M M in de vorm enie eenvood t ULTUURBESEF op 't platteland dan in de stad? 0IUI JONGE OGEN KEUKEN Me! ncedfe ztotdec vte&s» I ÏÏUeA Goed slot van vergaderseizoen Eind april modeshow in Goes Vragen staat vrij UIT DE Ook vele nieuwe snufjes Geen angst voor nare dagen Juiste indeling eerste eisl K/f oeders zijn geduldige mensen, dat herinner ik me zeer goed nog uit mijn eigen jonge jaren. Daarom durf ik het wagen de brieven van de moeders, die me schreven, nog een weekje verder te duwen, dit, omdat ik graag nog eens even napraat zo onder ons over die mooie middag, toen we samen met al wat christelijk georganiseerd is op Zuid-Beveland in de verschillende agrarische bonden van de mannen, vrouwen, de jonge mannen en meisjes, in Goes bijeen waren. Er waren daar ook heel wat moeders bij en als daar van mijn briefschrijfsters py waren, zullen deze het vast wel vergeven, dat ik weer uitstel, omdat het altijd iets plezierigs is, over een gezellige familiedag nog eens uit te weiden. Op het program stond, en terecht, „Ontwikkelingsdag", maar de voorzit ter, dhr De Jager, gebruikte toch meer malen het woord „Familiedag". Die uitdruking bekoort wel, omdat daarin het huiselijke, dat deze jaarlijkse bij éénkomst kenmerkt, tot uitdrukking wordt gebracht. Ik heb al eens meer gezegd, dat ik me als aangetrouwd Voel, omdat ik tot nu nog niemand heb kunnen bewegen mijn tuin als een agrarisch bedrijf te zien. Eerst had ik daar wel zorg over, maar bemerkend, dat er, zoals in elke goede familie, ook hier geen verschil wordt gemaakt tus sen eigen en aangetrouwd, wordt deze zorg allengs minder. Met vrijmoedigheid Zo was ik met alle vrijmoedigheid aar de agrarische familiedag gegaan. !eder begrijpt wel, dat op de gewone vergaderingen onderwerpen worden aangesneden, die betrekking hebben Op het agrariërsleven. Daarvoor zijn de mannen en vrouwen in bond bijeen, maar op zulk een feestelijke vergade ring trekt men de grenzen anders. En zo was het fijn, dat ditmaal de hoofdschotel zou worden een inlei ding over cultuur en platteland. Daarover is heel wat gezegd en later over gevraagd, dat hebt u allang in het Zeeuwsch Dagblad kunnen lezen. Dat er veel gevraagd werd na de in leiding van Ds. Jager is wel een be wijs hoe dit onderwerp ook leeft on der ons. Platteland en stad Eigenlijk zou ik het sterker willen zeggen, want ik denk wel eens, dat net besef over cultuurleven en cul tuurbezit op het platteland intenser is "an in de stad. Oppervlakkig gezien kt het tegendeel waar. Natuurlijk jn er in de grote steden de musea, meer goede concerten en nog andere mogelijkheden om zich op dit gebied geestelijk te verrijken, maar het blijft voor mij de vraag, of 't percentage van die mensenmassa die de steden met honderdduizenden bevolkt, dat naar'n museum gaat, dat een interessante le zing wil bijwonen, of dat nu zoveel hoger ligt dan in gelijke gevallen op het platteland. Maar een kleine groep Het is ln de geweldige centra vaak naar verhouding maar een kleine groep Een geslaagde agrarische familiedag die zich hiervoor interesseert. Daarom geloof ik niet, dat wij ons hier op het platteland in dit opzicht de mindere behoeven te voelen. Het is in eerste instantie niet de mogelijkheid tot uit- leving van die belangstelling, die het voornaamste is, maar wel of die be langstelling zelf aanwezig is en dat valt op het platteland vaak mee. Een bewijs hiervan zag ik weer in de leven- dige belangstelling, waarmee het woord van de spreker beluisterd werd en ook dat er genoeg vragen loskwa men, mede van de vrouwen. Vrouwelijke overwinning De vrouwenhand verraadde zich in de pauze ook nu weer in het smake lijke hapje, dat na het gespannen luisteren een poosje hersengymnastiek, waarvoor zes „slachtoffers" aangewe zen waren, ook weer goed in de smaak viel, is licht te verstaan. En ja, dan zie je weer, een vrouw komt voor de vrouw op, daarom voelde al wat