In Wemeldinge herleeft Patriottentijd morgen de onpje, Nog geen vergunningen voor bus diensten over dammen Bejaardenhuis aan Beestenmarkt te Goes vandaag in gebruik Geen plaats voor gehuwde ambtenares te Kruiningen DE KLERKeZN Prijzenswaardig iniiiaiief van Z.-Bevelandse Unieke tentoonstelling van Zeeuwse kledij en sieraden (1750-heden kledij) Expositie: zaterdag van 10-22 uur Op 18 april a.s. Zeeuwse Geref. ouderlingen confereren in Vlissingen Bestaande vergunningen in Zeeland voor tien jaar verlengd Protestvergadering Actie-Jungschlaeger dinsdag in Goes Ned. Hervormde Kerk Ie Goes hield contactavond Meer vluchten per helicopter van en naar Axel Nieuwe lonen voor tuinbouw in Zeeland Frisse kamertjes voor de oudjes School te Oostdijk niet voldoende levensvatbaar? AANBESTEDING S gC/Afcg. MARQUISETTE en ETAMINE Goes Hij is de snelste soep is de beste! Middelburg Vlissingen Ouderavond Herv. onderwijs Vrijdag 16 maart 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 WEMELDINGE, 15 maart Als de vrouwen toch altijd een grote nieuwsgierigheid in de schoenen wordt geschoven, laten we het dan ook maar goed doen. Deze gedachtengang moet de plattelandsvrouwen van Wemeldinge, Yerseke en Kapelle zijn geweest, toen zij het stoute plan beraamden de klok maar even twee eeuwen terug te draaien. Het weldadige van deze nieuwsgierige duik in het verleden is echter, dat niet alleen de betreffende dames, maar ook het sterke geslacht, ja heel Zeeland, hiervan kan profiteren. De dames, met aan het hoofcf mej. Dekker uit Wemeldinge, hebben nu een unieke tentoonstelling ge organiseerd, waarin men een ongekende schat aan klederdrachten en sieraden (waarde f40.000) sinds 1750 aantreft. nenhoed, die Uw bet-bet-overgroot vader moet hebben gedragen. En daar onder „Meester-hoedenmaker, Vlas- markt K 153 Middelburg", Maar ook in Goes verstond het gilde het vak. Hor loge- en klokkenmaker P. J. de Wijs, uit de Lange Kerkstraat, grifte met veel zwier zijn naam in fraaie zilve ren horloges ter grootte van een goud- reinet. C. Luyckx, Papegaaistraat CT 99 was fabrikant (met de hand) in boerinne- hoeden, zo lezen we in de bol van zijn meesterlijke werkstukken. Het is een lust al die pronkstukken van ons Zeeuwse voorgeslacht te kun nen aanschouwen. Mej. Dekker, de ini tiatiefneemster en de bezielende kracht voor de totstandkoming van de expositie, was zo vriendelijk vandaag reeds een tipje van de sluier voor ons op te lichten, zodat we enkele uren naar hartelust, hebben kunnen gras duinen in de schitterende collecties. Enkele uren, inderdaad. De mede werking is zo groot geweest en er is zoveel waardevols aan Zeeuwse cul tuur ingezonden, dat men voorlopig niet is uitgekeken. Bijzondere vermelding dient de zeer uitgebreide en ongelooflijk mooie ver zameling van de heer P. de Bree uit Oostkapelle. Reeds vanaf zijn 15de jaar legt hij zich toe op zijn verzamelhobby en het resultaat is indrukwekkend. Verder zonden verschillende fami lies uit Kloetinge, Wemeldinge, Kloe- tinge, Yerseke en Kapelle talrijke an tieke stukken in, zodat van alle Zeeuw se eilanden en Zeeuwsch-Vlaanderen een stukje geschiedenis tegenwoordig is. Het zou te ver voeren al dit schoons te noemen. Er zijn prachtige Walcher- se „schanslopers", matelines uit Cad- zand, Schouwse, Vlaamse en Thoolse mutsen uit de vorige eeuw, Zuid-Beve- landse strohoeden, beukjes uit Axel met paarlemoer (1750) knotsen van zil veren horloges met zware, rinkelende kettingen, fijne opengewerkte stukken van goud, waarvan er misschien een drietal in heel Zeeland zijn, gespen, snuifdoosjes, enz. enz. Bij elke inzending is een historie. En de met het antiek vertrouwde heer De Bree zal met veel liefde zijn explica- Ues op de tentoonstelling geven. Ook zullen in de