Nieuws uit de Provincie BEURS MARKT VEILING A £e$eM gAijfiAti naaAcUfien,... Minister Witte griefde aannemers Jimgschlaeger-comité in Goes TIIRKS1M Staatsfondsen iets luier Van onze dverteerders Goes Ds. W. de Joode ie Ede Woensdag 21 maart 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 7 DOMBURG „Onderlinge Hulp". Het ondersteunings fonds „Onderlinge Hulp" hield in zaal „Veldzicht" olv. de heer W. Brand zijn jaarvergadering. De ontvangsten over 1955 waren 3.511,16 en de uitgaven ƒ2.647,65. De heren L. Dourleijn, Abr. Provoost en W. Brand werden in het be stuur herkozen. Tot bode werd de heer L. Provoost Jzn benoemd. De voorzitter dankte de aftredende bode, de heer Adr. Provoost Azn, voor al zijn werk geduren de een 15-jarig dienstverband en bood hem een ets van de Middelburgse Abdij aan. Door de gunstige kaspositie werd de uitkeringsduur per jaar weer gebracht op 13 weken. Ook werd een fonds gesticht om reisgeldvergoeding uit te keren aan huisgenoten, als een familielid in het ziekenhuis ligt Het bedrag werd op ƒ3,— per week vastgesteld, zodra het lid meer dan een week is opgenomen. Nog werd een bestuursvoorstel aanvaard om allen, die na het bereiken van de 65-jarige leef tijd recht op ouderdomspensioen hebben en niet meer in loondienst zijn, in een klasse op te nemen met ƒ12,uitkering per week. s-HEER ABTSKERKE Uitvoering „De Poel". Dezer dagen gaf de korfbalvereniging „De Poel" haar jaarlijkse uitvoering. In zijn openings woord memoreerde de voorzitter, de heer P. Deurlo, dat het ledental momenteel 50 bedraagt, hetgeen bevredigend is te ach ten. Met gezonde animo wordt er ge traind. Jammer vond spreker het, dat het met het sportveld treurig is gesteld, doch hij hoopte dat binnen niet al te lange tijd een goede oplossing zal kunnen worden gevonden. Als hoofdnummer stond op het programma het blijspel „Ballet op de Boerderij", gespeeld door eigen leden on der regie van de heer P. Deurlo. Het stuk werd goed en vlot gespeeld en oogstte veel succes. Eigen leden verzorgden ver der het muzikale gedeelte van de avond. HOEDER ENSKERKE Nieuwe straat. Vorige week is men be gonnen met de aanleg van een nieuwe straat in het nieuwe bouwplan achter de Havenstraat. Dit werk wordt uitgevoerd door de firma Duijnhouwer. IJsclub. De IJsclub „De Boeier" hield haar jaarvergadering in café Huijzen, o.l.v. de heer L. Minderhoud. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat de club 90 leden telt en 26 asp.leden, en uit dat van de penningmeester, dat de kas door de ijsfeesten aardig geslonken was. Besloten werd de contributie voor vol wassenen op ƒ1,en die voor de asp. op 50 cent te brengen. Bij de bestuurs verkiezing werden in de plaats van M. A. v. d. Have en J. van Doeselaar gekozen de heren A. L. Broere en M. Provoost. Aan de winnaars van schoonrïjden wer den de medaljes uitgereikt. Boerenleenbank. In de o.l.v. de heer J. Traas Pzn. In Hotel Otte gehouden jaarvergadering der coöp. boerenleen bank bleek uit het overzicht van de kas sier, de heer C. Hoogerhelde, dat de re kening sloot op een bedrag van 18.088. 109.62 en dat de balanscijfers waren f 3.290.231.96. Na afschrijving en reser vering werd een winst van f 8.239.98 aan het reservefonds toegevoegd. Er wa ren 374 leden, 1731 spaarders, 98 voor schotten en 154 rekeninghouders. De heren J. J. Boone en Joh. op 't Hof werden herkozen resp, in het bestuur en de raad van toezicht. steed aan de opvoering van het drama tisch toneelspel in drie bedrijven: „De Hebei", hetwelk op zeer verdienstelijke wjjze naar voren werd gebracht OOST- EN WEST-SOUBURG Speling der natuur. Tijdens zijn werk zaamheden in een weide in Welzinge ont