vrou welijk was iets als van triumf, toen het dames-klaver-drie met de overwinning ging ztrijken. En dat na vragen over het aantal Eerste Kamerleden en over de wijze van hun verkiezing en nog andere niet alledaagse vragen. Een be wijs, dat onze platelandsvrouwen het cultuurleven wel een plaats geven in hun aandacht. Het verenigingsleven van de agrari sche mensen zal in verband met het werk ln de zomer wel in vertraagd tempo gaan, maar met deze familiedag, die tevens de ontwikkeling diende, is een goed slot gemaakt aan het voor bije vergaderseizoen. MAJA. Mijn beste nichtjes en neven, Een poosje geleden vertelde ik jullie, dat ik een paar gezellige ouderwetse jeugdboeken van goede vrienden uit Amerika gekregen heb. Als ik eens een verloren ogenblikje heb, neus ik eens graag in die oude bundels. Vandaag, net voor het avondeten, toen ik een minuut of tien over had, las ik een aardig verhaal, dat ik aan jullie ga oververtellen. Daarom vond ik het de moeite waard, omdat wij pas zulk een koude periode hebben gehad. En wat ik nu las, ging ook over kou en sneeuw, maar daar was alles, wat in ons land gebeurde, maar kinderspel bij. Ik schreef je onlangs al, dat die boeken uit Amerika al van 1880 zijn. En nu begint het verhaal over een sneeuwtocht met de mededeling, dat het een waar gebeurd verhaal is. Het verhaal is nog weer veel ouder dan 't boek, want een tachtigjarige mijnheer vertelt iets uit zijn jeugd, toen hij, wat wij hier in ons land zeggen, al te haas tig gebakerd was, waardoor hij, en de twee mannen, die bij hem waren in groot gevaar kwamen. Alles gebeurde in de Kaukasus, 'n gebergte, zoals de oudere nichten en neven van ons wel weten, aan de zuidgrens van Rusland en Azië. Er waren toen geen spoorwe gen en geen autobussen. Dat is genoeg bekend en ik denk, wat ze toen wegen noemden, ook heel wat minder waren, dan wij nu gewend zijn. Die mijnheer, die voor de regering een reis moest maken om gewichtige boodschappen over te brengen, had de nacht in een eenvoudig hotel, misschien juister om te spreken van een boerenherberg doorgebracht. Hü bleef daar tot na het middageten en het toen de eigenaar van de zaak een slee voor hem bespreken, waarmee hij wilde proberen een goede 35 kilo meter verder te komen. De man van het hotel, waarschuwde hem dit niet te doen, omdat het gevaar dreigde, dat er een flinke sneeuwstorm zou komen en dan kun je licht het pad kwijtra ken. Maar die mijnheer wilde met alle geweld verder reizen en van die waar schuwing trok hij zich niet veel aan, want hij dacht, die man wil mij nog wat langer hier houden, zoveel meer geld kan hij bij mij in rekening bren gen. Daarom gaf hij streng bevel, dat de slee móést worden klaargemaakt. Ik denk dat die hotelhouder gedacht zal hebben: „Nu moet je maar zien, wat je overkomt. Daarom liet hij vlug alles klaar maken en toen ging die mijnheer met zijn bediende, en de man die de slee bestuurde op weg. Eerst leek alles zo mooi, maar toen ze ongeveer een kilometer of tien op de reeds be sneeuwde weg voortgegleden waren, veranderde de lucht en in een ogen blik tijd begon het flink te sneeuwen en eer het nog even verder was, bul derde een boze sneeuwstorm hen in 't gezicht. De man, die de slee bestuurde was in dat gebied wel wat gewend en hij kende de weg goed, zodat hij nog een ogenblikje voortging de paarden hard aan te zetten, maar opeens keerde hij zich om en zei tegen de mijnheer, die zijn slee gehuurd had: „Het gaat niet langer, ik weet niet meer of ik op de weg ben of niet. Het wordt te gevaarlijk". Wat moet je dan doen als er in de hele omtrek geen stukje van Ditmaal vragen wij de aandacht van allen, die regelmatig een warme maaltijd zonder vlees, vis of ei op tafel brengen. Sommigen zullen dat bij tijd en wijle doen uit financiële overwegingen of om wille van het gemak: anderen zien om principiële redenen af van ieder ge bruik van vlees