zaal dames in oude kleder drachten aanwezig zijn, om de omge ving ook in 18e eeuwse sfeer te bren gen. we in een pracht mwnk „Ondoordringbare fijne vilt", lezen we in een pracht van een zwarte man- En weer namen we een duik in het verleden, opnieuw konden we het „oooh" en „aaah" niet onderdrukken, want een ongekende schoonheid doet de toeschouwer versteld staan. We zouden U slechts willen aanra den, deze beslist unieke tentoonstelling plet over te slaan, wanneer U belang stelling hebt voor de wijze waarop de Zeeuwen omstreeks de Oranjevictorie van Vcere (1717) zich 's Zondags met veel pracht en praal opdoften, en res pect voor het eindeloze geduld waar mee zij hun kostbare gewaden en sie raden met de hand vervaardigden en bewerkten. Slechts één dag is de expositie ge opend, en wel morgen, zaterdag 17 maart van 10—22 uur, in het gym nastieklokaal van de school te We meldinge. Voor kinderen bestaat er 's morgens gelegenheid tot bezich tigen tegen gereduceerde prijzen. Zeeland mag deze ondernemende plattelandsvrouwen dankbaar .zijn voor het feit, dat de bijzondere col lectie niet alleen in besloten kring is geëxposeerd zoals aanvanke lijk de bedoeling was maar ook /oor het publiek toegankelijk is. GOES, 15 maart. De jaarlijkse con ferentie van de Zeeuwse Geref. ouder lingen zal op 18 april a.s. worden gehou den ih het jeugdgebouw van de Geref. kerk te Vlissingen. In de morgenvergadering komt aan de orde het onderwerp „Het brengen van huisbezoek", dat zal worden ingeleid dooi de heer H. Verschuure te Rilland-Bath. Verschillende niet-ambtsdragers (ook vrouwen), zijn uitgenodigd om iets te zeggen over dit onderwerp. Des middags hoopt te refereren Ds. G. Brinkman te Schiedam over „De adviezen van de Gen. Synode te Leeuwarden in betrekking tot het eigen kerkelijk leven en de verhou ding tot andere kerken". Commissie Van Breen besliste GOES, 15 maart Op 28 september van het vorig jaar vond in het Schut tershof te Middelburg de openbare behandeling plaats van de verzoeken van Zeeuwse ondernemers om verlenging van de vergunningen voor auto busdiensten. Thans heeft de Commissie Vergunningen Personenvervoer (commissie Van Breen) op deze verzoeken beschikt. Ten aanzien van auto busdiensten over de toekomstige verbindingsdammen, welke in het kader van het delta- en drie-eilandenplan zullen worden aangelegd, meende de commissie nog geen principiële beschikkingen te kunnen nemen, omdat het gereedkomen der wegen over deze dammen naar haar oordeel nog te ver in het verschiet ligt. Wel heeft zij uitdrukking gegeven aan de wenselijkheid, dat de betrokken ondernemingen in onderling overleg .en op vrijwillige basis tot overeenstemming trachten te komen over de uitvoering van nieuwe auto busdiensten, welke tijdens en na de uitvoering van het deltaplan mogelijk zullen worden. GOES, 15 maart. Ook in Goes is een plaatselijk actie-comité voor de zaak-Jungschlaeger in het leven ge roepen. Een vijftal ingezetenen, ver tegenwoordigers van verschillende po litieke en kerkelijke gezindten, hebben hierin zitting, t.w. mevr. N. B. Beteke- Schouwenaar en de heren S. P. Buys, M. v. d. Himst, P. de Kam, J. G. Of fermans en J. Sturm. Op alle mogelijke wijzen wil dit comité de gestelde eisen, dat de ter dood veroordeelde Jungschlaeger, maar ook Schmidt en de veertien an dere arrestanten, door een internatio naal hof zullen worden berecht, kracht bijzetten. Men denkt aan raambiljet ten, geluidswagens, lijsten, e.d. Op dinsdag 20 maart, 's avonds om 8 uur, zal in de grote zaal van de Prins van Oranje te Goes een open bare protestvergadering worden ge houden. De heer Van Buuren, maj. b. d .van het voormalige K.N.I.L., een der getuigen, die onlangs in de zaak-Jungschlaeger is gehoord, zal dan te Goes de bewijzen