dekte de heer C. Maas vier jonge hazen van enkele weken oud. Zij moeten dus zijn geboren tijdens de ernstige vorst periode en hebben de koude tijd kunnen doorstaan, dank zij de trouwe moeder zorg. De diertjes waren vlug verdwenen, toen gepoogd werd ze te grijpen. Als bij zonderheid kan nog worden medegedeeld, dat de jongen van twee moeders afkom stig moeten zijn: een moederhaas werpt n.l. nooit meer dan twee jongen. OUDELANDE Uitvoering. Dezer dagen gaven de CJ VF Lydia en de CJMV Obadja in het dorpshuis hun jaarlijkse uitvoering. Voor de pauze werd door de CJ VF een tableau „Ons dagelijks brood", alsmede het stukje .Negen paar klompjes" opgevoerd. Het grootste gedeelte van de avond werd be- SEROOSKERKE (W.) Raadsagenda. Vrijdag 23 maart om 15.30 vergadert de raad. Op de agenda staat om.: het ontwerp-plan van G.S. tot wij ziging van de grenzen der Walcherse ge meenten, een voorstel tot wijziging van de begrotingen voor 1955 en 1956, en een subsidieverlening aan de diverse agrari sche verenigingen voor de ZLM-tentoon stelling te Domburg. ST ANN ALAND Aanbesteding. Het onderhand van de zeewering van de cal. Suzannepoldèr is gegund aan de fa. W. van Vossen en zonen alhier voor ƒ14.700, SINT LAURENS Vergadering Afd. Z.L.M. O.l.v. de heer Joh. Marinissen vergaderde de afdeling van de Z.L.M. De heer A. Nieuwenhuijse, assistent Rijkslandbouw-Voorlichtings- dienst, besprak de vraagpunten van het Bedrijfslaboratorium voor Grondonder zoek, waarna de secretaris de heer P. Dekker zulks deed wat betreft de vragen over suikerbietenteelt en boerderijen- splitsing. Vervolgens sprak de heer Mr. H. B. Bouwman, secretaris van de Grond kamer voor Zeeland, over: „Pachtvraag- stukken in de praktijk". Tot slot werd de mooie film „Het leven van een jonge boer op Tholen" vertoond. VEERE Jaarvergadering Gereformeerde jeugd. - De J.V. „De Heere is onze Banier" en de M.V. „Tabitha" hielden in het „Lam metje" hun gecombineerd jaarfeest, dat onder leiding stond van de voorzitter der J.V., Rlnus Karman. Een tableau vormde de opening, terwijl Bep Caljouw daarna een inleiding hield over de bijbelfiguur Esther. De jaarverslagen werden op ori ginele wijze in de vorm van een vraag gesprek voor de radio opgediend. Een stomme pantomime, enkele schetsjes en voordrachten maakten deel uit van het verdere gedeelte van deze vergadering. Het „Pro Religione et Libertate", (Voor Godsdienst en Vrijheid) dat door de voor zitter voor deze gelegenheid was geschre ven, oogstte veel lof. In dit stuk waaraan vrijwel alle leden meewerkten, versche nen verschillende personen uit de Vader landse en Kerkgeschiedenis ten tonele, vanaf de kerkhervorming (Calvijn) tot de bezettingstijd (Hitler), om een indruk te geven van de band tussen ons volk met de Bijbel en het Oranjehuis door de eeuwen heen. Aan het slot van dit stuk kwamen de verschillende politieke par tijen in ons land ieder met hun eigen beginselen en leuzen tot uitdrukking; al met al een stuk waaruit bleek wat het doel van al de studiearbeid van de ver enigingen is. Naast ernst was echter ook een ruime plaats toegedacht aan de hu mor; vooral in „Jansen en z'n vrouw le ren fietsen" kwamen de lachsalvo's tot hun hoogtepunt. Dit programma moest daar Veere nog steeds niet de beschik king heeft over een wat ruimere lokali teit zowel maandag als dinsdag wor den opgevoerd. Onder degenen die van hun belangstelling blijk gaven merkten we maandag op dé burgemeester Jhr. I. F. d. Beer v. Poortugael met z'n eehtge note, en dinsdag de Geref. predikant, Ds. J. C. Streefkerk, die toen tevens een slot woord sprak. Coöp. Boerenleenbank. In de jaarver gadering van de Coöp. Boerenleenbank