BEURS MARKT VEILING UIT ZEELAND'S STEDEN HïeUWS uil de Provincie Groot openluchtspel wordt opgevoerd in Goes-Noord TIMITIA Friese beschuit Verkoopactie met als hoofdprijs: zes televisietoestellen Middelburg Acht woningwetwoningen aan de Westhavendijk te Goes Zierikzee Vltssingen 7 holen Domburg protesteert tegen gebiedsverkleining Vios trekt straks opgewekt ten strijde Goes Krakeel om 'f kasteel Anna Jacobapolder krijgt spoedig een dorpshuis Zaterdag 17 maart 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 7 Spoedeisende vergadering van middenstanders GOES, 16 maart. „We zitten in de knoop en we moeten er uit!" was het motto waaronder het bestuur der gezamenlijke Goese Midden standsverenigingen en de Evenenmentencommissie vanavond een spoed eisende vergadering in „De Prins van Oranje" bijeenriep. Het bleek namelijk, dat de op 31 januari, j.l. opgestelde plannen een bedrag van rond f 40.000,— zullen vragen, zodat op de gestelde inkom stenbasis een aanzienlijk tekort zou ontstaan. Vele meningen zijn vanavond naar voren gebra cht met als uiteinde lijk resultaat, dat op een financieel gezonde basis kon worden over gegaan tot uitvoering van een vernieuwd plan; een groot openluchtspel in Goes-Noord, een fruit-, licht- en bloemenweek en een fikse verkoop actie met als grote prijzen: 6 televisietoestellen. Om dit te bereiken hebben de (ruim dertig) aanwezige leden toegezegd hun aandeel (1 pCt van de omzet) te ver hogen tot 2 pCt. Wanneer ook de vijf tig niet aanwezige deelnemers en zo mogelijk nog vele andere zakenlie den hiermee accoord gaan, is de financiële knoop ontward. De verkoopactie Gedurende de zes weken tussen Pa sen en Pinksteren zullen bij de deel nemende winkeliers bonnen worden verstrekt, één bon voor elke bestede gulden. Tweehonderd van deze bonnen geven recht op een gratis toegangsbe wijs voor het grote openluchtspel (zie hieronder). hen ten volle toevertrouwd. Maar de middenstandsverenigingen zorgen slechts voor de entourage. Iets goeds iets groots Verschillende sprekers gaven hun visie op de drie plannen, die aanvan keljjk op de groene tafel waren beland. De heer Luteijn betoogde, namens de evenementencommissie, dat indien Goes werkelijk iets goeds en iets groots wil brengen het tijd wordt voor de middenstanders schouder aan schouder te gaan staan. De heer M. Haasdonk voerde aan, dat men beslist niet mag teren op vroegere activiteiten, want er zijn vele kapers op de kust. „Als Goes niet steeds paraat is", zo zei hij, „zal de Maar dat is nog niet alles. Want middenstand daar over enkele jaren de elke week zal op een der bonnen een wrange vruchten van plukken" prachtig televisietoestel worden uit- t_ gereikt; gedurende de hele actie dus Het bestuur rekent °P de steua zes in totaal. Een unieke kans, om van heel de Goese middenstand, op gratis de trotse bezitter van een TV Uitvoering „Excelsior" Koninklijke onderscheiding voor de heer M. Kole KLOETINGE, 16 maart. Heden avond hield de muziekvereninging „Ex celsior" haar jaarlijkse uitvoering in het verenigingsgebouw. Nadat de voor zitter de heer W. P. Befje, burgemees ter en wethouders, gemeentesecretaris en ere-voorzitter in het bijzonder wel kom had geheten, brak een bijzonder feit aan. De heer M. Kole is n.l. dit jaar vijf-en-vijftig jaar lid van deze vereni ging, momenteel als tromslager. Dit bijzondere feit werd even naar voren gebracht door de burgemeester Baron Mr. Schimmelpenninck v. d. Oije, die tevens vermeldde dat H.M. de Konmgin het behaagd heeft de heer