overleggen van Jungsehlaegers volledige on schuld. De toegang is vrij. Het comité heeft zich voorts tot het landelijke actie-comité gericht en doet daarbij enkele suggesties. Men stelt voor een slagzin te ontwerpen, die dan Speciale aanbieding van Max Factor crème Puff lipstick voor 8.50 KLOKSTRAAT 4 GOES GOES, 15 maart. In de o.l.v. de heer Heyboer gehouden contact- en voorlichtingsavond heeft de Herv. diaconie van Goes aan haar gemeenteleden laten horen, wat het maatschappelijk werk van de kerk nu eigenlijk inhoudt. Ds. H. M. Strating, die sinds kort als directeur van het Herv. maatschappe lijk werk is benoemd, hield een kort betoog, waarbij hij de grote lijnen van dit werk aangaf. Hij toonde aan de hand van voor beelden aan, dat ook de kerken te ma ken hebben met de voortschrijdende techniek en met de daardoor gevormde „massa-mens". „Vanuit het Evangelie willen wij voos deze mens opkomen", aldus Ds. Strating, „en wel in de taal van deze tijd". Mej. Th. L. Kuil, maatschappelijk werkster, schetste de taak en de vele Ïiroblemen waarvoor zij en haar col- ega's staan. Na haar interessante belevenissen- uit de praktijk werd op onderhoudende wijze van gedachten gewisseld. Uitgave: Uichtlng Zeeuwsch Dagblad, Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nieuw- 'orp. J. Huljssen, Terneuzen. Ds. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. O. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. De commissie heef alle thans nog lo pende vergunningen, welke op 1 janua ri 1958 komen te vervallen, voor tien jaar verlengd. Zij heeft tevens beslist op de ingediende verzoeken om wijzi ging van de vergunningen, voor zover deze geen betrekking hebben op het delta- en drie-eilandenplan. De vergunning voor de autobusdien sten Grijpskerke-Aagtekerke; Grijps- kerke-Oostkapelle is komen te verval- léh. In de praktijk werden deze dien sten toch niet uitgeoefend. De dienst op Gapinge, welke tot nu toe op een tijdelijke vergunning werd onderhou den, is thans definitief in de trajekts- aanwijzing opgenomen. Voor de dienst Middelburg-Goes was tot nu toe een z.g. „eindpuntenverbod' van kracht, hetgeen betekende, dat men in Middelburg geen kaartje voor Goes kon kopen of omgekeerd. Dit ver bod is nu vervangen door de voor waarde, dat de dienstregeling en de dienstuitvoering in de eerste plaats worden ingesteld op de voorziening in de behoefte aan vervoer tussen de bei de eindpunten gelegen plaatsen. Dit betekent, dat de onderneemster verplicht is alle tussengelegen plaatsen ook inderdaad aan te doen en dus geen sneldienst rechtstreeks tussen Middel burg en Goes zal mogen onderhouden, Op verzoek van het gemeentebestuur van Middelburg zal de N.V. Stoomtram Walcheren deze zomer bij wijze van proef een aantal ritten uitvoeren naar Dishoek. Voorlopig zal hiervoor een tijdelijke vergunning verleend worden, Indien voldoende animo voor deze ver binding blijkt te bestaan kan later een definitieve vergunning worden aange vraagd. De Z.V.T.M. heeft de door haar ge vraagde vergunning voor de kortere verbinding tussen Oost- en West- Z. Vlaanderen door de Braakmanpolder AXEL, 15 maart. Er bestaat een goede kans, dat de „Sabena' die elke dag de helicopterdienst Brussel—Antwerpen—Rotterdam onderhoudt, ook enkele malen per week via de heliport te Axel zal vliegen. Deze kans op een betere verbinding van Zeeuwsch-VIaan. deren met de randstad Holland maakte de Zeeuws-Vlaamse K. van K. bekend. De Kamer had met de Sabena een bijeenkomst belegd in het „Centrum". Zoals bekend had Axel reeds elke dinsdag een helicopterverbinding met Rotterdam. In verband met het zomer seizoen vertrekt de wentelwiek Voor Axel met ingang van 20 maart twee uur later uit Rotterdam en wel om 17.15. De heer Roland Cree van