bleek uit het jaarverslag van de kassier, dat de jaaromzet was toegenomen en ge stegen tot 6,5 miljoen gulden. De balans vertoonde een eindcijfer van ƒ1.850.000. De winst, groot 2400.werd in het re servefonds gestort, dat hierdoor is geste gen tot 45.200,—. In de plaats van voor zitter L. Dingemanse, die zich niet meer herkiesbaar stelde als bestuurslid, werd gekozen de heer A. P. Wouters te Gapin- ge. Ook de heer J. Lampert wenste geen verlenging van zijn mandaat en in zijn plaats werd gekozen de heer J. Breel, Beide aftredenden, die resp. 28 en 36 jaar de bank hebben gediend, werden door di verse sprekers dank gebracht. Na afloop werd de film „Met elkander voor el kander" vertoond. DUW EN POLDER Praatavond. Op de praatavond van de Z-LM.-afdeling heeft Mr. J. F. G. Schlin- gemann gesproken over de ouderdoms voorziening. De heer M. G. da Vlieger hield een rede over de verpleging der suikerbieten. De bijeenkomst werd geleid door de heer H. Maljaars, die in het be stuur werd herkozen, evenais de heer A. Mesu Czn. WESTKAPELLE Concert, Zaterdagavond gaf da muziek vereniging OKK o.l.v. de heer P. de Rooij een gratis concert in „Westkapelle Her rijst" voor ellen, die medewerkten aan *t slagen van de bazar voor de nieuwe instrumenten. Voorzitter W. J. K. Diele- man dankte daarvoor nog eens hartelijk. Een uitgebreid programma werd op voor treffelijke wijze afgewerkt Aan het slot dankte burgemeester Tydeman voor het gebodene. N.C.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond heeft op feestelijke wijze haar zilveren jubileum in het jeugdgebouw gevierd. Na de ope ning door de heer J. Westerbeke werd het programma vlot afgewerkt. O.m. wa ren er toespraken van de oud-secretaris en de districtsbestuurder H. Koetsveld De vijf gouden CNV-insignes konden (symbolisch) worden uitgereikt aan de heren S. Gabriëlse, W. Hengst S. Lous, K. Roelse en W. Hengst. Er was aceorde- onmuziek van de heer N. Verhulst en verder voerde de groep „De jonge spe lers" uit Vlissingen op het stuk van A. Coolen, getiteld „De vreemdeling". BÜ de uitgang werd een collecte voor DEL gehouden. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door da AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Nederl. 1958 100M 100)6 Nederl. 1947 9854 9®3 Dollarlening '47 98)4 96)4 Invest. Certif. 88)4 98)4 Nederl. 1962-64 99)4 98H Grootboek 1948 96)4 9BM Cultuurbank 70 72 Nat. H. Bank 148)4 150 N. Handel Mij. 222)4 222)4 A.K.U. 330)4 328)4 Bergh's J. 303 301)4 Berkei's Patent 184)4 184)4 Calvé Delft 319 318)4 Fokker 302 301)4 Gelder Zonen 273 Kon. Hoogovens 310)4 Ned. Ford 470 480 Ned. Kabel! 340 344 Philip's Gloeil. 346)4 346)4 Dito 8 pref. 212 212)4 Unilever 369)4 370)4 W. Fijenoord 304 Billion I rubr. 371 379 Billiton H rubr. 301 310 Dordtsche P. 721)4 720)4 Dito 7 pref. 721)4 720)4 K. Olie 100 700 699)4 K. Olie 1000 701)4 700)4 Moeara Enim 1100 A'dam Rubber 111)4 112)4 Bandar Rubber Kendeng Lemb, 73)4 78 O. Java Rubber 49 51 De Oostkust 160B 163 Serbadjadl 47)4 48 Holl. Am. lijn 204)4 204)4 K. J. Ch. Pakv. 192)4 199)4 N.B. Kon. Boot 205)4 205)4 Kon. Paketv. 192)4 193)4 K. Rott. Lloyd 188 186)4 Ned. Sch. Unie 20294 202)4 Om Sch. vrt. 283 290 St.v.Mij. Ned. 221 220 H.V.A. 134)4 135)4 Java Cult. 73)4 73)4 N.I.S.U. 81)4 82 Vorstenlanden 39)4 40)4 Ver. Deli Mij. 138)4 140 Senembah 95)4 99)4 Muller Sc Co. 318 312 Amsterd. Bank 250)4 249 Escompto Bank 205 Rotterd. Bank 227)4 226 Tw. Bank 238)4ex238)4 N.B. Aniem 96 95 Overzeese Gas 176 178 Borneo Sum. Internatio Am. Motors Am. Radiator Am. Smelti Anac. Copp Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motor: Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North