Kole de bronzen medaille in de Orde van Oran je Nassau toe te kennen. Nadat de bur gemeester deze onderscheiding had op gespeld speelde het korps het Wilhel mus waarna de heer Kole in eenvou dige woorden en diep onder de indruk dank zegde voor deze onderscheiding en hoopte dat hij nog enkele jaren zijn krachten aan „Excelsior" mag geven, de vereniging waar hij zoveel lief en leed heeft gedeeld. De voorzitter feli citeerde hem namens de vereniging en hoopte dat hij nog vele jaren lid mag zijn van .Excelsior".. Hierna werd het programma van muziek afgewerkt, waarbij we in het bijzonder willen noemen de Ungarische Lustspiel Ouverture en de Posthoorn Galop (solist de heer M. C. Steketee). Een kranig korps waar de leiding bij de heer Jac. den Toonder in goede han den is. Na de pauze werd het toneelstuk Het hing in de lucht opgevoerd onder regie van de heer A. Spee. Hedenavond Wordt dze uitvoering herhaald. ZOUTELANDE Baad. Maandag 19 maart om half acht hoopt de gemeenteraad te verga deren. Op de agenda staan o.a. voor apparaat te worden. Het bestuur ver- I da^ komende seizoen velen naar j stellen tot het aanbrengen brandkra- wacht dan 'ook, dat vele winkeliers de Ganzenstad zullen komen om !len> ophalen huisvuil, kamperen, aan- aan deze stormlopende verkoopactie j k?°P panden en bouw van acht wo- zullen willen meedoen. Idaar hun inkoPen tc docn- I mngwetwonmgen. Ingezonden Mededeling (Adv.) 8LOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOE& Nederl. 1953 100)4 100)* Nederl. 1947 974* 97)* Dollarlening '47 96)* 961* Invest. Certif. 99 981* Nederl. 1962-64 99)4 99 '4 Grootboek 1946 96)* 96)4 Cultuurbank 674* 674* Nat. Handelsb. 1485* 148 N. Handel Mij 222 222 A.K.U. 3317* 329)* Bergh's J. 300)4 303 Berkei's Patent 184!* 183 Calvé Delft 317 318 Fokker 305 305 Gelder Zonen 273 273 Kon. Hoogovens Ned. Ford 455 460 Ned. Kabelf. 336 338 Philip's Gloeil. 345'A 3454* Dito 6 pref. 210 211 Unilever 36744 367)* W. Fijenoord 301!* 302 Billiton 1 rubr. 369)* Billit. H rubr. 298 299!* Dordtsche P. 705)4 711H Dito 7 pref. 705X 7115* K. Olie 100 684!* 690 K. Olie 1000 685)4 6915* Moeara Enïm A'dam Rubber 109)* Bandar Rubber 169B Kendeng Lemb. 75B Oo Java Rubber 51 De Oostkust 154 Serbadjadi 49;* Holl. Am. lijn 207 K. J. Ch. Pkvt. 192 Kon. Boot 205 Kon. Paketvt. 186)4 K. Rott. Lloyd 1985*186)*ex N. Scheepv. U. 200 199 Omm. Sch.vrt. 276 276 St.v.Mij. Ned. 2215* 2185* H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Ver. Deli Mij Senembah Muller Co. Amsterd. Bank 2615* Escompto Bank Rotterd. Bank 225)4 2285* Twentsche B. 247 247 N.B. Aniem 865* 92 Overzeese Gas 166 170 109)4 169 75L 49 156B 48 20654 191 203 189 1305* 1295* 71 825* 137 935* 3165* 72 82 39)4 136)4 94 316 25054 Borneo Sum. 11254 115!4 Internatio 147!* 148 Am. Motors 8)4 Am. Radiator 235* 23)* Am. Smelting 57)* 58 Anac. Copper 82 li 82)* Bethl. Steel 1595* 161!* Chrysler 80)4 Ford Canada 130L 130L General Motors 4754 4834 Intern. Nickel 915* 91)4 Kennecott 148)* 1485* Rep. Steel 48)* 483* Stand. Brands 4054 U.S. Steel 57)4 5954 North Am. C. Cities Service 66 66!* Cont. Olie 1135* 114)* Micont. Oil Philips Oil 95)* 94)4 Shell Oil 77)4 79 i* Tidewater 39)* 40)4 Baltimore 4754 47)4 Ches. Ohio 63!