de Sa bena deelde mede, dat er in de nabije toekomst ook een verbinding Brussel Amsterdam zal komen. Wat de bestel de S 58-toestellen voor 12 personen be treft, deze zullen in augustus worden afgeleverd. De vraag werd gesteld of het mogelijk is op Zuid-Beveland bijv. in de nabijheid van Goes een helihaven in te richten. Hierop werd geantwoord, dat de mogelijkheid niet uitgesloten is, maar dit zal afhangen van het be schikbare materiaal en de animo op de l(jn. gekregen. In verband hiermede zijn de diensten Hoek-Philippine en IJzendijke -Veldzicht komen te vervallen; de eerste in verband met de gewijzigde oost-westverbinding, de tweede wegens het geringe gebruik, dat van deze dienst werd gemaakt. De door Belgische ondernemers uit gevoerde diensten van Antwerpen en St. Niklaas naar Hulst ondergingen geen wijziging. Ook de vergunningen voor deze diensten werden verlengd. Het verzoek van de Thoolse autobus diensten om de verbinding tussen Sta- venisse en St. Annaland op te heffen heeft de commissie afgewezen, omdat de gemeentebesturen op het eiland de wens te kennen gegeven hebben deze verbinding te handhaven en er geen voldoende grond bestaat om de ver binding op te heffen. GOES, 15 maart. Aangezien in het verleden de lonen in de land- en tuinbouw in Zeeland steeds op el kaar waren afgestemd, is in de Ge westelijke Sociale Commissie van het Landbouwschap overeenstemming be reikt over een verhoging van de lo nen in de tuinbouw, zulks op basis van de tussentijdse loonsverhoging, die in de landbouw is toegepast. Via de hoofdafdeling Sociale Zaken zal aan het College van Rijksbemid delaars worden verzocht deze lonen te willen goedkeuren en te laten in gaan op 19 maart a.s. Evenals bij de landbouwlonen is ook de compensatietoeslag voor de wacht geld- en werkloosheidsverzekering in de nieuwe lonen voor de tuinbouw verwerkt. GOES, 15 maart. Een vijfentwintig oudjes zullen vandaag vrijdag een gastvrij geopende deur aan de Beestenmarkt te Goes vin den, nu het verbouwde en geheel, nieuw ingerichte bejaardenhuis weer in gebruik wordt genomen. Zij, die het oude interieur kenden, zullen hun ogen niet kunnen ge loven. Want wat in een tijdsbestek van enkele maanden en gezien de beperkte mogelijkheden tot stand is gebracht, is het bekijken zeker waard. Donderdagmiddag is het tehuis met een licht officieel tintje geopend, in tegenwoordigheid van mr. W. C. ten Kate, burgemeester van Goes, wethouder Mr. H. B. Bouwman, gemeentearts T. F. v. d. Werff en het voltallige Burgerlijk Armbestuur. De voorzitter, de heer A. de Roo, sprak zijn vreugde uit over het resul taat van de verbouwing en meende een woord van dank niet te mogen onthou den aan het adres van de rusthuiscom missie, t.w. de heren K. T. Bakker, A. Elenbaas, W. Hamelynck en Ph. Haver- hoek. Een rondgang door het gebouw toon de de genodigden, hoe met de ruimte is gewoekerd. Men heeft werkelijk al het mogelijk gedaan om 't de oudjes zo ge zellig en gerieflijk mogelijk te maken. De conversatiezaal en de eetzaal zijn in lichte tinten uitgevoerd, terwijl de meubilering uit rotan is met een fris rode bekleding. Ter versiering van de wand zijn aardige schilder werkjes aan gekocht. Een bijzondere vondst zijn wel de zitjes, die uit vroegere portaals en platjes zijn ontstaan. Ook de slaap- en verpleegzalen, elk voor vijf zes personen, hebben een ware metamorfose ondergaan. Licht en lucht komen hier volledig tot hun recht. Verder zijn praktische provisieka mers, badcellen, slaapkamertjes voor echtparen, frisse personeelsvertrekjes en ruime kamer voor de directrice mevrouw Boeltjes. Radio en goede ven tilatoren ontbreken niét bij het com fort. Zeven dames vormen de voorlopige personeelsstaf. Dat de 29 oudjes, die in overal en voortdurend wordt