Am. C. Cities Service Cont. Oil Micont. Oil Philips Oil Shell OU Tidewater Baltimore Cees. Ohio Miss. K. Texas New York C. Pennsylvania Canadian Pac. 117}( 123 148)4 149 8 VA 23)4 24'A B9H 59)4 86)4 87)4 16(84 163)4 81ex 8154 130 48Hex 49 91)4 92)4 147)4 148 48)4 48)4 5934 59)4 65K 66)4 114 94)4 79)4 7934 42 43)4 47)4 47)4 62 62 44)4ex 26)4 26)4 36)4 36)4 AMSTERDAM, 20 maart Na de opgaande lijn van gisteren was er van daag in de koersen weinig beweging te zien. Op de aandelen markt bleef de affaire van beperkte omvang, al blijkt de koersstijging van gisteren toch de omzet juist boven de 3 miljoen gulden te hebben gebracht. Kon. Olie Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Sommelsdijk R. de Bruin te Barneveld; te Zoetermeer H. Harkema te Zeist; te Waarde (toez.) G. E. Huizing te Dreischor. Bedankt voor Ridderkerk-Bolnes W. E. Heijboer te Geldermalsen. »e heer H. K. de Wilde zal geduren de enige maanden werkzaam zijn als leerviearis te 's-Heer Hendrikskinde ren. Geref. Kerken Beroepen te Zaltbommel-Gameren A. L. Janse de Jonge, kand. te Heerjans- dam. Beroepbaar: De classis Amersfoort heeft geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer G. D. Hanemaayer, kand. te Amersfoort Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Bussum en voor Tho len B. Bijleveld te Noordeloos. Geref. Kerken (art. 31) Bedankt voor Vlaardingen J. Faber te Deventer. Geref. Gemeenten Naar aanleiding van uw artikel over het requisitoir van minister Wit te wil ondergetekende als lezer eens naar de pen grijpen. Zijn gezegde kan nooit waar zijn, dat iemand aan 25 woningen een half miljoen kan ver dienen. Misschien heeft die aannemer dat verdiend, maar nóóit aan 25 hui zen. Ieder weldenkend mens zal dat niet geloven; dat is f20.000 per huisje. Als iets duur is, wordt zo gauw ge zegd, dat er kapitalen aan worden verdiend. Het heeft mij toch al ge- ergerd, dat in de laatste tijd in publi- katies altijd de aannemer het heeft gedaan. U schreef ook, dat bij zo'n verdienste nog getwist wordt over 3 procent van een werkman, maar nooit wordt gelezen, dat 95 van de 100 werknemers tenminste 20 verdie nen boven de wettelijk toegestane lo nen. Terwijl, als een aannemertje, dat zelf meewerkt, hij nooit vrij heeft vanwege de geweldige administratie, die hij na zijn werk nog moet doen. Ook wordt nooit in de krant gelezen, dat (de goeden niet te na gesproken) velen' heggen: „Als "je mij niet zoveel schoon betaalt, vertrek ikl" Dit ge beurt dan altijd, als de aannemer ruim van opdrachten is voorzien of met zijn werk door vorstverlet geruime tijd achter is geraakt. Vraagt nu een aan nemer, ik zal dan maar zeggen, ruim veel voor een woning, dan zijn de mensen toch nog niet verplicht te ko pen? Zij kunnen dit nog altijd laten. De uitspraak van de minister, dat, als hij de particuliere bouwer vrij zijn gang zou laten gaan, alleen de kapi taalkrachtige daarvan zou profiteren, houdt ook geen steek. Dan moest hij toch zeker geen halve premie geven om te bouwen, want u gelooft toch ook niet, dat een werkman zonder ka pitaal zo'n woning kan kopen. U heeft dat ook begrepen met hei voorbeeld van de plattelander bij de notaris, hoewel ik dit nog nooit heb meegemaakt. Wel acht van de tien keer, dat het te duur is, dus niet door ging. Ik voor mij ben overtuigd, dat de aannemers in deze streken hun best doen om de woningnood zoveel in hun vermogen ligt te helpen be strijden, maar het grieft om nooit een woord van lof daarover te horen. U moet eens Informeren hoeveel platte landsaannemers als zij op leeftijd mo gen komen kunnen leven zonder de Noodwet Ouderdomsvoorziening no dig te hebben, waarop