St. Laurens veriet zich fel tegen splitsing der gemeente trsenal Nog dit jaar bouw van Ambachts school te Goes? Herverkaveling kan nimmer reden zijn om bloeiende gemeente te schrappen! Nederlandse coaster „Admiralengracht" ging bij Zeebrugge ten onder Subsidieverhoging voor drie kruisverenigingen te Goes BAAYENS Zaterdag 17 maart 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Grote belangstelling voor belangrijke raadszitting Herdenking 75 jaar Middelburgse Ambachtsschool Zeeuwse herverkavelingsgebleden. hebben kalk nodig Opbrengstverhoging van 15-20 °/0 geen uitzondering Koninklijk van aroma Bemanning in Vlissingen aan wal gebracht voor I.r Van Henink spreekt alg. NFOvergadering te Utrecht Grontmij wil kantoor te Goes bouwen Nieuwe (gespreide) regeling ontworpen OPTIEK Jaarverslag 1955 Wegschap Walcheren zal administrateur benoemen Gymnastiekleraren vergaderen te Vlissingen pagina 2 SINT LAURENS, 16 maart. Niet alleen het gemeentebestuur, maar de gehele bevolking van Sint Laurens is vierkant tegen het plan van Ged, Staten om de gemeente in twee dtelen te splitsen, waarvan het éne gedeelte met ongeveer 1000 inwoners bij Middelburg wordt gevoegd en het andere deel met ongeveer 500 zielen een nieuwe gemeente wordt met Serooskerke en Grijpskerke. In een uitvoerig ge motiveerd bezwaarschrift zal het „onaanvaardbaar" aan Ged. Staten worden kenbaar gemaakt. Een geheel gevulde publieke tribune heeft vanavond onder grote stilte en met gespannen aandacht de behandeling van het punt „wijziging gemeentegrenzen" gevolgd. Burgemeester W. Baas las het pre-advies van B. en W. Alle raadsleden, uitgezonderd de wethouders legden verklaringen af en zij allen deelden mede de moti vering van B. en W. volledig te kunnen onderschrijven. „Wij willen blijven die wij zijn!" zo was de ondergrond van al hetgeen de raads leden verklaarden. Voordat de vergadering begon heeft de voorzitter der Oranjevereniging, de heer W. S. Pouwer, een met oranjelint ver sierde lijst aan de burgemeester aangeboden. De lijst bevatte de hand tekeningen van 96 procent der gezinshoofden. Zij allen gaven te ken nen, dat Sint Laurens zelfstandig dient te blijven. De heer Pouwer sprak de hoop uit, dat deze geslaagde actie zal bijdragen tot het behoud van de zelfstandigheid. kwam tot de conclusie, dat er in geen enkel opzicht sprake is van gebrek aan bestuurskracht en -beleid en dat door dit plan alle energie, cultuur, ontwik keling, groei en samenleving wordt stukgemaakt. De heer J. Marinissen (A.R.) laakte het in Ged. Staten, dat zij geen enkele motivering gaven. Het college weet blijkbaar geen deugde lijke argumenten aan te voeren. De op deling der gemeente zal de ontwikke ling van de verenigingen onmogelijk maken en deze vernietigen. Dat geldt ook voor de politieke- en de landbouw- verenigingen. Ook zullen niet minder dan 16 tuinderijen naar de stad worden overgeheveld. De heer P. A. Abraham- se (S.G.P.) wees speciaal op de funeste gevolgen voor verenigingen als de chr. wijkverpleging, Groene Kruis en EH BO. Voordat het pre-advies werd voor gelezen, deed de burgemeester nog mededeling van ontvangen bezwaar schriften tegen de opheffing der ge meente. Zij waren afkomstig van de vereniging voor christelijk onderwijs, van de Herv. gemeente en van de Geref. Kerk. In al deze brieven werd erop gewezen, dat het kerkelijke- en hei schoolleven de meest funeste ge volgen zullen ondervinden van het op heffen der burgerlijke