en vis. Wanneer wij de smaak even buiten beschouwing laten en alleen kijken Vele dames zullen zich reeds heb ben afgevraagd of ook dit seizoen door de firma Poley te Goes een mode show zal worden gehouden. Inderdaad zal dit het geval zijn. De komende show, eind April, zal een Subliem evenement worden. Talrijke exclusieve modellen van het huis Boussac uit Parijs zullen voor het voetlicht worden gebracht door be kende mannequins. Met al de Franse charme zijn deze japonnetjes en ensembles aangepast èan de Hollandse smaak. De firma Poley heeft beslag kunnen leggen op de stoffen, waarvan de mo dellen zijn gemaakt. Bovendien wor de:., hiervan ook nu weer knippatro nen verkrijgbaar gesteld. Ingezonden Mededeling (adv.) Steeds méér huisvrouwen zien in, dat het haar eigen belang is bjj het kopen van een bindmiddel MAÏZENA DURYEA te vragen. En haar winkelier geeft het haar graag, want het is ook zfjn belang dat haar maaltijden slagen. Ei)weet door jarenlange ervaring dat er voor groenten, soepen en sausen geen beter bindmiddel bestaat dan juist MAÏZENA DVRYEA. Bij het gebruik daarvan zjfn misluk, kingen bij voorbaat uitgesloten. Ingezonden Mededeling (Adv.) NIET PLASTIC MAAR PAPIER Papier en niet plastic, zoals wij al len verwacht zouden hebben werd door de vrouw over de gehele wereld als oplossing gevonden voor het' pro bleem van vette en vuile zakdoekjes, pochettes etc. Natuurlijk vindt U het zelf ook niet prettig om wanneer U op een of an dere onverklaarbare manier wat vet of vuil aan Uw handen op kleding ge kregen hebt, dit met Uw zakdoekje af te vegen, maar wanneer men niets anders bij de hand heeft moet het toch maar gebeuren. Hoeveel mooie luxe zakdoekjes en pochettes zouden daar mede niet voorgoed verknoeid gewor den zijn. De oplossing is om papieren tissues (gezichtsdoekjes) te kopen. Deze kunt U voor duizend en één mogelijkheden aanwenden, zij zijn er in speciale klei ne pakjes voor in de handtas en gro tere pakjes van 200 en 400 stuks voor thuis of in de auto. De prijs ervan valt in het niet tegen de moeite die U heeft om bovengenoemde zakdoekjes weer in goede staat terug te brengen, zij kosten resp. 40 cent, f 2.45 en f 3.25 per doos. Parfumerie Liberty levert U dit kosten, moeite en tijd besparende ar tikel. Probeer het eens met een klein pakje van 40 cent en ontdek er zelf de onbegrensde mogelijkheden van. naar de voedingswaarde dia vlees en vis hebben, dan kunnen we zeer in het algemeen zeggen, dat deze produkten ons beschermende en opbouwende stoffen leveren: o.a. eiwitten, voedings- zouten en B. vitamines; verder bevat ten ze vetten in hoeveelheden, die af hankelijk zijn van de soort vlees en vis. Laat men vlees of vis weg uit de warme maaltijd, dan loopt men het ri sico te weinig van de beschermende stoffen op te nemen. Met wat extra jus of vet komen we er niet: ze brengen een vleesloos maal niet op peil. KITSCH. Wij begrijpen de intenties van uw huisvriend wel. Er hangt heel wat aan de muur, dat weliswaar niet tikt, maar veel hinderlijker is. Waarom koopt u in de kunsthandel niet een paar echte goede reproduk- ties? Die zoetige Kitsch op echt lin nen is niet eens een versiering. De rommel is veel te duur, w»t u er ook voor heeft gegeven. En bronzen lijs ten zijn helemaal uit de mode. Iets dergeljjks aan uw muur is alleen maar een demonstratie van wan smaak of gebrek aan goede smaak. Koopt u liever voor heel weinig geld een reproduktie van een werkelijk goed schilderij. In Amsterdams R.A.I.-gebouw geeft voorlichting AMSTERDAM, maart Op de elfde huishoudbeurs, die van 16 tot en met 24 maart a.s. in het R.A.I.