Melkfabriek „Walcheren" vierde haar veertigjarig jubileum Zwitsaletten Nieuws uil de Provincie Pickwick Thee geeft U extra smaak, extra geur Aanvoer op Paasveemarkt te Goes was niet groot Controleurs constateerden groot ongeoorloofd voordeel Woensdag 14 maart 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Dankbaarheid voor bereikte resultaten Gouden eremedaille voor voorzitter S. Simonse ABDIJSIROOP Oorlogsschaderegeling in de tuinbouw Krabbendijkse veehandelaar reed tegen boom GEBREK AAN INZICHT? Burgemeester Ten Kate reikte de prijzen uit KOU. GRIEP. KOORTS fceeMOudtq&U spaaduiad, die U ooit kreeg (géén zegel tjes plakken... niets uit te knip pen), wordt U dezer dagen p&C> past Utuisfozayd, Goes Middenstandsvrouwen vergaderden Zierikzee Ten bate C.N.V.-T.B.C. fonds MIDDELBURG, 13 maart. Het toch al feestelijk gevierde jubileum ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der Coöp. Melkinrichting en Stoom- zuivelfabriek „Walcheren" vanmiddag in een tjokvolle en op het podium met 20'n twintig bloemstukken versierde Schuttershofzaal kreeg een nog zonniger glans door het gouden eremetaal van de Orde van Oranje-Nassau, dat de actieve voorzitter, de heer S .Simonse, als een grote verrassing ten Ideel viel. Dat het eerlijk en volledig was verdiend zei niet alleen burge meester W. Baas, die „deze grote man met vele initiatieven uit een kleine gemeente" de gouden medaille op de borst speldde, maar dat was ook het eenstemmige oordeel van alle andere sprekers. Burgemeester Baas, die als voorzit ter van een „bedreigde" gemeente niet temin voor zijn collega mrdrN. Bolke- stein van Middelburg mocht spreken, zei, dat heel Sint Laurens trots is op deze ingezetene, een hooggeacht bur ger. In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer Simonse, op het veel bewogen leven der coöperatie, een le ven van strijd, moeite en teleurstel lingen, maar ook van overwinningen. Hij roemde het baanbrekende werk van wijlen de heer Zwagerman, die reeds in 1908 met een groep landbou wers naar Etten-Leur trok om de ver werking van de melk in een fabriek in ogenschouw te nemen en die in woord en geschrift met geestdrift pleitte voor de fabriekmatige verwerking van deze grondstof. Na de officiële oprich ting der coöperatie op 3 maart 1916 ten overstaan van notaris Blaupot ten Cate te hebben gereleveerd (precies een maand later werd de eerste melk in de fabriek op de Wal afgeleverd), schetste de voorzitter de moeilijke beginjaren wegens gebrek aan goe de leiding. In 1920 was men b.v. al aan de vierde voorzitter toe. Ook de opvolger van "de eerste directeur bleek niet voor zijn taak berekend, maar on danks alles bleven de veehouders hun coöperatie trouw. In het eerste volle boekjaar leverden 119 veehouders 2.646.936 liter af, waarvan 1.392.651 liter direct in consumptie ging. De rest werd verwerkt tot 10.463 kazen en 31.130 kg boter. Voor één en ander werd f270.952 ontvangen, waaruit voor de fabriek een winst van f 5006 resulteerde. Hiervan werd f2000 be stemd voor afschrijvingen. VERTROUWEN. De heer Simonse vertelde ook van de plannen tot nieuwbouw en de reali sering daarvan in 1926. Met de schuld op de oude fabriek rustte daarop 4 toxv en dit bij een aanvoer van ruim 3.5 miljoen liter. Ondertussen was in 1928 een nieuwe directeur benoemd in de persoon van de heer M. A. van Varik, die een goed directeur bleek te zijn. Ook het bestuursbeleid werd veel meer positief dan voorheen en door het eensgezinde optreden werd het vertrouwen, ook bij de leden ge wonnen. Ook bij de slijters is de di recteur de man. De voorzitter rele veerde vervolgens de moeilijke bezet- tings- en na-oorlogse jaren, maar zei, dat aan de energie en grote