gebruikt: op sluitzegels, op poststempels, in het nieuwsjournaal enz. Ook in Middelburg, Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen zullen actie- comité's worden opgericht. Raad keurde nieuw ambtenarenreglement goed KRUININGEN, 15 maart. In de onder leiding van burgemeester Schipper gehouden raadsvergadering kwam bij de behandeling van een nieuw ambtenaren reglement de principiële vraag aan de orde met betrekking tot de gelijkstelling van de mannelijke en vrouwelijke ambtenaren. In het ontwerp stelden b. en w. voor de vrouwelijke ambtenaar, die in het huwelijk treedt, eervol te ontslaan. De heer J. van Ballegooijen (PvdA) maakte hiertegen bezwaar. Hij was van me ning, dat, nu allerwegen gestreefd wordt naar de gelijkstelling van man en vrouw, ook in dit ambtenarenreglement de rechtspositie van beiden gelijk moet zijn. Ook de heer A. Weststrate (PvdA) toonde zich een warm voorstander van de genoemde gelijkstelling, in tegenstelling tot de heer J. Witte (Vrije lijst), die in de praktijk hierin bezwaren zag. Het desbetreffende voorstel van de heer Van Ballegooijen werd verworpen met alleen.de stemmen van de heren Van Ballegooijen, Weststrate en M. J. van der Maas (lijst Witte) voor. Een voorstel van de heer Weststrate om de regeling betreffende de toekenning van gratificaties bij ambtsjubilea in het reglement op te nemen werd aangenomen met alleen de stemmen van de heren W. J. Pouwer (c.h.) en C. van Iwaarden (prot. chr.) tegen. De bepaling, dat als regel 12 dagen aan eengesloten verlof wordt genoten, achtte de heer Weststrate minder gewenst. Hij stelde voor dit aantal terug te brengen WEMELDINGE, 15 maart. Door het gemeentebestuur is vanmiddag aanbesteed: a. het leggen van een transportriool voor afvoer polderwa ter; b. het aanbrengen van bestratin gen, trottoirs en rioleringen in de boomgaard van de heer J. Linden- bergh; c. het aanleggen van bestratin gen en riolering op het voormalig spoorwegterrein, benevens egaliseren van dit terrein. Ingeschreven werd ais volgt: Jac. Hoogesteger, Wemeldinge f 155.671; Aannemingsmij. Zeeland, Middelburg f157.990; J. C. Boonman, Breda f154.000; fa. Duinhouwer, Goes f 160.300; F. Duinhouwer te Goes f 143.000. Ingezonden Mededeling (Adv.) y -V - V - "H v.""" - 1 Een exportpartij van een der grootste Twentse textielfabrieken, 90 breed, voor minder dan de helft ÏR der waarde, per meter NU VLISSINGEN BELLAMY PARK tot 6, doch met slechts 2 stemmen voor (Weststrate en Van Ballegooijen) werd dit voorstel verworpen. Aan het begin van de vergadering werd het nieuwbenoemde lid, de heer J. Hoog- strate (a.r.) beëdigd. In verband met de toetreding van de gehele gemeente Kapelle tot de keurings dienst van vee en vlees voor de kring Kruiningen wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd de wijziging van de begroting van die dienst, alsmede van de instructies van de ambtenaren van die dienst. Eveneens wordt zonder hoofde lijke stemming besloten tot vaststelling van een verordening op de keuring van waren, en tot het garanderen van door enkele bouwspaarders aan te gane hypo thecaire geldleningen bij de N.V. Bouw- kas Nederlandse gemeenten. Voor het verenigingsgebouw „Kaj Munk" te Hansweert worden voorwaar den vastgesteld tot ingebruikneming. On der meer werden de tarieven vastgesteld. Uitdrukkelijk werd bepaald, dat het ge bruik van dit verenigingsgebouw wordt geregeld door de raadscommissie, die ge vormd wordt door de heren J. van Balle gooijen, W. J. Pouwer en Z. J. Jansen, en dat de concierge geen beslissingen zal hebben te nemen. Voor deze concierge werd bovendien een instructie vastge steld. Aan de Hansweertsestraatweg te Hans- weert-oost werd een perceel grond ge kocht van de heer C. Kole. Aan een twee tal inwoners