-gebouw wordt gehouden, zal sterk de aandacht worden gericht op de voorlichting op het gebied van de vormgeving, de voeding, de veiligheid en hygiëne en kinder- hygiëne. Aan deze voorlichting wordt mede- Serking verleend door het voorlich- ngsbureau van de voedingsraad, de voedingsraad vis, het bedrijfschap voor pluimvee en eieren, de keurings dienst van waren, de keuringsdienst van vlees en vleeswaren, de propa ganda stichting consumptie-aardappe len, het veiligheidsinstituut, de ver keerspolitie, de Nederlandse vereni- van huisvrouwen en de gemeen- jke geneeskundige en gezondheids dienst. Een vertegenwoordigster van het bedrijfschap voor pluimvee en eieren vertelde, dat Nederland in de laatste drie jaren de grootste export van eieren ter wereld heeft (2200 miljoen stuks), maar dat het wat de con sumptie betreft helemaal onderaan de ljjst staat met 163 stuks per hoofd in 1954. De Amerikanen daarentegen eten 412 eieren per hoofd per jaar. Het gewestelijk arbeidsbureau zal op de beurs aandacht vragen voor o.m. beroepenvoorlichting en arbeidsmo gelijkheden voor gehandicapten en oudere arbeidskrachten. Voorlichting wordt voorts gegeven door de Vereniging Nederlands Fabri kaat, de Ned. vereniging tot bescher ming van dieren, het Rode Kruis, de E.H.B.O. en het Nederlands Bijbelge nootschap. Dit alles wil niet zeggen, dat de huismoeders niet zullen kunnen ge nieten van diverse snufjes. Integen deel, een groot deel van de 168 stands wordt bezet door fabrikanten, gros siers en importeurs van tal van arti kelen. Wel heeft men nu het aantal inzendingen per branche beperkt tot zes, teneinde een overvloed van stof zuigers, wasmachines e.d. tegen te gaan. Ook de gebruikelijke shows en attracties zullen gehouden worden. Het zal noodzakelijk zijn die voe dingsstoffen, die we missen wanneer we geen vlees of vis eten, op een an dere manier in de maaltijd te brengen. We kunnen dan profijt trekken van de beschermende stoffen: de eiwitten en de B. vitamines, die voorkomen in peulvruchten, in kaas en in melk. Daarom zouden zij, die nooit of zeer weinig vlees of vis eten, er verstandig aan doen dikwijls peulvruchten op tafel te zetten. Bovendien kunnen zij voor pap het best die grutterswaren gebruiken, die rijk zijn aan ijzerzouten en vitamine Bt: havermout, grutten en gaar tarwegries b.v. Een paar voorbeelden Onvolledig is een menu bestaande uit: aardappelen, kool, jus hutspot van aardappelen, wortelen en uien met extra veel vet boerenkoolstamppot met kaantjes beter zijn: aardappelen, kool, jus, gebakken kaas of aardappelen, kool, jus gortpap met stroop hutspot van aardappelen, groene erwten, wortelen en uien griesmeel pudding boerenkoolstamppot met kaantjes karnemelksepap of boerenkoolstamppot met witte bonen en melk. o KAN HET ZO BLIJVEN? Indien een alleen wonende huurder (een weduwnaar) in een rusthuis wil gaan, volgt hieruit, dat hij zijn woon ruimte opgeeft. Om de inkomsten te blijven trekken van de inwoning, zou hij het huis willen blijven aanhouden en zelfs de leeg komende kamers nog verhuren? Zou dit lukken? Wij betwijfelen dit sterk. De ge meente komt er natuurlijk achter, dat hjj elders is gaan wonen. Er be staat dan kans, dat de woonruimte wordt gevorderd. Wij denken verder aan de eigenaar, die toch ook wel iets te zegen heeft. U moogt deze kwestie wel goed van alle kanten bekijken, vooral wanneer het zo is, dat uw verblijf in een rust huis is gebaseerd op de inkomsten uit het huis. Ingezonden Mededeling (Adv.) Dames, Witte Kruispoeders zijn een uitkomst. Ze verdrijven pijn en lusteloosheid. Brengen geen maagstoornissen teweeg. Ook 'm tablet- en cachet-vorm WITTE KRUIS een huis te zien ïs? Zomaar stilstaan i* ook levensgevaarlijk, want dan bestaat groot gevaar voor doodvriezen. Je kunt nu gemakkelijk begrijpen, dat die mijnheer spijt had als haren op zijn hoofd, dat hjj zo dwaas haastij) was geweest, tegen alle goede raad ii% De bestuurder van de slee zei, dat hij nog één kansje wist om het leven ta behouden. Nu, die mijnheer vond alles goed wat deze man voorstelde, omdat deze beter bekend met de streek en da gevaren van de winter, toch wel da best mogelijke raad zou kunnen geven. De