werk kracht van de boeren het te danken is, dat men dit alles weer te boven is gekomen. Thans wordt ongeveer 17 miljoen kg melk door 764 leden en 76 leveranciers aan de fabriek geleverd. Hij wees op de grote betekenis van de melkslïjtersver- enigingen, „Samenwerking" op het Hof plein, de filialen te Vlissingen, Souburg en Goes, de combinatie Middelburg-We- meldinge en de melkafzetvereniging M. Z. B. in Zuid-Beveland. Dank werd ten slotte gebracht aan de pioniers, de led- ding en al het personeel. De huishoudelijke zaken werden vlug afgedaan, want alles was gesteld in het teken van een feestelijke jubi leumviering. De heer A. Cevaal her innerde eraan, dat in deze vergadering drie van de oprichters aanwezig waren, nl. voorzitter Simonse, de heer J. Goed- bloed te Veere en de heer L. Meijers te Gapinge. Hij stelde hen ten voor beeld aan de jongeren. Een doos siga- Ingezonden Mededeling (adv.) door de lange winter. als U in een paar dagen van die plaag verlost bent met 'AKKER SIROOP WOLFAARTSDIJK C.B.T.B. De leden van de plaatselijke C.B.T.B. hielden met hun vrouwen een gezellige avond in Tavenu. De leiding berustte bij de heer J. Dees. De heer M. van de Vrede hield een causerie over het r -.ierwerp: „Mens en techniek". Mattie Geense zong ter afwisseling verscheidene liederen. De heer L. Sandee zorgde voor een luimige voordracht. De presidente an de chr. plattelandsvrouwenbond me- rouw Op 't HofFrederikse sprak een ren en voor de vrouwen een doos bon bons was de stoffelijke uiting der waardering. Nadat burgemeester A. J. Huijsman van Meliskerke als voorzitter der com missie van toezicht met toestem ming van de voorzitter de leiding even had overgenomen, kwam burge meester Baas aan het woord. Hij trok een parallel tussen het goud van de roomboter en het goud van deze me daille. De heer Simonse dankte voor deze koninklijke onderscheiding, waar na de heer Cevaal verklaarde, dat de coöperatie trots is op deze voorzitter en in de hulde gaarne meedeelt. VOOR STAD EN LAND Burgemeester Bolkestein zei, dat de coöperatie ook van groot belang is voor de stad, doordat de fabriek hier staat en de melk grotendeels in de Walcherse steden wordt afgezet. „Wij hebben wel eens meningsverschillen, maar deze zijn steeds van de meest za kelijke aard en de leden kunnen de behartiging van hun belangen rustig aan dit bestuur en deze directeur toe vertrouwen", zo zei de burgemeester, die de voortreffelijk geleide coöperatie nog vele jaren toewenste. Burgemeester J. L. Dregmans, (pre kend namens de Walcherse plattelands gemeentebesturen, verklaarde, dat de fabriek en het platteland één zijn. Bij zonder deskundig, energiek en flink zo typeerde hij de leiding. Ir. J. D. Dorst, voorzitter der Zeeuw se Melkfederatie, herdacht wijlen de heer Zwagerman en allen, die 40 jaar geleden de stoot tot oprichting der coöperatie gaven. Directeur M. A. van Varik noemde hij de motor. De heer J. van Iersel te Helvoirt sprak als voor zitter van de Brabantse Zuivelbond, waarbij de coöperatie is aangesloten en de heer P. v. d. Vegte te Breda voerde het woord als voorzitter der Zuivelex- portvereniging. Als woordvoerder van de slijters trad de heer S. Abrahamse te Middelburg op. Hü roemde de grote samenwerking en het wederzijds ver trouwen. NAMENS DE LEDEN Tenslotte sprak namens de leden der coöperatie de heer P. Ton te Grijps- kerke. In een gloedvol betoog wees hij de leden erop, dat de coöperatie meer is dan een afzettingsinstituut. Het is een bolwerk voor de welvaart. Hij bracht hartelijk dank voor de goede leiding, die de voorzitter en het bestuur weten te geven en gaf de verzekering, dat de leden van harte hun volle ver trouwen schenken. Het bestuur en de genodigden ver enigden zich daarna aan een diner in Hote „De Burg" en het spreekt wil vanzelf, dat daar nog heel wat goede woorden over en weer zijn gesproken. (Zie vervolg op pag. 5) Ingez. Med. (Adv.) Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad, Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. O. van Burgeier, Krulningen. J. S. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huljssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. 3. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zu. '.ema, Goes. Landbouwer uit Biggekerke kreeg f 750.— boete MIDDELBURG, 13 maart. De 46-j. landbouwer P. W. uit Biggekerke, die dinsdagmorgen voor de economische politierechter te Middelburg, mr P. van Empel, moest verschijnen werd tenlastegelegd, dat hij ongeoorloofd voordeel had bedongen bij het sluiten van een overeenkomst met een pachter. Verschillende landbouwwerktuigen, gereedschappen en huisraad liet hij mede overnemen voor de somma van f 7970.De taxatie van de controleurs gaf voor al deze spullekens f 3000.— minder aanMaar wat bleek nu tijden? de zitting? De pachter, een zekere D., die de overeenkomst in maart van het vorig jaar aanging en dus ook in die maand de apparaten en boedel over nam ishoogst content met de transactie! De verhouding tussen W. en D. is buitengewoon goed, er is zogezegd geen vuiltje aan de pachtersluchtAlleen de verhouding tussen W. en de controleurs, die schijnt sedert enige tijd wat geschaad te zijn De officier, mr. Ph. M. Schenken- berg van Mierop veronderstelde in zijn requisitoir, dat W. wellicht een zeker overwicht op de fam. D. heeft. „Ver dachte heeft dubbel krijterig geschre ven" zo zei hij en eiste een boete van f 2000,subs. 4 mnd. hechtenis. Aan de hand van tal van voorbeel den uit de praktijk toonde mr. P. C. Adriaanse, de verdediger, aan, dat de appreciatie geheel van de omstandig heden afhangt. De econ. politie vond het geluk kig, dat dit geen geval is, waarover men zich hard behoeft op te winden, sprak van „randwettelijke overtre ding" en vonniste ƒ750,subs. 30 dagen. BEHALVE Een andere landbouwer, J. M. uit Veere, was zijn inventarisatieplicht niet nagekomen; het biljet was niet tijdig ingeleverd. „Ziekte in 't spel", verontschuldigde verdachte zich, die daarna f 20,subs. 4 d. tegen zich hoorde eisen. „Wat hebt U daar nog op te zeggen, behalve dat U 't teveel vindt" vroeg de econ. politierechter hem nog, die na het zwijgen van verdachte conform vonniste. Een Rotterdammer, de 26-j. auto onderdelen-handelaar A. R. was in Zierikzee een automobiel- en garage bedrijf gaan uitoefenen, zonder de „ge ringste schijn van een vergunning". Verdachte, wie het slechts geoorloofd is een gesloten depót te Zierikzee te hebben, beriep zich op Rotterdamse omstandigheden, die het tegendeel zouden zijn van de Zeeuwse.... De officier vroeg zich hierna af, waarom R. dan te Zierikzee eerst ge tracht heeft een garagehouder in de arm te nemen. R. heeft dus wel „iets geweten", zo concludeerde eiser, die het fundament legde voor de boete van 100,subs. 20 d. (conform). GOES, 13 maart. De minister van Financiën heeft na overleg met zijn ambtgenoot van Wederopbouw- en Volkshuisvesting op verzoek van de georganiseerde land- en tuinbouw voor kort een belangrijke toezegging ge daan op het gebied van de regeling der oorlogsschade aan tuinbouwopstal- len. Die toezegging houdt in, dat een toeslag zal worden gegeven op de wet- herbouw- of herstelkosten van oor logsschade aan tuinbouwopstallen aan tuinders, die er voor I juli a.s. om zullen vragen, en wier vermogen voor de vermogensheffing ineens niet gro ter was dan f 20.000. Daarbij wordt het recht op de bij drage niet als vermogensbestanddeel