Wolfaartsdijk burgemeester nieuwe bereidde hartelijk ontvangst Nieuws uit de Provincie Dhr B. G. ter Haar RomenyEerste kennis making heeft verwachtingen overtroffen 8canat°GSK Goes kan gronden ten noorden van Heernisseweg kopen "AKKERTJES" epasseerde wagen sloeg over de kop ,De schoonste dag van mijn leven" Schooljeugd bracht warme zanghulde; plaatselijke verenigingen defileerden „Volg mijn voorbeeld dan word je weer fit 1" Overeenstemming bereikt met de N.V. Zeeuwse Fruitteelt Maatschappij Afscheid van R.L.W.S.- secretaris Hendrikse Op „Hedenesse" worden de meisjes gevormd Angst voor pijnlijk branden van overtollig maagzuur? Scholieren ernstig gewond bij aanrijding Ambtenaar O.M. vroeg vrijspraak, kantonrechter veroordeelde Goese bejaarden kregen warme maaltijd Plattelandsvrouwen discussieerden over de vergadertechniek Donderdag 8 maart 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina I zitter van de instelling voor Maat schappelijke Zorg (onder aanbieding van een schemerlamp pleitte hij na mens de buurtvereniging „De Molen weg" voor een snelle demping van de sloten in deze straat); L. P. Pieterse, namens de hoofden van scholen; A. J. Schuit, commandant van de vrijwillige brandweer; de predikanten H. J. Pon- steen, Ned. Herv., die ook sprak na mens de kleuterschool en D. Bouw- knegt, Geref.; W. J. C. Bosschaart na mens de Geref. Gemeente en de Jo hannes Calvijnschool; D. P. Goetheer namens de School met de Bijbel; bur gemeester A. A. Schuit van Kortgene namens de buurtgemeenten; majoor v. WOLF AARTSDIJK, 7 maart De heer B. G. ter Haar Romeny, de nieuwe burgemeester van de gemeente, had zich geen feestelijker ontvangst kunnen indenken. Spontaan en hartelijk heeft de bevolking hun, nog jonge, burgervader verwelkomd. Welhaast de gehele bevol king was in de dorpskom aanwezig, toen het burgemeestersechtpaar daar arriveerde. De schoolkinderen zongen enthousiast hun welkomst lied. En in de installatievergadering ontbrak het ook niet aan'harte lijkheid en feestvreugde. In allerlei toonaarden werd de lof bezongen op de komst van de burgemeester. Maar ook hij toonde zijn genegen heid: een brede glimlach en voor ieder een vriendelijk woord. De drie kleur wapperde fier in de wind en velen waren met het oranjelint ge tooid. Ja, het was feest in Wolfaartsdijk; burgemeestersfeest. In de kleuterschool had de installatie plaats. Reeds een groot aantal genodig den had zich hier verzameld, toen de jongste raadsleden, de heren D. Vleu gel en J. J. van der Velde de burge meester met zijn vrouw binnenleidden. Wethouder P. Luikenaar sprak als eer ste de heer Ter Haar Romeny toe. „Een nieuw tijdperk gaat voor U in zo merkte hij op, waarna de heer Luike naar het karakter van het dorp schet ste: rustig, stil, gemoedelijk. Het Drie- Kilandenplan bleef begrijpelijk niet onaangeroerd. „Misschien liggen er mogelijkheden voor het vreemdelin- 2en verkeer" zo zei de heer Luikenaar, n wenste hem Gods zegen toe bij zijn arbeid. Daarna kreeg hij de eervolle taak de heer Ter Haar Romeny de ambtsketen om te hangen en zodoende installeerde als burgemeester van de gemeente Wolfaartsdijk. De burgemeester De burgemeester verklaarde in zijn installatierede, dat hij met zijn beleid en daden rekening zal houden met de ongeschreven regel inzake het burgemeesterschap; het staan bo ven alle partijen. „Wanneer wij met de eerbiediging van en de waardering voor eikaars godsdienstige en politieke inzichten de besprekingen voeren, ben ik er van overtuigd, dat het mogelijk moet zijn op de aller aangenaamste manier samen te werken". Tot oud-burge meester van Oeveren zei hij; „Ik ge voel het als een grote eer uw opvol ger te