bestuurder stelde voor om de paar den van de slee los te maken. Moge lijk dat die zonder slee nog kans zou den zien ergens te komen, waar ze vei lig waren. Dan moest men de slee on derst boven keren en de disselbomen van de slee los zien te maken en dia rechtop zetten. Zelf zou men dan met zijn drieën onder de omgekeerde slea moeten kruipen en zich dicht aaneen gesloten zien warm te houden met d» dekens, die men bij zich had. Zou da volgende morgen de sneeuwstorm zijn bedaard, dan was er kans, dat mensen uit de omtrek langs kwamen en als dia de disselbomen boven de sneeuw zou den zien uitsteken, dan zouden ze wél begrijpen, dat daar wat aan de hand was en haastig gaan graven, wat er daar onder de sneeuw zat. Zo is het ook precies gebeurd. De volgende mor gen kwamen er mensen langs en, di« wel wat gewend in dat klimaat, gingen haastig graven. De mensen onder da slee leefden alle drie nog. En de be diende van die met de sleebestuurder waren er niet zo slecht nog aan toa, maar het schijnt, dat die twee in hun slaap of bewusteloosheid aardige woel waters waren geweest, zodat die arm» mijnheer helemaal van zijn stukje de ken beroofd was geworden door hun gedraai, waardoor hij veel kouder wa» dan de anderen en een ernstige ziekt» had opgelopen, die hem tijden lang op onthoud bezorgde. Die mijnheer besef te op zijn oude dag de dwaasheid van zijn jonge jaren heel goed. Had hij slechts één dag gewacht, zoals men hem aanraadde, dan had hij maande: van ziekte en narigheid uitgespaard Het slot van het verhaal van die ang stige sledetocht is, dat de mijnheer ver telde, dat hij God gedankt had, dat Di# hem bewaarde in het gevaar, dat hij door eigen dwaasheid over zich haa gehaald. Nu hebben wij hier heel wat sneeuw gehad, denken we, maar dat is toch maar een klein beetje als je vergelijkt, met wat er in de Kaukasus gebeurde. En in ons land gebeurt het ook nog niet eens zo vaak, dat we zulk een pak je krijgen als in februari. Het is toch altijd hier nog maar het beste vind ik. Jullie zien, dat er ook in oude boe ken nog wel eens wetenswaardige ge beurtenissen verteld worden. Maar nu tot slot, een haastige groet 'A d. SPONTAAN COMMENTAAR Hoe meubileert u uw huis Er zijn gelukkigen die woon ruimte krijgen toegewezen en zich dus gaan inrichtenmaar minstens zovelen zijn er, waar van de inboedel, nu de kinderen groter worden, hard aan ver nieuwing toe is. Tot beide cate gorieën zouden wij willen zeggen: de Nederlandse industrie maakt over het algemeen gesproken produkten die zich hebben aangepast aan de snelle ontwik- keling in de woninginrichting. Maar kies uw meubilering en i stoffering bewust. i Deel de woonruimte op de juiste i wijze in. Zet niet te veel neer en hang niet te veel op. Stap eens af van het traditionele ameublement en koop de onderdelen los. In' de moderne woning is zelden plaats voor dressoir, boekenkast, theemeu bel of zware bergkasten, daargela ten nog dat er bij plaatsing van grote stukken aan de wanden dode hoeken komen die geen nut hebben. Denk eens aan de combinatie-meu belen. Naar behoefte kan men aan- of opbouwen. Er is dan één wand die ruimten bevat voor servies- en tafelgoed, glaswerk, boeken, ber ging, radio enz. De diepte van die wandberging loopt van 40 tot 60 cm. U kunt uw eigen fantasie laten spreken bij de samenstelling en houdt de rest van de kamer dan, zonder dode hoeken, over voor de andere delen van uw woninginrich ting. Er zijn verschillende Neder landse fabrieken die van die losse elementen vervaardigen. Maak uw keuze pas, wanneer u uw woonruimte kent. Verloofde pa ren, koopt dus niets voordat u weet hoe u komt te wonen. Neem geen grote, pompeuze meubelen in een kamer van 4 bij 4, doch een aardig modern meubel, strak van lijn, dat in vele uitvoeringen ook in rotan te koop is. Geef door uw keuze van stoffering in harmoniërende kleuren een eigen sfeer aan uw in terieur en