De Zeeuwse aardappelhavens werken onder hoogspanning Primeur voor de middelbare scholieren van Zeeland „Doodstraf van Jungschlaeger geëist door een leek" 1956 belooft een goed aardappeljaar te worden Voor het eerst Zweeds zeeschip In- en mtkianngskantoor, „het is (2.000 ton) in Hansweert w. Lente-geknor kg wordt per week verscheept Veertig jaar bij de P.Z.LM. N. C.V. B.-afdeling Kloetinge opgericht Veertig „voorlichters" komen vandaag in Goes van hun beroep vertellen De heer L A. van Splunder administrateur Prol. I. A. Diepenhors! sprak voor N.-Bevelandse A.R. Afdeling Zeeland N.F.0. bijeen Zaamslags klokkenist met pensioen Zoutelandse V.V.V. contra kampeerders ProtestteJegrammen aan ministerraad, UNO en president Eisenhower Middelburg Woensdag 21 maart 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 HANS WEERT, 21 maart. Fel priemen de schijnwerpers hun lichtbundels door het duister, waarin het Kanaal door Zuid-Beveland gehuld is. In het matte schijnsel schuiven schimmen voorbij, gebukt gaande onder zware lasten. Het zijn de dappere strijders van koning Salonum Tuberosum, die de strijd tegen tijd en duisternis hebben aan gebonden. De aardappelexport naar Zweden, Engeland en zelfs naar Spaans-Marokko is in volle gang. Dagelijks rijden tientallen zwaarbeladen vrachtauto's uit alle delen van Zeeland naar de laadplaatsen Hansweert, Colijnsplaat, Sint Anna- land en Sint Maartensdijk, waar lange rijen kustvaarders gemeerd liggen, die met gulzig opengesperde ruimen wachten tot zij met Bintjes en Alpha's worden volgepropt. Tenminste A h 7 milinen 5Ship (2000 ton> Tan 95 m lengte, in ItMimillMc v o miljoen Hansweert aardappelen laden, bevtemd voor Spaans-Marokko. Li. 1 ~T I I de ons de heer De Groof van het /O r\r\r\ I I I dringend nodig dat er meer ruimte Het lijkt er echter voorlopig nog niet op, want Ged. Staten hebben la ten weten, dat men nog geen uit breidingsplannen heeft. Van de zijde van 't ETI voor Zeeland is er wel iswaar een onderzoek ingesteld, maar de ambtelijke molens malen lang zaam, zodat de betrokkenen in Hans weert voorlopig nog geen uitkomst zien. GOED JAAR Het staat momenteel gunstig voor'de Nederlandse aardappel, veel beter dan vorig jaar. Vooral de Zeeuwse Bintjes zijn erg in trek in het buitenland, met name in Engeland en Scandinavië. Zweden en Engeland, die vorig jaar hun grenzen weer openstelden, zijn dan ook de grootste afnemers. Ook Zwitserland is een goede klant, maar dat vervoer gaat meestal per wagon. Behalve een gróte export (ruw ge schat gaan er zeker een zes a zeven miljoen kg per week de Zeeuwse ha vens uit), geniet de aardappelhandel dit seizoen ook een goede prijs. Een verademing voor de boeren en han delaren, na het sleehte jaar 1955. De concurrentie van andere landen is evenmin groot De Denen hebben maar weinig uitvoer wegens de droog te, en België en Frankrijk kwamen na de vorst ook niet triumferend voor de d3g WEINIG VORSTSCHADE De heer J. Hertgers, hoofd van de Plantenziektekundige dienst voor de Zeeuwse eilanden, liet ook een opti mistisch geluid horen, toen wij hem dezer dagen tijdens zijn werkzaamhe den een bezoek brachten. Hij vertelde ons nl_, dat de vorst weinig nadelige gevolgen heeft gehad voor de aardap- pelwereld. In de koelhuizen is praktisch geen schade en in de kuilen valt de scha de erg mee. „Wij behoeven maar zelden aardappelen af te keuren", aldus de heer Hertgers. Toch is de controle streng. Eerst bij het sorte ren op het land, en later vlak voor het verschepen nog een supercDn- trole. Vijf en twintig man van de Plantenziektekundige dienst trekken zo door Zeeland. WESTKAPELLE, 21 maart. „Een nieuwe lenteeen nieuw geknor," zal de landbou wer W. Minderhoud te Westka- pelle ongetwijfeld hebben -uitge roepen, toen hij juist voor de lente zijn intocht zou doen door een van