mogen zijn. De nieuwe burgemeester kon nog Seen positieve plannen ontvouwen, laar toch stond hij even stil bij het geen de gemeente ernstig zal bezig houden: het Drie-Eilandenplan. De ontsluiting van Noord-Beveland zal niet nalaten haar invloed uit te oefe nen op de ontplooiing van de gemeen te. Zeker zal een grotere veiligheid worden verkregen. „Met eerbied denk ik aan de 12 burgers dezer gemeente, die tijdens de februari-ramp het leven lieten". Perspectieven Er openen zich perspectieven voor landaanwinning en mogelijkheden voor watertoerisme en kampeergele- genheden. Een tegenhanger is even wel, dat verkeerstechnisch de gemeen te een secondaire plaats gaat innemen. Voor het gemeentebestuur is waak zaamheid geboden. „Er wacht mij een groot werkterrein en ik zal mijn beste krachten geven aan de bouw van een dorpshuis en de verfraaiing van het dorpsplein. Van woningnood is zozeer geen sprake, maar wel van woningbe- oefte. „Onze eerste kennismaking met de gemeente heeft onze verwachtingen in vele opzichten overtroffen. Mijn vrouw en ik hopen in de gemoedelijke sfeer te worden opgenomen. Als men zo feestelijk een nieuwe burgemeester Inhaalt, kan het niet anders of-een mooie tiid gaat voor ons aanbreken". Het is ons aller God, die ik bid, dat Hij mij ten zegen leidt voor de ge meente", zo besloot de burgemeester. Volste vertrouwen Het oudste raadslid, de heer A. Koert, Verklaarde het volste vertrouwen te hebben in de nieuwe burgemeester. Enkele problemen, zoals de volkshuis- Vesting, de riolering en de gevolgen van 't Drie-Eilandenplan beval hij ln zfjn warme belangstelling aan. De jongste dochter van wethouder Van der Vliet, Adri, bood hierna me vrouw Romeny een ruiker bloemen aan. De gemeentesecretaris, de heer J. P. J. Ru&aard, zegde namens het sec retarie-personeel de volle medewer king toe. Sprekers Ta'rijke spr^Eèr» voerden het woord: Oi: lurgemeester S. A.' N, van Oeve- Èeu, de heren M. Kloosterman, joep- Ingezonden Mededeling (Adv.) Ballegoyen de Jong namens de rijks politie; burgemeester J. Vader van Krabbendijke namens B. en S.; D. E. van Leer, een zwager van de burge meester, namens broers 'en zusters; burgemeester Feitsma van Sliedrecht en tenslotte de vader van de burge meester, ds. B. ter Haar Romeny. Hierna werd een drukbezochte re ceptie gehouden, wat later ook het ge val was te Oud-Sabbinga. De kinderen hadden in de middag uren een tractatie gekregen en voor hen werd een film vertoond. Volop feest Eerder op de middag was het burge meesters-echtpaar hartelijk door de bevolking ontvangen. Een enorme ere poort riep hen een welkom toe. De raadsleden hadden hun opwachting gemaakt aan de grens der gemeente en bij aankomst m de kom sprak de vice-voorzitter, de heer J. Kakebeeke, een welkomstwoord. Twee meisjes van tien jaar stonden reeds van ongeduld te popelen om mevr. Romeny met bloemen te ontvangen. Met een vrien delijke glimlacht nam zij die in ont vangst. Daarna ging het in optocht naar het gemeentehuis; twee herauten, in Zeeuws costuum, te paard voorop en daarachter de muziekvereniging jAd- vendo", die er lustig op losblies. Voor het gemeentehuis brachten de school kinderen een zanghulde. Daarna kwa men de verenigingen aan de beurt, die voor de burgemeester defileerden, 's Avonds werd het feest voortgezet. „Ook Ik voelde mij steeds moe en uitgeput, totdat SANATOGEN mij werd aangeraden. Nu voel Ik mij als herboren." SANATOGEN versterkt de zenu wen,ver|ongt de bloed en lichaamscellen, en geeft U binnen korte tlld een jeugdige gezondheid. IzZzJ W htt z«nuwiterkend tonicum Voor realisering van hei uitbreidingsplan GOES, 7 maart. Na langdurige onderhandelingen is overeen