd wordt Misschien ook wel véél uitgeslapener dan al die lui, die hem nu verguizen. Je kunt tenslotte niet veel vertrou wen in die heren hebben. Die verkla ren notabene, dat ze niets meer dan 'n stelletje lafaards zün! Daarom hebben ze ook zo lang ge wacht om met hun getuigenis aan de waarheid voor de dag te komen. Toen Stalin goed en wel dood was en geen kwaad meer kon doen. Middelburg W. J. MEISTER. De Uniet 3 april Algemene vergaderingen van Scholen met den Bijbel De 77e algemene vergadering van de Unie .„Een school met den Bijbel" zal naar wy vernemen dinsdag 3 april a.s. in K. en W. te Utrecht onder presidium van Prof. Dr. K. Dijk van Amsterdam worden gehouden. In de morgenvergadering ko men de huishoudelijke zaken aan de orde, w.o. de verkiezing van drie bestuursle den, wegens periodieke aftreding van de heren Prof. Dijk, G. H. Roelofsen, die niet herkiesbaar is en wegens het bedanken van de heer P. W. J. A. H. v. d. Schans. In de vac. Dijk is naast de aftredende gecandideerd Prof. Dr. G. M. den Har- togh te Kampen; in de vac. Roelofsen zijn candidaat gesteld de heren A. Gaasbeek te Putten en J. Schultheis te Arnhem en ln de vac. v. d. Schans Drs. D. Schouten te Waalwük en Ds. J. J. Stoutjesdijk, Herv. predikant te Breda. In de middagvergadering zal Dr. W. Sleumer van Amsterdam refereren over verschuivingen in de vraag naar Chr. on- derwüs met name ln de laatste jaren in verband met emigratie, migratie, geboor tecijfers, ontkerstening en andere fac toren". De schoolraad: 4 april De 63e algemene vergadering van de Schoolraad voor de Scholen met den By- bel zal, naar wy vernemen, woensdag 4 april a.s. in het gebouw voor K. en W. te Utrecht onder presidium van Dr. G. P. van Itterzon van 's-Gravenhage worden gehouden. In de morgenvergadering ko men de huishoudelyke zaken aan de orde en in de middagvergadering zal Prof. Dr. G. Wielenga, hoogleraar aan de V.U. re fereren over: „De huidige stand van de onderwijsvernieuwing in onze scholen en de verdere ontwikkeling daarvan in ver band met de gedachte, vervat in de twee de nota van minister Cals". Naar van welingelichte zjjde is ver nomen zal de sultan van Marokko zich op 4 april voor een officieel bezoek naar Madrid begeven, gehoor gevend aan een uitnodiging die hem door de het onderwerp: „Het verschijnsel van de Spaanse regering is gedaan. Een verhaal uit de tijd van Stadh. Koning Willem III 64) Al deze gedachten verdrongen zich in hem. Overal om hem heen hoordé hy 't gekreun en gekerm van ster venden. Aan heide kanten zag hü vluchtelingen. Achter hem waren de soldaten van Faversham, die het die pe kanaal trachtten over te steken, t welk zo noodlottig geworden was voor hen, die tegen de Koning en de tyrannie gestreden hadden. „Houdt u verre van het diepe water dat door Sedgemoor stroomt." De woorden kwamen wel weer bü hem op, en toch vertoefde hü nog steeds ln de nabüheid van het nood lottige water. Een kogel vloog rakelings voorby en veroorzaakte een lichte vleeswon de aan zün paard. Het dier hinnikte van pyn en sprong plotseling voor waarts, en toen, voordat Trelawney zich er behoorlijk rekenschap van kon geven, snelde het over de vlakte en volgde de weg, die Monmouth had genomen. Hü trachtte niet het tegen te houden. Hy was evenzeer verraden als de beste en dapperste in dat stout moedig legertje. Zü hadden nog ge vochten, toen hun zogenaamde leider hen reeds in de steek gelaten had; honderden lagen dood of stervend op het zeggegras. Het paard galoppeerde voort. De wond, welke 't dier ontvangen had, betekende weinig; slechts de huid was geschaafd, maar 't dier was schichtig geworden en trachtte zo snel mogelük weg te komen uit het kanongebulder. De zon stond reeds hoog aan de hemel en de hitte van de Julimorgen begon drukkend te worden. Maar hü gevoel de geen vermoeidheid of honger. Hü was woedend, Hy geloofde toen nog dat, als Monmouth een moedig man geweest was, en werkelijk in de zaak geloofd had, waarvoor hü was komen stryden, alles anders gelopen zou zyn. Hij was opgevoed in 't geloof, dat vluchten lafhartigheid is, en nu vluchtte h\j zelf voor de soldaten van een tyrannische Koning. En hü kon niets doen. Hü wist niet waar hü heen zou gaan 't was hem ook onverschillig. Hü schaamde zich niet over wat hü gedaan had nee, hü was er trots op. Hü had zich geschaard aan de züde van hen, wier wachtwoord was; recht de ware reli gie, en daarvoor had hü zyn leven op het spel gezet. Misschien zou zün bloedverwant, de bisschop van Bris- tal, zjjn daad veroordelen ja zelfs, als hy gevangen genomen werd, zeg gen dat zün dood rechtvaardig was. Hü was er echter niet zeker van, want hü wist, dat de oude man de daden des Konings haatte en Jacobus zelf niet beminde. Maar hoe 't ook zij, hü schaamde zich niet over wat hij gedaan had; hü schaamde zich er slechts over, dat hij zich aangesloten had by een man, die onwaardig was gediend te worden en de speelbal van zün snel wisselen de hartstochten was. Het paard snelde intussen voort, alsof het door de furiën werd ach tervolgd. 