zijn varkens tuerd verrast. Be trouwe zeug had het namelijk gepresteerd niet minder dan 22 biggetjes ter wereld te brengen. Wie durft nu nog beweren, dat het vandaag geen lente it ge worden? Op het hoogtepunt van de Zeeuwse aardappelveldslag rijn we eens een kijkje gaan nemen in het nijvere Hansweert, dat wel het leeuwenaan deel .voor zijn rekening heeft genomen. Met zielige hoenderogen staarden de i Hansweertse hanen ons aan. „Ons éni ge verlangen Is de braadpan", sprak een oude haan, „de aardappelmensen hebben ons het brood uit de snavel ge stoten Tja, hun taak is afgelopen, sinds zij niet meer de ochtendstond aankondi gen, maar gewekt worden door dhr Hertgers en zijn vazallen van de Plan tenziektekundige dienst, die evenals de transporteurs voor dag en dauw naar hun werk bij de laadplaatsen trekken. Maar ook laat in de avond is het daar nog een drukte van belang. De laatste dagen is het elf uur en eenmaal zelfs drie uur 's nachts geworden. KUSTVAARDERS Reeds direct na de smadelijke .af tocht van koning Winter is de export naar het buitenland begonnen. De wijze van vervoer is belangrijk veranderd. Gebruikte men voorheen de treinwagon naar Rotterdam, sinds vorig jaar gaat het vooral pet kust vaarder. Een groot voordeel, hetwelk de snelheid, de prijs en de kwaliteit van het produkt ten goede komt. Zaterdag j.l. kwam voor het eerst in de geschiedenis een groot Zweeds zee- Zilveren medalje voor machi nist G. W. van de Welle VLISSINGEN, 20 maart. Vandaag woei op het terrein van de Centrale Zeeland der PZEM de nationale drie kleur ter gelegenheid van de huldiging door directie en personeel van de heer CL W. van de Welle, machinist le klas in de Centrale Vlissingen, wegens ■diens 40-jarig dienstjubileum. De juiste datum was 6 maart j.L, doch wegens ziekte werd de huldiging uitgesteld. Zoals w|j reeds meldden werd de heer Van de Welle door de Koningin begif tigd. met de eremedalje verbonden aan de Oranje-Nassau-Orde, in zilver. Dins dagmorgen werd de jubilaris met echt genote en kinderen ontvangen in de conferentiezaal van de Centrale, waar hij werd toegesproken door de direc teur, Ir. T. Michielsen, die hem harte lijk dank bracht voor de langdurige diensten aan het bedrijf bewezen en hem de gebruikelijke enveloppe aan bood. De hoofdopzichter der centrales, de heer A. F. Linse, sprak eveneens hartelijke woorden van gelukwens, evenals de heer G. Sanderse, die na mens het personeel dank bracht voor de uitstekende samenwerking, en een blijvend aandenken aanbood. Voor Me vrouw van de Welle, was er een bloem stuk. Namens de Personeelsvereniging sprak de heer 3. 3. de Kók, onder aan bieding van een geschenk. De heer Van de Welle sprak een dankwoord. LAADPLAATSEN TE KLEIN Het is een komen en gaan van coasters. De boten liggen soms vier, vijf rijen dik, te wachten tot zij ga laden kunnen worden. „De laad plaatsen zijn veel te klein", vertel- KLOETINGE, 19 maart. In Kloetinge werd, nadat de hoofdpropagandiste van het gewest Zeeland, mevr. J. Ligthart Schenk—Van. Zïjtveld, een zeer enthou siaste rede had gehouden over de eenheid die er onder de christenen behoort te zijn, een afdeling van de N.C.V.B. opge richt. Mevr. J. Blauw Ruighaver, de pro pagandiste van Zuid-Beveland, had te voren over doel en grondslag van de Ned. Christen Vrouwenbond gesproken. Op 11 april a.s. zal de gewestelijke presidente, mevr. J. de JongBikker een lezing hou den; tevens zal dan een voltallig bestuur worden gekozen. C.H.