stemming bereikt over de aankoop van de in het uitbreidingsplan 1954 begrepen gronden van de .N.V. Zeeuwse Fruitteelt Maatschappij ten noorden van de Heernisseweg. De totale oppervlakte bedraagt onge veer 11.4805 ha. B. en w., die dit de raad meedelen, zeggen van oor deel te zijn, dat de voorwaarden aannemelijk zijn en stellen daarom voor tot aankoop der gronden in het belang van de verbetering der volkshuisvesting te besluiten. Het taxatierapport over de totale koop prijs met inbegrip van vergoedingen voor vermogenschade, inkomen- schade en belastingschade werd uitgebracht door de heren ir W. N. van Nooten te Rotterdam en S. A. N. van Oeveren te Wolfaartsdijk. 35-jarige staat van dienst GOES, 7 maart. In een gezellig samenzijn hebben de oud-leerlingen van de Rijkslandbouwwinterschool in de „Prins van Oranje" afscheid geno men van de heer C. O. J. Hendrikse, die 38 jaar, vanaf de oprichting, seo- retaris U geweest van de vereniging. De voorzitter, de heer M. Markusse, wenste hem geluk met dit jubileum en schetste hem als een trouwe werk kracht. Uit waardering voor hetgeen hij voor de vereniging heeft gedaan, bood de heer Markusse hem een boek werk en mevr. Hendrikse ontving een bouquet bloemen. Ook een der oud-voorzitters, de heer C. Burger, stak zijn waardering niet onder stoe len of banken. De heer Hendrikse sprak een dankwoord en verklaarde dat het werk wel eens teleurstellend is „als je zo een 380 uitnodigingen voor een vergadering verstuurt en er zijn dan ongeveer 40 personen, dan zakt de moed wel eens". Daarom richtte hij zich speciaal tot de aanwezige dames hun mannen op te wekken de verga deringen te bezoeken. Vooraf had de heer Burger een te rugblik geworpen op de jaren 1921- 1956. Hü riep de crisisjaren, de bezet ting en de naoorlogse tijd en de ramp in herinnering. Momenteel behoort ons land tot een der voornaamste land bouwgebieden ter wereld. Ook het landarbeidersvraagstuk kwam ter spra ke: er is eenderde minder landar beiders dan in 1920. „Wij moeten de landbouw op hoger plan brengen; het buitenland zit ook met stil", zo zei hij. Voor de afwisseling gaf een kwartet van het Zuid-Bevelandse L.J.G. orkest enkele nummers muziek ten beste en leverde Rien de Jonge uit Kloetinge enige Zeeuwse schetsjes. AXEL A.R. Kiesvereniging. Dinsdagavond vergaderde de A.R. Kiesvereniging in de oonsistorie der Geref. kerk (Kerkdreef), o.l.v. de heer J. Francke. De heer C. A. de Kraker te Zaamslag sprak over: „Rondom het program van Actie". In zijn rede stelde hij de verlenging der leer plicht, het woningprobleem, maatschap pelijk sociale zorg, de landbouw, de een heid van de Prot. Chr. partijen en finan ciën aan de orde. Er werd gestemd over de volgorde der kandidaten voor de Tweede Kamer. Medegedeeld werd nog, dat het Tweede Kamerlid H. v. Eijsden op 6 april a.s. te Axel zal spreken over: „Economische politiek", terwijl Mr. A. B. Roosjen en Drs. C. P. Hazenbosch op 16 mei a.s. het woord zullen voeren te Ter- neuzen, dit alles voor de Statenkieskrlng Hulst. Schoolverkeersexamen. Aan het schrif telijk verkeersexamen, uitgaande van het Verbond voor Veilig Verkeer te Utrecht, namen in totaal 185 leerlingen uit de hoogste klassen van de vier lagere scho len deel. BRU1N1SSE Sportvereniging. In de vergadering der sportvereniging „Volharding" is de heer J. P. van de Velde tot voorzitter gekozen, nadat de heer M. C. van Weele had mee gedeeld als zodanig te moeten bedanken wegens drukke werkzaamheden. Nieuw bestuurslid werd de heer A. Verspoor. Medegedeeld werd, dat de grasmat van het nieuwe sportveld dit jaar nog niet gebruikt kan worden. Eén der voorwaarden is, dat de ge meente voor haar rekening zo spoedig mogelijk op het overblijvende terrein van de boomgaard voor de directeur der n.v. een vervangende woning zal doen bouwen met een inhoud van 422 m3 en een aangebouwde schuur van 60 m3, aan te sluiten op de riolering en te voorzien van gas, water en elektri citeit. De gemeente zal ten behoeve van het overblijvende terrein van de boom gaard minstens twee uitwegen moeten Ultgavei Stichting Zecuwsch Dagblad, Goes. Medewerkers: 1. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. O. van Bargeler, Kruinlngen. I. S. Hoek, Middelburg. J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. i.odder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Sprongen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. B. Zuidema, Goes. GOES, 7 maart. Vijftien meisjes hebben zich dinsdagmorgen aangemeld voor de „vormingsdagen", die van 6 tot 9 maart a.s. op „Hedenesse" worden georganiseerd door het meisjesverband C.J.V.F., de Z.P.M. en het Centrum. Mej. wika M. A. de Vlieger, die de leiding heeft tijdens deze dagen, ver welkomde de „cursisten" en sprak een openingsspeech met als thema „Met de ander in de wereld". Des middags hield wike De Vlieger in de plaats van mevr. C. S. de Casembroot-baronesse van der Feltz, die verhinderd was) een inlei ding over het „Vluchtelingenpro bleem". Daarnaast werd een film strook vertoond. Mevr. F. Scheel van de Z.P.M. had vervolgens de leiding bij de discussie over „Hoe lezen we de krant", een onderwerp, dat elke dag ter sprake wordt gebracht en dat ook „practisch wordt beoefend", o.m. door dat dagelijks een meisje een beschou wing houdt over het belangrijkste nieuws. De eerste dag werd besloten met het onderwerp „Wij als man en vrouw", dat door ds. S. P. de Roos uit 's-H. H. Kinderen werd ingeleid. De woensdag werd ingezet met een boekbespreking. Wika Westerval had hierbij de leiding en nam het boek „En morgen zal ik huilen" onder de loep. Des middags was het de beurt aan de heer en mevrouw Soesman uit Dom burg, die de meisjes de rytmische gym- nastiekbeoefening bijbrachten. Des avonds hield wika De Vlieger een inleiding over „Make up en li- chaamshygiëne en tenslotte werden de mooiste gedeelten uit de Matthëus Passion" beluisterd en door wika Wes terval toegelicht. Te Tilburg slaagde voor de examen commissie der N.J.J.A., o.l.v. de heer M. v. Nieuwenhuizen uit Den Haag, voor het diploma ieraar judo en jiujitsu de heer C. W. de Leeuw van Weenen. Hij behaalde het diploma na een studie van 9 maanden, terwijl de normale tfjd hiervoor 3 jaar 1», verlenen naar het aan te kopen terrein. Voor de nodige afrastering van het te kopen terrein zal de gemeente moeten zorgen. Aan de verkoopster zal worden toegestaan om voor zoveel mogelijk de beplanting te verplaatsen naar het overblijvende terrein. De gedeelten van het te kopen ter rein, die vooralsnog niet in gebruik ge nomen behoeven te worden voor bouw terrein of voor aanleg van straten, zul len desgewenst aan de n.v. van jaar tot jaar worden verpacht. BEROEPSCHRIFT. Een ander voorstel heeft betrekking op het intrekken van het beroepschrift aan ged. staten tegen weigering van de goedkeuring vaneen gedeelte van het uitbreidingsplan 1954. De raad besloot hiertoe op 4 mei 1955 en de bezwaren hadden betrekking op het gedeelte van het uitbreidingsplan aan de overzijde van de spoorbaan en de kruising van de Heernisseweg met de Bergweg. Ged. Staten hebben nu besloten hun bezwaren tegen een uitbreiding van de bebouwing ten zuiden van de spoorweg ln te trekken. Van de Ingediende be zwaren blijft dns alleen over het kruis punt. Aangezien ook enkele kleine gedeel ten bij de Heernisseweg en de Oude Singel door het college