zij evenals een ambtenaar toch ook recht hebben. Ook moet u eens informeren naar de kwa liteit van htm afgeleverde werken. De laatste jaren Is dit beslist geen knoei werk om maar te verdienen. Hopende een en ander eens van een andere zijde te hebben toegelicht. P. HOUMES,Aannemer, Westkapelle. handhaafde zich vandaag op de 7 maal pari koers nadat gisteravond 705 was gedaan. A.K.U., Philips en Unilever lagen tegen de vorige slotkoerseii aan zonder fluctuaties van enig belang. In de scheepvaarthoek gmg het uitermate rustig toe. De stemming was merendeels goed prijshoudend, maar Nievelt Goudriaan, die gisteren de op zienbare stijging tot 600 had gemaakt, was vandaag licht in reactie op 590. De cultuurfondsen wisten hun vriende lijker stemming te behouden, zodat wederom iets hogere noteringen tot stand kwamen. Dit was speciaal het geval voor de tabaksaandelen, waarvan de oude aandelen Senembah op 100 be landden. Wat de claimhandel betreft, het was vandaag de laatste dag voor Indola, waarvan de inschrijving plaatsvond. Deze claims werden vernomen op 13 gulden. Een nieuwe claim deed naar intrede t.w. die van de chemische fa briek Naarden uit hoofde van de aan gekondigde emissie. Deze claims wer den geadviseerd beneden de theoreti sche waarde op ca. f 35,- laten. De Hollandse Beton komt met een uitgifte van converteerbare obligaties en deze claim werd geadviseerd op f65,- bie den. Tenslotte de claims zout, deze wa ren weer iets beter op 1000 gulden eer der bieden. (vervolg van pag. 2) Het enige wat we kunnen doen is, aldus de spreker, de wereldopinie wakker schudden door onze massale getuigenissen. Aan het slot van de bijeenkomst las de heer P. de Kam, die de leiding van deze avond had, enkele telegrammen voor, resp. aan de secretaris-gene raal van de U.N.O., aan de Minister raad en aan president Eisenhower, waarin wordt geprotesteerd tegen het onmenselijke proces. Aan mevrouw Bouman is eveneens een telegram ge stuurd, waarin haar oprechte hulde wordt gebracht en Gods zegen wordt toegewenst. Ingezonden Mededeling (adv.) Friese beschuit smaakt naar meer- f i Uproef( de Verse.vrë, Bedankt voor Scheveningen M. Blok te Rotterdam-zuid. Waar zijn onze schepen AMSTELDIJK 19 bij Lands End. AAGTEDIJK 19 bij Perim. INDRAPOERA 20 te Marseille. JOHAN VAN OLDENBAKNEVELT pas. 19 Malta. KATELYSLA 20 te Suez. MIJDRECHT 19 v. New York n. Cari- pito. NIEUW AMSTERDAM 20 v. Cristobal n. Kingston. ORANJE 19 v. Tj. Priok n. Amsterdam. SIBAJAK pas. 19 Kp. Bon n. Port Said. ZUIDERKRUIS 19 bij Kp. Guardafui. De doekier tai de opperreihter Een verhaal uit de tijd van Stadh. Koning Willem UI 63) Toch zouden zy ook nu nog het kanaal kunnen oversteken, als zij zo lang weerstand konden bieden, aan het vuur der vijandelijke artillerie, tot er een brug geslagen kon worden. En de mannen zouden 't ook weer staan hebben, want kalm stonden zij daar in 't gezicht van de dood, ter wijl hun makkers om hen heen vielen. Zelfs toen 't laatste ons kruit ver schoten was, zouden zij geworsteld hebben om aan de overzijde te komen, als niet hun aanvoerder gevlucht was als een vreesachtig kind. Trelawney's vrees met betrekking tot Monmouth werd helaas vervuld, „Vlucht, vlucht! Trelawney!" riep hij uit. „Vlucht, zeg ik u, want alles is verloren. O wee mij! Vlucht! Redt uw leven!" „Vluchten!" riep de jonge Cornish- man; „wij zijn hier gekomen om voor de vrijheid te strijden, en als 't no dig is er voor te sterven!" „Maar 't is nutteloos. God is tegen mij. Bovendien, als ik blijf, zal ik ge vangen genomen worden", en zonder een woord meer te zeggen, gaf hij zijn paard de sporen, en reed weg, de dappere mannen, die alles hadden