* 62)* Miss. K. Texas 13)4 14)4 New York C. 46 46 Pennsylvania 26)4 26)4 Canadian Pac. 355* 3554 Bovendien bestaat de mogelijkheid, dat verschillende zaken extra attrac ties gaan inschakelen, waarvoor zij eveneens openluchtspel- (en televisie- bonnen kunnen uitreiken. Openluchtspel Het openluchtspel is groots van op zet met enige honderden medewerkers. „dammetje" in Goes-Noord. Hier zul- Het muziekkorps van het Leger des len tribunes verrijzen, die plaats bie-1 Heils uit Den Haag, dat vanavond ln den aan 16.000 toeschouwers. de Hofpleinkerk zal concerteren, zal r, om 6 uur arriveren op de Markt. Het Behalve dit prachtige spel zullen zaj een mars maken via Burg, Balans, de duizenden (als extra attractie) gt Pieterstraat, Lange Delft, Markt, kunnen genieten van het optreden Gravenstraat en Hoogstraat, waarna van de jodelzangeres Olga Lowina in de Legerzaal een maaltijd zal wor- met haar muzikanten. Verder zal een den gen°ttigd. De avond in de kerk orkest zijn medewerking verlenen, staat6onderë leiding van kapitein C. terwijl de muziekverenigingen „Ho- Nipuwiand sanna" en „Euphonia" zullen wor den aangezocht eveneens muzikale Lustrum vatl padvinderij bijdragen te leveren. De Middelburgse Padvindsters- en Licht-, en bloemenweek I Padvindersgroepen bestaan dit jaar resp. 40 en 45 jaar, ter gelegenheid waarvan een grootse padvindersmarkt en padvindersrevue zal worden geor ganiseerd. 45 jaar geleden werd op Walcheren de eerste Padvindersgroep opgericht; 5 jaar later gingen in Mid- Om verwarring te voorkomen; het I del burg ook de meisjes meedoen in het fruitcorso staat hier geheel los van. grote spel van verkennen. Dit (hopenlijk) jaarlijks terugke- Na vele ups en downs zijn de kleine rend evenement enig in Neder- I groepjes uitgegroeid tot 7 grote groe- land wordt door fruitkwekers en pen met vele honderden leden, -handelaren op touw gezet en dat is Deze groepen hebben gemeend deze lustrums niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan. Uit de verschillende groepen werd een commissie gevormd, die de taak op zich nam de feestelijk heden voor te bereiden. Op zaterdag 28 april a.s. zal op de Vismarkt een padvindersmarkt wor den gehouden, waarvan de opening zal plaats vinden om 14.30 uur. Vóór de opening zal een mars door de stad wor- De licht- en bloemenweek zal even eens veel aandacht trekken. De aan pak hiervan wordt nog nader uitge werkt. Er zijn talrijke plannetjes en vondsten in petto. (ieder bleef tegen de gewoonte in zit ten!) sprak de voorzitter, de heer K. Kooy, een kort openingswoord, waarin hij o.m. de leider, de heer P. Sturm en de dames De Buck, die de kleuterklas sen .onderwijzen" lof toezwaaide voor hun ijver en uitstekende leiding. Te vens sprak hij een woord van dank tot de heer H. M. Mijnsbergen (de stuwen de kracht van de vereniging). De meisjes II de leeftijden van de „uitvoerenden" varieerden van 6 tot 15 jaar begonnen met een aardige vrije oefening. Zij brachten daarna een dansje, terwijl zij een oefening op de klassikale brug deden samen met de meisjes IV en V. D jongens H toonden hun kunnen in een vrije oefening en op de spitingkast, terwijl de jongens I een verkeersspel uitvoerden. De meis jes I deden een vrije oefening en de monstreerden de evenwichtslatten. De meisjes lil traden drie keer op: twee vrije oefeningen en een oefening op de Zweedse banken. De meisjes IV be sloten het eerste gedeelte met 'n knots oefening. Na de pauze traden de jon gens III, de meisjes IV en V en de da mes en heren voor het voetlicht. GOES, 16 maart. B. en W. van Goes stellen de raad voor te beslui ten tot de bouw van 8 woningwetwo ningen aan de Westhavendijk, daarvoor I d£„ gemarkt^r^aterdlgavonTs 'mei een krediet beschikbaar te stellen en I a s< zaj de grote zaal van het Schut- 'n jaarlijkse Rfjksbudrage aan