niet zijn goed gekeurd en hiervoor dus een wijziging noodzakelijk ls, achten b. en w. het geen bezwaar, dat ook ten aanzien van de verkeersoplossing op genoemd kruis punt een wijziging wordt ingediend. Er is daarom geen aanleiding meer het In gediende beroep te handhaven. De raad komt donderdagmiddag 5 uur ln spoed eisende vergadering bijeen. Ingezonden Mededeling (Adv Snipverkouden Straks hebt U griep I v f-l-i-t-s-e-n Uw klachten wegl ■^GRAVENPOLDER Aanrijding. Dinsdagmiddag vond op de driesprong Goesestraat-Dorpsstraat-Lan- geweg een aanrijding plaats. De vracht wagen van de firma J. reed achteruit de Ingezonden Mededeling (Adv.) Diet nodig. Boem Mn oi twee Bennies by voorbaat... Doe gerust Uw maaltijden alle eer aan, zonder di nare vrees voor zuur- brand achteraf. Met Rennies hèbt U niets te vrezen. Eén of twee Rennies die U ongemerkt water komt er niet aan te pas laat smelten op de tong, blussen direct. Nog vóór de brand kan uitbreken is ze reeds ge doofd! Want Rennies falen nooit! Te Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM, 7 maart Woensdagmorgen, omstreeks negen uur, heeft zich op de Zoomweg, ter hoogte van de Overstratenlaan, een vr(j ernstig ongeluk voorgedaan. Twee scholieren, de 19-jarige M. Verwoert uit Halsteren en de 18-jarige G. Ja- cqet uit Bergen op Zoom kwamen op dit kruispunt ln aanrijding met een bestelwagen van de handelsvereniging „Bonafides" uit Tholen. Door krachtig remmen trachtte de chauffeur een aan rijding te voorkomen; hij slaagde daar echter maar gedeeltelijk in. Beide scholieren liepen zeer ernstige hoofd wonden op en werden naar het zieken huis overgebracht. De auto was der mate beschadigd, dat hij moest worden weggesleept. Langeweg in, waarbij de bestuurder niet voldoende oplette en' de personenauto van de onderneming H., die stopte om het verkeer op de weg Goes-Hoedekenskerka door te laten ln de flank aanreed. Pert soonlijke ongelukken deden zich niet voor. GRIJPSKERKE Boerenleenbank. In de gistermiddag o.l.v. burgemeester A. J. Huijsman van Meliskerke gehouden jaarvergadering der coöp. boerenleenbank „Grijpsker» ke" werden de heren J. Francke en W, Blok herkozen resp. in het bestuur en de raad van toezicht. Tot nieuw be» stuurslid in de vacature van de heer A, de Visser uit Oost-Kapelle werd dg heer J. Koene gekozen. De balansclj» fers waren 2.535.360,06, die van de re» kening 3.863.272,44. De winst ten be drage van 1533,70 werd bij de reserve gevoegd. KAMPERLAND Schoorsteenbrand. Dinsdagmiddag vloog bij de heer L. van der Heyde op de Oost» havendiji de schoorsteen in brand. De hulp van de brandweer werd ingeroepen, maar bij aankomst bleek, dat de brand beperkt bleef tot de schoorsteen. De brandweer behoefde dus niet in te grij pen. Gezellige avond. Door de commissie^ die jaarlijks de rijtoer voor ouden van dagen organiseert, is een gezellige avond gehouden in Renata. De bejaarden, die buiten het dorp wonen, werden met au to's gebaald en ook thuis gebracht. Een groep van de plattelandsvrouwen voerde enige schetsen op en verder werd een film vertoond van de reis, die in 1955 i» gemaakt. De heer J. C. de Muynck sprak een dankwoord. KAPELLE Herv. mannen en Deltaplan. Op da dinsdagavond gehouden vergadering van de Herv. mannenverehigïng heeft de heef P. G. Vennaire gesproken over het Delta plan en de betekenis hiervan voor ver schillende facetten van de Nederlands# samenleving. Speciaal sprak hij over da betekenis voor land- en tuinbouw, een factor welke vooral voor Zeeland van grote betekenis is. Ook wijdde hij een be schouwing aan de ontsluiting van het Zeeuwse isolement en de taak van da kerk bij deze zaken. Bij de discussie# ging