-spreekbeurten te Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM, 19 maart. - Het bestuur der C.H. kiesvereniging heeft een drietal prominente figuren bereid gevonden voor de C.H.U. een spreekbeurt te vervullen. Op dinsdag 27 maart a.s. zal het Tweede Kamerlid H. Kikkert spreken over het onderwerp „Waarom wj) aan politiek doen". Mr. H. K. J. Beernlrik, Tweede Kamerlid en Unie-se cretaris, zal op woensdag 18 of 25 april a.s. het onderwerp „Waarom wij aan christelijke politiek doen" behandelen. Op woensdag 30 mei a.s. hoopt prof. Dr. G. C. van Ntftrlk te komen «preken over het onderwerp „Waarom wij aan chrts- teüjk-historische politiek doen". GOES, Een Marine-officier, een verpleegster, een kandidaat-notaris, een letterkundige, en nog enkele tientallen vertegenwoordigers van dt meest uiteenlopende beroepen gaan vandaag woensdag de hoogste klassen van alle middelbare scholen in Zeeland voorlichten over de vele mogelijkheden in beroepen, die er zoal in ons land bereikbaar zijn. Een dergelijke groots opgezette voorlichtingsbijeenkomst is een uni cum in Zeeland, en voor zover ons bekend heeft Dr. W. G. F, Snijders, de rector van het Goese Lyceum, met zijn prachtig initiatief daarmee tevens de primeur van heel Nederland. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad, Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Bargeler, Kruinlngen. J. S. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nleuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. MoII, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Znidema, Goes. Wegschap Walcheren vergaderde MIDDELBURG, 20 maart In de vanmiddag in de raadzaal van het stad huis gehouden vergadering van het college van beheer van het Waterschap Wegschap Walcheren is de heer L. A. van Splunder, die tot heden deze func tie waarnam, met 22 stemmen voor en één blanco benoemd tot administrateur. De vergadering had een buitengewoon vlot verloop; vrijwel alle voorstellen die wij reeds eerder bespraken, gingen zonder of na korte discussie onder de hamer door van de voorzitter, burge meester J. L. Dregmans van Koude- kerke. Deze laatste schetste in zijn nieuw jaarsrede de relaties, de goede contac ten, die er in de korte periode, dat het Wegschap bestaat, met diverse instan ties zijn gegToeid. De heer Dregmans sprak van een „maximale prestatie", die met een minimum aan bezetting werd bereikt Burgemeester D. Kodde van Zoutelande was de tolk van de vergadering, toen hij zich tot de heer Dregmans en het dagelijks bestuur wendde in een dankwoord, waarin hij het vele memoreerde, dat reeds tot stand kwam. Aan de agenda was een voorstel toe gevoegd tot toetreding als lid van de Ned. Heidemij.: ook dit werd zonder stemming aangenomen. Chinese kunst naar Vlissingen VLISSINGEN, 20 maart. Zater dagmiddag a.s. om 3 uur zal in het Ste delijk Museum een tentoonstelling van reprodukties naar Chinese kunst offi cieel worden geopend. Deze tentoon stelling is georganiseerd door de Unes co en is in ons land reeds in verschil lende gemeenten te zien geweest. A.R.-jeugd teleurgesteld KAMPERLAND, 21 maart. De gezamenlijke A.R.-kiesverenigingen van Noord-Beveland hielden maandag- een openbare vergadering in de Gerei' kerk te Kamperland. Na een ope-. ningswoord van de voorzitter 1. Tan-, ge, hield prof. L A_ Diepenhorst een, rede over het onderwerp „Tegen wel ke achtergrond leeft en werkt de A.R.-partij". De spreker merkte op, dat onder de jeugd een teleurstelling is waar te nemen, daar er weinig verandering en leven in de A.R.-partij zit Hij schets te, hoe de politieke partijen zich in de komende verkiezing zullen ontwik kelen, en wees erop, dat de protestan ten zich moeten afvragen hoe de ver deeldheid, die er thans bestaat, kan worden veranderd in eensgezindheid. Bovendien gaf hij een overzicht van wat de staat voor ons te betekenen heeft in het dagelijks leven, en voorts wees hij er op dat wij de achtergeble ven gebieden niet aan hun lot mogen' overlaten. BRUINISSE Spreekbeurt, Op 28 maart zal op uit-, nodiging van de A.R. kiesvereniging 't, Tweede Kamerlid, ds. C. van der Zaal, een spreekbeurt vervullén. Hierbij zal. aandacht besteed worden