meegerekend. De toeslag zal zo groot zijn, dat in totaal boven de bijdrage op prijsbasis 1940 85 pCt wordt vergoed in plaats van 60 pCt van het bedrag dat de goedgekeurde herstel- of her bouwkosten méér hebben gevergd dan de bijdrage op prijsbasis 1940. Zoals algemeen bekend is konden minvermogende oorlogsslachtoffers in gevolge de wet al .eerder recht doen gelden op een bijdrage op basis der vervangingswaarde voor een beschei den woning en een bedrijfspand of ge heel van bedrijfspanden. De hier be doelde toeslagregeling voor tuinbouw opstallen kan in zekere zin worden ge zien als een aanvulling daarop. Minvermogende getroffenen zullen op verzoek dus eventueel een bijdrage op basis der vervangingswaarde kun nen ontvangen voor een beschadigde woning en voor hun bedrijfsgebouw, en verder een toeslag op de normale wettelijke tegemoetkoming in de her bouw- of herstelkosten van zijn kas sen, warenhuizen, platglas enz. als de bedrijfsgebouwen waarvoor de bijdra ge op basis der vervangingswaarde ge vraagd wordt ook een onderdeel zijn van het tuinbouwbedrijf. Als die ge bouwen niet tot het tuinbouwbedrijf behoren zal de getroffene moeten kie zen. Dan zal hij een bijdrage op basis van vervangingswaarde kunnen krij gen voor zijn bedrijfsgebouw(en) of een toeslag op de normale wettelijke tegemoetkoming voor de tuinbouwop stallen. Voor de woning blijft het recht op een bijdrage op basis van vervan gingswaarde bestaan. AXEL, 13 maart. In de nacht van maandag op dinsdag is de veehandelaar K. uit Krabbendijke op de rijksweg bij het zgn. Tweede Plaatje met zijn vee auto tegen een boom gereden. Van de auto bleef niets over dan een hoop verwrongen staal. De bestuurder man keerde niets. De oorzaak is nog niet bekend. In" Vlissingen heeft zich dezer dagen een „Jungschlaeger-comité" gevormd, dat maandag in „Britannia" een pro testavond blijkt te hebben belegd met twee sprekers en waarop werd beslo ten diverse telegrammen te verzenden. De heren van het comité hebben doen blijken weinig inzicht te hebben in het belang van de zaak, waarvoor zij in het krijt treden, want zij hebben er geen behoefte aan gevoeld de dagbla den uit te nodigen. Dat wil zeggen: op één na. Dat zelfs in een nationale zaak als deze men rustig doet, alsof er geen enkele andere krant dan die éne in Zeeland komt en verschijnt, geeft te denken. Onervarenheid in dit soort zaken misschien? Of gebrek aan inzicht en begrip voor de verhoudin gen? De heren van het comité moeten blijkbaar nog veel lerenl Ingezonden Mededeling (Adv.). ALUMINIUM BINNENVERPAKKING BESCHERMT DE KWALITEIT Onder de theesoorten, die opvallen door zeer krachtige smaak en geur, neemt Pickwick Thee zonder twijfel een allereerste plaats in. Deze ty pische Engelse melange van Douwe Egberts wordt dan ook algemeen gewaardeerd. Dat smaak en geur van Pickwick Thee zo goed behouden blijven is te danken aan de speciale alu minium binnenverpakking, die door Douwe Egberts wordt toegepast. Deze binnenverpakking verzegelt smaak en geur, houdt vocht en slechte invloeden weg en zorgt er voor dat uw Pickwick Thee altijd zo verkwikkend geurt, zo rijk smaakt en zo royaal afschenkt! GOES, 13 maart Een keur van vetvee en varkens vulde vandaag de Beestenmarkt en Vlasmarkt, ter gelegenheid van de jaarlijkse Paas- veekeuring. Hoewel de aanvoer nog geen honderd stuks vee beliep, wa ren de kwaliteiten uitstekend. Ook de prijzen gingen goed, zodat menig bekroond koebeest reeds was verhandeld en afgevoerd, eer de eigen lijke markt werd geopend. Een der kampioenen was bij de prijsuitreiking zelfs al van het toneel verdwenen. Burgemeester Mr. W. C. ten Kate van Goes reikte, als voorzitter vaa de regelingscommissie, de kransen