gemeente, mo- ïet-1 en materieel. In het pre-advies wordt o.m. opge- m-K-kt, dat de motieven, die bij het overleg tussen Ged. Staten en de mi nister van binnenlandse zaken naar vo vn zijn gekomen, onbekend zijn. Te w-mlg bestuurkracht kan in geen ge val een motief zijn geweest, want dan zouden ook andere gemeenten op Wal cheren, die kleiner zijn dan St. Laurens de zelfstandigheid niet behouden. Gewezen wordt op het feit, dat St. Laurens de tekenen der tijden heeft verstaan en gebruik heeft gemaakt van de wettelijke mogelijkheden om door samenwerking van de besturen van meerdere gemeenten datgene tot stand te brengen, waartoe een enkele ge meente niet bij machte is. Daarvan worden vele voorbeelden genoemd en ook wordt gewezen op aankoop van gronden in het uitbreidingsplan, de aanleg van een sportterrein, bouw en inrichting van een gemeentehuis, het verenigingsgebouw, de brandweer kazerne. de werkloods voor gemeente werken enz. De herverkaveling Wat de rol van de herverkaveling in het plan van Ged. Staten betreft wordt gezegd, dat deze alleen ten doel heeft de landbouwbedrijven meer econo misch te maken en dat dit werk reke ning had moeten houden met de hui dige grenzen. Zij kan nimmer tot ge volg hebben en een dringende reden zijn om een gemeente van de kaart te doen verdwijnen. De gemeente is een historisch ge groeid organisme, met historische grenzen en rechten. Kleine grenscor recties kunnen nodig zijn, maar niet vernietiging van wat in de loop der ja ren is gegroeid en nauw met elkaar is verbonden. Dit geldt speciaal, als het platteland wordt gevoegd bij de stad. Van de gezinshoofden werkt 18 pCt in Middelburg, maar ook omgekeerd zijn vele Middelburgers in St. Laurens werkzaam. Het overgrote gedeelte ge- vielt zich dorpsbewoner en leeft als zodanig. Agrarisch gebied Het deel, dat bij Middelburg zou worden gevoegd, is 346 ha en is, be halve de 1250 meter lange bebou wing langs de Noordweg, zuiver agrarisch gebied. Hier liggen boven dien 12 boerderijen, w.o. juist de grootste en niemand kan op goede gronden beweren, dat de kom van het oude Brigdamme niet een uitge sproken dorpskarakter draagt. Daar wonen de detaillisten, daar zijn de echte dorpsbedrijven gevestigd. Bij samenvoeging gaat het contact tus sen bevolking en bestuur teloor, het wordt een aanhangsel van de stad, die de belangen niet zo kan behartigen als dat voorheen het geval was. Men wordt bestuurd door mensen, die het overgro te deel onbekend zijn en met wie men nimmer het zo nodige contact kan krij gen. De geestelijke volkskracht ver dwijnt, het kerkelijk- en verenigings leven eveneens. In dit plan is naar willekeur gehan deld en het klemmende advies moet dan ook luiden, dat het als onaan vaardbaar terzijde dient te worden ge legd. Discussie De heer A. Simonse (A.R.) opende de rij van sprekers. Hij gaf een interes sante historische schets, waaruit bleek, dat er in 1290 al sprake was de Am bachtsheerlijkheid Popkingsburg. Hij wees op de zeer vele initiatieven der laatste decennia om de gemeente qua verzorgingspeil omhoog te brengen en Door hun streven is er gekomen een consultatiebureau en gelegenheid tot onderzoek. Het opheffen daarvan zou een ramp betekenen voor de volksge zondheid. Bovendien verdwijnt de ze tel van het bestuur, hetgeen de bewo ners vele ongemakken zal geven. Funest De heer A. Francke (C.H.) verklaar de, dat het blijven bestaan der burger lijke gemeente een levensbelang is voor de Herv. Gemeente, die