aan het Del-, taplan. Zeeland exporteert alleen consump tieaardappelen, maar dan ook van de eerste kwaliteit. Hoofdzakelijk Bintjes (uit Zeeland komen de beste en de meeste), Alpha's en Furore. De heer Hertgers had veel lof voor de moderne koelhuizen, die in ons land sterk in opkomst zijn. Wat dat betreft, heeft Nederland een behoorlijke..vbor sprong op het buitenland. De Zeeuwse aardappelexport gaat vermoeid voort. En volgens de hande laren zal de campagne nog zeker enke le weken duren. „Laat ze maar komen" zeggen de Zeeuwen. Zij staan hun aardappeltje wel. Reeds enkele jaren werden voor- lichtingsuuftjes gehouden voor meis jes, later organiseerde de Rotary deze ook wel eens voor mannelijke scholie ren, maar daarmee is men niet door gegaan. Het ligt in de bedoeling, aldus deel de Dr. Snijders ons mede, dat in dien er voldoende belangstelling voor is een dergelijke voorlichtingsmid dag ieder jaar zal terugkeren. Maar dan omstreeks december, opdat de leerlingen meer tijd hebben om even tueel een studiebeurs aan te vragen. VRAGEN STAAT VRIJ. Bat er bij de eindexamenkandidaten grote belangstelling bestaat behoeft geen betoog. Van alle H.B.S.-en, Lycea en Gymnasia in Zeeland, zelfs uit Zie rikzee, komen vanmiddag een aantal leerlingen naar Goes, waar de samen komst in het Goese Lyceum zal plaats hebben. In totaal: 85 meisjes en 51 jon gens. GOES, 20 maart. De afdeling Zee land van de Ned. Fruittelersorganisatie heeft onder leiding van de heer J. Q. C. Lenshoek uit Kloetinge in de „Prins van Oranje" de jaarvergadering gehou den. De secretaris-penningmeester, de heer I. Ph. F. van de Plassehe, kon in zijn jaarverslagen gewag maken van het op peil blijven van het ledental en van een gezond financieel beheer. De heer Lenshoek werd gekozen als lid van het hoofdbestuur en de heer Van de Plassehe als zijn plaatsvervan ger. Getracht zal worden begin juni een werktuigendemonstratie te houden in Kapelle. Na afloop van de vergadering werd een tweetal films vertoond. ZAAMSLAG, 21 maart De ge meente Zaamslag zal niet bijdragen in de kosten van de helibopterdienst op otterdam. Met dit besluit van de ge- enteraad is het verzoek van de Ka- .ar van Koophandel voor Zeeuwsch- Vlaanderen van de hand gewezen, evenals van de KNAC om toe te tre den tot deze bond als buitengewoon 'ad. De sportmensen werden verblijd met het besluit tot het bouwen van een kleedlokaaltje bij het sportter rein. B. en W. zullen voor een na dere uitvoering zorgdragen. Een bonte reeks van besluiten pas seerde de revue. Zo werd eervol ont slag verleend aan de heer C. de Ruij- .cber als klokkenist wegens de pen sioengerechtigde leeftijd; de bomen op de Otheense dijk zullen op ver zoek van de Zaamslagpolder tot <op een meter hoogte worden afge zaagd; de gemeentelijke geneesheren M. Elenbaas en M. Dorrestein werden sst lijkschouwers benoemd en de wo ningen in de Koepoortstraat 11 en Achterstraat 18 zullen voortaan het bordje „Onbewoonbaar verklaard" dragen. ZOÜTELANDE, 21 maart - De raad heeft misschien in verband met de nieuwe lente in zijn jong ste vergadering het kamperen ter tafel gebracht. De plaatselijke V.V.V. had een schrijven tot de vroede vaderen ge richt, waarin deze het steeds toe nemende kamperen in de kom van de gemeente als een belemmering zag voor de normale ontwikkeling van de badplaats. De kampeerver- ordening maakt het mogelijk terrei nen, waarop in vroeger jaren één of meer tenten hebben gestaan, als kampeerterrein te exploiteren, V.V.V. adviseert daarom een grens te trekken, en wel van de woning van de heer A. Strooi, "Westkapelseweg, naar de Sprink en vandaar tot aan de Duinweg. De kampeerterreinen van de heren J. Stroo en P. Leijnse zullen niet verder worden uitgebreid, ten einde de Bosweg aantrekkelijker te maken voor de bouw van villa's. Ook zou de