verlaten om hem te volgen, aan htm vreselijk lot overlatende. Na de vlucht van Monmouth werd er weinig meer gestreden. Als een bliksemstraal Vloog 't nieuws -door 't kamp, dat de aanvoerder gevlucht was en hun aan hun lot had overge laten. Zelfs toen waren er nog, die door wilden gaan met strijden om- over 't kanaal te komen, doch vele anderen, die inzagen hoe hopeloos hun zaak was, nu de aanvoerder gevlucht was, snelden In verwarring van het slagveld. „Welke zaak zou niet hopeloos zijn, als zij door zulke als gij gedienc, wordt?" zei Trelawney toen hij Mon mouth zag verdwijnen. Het legertje vluchtte, maar zelfs toen nog zouden de dappere mannen zich omgewend hebben als Mon mouth een moedig man geweest was, zo vast geloofden zij in de rechtvaar digheid van de zaak, waarvoor zij vochten. En nu begon ook Trelawney de ernst van de stap, die hij gedaan had, ten volle te beseffen. Hij wist, dat daden, die toegejuicht worden, wanneer zij slagen, bij mislukking worden vervloekt, en met de dood gestraft, Hij zag in dat alles verloren was. De morgenzon vergulde de wolken en spreidde zelfs over dat uitgestrek te, moerassige land een bekoorlijke waas. En daar in de verte lag de stad Bridgewater, waar vrouwen wacht ten op, en baden voor de behouden terugkeer van hun echtgenoten en zonen, terwijl kinderen snikten bij de gedachte, dat hun vader nooit terug zou komen. Maar hieraan dacht Tre lawney op dit ogenblik niet. In zijn toorn tegen Jeffreys en woedend over de wijze, waarop de Koning gehan deld had, had hij de ernstige stap gedaan, die een man doen kan. Hij had de wapenen opgevat tegen de wettige Koning; hij had een man ge volgd, die de kroon op zijn eigen hoofd had willen plaatsen. De man nen van zijn geslacht hadden voor de Stüarts gestreden, maar hij had zich bij het rebellenleger gevoegd en moest nu vluchten om zijn leven te redden. Hij wist maar al te goed wie Jaco bus I was. Sedert hij de troon be klommen had, gingen steeds de ge ruchten rond van zijn wreedheid. Hij had niet de minste twijfel omtrent het lot, van hen, aan wier zijde hij gestreden had. En toch benauwde het hem niet. Hij was boos op Mon mouth, om diens lafhartigheid; boos dat de aanvoerder de dappere kerels, die alles hadden verlaten om hem te volgen en voor hem te strijden, In de steek liet. Hij wist, dat zijn geslacht zich door zijn gedrag onteerd zou gevoelen; en ofschoon hij slechts behoorde tot een verwijderde tak van het geslacht, welks naam hij droeg, zou hij zich toch voortaan beschouwen als iemand, die onwaardig was langer die naam te dragen. Maar dit bedroefde hem niet zozeer als wel de gedachte aan de lafhartigheid van de hertog, die daardoor verraad had gepleegd aan de zaak, en weggevlucht was als een ge ranselde hond, in plaats van tot het laatst toe stand te houden. Hij had gedurende de gehele cam pagne getwijfeld aan Monmouth moed maar toch niet gedacht, dat hij zo'n grote laflaard zou zijn. Te strijden voor een verloren zaak kan een eer zijn, maar te vluchten en zijn aan hangers aan hun lot overlaten was een schande te diép om in woorden uitgedrukt te worden. (Wordt vervolgd) Motor-, scooter- en brom- fietsshow te Vlissingen Motorhandel C. de Leeuw organi seert gedurende een drietal dagen in „Cosy Corner" te Vlissingen een aan trekkelijke motor-, scooter- en brom fietsshow. Nederland is in de na-oorlogse jaren sterk motor-minded gemaakt, waaruit weer voortvloeit, dat dé belangstelling voor een dergelijke show zeer groot is te noemen. Men wil op de hoogte blij ven, welke nieuwe modellen er ver schenen zijn en welke snufjes en ver beteringen de fabrieken hebben aan gebracht. Deze show toont