kortgele den haar kerkgebouw heeft gerestau reerd en een nieuwe pastorie en kos terswoning heeft doen bouwen. Gaat het plan door, dan zal slechts een klei ne eenheid rond de dorpskerk overblij ven, die de stoffelijke belangen der ge meente niet zal kunnen dragen. Dit geldt in mindere mate ook voor de Geref. Kerk. De chr. school verliest haar bestaansmogelijkheid: de kinde ren uit het zuidelijke deel zullen naar Middelburg gaan. De heer K. A. Hame link (G.B.) ontkende met klem, dat er sprake is van .gevoelsargumenten": het is onlogisch en onnuttig, dat een gemeenschap van een niet te groot dorp uiteen wordt gescheurd. Waarom gaat het Ged. Staten eigenlijk? Om be zuiniging? Of om in de nieuw te maken leggers van het kadaster vaker de woorden „Middelburg" en „Seroosker ke" te kunnen stellen dan het mis schien iets moeilijker woord „Sint Laurens"? Men moet strijden met open vizier, zo meende dit raadslid. Hij stelde voor B. en"W. blanco mandaat te geven om, indien dit gewenst en nodig is, zich te wenden tot de instanties, die een stem hebben, b.v. de minister van binnen landse zaken, de ministerraad en de Staten-Generaal. Zonder discussie ver leende de raad deze machtiging. TERNEUZEN, 16 maart. Ter ge legenheid van het dertig jarig be staan zal de postzegelvereniging „Zeeuwsch-Vlaanderen" van 16 tot en met 19 mei a.s. te Terneuzen een postzegeltentoonstelling organiseren. Op 10 oktober a.s. MIDDELBURG, 16 maart. Oud leerlingen van de Middelburgse Am bachtsschool hebben een commissie ge vormd, welke tot doel heeft ter gele genheid van het 75-jarig bestaan van de „Ambachtsschool" thans Techni sche School en het 35-jarig bestaan van de Machinistenschool, de oud-leer lingen en leerlingen in de gelegenheid te stellen hun dank aan de school daad werkelijk tot uiting te brengen. Ge dacht is aan een huldeblijk, dat aan het schoolbestuur zal worden aangeboden. De herdenking zal plaats vinden op 10 oktober a.s. In de commissie hebben zitting ge nomen de heer M. J. J. van Beveren (voorz.), W. J. Braam (secr.), J. Huis man (penningm.) P. Wilschut, allen te Middelburg en K. Faasse te Souburg. Belangrijk initiatief van Herverkavelingscommissie GOES, 16 maart Omdat In het herverkavelingsgebied Zeeland, omvattende Schouwen-Duiveland, Tholen, Waarde en de Zak van Zuid-Beveland, de kalkvoorziening van vele percelen zeer veel te wensen overlaat, heeft de Herverkavelingscommissie besloten het gebruik van kalkmeststoffen voor deze gebieden te stimuleren. De zuurgraad van sommige percelen, gelegen in de meest kalkarme kernen, is vaak dermate laag, dat na een bekalking een opbrengstverhoging van 15 a 20 pet. bij verschillende gewassen geen uit zondering is. Dat dit ook bij de boeren bekend is, blijkt wel uit de belang stelling, die er nu ai voor het bekalken bestaat, vaak nog op voorlopig toe gewezen percelen, b.v. op Tholen. Zeer terecht merkt men dan ook op dat een bekalking in een paar jaar al rendabel kan zijn. Autobotsing bij Kapclle KAPELLE, 16 maart. Op de rijks weg, ter hoogte van de Daniëlsweg is vanmorgen de heer v. d. B. uit Hans- weert met zijn personenauto op een vrachtwagen gereden. De personen auto werd hierbij zwaar beschadigd maar overigens liep deze botsing goed af. Het ongeluk gebeurde toen de vrachtwagen, bestuurd door de heer F. K. uit Kloetinge, de Daniëlsweg wilde inslaan en hiervoor vaart minderde. De heer v. d. B. welke achterop kwam uit de richting Vlake reed toen