het vooral over het probleem van de arbeidsvoorziening. De leiding berust te bij de heer C. Verburg. Wielersportclub. Onder voorzitterschap van de heer P. de Puit vergaderde ding dagavond de wielersportclub Kapelle— Biezelinge en op deze vergadering heeft men uitvoerig gesproken over de reorga nisatie van de ronde van Kapelle op IS mei a.s. Het ledental der vereniging steeg met 2 tot 110 en de penningmeester had een nadelig saldo van ƒ300,In de va- kature ontstaan door het bedanken van de heer A. C. de Klerk werd als bestuurs lid gekozen de heer A. de Schipper Azn. Bazar voor de korfbal. In verband met de vorst is de bazar van de korfbalver eniging „Elto", welke in februari zou worden gehouden, niet doorgegaan. Than» heeft men besloten deze bazar op 16 en 17 maart a.s. te houden in het veilingge bouw. KRABBENDIJKE Boerenleenbank. Bij dé spaarbank va^ de coöp. boerenleenbank wérd in de Manoeuvre, die niemand verwacbite MIDDELBURG, 7 maart. Een merkwaardig verloop had vanmorgen da zaak tegen de Vlissingse kantoormaehinehandelaar H. J. L., die voor de kantonrechter, Mr. J. Moolenburgh, diende. Een zekere De B. uit Goes, die thans als getuige werd gehoord, reed op 1 juli j.l. met zijn wagen, waar- In een aantal medewerkers van hem hadden plaats genomen zij kwamen uit Halfweg, de reis voerde in de richting Walcheren op de rijksweg tussen Goes en 's-H, Arendskerke. De verdachte L. passeerde toen de wa gen, maar bracht zijn eigen auto, op verzoek van enkele lifters, die hij ver voerde, kort daarop tot stilstand Dit was voor De B. uiteraard een ma noeuvre, waarop mj juist na dit passeren niet was bedacht. Hoewel L. niet met een schok, doch geleidelijk tot stilstand kwam was de afstand voor De B. toch te kort om ook nog te kunnen remmen. De B. verklaarde later tegenover de politie, dat zich zowel voor als ach ter hem op de weg ln zijn onmiddel lijke nabijheid geen verkeer bevond. Ook moet er ruimte genoeg zijn ge weest voor De B. om de stilstaande L. die zijn wagen gedeeltelijk op de rijweg parkeerde te passeren. Het onverwachte ln de situatie verraste De B. echter zodanig, dat zijn aftto GOES, 7 maart. Soep, aardappelen en ro. de kool met een portie vlees vormden het eerste menu, dat de Goese be jaarden hebben gekregen door bemiddeling van de U. V. V. Zoals bekend, heeft deze organisatie het plan (tafeltje-dekje- plan) opgevat om drie maal per week de ouden van dagen een warme maaltijd aan te bieden. Vanmiddag is men ermee begonnen en wij hadden het genoegen getuige te zijn van deze aanbieding. Wy hebben gezien de voorbereidingen ln het ziekenhuis St. Joanna, waar met man en macht gewerkt ls om het eten klaar te maken en te verdelen. Daartoe heeft men etenhalers aange schaft. Dit zijn bussen, verdeeld in vakken en waarin dug de porties gedeponeerd kunnen wor den. Twee automobilisten stonden klaar om met de dames Pilaar, Meiborgen Scheepstra de maaltijden rond te brengen. Voor de eerste maal hadden een 18-tal bejaarden een war me maaltijd aangevraagd. Dit getal is eohter zeer ■variabel, wantl het kan gebeuren, dat er bejaar den bijkomen of afvallen. Voor het grootste deel kwamen deze aanvragen uit het bejaardentehuis ln de Zusterstraat. Ook en kele particulieren kregen een warme maaltijd, In het bejaardenhuis ston den de oudjes reeds met spanning op het „maal" te wachten. Op de tafels in hun kamers stonden de borden en pannetjes reeds gereed. En ze hebben wat gesmuld. Zij waren «eer enthousiast over de maal tijd. „Mijn compliment", zo zei een der oudjes, „het was verrukkelijk", toen hij de maaltijd ge nuttigd had. En hij was hiermede ongetwijfeld de tolk van allen. Vrijdag wordt voor de