let vooral op kwaliteit. Vw woninginrichting moet langer mee dan een paar jaar. Wie reikt de helpende hand? We kunnen niet alles alleen, voor lichting moet er zijn. Wendt u ln eerste instantie tot een goede zaak en laat u adviseren. Ga niet over één nacht ijs, maar steek uw licht een droom of... een helm? De dagen, dat heel ons vertrouwde wereldje bevroren was, liggen gelukkig al weer even achter ons, maar toch ga ik nu pas een triest* ervaring van die dagen vertellen. Niet eerder kon ik het over mijn hart verkrijgen wereldkundig te maken, welke gevoelige knauw mijn vrouwelijke ijdelheid toen gekregen heelt. Ik had een invitatie van een jarige collega-vriendin in onze omgeving om te komen fuiven. Er stona iets extra's op het program. De vriendin heeft een echte rijkaard tot broer, die de vorige zomer een reis naar Palestina maakte. Die mijnheel is bovendien in het bezit van een eigen filmtoestel, waarvan hij op zijn reis ruimschoots gebruik maakte. Heel hartelijk beloofde hij zijn jarig* zus, dat hij haar feestdag zou komen opluisteren door zijn opnamen te laten zien. Mijn vriendin had gevraagd: „Kun je nu voor één keertje niet eens met die vroege bus komen....?" Het is heus waar, ik vraag uiterst zelden een extraatje. Nu vroeg ik slechts om tien minuten „verlet". Het werd me van harte gegeven en gegund. Er zit wel een voordeeltje in, als je als enige juf fer tussen zes pedagogen meeloopt. Dit tripje maakte, dat ik gekleed in ponti- ficatie, naar school zou lopen. Zo kon ik, zonder naar huis te behoeven, rechtstreeks naar de bus tippelen en dan het feest tegemoet. Nog even ge zegd: als het plaatjes geweest zouden zijn van de wintersport in Zwitser land, had ik verstek laten gaan, want we hadden zelf al wintersport genoeg. Maar nu van Palestina PLEZIERIG Zo stapte ik dus op zijn allerzondagst naar school. Ik voelde me zo plezierig als elke vrouw, die zich nu eens ge zellig gekleed weet. Dat er commentaar van mijn kroost zou volgen, begreep ik van te voren wel, maar daar viel volgen» mij niets te vrezen. Ze zien me an ders in de winter, als het regent al tijd met mijn loden jas, of als het droog is met een stoere winterman tel, die een stootje velen kan, wat wel nodig is met zoveel kroost, dat je buiten, soms temidden van plas sen, beslist wat mee te delen heeft. En mijn hoofddeksel is ook alleen maar op de nuchtere praktijk inge steld. Eenmaal binnen zorg ik wel, dat ik er gezelliger uitzie, want per slot moeten die schapen de hele dag tegen je aan kijken. EEN VERGELIJKING Ansje, die zo dicht in mijn buurt woont, greep dadelijk haar kans om zich bij me aan te sluiten. Ze bekeek me van top tot teen, toonde wel waar dering, aaide over mijn korte bont jasje en gaf toen als haar mening ta kennen, dat het net was „as 't aer van onze zwarte kat". Daar bleef het bij. ook eens ergens anders op, heb er als u wat afgelegen zit eens een reisje voor over, ga te rade bij uw vrouwenvereniging of een andere voorlichtingsinstantie; het zal de moeite lonen. Er gaat immers niets boven een buis dat een tehuis is, waar men zich behagelijk gevoelt en tot rust komt. Zoek het in de vorm en in jpst gevende eenvoud, óók door bet kiezen van de juiste kleuren. Ook in de slaapkamer is men niet meer aangewezen op de linnenkast, de kolossale bedden en nachtkastjes. Door nieuwe constructies zijn de moderne bedden heel wat minder zwaar geworden en een speciale bergwandoplossing is ook hier mo gelijk. Geen haar op mijn hoofd, die er aan dacht dat Ansje kwalijk te nemen, want iedereen is geen bontkenner- (ster). Zonder andere aanhang be reik ik onze school, waar ik wel met mijn bontjasje aan, maar met een vuur rode neus van de kou haastig naar mijn eigen terrein ga, wel wetend, wat nu geoorloofd is. Ik veroorzaak deining. Ook bij het „manvolk". (Slot op volgende pagina).

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 10