en bekers uit aan de eigenaars van de kampioenen, t.w. de heren Blokpoel, Goes (kamp. Handel) en C. v. d. Velde, Yerseke (kamp. Veehouderij), terwijl de heren D. M. Rouw, Goes een beker voor de beste ram en de heer Hugense, Domburg een beker voor zijn vaars ontvingen. Ondanks het voortreffelijke weêr, waardoor de keuring behoorlijk in het zonnetje werd gezet, was de publieke belangsteling zeer matig. Ook de aan voer was gering. Van het vetvee waren er alleen ossen, schotten, vaarzen en gemeste dikbillen, en van de schapen alleen rammen. De jury beoordeelde de dieren als volgt: Ossen met 6 brede tanden: le pr. Smit, Borssele H. Met 4 br. t.: le pr. Fa. Blókpoel, Goes. H. Met 2 br. t.: le pr. Fa. Blokpoel, Goes. H. Gemeste dikbillen: le pr. Fa. Wil- lems, Roozendaal H. Ossen met 6 br. t.: le pr.: J. J. Klom- pe, Wolfaartsdijk (V.). Met 4 br. t.: le pr. idem en met 2 br. t. idem. en le pr. J. L. de Jager de Vlieger, Biezelinge V. Schotten en vaarzen: ïe pr.: C. v. d. Velde, Yerseke V. (2x). 2e pr. L. van Iwaarden, Kruiningen V. Vaarzen m. 4 br. J. P. van Sabben, Goes (mesten: De Vrieze, Schore) H. (le pr.) le pr. Blokpoel, Goes, H. 2e pr. J. Koster Zn, Yerseke H. 3e pr. Willems, Roozendaal H. le pr. P. Re- mijnse, Kamperland en 2e. Met 2 br. t.: le pr. C. Noordhoek, St Philipsland H. 2e pr. J. Koster Zn, Yerseke H. 3e pr. Willems, Roozendaal H. Idem le pr. M. J. Mol, Wolfaartsdijk, 2e pr. Bruynzeel, Rilland, 2e pr. Hugense, Domburg, 3e pr. J. J. Klompe, Wol faartsdijk. Jonge varkens boven 200 kg: le pr. ingezonden Mededeling (Adv zijn snel en afdoend te bestrijden met: ...'n -Z.W/TSAL preparaat/ Fa. Krijger, Goes, le pr. Karelse, Scho re Zeugen/varkens boven 200 kg: le pr. Karelse, Schore. Slachtvarkens tot 40 kg: le pr. Karelse, Schore. 4080 kg: le pr. Fa. Krijger, Goes. 2e pr. Karelse* Schore. Slachtvarkens 100150 kg: le pr. Karelse, Schore. le pr. Fa. Krijger, Goes. 2e pr. .idem. Slachtvarkens 150 200 kg: le pr. H. Huige, Goes. Schotten en vaarzen: le pr.: C. v. d. pr. J. A. Blokpoel, Goes H. Vaarzen zonder br. t.: le pr. Wil lems, Roozendaal H. Idem le pr. met lof (pl. beker): Hugens, Domburg H. BORSSELE IJsclub. Dezer dagen vergaderde het bestuur van de ijsclub om een financieel overzicht te krijgen van de afgelopen ijs- periode. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat de ijspret, ondanks het gunstige seizoen, een nadelig saldo van 150,heeft veroorzaakt. Ingezonden Mededeling (Adv.) AB «603 l>A) R1LLAND-BATH Klein Grondbezit. De algemene le denvergadering van de vereniging Klein Grondbezit" werd vrij goed bezocht. Uit het financiële* verslag bleek, dat er een batig saldo in kas is van f 627.73. De heer R. Rijk werd tot bestuurslid herkozen. In de vaca ture ontstaan door het overlijden van de heer M. de Hamer werd gekozen de heer C. Rommers. De aandacht werd gevestigd op het feit, dat het noodza kelijk is enkele percelen te herdraine- ren en enkele dammen te verbreden. Op de o.l.v. Mevr. Dominicus gehou den vergadering van de Middenstands vrouwenvereniging is besloten de te houden show met een dag te verlengen, zodat deze nu op 25 en 26 april zal plaats hebben. Na de pauze gaf Mevr. Kloosterman een vaardige breidemonstratie en Me vrouw Van de Berg vertoonde een aan tal kleurendia's van het fruitcorso. In het Ned. Herv. Verenigings gebouw werd een bijeenkomst gehouden ten bate van het t.b.c.-fonds „D.E.L." van het C.N.V. Beide benedenzalen wa ren geheel gevuld met belangstellenden. De voorzitter van de D.E.L.-commis- sie, de heer Jac. bij de Vaate deelde me de, dat het de bedoeling Is elk seizoen een avond als deze te houden ten bate van de t.b.c.