te vra- tershof de P.v. Revue „PALUWAL' gen voor het exploitatietekort van I worden opgevoerd (Padvinderij Lus- deze woningen. trum Walcheren). Deze revue is door Men heeft gezocht naar een moge- I verschillende leidsters en leiders sa- lijkheil tot het bouwen van een aan- mengesteld en wordt door kabouters, tal woningen voor grotere gezinnen welpen, padvindsters en padvinders met een zo laag mogelijke huur. De Voor het voetlicht gebracht moeilijkheid hierbij is echter, dat de grondprijzen van de beschikbare bouw terreinen te hoog zijn voor de bouw van woningwetwoningen. Daarom Is een plan ontworpen voor de bouw van enige woningen aan de Westhavendijk, tegenover het terrein van de reinigingsdienst, waar acht woningen kunnen verrijzen, Feestavond chr. overheids personeel De Ned. chr. bond van overheidsper soneel belegde gisteravond in „Concor- dia" haar jaarlijkse feestavond. De Voor deze-bouw zyn twee Pannen bondsbestuUrder, de heer J. ten Heu- opgemaakt één voor woningen (met velhof sprak Qp deze avond een kort plat dak) geschikt voor acht personen, I pr0pagand;stisch woord, waarin hij op en een voor woningen (met pannen- £e£eëd schouders onder het vereni- dak), geschikt voor zeven personen, I gingswerk te zetten. Hier telt men beide met een redelijke huur, waar- nu rukn 35q ieden en hij een getal van ger ligt V00r Z6Ven personen iets 1400 kan men zitting krijgen in de T afeltenniswedstrijden De tafeltennisclub te Zierikzee heeft contact gezocht met clubs buiten Schouwen-Duiveland. Als resultaat daarvan zal zaterdag in Concordia te Zierikzee een wedstrijd worden ge speeld tussen spelers uit Schouwen- Duiveland en uit Walcheren. De Wal- cherse ploeg is samengesteld uit spe lers van Spirit uit Vlissingen en Will van Zoelen, PZEM en VSV, allen uit Middelburg. Vechten en dienen Uitgaande van de Stichting Protes tantse Gezondheidszorg te Baarn werd in de zaal van „Het Hof van Holland" de geluidsfilm „Vechten en Dienen" vertoond. Na een openingswoord van, De raad van Domburg heeft op voor stel van B. en W. besloten bij Ged. Staten te protesteren tegen de voor getelde verkleining van het grondge bied met 120 ha. Men achtte de zuide lijke grens niet redelijk. De raadsle den Warners, Dorleijn, Bos en wethou der A. Passenier spraken over deze ge- bledverkleining hun teleurstelling uit. Zij waren wel verheugd, dat de ooste lijke grens zodanig wordt verlegd, dat aan de onmogelijke toestand zoals de ze al jaren bestaat, een einde zal ko men. De raad besloot de Ned. Ver. tot be scherming van dieren afd. Zeeland noord een halve cent per inwoner te geven voor het dierenasyl. Van de er ven J. de Pagter werd bij de tennis banen een stukje grond gekocht. Aan de heren jhr. H. L. Bogaert, J. Patte- nier, A. de Kam, J. G. Postma, Joh. Janse, J. Brand, Joh. de Jager en Adri- aansen alsmede aan de wed. I. Lou- werse, A. de Pagter en A. de Ligny werd kavelgrond toegewezen. Op een vraag van de heer Dourleijn, of spoe dig de overige kavels toegewezen kun nen worden, antwoordde burgemeester Crommelin, dat dit waarschijnlijk bin nen een maand zal geschieden. Aangezien de bezwaren van de eige naressen van de gronden in het uitbrei dingsplan niet redelijk gevonden wer den, besloot de raad thans tot onteige ning. Bij de rondvraag kwam de torenres tauratie aan de orde. Op verzoek van de heren L. Dourleijn en J. Warners deelde de voorzitter mede, dat zodra goedkeuring is ontvangen, het werk aan de laagste inschrijver, de fa. Wou- d^jberg, zal worden opgedragen