op de vrachtwagen in. Mevr, Ten Kate doopt mijnenveger „Goes" Vrijdag 23 maart zal mevrouw H. C. ten Kate-Poppinga, echtgenote van de burgemeester van Goes, de zojuist ge reed gekomen mijnenveger van de Kon. Marine te Amsterdam met de naam „Goes" dopen, waarna de te waterlating volgt. De plechtigheid zal 's morgens om elf uur plaats hebben op de werf van de Amsterdamse Scheepswerf G. de Vries Lentsch te Amsterdam-Noord. Ingezonden Mededeling (Adv.) Nieuw Et is ou ook een Arsenal King Filter v«n dezelfde supe rieure kwaliteit. Steeds geeft Arsenal, de meest gewaardeerde King Size sigaret, u diepe voldoening. Arsenal is niet alleen koninklijk van formaat, maar evenzeer koninklijk van aroma. Kruidig, zacht, voortreffelijk! Overalbovenal SUPER QUALITY met of zonder filter dezelfde prijs 85 cI Na aanvaring met Engels schip VLISSINGEN, 16 maart. „Het ging alles zo razend snel, dat we nog ïiiet precies weten, hoe het gebeurde. Ikzelf stond op de brug voor een wachtje, de rest lag te kooi. Zware mist belemmerde het varen en daarom waren we voor anker gegaan. Het zal ongeveer tien voor half drie zijn ge weest toen het gebeurde. Een klap, die alles wakker deed schrikken, je voelde de huidplaten scheuren en toen was het gebeurd. De mist was zo potdicht, dat ik ternauwernood de lichten van dat andere schip heb kunnen zien". Dit vertelde de eerste stuurman M. van der Zwan, toen wij hem vroegen naar zijn belevenissen bij het vergaan van de coaster Admiralengracht". Anderhalve mijl buiten Zeebrugge was deze Nederlandse coaster voor an ker gegaan en zij werd overvaren door het Engelse schip „Dewsbury" die de coaster tussen ruim I en H raakte. De wand scheurde open en het water stroomde binnen. Binnen enkele secon den helde de coaster ruim dertig gra den. De stuurman sloeg alarm, de red dingboot werd gestreken en iedereen zocht een plaatsje. Zo uit bed, en nau welijks gekleed. Op dat moment wist men nog niet, wie de „tegenpartij" was. Het bleek de „Dewsbury" te zijn, die iets verderop ten anker was gegaan en daar de ont wikkeling afwachtte. De bemanning vond het verre van sympathiek, dat zo weinig gedaan werd om hen te helpen. De Dewsbury zette géén sloep uit, men ontstak geen zoeklichten en de Hol landse bemanning moest maar zien, hoe ze de touwladder opkwam, die langs het schip hing. Het bijlichten tij dens deze „manoevre" geschiedde door eenzaklantaarn! Aan boord kreeg men echter een betere ontvangst. NAAR VLISSINGEN Twaalf uur na de scheepsramp zet te men voet aan wal in Vlissingen. Om dit streven zoveel mogelijk te bevorderen, heeft de Herverkavelings. commissie besloten tot volledige be kalking door de herverkaveling van 't grasland, dat door cultuurtechnische maatregelen voor bouwland geschikt is gemaakt, in de polders Schakerloo, Scherpenisse, Poortvliet ten noorden van de weg, Poortvliet, Scherpenisse en het Oudeland van St. Maartensdijk, al les op Tholen, alsmede in de Zak van Zuid-Beveland de polders Ellewouts- dijk en Baarland ten zuiden van het dorp. Zowel het grondonderzoek als de aankoop en het uitstrooien geschiedt hier geheel voor rekening van de her verkaveling, te beginnen in nazomer van 1956. Voor een vlotte gang van za ken verdient het aanbeveling om op de betreffende percelen in de polders Schakerloo, Scherpenisse en Elle- woutsdijk zoveel mogelijk gewassen te zaaien, die vroeg het veld ruimen. In dien op deze percelen reeds grondon derzoek of bekalking door de boer heeft plaatsgevonden, zullen de kosten hiervan worden terugbetaald. DE ANDERE PERCELEN Alle andere percelen, gelegen in het herverkavelingsgebied Zeeland, kun nen indien de rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst dit voorschrijft wor den bekalkt met een subsidie van 33 1/3 pet. op de aankoopsprijs van de kalkmeststof. Uitgavei Stichting Zeeuwsch Dagblad, Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Krulningen. J. S. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nieuw- lorp. J. Huljssen, Terneuzen. Ds.- J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerdlng, Souburg. R. Zuldema, Goes. GOES, 16 maart. De Nederland se Fruittelersorganisatie (NFO) zal op dinsdag 27 maart in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht een algemene ver gadering houden, die 's morgens om 10.30 begint. De openingsrede wordt uitgespro ken door de voorzitter, de heer C. Boudewijn, waarna de huishoudelijke aangelegenheden worden behandeld. In de middagbijeenkomst zal Dr. Ir. H. J. Mathot, voorzitter van het produktschap voor groenten en fruit spreken over „Invoersystemen en hun invloed op de afzet van Ne derlands fruit" en Ir. J. J. van Hen- nik, rijkstuinbouwconsulent te Goes over „Rationalisatie in de fruitteelt, mede in verband met herverkave ling, J Voor de verschillende eveneens door de R.L.V.D. geadviseerde kalkmeststof fen zal een vaste norm per ton mest stof worden aangehouden. Het voorafgaande volledige grondon derzoek geschiedt op normale wijze en voor rekening van de boer. De mon sters moeten worden onderzocht door het Bedrijfslaboratorium voor Grond en Gewasonderzoek te Goes. De geadviseerde hoeveelheid kalk dient te worden aangewend. Dit om te voorkomen dat te kleine hoeveelheden worden gestrooid. Tevens dient de meststof goed te worden ingewerkt. De kalk moet goed worden uitge strooid, waarop door de rayonassisten ten zal worden toegezien. Bij verandering van perceel kan geen verrekening met de opvolger of de herverkaveling plaatsvinden. De bekalking kan zowel bij een voor-1 lopige als bij een definitieve toede ling geschieden. I Solistenconcours te Kapelle KAPELLE, 16 maart. Het solisten concours van de Bond van Harmonie en Fanfareverenigingen in Zeeland, dat gehouden zal worden op 24 en 31 maart a.s., zal dit jaar plaatsvinden te Ka pelle in hotel De Zwaan. Het concours zal op beide dagen aanvangen om 1.45 uur. De belangstelling is ook dit jaar weer groot. Ruim 100 aanmeldingen zijn binnengekomen. Er zal ook deel genomen worden door de bekende Zeeuwse saxophonist, de heer J. J. La- roes uit Middelburg, welke de laatste jaren met het hoogste aantal punten ging strijken. Als jury zal fungeren de heer P. van Mever te Rotterdam. De „Dewsbury" bleef ter plaatse wachten op beter zicht en zette toen eerst haar tocht naar Antwerpen voort. Zelf liep zij lichte schade aan de voorsteven op. Op de rede van Vlissingen werden de schipbreuke lingen opgehaald door een loodsboot, die ook de reddingssloep van de „Ad miralengracht" op sleeptouw nam. De kapitein J. van Hoven, sterk on der de indruk, wist geen tijd vrij te maken voor een intervieuw. Op een kantoor aan de Boulevard had hij be langrijker zaken te verrichtenzoals het opnemen van contact mei rederij en familie. De bemanning werd onder gebracht in de sociëteit van het Neder landse Loodswezen waar zij spoedig op verhaal kwam. Met verschillende op varenden voerden wij een gesprek. Be rooid kwam men