ons er zeer vele, De nieuwste B.M.W. 250 c.c. kopklep, die een capaciteit kreeg van16 P.K. en daardoor de snelste stan daard Vh liter serie-machine is gewor den vertoont men er net zo goed als de „brommer" voor uw zoontje of dochtertje van drie jaar. Niet alleen bij de zware en lichte motoren zochten de fabrieken naar meer snelheid en comfort. De scooters maakten een ware evolutie door, zodat er nu leverbaar zijn met vier versnel lingen. Van scooter naar bromfiets is maar een heel klein stapje. Wie de ont wikkeling der bromfiets in de laatste jaren heeft gevolgd, weet dat men vrij wel is afgestapt van het principe: rij wiel met hulpmotor. Snelbrommers deden hun intrede. Zo vertoont men nu bromfietsen voorzien van „duosits", kofferrekken en.... metalen beensehilden. Slechts de aanwezige trappedalen, die mini maal gebruikt moeten worden, vormen nog het verschil tussen een bromfiets en een scooter. Hooftman's kledingmagazijn ingrijpend verbeterd Door een ingrijpende verbouwing heeft het inwendige van Hooftman's Kledingmagazijn aan de Vlasmarkt te Middelburg een volledige metamorfo se ondergaan. Het is een gedaantever wisseling in strikt gunstige zin gewor den! Door het wegbreken van een muur is de ruimte, waar men de keuze kan bepalen, bijna verdrievoudigd. Hierdoor werd het de cliënt mogelijk gemaakt een gang te maken langs de gehele uitgebreide sortering dames-, leren- en kinderkleding. Uiteraard is bij deze verbouwing ook rekening gehouden met de estetica, met de eisen, die men tegenwoordig aan de moderne verkoopruimte mag stellen. Vloerbedekking en plafond betimmering werden vernieuwd en uitgevoerd in rustige, met de wandbe- schüdering harmoniërende kleuren, die weliswaar opvallend fris zijn maar toch niet domineren, zodat het accent toch weer op het rijke palet van de kledingvoorraad valt. Bij de verbouwing werd tevens zorg i gedragen voor een goede lichtval; fraaie elektrische armaturen zullen licht brengen op donkere dagen. Ten slotte zjj vermeld, dat tevens èen plaatsje werd ingeruimd door een praktische paskamer. Donderdag a.s. zal Hooftman's kle dingmagazijn 35 jaar bestaan; de her opening zal een waardige omlijsting van dit jubileum vormen! KAPELLE, 20 maart. -- Monstervei- ling; Bramley Seedling (15 ton) 51.30— 53.200; Goudreinette Igr. 47.60; Comtes- se de Paris I 2526; Aanvoerveiling: Jonathan 175 61; 170 59—64; 165 50—60; 160 44—49; II 35—42; K 50—41; F 30— 39; Goudreinette Igr. 4148, I 4047, II 37—41, K 38—45, F 33—38; St Remy Igr. 41—43, I 43—44, II 40—42, K 33— 43, F 3143; Zoete Ermgaard I 55, Iï 43, K 46, F 28—33; Winston Igr. 50, I 44, H 36, K 3238, F 28; Conference K 49, II 43; Francisca Borgia I gr. 36 35; I 33, II 28, K 30, F 24; IJsbout I 39; Golden Delicious K 62, II 40; Groenten: Aardappelen 12; Uien 62; Stekuien 11 18; Sjalotten 38—52; Kroten 23; Rode kool 23; Prei 3546. GOES, 20 maart. Export- en In dustrieveiling. Op monster Laxton Sup. H 1 en op 72.2075.10; Idem Golden Delicious H 165 en 06 84.40; Goureinet- te I gr. 49—53, I 46—49, H 39—41; Jo nathan 175 60—64, 170 58—65, 165 58— 64, 160 47—54, II 42—48; Golden Delici ous 175 63—79, 170 61—78, 165 67—68, 160 5259, II 47; Laxton Superbe 180 63—66, 175 73, 170 76, 165 67, 160 58, II 3234; Bramley Seedling II 32; Win ston II 30; St. Remy I 45. Gewone veiling. Goudreinette K 38 45, F 35—40, Stek 23—26; Golden De licious K 52—58, F 42—46, Stek 27; Jo nathan K 45—52, F 38—45, Stek 18—20; Laxton Superbe K 4348, F 2940; Bramley Seedling K 31, F 28; Winston K 4143; Zoete Ermgaard F 32, KRABBENDIJKE, 20 maart. Ex port- en Blokveiling. Golden Delicious 175 70, 170 64—68, 165 54—59, 160 47— 51, K 