V.V.V. graag zien, dat de kampeerplaatsen van de heren A. Janse en C. Kleinepier voldoende kans op ontwikkeling zullen krijgen. Dit advies werd voor kennisgeving aange nomen. Nu was er op de laatste raadsver gadering een voorstel gedaan door de Heren P. Kleinepier en K. Wouters om o.a. de toestand van de erkende kam peerterreinen te handhaven volgens 1 juli 1955. Zij trokken hun voorstel in, omdat er reeds vele vergunningen waren uitgegeven. Volgens de heer Riemens was de V.V.V. te ver gegaan. „Konden de bestuursleden van V.V.V., die in de raad zitten, niet zelf een voorstel doen", zo vroeg hij. Besloten werd, dat de tegenwoordige regeling ge handhaafd blijft. Dat houdt dus in, dat bij overlijden of bij verwisselen van eigenaar er geen kampeerver- gunning meer zal worden verstrekt. Een uitzondering hierop maken de erkende terreinen van de heren Stroo en Leijnse. De raad besloot voorts gebruik te maken van de ophaaldienst voor huis vuil. Waarschijnlijk mi.v, 1 juli 1956. Tweemaal per week zullen de emmers die a 9,per jaar beschikbaar zijn worden geleegd. Besloten werd B. en W. te machtigen, acht woningwetwoningen te bouwen in het verlengde van de Noordstraat, aan het Raadhuisplein. Er zullen ongeveer 15 dames en een 25 heren zitting houden, zodat de jon gelui op de meest uitgebreide wijze hun informaties kunnen krijgen. Men is afgestapt van het principe van pro- pagandatoespraken en filmpjes. In Goes zullen de dames- en heren- „voorlichUstlers" elk aan een tafel tje plaats nemen. Een daarop ge plaatst bordje geeft aan, welk beroep hier wordt vertegenwoordigd. Zo zal men kunnen lezen; „Landbouwkun dig ingenieur", „Arts", „Leeszaal directrice", „Econoom", „Kandidaat notaris", enz. enz. Men kan te kust en te keur gaan. Aldus behoeft de belangstellende ad- spirant-arts geen (voor hem) verve lende verhalen aan te horen over da kansen voor een econoom, en de eco- noom-in-spé blijft'gespaard voor ana tomische lesjes. Het moet wel een heerlijk idee zijn voor de eindexamenkandidaten dat zij nu zelf eens aan een tafeltje de lastig ste vragen mogen stellen. Reken maar, dat ze er hun voordeel mee zullen doen. Ingezonden Mededeling (adv.) Getuige Majoor J. A. van Buuren in Goes: GOES. 20 maart Majoor J. A. van Buuren, dezelfde persoon die kortgeleden als getuige a decharge te Djakarta in de zaak-jungschlager werd gehoord, heeft vanavond ia de Prins van Oranje tijdens een de- monstratiebijeenkomst nog eens overduidelijk bewezen, dat de heer Jungschüager absoluut onschuldig is aan de hem ten laste gelegde feiten. Hij deed dit aan de hand van een uitvoerig documentatiemateriaal en gunde de aanwezigen tevens een blik achter de schermen van dit „schijnproces", waaraan hij ook nog.een marionettenrol had mogen spelen. Aan het eind van de bijeenkomst werden door het actiecomité, afd. Goes protesttelegrammen verzonden aan de secretaris-generaal van de U.N.O., de Nederlandse Ministerraad, president Eisenhower en aan de dappere verdedigster mevrouw Mieke Bouman. Na de voorgeschiedenis van de on verkwikkelijke affaire te hebben be licht, merkte de heer Van Buuren op, dat de regisseurs van de tragi-komedie enkele lelijke fouten hebben gemaakt. Het alibi van Jnngschlager staat onom stotelijk vast, maar wat betekent een alibi, als de officier van justitie, Soe- narjo, zich houdt aan: „De verklarin gen van. de getuigen a decharge zijn onjuist, omdat ze te nauwkeurig zijn en omdat ze niet kloppen met de be weringen van de bezwarende getui gen...,". MISDADIGERS. En wie zijn die bezwarende getui gen? Majoor Van Buuren lichte hun, doopceel: de kroongetuige Tomasoa is. veroordeeld wegens verduisterin gen, Manoch is gestraft wegens krui meldiefstallen, Amiroedin kwam pas uit de gevangenis en staat bekend als een afperser en zo staan zij allen zeer slecht