en dat voorstellen zullen worden gedaan Voor een beter uurwerk en een een voudiger systeem voor het klokluiden. De heer Dourleijn vroeg ook bekend heid te geven aan het feit, dat woning bouw door particulieren met gehéle premie thans mogelijk is. De burge meester zegde dit toe en deelde mede, dat de plaatselijke aannemers hiervan reeds op de hoogte zijn gebracht. ^EILINGBERICHTEN BERGEN OP ZOOM, 16 maart. Prei 3750; Witlof 7693; Spruiten 131—181; Rode kool 10—22; Witte kool 620; Schorseneren 3067; Witte bo nen 6061; Bruine bonen 50; Uien 26 40; Breekpeen 610; Knolselderij 20 25; Koolrapen 59; Appelen. Jonathan 4956; Peren. Saint Remy 2647. MIDDELBURG, 16 maart. Fruit Jonathran I 61—63, K 56—57; Golden Delicious K 4857, I 6873; Winston I 5767; St. Remy I 4648; Aardappe len: Furore gr. 15.7016; Bintjes bon ken 16.50; Koopm. Blauwe gr. 15.20. Groenten: Rodekool 724; Breek peen 616; Koolrapen 5—8; Kroten 6 10; Uie nper kg. 2542; Witlof 68 94; Prei 40—60; Stoofsla 3982; Krop sla 3649; Gele savoyekool 27; Veldsla 180264; Spruiten 46117; Andijvie 135—153. Ds. H. Bakker, Geref. predikant en samenzang werd het eerste deel van de film vertoond. Op deze rolprent zag men het leven in onze ziekenhui zen en de moeizame, doch mooie, ar beid om de patiënten te genezen. Na een propagandistisch woord in de pau ze werd het tweede deel op het doek gebracht, waarna met samenzang en een woord van dank door de heer Jac. v. d. Velde deze leerzame avond werd gesloten. Korfbalveld wordt bijna dagelijks „misbruikt" KRABBENDIJKE, 16 maart. In de vanavond gehouden algemene vergade ring van korfbalvereniging „Viosr heeft de voorzitter, de heer J. Blok. o.m. een terugblik geworpen op de vo rige competitie en de door Vios I be haalde successen gememoreerd. Ten aanzien van de nieuwe competitie, waarin Vios weer deel zal uitmaken van de eerste klasse wees de voorzit ter er o.a .op, dat de komende wedstrij den erg zwaar zullen zijn, maar dat de competitie met veel enthousiasme zal worden begonnen. Tijdens de rondvraag kwam een pro bleem aan de orde, dat al enkele ja ren in Krabbendijke speelt: het korf balveld wordt n.l. bijna dagelijks „misbruikt" door de schoolgaande jeugd. Men besloot stappen te onder nemen om dit tegen te gaan, hoewel men ervan overtuigd is, dat alleen het aanleggen van een speelterrein voor de jeugd hier de oplossing zal kunnen brengen. Daarvoor is het wachten echter op de uitvoering van het uitbreidingsplan. Het aantal leden bedraagt ongeveer vijftig en de penningmeester kon me dedelen, dat de financiën er gunstig voorstaan. In de plaats van Mej. J. Klap werd in de twaalftalcommissie gekozen Mej. A. Waterman. De contri butie werd over de gehele linie enigs zins verhoogd. Besloten werd op Tweede Paasdag deel te nemen aan het massakorfbal- toernooi van Alliance te Roosendaal Op Hemelvaartsdag trekt men naar Middelburg om deel te nemen aan de seriewedstrijden van „Swift". Beroepingswerk bondsraad. Sterk benadrukte hij de noodzakelijkheid van een chr. organi satie in deze tijden. Men dient waak zaamheid te betrachten op verschillen- i de punten o.a. de waardering voor de Ned. Herv. Kerk I arbeid. Voor het behoud van de vrij- Beroepen te Ede, J. Wieman te Oude-1 heid der arbeidende stand is een hech- water; te Tietjerk, toez., Th. D. van I te chr. organisatie van militante man- Soest te Rjjnsaterwoude; te Schild- nen en vrouwen dringend noodzake- wolde, B. E. van Buuren te Marrum. I lijk. Het gezelschap „Driving drea- Geref Kerk I zorgde voor de muzikale noot, rl I waarna de douanepersoneelsvereniging Tweetal te Hazerswoude, J. Heule le I „Interscaldis" uit Hansweert met de Edam en R. van Reeden te Capelle aan I vermakelijke klucht „De huistiran" v. Godfried Bomans de vele aanwezigen de IJssel. Beroepen te Oostkapelle M. v. d. Sijs, kand. te Amsterdam. Beroepen te Hemelum, A. L. Janse de Jonge, kand. te Heerjansdam. Waar zijn onze schepen AAGTEDIJK 15 bij Kreta. IN ORAPOERA pas. 15 Finisterre n. Marseille. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 16 te Suez. KATELYSIA 20 te Suez. MIJDRECHT 16 te New York. MAASDAM 16 te Southampton. van het begin tot het einde in vrolijke spanning hielden. „Volharding" gaf goed ge slaagde jeugduitvoering De gymnastiekvereniging „Volhar ding" kan bogen op een groot aantal adspirantenleden. Ruim 200 van deze jeugdige gymnasten hebben gister avond tijdens de eerste jeugduitvoe ring van dit jaar voor een tot de laat ste plaats bezette zaal van „Het Schut tershof" hun kunnen getoond. Het ging niet altijd even gelijk en de bewegin gen waren verre van volmaakt, maar NIEUW AMSTERDAM 15 bij Port au dat kan men ook onmogelijk van deze Prince. met groot enthousiasme werkende WILLEM RUYS 16 te Southampton. jeugdige gymnasten vergen. ZUIDERKRUIS 15 bi) Ceylon. 1 Na het zingen van het bondslied s-GRAV EN POLDER Schoolverkeersexamen. Donderdag middag werd op de beide lagere scholen alhier het jeugd-examen veilig verkeer, schriftelijk gedeelte, afgenomen. Allé- kandidaten, t.w. 20 van de bijzondere éri 19 van de openbare school, haalden een voldoende cijfer om aan het praktische gedeelte te kunnen deelnemen. Feestelijke bijeenkomst. In het vereni gingsgebouw „Ons Dorpsleven" werd voor het personeel der vrijwillige brand weer en de leden van de Bescherming Bevolking een feestelijke vergadering be legd, die onder leiding stond van de heer A. B. Hulshof. Het woord werd o.m. ge voerd door burgemeester J. D. Jansen, door de brandweercommandant, de heer J. B. Reijnoudt en het blokhoofd van de B.B., de heer Joh. Mol. Deze avond werd voorts gevuld met hersengymnastiek. Collecte. De opbrengst voor „Zonne straal" was ƒ45,92. s-HEER ARENDSKERKE ln toga gehuld. Ook in deze gemeente zullen in het vervolg de huwelijksvol trekkingen geschieden door een in toga gehulde ambtenaar van de burgerlijke stand. - Donderdagmiddag werd door de ambtenaar van de burgerlijke stand, bur gemeester D. M. Vermet, voor de eerste maal de toga gedragen. Uitvoering. De muziekvereniging „Ex celsior" gaf o.l.v. de dirigent, de heer D. Burger, haar jaarlijkse uitvoering in het verenigingsgebouw. Na de Gladiatoren mars van Sousa werd een. vijftal num mers ten gehore gebracht. Na de pauze bracht de toneelvereniging O. V. U. op verdienstelijke wijze het blijspel in drie bedrijven „Poiverientje wint de laatste slag", waarbij de .titelrol werd vertolkt door mej. C. Janse. De uitvoering wordt vangvond herhaald. KAPELLE Winkeliers-feestavond. Vrijdagavond werd in het verenigingsgebouw „Obad- ja" door een groep winkeliers voor hun klantenkring een gezellige avond be legd. Op deze avond werd door de to neelvereniging „Kunstvrienden" uit Goes het toneelspel opgevoerd ,Het hing in de lucht". Het openingswoord werd gesproken door Mevr. Eversdijk- Lavooy en het slotwoord door Mevr. Nijsse-Knulst. Bazar. Vrijdagavond had de opening van de bazar plaats die gegeven wordt door de korfbalvereniging „ELTO" te Kapelle in de grote veilinghal. De be langstelling hiervoor was goed. Naast de alom bekende