aan de wal, doch ui terst dankbaar dat dit avontuur nog zo goed is afgelopen, want er vielen geen slachtoffers. Vanavond gaat men met de trein naar huis. GOES, 16 maart. De N.V. „Gront mij" te De Bilt, heeft aan de gemeen te Goes verzocht een kantoorgebouw met dienstwoning voor haar te bou wen, hetwelk deze maatschappij dan van de gemeente wil huren. Bij dn voorbereidende besprekingen hierover is overeenstemming verkregen over deze bouw en de geraamde bouwkos ten. De N.V. „Grontmij" heeft zich be reid verklaard, een huurcontract voor 10 jaar aan te gaan. I.v.m. de geste gen rentevoet zal over de verhoging van het huurbedrag nog nader over leg worden gepleegd. Daar het evenwel noodzakelijk is om het nog beschikbare bouwvolume ten spoedigste te realiseren in ver band met de mogelijkheid om een ex tra aantal woningen boven het richt- contingent te bouwen, stellen B. en W. van Goes aan de raad voor thans reeds te besluiten tot: a. de bouw van het bewuste kantoor met woning aan de Karei Door manstraat; b. hiervoor een krediet beschikbaar te stellen voor de grond- en bouw kosten; c. ter zake een premie aan te vragen uit de Rijkskas. 250 Chinese protestanten van zeven tig verschillende belijdenissen zijn ta Peking bijeengekomen om een pro gram van actie op te stellen, met het oog op de instelling van een onafhan kelijke instantie der Chinese prote stantse kerken. 8. en W. stellen de raad voor: Ingezonden Mededeling (adv.) UÜgRSl iISTR.1O6-G0E5-Tjb ■2]0 De speciaalzaak voor uw BRIL Het bestuur koestert de stille hoop GOES, 16 maart. In het jaarver slag over 1955 van de vereniging „De Ambachtsschool" te Goes wordt mede gedeeld, dat van het ministerie bericht is ontvangen, dat de voorbereidingen tot de bouw van de Ambachtsschool normaal doorgang kunnen vinden. Het bestuur koestert de stille hoop, dat nog dit jaar met de nieuwbouw kan wor den begonnen. Ook in dit jaarverslag moest weer melding gemaakt worden van het nij pend tekort aan ruimte. Er moest op nieuw volgens een uitgeschoven roos ter gewerkt worden. Maar de succes sen bleven niet uit: de leraressenoplei- ding van de vakschool en de goede re sultaten van de examens door de ver schillende leerlingstelsels op de Am bachtsschool Op 31 december bedroeg het aantal leerlingen 437. Aan 160 leerlingen kon den getuigschriften uitgereikt worden. Voor de cursus 1955-'56 lieten zich 250 leerlingen inschrijven. Het aantal klas sen in de afdeling timmeren werd uit gebreid met een eerste klasse. De laat ste jaren had een verschuiving in de aangifte plaats gevonden ten voordele van de metaalvakken. De aangifte in de vakken timmeren en schilderen liep achteruit. Het ruimtetekort kon ge deeltelijk opgelost worden door het hu ren van een ruim praktijklokaal, waar in de lessen voor autotechniek en land- bouwwerktuigherstellen gegeven wor den. Ook dit jaar werden weer talrijke excursies georganiseerd en werden enige films vertoond en jeugdconcer- ten gegeven. De avondnijverheids school had hij de aanvang van de cur sus 1955—'56 276 leerlingen. Het jaarverslag van de vakschool voor meisjes staat in het teken van de nieuwe school, die men, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, in sep tember 1957 hoopt te betrekken. Het gelukte een tweede lokaal te huren in het chr. lyceum. Door gebrek aan leer krachten konden in het verslagjaar geen kookcursussen, gegeven worden. GOES, 16 maart. B. en W van Goes stéllen aan de Raad voor de drie plaatselijke kruisverenigin gen voortaan een subsidie te ver lenen, die gespreid is over ver schillende onderdelen van de ex. ploitatie. Dit heeft het college zich als volgt voorgesteld: a. een subsidie van f 1.