aangeschreven. Majoor Van Buuren citeerde ver schillende gesmokkelde brieven, waar in getuigen vertelden van de martel- verhoren met de beruchte vijver van Bandoeng. De spreker schetste de situatie in de rechtzaal, waar hij diverse scènes meemaakte. Majoor Van Buuren was aanvankelijk beschuldigd de hand in de illegale wapensmokkel te hebben gehad. Op de vraag van de officier, antwoordde Tomasoa, dat de Majoor er niet bij betrokken was. Maar in de volgende zitting sprak hij dit tegen, waarop Majoor Van Buuren de getuige van meineed be tichtte. „Neen, 't is goed zo", repli ceerde de rechter, „de vorige keer zei hij het verkeerd." GEEN JURIST. Er zijn twee openbare aanklagers, in plaats van normaal één. De aankla ger en de rechter zitten naast elkaar en wisselen fluisterend van gedachten, mevrouw Bouman mag dikwijls de stukken niet inzien en voor notulen moet ze zelf maar zorgen. Reehter Maengkom is geen jurist en heeft geen enkele ervaring, maar toch leidt hg een proces, waar in een normaal democratisch land slechts een college van rechters zich niet grote schroom aan zou wagen. Het is duidelijk, zo zei Majoor Van Buuren, dat er een slachtoffer wordt gecreëerd .om het falen van de Indo nesische republiek te rechtvaardigen., (Vervolg op pag. 7) Wim de Graaf amuseerde vervoersondernemers De Middelburger Wim de Graaf iz nog steeds een kostelijk parodist, dia met zijn kleinkunst een gevarieerd pu bliek weet te bestrijken. Hoewel zijn naam met op het programma prijkte, was hij het, die de contactavond van de Walcherse vervoersondersnemers die gisteravond in het Schuttershof werd gehouden tot een intense bele ving van de humor in het dagelijks le ven maakte. Hij vulde met zijn „Zuid westers" het deel na de pauze; het It merkwaardig te volgen hoe vaardig Da Graaf manipuleert met het schijnbaar gewone, dat ons regelmatig omringt! het ongerijmde streeft hij tegemoet met een grote dosis elasticiteit; hij schudt aan de fundamenten van het keurslijf, waarin wij onszelf door allerlei con venties hébben gestopt op speelse wijze gaat hij de ambtelijkheid en de burgerlijkheid te lijf. Hij doet dit zo ontwapenend, dat tenslotte 'n ieder ont en met De Graaf om zichzelf kan la chen. Voor de pauze vertoonde men een drietal instructieve en amusante films de rijksinspecteur van het verkeer, da heer J. Later sprak een kort woord, waarin hij zijn bewondering uitsprak voor de prestaties, die de wegvervoer ders leverden in de afgelopen winter maanden. De avond werd namens het comité van voorbereiding geopend door de beer Chr. Kars. Ouderavond Zuidsingelschool De ouderavond, die de school der Ned. Herv. gemeente aan de Zuidsingel telkenmale organiseert vallen op door de gave enscenering en doen, ge zien de zelfwerkzaamheid van de leer lingen bijzonder sympathiek aan. Het was daarom in wezen niet vreemd, dat er gisteravond in de Schouwburg twee moesten worden gegeven. Zoals altijd voerden de kinderen weer een toneel stukje op; zij deden dit zo aardig, dat deze avonden waarlijk gaan preluderen op de uitvoeringen, die middelbare scholen geven. De andere onderdelen van het programma bleken als vanouds eveneens keurig verzorgd. De meisjes zongen onder leiding van de heer De Lange toepasselijk. Het hoofd der school, de heer A. den Boer vertelde over de nieuwe school, die zal komen op de plaats van de bestaande, zo gauw als bouwvolume wordt toegewezen. Twee huizen op de Zuidsingjel zullen eveneens voor dit nieuwe gebouw, dat een modern aanzien zal krijgen, door het vele glas, dat men er in hoopt te verwerken, moeten sneuvelen. YERSEKE Burgerlijke Stand. Geboren; Arie, z.v. J. Hieftje en C. Kriekaard. Ondertrouwd: J. Koster, 25 j. en P. Boogert, 25 j. Gehuwd; A. Meijaard, 32 j. en C. M. Huijssen, 26 j. te Wemeldinge,

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2