stands als Rad van Avontuur, Schiettent, Amerikaanse verloting, waren er nog talrijke attrac tiestands waar men het geluk op kon beproeven. Ook was er een fraaie ver koopstand in handwerken en diverse artikelen zoals textielwaren enz. OOSTKAPELLE Raad. Woensdag 21 maart a.s. des avonds half acht komt de raad in open bare vergadering bijeen. De voornaam ste punten: bespreking voorstel grenswijziging en wijziging begroting 1955. Uitvoering. Het dameskoor E.M.M. gaf in het Verenigingsgebouw een ge slaagde uitvoering. De voorzitter, de heer W. Mesu, sprak een woord van welkom, waarna het koor onder leiding van dirigent de heer A. W. Louws een twaalftal nummers uitvoerde. Vooral „Zondagslied eens herders" van Kreu- ter en het Largo van Handel werden voortreffelijk vertolkt. Tot slot werden enkele films vertoond. SEROOSKERKE (W.) Jaarvergadering jeugdclubs. De meis jesclub „Zonnestraaltje" en de jongens club „Klimop" der Ned. Herv. gemeente te Serooskerke (W.) hielden ln het ver enigingsgebouw hun gecombineerd jaar feest. Een talrijk publiek heeft zeer ge noten van het afwisselende programma, dat onder leiding stond van Ds. F. H. A. v. d. Wind. Jeugdsamenkomst. De ring van J.V.'s op G.G. hield in de Geref. Kerk een jeugdsamenkomst, waarvoor vrij veel belangstelling bestond. Onder leiding van voorzitter W. J. Sanderse werd een afwisselend programma geboden, be staande uit samenzang, declamatie door Henk Schout en Kr. Coppoolse. De chr. zangvereniging „Een in geest en streven" zong op verdienstelijke wijze enige liederen. Drs. O. Jager van Vrouwenpolder sprak over het onder werp: „Liefde en verloving". Op vaak geestige maar ook op ernstige wijze wees hij op de verantwoordelijkheid, de liefde en het geloof, die jonge men sen in hun verloving bindt. ZOUTELANDE Goed afgelopen. Toen de heer P. Me su naar Middelburg reed op zijn mo tor kreeg hij in de Langstraat een de fect aan het stuur. Hij kwam te vallen, waardoor de motor beschadigd werd. Zelf kwam hij met de schrik vrij. KRU1NINGEN 'Benoeming. Met ingang van 1 mei a.s. is benoemd tot verificateur van gemeen- te-financiën met standplaats Burgh, de heer J. C. M. Glerum, wonende te Mui den, voorheen te Kruiningen. GOES, 16 maart. Groenten: Witlof AI 85—96, A II 78, BI 69—80; afw. 62. Rode kool 9—15; Witte kool 7—8; Uien 1218, Peen 1—4, Prei 2754, Kroten 6—7, Sjalotetn 3843, Aardappelen 14 ROTTERDAM, 15 maart. Gele kool 32 kg; Rode kool 24—27 kg; Prei 2 A 25—47 kg; Waspeen 20—36 kg; Gr. Peen 7—11 kg; Witlof 1 A 91—93 kg; idem 2 A 73— 86 kg; idem 2 B 6677 kg; Aardappelen 12.80—15.10 kg; Uien 3243 kg; idem ge schild 3640 kg; Knolselderij 15—32 st; Kroten 6—11 kg; Spruiten 2 A 39—74 kg; Selderij 15 bos; Veldsla 1 1.10—1.90 kg. Fruit: Jonathan HH A 5366, HH B 52 63, HH C 46—59, HH 1 54, HH 2 36, K 25 —51; Goudreinetten HH A 50—51, HH B 51, HH C 46, K 36—46; Golden Del. ST A 81—83, ST B 63, K 41—62. MIDDELBURG, 16 maart. Met de opvoering van het blijspel „Krakeel om 't Kasteel" van Allan Melville heeft de leerlingenvereniging van het Middelburgse gymnasium „Nihil Sine Labore" vanavond in het Schuttershof wederom geaccentueerd dat er onder haar leden soepel acterende tonelisten schuilen, die, gezien leeftijd en erva ring in staat zijn verrassend gaaf en sterk spel te laten zien. Het blijspel, dat werd vertaald door C. Nicola if door inhoud amor is de latente so list in het krakeel scherzo rond de verkooptransactie van het kasteel-, reeds een waarborg voor een aaneen schakeling van situaties, die een