tweede maal een maaltijd ver strekt en zo voortaan el ke maandag, woensdag en vrijdag. De prijs voor elke maaltijd bedraagt 70 cent, begon te slippen en over de kop sloeg. De inzittenden kwamen er gelukkig allen vrij goed af. Nu achtte de ambtenaar van hét O. M., Mr. T. Lebret, onvoldoende be wijs aanwezig, dat L. door het tot stilstand brengen van zijn wagen de verkeersveiligheid in gevaar had ge bracht; vrijspraak zoü moeten vol gen. De verdediger van L., Mr. J. F. C. van Deinse, had hier weinig aan toe te voegen. Hij wees o.a. nog op de halfsleetse toestand, waarin de linker achterband van De B.'s wagen ver keerde. Vele getuigen werden gehoord: de inzittenden van beide wagens. Aan de inzittenden van De B.'s auto vroeg de kantonrechter, of zij tevoren in een pleisterplaats nog iets hadden ge dronken. „Koffie" antwoordden de ge tuigen. „Nog iets erbij?" informeerde de kantonrechter. „Koffie", antwoord den de getuigen nogmaals. Het Stond vast, dat een stoplicht van L.'s auto op het bewuste moment niet functioneerde; aangenomen werd, dat dit geen directe oorzaak kon zijn. De kantonrechter achtte tenslotte bewezen, dat de vrijheid van het ver keer, da veiligheid op de weg, in ge vaar was gebracht. De B. kon er niet op bedacht zijn, dat een juist gepas seerde wagen ging stoppen. Het von- nia was f50 subs. 10 d. gelopen maand 'n bedrag van 156.545,71 ingelegd en terugbetaald 131.374,01. Hei totaal tegoed aan spaargelden, zonder dé bijgeschreven rente over 1955, bedroe» ƒ5.113.227,63. KRUININGEN A.R. kiesvereniging. Dinsdag verguT derde de A.R. kiesvereniging ondeT leiding van de heer J. Jille. Na uitvoerige bespreking werd da l(jst van kandidaten voor de Tweed# Kamer opgemaakt. In de vacature J. Dijks werd gekozen als lid van het bestuur de heer J. Hoogstrate te Hansweert. Getracht zal worden ervoor te zor gen, dat zoveel mogelijk leden de ver gadering te Krabbendijke bezoeken, waar binnenkort Prof. Dr. I. A. Dia», penhorst te Amsterdam zal spreken. OVEZANDE School met de Bijbel. Onder leiding van Ds. Das vergaderde de vereniging School met de Bijbel. Uit het jaarverslag (Zie pagina 7) Tijdens kaderdag te Goes GOES, 7 maart De kaderdag voor de besturen van de Bond van Platte landsvrouwen mocht zich in een flin ke belangstelling verheugen. Ongeveer 70 dames hebben zich bezig gehouden met de verenigings- en vergadertech niek, waarover mej. J. Brink, tot voo» kort de landelijke secretaresse, behar tigenswaardige dingen vertelde. Na t openingswoord van mevr. L. M. Huyg- man-Griep verkreeg zij het woord. Allereerst behandelde zij enige aspea- ten van de bond als zodanig: de bond ls een specifieke organisatie van hel platteland; het is een algemene orgar nisatie, wat niet wil zeggen, dat zij neutraal is en het streven bestaat da zelfwerkzaamheid van de leden te be vorderen. Na haar causerie werden discussiegroepen gevormd, waarin voor een willekeurige vereniging een jaarprogramma met de beschikbar» gelden moest worden samengesteld. Zo waren er acht verschillende pro gramma's. In de middaguren behandelde mej. Brink de vergadertechniek, waarbij da figuren van de bestuursleden aan een nadere beschouwing werden onderwor pen. Mevr. Huysman sprak hierna mevr. Van der Werff- Van der Werff te Mid delburg, toe, die met haar man naar Damascus vertrekt. Als tweede secre taresse heeft zij veel gedaan. De waar dering werd geuit door aanbieding van bloemen en een Zeeuwse broche. Mej. Brink sprak tenslotte over da centra le diepvrieskluizen en mej. A. van der Leeden vertoonde een film, getiteldl „Het voorbeelddorp als landbauwvoor- iichtingsmlddel".

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2