49.2049.80; Goudreinette Igr. 46.20—48.10, If 44, K 38.80; Jonathan 170 58—64, 165 54—58, 160 44—50, K 46, F 38; Gewone veiling. Golden Delicious los 2453, verp. 4677; Goudreinette 2340; Jonathan 1144; Legipont 21. MIDDELBURG, 20 maart. Fruit. Jonathan I 5060, K 4652; Winston I 57; Aardappelen. Koopm. BI. groten 14.80—15.80; Groenten. Witlof 53—74; Rode kool 7—18; Prei 28—54; Veldsla 165215; Wijnpeen 312; Koolrapen 8 Uien per kg 2040; Stoofsla 50115; Andijvie 142155; Radijs per bos 87 39; Spinazie 101116; Kroten 1013; Spruiten 4255; Waspeen 22. De eerste spinazie is aangevoerd door Gebr. J. C. en P. C. van 't West einde, 's-Heer Arendskerke. ST. MAARTENSDIJK, 20 maart. Furore exp. 23.10, Eigenheimers idem 20.75. Levering voor 1 april. Aanvoer 25 ton. EIERMARKT GOES, 20 maart. Bericht voor handelaren kipeieren 14, poeleieren 12, eendeieren 10, kalkoeneieren 16, ganseieren 30 ct. VEEMARKT ROTTERDAM, 20 maart. Aan voer in totaal 6762. Weektotaal 8434. Vette koeien en ossen 750; Gebruiks- vee 1691, Idem t.b.c.-vrij 1521; Vette kalveren 90, Graskalveren 348; Gras kalveren 348; idem t.b.c.-vrij 322; Nuchtere kalveren 2818, Varkens 239, Biggen 295; Paarden 219; Veulens 13; Schapen of lammeren 177; Weide-zuig- lammeren 66, Bokken of geiten 56. Prijzen: Vette koeien 2.943.20, 2.70 2.90, 2.542.70; Vette kalveren 2.90 —3.10, 2.60—2.80, 2.30—2.50, Graskal veren 475, 375, 275; Nuchtere kalveren 50, 46, 40; VaTkens 55, 50, 45; Slacht- paarden 2.50, 2.40, 2.20; Schapen 155, 125, 100; Lammeren 140, 115, 95, Kalf- koeien 1150, 960, 730; Melkkoeien 1150 960, 730, Vare koeien 880, 750, 625, Vaarzen 800, 680, 580; Pinken 500, 425, 350. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM, 20 maart. Levering voor 1 april a.s.: 80.0000 kg furore 40- op 23.16; 44000 kg eigenheimers 35-op 20.95. Alles per 100 kg. Levering voor 15 april a.s.: 80.000 kg furore 40-op 25.04; 4000 kg alpha's 40- op 24.8000 kg furore 35-40 mm 9.08 8.61. Totale aanvoer 216 ton. Alle» voor export. „Handelsbelangen" In de „Prins van Oranje" is gister avond de jaarvergadering gehouden van de middenstandsvereniging „Han delsbelangen", die zeer matig bezocht was. In zijn openingswoord was de heer A. Vermaire zeer teleurgesteld over de geringe belangstelling. Maar toch kon hij een verheugend geluid la ten horen: het ledental steeg in het af gelopen jaar met 10 en bedraagt thans 264. Hij schetste het jaar 1955 als het jaar van bijzondere werkzaamheden (winkelweek en fruitcorso). Tevens spoorde hij de middenstanders aan de volle medewerking te verlenen aan de gebeurtenissen, die dit jaar op het pro gramma staan: openluchtspel en fruit corso. „Het moet nog mooier worden dan in 1955", zo zei hij. De secretaris, de heer W. J. Dominicus, kon in zijn jaarverslag gewagen van een stijging der omzetten. Hij stipte nog aan, dat de samenwerking met de R.K. mid denstandsvereniging „De Hanze" aan merkelijk is verbeterd, en liet de evene menten van het afgelopen jaar de re vue passeren. Penningmeester J. H. Slabbekoorn meldde een saldo van 1.683,03. De heren F. Jansen, H. Ro vers, A. Hollestelle, J. van Wyckhuijse en H. van de Visse werden als nieuwe leden toegelaten. De heren C. Wisse en W. J. Dominicus werden in het bestuur herkozen en tot bestuurslid van de glasverzekering de heer P. de Coninck. Chr. "Geref. Kerk Middelburg Donderdagavond 7.30 uur: Nagekomen Advertentiën Heden overleed zacht en kalm na een kort ziekbed onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder NEELTJE VOS, geb. Maljers, in de ouderdom van ruim 86 jaar. Uit aller naam: W. VOS Aagtekerke, 20 maart 1956

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 7