-bestrijding en hij wekte de aanwezigen op donateur te worden. De avond werd verder gevuld met de clamatie door de heer D. Groenleer, mu ziek van het ensemble „De Roza's" en een komische film van Laurel en Hardy. Tenslotte werd een verloting gehouden, waarvoor de middenstanders een 400 tal prflzen hadden geschonken. De secretaris de heer J. H. L. Lambooij sprak een dankwoord ook tot de dames collectanten. ARNEMUIDEN Ned. Rode Kruis. Voor de leden van de afdeling van het Ned. Rode Kruis werd door een toneelgezelschap uit Sint Laurens opgevoerd het dramatische to neelstuk „De Vreemdeling". De avond werd geopend door de voorzitster der afdeling, mevr. A. van der Moer—Beu- kema, die de jongeren opwekte toe te treden tot de colonne. De commandant van de R.K.-colonne wees er in zijn slot woord op, dat de afdeling er slecht voor staat. Hij zou het ten zeerste betreuren Indien deze afdeling door geldgebrek ont bonden zou moeten worden. Spr. deed dan ook een dringend beroep op het ge meentebestuur om bij te springen. AXEL Jeugdorganisaties. J. Hoekstra in de In de o.l.v. de heer bewaarschool aan de Ds. J. Scharpstraat gehouden ge combineerde jaarvergadering der Gé- ref. jeugdverenigingen hield het J.V.- lid R. Kiel een improvisatie over oecu menische begrippen. Mevr. L. de Feij ter, orgel en Benny Teunissen, viool, gaven een verzorgd muziekprogram ma ten beste. De leden der jongensclub voerden een schimmenspel op en de meisjes namen het stukje „De slapen de koning" voor haar rekening. Het jaarverslag werd door leden der ver schillende verenigingen gezamenlijk uitgebracht, gedeeltelijk met zang en spreekkoor. De heer Hoekstra sprak een woord van aanmoediging en de M.V. en J.V. brachten het toneelstuk He hagedoorns". Er waren verder voordrachten, volksdans en samen zang. BRUINISSE S.G.P. In de vergadering van de afde ling van de Staatkundig Gereformeerde Partij heeft de heer W. van Gilst verslag uitgebracht van de te Zierikzee gehou den kadervergadering van de statenkring, van de prov. vergadering te Goes en de landelijke vergadering te Utrecht. De heer P. van de Woestijne hield een refe raat over „Nederland en de wereld in de laatste tijd". Geref. Schoolonderwijs. In de onder leiding van de heer M. Krijger gehouden jaarvergadering van de Vereniging tot Bevordering van Geref. Schoolonderwijs werd het hoofd der school, de heer C. Zwart, die binnenkort naar elders gaat vertrekken, dank gebracht voor alles wat hü gedurende zijn tweejarig verblijf t« Bruinisse vóór het onderwijs heeft ge daan. De onderwijzer de heer Van Hall, hield een lezing over de onderwijsver nieuwing en de heer Zwart gaf een over zicht van het schooljaar. De heer L. J. Hoogerheide werd als bestuurslid herko zen. „Onderling Belang". In de bestuurs vergadering van de olie-inkoopverenl- ging „Onderling Belang" werd afscheid genomen van de heer A. de Koning, die als aandenken aan zijn voorzitterschap een staande schemerlamp ontving. In zijn plaats werd gekozen de heer Adr. Jumelet-Jumelet. s-HEER ARENDSKERKE Uitvoering. Voor de eerste maal in haar bestaan gaf de zangvereniging Zanglust" een uitvoering o.l.v. Ds. D. Plantinga. Een dubbelmannenkwartet verleende medewerking. Mej. F. Lo- kerse bespeelde het orgel. De over volle zaal zag voorts „Onder een dak" van Fabricius, waarmee de toneelgroep Kapelle groot succes oogstte. HEINKENSZAND Geref. Vrouwenvereniging. De Geref. Vrouwenvereniging hield haar jaarverga dering o.l.v. mej. Dikkenberg. Na afdoe ning der jaarverslagen, die getuigden van een bloeiend verenigingsleven, hield me vrouw Van Dammeden Herder een in leiding over de zeven kruiswoorden. Na de pauze was er hersengymnastiek. (Zie vervolg pag. 5)

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2