't Was een groot, bonkig beest, maar met gezonde Iongen en poten en een groot uithoudingsver mogen. 't Scheen zün berijder niet meer te tellen dan een veertje en hü snelde onafgebroken voort over heu velen en dalen. Plotseling hoorde Trelawney 't ge luid van stemmen en voor hij er aan dacht, bleef zün paard stil staan. Vóór te strijden zonder aanvoerder." hem waren Monmouth, Grey, Buyse en nog enige anderen. Blykbaar hadden zü stilgehouden om voedsel te zoeken. De paarden hadden uit 't heldere beekje gedronken, dat daar langs stroomde en deden zich nu te goed aan 't malse groene gras, dat langs zün oevers groeide. De mannen sprongen op toen hü naderde, maar hem herkennende, ver welkomden zü hem vurig. „Enig nieuws?" vroeg lord Grey. Trelawney schudde met het hoofd. Hy vertrouwde zich zelf niet om te spreken. „Alles is verloren! Alles is verlo ren! O, wee mü'.' Zo jammerde Monmouth en snikte daarbü als een kind. De vrolijke, knappe cavalier, die de jonge Cor- nishman te Amsterdam had aange trokken, bestond niet meer. Zün kle ren waren gescheurd; zün gelaat bleek en ingevallen door vrees en teleur stelling. „Ach, waarom was ik zo dwaas!" jammerde hij. „Het was die schurk Ferguson, die nuj verleidde, hü en Argyle. Van het begin af was er niet de minste kans op overwin ning. Ik was gelukkig waar ik was. Waarom ben ik niet Brussel gebleven bü de vrouw, die ik liefhad?" Omdat u zeide des Konings wet tige zoon te zy'ri en omdat u de Pro testantse Godsdienst beleed", ant woordde Trelawney. „Ach, zelfs myn vrienden keren zich van mü af", kermde de hertog. „Niemand heeft zich tegen u ge keerd", riep de jongeman op harts- tochtelyke toon. „Wy waren allen be reid om aan uw züde te sterven. Maar u hebt ons in de steek gelaten om VRIJDAG 23 MAART. HILVERSUM I (402 m.). VARA: 7.0» Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.1# Gram. 8.45 V. d. huisvr. 9.00 Gym. 9.1» Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio, VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgen- w ij ding. VARA: 10.20 V. d. kleuters. 10.40 Gram. 10.50 Orgel en zang. 11.15 Voordr. 11.35 Piano, viool en fluit. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dans- muz. 13.55 Koersen. 14.00 Viool, cello en piano. (14.2014.40 Litterair progr.). 15.00 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muz. causerie. 16.30 V. d. kind. 17.00 Muz. caus. 17.40 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Dansmuz. 18.45 „Tot nieuw bestel ver bonden", caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 „Af scheid van Holland", klankb. VPRO: 19.80 „Het menselijk lyden", caus. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Kamer koor. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.30 Etherforum. 22.10 Buitenl. overz. 22.25 Lichte muz. VPRO 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Pianoduo. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. d. vrouwen van het platteland. 12.40 Kamerkoor. 12.55 Zonne- wüzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Koor en sol. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Pianorecital. 15.55 Gram. 16.00 Voor de zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 Kinder koor met gram. intermezzo. 17.40 Koer sen. 17.45 Gram. 18.05 Lichte muz. 18.80 Vragenbeantw. 18.45 Gram. 18.55 Caus. door Prof. Romme. 19.00 Nws. 19.10 Re- geringsuitz.: Rubriek „Verklaring en toe lichting: Drs. G. Tonkens: „Het werk in de ontwikkelingsgebieden". 19.20 Rege- ringsuitz.; Het Emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Lichte muz. 21.00 Politiek forum. 21.30 Lichte muz. 21.50 Kamerkoor, ork. en sol. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gr. BRUSSEL (324 m.). 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.25 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 „Manon", opera. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Strijkkwar tet. 18.10 Voordr. 18.20 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Ont moeting met Mozart. 20.30 Symf.-ork. en sol. (21.3521.50 Kunstkaleidoscoop). 22.25 Nws. 22.40 Intern. Radio-Universi teit. 22.5523.00 Nieuws. Ingezonden Mededeling (adv.) Smaakt nog fijner

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5