van Kruiningen werd een perceel bouwgrond verkocht aan de Bur gemeester Vogelaarstraat. Tenslotte werd aan de laagste inschrij ver gegund de bouw van een tweeklas- sige lagere school te Oostdijk. De laagste inschrijver was de firma D. v. d. Poel te Oudelande voor de som van 50.400, De heren Witte en Van der Maas wensten geacht te worden te hebben tegenge stemd. Deze laatsten stonden op het standpunt, dat de school aldaar geen vol doende levensvatbaarheid zal hebben en waren de mening toegedaan, dat de kin deren zonder al te grote bezwaren per bus konden worden gebracht naar Krui ningen of Krabbendijke. Woensdag vergadert de raad Woensdagavond om half acht a.s. komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Naast de behande ling van de voorstellen van b. en w., waarover wij reeds uitvoerig hebben geschreven zal de raad o.m. nog moe ten beslissen over de voorstellen tot het verlenen van subsidie aan de Kruisverenigingen; tot het garanderen van een door de N.V. Waterleiding Mij. Zuid-Beveland" aan te gane geldle ning van 1.200.000,ten behoeve van verschillende uitbreidingen; tot het bouwen van acht woningwetwoningen aan de Westhavendijk en tot het benoe men van een gemeentesecretaris. De agenda bevat 25 punten. totaal kunnen worden gehuisvest, lek ker van hun maaltijden zullen smullen, staat wel vast, want Mevr. Sonke-Ser- vaas uit Hansweert, die de eerste pol lepel zwaait, heeft als kookdemonstra- trice van de PZEM een grote ervaring opgedaan. Ingezonden Mededeling (adv.) Met chronomeiers gewapend heelt de jury uitgemaakt, dat hij onbe twistbaar de snelste is en nu met de lauwerkrans omhangen xljn ererondje rijden mag. Als U de kwaliteit van soep wilt bepalen dan komt er geen chro nometer aan te pas. Uw smaak Is dan de belangrijke factor even onfeilbaar als de tijdmeter van het jurylid. Bij de eerste lepel, die U van Uw OXO soep neemt, proeft U dat OXO wat smaak, geur en kwali teit betreft, vèruit aan de kop ligt. Tracteer Uw huisgenoten morgen eens op ÖXO soep (U kunt uit vele soorten kiezen) en wij zijn overtuigd, dat zij na het eerste bord reikhalzend naar een extra ereronde zullen uitzien OXO „Chicken"-kippensoep. Toma tensoep, Juliennesoep,' Cham pignonsoep, Vermicelllsoep, Aspergesoep, Bruinebonensoep Benoeming onderwijs Met ingang van 1 september a.s. 1* benoemd aan de Christelijke H.B.3. tot leraar Duits de heer A. J. van Rut ten, thans verbonden aan de Geref. school voor U.L.O. alhier. De Vereniging tot bevordering van chr. onderwijs hield gisteravond in „Britannia" een ouderavond, tijdens Welke een groep leerlingen van de chr. kweekschool, uit Middelburg op voor treffelijke wijze het toneelstuk „De fa milie Kegge" opvoerde. Deze bijeenkomst werd geopend door de voorzitter, ds. B. F. C. de Groot, die opmerkte, dat deze avond in het bijzonder gezien moet worden als con tactavond opdat men samen bewust wordt de taak van het chr. onderwijs te dragen. Deze arbeid heeft de laatste jaren een ontzaglijke vlucht genomen. Voor de oorlóg bezat men in Vlissin gen twee herv. scholen, doch dit aantal is nu reeds verdubbeld. Plannen zijn in vergevorderd stadium om de nood- school aan de Irislaan om te bouwen tot een permanente school, maar gezien de gewijzigde voorwaarde zal het mis schien noodzakelijk worden een ver sobering in het reeds gereed zijnde plan aan te brengen. Bij goedkeuring van de bouwtekening zal de aanbeste ding zeer spoedig volgen. De bouwver gunning voor een nieuwe zesklassige school is reeds in bezit. Tot slot hoopte ds. de Groot, dat alle ouders propagan disten voor het herv. schoolwerk zul len zijn. De opvoering van het toneel stuk werd afgewisseld met zang en muziek door een Ambonezenkoor.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2