ont wapenende humor als basis hebben. Ni hil legde die basis die hecht werd onder het- regiserende oog van mevr. A. A Scheltens-Koops en de heer F. G. van der Poll. Marijke Ghysen zette met elan een charmante .baasje" Trent op de planken. Hoewei zij excelleerde lag de prestatie van J. M. de Mey op een vrijwel gelijk niveau. Geen der tonelis ten detoneerde trouwens. Lucie Kolff beeldde verder, de koopster van het kasteel uit; de nog erg jonge S. Gösses was een vermakelijke bediende. Ook J. Teske, die zijn kunnen begrenst wist door het keurslijf van de ambtenaar die hij gestalte gaf voldeed uitstekend. De grime was van de firma Lorier; het decor van Beyne. De preses, da heer W. van Woerden kon in zijn ope ningswoord o.a. burgemeester Mr. Dr. N. Bolkestein verwelkomen. ARTSENDIENST De praktijk van de artsen is zondag a.s. als volgt geregeld: Middelburg: A. W. Boerwinkel, Noordweg 22, tel. 2460) Vlissingen: G. J. M. de Graaf, Koude- kerkseweg 13, tel. 2121; Goes: C. Griep, Stationsstraat 6, telef. 2460; Koude- kerke, Westkapelle en Zoutelande: L. Sloos, Koudekerke, tel. K1185-231; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: P. J. Bom, Oostkapelle, tel. K1188-276; Borssele, Driewegen, 's-Heeren^oek, Lewedorp en Nieuwdorp: M. K .-vit, Borssele, tel. K1105-203 voor dokter Gelderblom .en W. H. C. J. Lucas Luycks, 's-Heerenhoek, tel. K1105-282 voor dokter Folmer; Hoedekenskerke en Kwadendamme: A. P. Kole, Tel. K 1193262; Kapelle-Biezelinge, Kloetin- ge en Wemeldinge: H. J. Entink, Kloe- ■tinge, telef. K11003105; Kapelle-Bie zelinge: dokter Risseeuw, telef. K 1102- 290; 's-Heer Arendskerke, Heinkens- zand en Wolfaartsdijk: A. I. Vos, Wol- faartsdijk, tel. K1198-231; Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen en Rilland: G. J. Noome, Krabbendijke, tel. K 1134 -444; Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer, Nieuw-Vosmeer en St. Philips- land: L. D. A. Looysen, Tholen, tel. 49 en R. C. Renes, Oud-Vossemeer, telef. 19. APOTHEKEN In de week van 1724 maart zullen de volgende apotheken geopend zijn voor avond- en nachtrecepten: Middel burg: Van der Harst; Vlissingen: Van de Sande; Goes: La Porte. Zondagsdienst dierenartsen. Van zaterdagmiddag tot maandagmor gen zal de zondagsdienst van de dieren artsen in Zuid-Beveland worden waar genomen door Joh. Klaassen, Hein- kenszand, tel. K 1106-288 en G. Bone- schauer, Kruiningen, tel. K 1130-233. ANNA JACOBAPOLDER, 16 maart Binnenkort zal het nieuwe dorpshuls te Anna Jacobapolder verrijzen, aldus deelde de wnd. voorz., Ds. K. Smit mee bij de algemene ledenvergadering van de stichting „Ons Dorpshuis" in café Quist. Tevens werd medegedeeld dat het totale beschikbare bedrag momen teel f 55.000,- bedraagt. Van alle zij den werd volledige medewerking toe gezegd. Na ingewonnen informaties betref fende verwarming bleek een centrale oliestook het doelmatigst en goed koopst te zijn. Voor de te houden bazar werd be sloten een comité te vormen wat zou kunnen bestaan uit 3 dames en twee heren. Enkele ideeën werden rtog naar voren gebracht. De bazar zal eind aug. gehouden worden. De heer C. A. Stormezand bedankte als bestuurslid. In zijn plaats werd van het door het bestuur gestelde dubbel tal gekozen de heer C. Overbeeke. Op deze vergadering gaven enkele aanwezigen zich nog als lid op. Betreffende het verhuren van loka liteiten kon nog geen definitief ant woord gegeven worden. Het gehele complex heeft een lengt® van 58 meter.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 7