— per lid bij een contributiebetaling van min. f5.50 p. b. een subsidie van 10 van de totale contributie-opbrengst ter stimulering van de verhogingen); c. een subsidie van 10 in de lonen en sociale lasten van de wijk verpleegster. Het Wit-Gele Kruis ontving jaarlijks van gemeentewege f75.—, het Oranje-Groene Kruis f2575. (f 1500.voor afd. wijkverpleging, ƒ225.voor de wijkverpleegsters en f 1000.voor de t.b.c.-afd.), ter wijl het Groene Kruis in het geheel geen gemeentesubsidie izitving. De drie verenigingen hebben voor 1956 begrotingstekorten van '•esp. f 2610, f964.44 en f599.42. De huidige subsidieregeling vergt een uitgave van in totaal f 2800. Inwilliging van de gedane verzoeken op basis van f4.— per lid zou in do toekomst een uitgave met zich mee brengen van 1988 x f 4.7952. B. en W. achten een uitsluitende subsidiëring op basis van het leden tal niet wenselijk, daar dit de acti viteit van de verenigingen mogelijk zou doen verslappen, terwijl zich voorts de mogelijkheid voordoet, dat bij deze vorm van subsidiëring de gemeente voor zwaardere financiële offers komt te staan dan nodig is. 's-GRAVENHAGE, 16 maart. De vier en negentigste algemene vergade ring van de Vereniging van Leraren en Onderwijzers in de Lichamelijke Op voeding in Nederland zal op 3 en 4 april in hotel „Britannia" te Vlissin gen worden gehouden. Tijdens de middag van de eerste dag zal een demonstratie medicin bal door leerlingen van de middelbare school, onder leiding van de heer E. Wage uit Terneuzen worden gegeven. Hierna volgt een lezing van de heer Daniël Bonduelie, leraar lichamelijke opvoe ding aan het Koninklijk Atheneum te Brussel over het onderwerp „De licha melijke opvoeding in België". Op de tweede dag des morgens om half twaalf zullen de deelnemers aan de algemene vergadering worden ont vangen door de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C; de Casembroot. MIDDELBURG, 16 maart. Het college van beheer van het wegschap Walcheren zal in zijn vergadering van dinsdagmiddag a.s. in de raadzaal van het stadhuiso.m. een voorstel van het dagelijks bestuur tot benoe ming van een administrateur behan delen. Eveneens wordt voorgesteld 't maximum-krediet voor 1956 bij da Ned. Waterschapsbank N.V. te Den Haag vast te stellen op f 100.000 en een bedrag van f50.000 aan kasgeld voor drie maanden bij genoemde bank ta beleggen. Het dagelijks bestuur ver zoekt voorts machtiging tot onder handse aanbesteding van de volgenda werken: onderhoud van wegen f 181.000, onderhoud van beplantingen f 27.000, onkruidbestrijding f 10.000, maaien van grasbermen langs wegen f 5000 en bouw van een opbergloods te Grijpskerke f 16.000. Tenslotte is er een voorstel tot vaststelling van een verordening vergoeding gebruik eigen vervoermiddel door het personeel. Da volgende bedragen worden voorge steld: motorrijwiel of scooter f 350 per jaar en 4.5 cent per km., rijwiel met hulpmotor, van 15000 km 4 cent, van 5000—10000 km 3 cent en vanaf 10.000 km 2.5 cent per km. BORSSELE Benoeming. In de plaats van de heer Jac. Smit, die bedankte als voorzitter van de zangvereniging „Tot Oefening en Uit spanning", is met algemene stemmen ge kozen de heer C. de Krijger.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2